Plaatselijke Berichten w Fa. ANTON H0LTGREFE ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. BALTEX VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Zonwerende Gordijnen. Woensdag 12 Mei 1937 No. 3^ De Echo van het Zuiden. Tweede Blad. MET BALTEX IS U ZONVRIJ. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. >bi (bn ölfc Waalwijks Belang. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van Waalwijks Belang, werd besloten een circulaire te richten tot de inwoners van Waalwijk die nog geen lid zijn om toe te treden ais lid van W. B. speciaal de winkeliers, café-houders enz., en werden de zomer.concerten besproken. Een voorloopig plan werd vast gesteld voor 't as. tweedaagsch zomerfeest, ter herdenking van het 30 jarig bestaan. Dit zal bestaan uit gymnastiek- en zangdemonstraties, concerten, bal-champêtre, bloemen corso, enz. Voor een en ander zal de mede werking der diverse zang-, muziek en gymnastiek-vereenigingen wor. den ingeroepen. Voorts werden de zomer-concerten besproken. Binnen enkele dagen zal het cadeau voor 't nieuwe raadhuis gereed komen dit prachtig en waardevol geschenk zal dan in de vitrine der K.E.M.I. waar het vervaardigd is worden geëxposeerd, zoodatj ieder lid in de gelegenheid zal zijn het te bezichtigen. Daarna zal het aan het gemeente bestuur worden aangeboden. Oliebollen-dag. Zaterdag, 8 Mei 1.1. werd in onze gemeente een Oliebollen-dag gehou den, waarvan de netto opbrengst ten bate kwam aan de T.B.C.- commissie alhier, georganiseerd door 't Dames.Comité. Voor dit doel was op de Markt een oliebollenkraam opgesteld waar de lekkernij verkrijgbaar was en van waaruit de warme oliebollen over de gemeente werden gedistri bueerd. Reeds vroeg waren de bakkers in spé, getooid in vakkleeding, in de weer om op bakkersfielsen ge zeten hun waren, die enkel beiton den uit oliebollen aan den man te brengen, en vrijwel zonder uitzon, dering raakte men spoedig zijn lading kwijt, zuodat weer voor nieuwen voorraad moest gezorgd worden. Een muziekwagen zorgde 's mid dags in de stralen voor een vroo- lijke noot, terwijl hij 's avonds op de markt zijn platen afdraaide, nu en dan afgewisseld met eenige woorden die tot meer oliehollen- eten aanspoorden. Over het algemeen is de verkoop niet tegengevallen, al is die wel iets minder dan vorig jaar. We vernemen n.l. dat de netto opbrengst f 240 bedraagt, zoodat weer een mooi bedrag ten bate der T.B.C. kan worden afgedragen. Een woord van dank aan het Dames Comité dat zich weer heel veel moeite gegeven heeft en aan degenen die deze goede zaak steun den. „Jessonda,,-opvoering ten bate der behoeftige gezinnen. Maandagavond, 10 Mei 1.1, werd voor de tweede maal in den R.K. Gildenbond het tooneelstuk »Jes- sonda« van Felix Rutten opgevoerd, thans ten bate der behoeftigen. Was de eerste opvoering op 15 April 1.1. een groot succes, Maandag was het niet minder. De zaal was nagenoeg geheel be zet, en de K.J.V.'ers bleken het spel nog niet vergeten, er waren zelfs passages die nu beter tot hun recht kwamen dan vorige keer, zoodat de ervaring ook al reeds een woordje meegesproken heeft. De K.J.V. heeft door dit stuk te vens weer een steentje kunnen bijdragen aan de leniging van den kasnood van St. Vincentius- en St. Elisabethsvereeniging, daar de netto opbrengst, en dit zal niet weinig geweest zijn, aan deze liefdadige vereenigingen ten goede is gekomen. De K.J.V. heeft hiermee een dub bel goed werk gedaan; ten eerste de aanwezigen doen genieten en ten tweede hulp verleent aan deze twee actieve liefdadigheids-instellingen. Daarvoor past een woord van hulde. R.K. Vrouwenbond. Op a.s. Donderdag 13 Mei 'savonds om 8.15 uur wordt in de zaal van den Gildenbond de laatste Alge- meene Vergadering gehouden van dit seizoen. Het belooft een genot vollen avond te worden. Er worden n.l. op dien avond 2 tooneelstukken opgevoerd, (zie advertentie) boven dien worden er tijdens de pauze enkele fraaie prijzen verloot. Wij herinneren er onze leden aan dat zij op deze algemeene vergadering alleen toegang hebben op vertoon van de lidmaatschapskaart over 1937. Aan de kassa is 'savonds ook gelegenheid zich als lid van den Vrouwenbond op te geven. Het Bestuur verwacht een volle zaal aangezien hetgeen wat er Uien avond geboden wordt zeker een bezoek waard is. t Zuster Geertruidis. t In het St. Theresia-gesticht alhier is Zondag 1.1. in den ouderdom van 68 jaren plotseling overleden de Eerw. Zuster Geertruidis in de we. reld mej. Marie Geertruida Langen- huizen. Zuster Geertruidis was 46 jaren in de orde van J. M. J. en 2 jaren in het St. Theresia gesticht alhier, waar zij bij 't onderwijs werkzaam was en les gaf in de be klas. Voorts was zij 26 jaar werkzaam als onderwij zeres in Hoogerheide. De plechtige lijkdienst had heden morgen plaats in de kapel der Eerw. Zusters, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof van St. Jan. Waalwijksche Zwemvereeniging. Zaterdag, 15 Mei, a.s. zal de Waal wijksche Zwemvereeniging haar poorten aan het Hoefsven, alhier, wederom voor het publiek openen. De temperatuur van het water is momenteel pl m. 14°. In de Zondag 1.1. gehouden ver gadering der poloclub is besloten, om de training weer, evenals voor gaande jaren, op Dinsdagavond te houden, aan te vangen op Dinsdag 18 Mei a.s. BEDEVAART NAAR ELSHOUT. Zondag 9 Mei 1.1. maakte de R. K. Werkliedenvereeniging alhier haar jaarlijksche bedevaart naar Elshout. Voorafgegaan door de harmonie St. Crispijn, werd aan de Werkliedenver eeniging afgemarcheerd naar de bede vaartsplaats, waar om 7 uur een spe ciale H. Mis tot intentie der deelnemers gelezen werd, waaronder algemeene H. Communie. Om 8 uur werd den terugtocht we derom aanvaard. Er was groote be langstelling. Men schat de deelname op 1000 personen. - Vandaag gingen de leerlingen der R.K.H.H.S.-H.B.S. ter bedevaart naar Elshout. PROPAGANDA-VERGADERING DER R.K. STAATSPARTIJ. Door de Propagandaclub der R.K. Staatspartij alhier, wordt hedenavond weer een vergadering belegd in de bo venzaal van den R.K. Gildenbond. De vergadering zal aanvangen om 8.30 uur. Als spreker treedt op de voorzitter der Propagandaclub, de heer H. van Well, over het onderwerp: ,,De Demo cratie". Verder zal nog besproken worden de t,aak der leden van de propaganda-club op den dag der verkiezingen. AANRIJDING. Gisterenmorgen had aan het Hoek- einde, nabij de Putstraat, alhier een aanrijding plaats, welke behoudens eenige materieele schade goed is afge- loopen. Tegenover café v. Berkel stond aan de stopplaats een groote bus van de B.B.A., terwijl aan de overzijde een kar met paard van den groentenhandelaar J. v. D. stondp Van de richting Baard wijk nadercle met''matige vaart een vrachtauto bestuurd door P. v. G. uit Uden, die tusschen die beide voertui gen wou passeeren, daar er ruimte ge noeg was. Het paard van den heer v. D. werd echter schichtig en liep pardoes op de vrachtauto in, met het gevolg dat de twee burries van den wagen afbraken. Verdere schade werd niet aangericht. RAAD VAN BEROEP VOOR DE DIRECTE BELASTINGEN TE BREDA. Bij K.B. van 5 Mei 1937 is benoemd tot plaatsvervangend lid van den raad van beroep voor de directe belastingen te Breda: J. J. A. Houben, oud-ontvan ger der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen, wonende te Breda, k GEGUND. Het bouwen van een ledermagazijn met aanhoorigheden voor rekening van de firma Vermeer Beerens alhier, on der architectuur van den heer A. Fijan is opgedragen aan den heer Adr. Ver meer aannemer alhier. JUBILEUM P. VAN DIJK. Zaterdag heeft het handboogschut tersgezelschap „Eendracht maakt Macht" zijn gouden jubilaris Peerke v. Dijk in intiemen kring gehuldigd. In den namiddag werd hij door be stuur en leden aan zijn woning afge haald en nadat men eenigen tijd op feestelijke wijze ten zijnen huize bijeen was geweest, ging men in de doelen van café ,,'t Vosje" den middag en avond verder gezellig doorbrengen. Eerst werd er, ook door den jubi laris zelf, een tijdje geschoten en te 8 uur ving de feestvergadering aan in de zaal, waarbij ook de beschermheer, den heer Jos. v. Heijst, van zijn belangstel ling blijk gaf. De voorzitter, de heer J. Klijberg, heeft den jubilaris hier in welgekozen woorden gehuldigd en hem als blijk van waardeering namens het gezelschap een bloemenmand, een herinnerings medaille en een foto van het gezelschap in lijst aangeboden, waarvoor Peerke zijn hartelijke dank betuigde. Ook door den beschermheer werd de jubilaris nog even toegesproken. De kastelein, de heer W. Pullens, toonde zich een goed gastheer en bood het gezelschap een welvoorziene koffie tafel aan, terwijl ook de beschermheer zich niet onbetuigd liet. Het werd een gezellige avond, die met zang en voordrachten verder op zeer vroolijke wijze werd doorgebracht. De nood van de werklooze jeugd. De nood van de werklooze jeugd is er een van tweeërlei aardn.l. een stoffelijke en een geestelijke, welke laatste in groote mate de eerste overheerscht, hoe bitter en nijpend de stoffelijke nood in wer kelijkheid dan ook is. Altijd en in alles finantiëel geheel afhankelijk te zijn van vader en moeder, van broers of zusters, van familie of wie dan ook; dat is iets, waarvan men ook zonder er lang over na te denken het bit tere en pijnlijke kan begrijpen en aanvoelen. En temeer is dat voorden jongen werklooze bitter en pijnlijk, naarmate zijn karakter en persoon lijkheid gaver en ongeiepter is. Onmogelijk kan dit dan ook den jongen werklooze overkomen zonder diepe beroering en vooral ook ont wrichting in zijn innerlijk leven teweeg te brengen. Toch is die beroering en ont wrichting nog veel grooter door den geestelijken nood, die een onvermij delijk gevolg van de werkloosheid van de jeugd is. En 't is vooral deze geestelijke nood, die in het algemeen veel te oppervlakkig wordt voorbijgegaan. Meestal komt men daarbij niet verder dan tot de ontboezeming »'t Is toch wel erg«, en »Wat een slechte tijd is het toch«, enz enz., welke verzuchtingen dan vaak nog maar alleen als gemeenplaats wor den geslaakt. De moeite, om 'ns door te dringen in het innerlijke leven van den jeugdigen werklooze, getroosten zich evenwel maar wei nigen. Maar eenieder, tegenover wie 'n jonge werklooze in alle openlijkheid en oprechtheid wel eens zijn hart heeft uitgestort en zijn gemoed heeft gelucht, zal daarvan een beeld in maar zij zijn zoolang niet een al- geheele verandering ten goede in de tijdsomstandigheden is ingetreden, onmisbaar voor een doelmatige be strijding van de geestelijke ellende, die uit de werkloosheid voor de jeugd voortvloeit. Helpt dat werk mede instand houden, zoo mogelijk zelfs mede uitbreiden. Helpt uit naastenliefde, maar vooral ook uit dankbaarheid. Wel zeer gelukkig mag hij zich achten, die nog helpen kan. Wat is hij enorm veel rijker, dan degene, die geholpen moet worden. Helpt tenslotte uit puur eigenbe lang. Want wat moet er groeien uit de werklooze jeugd, wanneer dege nen, die verplicht zijn te helpen, hun plicht verzaken? Naar welk peil zal de samenleving over enkele jaren dan zijn afgezakt? Vult dus uit naastenliefde, dank. baarheid en eigenbaat de collecte zakjes; en vult ze goed. Namens de plaatselijke R.K. Commissie voor de Jeugd werkloozen zorg, P. A. BUYKX. Voorzitter. A. STOKWIELDER, Secr. Supporters-club voor Jo v. Geenen. Ondergeteekende roept allen op om Donderdagavond acht uur aan wezig *te zijn in café City op de Markt te Waalwijk om lid te wor den van een op te richten Sup porters-club voor onzen jongsten Waalwijkschen renner Joke v. Gee nen. Wij allen welen toch dat deze jongeman al eenige jaren dezesport beoefend op een serieuze manier, doch deze sport kost geld, veel geld. Daar hij echter niet bedeeld is met deze aardsche middelen, moet er getracht worden iets voor Joke te Laat Uw woonhuis, werkplaats, fabrieken enz. tijdig voorzien van '1 Is een karweitje van niets en wat zult U daar van de zomer een pleizier van hebben. Zelfs bij de ergste hitte golf overal neerlijk koel in huis. De aanschaffingsprijs valt U beslist mee. Baltex wordt voor 5 jaar tegen weersinvloeden gegarandeerd. Vraag gratis en zonder verplichting kostenberekening bij de Alleen-\er tegenwoordiger voor Waalwijk en Omgeving MET IS U ZONVRIJ vh. Bierlaagh-v. d. Heijden De Groote Ijzerhandel WAALWIJK - TEL. 72. zijn geest hebben behouden, zóó schrijnend en pijnlijk, dat het hem niet gauw meer zal loslatenzelfs niet kan loslaten, wanneer althans z'n hért op een niet geheel ver keerde plaats zit. De jonge werklooze wil werken en kan werken. Maar hij mag niet; er is voor hem geen plaats. Geladen is hij met werkkracht en werklust, maar hij moet die kracht ongebruikt laten en hij moet die lust onder drukken. Om dan nog maar niet te gewagen van het ontbreken van perspectieven voor de toekomst; een toekomst, die hoopvol en zonnig moest zijn, en nu is donker en somber en vaak hopeloos wordt gezien. Voorzoover een jongen (en ten deele ook het meisje) nog iets meer is dan een futloos stuk menscb en dat wordt gelukkig nog maar zeer zelden aangetroffen moet zoo'n toestand zeer sterke en lang niet ongevaarlijke spannin. gen veroorzaken in het gemoeds- en verstandsleven. Dat kan een voudig niet anders. En .dat onze hedendaagsche jeugd die spanningen nog zoo voorbeeldig weet te beteu gelen, moet ons wel met groot respect voor het geestelijk peil, waarop zij zich weet te handhaven, vervullen. En nu de geldinzameling, waar. voor in de loop van de week de zakjes huis aan huis zullen worden bezorgd. De opbrengsl daarvan, die hopelijk zeer groot zal zijn, is niet voor de bestrijding van de finantiëele ge volgen van de jeugdwerkloosheid. Daartoe moeten andere middelen worden aangewenden andere maat regelen getroffen. De opbrengst van de geldinzameling wordt dan ook geheel aangewend, om de geestelijke nood, waarin de jeugdige werkloo zen verkeeren, eenigermate te leni gen. Zulks geschiedt door middel van de werk- en leerkampen. Deze zijn niet alleen van groot belang, de leiding van architect G. de Hoogh Hzn. te 's.Gravenhage, zou den dan werklooze bouwvakarbei ders uit Dussen en omliggende ge- meenten, o.a. uit Waalwijk,kunnen worden tewerk gesteld. De begrooting voor het werk is reeds klaar en aan de bevoegde instanties ter goedkeuring gezonden. „ST. AMBROSIUS". Het scherpschuttersgilde „St. Am- brosius", gevestigd in café ,,'t Vosje", alhier, trok j.l. Zondag voor de eerste maal op concours, dat georganiseerd was door de O.L. Vr. Schutse te Els hout, en boekte er fraaie successen. Niet alleen werd beslag gelegd op den 2en corpsprijs, doch ook verschil lende personeele prijzen wisten de schutters van ,,St. Ambrosius" mee naar Baardwijk te brengen. Hier volgt de volledige uitslag: Corpsprijzen: 1 O.L.V. Schuts, Els hout, 21 pt.; 2 St. Ambrosius, Baard wijk 21; 3 St. Blasius. Heusden 16; 4 St. Jan, Kaatsheuvel 15; 5 Prinses Juli ana, Vlijmen 13; 6 St. Catharina Herpt 10; 7 St. Crispijn en Crispinianus, Be soijen 8. Personeele prijzen: 1 Jan Baijens, Baardwijk, 2 Chr. Klerx, Elshout, 3 A. v. d. Oever, Heusden, 4 C. v. d. Ven, Vlijmen, 5 A. de Kort, Herpt, 6 F. v. d. Wiel, Elshout, 7 P. v. d. Oever, Heus den, 8 G. Beulen, Kaatsheuvel, 9 Jos. v. Huiten, Baardwijk, 10 W. Pullens, Baardwijk, 11 G. de Kort, Herpt, 12 N. Klerx, Elshout, 13 J. v. d. Wiel, Fis hout, 14 H. v. d. Wiel, Elshout, 15 Th. Pullens, Baardwijk, 16 L. Klerx, Els hout, 17 G. van Heesch, Baardwijk, 18 Jos. v. Huiten, Baardwijk, 19 Jo Brou wers, Heusden, 20 Duquesnoij, Bescii- en, 21 Nic. Klerx, Baardwijk, 22 F. v. Diem, Heusden, 23 C. de Jong, Baard wijk, 24 W. de Kort, Elshout, 25 G. v Flier, Vlijmen, 26 v. d. Weijdenberg, Vlijmen, 27 J. Kuis, Herpt, 28 A. Els hout, Kaatsheuvel, 29 H. de Louw, Be- soijen, 30 C. de Kort, Herpt, 31 W. de Kort, Herpt, 32 A. van Buul, Vlijmen. 33 W. de Jong, Baardwijk, 34 D. Kops, Vlijmen, 35 J. de Leijer, Besoijen, 36 J. v. d. Lee, Vlijmen, 37 A. Baijens, Baardwijk, 38 A. de Louw. Besoijen, 39 W. de Louw, Besoijen, 40 H. van Don gen, Besoijen, 41 J. van Buul, Vlijmen, 42 W. Venis, Vlijmen. doen. In verschillende plaatsen toch b.v. in Tilburg, in Dongen, enfin in bijna alle. plaatsen waar een veel belovend renner huist, zijn diverse Supporters-vereenigingen voor deze jongens opgericht. Daar onze plaats toch een renner van vermaarheid bezit, namelijk Frans Slaats, die Waalwijk, liet stadje van de Schoenindustrie, in geheel Europa, ja zelfs in andere Werelddeelen door zijn magnifiek sportief rijden meer bekendheid heeft gegeven en er nu sinds eeni gen tijd een nieuwe ster aan het firmament begint te schitteren,zoo roep ik alle Waalwijksche burgers en uit den omtrek op, om deze week Donderdagavond in café City te komen om te trachten een Sup portersclub op te richten voor Joke v. Geenen Voor ziekten die het ouderlijk huis van dezen renner teisteren, worden hiervoor natuurlijk de laat ste middelen aangewend, waardoor de benoodigde financiën, die voor het trainen van Joke op de eerste plaats noodig zijn, niet aanwezig zijn. Daarom komt allen die met de wielersport, ook zij die met deze sport nog geen kennis hebben ge maakt, ter vergadering. Met veel, ja veel personen kun nen wij iets bereiken. Andereplaat sen kunnen het ook, waarom moet Waalwijk hier in ten achter blijven. Dan kunnen wij trachten dat zijn vurigste wensch in vervulling zal gaan, n.l. een wielrenner van het echte Waalwijksche ras rijker te worden. H. DE RUYTER. De restauratie van het Kasteel te Dussen. Wij vernemen dat het gemeente bestuur van Dussen wil trachten de restauratiej van het kasteel aldaar, dat zooals men weet straks ge meentehuis zal worden, te doen uitvoeren in werkverschaffing. Bij dit restauratiewerk, dat staat onder Eupnonia's Muziekfeesten. We maken ons aan geen overdrij ving schuldig, als we verklaren, dat de muziekfeesten ter viering van het 60-jarig bestaan van het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" in alle opzichten geslaagd zijn. Het weer werkte mede, de organisa tie was uitstekend en het' bezoek over weldigend groot. Op Zondagmiddag waren minstens 10.000 bezoekers op het feestterrein. De groote muziek salon is tijdens de uitvoeringen, die er den geheelen dag plaats hadden steeds geheel bezet geweest. Alle ingeschreven corpsen waren niet volledige bezetting opgekomen, zoodat er genoten is van de goede in strumentale en vocale muziek, die ten gehoore gebracht werd. Met de ge bruikelijke formaliteiten; een speech van den voorzitter van het jubilee- rend gezelschap, een woord van den voorzitter der feestcommissie, de aan bieding van den eerewijn, en de we- derkeerige felicitaties van de afge vaardigden, had op Zaterdagmiddag en Zondagmorgen in de zaal van Euphonia de officieele opening plaats Van deze gelegenheid werd door de sprekers gebruik gemaakt, om Apol lo's directeur met zijn succes behaald met de fanfare „Sirena" te compli menteeren. Op Zaterdagavond werd een con cert aangeboden door de harmonie „St Jan" te Berkdijk. Zondag gaf Apollo .onder leiding van den heer P. B. Bisselink een groot slotconcert onder zeer groote belang stelling. Aan het eind dankte de heer Tuer- lings voor de medewerking door Apollo en de andere gezelschappen ter plaatse verleend. Hij sloot bij zijn dankwoord de po litie, de orde-commissarissen en de leden van de diverse comité's in, en eindigde met de wensch dat de onder linge samenwerking waarover alle be zoekers vol lof waren, en die ook thans weer geleid heeft tot een groot succes ook in de toekomst mogen blij ven bewaard tot eer van de plaats en tot groei en bloei van de bestaande muziekvereenigingen. In de zaal van het jubileerend ge zeischap werd de slotavond inel een intiem druk bezocht bal besloten. De volgende prijzen werden onder de deelnemende corpsen uitgeloot: lste prijs ƒ40.— Fanfare „Oefening kweekt Kunst", Zevenbergsche Hoek. 2de prijs ƒ25.— Hasselt's Gemengd koor, Tilburg. 3de prijs 15.— Harmonie Sophia's Vereeniging, Loonopzand. 4de prijs 10.Mannenkoor „De Verecnigde Zangers", Waalwijk. 5de prijs ƒ5.— Harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak", Waspik. 6de prijs ƒ5.Harmonie „Concor dia", Loonopzand. Extra prijzen onder de tien eerste inschrijvers: lste prijs ƒ20.— Fanfare „Oefening kweekt Kunst", Zevenbergsche Hoek. 2de prijs ƒ10.— Fanfare „Sirena", Vrijhoeve-Capelle. 3de prijs 5.Mannenkoor „Tot Bloei der Toonkunst", Waalwijk. 4de prijs 5.Fanfare „Kunst na Arbeid", Capelle. 5de prijs ƒ5.—- Mannenkoor „Vol harding in Toonkunst", Dongenvaart. 6de prijs Fanfare „Oefening baart Kunst", Well-Amerzoden. Direeteursprijzen lste prijs 10.Harmonie „Con cordia" Loonopzand. 2de prijs ƒ5.— Mannenkoor „Bel Canto", Kaatsheuvel. Burgerwacht. Na de verplichte schietoefening, die Dinsdagavond in de zaal van Eupho nia werd gehouden, hield de Burger wacht Kaatsheuvel een algemeene ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer J. Tuerlings. De Voorzitter kon na zijn opening de aangename mededeeling doen, dat op voordracht van het bestuur door burgemeester J. A. Fr. Mallens, de heer Gijsb. Corn. Ant. v. d. Hoven was be noemd tot 2de commandant van de Burgerwacht. Spr. bracht dank aan burgemees ter Mallens voor deze benoeming, stel de de functionaris aan de leden voor en sprak de hoop uit de groote am bitie door den heer v. d. Hoven steeds als lid voor de Burgerwacht betoond ook als 2de commandant zou blijven bestaan, dan was hij overtuigd, dat het instituut met deze benoeming in alle opzichten wel zou varen. De groote Propaganda-vergüdering van Maandag 31 Mei werd daarna be sproken. De belangstelling voor de zen avond waarbij als spreker zal op treden de bekende Pater Henricus uit Helmond, is alzijdig. Daarom achtte de voorzitter een goed gevoerde pro paganda juist noodig en tevens een perfecte regeling. Er werd besloten de toegang tot de zaal vrij te geven voor volwassenen, doch door plaatsbespre king te trachten de onkosten van den avond te dekken. De Burgerwachters, die hiertoe den wensch uitspreken krijgen een gere serveerde plaats. Een kleedingfonds werd gesticht, waar de volgende inkomsten voor wc; den gevormd. Een minimum bijdrage per kwartaal uit de kas van 2.5!!, 10% van de vrijwillige .contributie er leden. Het eventueel saldo, dat de propa- ganda-avond zou kunnen opleveren, de opbrengst van de verkoop van steunkaartjes en een wekelijksche of inaandelijksche bijdrage van de leden, die aan het kleedingsfonds deelnemen op een minimum van respectievelijk 10 cent of 25 cent vast te stellen. De voorstellen werden door de ver gadering zonder stemming aangeno men. Besloten werd het eerste costuum beschikbaar te stellen aan den com mandant voor diens groot werk voor het instituut. ST. JOACHIMSMOER. De eerste bekerwedstrijd tusschen de zestallen van de Kruisbooggezel schappen „Onderlinge Vriendschap", alhier en „Willem Teil" te Berkdijk heeft plaats gehad op de banen van deze laatste op Zondag 9 Mei hl- De uitslag was 223 punten voor „Willem Teil' en 217 punten voor „Onderlige Vriendschap". De beslis sing zal vallen bij een tweeden wed strijd, te houden op de banen van „Onderlinge Vriendschap". SPRANG. In verband met het succes dat de heer Alb. Christ, directeur der Chr. Ge mengde Zangvereeniging ..Excelsior' op Hemelvaartsdag met het kinderkoor Jong-Excelsior had op het Zangcon cours te Amersfoort, waar hij met het jeugdige koor een tweeden prijs in de derde afdeeling wist te behalen, werd hij door het bestuur gehuldigd en werd hem daarbij dank gebracht voor zijn onvermoeiden ijver die hij in het belang van het kinderkoor ook steeds aan den dag legde. A.s. Maandag, 2en Pinksterdag, zal onder leiding van dhr. Christ het groot koor van Excelsior deelnemen aan het zelfde concours te Amersfoort en uit komen in de afdeeling Uitmuntendheid. J.l. Vrijdagavond werd een fiets van mej. B. alhier die zij geplaatst had naast de woning van V. toen zij daar binnen was ontvreemd. De gemeente veldwachter heeft de zaak in onder zoek, doch tot heden zonder resultaat. CAPELLE. Het smidswerk van de herstel- werken aan de brug over de haven in de Kom dezer gemeente is door B. en W. der gemeente Sprang Capelle gegund aan den laagsten laagsten inschrijver, den heer A de Bie te Sprang. Het metselwerk voor deze werken werd niet gegund •L_ Door stemgerechtigde lidmaten is bij de j 1. Zaterdagnamiddag ge houden stemming het besluit van het kerkbestuur der Ned. Herv gemeente te dezer plaatse lot het verleenen van stemrecht aan de te Vrijhoeve Capelle wonende lidmaten met meerderheid van stemmen ver worpen. u Gedurende de maand April'37 De Zomer is in aantocht fcacM~'<

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5