a sport! RECHTZAKEN. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS ADVERTENTIEN, RAAMSDONK. WASPIK. Notaris CHRIST f 6000.— werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capeile ingevolge de Vleesch- keuringswet aangegeven: 15runde ren, 48 varkens en 2 geiten. In het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart werd Maandag 10 dezer des nam. 2 uur de jaarlijksche vergadering gehouden van het onder de ge meenten Waspik, Sprang Capelle en Loon-op-Zand gelegen Waterschap »Het Eendennest» De rekening over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 werd vastgesteld in ontvangsten op f796.88 en in uitgaven op f519,65, sluitende met een voordeelig saldo van f277.23. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1937 tot en met 30 Juni 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van f817,08 met een post voor onvoor ziene uitgaven van f 144.48. De om slag per h. a werd voor ruim 166 h" a. bepaald op f 3.—en voor ruim 33 h. a. op f 1.— Het bestuur werd gemachtigd zoo noodig voorkomende werken in eigen beheer te doen uitvoeren. Bij de verkiezing van een Voor- I 9esteja naar viaarcnngen en oyerg zitter, wegens periodieke aftreding I ven 2,!n aan hun ongeruste ouders, van den heer Arn. Boeser, die voor werd voor de Afdeeling»Ten Westen van den Nieuwendijk« vastgesteld op f833.53 in ontvangsten en uit gaven, voor de afdeeling »De Aan wassen» op f194 72 en voorde afdeeling »Ten Zuid-Oosten vj n den Meeuwenschen Gantel« op f97.45 De heer Adr. van der Hoeven die aan de beurt van oflreding was als voorzitter van het dagelijksch bestuur, werd herkozen. Door de marechaussée werd al hier aangehouden de los arbeider v. H. afkomstig uit Oosterhout, die nog eeni- ge hechtenis te goed had. De man is Dinsdagvoormiddag naar Breda overgebracht, voor het onder gaan van zijn straf. Twee 16-jarige Vlaardingers had den het in hun woonplaats niet naar den zin, zoodat zij maar besloten de ouder lijke woning te verlaten en de wijde wereld in te trekken. Hun reis zonder bestemming was echter niet van lan gen duur, want nog denzelfden dag, Maandagavond, liepen zij in de armen van de marechaussée, door wie zij Dinsdagvoormiddag op transport zijn gesteld naar Vlaardingen en overgege- een herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer G. Boezer Jz. die deze benoeming aannam. J De Chr. Gemengde Zangver- eeniging «Hallelujah» zal op Maan dag 17 dezer (2en Pinksterdag) onder leiding van den heer M. C. Rijken, deelnemen aan het te Amersfoort te houcten zangconcours en uitko men in de 2e afdeeling. Het kinderkoor »Hallelujah» zal a s. Zaterdag, eveneens onder leiding van den heer Rijken, deelnemen aan het concours te Werkendam in de 2e afdeeling. -Mjnder zeer veel bewijzen van be langstelling herdacht de heer H van Beek j.l. Maandag den dag waarop het 45 jaar geleden was, dat hij als jongen van 14 jaar in functie trad bij de meelfabriek "De Hoop" N.V. voorheen A.L. Sneep /Co. Namens de N.V. werd hem bij monde van den eersten direc teur, den heer A.L. Sneep, als herinnering aan deze heugelijke ge beurtenis een gouden horloge met inscriptie aangeboden, terwijl hem namens het gezamenlijk personeel een fauteuil werd geschonken. Des avonds bracht het muziekge zelschap "Kunst na Arbeid" den jubilaris een serenade, waarbij de voorzitter, de heer J. Michael hem namens de vereeniging complimen. teerde. Dinsdag 11 Mei des namiddags 3 uur had in hel Stationskoffiehuis van den heer P. Pruyssers de jaar lijksche vergadering plaats van stemgerechtigde ingelanden van de waterschappen "De Groote Oude Straat'' /'Binnen de Oude Straat", "Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart" en "Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen plaats. De rekening over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 van het waterschap »De Groote Oude Straat» werd in ontvangsten vaetgesteld op f2144,40 en in uit gaven op f 1864,29, sluitende met een batig saldo van f280,11. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1937 tot en met 30 Jnni 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vastge. steld op f988.49. Het aftredend bestuurslid, de heer W. J. van der Schans, werd her kozen. Voor het waterschap »Binnen de Oude Straat» werd de rekening over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 in ontvangsten vastgesield op f1941 en in uitgaven op f 1692.34, batig saldo f 248.66. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1937 tot en met 30 Juni 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 9l9,30. De heer B. van der Hoeven, die aan de beurt van aftreding was als lid van het dagelijksch bestuur, werd herkozen. De rekening van het waterschap »Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaartc over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 werd in ontvangsten vastgesteld op f 1131,51 en in uitgaven op f 998,32. sluitende met een voordeelig saldo van f 133,19. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1937 tot en met 30 Juni 1938 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op f 951,51. Het aan de beurt van aftreden zijnde lid van het dagelijksch be stuur, de heer J. Huysman, werd herkozen. Voor de afdeeling »Ten Westen van den Nieuwendijk« van het waterschap »Ten Westen van den Nieuwendijk met Aanwassen« werd de rekening over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 in ontvangsten vastgesteld op f 792,25 en in uitgaven op f714,94, batig saldo f 77,31. Voor de afdee ling »De Aanwassen» in ontvang sten op f 205,25 en in uitgaven op f 48.75, sluitende met een batig saldo van f 156,50 en voor de af deeling »Ten Zuid Oosten van den Meeuwenschen Gantel« in ontvang, sten op f 92,37 en in uitgaven op f 23,75, batig saldo f 68.62. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1937 tot en met 30 Juni 1938 De echtelieden Jos. C. v. Strien- Weterings hopen op Donderdag 13 Mei a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest te her denken. De verbouwing van een woning tot twee woningen voor rekening van F. Rooijackers is opgedragen aan den aannemer P. C. van Suijlekom, alhier. De margarine is in het tijdvak van 10 tot en met 22 Mei a.s. verkrijgbaar bij de volgende winkeliers: Adr. de Bont, Wed. W. H. van Ommeren, H. P. Konings en P. van Strien. Predikbeurten: Zondag a.s. eerste Pinksterdag: Ned. Herv. gemeente v.m. half tien in de Dorpskerk en n.m. half drie in de Veersche kerk Ds. W. Oost. Evangelisatie Eben Haëzer, Koning straat, v.m. half tien en n.m. 2 uur de heer Terlouw uit Goudriaan. RAAMSDONKSVEER. Mej, J. v. Dalen nam na veertig jaren de betrekking van Handwerk- onderwijzeres aan de Veersche Chr. School te hebben vervuld, afscheid. Hartelijke toespraken werden daarbij gehouden en eenige cadeaux aangebo den. p Het echtpaar K. Blom en Pa. Mout- haan viert a.s. Zaterdag zijn 25-jarig huwelijksfeest. Bij een varken van len landbouwer K., werd een geval van besmettelijke veeziekte Varkenspest geconstateerd. Maatregelen tegen uitbreiding dezer zie! te zijn genomen. Maandag J,l. is een aanvang ge nomen niet het herstellen van het in wendige gedeelte van de parochiekerk. R.K.V.V. Dussensche Boys. R.K.V.V. Be Ready Het Prinselijk paar te Londen Het prinselijk paar dat ter bij woning van de kroningsfeesten 'naar Engeland was vertrokken, is Zondagavond te Harwich met de Gelderland aangekomen. Om acht uur vertrok men uit Harwich met den trein naar Londen. Onder groote belangstelling werd het paar daar ontvangen Aanwezig was o.m. het geheele personeel der Nederlandsche legatie. Namens de Britsche Koninklijke familie waren aanwezig Lady Catherine Seymour, Sir Harry Verney en Generaal Paynter. Het prinselijk paar zal de gast zijn van de Koninklijke familie in het Buckingham Palace. Nederlandsche Bank verlaagt dividend Naar wij vernemen zullen directie en commissarissen van de Neder landsche Bank N.V. op de eerst volgende algemeene vergadering van aandeelhouders voorstellen, over het boekjaar 1936/1937 een dividend van f42,— (v.j f50) per aandeel van f1000,uit te keeren. Nederlandsche Handel De Nederlandsche kunstzijde- uitvoer bereikte in April zoowel naar waarde als hoeveelheid nieuwe record cijfers. De Nederlandsche uitvoer van gloeilampen is na 1931 slechts in twee maanden grooter geweest dan in April j.l. De omzet van den Nederlandschen handel is in April wederom sterk gestegen hij was twee keer zoo groot als in April 1935. De uitvoer van radio-lampen uit Nederland was in April bijna twee keer zoo hoog"als vorig jaar, Groote s lag voor den tuinbouw inhet Westland De uit Stockholm komende be richten laten thans geen twijfel, dat Zweden voor het komende seizoen een zoo hoog invoerrecht van de Nederlandsche druiven zal gaan heffen, dat de export naar dit land voor een goed deel gefnuikt zal zijn. Van den totalen druivenexport van 9,5 millioen K G. in 1936, nam immers Zweden er bijna 2,5 milli oen voor zijn rekening. Dat het invoerrecht van Kr. 35 (f 16,per 100 K.G. inderdaad schrikbarend hoog is, moge blijken uit het feit, dat in het volle seizoen de Nederlandsche druiven aan de veilingen nauwelijks 16 cent per K.G. opbrengen, zoodat het invoer recht even hoog is, als de markt prijs. Men verwacht een stelligen terug- vnl naar den export van vóór 1935, die slechts een 400,000 K.G. bedroeg. Nieuw schip voor de Rott Lloid. De algemeene opleving in de scheepvaart-industrie duurt voort. Heeft vorige week de N. V. Rotterdamsche Lloyd een zuster schip van het nieuwe M.S. Brantagi besteld bij de Kon. Mii De Schelde te Vlissingen, thans kunnen wij mededeelen den bouw van een zusterschip van het nieuwe 11000 tons M.S. Weltevreden heeft opge dragen aan de werf P. Smit Jr. te Rotterdam. Nederlandsche Missie in Zuid- Amerika op terugreis Men meldt ons uit Santiago de Chili d.d. 9 Mei: De Nederlandsche handelsmissie Is te Valparaiso aan boord gegaan van de »Reina del pacifique«, waarmede de terugreis naar het vaderland is aanvaard. De Tweede Kamer-verkiezingen De lijstnummers der kieskringen. Het Centraal Stembureau heeft een openbare zitting gehouden ter nummering van de voor de Tweede Kamer ingediende candidatenlijsten. De stembiljetten zullen voor den kieskring Den Bosch he( volgende beeld geven 1 R. K. Staatspartij (Deckers), 2SDAP(Drop), 3 A.R Partij (Colijn), 4 C.H. Unie (De Geer), 5 Vrijheids bond (Bierema), 6 Vrijz Dem. Bond (Oud), 7 Comm. Partij (De Visser), 8 Staatk. Geref. Partij (Kersten), 9 RSAP (Sneevliet), 10 Nat. B. T. en M. Partij (Vervoorn), 11 Kath. Dem. Partij (Arts), 13 Chr. Dem. Unie (Van Houten), 14 Algemeen Belang(VanGent), 15 NSB (Mussert), 16 Herv. Ger. Staatspartij (Lingbeek), 17 Chr. Nat. Actie (Visschers), 18 Actie Bouwman (Bouwman), 19 Nationaal Herstel (Emmens), 20 Zwart Front (Meyer). Minister Slingenberg naar Duitschland Minister Slingenberg zal, verge zeld van enkele ambtenaren van verschillende departementen, zich deze week naar Duitschland be geven, ten einde eenige groepen van Nederlandsche landarbeiders, die in Duitschland werk hebben gevonden, te bezoeken en voorts eenige groote ontginningswerken te bezichtigen. De tocht zal vier dagen duren en door het Spreewald, de Sprott- bruch naar de Sleeswijk-Holgtein- sche Noordzeekust gaan. Ned R.K. Metaalbewerkersbond Leden van bovengenoemden bond mogen geen lid zijn van de NSB of KDP. In de Zondagmorgen te Den Haag gehouden Bondsvergadering is o.m. besloten dat het lidmaat schap van de NSB en andere fascistische organisaties en van de KDP niet vereenigbaar is met het lidmaatschap van den bond, mits dien geen lid mag blijven of worden van een der genoemde organisaties. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 13 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Londen Regional. Droitwich. Diversen. Droitwich. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Lichte Muziek. 5811 VogeJgezwitscher. Im antiqutatenladen. Mein herz ist voller Sonnenschein O Sole Mio. Magyar Mardok. Magyar Bor. War es auch nichts als ein Trauni vom Gluck Bist du es lachendes Gluck. Alle kleinen Englein tanzen. Regentropfen. Wolgalied. Gesang der Wolgaschlepper. Amorettentanze. AltWien. Es muss ein Wunderbares sein. Plaisir d'amour. Streifzug durch Joh. Strauszsche Operetten. Droitwich. 2.35 5.20 5.40 7202 5299 6883 6146 3750 3612 6213 5327 8.00 VRIJDAG 14 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 8.20 9.35 2.20 5.20 5.40 6.00 7.20 Brussel Vlaamsch. Pauze. Londen Regional. Droitwich. Diversen. Londen Regional. Droitwich. Diversen. 7-^-8 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Populaire Muziek: 5843 Die Mowe. Zigeuners letztes Lied. Schwarze Augen. In meinem Herz Schatz. Wij brengen U. Ungarisch._ Komm Karlinchen. Tanze au,f der Wurlitzer. Spitzentanz. FascinationWalzer. Un violon dans la nuit. Tango. La paloma. Alte Tanze. Droitwich. 7132 4943 3973 4729 6142 5566 2682 3977 8.50 ZATERDAG 15 MEI 1937. Programma 3 Programma 1 Hilversum 301.fi Mj ;i Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Londen Regional. 5.20 Diversen. 5.40 Londen Regional. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Vroolijke avond 7299 Piccolo Pic. Der lustige xylophonist. 6912 Alpvalsen. Hej pa dej du gamla glada tyrolare 2648 Een ouderwetsche feestdag. 4633 Jetzt schlagt 's dreizehn. 3517 Gegen kummer und Sorgen. 5297 Geht's Buam, spielt's ei'n auf. 5306 Dichterliebe. Der Nussbaum. 5296 Eine lustigen Schlagerfahrt. 3754 Kirchweih in Oberbayern. 8.50 Droitwich. 9.50 Londen Regional. 10.10 Droitwich. 11.20 Parijs. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. i. d. eetzaal. »De Eendracht« Vrijdagavond van half zeven tot tien uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Halle en Noyon. »W.C.B.« Vrijdagavond van half 7 tot 8 uur inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Halle en Noyon. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. «Mannen zonder naam«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, »Het Circus komt«. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Vreeselijk auto ongeval. In den afgeloopen nacht te onge veer half drie is onder de gemeente Berkel-Enschot een ernstig auto ongeluk gebeurd waarbij drie dooden te betreuren zijn. Langs den weg ter plaatse stond een groote wit. gekleurde vrachtauto, 'n z.g. Deen- sche Vischauto die 'n gescheurden band had. Van de richting Utrecht naderde een luxe auto waarin gezeten was de familie van Disseldorp uit Princenhage. De auto reed in volle vaart op de stilstaanden vrachtauto en werd totaal ingedrukt. De vrouw van den bestuurder A. J. van Dissel dorp, diens vader J. van Disseldorp en een twee en een half jarig kindje van den bestuurder weiden op slag gedood. De bestuurder, de heer A. J. van Disseldorp werd ernstig ge wond. Hij is naar het St. Elisabeths- ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De marechaussee uit Tilburg was aanstonds ter plaatse, evenals de officier van justitie mr. Deelen en verscheidene andere autoriteiten uit den omtrek. Bij het onderzoek tracht men vast te stellen, of de vrachtwagen verlicht geweest is. De deernis met de zwaar getroffen familie te Prin cenhage is algemeen. Inbrekers maken Amsterdam onveilig. Zondagavond werd in slechts weinige uren, waarin het huis onbeheerd stond ingebroken in de wijnzaak der firma v d Weg aan de Cornelis Schuijt- straat 20. Te acht uur waren de bewoners uit huis gegaan en toen zij slechts twee uur later weer thuis kwamen, vonden zij daar een grooten chaos. Er waren dieven geweest, die vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel de winkeldeur hebben geopend en in de achter de zaak gelegen vertrekken hun rooftocht begonnen zijn. Voor zoover althans kon worden na gegaan hebben de inbrekers hoege naamd niets gestolen. Zondagnacht zijn in het gebouw van de gemeentelijke Bank van Leening aan de O.Z. Voorburgwal twee inbre kers na een sensationeele achtervolging gegrepen. De mannen zijn vermoedelijk langen tijd binnen geweest en hebben geprobeerd een grooten buit te be machtigen uit den schat van kostbaar heden, die hier te vinden zijn. De dieven hadden reeds verschil lende dingen bij zich en waren juist op weg naar de kluis, toen hun aanwezig heid werd bemerkt. Na een spannende achtervolging dooi het uitgestrekte en ouderwetsche ge bouw werden beide mannen gegrepen en geboeid en spoedig in een politie auto naar het bureau Singel overge bracht. Men bleek hier te doen te heb ben met een bekende van de politie, die met een collega de inbraak had gepleegd. Brand te Staphorst Gisterenmorgen is te Staphorst brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer L. Brinkman. Het huis is tot den grond toeafge brand. Een groot deel van den inboedef kon worden gered; al hel vee kon in veiligheid worden ge bracht. Het huis was verzekerd. Verdronken Gisterenmorgen is het zes-jarig zoontje van den heer Jonker uit de Kinkerhorststraat te Meppel, dat met een schaapje speelde, in het water van de Nieuwe Haven geraakt en verdronken. Door een auto overreden en gedood. Gisterenmiddag reed de heer A- H. Hooghart, aannemer te Rijsoord^ per rijwiel in de richting Ridderkerk Doordat hij bij het oversteken van den Rijksweg niet op het verkeei lette, werd hij door een uit de rich ting Rotterdam komende auto ge grepen en onmiddellijk gedood. Door auto aangereden Zondagavond omstreeks half 9 stak mej L. uit Wassenaar per fiets bij Eikenhorst den Rijksstraatweg over, waarbij ze is gegrepen dooi den auto vau den heer H., eveneens uit Wassenaar. Zij werd tegen de grond geslingerd en liep een ernstige hoofdwonde op. Zij is per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis Westeinde irt Den Haag. Het ongeluk is te wijten aan on voorzichtigheid van de wielrijdster. Voor f17000 aan juweelen gestolen In den nacht van Zondag op Maandag hebben inbrekers in nu juwelierszaak van de firma T., be kend als het »ï}ingenhuis» en geves tigd op den hoek van de Prinsestraat en-de Korte Molenstraat te Den Haag, voor een bedrag van f17000 aan gouden horloges en gouden en diamanten ringen gestolen. De juwelier, die niet verzekerd is, bleek zoodanig onder den indruk van het verlies te zijn, dat hij heden niemand te woord kon staan en di zaak geruimen tijd gesloten bleef. De politie is de daders nog nie» op het spoor. te Waalwijk, bericht dat het winkelpand met werkplaats en aangelegen woning te Waalwijk aan de Stationsstraat nos. 44 en 42 met erf en tuin van de Erven Mej Wed. FR OOSTERHOUT- ROS is ingezet op Toeslag vindt plaats op DINS DAG 25 ME11937 in café »CITY« bij den Heer H. de Ruijter aan de Markt te Waalwijk, des avonds 7 uur. 5760C FRAUDE DOOR EEN POSTAMBTENAAR. Het gerechtshof te 's-Bosch wees in hooger be roep «irrest tegen G. K.. kantoorbediende te Am sterdam, omdat hij In het tijdsverloop van II Aug. 1938 tot 11 Oct. 1930 te Waalwijk op- t tel ij k een bedrag aan geld van «12.31, welk geld hij als kantoorhouder der Posterijen onder zi h h«J, zich heeft toegeëigend. tn <!c maand October 1936 te Waalwijk, op zettrlijk en bedrag van ƒ203.42 en een bedrag van 190.91, eigendom van het Staatsbedrijf der Posterijen, welk hij in zijn voormelde hoedanig heid r.nder zich had, wederrechtelijk heeft toege- eigend. >- Éisch vu;) den Adv. gen. 10 maanden, vonnis van hel gcreclitshof 1 maanden gevangenisstraf. J. P. H. K., Ie Vlijmen ging proefrijden mét z"n motor en werd erhallseerd omdat* hij geen achterlicht bad. Hij bleek te goeder trouw en kreeg 2 lioety. A. .F. R., Sprang-Capclle in dronkenschap vei ligheid in geva'str brengen. Hij had op de Nieuwe Vaar; een man bij de keel gegrepen. Veroordeeld tol 15 boete. A. K. te Vlijmen bracht bij het achteruitrijden de veiligheid in gevaar, iemand op dc Bossche Markt aan te rijden, 't kostte hem 15. H. v. L., tc Waalwijk hoorde 15 gulden tegen zieli eischen wijl hij de nachtrust verstoord had en in dronkenschap een rijwiel besturen. T. O., uit Almkerk stond terecht wegens het smokkelen van revolvers. Hij kreeg 100 boete de wapens werden in beslag genomen. G. C. M., Waspik, werd veroordeeld tot 3 boete wegens links rijden. A. de II., spoorwegwachter te Loon op Zand, had niet op tijd den boom gesloten. Hij had 2 minuten te voren zooals het hoorde géén kloksein ontvangën, was zijn verontschuldiging. Of stond je te praten? vroeg dc kantonrechter. Néé, dat niet Maar al krijg je geen kloksein daarom ben je toch niet ontslagen van dc verplichting op tijd de hoornen te sluiten, merkte de ambtenaar op. Het bleek dat de tweede boom bijna gesloten was toen dc trein er langs vloog. Dc machinist hna nog een noodsignaal gegeven van den trein. Nu is het goed afgeloopen, maar pas op ais je hier weer komt, waarschuwde de ambtenaar. De eiscli luidde 30 boete. Verdachte schrok er van en sputterde tegen. Ja, maar, denk eens wat een ongeluk er had kunnen gebeuren. Wij slaan dat niet zoo licht aan hoor! verzekerde de Kantonrechter. Verdachte werd veroordeeld tot 15 boete. En als je nu zegt, dat het nog te veel Is, dan ga je maar in geroep, adviseerde de Kanton rechter, en stil trok de spoorwegwachter af. zoo groot moest zijn, valt ons toch wel erg tegen. UITSPRAKEN. H. B., Loon op Zand, niet voldoende rechts houden, verzet vonnis bekrachtigd. E. H. M.» Waalwijk, links rijden, 3 boete J. van B., Vlijmen, met rijwiel links rijden en verblindende verlichting voeren, tweemaal 2 boete P. C. M., Vlijmen, sneeuwballen gooien 2 boete I S., Ecthen, schreeuwen, 8 boete C. v. d. 11-, Raamsdonksveer, nuto verblindende lichten voeren 10 boete J. H. 11., Vlijmen, vleesch- kcuringswet, 3 boete M. J. D., Vlijmen, loopen over bezaaiden grond, 15 boete G. W. D.. Vlijmen, idein., 15 boete C. v. D. P., Vlijmen, Idem., 15 boete L. K. G., llcusden, links rijden, berisping C. T. 's-Gravnmoer, geen richting aangeven, t boete A. de W., Loonop- zand, verboden weg berijden, 3 boete G. I> V., Heusdon, rijwiel zonder licht, 3 boete A V., Loonopzand, overtreding politieverordening 3 boete C. v. II., Waalwijk, dronkenschap, lc herhaling, 15 boete. BLAUW-WIT ST. JOACHIMSMOER. Bovengenoemde voetbalclub bracht Zondag J.L een bezoek aan de Noordelijke Sportparkbewoners le Tilburg, RKTVV 5. Als afgetrapt is, zien we in het eerste gedeelte beide ploegen beurtelings in den aanval. Zc tonen zich beiden gelijkwaardig, wat uitgedrukt wordt door een 11 stand, waarmede de rust intreedt. Na de thee weten de gastheeren spoedig de leiding tc nemen, doch onze Blauw-Witters later» zich niet onbetuigd, en jagen den gelijkmaker in dc touwen. Na een kwartier ziet RKTVV kans opnieuw te scoren, en liet is 3—2. De druk op liet doel der gastheeren wordt steeds grooter, tot eindelijk de stand op gelijken voet wordt gebracht, 33. Er wordt nu aan beide zijden liard gestreden om den wtnnenden goal, en het gelukt de Blauw-Witters door hun rechtsbinnen, die vandaag buitengewoon op dreef was, een zwaar bevochten 43 zege uit het vuur te sleepen. DUSSEN. Nog steeds wachten de Boys op vaststelling van haar laatsten competitie-wedstrijd tegen WVR 2 welke intusschen lang op zich laat wach ten. De Boys zullen deelnemen aan de seriewed strijden van Madonsche Boys te Made op den laatsten Zondag in Mei. strijd, welke geleid werd door den lieer Th. van Ooyen uit Dordrecht, eindigde in een welver diende 41 overwinning voor KIOL.. Ruststand 1—1. Op Hemelvaartsdag wisten de geel-zwartcn te Raamsdonksveer tegen Veersche Boys een gelijk spel te forceeren, hetgeen een verdienstelijk resultaat genoemd mag worden. Zondag j.l. werd door de RKVV Be Ready ter gelegenheid van het tweede lustrum een tour- nooi georganiseerd waaraan werd deelgenomen door Veersche Boys, WVR te Raiunsdonk en Be Ready. Ook Waspik had hare medewerking toe gezegd, doch op het laatste oogenblik trokken zij zich terug. Hierdoor had het programma geen vlotte af werking. Allereerst speelden WVR-Raamsdonk tegen Be Ready, welke wedstrijd door WVR welverdiend met 20 werd gewonnen. Hierna moest WVR uitkomen tegen een frissche ploeg, en bovendien een, die een klas hooger speelt. Geen wonder dan ook dat VeeTsche Boys met 72 wist te zegevieren. Naar wc vernemen zal het eigenlijke feest eerst plaats hebben op 23 Mei a.s. WIELRENNEN. VAN DER RUIT WINT ACHT VAN CHAAM. In de eindsprint Middelkamp en Slaats geslaRen- Gistermiddag werd te Cliaam, ten overstaan van ruim 20.000 toeschouwers, voor de vijfde maai de klassieke wegwedstrijd, de Acht van Chaam verreden, welke gewonnen werd door Van der Ruit, vóór Middelkamp en Slaats. Het is een spannenden wedstrijd geweest, met talrijke uitlooppogingen, die echter telkens weer te niet werden gedaan. Frans Slaats was een der beste renners uit dezen cours en werd tenslotte in den sprint ge slagen. De einduitslag luidt: 1 G. v. d. Ruit, tijd 3 uui 29 min. 54 sec.; 2 Middelkamp; 3 Slaats; Oprins (België); 5 Huybrechts (Relgië); 6 Rraspenninx Jr.; 7 Mosterd; 8 Gijssen; 9 Pouwels (België); 10 Spiessons (België). DE RONDE VAN STEENBERGEN. Bovengenoemde ronde over ongeveer 140 K.M., lie 1.1. Zondag verreden werd is in een over winning, na een sprint, tnsschen dc 4 eerste aankomenden, in een overwinning voor Gerrit v. d. Ruit geëindigd. De totaal uitslag luidt: 1 Gerrit Van de Ruit, 141 km. in 3 uur 30 min., 2 Middelkamp, 3 Braspenninex, 4 Motké, 5 van Amsterdam. Op 50 meter: G van Overweel, 7 Gommans, 8 Huybrechts, op 100 meter: 11 Duerlo, 12 Valentij», 13 J. Gommers, 14 I.au- wers, 15 Schillemans, 10 Leeuwenberg, 17 A. He l lemons, 18 Mosterd, 19 Saarloos, 20 M. Heeren, 21 Corthout, 22 Gijzen, 23 Nuyten, 21 van den Rcemt, 25 Dliooge, 20 C. Heeren, 27 Koppelmans, 28 de Mayer. Bij de Nieuwelingen die 18 keer 't parcours van 2.35 KM won L. Bos, Rotterdam. De Waalwijker Piet Timmermans bezette de 19e plaats, docli kwam in den zelfden tijd binnen nis den winnaar, daar de overwinning in een sprint van een peleton van 29 renners beslist werd. SLAATS EN PELLENAARS NAAR LONDEN. Te Londen zal op 12 Juni a.s. een groot weg- criterium verreden worden, waaroor tal van bekende Europecsche renners zijn geëngageerd. Ook Nederland is van de partij. De ITollandsehe kleuren zullen worden verdedigd door Slaats en Pellenaars. Van Belgische zijde zijn reeds ge ëngageerd de renners Biiysse en Aerts. Uit Italië komen Cimatti, Moretti en Rossi, Zwitserland verschijnt met Bucliwalder, Denemarken met Grundahl Hansen, Frankrijk met Magne, Spei- clicn, Lapebie en Le Grevès, Australië met Op. perman etc. Het criterium gaat over totaal 100 kilometer. ATHLETIEK. Sefton cn Meadous verbeteren beiden het wereldrecord polstok hoogspringen. Tijdens alhletiek-wedstrijden in Californlè slaagden bovengenoemde athleten erin, beiden het wereldrecord te verbeteren en te brengen op 4.48 meter. Wereldrecordhouder was tot nog toe Varoff (V.S.) met een sprong van „slechts" 4.43 meter. ZWEMMEN. Vier Nedcrlandsche records verbeterd. .Tijdens de Zondag in Rotterdam gehouden internationale Zwemwedstrijden van R. D. Z. werden vier Nederlandsche records verbeterd. J. C. Sclieffer bracht bet Nederlandsche record 100 M. Borstcrawl heeren op 1 min. 1/5 sec. Jopic Waalberg, in de 400 M. Schoolslag dames op C min 24 2/5 see. C. Smitsluiijzen, in de 400 M. Schoolstag heeren op 5 min. 58 sic. Tijdens de Zaterdag gehouden wedstrijden won Ragnhild Hvegcr de 200 M. borstcrawl dames. Xida Senff bracht het Nederlandsche record 200 M. rngslag dames op 2 min. 12 3/5 sec. JOPIE WAALBURG VERBETERD EEN WERELDRECORD. Gisteravond is Jopie Waalberg, in het Sport- fondsenbad tc Amsterdam erin geslaagd het wereldrecord 200 M. schoolslag dat op naam Stond van Mayehatta, Japan, met 3 m. 4/10 sec. te verbeteren cn tc brengen op 3 min. 2/10 sec. Nederland beeft nu elf, Denemarken 10 wereld records. KORFBAL. CAPELLE. J.l. Zaterdag speelde de korfbalvereenlglng KIOL op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart linnr 3en wedstrijd voor de Altena- competitle van den Dordtsclien Korfbalbond tegen HKC uit Boven Hardlnxveld. Deze wed- Wijziging in programma voorbehouden.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6