TaATST E ÏERÏCH fEN P m AGENDA'S. I0N0STE BEDIENDE. verkoopen D is je Voor dessert: Halve Liters Ijs 60 cent. Ijs met slagroom 5 en 10 cent. Zomer-artikelen GA NAAR SPEET DE VERKIEZINGEN ADELBERG Adelberg Waalwijk op fabriekskantoor te Waalwijk Maandag 7 Juni 1937, Zonnebrillen, Fiets- en Tennispetten, Mat Crème - Zonnebrand Crème, Huid-olie Badschoenen - Badmutsen Sportriemen Eau de Cologne - Parfums Zandvormen - Schopjes Trekwagentjes - Kruiwagentjes Emmertjes, enz. enz. Baggerwerk der Haven. Meubileering Kiosk. Uitvoeringen. 'i&Sm Gevraagd aan de Kerkstraat* Wij herinneren Luxe Brood- en Banketbakkerij - TeL 52 Grootestraat - Waalwijk. Voor de Kinderen. Wilt ge hierin ruime keuze w w ALLE SPORTARTIKELEN. DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. VEILING LANGSTRAAT DRUNEN RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 30 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.30 Brussel Vlaarasch. Parijs. Droitwich. Londen Regional. Droitwich. Londen Regional. Droitwich. Lond enRegional. Droitwich. Diversen. Londen Regional. Droitwich. Ween en. 11.50 12.50 4.20 4.50 5.20 6.40 7.50 8.15 9.05 9.25 10.25 11.00 MAANDAG 31 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaarasch. 9.20 Pauze of gramofooninuziek. 10.35 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 1.35 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur Graniofoonm. v.h. R.D.B. Opera en Operette Muziek 1491 Aida. 2590 Grafin Maritza. 3645 La Bohème. 3574 Carmen. 6695 Walzer aus der Operette „Ein Walzertraum". BallsirenenWalzer. 3795 Troubadour. 3647 Dreimaderlhaus. 8.05 Londen Regional. 8.40 Droitwich. 9.40 Londen Regional. 10.20 Droitwich. DINSDAG I JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaarasch. 9.20 Pauze of gramofoonniuziek. 10.35 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 2.25 Londen Regional. 4.50 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur Graniofoonm. v.h. R.D.B. Dansmuziek 7158 Die verliebte Harmonika. StepBoys. 7223 Empty Saddles. An old Hawaiian Guitar. 6195 Arm in arm mit dir. Bei regen wird im saal getanzt. 6196 Im Tangoschritt BerlinBuenes Aires. H180 Tokaver. cqc i Ungarwein. "aai Im park sang die nachtigall 71 r6 M?deira Carioca. 'lot) llinterm blauen meer. 700 |ch brauche liebe. '-40 Vienna city of my dreams. Poor Butterfly. Ticke tack, still und leise pocht o die u^r- «00 Droitwich. WOENSDAG 2 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 q'™ Srussel Waamsch. in'q- uze of gramofoonniuziek. 9 9* Londen Regional. Londen Regional. 305 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.45 Brussel Vlaamsch. 78 uur Grainofoonm. v.h. R.D.B. Populaire Muziek: 3308 Transactionen. Tausend und eine nacht. 4766 Der weg zu dir ist nie zu weit. Wien bleibt Wien. 4943 Wü brengen U 3755 Derde wals potpourri. 7319 HoraMare. Holla Budapest. 2537 Heut' pfeifrich auf die Welt. Sagen dir nicht meine Augen. 4320 Kleine Marie. An der blauen Donau. 4633 Jetzt schlagt's dreihzehn. •844 Fruhling, wie bist du so schor G'schichten aus dein Wiener Wald. 8.00 Droitwich. Vrijdagavond 28 Mei 1937, kwam de raad dezer gemeente in open bare vergagering bijeen. Voorzitter de Edelachtbare heer burgemeester E. Moonen. Secretaris de heer van Mierlo. Afwezig de heeren van Gent en v. d. Waerden. De nolulen der vorige vergade ring werden zonder op of aan merkingen goedgekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen Stukken. a. Van Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 30 April 1937 tot wijziging der begrootingen 1936 en '37. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 April 1937 tot onderhand- sche verhuring eener ge meentewoning. 3.* Goedgekeurd raadsbesluit van 30 April 1937 tot aankoop landerijen aan de Ooster havenkade. b. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Finantieele Ad viezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage. Proces-verbaal van kasop- neming bij den ontvanger, gehouden op 13 Mei 1937. c. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Verslag over 1936. Al deze ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorstel inzake onderhoud der haven. (Zie prae-advies in ons blad van Zaterdag 1.1.) De heer van Loon vraagt oi met de baggerwerkzaamheden niet voor komen kan worden dat de slooten vol bagger loopen, daar dit schade mede brengt voor de betreffende eigenaren. De Voorzitter zegt dat getracht zal worden in het contract op te nemen dat de baggerbaas zorg te dragen heeft dat de slooten goed blijven. De heer van Driel vindt dat de prijs der baggering bij een volgende aanbesteding door de z.g. pool vorming veel te hoog wordt. De Voorzitter zegt dat men zich daar bij neer moet leggen, daar deze pool-vorming noodzakelijk was om het aannemersbedrijf te steunen. Als het aannemersbedrijf opleeft zullen deze maatregelen vanzelf niet meer noodig zijn. Voor het tweetal nu volgende baggeringen is de gemeente van die extra bijdrage van f1200,- door de pool-vorming ontstaan, vrijge steld. De beer van Driel vraagt of de gemeente betreffende deze bagge ringen niet met andere gemeenten aansluiting kan zoeken, die ook tij havens hebben en dus regel, matig moeten baggeren, om zoo doende drukking van de kosten te verkrijgen b.v. door aanschaffing van eigen materiaal. De Voorzitter zegt dat dit voorstel wel in studie kan genomen worden. Het is echter te begrijpen dat er dan een uitgebreid emplooi aan wezig moet zijn om rente van dat materiaal te kunnen maken. De meeste baggermaatschappijen huren zelfs trouwens de materialen ook maar. Bovendien heeft de ge meente nu nog contractueel ver plichtingen, zoodat zij nog een jaar of vier de tijd heeft om zich met een andere tijhaven in verbinding te stellen. De heer Roxs is van meening dat een baggering die om het l'/i jaar plaats vindt stagneerend moet wer ken voor de scheepvaart. De Voorzitter wijst er op dat het gebleken is dat zulks voldoende is. Wanneer evenals vroeger om de vier jaar gebaggerd werd zou dit voor het behoud van een goeden toestand te lang zijn. Uit een rapport van den haven meester blijkt dat de toestand van de haven momenteel zeer goed is. In 1933 kwam het echter nog voor, zoo staat o.a. in dit rapport, en ook nog wel in 1934, dat verschillende schepen met een tonnemaat van 350—450 in de haven bleven steken en met behulp van gemeente materiaal moesten worden vlot gemaakt. Vóór de baggerwerkzaamheden van den tegenwoordigen baggerbaas, den heer Bogers hadden met Oosten wind kleine schepen dikwijls nog veel moeite om binnen te komen. Nu kunnen schepen van 400—450 ton echter vlot binnenkomen. De heer van Beijnen vindt de haven een nadeelige post voor de gemeente. De gemeente ontvangt jaarlijks een bedrag van ongeveer f2000,aan havengelden, terwijl de uitgaven hiermede bij lange na niet overeenkomen. Als het autoverkeer nog wal in tensiever gaat worden, is de heer van Beijnen bevreesd dat de haven gelden zelfs nog meer zullen ver minderen De voorz. is het met den heer v. Beijnen eens en zegt dat de haven steeds een nadeelige post voor de gemeente geweest is. Maar er is er nu eenmaal een en de bedrijven zijn er op ingesteld. Men kan ze toch moeilijk gaan dichtgooien of laten verzanden. De heer v. Beijnen vreest alleen dat het in de toekomst een dure liefhebberij zou kunnen worden. De voorz. zegt dat men niet te krenterig mag zijn ten opzichte van de bedrijven, die haat van de haven hebben. De heer v. Beijnen meent dat de haven meer een luxe zou worden. De voorz. geef! echter te kennen dat de haven voor de gemeente absoluut onmisbaar is. Nu bestaat nog de mogelijkheid dat zich, omdat de gemeente een haven heeft, een nieuwe industrie hier komt vestigen, terwijl hierop anders in hel geheel niet meer ge rekend behoeft te worden. De heer v. Loon is ook van mee ning dat wanneer men nu de haven ging opdoeken de gemeente er later spijt van zou krijgen. De heer v. Driel zegt dat datgene wat de heer v. Beijnen betoogd heeft glad verkeerd is. Men moet zich niet enkel blind staren op het havengeld, maar ook economische overwegingen laten gelden. O.a. beteekent zij een werkver schaffing voor verschillende perso- nen. _xr Het voorstel van B. enW. wordt hierna z.h.st. aangenomen. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet vooi het aanschal fen van henoodigdheden voor de gemeentelijke muziektent op het raadhuisplein. (Zie prae-advies van B. en in ons blad van Zaterdag j.l.) De heer Roxs is van meening dat hier een precedent geschapen zou worden. Hij wijst er op dat ook in Baardwijk een harmonie bestaat en zou ueide vereenigingen over één kam scheren. De Voorzitter merkt op dal deze muzieklessenaars en stoeien niet voor een bepaalde vereeniging wor den aangeschalt doch dat deze ter beschikking zullen zijn voor elke vereeniging die op de nieuwe kiosk concerteert. Ünclei' den vloer dei kiosk is hiervoor een speciale op bergruimte gemaakt, lot nu toe werden hij voorkomende concerten deze henoodigdheden „tegen een kleine vergoeding gehuurd van de harmonie «St. Crispiju», waarvoor hij het bestuur, met name den heer Fassier, nog hartelijk dank brengl. Wethouder Smolders merkt op dat het slechts zeer sporadisch is voorgekomen dat de gemeente aan de Harmonie St. Crispiju een ver goeding verschuldigd is geweest voor het gebruik der lessenaars e.d. Gewoonlijk zorgden de veree nigingen zelf' hiervoor, doch het is eenmaal voorgekomen dat er bij St. Crispijn geen lessenaars en stoe len gemist konden worden en toen St. Jan arriveerde om een concert te geven stond er niets op de kiosk, wat natuurlijk zeer onaangenaam was. Spr. vindt daarom de door B. en W. voorgestelde aanschaffing zeer toe te juichen. De heer C. Pullens juicht het voorstel eveneens toe, waardoor dergelijke onaangenaamheden in de toekomst niet meer kunnen voorkomen. Ook dhr. Passier geeft zijn instem ming met het voorstel te kennen en informeert of het materiaal van hout of ijzer zal worden gemaakt. De voorzitter zegt dat op advies van een ter zake kundige ambtenaar ter secretarie besloten is het benoo- digde van hout te laten maken. Het werk zal in Waalwijk worden uitgevoerd. De heer Roxs informeert of ook Waal wij ks Belang bij het geven van concerten over deze benoodigd heden kan beschikken. De Voorzitter bevestigt dit Ook deze concerten zijn een belangvoor onze gemeente. Van gemeentewege zal dus bij alle voorkomende con certen gezorgd worden dat de be- noodigde lessenaars, stoelen e. d. steeds op de kiosk klaar staan. Met algemeene stemmen wordt besloten het gevraagde crediet van f300.hiervoor beschikbaar te stellen. 4. Afrekening vergoeding ingevolge artikel 101 der 1. o. wet met het bestuur der Nuts's u. 1. o. school over de jaren 1933, 1934 en 1935. Wordt goedgekeurd. 5. Voorstel tot wijziging der be grootingen 1936 en i937. Wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. HET KABINET STELT DE POR TEFEUILLE TER BESCHIKKING. De regeeringspersdienst meldt: Onder dagteekening van 25 Mei heeft de Voorzitter van den Raad van Ministers aan Hare Majesteit medege deeld, dat de heeren Ministers in ver band met de omstandigheden, waaron der het kabinet is opgetreden, onge acht den uitslag der verkiezingen, ver- meenen hunne portefeuilles ter beschik king van H. M. te moeten stellen. H. M. heeft de beschikbaarstelling in overweging genomen en den heeren Ministers uitgenoodigd om zich inmid dels niet alleen te willen blijven belas ten met de behandeling en afdoening, zoo mogelijk van de loopende zaken, maar ook al datgene te verrichten wat 's lands belang in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden ver- eischt. H.M. de Koningin heeft gisteren de voorzitters van de grootste vier Tweede Kamerfracties ontvangen. De Eerste Kamer heeft heden de Pachtwet aangenomen. Het wetsontwerp tot het tegen gaan van lintbebouwing is door de Eerste Kamer aangenomen. Gisteren is 's-Gravenhage een overeenkomst geteekend door de gede legeerden der regeeringen van de lan den, welke deel uitmaken van de con ventie van Oslo. Voor een beperkt aantal goede ren worden de contingenteeringen ten aanzien van de Oslo-landen buiten werking gesteld. Dr. Schacht heeft van zijn be zoek te Parijs gebruik gemaakt, om met de Fransche regeering besprekin gen te voeren over een Fransch- Duitsch handelsverdrag. Deze onder handelingen zijn met suces bekroond. In de omgeving van Oruna, in Biscaye, hebben zich verbitterde g vechten afgespeeld. De Baskische ver dedigers leden zware verliezen. De stad staat geheel in vlammen. VOLKSCONCERT. A.s. Maandagavond geeft de har monie ,,St. Jan'' met medewerking van de Liedertafel ,,Tot Bloei der Toon kunst haar eerste volksconcert van dit seizoen op de muzieknis in de Min. Loeffstraat. Programma: Door de harmonie: 1. Matiriel, P. B. Bisselink. 2. Les Dragons de Villars, Maillart. 3. Sobre las Olas, walse J. Rosos. 4. Dans l'Alaska, A. Delbecq. 5. Calif de Bagdad, Rossier. Door de liedertafel: 6. Pelgrims Nachtlied, W. Hespe. 7. Zondag op het Meer, Heinze. 8. Almachtige, Reiniers. Door de harmonie: 9. Le Triomphe du Droit, A. L. Doijen. 10. Euphonia's feestklanken, A. Stravers. 11. Holland Jubelt, A. Maas. >:MWM genoeg Ook heerlijk voor de pudding Zaterdag, en Zondag, Luxor Bioscoop »De geheime zender van Londen«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »Menseniacht«. Zondag 12 uur. Repetitie Liodei ;afel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor O. en V. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. GymnastieV dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Algemeene kennisgeving. Openbaringen 14 13. Heden nam de Heere mijn innig geliefde Echt- genoote ADRIANA H. D. ALBLAS- 0ERLEMANS op den leeftijd van 43 jaren, na een kortstondig lijden tot Zich. K. ALBLAS. 's-Grev.-Capelle, 28 Mei 1937. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 57684 Burgemeester en Wet houders van WAALWIJK zullen des middags om 12 uur, in het openbaar bij in schrijving voor slooping Voorwaarden verkrijg baar ter gemeentesecre tarie. Inlichtingen verstrekt de gemeentearchitect. er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 '«en? per weekeveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik. ■MM— Q H w HEBBEN BEWEZEN DAT DE GOEDKOOPSTE PRIJZEN NOTEERT KINDERHOEDEN vanaf 50 ct MEISJESHOEDEN vanaf 75 ct. DAMESHOEDEN, de nieuwste modellen 7 5 ct Alle ZOMER-ARTIKELEN, meer dan 200 artikelen, BUITENGEWOON GOEDKOOP. I van Tilburg J". Ma. Melis van Ginneken en Bnvel l. van Dongen van Sprnng-Capelle Ja. Mn. Frelicr van Sprnng-Capelle Jannle Pa. de Poorter van Sprang-Capelle Da. van Zclst van Rotterdam Fr. Schouten van Utrecht J. W. Snijders van Sprang-Capelle J. A. Rooms en gezin van Papendrecht. Vertrokken Ja. F. M. Pelgrim naar Lichtenvoorde J. F. M. Hensen naar den Hang C. H..Frcling en gezin naar Bellingwolde Ca. van Ravensteijn naar Druilen Ja. Ja. van de Meijdenbcrg naar Tilburg Ma. C. van Loon naar de Bildt C. A. Ancmaat naar Made c.a. Geboren Th. M. dv. L. Brok-van Spijk Mar, zv. L. Brok van Spijk Mar. Walth. dv. van de VVjel-Klerks Gijsb. Joh. dv. van den Hoven- van der Heijden. Overleden Adr. Jozen, echtg. van Mart. de Hart. G3 jaar Petr. van de Ven, 68 jaar. BAAMSDONK. Van 15 tot en met 21 Mei 1937. Geboren Petrus Jac. zv. Corncjis P. van Drunen en Tlieresfa J. Kuijten Arnoldus J. M. zv. Thomas C. van den Berg en Anna G. van den Besselaar Anna M. dv. Lambertus G. Bus en Hniberdina Broeken Mariu E. H. dv. Jacobus H. A. van Aalst en Maria C. van Dongen. Gehuwd Hendrikus Nieuwenliuizen, oud 30 jaren en Adriann A. van Dongen oud 30 jaren. OverledenGecne. Geboren Antonia Adriaua Maria dv. F. J. de Vries- Zijimans Gerarda Maria Johanna dv. S. P. Mirhielsen-van Rooij Gehuwd: ,^j Lambertus A. v. Seeters, 29 jaar en Geertruiila A. Schulkcn, 22 jaar. Overleden Phiiippus A. Paans, echtgen. van Johanna G. Maanders, 70 jaar. Ingekomen Maria E. Mathcusen en kinderen uit Oosterhout Cornelis Barendrecht uit Oosterhout Petro- r.ella E. Damen uit Dongen Hendrika W. Janssen uit Rotterdam Elisabeth J. Verliunt en Martina A. Vcrbunt uit Dusscn Machiel J. Jooren uit Roosendaal Adriaua J. Rullens uit Oosterhout. Vertrokken Godefrida A. J. Grasser naar Hontenisse Caro lina C. Persijn naar Amsterdam Geertruida A. Schalken naar Rnamsdonk Berta M. Stra- vers naar Raamsdonk Adrianus C. Gerritsen naar Rotterdam. Culemans 1215 Aardbeien 1080 Tomaten ■1118 Peulen 50—66 Postelijn 5—6 Spinazie 2—9 Prij l'/i,—IV* Asperges 6—25 Rabarber 2/23% alles per K.G. Bloemkool 212 Komkommers Wit 412 Komkommers groen 310 Sla 6/102 Andijvie iy2i3 alles per stuk. Rabarber 2—3 Selderij '/2—1'/4 Peterselie 1—11/4 Radijs 1 iy2, Peen 3—8 Kelen !'2 1 Vi alles per bos. Kervel 614 Sinaas-appelen 4.506. beiden per kist. Wijziging: in programma voorbehouden. Gemeenteraad Waalwijk. 9 woningen HOOI DE WUME 01EED I ran Mil-van ■HI MM! IIM1IIIMI I IMWIIIHI I Ml III 11 I IMI W O 03 O O

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10