Plaatselijke Berichten. RdeBont-v.Hulten I17.50 I L- SPORT. f 32.50 ABONNEERT U OP DIT BLAD. BURGERLIJKE STAND. Heerenkleeding naar maat n j Zaterdag 29 Mei 1937. No. 44 De Echo van het Zuiden. Derde Blad DE VERKIEZINGEN. Onze verkiezingsdienst. Zooals overal in den lande heeft de uitslag der verkiezingen ook in onze plaats en omgeving groote belangstel ling getrokken. Wij hadden dan ook aan ons bureau de meest uitgebreide maatregelen ge nomen om 't publiek zooveel mogelijk van dienst te zijn en zoo spoedig en volledig doenlijk op de hoogte te stel len. Wij hebben daarbij een bijzonder ge waardeerde hulp gehad van de geluids installatie van 't R.D.B. alhier, die ons n staat stelde om de vele nieuwsgieri gen op duidelijke wijze de binnengeko men berichten mede te deelen, en spe ciaal op verschillende tijdstippen een overzicht van den stand van zaken te geven, die al vrij spoedig een beeld der situatie deden vermoeden. Dit werd zeer op prijs gesteld, evenals de ver- poozing die de aardig gekozen gramo- foon-platen afwisselend brachten. Wij brengen 't R.D.B. met z'n ac tieven leider den heer Kila openlijk dank, dat hij als Waalwijksche onder neming, het eenige Waalwijksche en Langstraatsche blad op deze wijze van dienst heeft willen zijn en onzen ver kiezingsdienst dermate heeft willen be vorderen. De uitslagen werden meteen aan on ze vitrines aangeslagen, zoodat het groote publiek uit Waalwijk en om streken steeds den stand kon volgen en vergelijkingen maken, waar wij ook de cijfers van 1933 en 1935 gaven, zoodat een goed overzicht voor hen mogelijk was. Vanaf 7 uur tot 12 uur heeft deze dienst geduurd en toen de drukte ge luwd was, konden wij beginnen met het gereedmaken der volledige bulle tins niet alleen van plaats en streek, maar van 't geheele land met 't aantal zetels, behaalde stemmen, de gekoze nen enz., om zorg te dragen dat ieder den uitslag volledig en met vergelijken de cijfers 's-morgens vroeg in de bus zou vinden. Ook dit gedeelte van onzen verkie zingsdienst is volkomen geslaagd, om 6 uur in den morgen was men naar alle zijden in onze gemeente op pad en ook naar die plaatsen waar ons blad een colporteur heeft. Wij kunnen dus over onzen welge slaagden dienst en allen die daaraan medewerkten tevreden zijn, zooals we dat ook kunnen zijn over de stemming in onze gemeente. Er is goed gestemd, de katholieken hebben 't parool gevolgd, de christe lijke partijen evenzeer, de linksche par tijen zijn achteruit gesukkeld, kortom er is o.i. goed gestemd, en wij mogen wel dank brengen aan de activiteit der katholieke kiesvereeniging en z'n ijverig bestuur, die enorm veel werk hebben verzet. Alleen heeft onze ge meente het twijfelachtig genoegen, een der weinige plaatsen te zijn in den lan de, waar de N.S.B. in stemmental voor uitging. Al is het dan slechts 14 stem men. Maar dat wordt dubbel goed ge maakt door den N.S.B.-debacle over 't geheele land. De foto's der gekozenen vindt men in het Eerste Blad. N V. Stoomschoenfabriek A, H. van Schijndel In de jaarvergadering van aan deelhouders der N.V. Stoomschoen fabriek A. H. van Schijndel werd besloten uit te keeren 6 pCt. divi (end op de cum. pref. en 3 pCt. op de gewone aandeelen. Pot commissaris werd herkozen de heer Ir. W Kootstra te Dubbel dam. »Orova« Zondag a.s. houdt de R.K. Dames- Gym nastic/kvereen. »Orova« alhier baar jar^rlijksche bedevaart naar blshon^ Vertrek precies kwart over ^.es vanaf de woning van de presidente Mej. van Iersel. r Excursie De leerlingen der Rijksvakschool lhier maakten Donderdag een xcursie naar de schoenfabrieken an Robinson en Nimco te Nijmegen De leerlingen der le en 2e las der R.K.H.H.S.-H.B.S. bezoch- èn per autobus, onder geleide der Leraren de St. Jan in den Bosch en het kasteel en de abdij van Heeswijk. Gouden jubiieum Eerw. Overste M. Josea Dinsdag 8 Juni hoopt de Eerw. Overste M. Josea van de parochie Vlaria Onbevlekt Ontvangen haar fpuden kloosterfeest te vieren; Lh)or Waalwijk is zij geen onbe leende, daar zij vele jaren aan de opvoeding der jeugd werkzaam is geweest. Deze dag zal in intiemen klooster kring gevierd worden, doch de parochianen hebben zich niet on betuigd gelaten, dezen dag tot een onvergetelijke te maken en zij willen de eerw. Overste 13 Juni I Zondag daaropvolgende een hulde brengen. Een aardig programma is voor [dezen dag samengesteld, welke bijgewoond mag worden door de louders der schoolkinderen en lames der parochie. De uitvoering a\ gehouden worden in 't Patro. 1aals8e^)OUW om 6 uur. Harmonie „St. Crispijn". De leden der harmonie »M. Cris- pijn« gaan Zondag met 2 touring cars van Mulders-Sars een wel vei- dieud en mooi uitstapje maken, met als hoofddoel een bezoek aau 't prachtige Ouwehands' Dierenpark in Rhenen. Verder gaat het naar Doorn, Amersloort (waar gemiddagmaald wordt;, Soest, Soestdijk, Eemnes. Bussum, Laren enz. naai Hilversum, Vandaar wordt de terugtocht aanvaard. Ziekte van Weil geconstateerd Naar wij vernemen is bij eeu hond van een bewoner van de Keikstraat dezer dagen ziekte van Weil geconstateerd. Vermoedelijk is het dier besmet door het zwem men in den nabij zijnde spoorsloot, waar veelvuldig ratten voorkomen. Plet moge een waarschuwing zijn voor degenen, die hun honden laten zwemmen. K. J. M. V. Gisterenavond speelde het voetbal elftal van de K.J.M.V. op 't W.V.B.- terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen de Jonge Werkman. De K.J.M.V. won, mede dank zij het goede spel van J. v. d. Berg met 65. Jamboree-Weekendkamp. De verkenners en welpen van de Andreas-Zijlmansgroep te Waalwijk zullen zooals bekend een Jamboree- weekendkamp houden op Zaterdag en Zondag 29 en 30 Mei. Voornaamste programmapunten: Zaterdag 29 Mei 6 uur n.m. Opening. 9 uur n.m. Groot kampvuur. Zondag 30 Mei 11.30 v.m. Kampspelen en demon straties door welpen en verkenners o.a. E.H.B.O. en koken. 1.30 Middageten. 5 30 Rally voor genoodigden. 6.30 Sluiting. Het kamp is gelegen aan de Paral lelweg nabij het W.S. C. terrein en is vanaf Zaterdag 6 uur n.m. voor het publiek te bezichtigen, entrée 15, beneden 10 jaar 10 cent. Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaai''. Bij de Tweede Kamer is een wetsontweip ingediend tot goed keuring van den onderhandschen verkoop van gronden gelegen onder de gemeenten Raamsdonk, Waspik, Sprang Capelle en Besoyen, aan het waterschap »Het Zuiderafwaterings kanaal®, gevestigd te Waspik. Bij de wet van 30 November 1934 zijn het Zuiderstoomgemaal, het Zuiderafwateringskanaai en het üveidiepsche stoomgemaal met bij- behoorende werken in beheer en onderhoud ov rgebracht bij het waterschap «Het Zuiderafwaterings kanaal®. Het is wenschelijk ook den eigen dom van genoemde zaken en werken en de daarbij behoorende gronden en wateren aan het waterschap, hetwelk het beheer voert, over te dragen, opdat dit waterschap het volle beschikkingsrecht er over verkrijgt. Vischconcours De Waalwijksche Visschersver. »Vischlust« houdt 6 Juni a.s. een nationaal vischconcours, waaraan fraaie prijzen verbonden zijn. Deze prijzen zijn vanaf heden te bezich tigen in de etalage van den vogel handelaar Jos Brokken, Grootestr. alhier. »Trouw aan Oranje« Brand Bij den landbouwer Klerx te v.m. Baardwijk, ontstond in het begin der week brand in een hooi mijt doordat hoogstwaarschijnlijk kinderen met lucifers hadden ge speeld. Met emmers water werd grooter onheil voorkomen. Gevondenvoor werpen Op 't politiebureau zijn nadere inlichtingen te bekomen van de volgende gevonden voorwerpen. Een zwart, zoo goed als nieuwe dames glacé handschoen, een zilveren dameshorloge, een zilveren rozenkrans, een gymnastiekschoen. Prov. Staten van Noord-Brabant Prov. Staten kwamen Donderdag in buitengewone zitting bijeen. Voorzitter: Jhr. Mr Dr. A. van Rijckevorsel. Griffier: Vincent Cleerdin. De voorzitter wijdde een treffende gedachtenisrede aan wijlen Mr P. H. Loeff, die 35 jaren lid was van Prov. Staten en in meerdere functies zeer groote verdiensten had. Mede werd eerbiedig herdacht de heer Ras, die door den dood aan het College is ontvallen waarin hij 10 jaren zitting had. In beide vacatures werden resp. benoemd de heeien van Dongen uit Waspik en M van Hout, burge meester te Helmond. Beide nieuw- benoemden werden beëedigd en geïnstalleerd onder gelukwenschen van voorzitter en leden. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd benoemd in dc vacature Loeff het lid Jos Meijring, Den Bosch. Volgde verkiezing van leden voor de Eerste Kamer en werden ge kozen de zittende leden Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, Den Bosch (lijst I R.K S.P.) met 21 en Mr. W van Lanschot (lijst 7 R.K.S.P.) met 30 stemmen. Uitgebracht werden 61 geldige stemmen. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 VERLOOR ZIJN WERK DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Hoe hij weer aan den slag kwam. „Drie jaar geleden leed ik zoo hevig aan rheumatische pijnen, dat ik nog slechts met behulp van een stok kon loopen en gedwongen was mijn werk op te geven. Zonder Kruschen Salt was ik nooit meer aan den slag gekomen, maar nu voel ik mij weer uitstekend en kan weer werken. Wie mij 3 jaar ge leden gekend heeft en mij nu ziet, ge looft niet dat ik dezelfde man ben. Ik kan Kruschen niet dankbaar genoeg zijn". W. T. Rheumatische pijnen ontstaan door dat de opgehoopte afvalstoffen het or ganisme ernstig verontreinigen, waar door o.a. het kwaadaardige urinezuur ontstaat, dat de oorzaak is van de pijn lijke rheumatische zwellingen in spie ren en gewrichten. De zes zouten in Kruschen Salts verwijderen de afval stoffen volkomen langs de natuurlijke kanalen, waardoor Uw bloed wordt gezuiverd en de pijnen vanzelf zullen ophouden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A dam voorkomt. intusschen populair en wordt bij massa's verkocht. De politie komt hen echter steeds dichter op het spoor en Leslie wordt bijna gearresteerd. De effectenmakelaars slagen er echter in zich van den zender meester te maken en zenden nu valsche beursnoteeringen uit. De politie ontdekt hen en na een sensationeele vlucht over de daken worden zij gepakt. Het happy-end tusschen Leslie en Mary heeft tenslotte dan plaats op de wijzers van de klok van de Big-Ben, welks klokken juist P.B.Q.'s song »Not Got a Bob« spelen. De geheime zender van Londen oogstte op de trade-show in Enge land een eclatant succes en werd door iedereen als een 100°/0 amu sementsfilm geroemd. Het bijprogramma is als steeds prima verzorgd. 1, Kath. Dem. partij 4, Chr. Dem. Unie 1, Algem. Belang 1, N.S.B. 24, Herv. Ger. 8, Chr. Nat. 4, Kleine Boeren Zwart Front 1. Heusden. Totaal 1389 stemmen. R.K. Staats partij 914, S.D.A.P. 86, Anti Rev. Par tij 103, Chr. Hist. Unie 135, Vrijheidsb. 22, Vrijz. Dem. Bond 21, Comm. Partij 3, St. Geref. Partij 29, Kath. Dem. 10, Chr. Dem. 1, Alg. Belang 6, N.S.B. 23, Herv. Geref. Staatspartij 12, Chr. Nat. 1, Actie Bouwman 11, Zwart Front 12. Loon-op-Zand. Totaal 4866. R.K. Staatspartij 4404, 5.D.A.P. 93, Anti Rev. 61, Chr. Hist. 48, Vrijheidsbond 2, Vrijz. Dem. 3, Comm. Partij 9, Staatk. Ger. 98, R.S. A. P. 3, Nat. Boeren, Tuinders enz. 2, Kath. Dem. 26, Alg. Belang 5, Nat. Soc. Beweging 32, Herv. Ger. Staats partij 1, Chr. Nat. 59, Actie Bouwman 6, Nat. Herstel 1, Zwart Front 13. Raamsdonk. Totaal 2871. R.K. Staatspartij 2071, S.D.A.P. 80, Anti-Rev. 164, Chr. Hist. 386, Vrijheidsbond 25, Vrijz. Dem. 21, Comm. Partij 5, Staatk. Ger. 61, Nat. Boeren, Tuinders enz. 3, Kath. Dem. 3, N.S.N.A.P. 1, Chr. Dem. 3, Alg. Be lang 4, Nat. Soc. Bew. 23, Herv. Ger. Staatspartij 3, Chr. Nat. 11, Actie Bouwman 5, Zwart Front 2. Vlijmen. Totaal 3241. R.K. Staatspartij 2801, S.D.A.P. 29, Anti-Rev. 12, Chr. Hist. 22, Vrijz. Dem. 5, Comm. Partij 2, Nat. Boeren-, Tuinders enz. 1, Kath. Dem. 12, Alg. Belang 4, Nat. Soc. Beweging 25, Chr. Nat. 3, Actie Bouwman 312, Nat. Herstel 1, Zwart Front 12. Waspik. Totaal 1434 stemmen. R.K. Staats partij 1137, S.D.A.P. 46, Anti-Revol. Partij 150, C. H. Unie 50, Vrijheids bond 1, Vrijz. Dem. Bond 7, Comm. Partij 1, Staatk. Geref. Partij 8, Kath. Dem. 9, Nat. Soc. Beweging 10, Herv. Geref. Staatspartij 2, Chr. Nat. 7, Ac tie Bouwman 1, Zwart Front 5. tegen prijzen aan de tijds- I UB U II UUI omstandigheden aangepast. BIOSCOPEN. «THEATER MUSIS SACRUM« Monschenjacht Met Rin-tin-tin Jr. Films waarin ,edresseerde of afgerichte dieren als spelers optreden, wekken nog steeds de bewondereng om de wijze waarop een regisseur het gedaan heeft gekreg n de viervoetige spelers voor scènes bruikbaar te maken. De intettigenten herder, weike men naar zijn overleden voorganger Rin tin tin Jr. heeft gedoopt en met Jackie Cooper en Joseph Calleia in «Menschenjacht» optreed doet den toeschouwer verbaasd toezien naar zijn bijna menschelijk verstand- Trouwens het gansche scenario leent er zich bij uitstek voor, dit dier te laten optreden. Het dier is een vriend van een weggeioopen lijkeluiszoontje, dat tijdens zijn vlucht terecht komt te midden van de misdadigersbende van beruchten Calerno. Rin-tin-tin wordt ten slotte ook vriend van Calerno, wiens bende den uitgeloofden pri:s van zooveel duizenden dollars op het terugvinden van den longen tracht te bemachtigen, Daardoor worden de gebeurteniesen verantwoord, die zich tusschen politie en bandieten gaan afspelen en waarbij de hond ftappante staaltjes van dressuur te zien geeft. Tegelijk het uitstekend KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 2213 's-HER TO GEN BOSCH. Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHANDELING U IT S L UIT EN 0 DOOR TANDARTS. Hooger beroep "inzake Roof overval te Hedikhuizen. De verdachte H.J.W. Sch. 22 jaar, venter te Amsterdam, thans gedeti neerd, beeft hooger beroep aange tegen het vonnis der rechtbank alhier, waarbij hij wegens den door R.K.V.V. HERCULES. Biljartclub «Het Bandspel® De bekende Schijndelsche biljart club «Eerst krijten« komt Zondag met 2 vijftallen naar Waalwijk om in het café van den heer Frans van Helvoirt tegen het le en 2e vijftal van «Het Bandspel« een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. De sterkte van de club uit Schijndel is overal voldoende be kend, wat ook wel blijkt uit het feit. dat hun spelers uit het 2e vijftal nog ruim 5 gemiddeld spelen. Deze wedstrijden waarvoor onge Over 4 weken gaat de kleine Kees naar Parijs, gevolg gevende aan een uitnoodiging van het bekende sport- café-restaurant „Le Loir" aldaar, ter wijl hij volgende week Woensdag avond twee partijen moet gaan spelen in de groote Vlijtzaal van den heer Buizen te Roosendaal, alwaar zijn pres taties door de film-maatschappij Poly goon op het witte doek zullen worden vastgelegd. Van verschillende zijde kreeg de kleine Waalwijker reeds mooie aanbiedingen om zich te bekwa men niet alleen in het edele biljartspel, doch ook om zich maatschappelijk te kunnen omhoog werken. Tot heden echter sloeg zijn vader elke aanbieding van de hand en gaat Keesje de Ruijter als iedere andere jongen eiken dag naar school, om zich echter in zijn vrijen tijd zooveel mogelijk aan de biljartsport te wijden. De resultaten van de te spelen wed strijden van a.s. Woensdag te Roosen daal zullen wij in het daaropvolgend blad bekend maken. Wij wenschen Keesje veel succes. BILJARTEN. Drie Band-Tournooi. Maandagavond had in café City bij H. de Ruijter de 3e ronde plaats voor het 3 banden tournooi. De heeren Jan de Graaff en Lode- steijn hebben hunne kans voor de eer ste plaats niet voorbij laten gaan daar ze hun wedstrijd alle twee dezen avond gewonnen hebben. Jan de Graaff staan nu nog twee zware wedstrijden te wachten, namelijk tegen Panhuizen uit Tilburg en Lefferts uit Leeuwarden. De heer Schoelitz alhier was dezen avond ook goed op dreef. Jammer dat hij in den eersten wedstrijd niet een beetje fortuinlijker is geweest. Heden, Zaterdagavond, valt de eind beslissing. Dan spelen de heeren Mans Lefferts uit Leeuwarden en Panhuizen tegen Jan de Graaff, L. v. Schijndel en Schoelitz. Biljartliefhebbers, komt Zaterdag avond eens in café City naar het spel van deze heeren kijken en U zult ver wonderd staan wat zij in dezen moei lijke drieband stooten kunnen maken. Aanvang 8 uur. Frits Schoelitz 36 beurten, 25 pnt., serie 5, gem. 0.694. Leo v. Schijndel 35 b., 18 p. serie 3, gem. 0.541. H. de Ruijter 47 b., 26 p., serie 3, ge middeld 0.553. Frits Schoelitz 46 b„ 24 p., serie 4, gem. 0.533. Jan de Graaff 32 b., 26 p., serie 5, gem. 0.812. Leo v. Schijndel 31 b„ 24 p., serie 4, gem. 0.774. Lodesteijn 43 b„ 25 p„ serie 3, gem. 0.581. H. de Ruijter 43 b„ 21 p., serie 5, ge middeld 0.465. DAMMEN. Nederlaag-tournooi. W.D.V.—G.D.V. 7-13. De 2e ontmoeting voor het neder laag-tournooi is geëindigd in een over winning voor G.D.V., Genderen. W.D.V. speelde met een invaller aan bord 3. De uitslagen onderling waren als volgt: W.D.V.—G.D.V. D. VerhagenK. de Joode 1— 1 v. d. Hammen G. v. Uithoven 0— 2 P. Berriotte—W. v. Wijk 0— 2 H. Brouwers—J. Bax 2— 0 A. v. d. GouwH. Kramer 1— 1 F. v. d. Gouw—J. v. Hemert 2— 0 A. Hollemans—M. Krop 0— 2 Joh. Hulst—E. v. Dalen 1— 1 F. HollemansA. Nieuwkoop 02 F. te Vruchten—A. v. Lier 0— 2 De Oranjevereniging «Trouw aan spel van Jackie en zijn partner Joseph hem gepieegden roofoverval te He- Deze wedstrijden waarvoo g Oranje«, in de St. Antoniusparochie Celleia, welke laatste een sublieme dikhuizen werd veroordeeld tot tw^eld alhier, heeft van B. en W. ver gunning gekregen tot het houden van een verloting op 6 Juni a.s. om de kasmiddelen eenigszins te versterken. Collecte De ten bate der missie in Ned. Oost-Indië, in de parochie van den H. Clemens alhier gehouden col lecte heeft een bedrag van f21, opgebracht. De collecte gehouden ten bate van de Jeugdwerkloozen, bracht in dezelfde parochie f32,82 op. Ongeval Dinsdagmiddag had mej. L., wonende in v.m. Baardwijk, het ongeluk van den zolder te vallen. In bewusteloozen toestand werd zij door haar huisgenooten opgenomen. Verschillende verwondingen heeft zij bij dien val opgeloopen en zij zal gedwongen zijn, voorloopig eenigen tijd rust te houden. Begin van brand Vermoedelijk door 't opwerpen van sigaretten, vloog gistermiddag plotseling een groote markies van café »Centraal« in brand. Voorbij gangers zagen het en konden met behulp van een paar emmers water 't gevaar voorkomen. uitbeelding te zien geeft van den opgejaagden mensch, wiens leven niets meer waard is. wiens hart versteend lijkt, die tenslotte zwicht voor Rin-tin-tin en zijn jongen meester. Zoodat ook hier het menschelijke weer te voorschijn treed, dat in ieder individu hoe slecht ook, steeds een kern blijft van goedheid en hunkering naar liefde en kameraad schap- Het is een uitstekende film, waarmee de regisseur Chester M. Franklin onge twijfeld geluk te wenschen is. LUXOR BIOSCOOP. 4 jaar gevangenisstraf. Benoeming leerares Engelsch aan de R.K. Lycea. Dezer dagen is aan de R.K. Lycea alhier als leerares Engelsch M.O.be. noemd onze stadgenote Mej. M. van Mackelenbergh. UITSLAG VERKIEZINGEN OMLIGGENDE GEMEENTEN. Dussen. Totaal 1659 stemmen. R.K. Staats- vangen Zondagmiddag om 5 uur aan. Keesje de Ruijter in Breda. Wel zeer zelden zal het in de biljart wereld voorkomen dat een 11-jarige knaap zulke buitengewone successen behaalt als de kleine Waalwijksche rakker Keesje de Ruijter. Wanneer men Keesje op de groote biljart van zijn vader bezig ziet, dan staat men ver stomd over de prestaties van dezen 11 jarigen fenomeen. Hij komt met zijn hoofd juist boven de biljart uit, doch dan maakt hij een moeilijke trekbal i partij 1042, S.D.A.P. 63, Anti-Rev. Par- ]anqUjt liggende op het groene laken, De Geheime Zender van Londen t„ 269 Hist. Unie 119, Vrijheidsb. dar; een kunstige piqué of massée ge- 8, Vrijz. Dem. Bond 21, Comm. Partij 6, Staatk. Geref. Partij 69, R.S.A.P. 3, Nat. Soc. Beweging 13, Herv. Geref. Staatspartij 8, Chr. Nat. 36, Actie Bouwman 2. Leslie's radiowinkel en Mary's lunchroom bevinden zich in het zelfde gebouw op Denmark Pave ment in Londen. Zij; zijn dikke, vrienden, maar hebben nooit geld Als hun bovenbuur, Willy, een liedjes.componist, 20.000 in plaats van 200 exemplaren bestelt van zijn Eethen. knield op het biljart. Deze ongewone houding belet hem niet om iemand verbaasd te doen staan over zijn kunnen. De moeilijkste trek- ballen, waarover ervaren biljarters zich menigmaal het hoofd breken, maakt de kleine Kees spelenderwijze. Het is dan ook niet te verwonderen dat zijn pres- cAtriuuiui en mg9k»m«i»|u 1 Totaal 1187 stemmen. R.K. Staats- nieuwe song krijgt Leslie een pracht partij S.D.A.P. 50. An, i-Rew Partij jaties-okbuiten W» belangstej- idee. Om de liedies te kunnen de liedjes verkoopen moeten ze populair worden en dat zullen ze worden door hun geheim radio-station P.B.Q. t Hun eerste programma slaagt schitterend, maar direct krijgen zij de politie en eenige effectenmake laars op de hielen, welke laatsten van plan zijn om den zender te bemachtigen en met valsche ge ruchten de beurs te beïnvloeden. Willy's song «Not Got a Bob« is 605, Chr. Hist. Unie 166. Vrijheidsb. 9 Vrijz. Dem. Bond 80, Comm. Partij 5, St. Geref. Partij 101, R.S.A.P. 4, Nat. Boeren-, Tuinders enz. 3, Chr. Dem. 1, Alg. Belang 4, Nat. Soc. Beweging 25, Herv. Ger. Staatspartij 64, Chr. Nat. 6, Actie Bouwman 2, Zwart Front 4,y Geertruidenberg. jnra Tï'fTiwp'®:' w,." *51 Totaal 1222. R.K. Staatspartij 930, S.D.A.P. 94, Anti-Revol. Partij 51, C. H. Unie 39, Vrijheidsbond 17, Vrijz. Dem. 41, St. Ger. Partij 4, Plattelanders ling wekken en zoo was Keesje de Ruij ter j.l. Zaterdagavond de, gast in het Wapen van Breda, waar hij het opnam tegen twee bekende Bredasche spelers, n.l. de heeren Smits v. Waasbergen en Jongeneelen. Zeker niet de eersten de besten. De kleine Waalwijker wint echter beide partijen (cadre) glansrijk met een gemiddelde van 6.70 en 7.-en wel op zoo'n overtuigende wijze dat de stamp volle zaal den kleinen biljarter als het ware een ovatie bracht. 7-13 Dit is de tweede nederlaag W.D.V.- ers, wat in hoofdzaak is 't onbeheerscht en te vlug spel van enkele spelers: kijk vooral goed uit alvorens men een schijf verzet en hou uw gedachten geconsen- treerd op uw damspel. De stand van het tournooi is thans: W.D.V.-Waspik 9-11 W.D.V.—Genderen 7—14 WAALWIJK bij een hond. dfiflk'li I;— •-< i Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheel boven- of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Fijnloos trekken van tand of kies Voor a.s. Zondag Is voor het 3e elftal een competitiewedstrijd vastgesteld tegen Sartof. In Tilburg. Deze wedstrijd vangt aan 0111 2 uur. Vertrek per flets om 12 uur bij café de Linde- borm. Wat aangaat de plannen van bovengenoemde verceniging betreffende het organlseeren van een RK Sportdag op Zondag <1 Juni a.s., bij gelegen heid van het kampioenschap van het le elftal kunnen wij mededeelen dat deze plannen vasten vorm hebben aangenomen. Reeds van verschil lende zijden is de volle medewerking toegezegd. Het le elftal van de llier in het Zuiden zoo populaire sportvereeniging „Schijndel" en in het afgeloopen seizoen de 2e plaats van de le klas IVCB Zuid II bezet, komt naar Waalwijk en s;:eelt een propaganda-wedstrijd legen het le elftal van de sportvereeniging „Spartaan" uit Rotterdam die de 2e plaals van de le klasse IVCB West inneemt. Vooraf speelt HerculesI kampioen van de le klas RKVB district Tilburg een huldigingswedstrijd tegen Sporters I Dnincn, kampioen van de le klas RKVB district Den Bosch, zoodat Waalwijk thans op Katholiek Sport gebied een ware sportdag te wachten staat. Wij verwachten dan ook dat allen vooral de Katho lieke sportvereeniglngen van Waalwijk en Om streken hunne volle medewerking zullen ver- leenen om dezen dag zoo goed mogelijk te doen slagen. De uitslag van Maandagavond was als volgt: Burgerlijke Stand ran 21 tot en met 28 Mei. (laboren .Johannes H. A. zv. A. G. van Assen-Pennings Maaijke M. <lv. C. J. de Rooij-Quirijns Nar- tii'.us H. zv. C. J. H. van Daalen-Muskens Lamfoertus, zv. J. J. van Dongen-Gruter Johannes M. zv. P. van Soelen-van Delft. Overleden Maria G. C. Krol, oud 9 maanden Jacomlna Wtverink, oud 44 jaren, echtgenoole van L. H. Both. Gehuwd Francois Poppclanrs, oud 30 jaren wonende te Ginneken c.a. en Hendrika J. Bakkers, oud 27 jaren, wonende te Waalwijk Wilhelmus A, van Wezel, oud 29 jaren, wonende te Loonopzand en Adrlana J. B. Bakkers, oud 28 jaren, wonende 1c Waalwijk Johannes P. van Zwleterlng. oud 19 Jnren, wonende te Sprang-Capclle en Elisa beth M. van Rijswijk, oud 17 Jaren, wonende te Waalwijk Johannes J. van de Wiel, oud 24 jaren, en Huiberdina J. de Vaan, beiden wonen de te Waalwijk Herman A. J. van Hiel, oud 29 jaren, wonende te Loonopzand en Manrtje A. van den Hoek, oud 25 Jaren, wonende te Waal wijk Fridrlch de Haan, oud 29 jaren en Lijs- bert Hoekscma, oud U Jaren, beiden wonende te Waalwijk. Huw. aangiften: Franciscus J. A. Dekkers, oud 24 Jaren cn Henrietta Kleijssen, oud 25 jnren, beiden te Waal wijk Adria :nus G. Herman, oud 22 jaren, wonende te Kcrkdrlcl en Huiberdina A. Brokken, oud 19 jaren, wonende te Waalwijk Josephus L. H. Keetels, oud 27 jaren en Paulina M. J. Festen, oud 23 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen Ca. van Bcuzekom van Eethen Fra. Tha. Bergmans van Drunen Aa. Ma. Ja. In Grande

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9