EdeBont-v.Hulten Fa. Anton Holtgrefe Ctnlraal TiBdkstlkugdig 117.50 i L- Plaatselijke Berichten f 32.50 BINNENLAND. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 5 Juni 1937. No 45 De Echo van het Zuiden Derde Blad. VOOR ELK GEZIN Nationale Reclasseeringsdsg. Heden, Zaterdag 5 Juni, wordt in onsland de Nationale Reclasseerings- dag gehouden, ln ons blad hebben wij reeds ver schillende malen op het mooie en nuttige werk der reclasseering ge wezen, doch iedereen kan wel be grijpen dat dit reclasseeringswerk geld kost. Wij willen daarom, vanaf deze plaats, voor de laatste maal iedereen nog eens aansporen, om vandaag een kleinigheid bij te dragen, zoo dat het zegenrijke werk der reclas seering niet door gebrek aan finan ciën moet worden stopgezet. Wij vertrouwen dat ook in deze Waalwijk zich weer van zijn beste zal laten kennen. Broeder-Overste. Naar wij vernemen zal Broeder- Overste Serasinus met de groote vacantie de St. Petrusscholen alhier verlaten. De juiste datum, noch z'n nieuwe standplaats is tot dusverre bekend. Dit bericht zal in onze gemeente zeker met groot leedwezen worden vernomen. Broeder-Overste heeft zich de zes jaren, dat hij de St. Petrusscholen en de stichting be stuurt, zeer bemind weten te maken bij de jeugd en bij de ingezetenen. Als onderwijzer en niet minder als leider van zulk een belangrijk in stituut had hij groote capaciteiten, terwijl hij in de gemeente een zeer geziene persoonlijkheid was, steeds bereid om bij nationale en ge meentelijke feestelijkheden, hartelijk zijn medewerking te verleenen en op alle mogelijke wijzen goede zaken te steunen. Voor de godsdienstige opvoeding en degelijke ontwikkeling der Waal- wijksche mannelijke jeugd heelt hij zeer veel gedaandaarvoor gaarne hulde en dank, niet minder voor de prettige medewerking die wij steeds van hem mochten ondervinden. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Opening en overdracht. Naar wij vernemen zal de opening van het filiaal der firma de Gruyter alhier plaats hebben op Donderdag 10 Juni a.s tegelijk met de over dracht van de kiosk, hallen enz. aan het Gemeentebestuur. Ter dezer gelegenheid biedt ge noemde firma een concert aan, te geven door de harmonie St.Crispijn van 7 9 uur. Liedertafel „Oefening en Vermaak''. Na het festival te Kaatsheuvel zal de liedertafel met haar mannen en gemengd koor deel nemen aan het jubileum harer zustervereeniging »Tot Bloei der Toonkunst» alhier, terwijl verder nog grootsche plannen geopperd worden voor de komende tijden, een uewijs, dat onze oude 77 jarige vereeniging ondanks de verdrukking waaronder de gezel schappen in het algemeen te lijden hebben nog steeds krachtig voort leeft. De repetities worden in ver gelijking met wat men van elders hoort goed bezocht en er wordt ijverig gestudeerd onder de zeer kundige leiding van dhr. Gerritsen. Dat dit niet zonder resultaat blijft, getuigen de concerten, matinée's alsmede deelname aan muziek feesten, waar de prestaties van het koor zoowel mannen- als ge mengd ten zeerste doordeskun- kundigen, zustervereenigingen en publiek geloofd worden. Door toe treding van enkele jonge krachten is 't ledental, dat door verschillende omstandigheden eenigszins geslon ken was, weer toegenomen, terwijl verder het bestuur tracht nieuwe -Uden bij te werven, welk pogen wij een goed resultaat toewenschen. Immers waarom zou Waalwijk met zijn talrijke „verborgen en rustende" krachten op zanggebied, voor welks zangprestatie de concur, renten op grootsteedsche concoursen steeds bevreesd waren, geen groot koor kunnen formeeren De weg is er, alleen nog de wil ontbreekt. Wij doen daarom een beroep op die ï^ergenoemde sluimerende krach ten toe te treden als werkend lid teiMnde 't komende seizoen weder- omgroote werken te kunnen uit vin. fy bestuur heeft gemeend dit aar haar aantal concerten wederom te moeten vermeerderen en zal zooals we van »Oefening en Ver maak» gewoon zijn wederom trachten eerste klas solisten te en- gageeren. Aangezien een en ander natuurlijk groote finantieele offers vergt is de steun van het kunst minnend publiek noodig en is een jroote toename van honoraire leden onontbeerlijk om aan Waalwijk wederom de van ouds geroemde winterconcerten te verzekeren. Wij hopen dat dit kort bericht velen zal aansporen hun steun, hetzij als werkend- of honorair lid, aan onze oudste plaatselijke vereeniging te geven. WAALWIJKS BELANG. Naar wij vernemen heeft de actie van 'l Bestuur van „Waalwijks Be lang" voor de werving van nieuwe le den een aardig succes opgeleverd. Een flink aantal zijn toegetreden en ver wacht mag worden, dat nog verschil lenden de gelederen zullen komen versterken, wat wij nader hopen te kunnen mededeelen. VER. VAN NED. GEMEENTEN. Door het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, afdee- ling Noord-Brabant zijn geplaatst op de voordracht van bestuurslid de Ëdelachtb. heeren: E. C. J. Moonen, burgemeester van Waalwijk en Cl Prinsen, burgemeester van Roosen daal. MUZIEKFEESTEN 1937. Terwijl de geheele opzet van bet op 12, 13 en 20 dezer te houden festival reeds in kannen en kruiken was en het comité in elk opzicht tevreden kon zijn over hetgeen het reeds bereikt had en met het schitterend program ma dat het kon presteeren, kwam gis teren de teleurstellende tijding dat de harmonie der Jongenscongregatie te Drunen, die voor Zondag 13 dezer een avondconcert had aangeboden, door ziekte van den directeur verhinderd was dit concert te geven. Hoe alleszins gemotiveerd de reden ook was waarom deze harmonie op haar welwillend aanbod moest terug komen, voor het comité was dit terug trekken op het laatste moment een leelijke streep door de rekening. Gelukkig echter is deze moeilijkheid WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Voelt zich nu weer jong en fit. De heer M. A. L. keerde, na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, te rug, lijdende aan voortdurende hoofd pijn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schreef hij ons o.a. het volgende: ,,Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en voelde mij ellendig. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen hiel den mijn hoofdpijnen op en voelde ik mij weer jong en fit." Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd doordat het organisme verontreinigd is door opgehoopte afvalstoffen. De klei ne dagelijksche dosis „Kruschen Salts" zorgt er voor, dat gij deze afvalstoffen kwijt raakt en deze zich niet meer kun nen vormen, waardoor ge voor goed van Uw pijnen verlost zult zijn en U bovendien energieker en krachtiger zult voelen. Een Kruschen kuur maakt U jaren jonger. Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Hand. Mij. A'dam voorkomt. werd de nieuwe koning met de em blemen zijner waardigheid versierd en door den voorzitter toegesproken, waarna de avond verder in zeer ge- noegelijke stemming door het gezel schap werd doorgebracht. GOUDEN JUBILEUM Sr. JOSEA. Ter gelegenheid van het gouden ju bileum van de Eerw. Overste Sr. Josea, zal op Dinsdag 8 Juni a.s. van 12.301.30 uur een receptie gehouden worden in het klooster der parochie Maria Onbevlekt Ontvangen te v.m. Besoijen. MOTOR-ONGEVAL. Toen de heer J. alhier, in gezelschap van den heer Sch. per motor van Utrecht kwam, passeerde hen een auto, die absoluut niet uitweek. De heer Sch. wist er voorbij te komen, maar de heer J. kwam in den berm, reed tegen een kilometerpaaltje, sloeg over den kop en kwam in den prikkel draad terecht, zoodat z'n hoofd leelijk geschramd werd. Hij werd in een na burige woning voorloopig verbonden, terwijl een ander motor-rijder de auto Het eenige vergassingstoestel, dat 10 uur op volle kracht brandt van 1 Liter petroleum kan dit een G R O O T E BESPARING op de gasrekening beteekenen. KOOKT en VERWARMT UITSLUITEND met Demon en U zult ondervinden dat U jaarlijks een groot bedrag bezuinigt. Vraagt vrijblijvend Demonstratie. vh. Bierlaagh-v. d Heijden DE GROOTE IJZERHANDEL Hoek Raadhuisplein WAALWIJK. TEL. 72. zeer gauw en zeer gelukkig tol een oplossing gekomen. De plaatselijke harmonie „St. Crispijn" verklaarde zich n.l. gaarne bereid om haar jubileerende zuster vereeniging een avondconcert op Zon dag 13 dezer aan te bieden, hetgeen door het comité natuurlijk zeer dank baar is aanvaard. Gezien het programma belooft dit een zeer mooi concert te worden waar „St. Crispijn" ongetwijfeld haar beste beentje zal voorzetten. De ol'ficieele feestgids, die alle ge gevens voor dit 3-daagsclie muziek feest bevat en zeer fraai is uitgevoerd zal dezer dagen bij de ingezetenen te gen een kleine vergoeding worden aangeboden. Wij komen in ons blad, op het pro gramma van dit festival en op de officieele herdenking van het gouden feest der Liedertaf e „Tot Bloei der Toonkunst" nog nader terug. KONINGSCHIETEN. De handboogschutterij „Eendracht maakt Macht" gevestigd in café „'t Vosje" hield j.l. Zondag haar jaar lijks Koningschieten. Winnaar van dezen eere-titcl werd ditmaal de heer P. v. Bavel die 129 punten behaalde in 38 pijlen. Met het gebruikelijke ceremonieel achterna reed om 't nummer van dezen sportieven rijder op te nemen. Hoewel 't aangezicht van den heer J. leelijk geblesseerd is, heeft hij ver der geen ernstige gevolgen ondervon den. Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St Franciscus van Assissië. De Afd. Waalwijk van bovenge- noemden bond hield 1 1. Dinsdag een goed bezochte jaarvergadering in Hotel Verwiel alhier. De voorzitter de heer v. d. Ven deelde mede dat de. werklooze bedienden van 17—25 jaar van 26 Juli t. m. 1 Aug. a.s. een korte vacantie kunnen doorbrengen in het internaat te Goirle om daar eenige dagen eens in een anderesfeer door te brengen dan die waarin men maar voortleeft. De voorzitter drukte er ook zijn vreugde over uit, dat het werktijden besluit voor kantoren er eindelijk door is gekomen en op 1 Juni is ingegaan. Voorts is den leden op 14 Juli a.s. een uitstapje aangeboden door Herwonnen Levenskracht naar het Sanatorium te Bilthoven. Aan het jaarverslag vandensecr. ontleenen we dat het ledental in 1936 van 62 op 58 is teruggevallen. In dit jaarverslag, dat keurig verzorgd was, werd voorts nog dank gebracht aan het hoofdbestuurslid voor zijn medewerking aan den goeden gang van zaken. Verder werd nog dank gebracht aan den Eerw. Adviseur Kapelaan van Rooij. Aan het goedgekeurde jaarverslag van den penningmeester, den heer B. v. Lier ontleenen we 't volgende: 31 Dec. '35 saldo f 133.02 Restitutie contributie f 109.68 Reiskosten f 12.25 Herwonnen Levenskracht f 41.25 Totaal ontvangsten '36 f 226 20 uitgaven '36 f 158.18 Saldo 31-12-'36 f 138.02 Tot leden van de controle-com missie werden benoemd de heeren Fasen, de Kort en Adriaanse. In de vacature B. v. Lier. penning meester, en H. Snijders 2e Secr. die zich voor herbenoeming niet meer beschikbaar stelden, werden geko zen de heeren van Duijl en P. van Meeuwen. Na de rondvraag bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, terwijl men den avond vulde met vroolijke liederen en voordrachten. De kas der vereeniging liet voorts nog enkele consumpties toe Waterschap „De Buitenpolder van Waalwijk". De vergadering van Stemgerech tigde Ingelanden van bovengenoemd Waterschap wordt gehouden op Vrijdag 18 Juni 1937 des namiddags te 4 uur in Hotel Verwiel alhier. Aan de orde: 1. Notulen. 2. Rekening 1935—1936. 3. Begrooting 1937-1938. 4. Vaststelling van den Omslag voor 1937—1938. 5. Machtiging om onderhouds werken in eigen beheer uit te voeren. 6. Voorstel tot verkoop *van het weiland en moeras aan de Ooster- havenkade aan de gemeente Waal wijk voor f 4500,met machtiging aan het bestuur de koopsom te beleggen. Waterschap „De Binnenpolder van Waalwijk". De vergadering van Stemgerech tigde Ingelanden van bovengenoemd Waterschap heeft plaats op Vrijdag 18 Juni 1937 des namiddags te 7 uur in Hotel Verwiel, alhier. Aan de orde 1. Notulen. 2. Verkiezing van een voorzitter van het dagelijksch bestuur wegens periodieke aftreding van den heer H. P. J. Hoffmons. 3. Rekening 1935—1936. 4. Begrooting 1937— 1938. 5. Vaststelling Omslag 1937 1938. 6. Machtiging om onderhouds werken in eigen beheer uit te voeren. 7. Benoeming van een secretaris penningmeester. Zwijntjesjager aan het werk. Donderdagmiddag was de land bouwer v. L. alhier, in de3deZeine op het land aan het werken en had zijn rijwiel, zooals de gewoonte was, in den slootkant geplaatst. Na afloop van zijn werkzaamhe den kwam hij tot de ontdekking dat het rijwiel verdwenen was. Bij de politie is aangifte van het geval gedaan. Gevonden voorwerpen. Op 't politiebureau zijn nadere inlichtingen te bekomen van de volgende gevonden voorwerpen Huissleutel, een rijwielbel. merk, een idem, een kosteloos rijwielbel. merk, lichtblauwe ceintuur, oorbel, een colbertjas. Streekplan-commissie Midden en West-N.-Brabant. In de receptiezaal van het Bredasche stadshuis heeft Donderdag onder voor zitterschap van den Commissaris der Koninging in Noord-Brabant jhr. mr. dr. H. G. M. van Rijckevorssel, de streek plancommissie voor Midden- en West- Noord-Brabant vergaderd. Jhr. mr. dr. H. G, M- van Rijcke vorssel sprak een welkomstwoord, waarin hij er op wees dat van de 48 gemeenten, welke het streekplan omvat er zich nog slechts vijf niet hebben aangesloten, nl, 's-Gravenmoer, Hooge en Lage Zwaluwe, Nieuw Vosmeer, Ossendrecht en Willemstad. Vervolgens wijdde spr. eenige woor den aan de nagedachtenis van mr. Liet- aert Peerbolte. Spr. vermelde voorts dat decommis sie van voorbereiding in 1936 viermaa1 en de daar fit getrokken commissie van vier acht maal heeft vergaderd. Bij streekplannen voor Midden-en West-Noord-Brabant wordt veel nut getrokken van de ervaringen bij het partieele streekplan voor Zuid-Oost- Noord-Brabant, waarvan de voorberei ding vrij ver gevorderd is. Wat de uitvoering betrefd van het streekplan voor Midden- en West Noord- Brabant betreft, noemde spr. als zeer urgent het aanleggen uan ten beter wegenstelsel in de Langstraat en van de wegverbinding Tilburg Eindhoven. Deze laatste weg zal waarsciujnlijK op het nieuwe Rijksurgenüe woraen opge nomen. Spr. wees voorts op het groote be lang voor het streekplanwerk van het maken van uitbreidingsplannen door groepen van gemeenten, rietstreekplan moet immers zooveel mogenhjk worden gerealiseerd door gemeentelijk® uitbrei dingsplannen. In het gebiea der com missie hebben thans 3l gemeenten een uitbreidingsplan vastgesteld of in voorbe reiding. Spr. deelde vervolgens mede, dat in oprichting is een Stichung voor bestaans en vestigingsmogeliifeheuen lenplatielan- de. Daarin zullen zitiing neboen de provincie, de N. C. B. de Maatschappij voor Landbouw en de Ci<r. Boerenbond. De secretaris van de streekplan commis sie zal tevens secretaris dezer stichting zijn, zoodat een goede samenwerking zal ziju gewaarborgd. 9e. R.K. Paedagogische week. Op den tweeden dag der 9e. R.K. Paedagogische Week t® Ti burg, n.l. op 17 Augustus, zal des avonds een Vondel- herdending plaats vinden, Dia. L. Mi- chels zal een inleidende voordracht houden over Vondel zal deciameeren, welke gekozen zijn zooveel mogelijk in verband met het karakter der Paeda gogische Week. De gebruikelijke excursie zal gehou den worden naar de grootsche onder wijsinrichting der EE. ZZ. Kanunikeles- sen van het H. Graf te Turnhout, wel ke als de beste scholen kunnen gelden voor de hoogere opleiding van Vlaamsche meisjes, zoowel op het gebied der Kunst als der wetenschap. De tentoonstelling van Leermiddelsn, boeken, enz.die aan deze Paedagogi sche Week verbonden wordt, belooft zeer belangrijk te worden. Het grootste deel der beschikbaar ruimte is reeds verhuurd. Paedagogiek M.O. Aan hei Psychologisch Paedagogisch Instiiuut der R.K' Leergangen te Tilburg slaagden voor d kte B. J.C. v. Overbeek, pr.St. Michielsgestel; Zr. M. Reinilda te Steenwijkerwold en mejuffrouw M.C.Th.S. Verbeeten te Breda. De eerste verkreeg daarbij het prae- dicaat met Lof. KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 22i3 's-HERTOGENBOSCH. Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins, dag. Donderdag en Vrijdag van 7 9 uur. MONDONDERZOEK KOSTELOOS. BEHANDELIN6 U IT S L UIT EN 0 DOOR TANDARTS. BIOSCOPEN. «THEATER MUSIS SACRUM« »Op een avond in Mei« Een film van een geheel nieuw genre, frisch, muzikaal, onder houdend en vooral amusant I Theater Musis Sacrum projecteert deze week 't laatste en uitmuntend geslaagde product van de Neder landsche filmfabrikant Loet C. Barnstijn »Op een avond in Mei» Willy Buchbinder heeft hiervoor het scenario ontwerpen en is erin geslaagd een thema te vinden, dat iedere minuut boeit. Deze amusementsfilm heeft weer eens bewezen, dat men ook in Holland films kan maken, waaraan hooge eischen kunnen worden ge. steld. De verfilming is buitengewoon goed, hetgeen te danken is aan den regisseur Jaap Speijer. De jeugdige Henk Speyer, die de zingende rol hoofdrol vertolkt is een zeer aardige verschijning. Mooi gebruind Hij heeft een tenor, die opvallend goed is en die hij heel aardig aan past aan deze lichte amusements film. Ook Francisca Bennekom, zijn tegenspeelster bekoorde ons ten zeerste. En Adolphe Engers als humoristische kuisknecht even zeer. Terwijl ook Johan Elsensohn, als tandarts met groote dames practijk, wederom prima spel levert. »Op een avond in Mei« is dus een alleszins geslaagde Hol— landsche amusementsfilm, frisch, muzikaal, onderhoudend en vooral amusant 1 Zij die er heen gaan, zullen daar zeker geen spijt van hebben, vooral ook omdat het gevarieerde bijpro gramma eveneens van prima kwali teit is 1 LUXOR BIOSCOOP. Bruidegom in Duplo. De Vechtersbaas. De Luxor-Bioscoop komt deze week weer met een met zorg samen, gesteld programma op het witte doek. Tegenover de sensatiefilm »de Vechtersbaas« heeft zij een fraaie klucht geplaatst, getiteld ^Bruidegom in Duplo«. »De Vechtersbaas« is een film die zich afspeelt in het Wilde Westen bij een goudmijn, welke voortdurend door bandieten belaagd wordt. Op zekeren dag arriveert er ook een zekere Blackjack die zich uitgeeft als een vogelvrij verklaarde, maar in werkelijkheid van de geheime politie is. Toevallig arriveert hij juist als de eigenaar van de mijn, Mendoza.Jmel zijne dochter Toniaovervallen wordt, die hij echter weet te redden. Na verschillende malen bijna gearres- leerd te zijn, komt het Blackjack ter oore dat er wederom een aanval op de mijn zal plaats vinden. Hij vindt nog juist tijd om maat. regelen te nemen de aanvallerswarm te ontvangen en de strijd barst dan ook in alle hevigheid los, waarbij de hoofdman van de aanvallers Duke Lawson, gedood wordt. Nu maakt Blackjack zich bekend als Slim Stanley van de geheime politie, verdere uiteenzettingen heeft Tonia niet noodig om in de armen van Slim terecht te komen. Als tweede hoofdnummer dfaait zooals we boven reeds zeiden de amusementsfilm «Bruidegom in Duplo«. De geschiedenis van een jong musicus, die steeds met een leege portemonnaie rondloopt, doch nooit wanhoopt. Door zich uit te geven voor zijn oom, wordt hij als lestor in een muziekwinkel aangesteld. Het lekt echter uit dnch hij wordt gered door de verloofde van de dochter van den muziekleeraar, waarna hij een andere dochter voor zich opeischt. Contingent voor 1938 pepaald op 25.917 dienstplichtigen Het Staatsblad bevat het Konin klijk Besluit van 20 Mei 1937, hou dende vasttsleling van het contingent gewone dienstplichtigen der lichting 1938. Van de voor inlijving aangewezen personeu der lichting 1938 worden 25.917 bestemd tot gewoon dienst plichtige. Van deze tot gewoon diensplichtige ingeschrevenen wor- dee 850 bestemd voor de zeemacht. De nat.-soc fraktie in de Tweede Kamer. De president van de nat. soc. fracties van Eerste en Tweede Ka mer meldt, dat de heer Mussert besloten heeft nog geen zitting te nemen in de Tweede Kamer. «Even- zeer als de ovt rgroote meerderheid van ons volk deze zittingneming heeft afgewezen«, zoo heet het o m., «evenzeer heeft onze beweging hem in dezen moeilijken tijd ondubbel zinnig getoond, dat zij zijn leiding wenscht. Zijn plaats is dus in de beweging en niet in het parlement De beweging eischt hem nu en in de naaste toekomst op voor de volle honderd procent En de verkiezing heeft den heer Mussert geleerd, dat «er in dezen tijd blijk baar nog geen plaats (is) voor ingrijpende constructieve denk beelden». Dientengevolge zijn »aangewezen« om zitting te nemen in de Tweede Kamer de heeren M. V. E. H J.M. graaf de Marchant et d'Ansembourg, G. Dieters jr., H. J. Woudenberg en mr. M. M. Rost van Tonningen, van wie eerstgenoemde zal optreden als fractieleider. NE0MTENT 23684. Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheel boven- of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies worden gelaat, hals en armen door AMILD A zonnebruincrême. Voorkomt levens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 et. Doos 50 en 25 ct.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9