Plaatselijke Berichten 117.5Ü 1 I.-- 132.50 Centraal Tandheelkundig Instituut Woensdag 9 Juni 1937. No. 47 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad s. s. s. Mgr. Brekelmans üe Hoogeerw. heer Johan Brekel mans, deken der kathidrale basiliek van St. Jan, die a.s. Zaterdag zijn 40 jarig priesterfeest herdenkt en wiens foto wij in ons vorig nummer gaven, is door Z.H. den Paus benoemd tot geheim kamerheer, aan welke onderscheiding de lit el van »\lonseigneur« is verbonden Gouden Kloosterfeest Sr. Josea. Gisteren had de intieme her denking plaats van het feit dat Sr. Josea haar 50-jarig kloosterfeest herdacht. In de kapel van de Eerw. Zusters te v.m. Besoijen werd des morgens om 8 uur een plechtige gezongen H. Mis opgedragen, bij welke ge legenheid de kapel geheel gevuld was, ook met belangstellenden uil de parochie zelve. Van ll'/2—12'/2 uur had er een receptie plaats, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Des middags om 4 uur werd er, wederom in de kapel, welke met een schat van bloemen versierd was een plechtig Lof gehouden, waarbij weer vele personen van hun belangstelling blijk gaven. Zondag a.s. zal het jubileum in meer algemeenen zin gevierd wor den in het patronaat, waarbij ver schillende voordrachten en liederen op het programma staan. Bij 't Gouden Jubileum. Eerwaarde Overste M. Josea van de Parochie Maria Onbevl. Ontvangen te Waalwijk v.m. Besoijen. Op dit Gouden jubileum van op- [rechte liefde en Irouw; Buigen de Engelen zich neder, En Zij fluisteren zacht en teeder-. Wat een Hoogverheven Vrouw! Zij, die Hoogverheven schare, Buigen zich in 't stof ter neer, Wijl Zij, Hoe hoog uilgelezen, Hoe door menschenmond geprezen Weten: Gij o Zuster, gij zijt meer. Gij, die heel Uw stoffelijk leven, Wijdde aan de dienst van God; Hebt vermeden en geleden, Veel gebeden en gestreden, Tegen aards- en zingenot. Gij hebt in Uw sterfelijk leven, Alles aan den Heer gebracht; Al Uw werken, al Uw streven, Alles hebt gij God gegeven, Gansch Uw kennis en Uw kracht. Nederigheid het hoogste in waarde, Hebt gij immer nagestreefd; Gehoorzaam waart gij aan de wetten, Aan de regels, lucht en metten Voorbeeldig hebt gij steeds geleefd. Het voorbeeld, zoo door U gegeven, Door Gebed en door de daad, Bracht reeds menig Ziel naar boven, Zusters, Moeders, Kinderen loven; Zegenen, Uw levensstaat. Op dit Gouden Jubileum, Op dit hoog en heerlijk feest, Ziet gij, aan geschenk,door bloemen; Hoort gij, door allen die U roemen; Wat gij voor hen zijt geweest. Dat de Heer van dood en leven, Uw verder zegene op deez aard; Is de slotzin onzer wenschen, Is de bede aller menschen Blijv' nog lang voor ons gespaard. Een Parochiaan. Slooperswerk woningen Kerkstraat. Maandag 1.1. had de inschrijving plaats voor het slooperswerk van 9 woningen aan de Kerkstraat alhier. De inschrijving had plaats over twee perceelen Perceel a over den geheelen bouw Perceel b met behoud van puin voor de gemeente. Ingeschreven werd als volgt Perc. a Perc b. Vissers, Oosterhout f 136,f 88, Kievits, Vlijmen f286,f251 A v. Ingen, f220, G. Klerx, Drunen f280,— f215,— Luyten. Dongen f 70.f 55,55 N de Wit, Drunen f314,- f227 v. Geel, Roozendaal f200,— f 175, de Weijs, Made f126,— en f 100, door de gemeente bij te betalen. Het werk is gegund aan den hoogsten inschrijver, de heer N.de Wit uit Drunen. Waalwijksche Pluimvee-Konijnenfokvereeniging Waalwijk en Omstreken. Het succes der leden van boven genoemde vereeniging op den jongen dierendag in de Hank gehouden op 5_6 Juni jl. is schitterend geweest. De prijzen werden behaald als volgt C. Trimbach, Kaatsheuvel met nest 4 witte vl. reuzen voedsters le prijs; 1 idem ram le prijs; nest Havanas le prijs. Jac. Eijkens, Waalwijk Belgian Haies voedster le prijs; idem ram le prijs; Havannas voedster-ram beide le prijs; Witte vl. reus voed ster le prijs; gele vl. reuzen 2e en 3e prijs. Pullens, Havannas 3 rammen 2 eerste prijzen en een tweede prijs idem voedsters le prijs. H. Versteeg, Blac and Tan ram 2e en 3e prijs. Mandjes: witte Weener rammen 3 eerste prijzen en een tweede prijs; idem voedsters 2 eerste prijzen en een tweede prijs; Marter konijnen een eerste prijs en tweede prijs; Papilon Madagascar ram le prijs; zwart le prijs. Onder de prijswinnaars zoowel le, 2e als 3e prijs, zijn verschillende die het predicaat Z. G., G. -f- en G. behaalden. Al deze dieren zijn gekeurd door den bekenden konijnen.keurmeester den heer Vlasboom uit Dordrecht. WINKELSLUITING. Ter gelegenheid van het festival te geven door de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", op 12, 13 en 20 Juni a.s. mogen de winkels op bovenge noemde data tot 12 uur 's nachts ge opend blijven. GEGUND. Het vervaardigen van nieuwe mu- zieklessenaars voor de kiosk alhier, is bij openbare inschrijving gegund aan den laagsten inschrijver de heer L. Kooien alhier. Het vervaardigen van stoelen voor de kiosk is opgedragen aan Gebr. Possemis alhier. Uitstapje AVEHA personeel. Zondag 6 Juni maakte het ge zamenlijk personeel der firma André van Hilst een uitstapje naar Ant werpen en Brussel. Met een 3 tal bussen van Mulders- Sars vertrok men 's morgens naar Antwerpen, door welke stad een rondrit werd gemaakt en waar aan verschillende bezienswaardigheden een bezoek wei d gebracht, o.a. wer den de Scheldetunnels bezocht. Vanuit Antwerpen vertrok men des 's middags naar Brussel, waar men na een heerlijk diner de stad ging bezichtigen. De avond werd wederom door gebracht in Antwerpen waar ieder op eigen gelegenheid de stad kon gaan bezichtigen. Welgemoed werd de thuisreis aan vaard en in vroolijke stemming heerde men weer in Waalwijk terug Onderweg had er nog een klein verkeersongeval plaats dat echter nog goed is afgeloopen, zoodat dit aan de gezellige stemming geen af breuk heeft gedaan. Zondagmiddag 12 uur zal boven genoemde vereeniging haar jaarlijk- sche propaganda-marsch door de gemeente maken. Muzikale Ouderavond Woensdagavond 16 Juni a.s. ten 7.45 uur zal in de achterzaal van hotel Verwiel, een ouderavond ge geven worden. Behalve piano-soli, qualre mains, orgel-soli, zangnummertjes enz. zal door de heeren L. W. J C. Christ en Jan Verhoeven worden gespeeld Concert in G Moll voor 2 kla vieren van Felix Mendelssohn Bartholdy. Het belooft een mooi en ge zellig avondje te worden. De heer Verhoeven heeft* het voornemen na de groote vacantie een nieuwe cursus »Kinder Koor zang® voor jongens en meisjes tot 10 jaar te organiseeren, waarover hij gaarne inlichtingen zal ver schatten. Loterij-Club. Maandag 7 Juni werd onder het personeel van Vredestein te Loos duinen (afdeeling schoenfabriek) opgericht een Brabantsche Loterij- vereeniging genaamd »de Hoop» en begonnen met niet minder dan 28 leden. Tot secretaris-penningmeester is benoemd de heer Drik Simons, Haagweg 273, Loosduinen. Half Waalwijk op de film Zooals wij onze lezers reeds hebben medegedeeld, zijn een 3-tal »Polygoon« operateurs op 18 Mei 1.1. in onze gemeente druk in de weer geweest om een film temaken van de feestelijkheden ter gelegen- neid van de opening van het 50e filiaal en de inuedi ijlslelling van ue Leueilainïek der N.V. Ivo van riaien's betioeuiabneken alhier. De ze lilm is thans gereed ge komen en wordt vanaf vrijdag a.s. vertoond in atle voorstellingen van ihealer Musis 5acrum, alhier. Een ieder die deze iihn ziet, zal tol de conclusie komen, dat zij buitengewoon goed geslaagd is en Polygoon bevestigt niermede op nieuw haar unmunleude naam als leidende iNederlandsche tilmlabriek, want hoewel op 18 Mei 1.1. de lucht betrokken was, er vielen dien dag zells regenbuien en donker weer de giootste vijand is van lilmopeiateurs, zijn deze opnamen alle nuilengewoon goed geslaagd en overal volkomen duiueujk. De iilui geelt een uitstekend beeld van ue massale belangstelling, die de directie der N.V. van Haren's bchoentabrieken dien dag mocht ondervinden. Filmisch zeer goed is vooral de opname in de machinekamer van ue Leueilabriek, waar burgemeester Muonen dooi 't omdraaien vaneen handle de gausche fabriek in bedrijf steil. Van de draaiende machines gaat het beeld dan in close-up naar de groote fabrieksschoorsteen, die thans dank zij de actieve leiding van de N.V. van Haren wederom geirouwtlijk zijn plicht vervult. Zooals vanzelf spreekt komt een enorm aantal plaalsgenooten op deze lilm voor en aangezien bijna leder inenach nu wel eens graag zal willen zien >jhoe hij er op de linn wel uitziet«, twijfelen wij er niet aan, of de belangstelling in Musis zal deze week zeer groot zijn. Men zal van een bezoek geen spijt hebben, want de directie van dit theater zorgt voor een verder lilmprogram dal zeer zeker in de smaak zal vallen. 's-HEK iOGENBOSCH. Yeideic prijzen in overeenstemming met ue lijdsomslaiiUigheden. bPilEüKUBEjN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspieekurtn Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijdag van 7-9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHANutLlhG U 11 S L U 11 EN 0 DOOR TANüARTS. NATIONAAL VISCHCONCOURS. De Waalwijksche Hengelvereeniging „Visscherslust" hield Zondag een wel geslaagd nat. vischconcours in 't Oude Maasje te Drongelen. Het actieve bestuur van „Visschers lust'' had alles tot in de puntjes gere geld, zoodat er geen strubbelingen voorkwamen en de wedstrijden een vlot en sportief verloop hadden. Des avonds kwamen de deelnemers, ongeveer een honderd, in 't clublokaal van „Visscherslustcafé van Hees been-Keetels bijeen, alwaar ook de prijsuitreiking plaats had, met de vol gende resultaten: Korpsprijzen: 1 Eindhoven II 310 gr.; 2 Ruisch- voorn, Tilburg 190 gr., 3 Eindhoven I 143 gr., 4 Hedel 120 gr., 5 Heusden 116 gr., 6 Ammerzoden 110 gr., 7 Schijndel 110 gr., 8 Petrus en Paulus Tilburg 90 gr., 9 Ons Genoegen Til burg 75 gr. Koningskruis: de heer Meines van Eindhoven II. Eerst Ingeschreven Ver.: Ruisch- voorn. Verst komende Ver.: Eindhoven I (bij loting). Grootst aantal deeln.: Eindhoven II (beker). Personeele prijzen: 1 Tillemans, Eindhoven 140 gr.; 2 A. v. Oirschot, Ruischvoorn 130 gr.; 3 Meines, Eindhoven II 90 gr.; 4 Gub- bels, Eindhoven I 80 gr.; 5 M. Oerle- mans, Ruischvoorn 70 gr.; 6 de Bruin, Eindhoven II 70 gr.; 7 Bogaerts, Eind hoven I 63 gr.; 8 H. v. d. Wouw, Ons Genoegen 55 gr.; 9 M. Vorstenbos, Schijndel 50 gr.; 10 Jo Verheij, Heus den 50 gr.; 11 J. v. Run, Eindhoven 50 gr.; 12 C. de Jong, Petrus en Paulus 50 gr.; 13 H. v. Chigel, Eindhoven II 42 gr.; 14 J. v. Rijen, Ruischvoorn 40 gr.; 15 W. Kroon, Ruischvoorn 40 gr.; 16 J. v. Engelen, Hedel 40 gr.; 17 K. v. d. Velden, Heusden 36 gr.; 18 A. v. Son; Petr. en Paulus 30 gr.; 19 A. v. Beers, Hedel 30 gr.; 20 v. Herpt II, Eindhoven II 30 gr.; 21 G. v. Hassel, Ammerzoden 30 gr. Na de prijsuitreiking werd de avond verder onderling gezellig doorgebracht. De vele deelnemers hebben kunnen genieten van goed weer en gezonde sport, hetgeen door allen bijzonder op prijs werd gesteld. De organiseerde vereeniging „Vis scherslust" kan met genoegen op dezen yJag terugzien. Verdronken Dinsdagmorgen werd door een visscher in het kanaal, tusschen de brug en den Meerdijk achter Baardwijk, het lijk gevonden van den bijna 70-jarigen Koos de Bie uit Sprang, vroeger looiersknecht te Waalwijk en thans wonende 2e Zeine. Hoe de man te water is geraakt weet men niet, men vermoedt dat hij door de duisternis is misleid Anderzijds deelt men ons mede4 dat hij den laatsten tijd erg zwaar, moedig was. Het lijk is door de politie uit Waalwijk naar z'n woning overge bracht. Ongeval. Zondag had de heer de R. alhier, in een gehucht nabij Goes in Zee land het ongeluk mei zijn motor, waarop zijn echtgenoote als üuo passagiere meereed, in een bocht van den weg in botsing te komen met een luxe auto en daarbij een leelijke val te maken. Beiden werden naar het zieken huis vervoerd waar bleek dat de beer de R. er het beste was afgeko men, u. 1. met een niet erustige kneuzing aan den schouder, terwijl zijn ecüigenoote eenige verwondin gen aau net hootd had bekoineu. Na verbonden te zijn konden zij per auto naar huis terugkeeren. De motor bleek niet ernstig be schadigd. De toestand van mej. de R. is thans goed vooruitgaande. De Mastreechter Staar in Oisterwijk. Ons wordt medegedeeld, dat de Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer in deze ge meente in samenwerking met het gemeentebestuur zich gewend hetfl lot het beroemde Mannenkoor »De Maastreechter Staar» tot het geven van een concert in bet zoo fraaie Oisterwijksche na tuurt heat er. De ter zake plaatsgehad hebbende onderhandelingen hebben het ge lukkig resultaat gehad, dat »De Maastreechter Staar» de tot haar gerichte ui t nood iging heel taan vaard. Zijti wij goed ingelicht, dan zal dit alom in de lande en ver buiten de grenzen bekende mannen koor op een der Zondagen in Juli in Oisterwijk te gast zijn. Wij stellen ons voor op deze bij zondei e gebeurtenis op muzikaal gebied terug te komen zoodra ons meer delinitievegegevens ten dienste staan. Muziekfeesten te Rijen. Ter gelegenheid van het 4U jarig bestaan van Hijens Zangvereeniging Euterpe" werden op Zaterdag en Zondag 1.1. in Bijen grootsch opge zette muziekfeesten gehouden. Zaterdagmiddag werden de feesten ingezet met een huldigingsreue van den Voorz van het huldigingscomité Weth. Uijtendaal. Hierna zette de plaatselijke har monie „St Cecilia" een prachtige marsch in, gevolgd door nog enkele schitterend uitgevoerde nummers. Ook het dubbelmannenkwartet „Orpheus" uit Breda bracht nog en kele mooie liederen ten gehoore. De zangers mochten diverse malen een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Nadat het applaus eenigszins be daard was sloot Weth. Uijtendaal dit officieel gedeelte van den eersten dag, waarna de prettige stemming door de vele vermakelijkheden en een uitstekende Rijensche Band nog tot laat voortduurde. Den volgenden dag Zondag, begon het feest pas recht. Een groote stoet van 19 muziek vereenigingen trok 's middags door de straten van Rijen naar het Pa tronaat, waar zij bij ontstentenis van den burgemeester verwelkomd wer den door den loco-burgemeester, weth. J. v. d. Wildenberg. Na den eerewijn en een dronk op het welzijn van «Euterpe» zette elf harmonieën den Euterpe Festival marsch in. Daarna hadden op vier kiosken de concerten plaats die een aan dachtig en dankbaar gehoor vonden. Een schitterend concert van de harmonie »St. Sophias Vereeniging» uit Loon-op Zanu», onuer üe kun dige tenting van Dir. P. v. Abeelen besloot tiet muzikale gedeelte van dezen schitterend geslaagden dag. Op het feestterrein, waar Diverse vermakelijkheden opgesteld waren, ging het er 'savonus vrooiijk naar toe «Euterpe» heeft op waardige wijze haar 4U jarig jubileum gevierd en blijk gegeven een vitale en Inssche veieemging le zijn, welke zij in üe toekomst ook wei blijven zal. Het nieuwe raadhuis van Vught geopend Het was Maandag feest in het mooie, puioi tske ugiil. Alles was in leesiiooi, vrooiijk wapperdep Ue vlaggen, leestlaiilaies scuetleiUen Ue luent in, veimengd met de vroolijke stemmen van vete Vugbtenaien. V ugtu kieeg immers zijn nieuw raaüüuis. Wij weten, üat uil linancieel mo gelijk is geworden door de unieke nobele geste van 'n enkeling, maar we weten ook, dat bet Vugulsche gemeentebestuur met burgemeester Loef aan 't hoold en ai Degenen Die aan De verbouwing en iuriculing hebben bijgedragen, zich Deze „beau geste" ten vohe hebben waarUig getoonU. Moge Dit ook 't geval zijn en olijven met alle Vugüteiiaren, want bet bezit van '11 raaUhuis van zulk'ii grootsche alluie is een niet genoeg te waarUeeren goeU. Dank zij De eUelmoeuige Daad van een kleine commuaiie van v u^ntscüe ingezeten met uen beer VV. van lieuiiingeii aau 't üuuiu. kreeg ue gemeente V uglit op 't eiu-.e van AD3J De nesctiikking over „Leeuwen, slem uat thans lol gemeentehuis is veroouwU en ïngericul. Het was architect Vaik te's Her- togeiibosch, uie toen 't verzoek kreeg een rapport uil le nrengeii over een verbouwing van Leeuwenslein lot raadhuis en naar aanieiumg Daar van is hem opdracht gegeven De verbouwing volgens zijn inzichten lol stand le bieiigen. In Februari ibJb reeds had de aanbesteding plaatsen tweik werd gegund aan üe.i laagsten uiscüi ijver, Den heer F. fJoeknorsl te liinuig. Bij de verbouwingswerkzaamheden zoowei als bij ue inneming stond één voornaam en edel streven voor op: De amnaclilelijke zuiverheid te betrachten, hel handwerk zoo veel mogelijk kans te geven en De |uisie inaleiialen aan te wenden. Nu wil üet geval, Dal 85 pet. van alle Vuglilsche arueiUers bouwvak- menscheii zijn en Door uitsluitend Vugtitsche bouwvakarbeuters aan bet gemeentebuis te laten werken lieell men een levende en in haar resultaat blijvende Demonstratie willen geven van hel Yughische preslalievei mogen op hel gebied van De bouwnijverheid. het gemeentebestuur verliest deze socialen kant trouwens ook verder niet uit hel oog Hel zal alles doen wat in zijn vermogen ligt, om de Vughtenareu het besel hij le brengen, dal dit gemeentehuis het huis van alle Vugtilsclie burgers is. Hun burger- en geaieenschapszin worden zooveel mogelijk aangemoedigd en deze kwaliteiten kunnen zij juist met behulp van het gemeentehuis cultiveeren. Zoo.ioende is dus Vught's nieuwe raadhuis tot stand gekomen en Mr. Loelf heelt dit raadhuis gemaakt tot een huis der burgerij in den waren zin des woerds. Daaiom zijn de raadzaal, de trouwzaal, de bur gemeesterskamer en andere lokalen waar het plaatselijke gezag zetelt van deftige voornaamheid, die eer bied voor dat gezag zal aankweken. Daarom is er ook een eenvoudige burgerzaal ingericht, waar inwoners vrij kunnen vergaderen en waar het gemeente bestuur zelfs lezingen en muziekavonden wil organiseeren. Daarom is er ook een permanente expositiezaal voor Vughtsche beel dende kunstenaars »een zaaltje dat thans reeds een keurcollectie bevat». Daarom ook de fraaie parkaanleg rond het gebouw; architect Tersteeg uit Naaiden heeft van dit 2 H.A. groote park weikelijk een juweel gemaakt waarin het heerlijk ver toeven is. Samen vattend kunnen we wel zeggen dat een juweeltje van een raadhuis gereed is gekomen, voor welks bezit wij de gemeente Vught van harte geluk kunnen wenschen. Een raadhuis dat door vele andere gemeenten benijd zal worden. De heer W. van Beuningen is benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Na de uitreiking dezer orde door den Commissaris der Koninging zeide de burgemeester, Mr. Loeff. nadat KtKKbfKMAl 40 tegenover Postkantoor 1 t L tFüuN 22.3 Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Ciebeel boven- of onderyebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5