DRUKWERK j iiiaaiuiihscne sioomdruiM natoon liaien te Waalwijk. AGENDA'S. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN, KANTONGERECHT. FEEST TE WAALWIJK. OP ELK GEBIED - THEATER MUSIS SACRUM. - DUIVELS VAN HET VERKEER. I i l I DUIVENSPORT. „De Eendracht". RAAMSDONKSVEER. WIELRENNEN. Frans Slaats wint te Bergen op Zoom. Het voornaamste nummer, een ach tervolging tusschen Slaats en den Bel gischen specialist op dit nummer, Con stant Huys, won Slaats op prachtige wijze. De uitslagen luidden: Sprint: 1 Boeyen, 2 Bakker, 3 Van den Maagdenburg, 4 Palmans. Wedstrijd op eigen kracht over 40 ronden: 1 Kuyper 13 pnt., 2 Weemaes 10 pnt., 3 Buren 8 pnt., 4 Dietvorst 7 pnt., 5 Martens 4 pnt.; 6 De Groen 2 p. Achtervolging over 5 K.M.: Slaatst haalt Huys in de veertiende ronde in na 2 min. 39.4/5 sec. Twee uurs-koppelwedstrijd: 1 Slaats —Van den Maagdenburg 6 pnt. Op één ronde: 2 Boeyen—Martens 20 pnt.; 3 Buuren-de Groen 2 pnt. Op twee ronden: 4 Palmans-Weemaes 13 pnt.; 5 Bakker-Kuyper 2 pnt. Op drie ron den: 6 Huys alleen 12 pnt. (Dietvorst gaf op). Frans Slaats—Pellenaars zegevieren. De Zaterdagavond te Wanden ge houden drie uur-koppelwedstrijd, waar aan een zeer sterk bezet veld deelnam, is in een schitterende overwinning voor het koppel Slaats-Pellenaars geëindigd. De uitslag luidt als volgt: 1 SlaatsPellenaars 18 pnt. 130 km. 592 m. Op twee ronden: 2 De Buycker de Kuysscher 7 pnt. Op vier ronden: 3 Huys—Martin 10 pnt. Op zes ron den: 4 VroomenDepauw 12 pnt., 5 Smets—Raes 5 pnt. Op 7 ronden: 6 Kuypers—Vluggen 8 pnt. De ronde van Princenhage. Zondag werd voor 20.000 toe schouwers de ronde van Princenhage verreden. Het is een 'prachtige strijd geworden, welke op overtuigende wijze door John. Braspenninx gewonnen werd, die er in slaagde 2 ronden op het hoofdpeleton uit te loopen. De uitslagen waren: Niewelingen: 1 Nouwens, Eindho ven, tijd 47 min.; 2 Brouwers, Lepelstr., 3 Dekkers, Etten; 4 Haansbergen, Til burg; 5 v. d. Veeke, Rotterdam. Amateurs: 1 P. Vethaak, Vlaardin- gen 1 uur 5 min., 2 R. Scholtens, Foor- bergdaal; 3 A. v. d. Heyden, Wouw; 4 J. Heren, Breda; 5 J. Dennemie, Rot terdam. Profs en Onafhankelijken: 1 J. Bras penninx, Princenhage 3 uur 10 min.; op 1 ronde: 2 Albert Gijzen, Putten; 3 C. Valentijn, St. Willebrord; 4 J. Theuns, Princenhage; 5 A. v. Es, Den Haag (op 2 ronden); 6 B. Lauwers, Rotterdam (op 2 ronden); 7 J. Leeuwenburg, Rot terdam (op 2 ronden); 8 J. Saarloos, Rotterdam (op 2 ronden); 9 Overweel, Rotterdam (op 2 ronden); 10 Schille- mans, België (op 2 ronden). Jo v. Geene in de ronde van Princenhage. Onze populaire Waalwijksche wiel renner Jo. van Geene, die Zondag 1.1. heeft deelgenomen aan de ronde van Princenhage, heeft daarin een schitte rende cours gereden. Hij kwam daarbij als tiende binnen doch viel niet in de prijzen, daar de jury zeide hem niet opgemerkt te heb ben. Een ware teleurstelling voor dezen jongen renner. DAMMEN. W. D. V. Persoonlijk kampioenschap van Noord-Brabant dammen. Dhr. D. Verhagen, lid der Waal wijksche Damvereeniging neemt deel aan 't persoonlijk kampioenschap dam men van Noord-Brabant en is inge deeld in Groep C, met de heeren C. de Joode, G.D.V., Genderen en C. van Strien, D.I.O., Raamsdonk-dorp. Het programma is als volgt: Woensdag 23 Juni 1937: C. de JoodeD. Verhagen. Dinsdag 29 Juni: D. VerhagenC. v. Strien. Woensdag 7 Juli: C. v. StrienC. de Joode. Wij wenschen Dirk veel succes! W.D.V.-D.G.V. 9-11. Dinsdag j.l. speelde W.D.V. haar 4e wedstrijd voor het nederlaag-tournooi tegen D.G.V., Raamsdonksveer en ver loor met 119. De uitslagen onderling waren als volgt: W.D.V.-D.G.V.: D. VerhagenJ. C. Schott 20 v. d. HammenP. Blom 02 A. MoonenJ. Steiginga 02 H. BrouwersGijs. v. Beek 2-0 A. v. d. GouwG. v. Erk 02 F. v. d. GouwH. Blom 20 A. HollemansN. Snijders 20 H. Hulst—D. Blom 0-2 F. HollemansJoh. Faro 0—2 F. te VruchtenJ. v. Strien 1<1 9-11 WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3Ü—10 uur leden. Donderdag geen repetitie Ge mengd Koor en V. »De Eendracht« Donderdagavond van half acht tot tien uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Salbris. W.C.B.« Donderdagavond van half 7 tot 9 uur inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Salbris. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. »Vlucht voor het Noodlot«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum. «Duivels van het Verkeerw. Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Het was gisteren een vreugdevolle dag voor Amsterdam. Feestelijk waren de straten en pleinen van onze hoofdstad versierd om op waardige wijze het koninklijk be zoek te kunnen ontvangen. Op het eerste perron van het Centraal Station waar H. M. de Koningin moest aankomen waren tapijten gelegd en hier hadden ook de autoriteiten zich verzameld. Om 2 min. voor 10 rolde de trein binnen en werd de Koningtn ver welkomd door den burgemeester van Amsterdam de heer de Vlugt. De Koningin besteeg de bekende roode calèche, bespannen met twee paarden en van den statiebok ge reden, en de stoet formeerde zich. In langzaam tempo reed de schitterende hofstoet over het Sta tionsplein en het Damrak tusschen de dichte hagen van het publiek door, dat de Koningin, die er zeer gezond en opgewekt uitzag, met buitengewone hartelijkheid en met uitbundige geestdrift juichend be groette, en welke begroeting dooi de Koningin spontaan beantwoord werd De aankomst van het Prinselijk Paar. Te twee uur kwam het prinselijk paar met den trein uit Soestdijk aan het Centraal Station aan. Burgemeester de Vlugt sprak hier in de riik versierde Koninklijke Wachtkamer in tegenwoordigheid van den gemeenteraad, Prinses Juliana en Prins Bernhard toe. In antwoord op de toespraak van den burgemeester spraken de Prinses en de Prins 'nog enkele woorden van dank voor de harte- lijke ontvangst. Omgeven door een wolk van geestdrift van de zijde der bevol king, werd naar het Koninklijk paleis gereden. Hier hielp Prins Bernhard zijn Gemalin uitstappen, waarna zij in gezelschap van de Koningin voor een der ramen verschenen en uit bundig werden toegejuicht. Den geheelen avond heerschte er verder .in Amsterdam een gezellige drukte. De verlichting zien was het hoofddoel van het publiek. In den na-avond begon er een lichte neer slag te vallen en zoo eindigde het feest voor velen nog vroeger dan verwacht was. Andra-bemanning vrijgelaten. O ver" de Spaansch Fransche grens gtltid. De uit vijftien personen bestaande be manning van het Nederlandsche s.s. „Andra", omtrent wier lot men langen tijd in ongerustheid heeft verkeerd,is gis teren over de Spaansch-Fransche grens geleid. Zooals men zich herinneren zal, is de „Andra", welke toebehoorde aan de reederij Socdeco te Antwerpen en le.ensmiddelen naar Spanjehad vervoerd, op de terugreis, in ballast varende, op weg van Bilbao naar Swansa, begin April door den kruiser der zeestrijd krachten van generaal Franco, de „Al- mirante Cervantes" tot zinken gebracht, zwaarnade opvarendenaan boord van de zen oorlogsbodem werden genomen. Kapitein was de heer Drachten, uit Rotterdam. Sedert dien zijn de mannen door de Franco autoriteiten te San Sebastian vastgehouden. Op 24 April werd op het departement van buitenlandsche zaken te Den Haag. van Hr, Ms. gezantschap te Lissabon de mededeeling ontvangen, dat de bemanning van de „Andra" was vrij .elaten en naar huis gezonden was. doch hier te lande wachte men tever geefs op de terugkomst der zeelieden. Op 9 Mei kreeg het departement toen het bericht van de Nede-landschen con sul te San Sebastian, dat de bemanning zich daar nog in verzekerde bewaring bevond. Aan den consul is toen onmid- delijk opdracht verstrekt stappen tot invrijheidstelli g der Nederland rs te ondernemen. Thans zijn deze dus ein delk met succes bekroond. Personentrein te Geldermalsen ontspoord. Door tot dusver onopgehelderde oorzaak is gisteravonu omstieekts kwart voor eli, trein nummer 648, een stoomIreui van Einbovtn naar Utrecht, waarvan een gedeelte naar Botterdam gaat, te Geldermalsen bij 't binnenkomen van het station ge deeltelijk uit de rails gelopen. De locomotief, een bagagewagen en drie personenwagens derailleer den, doch bleven staan nadat zij ontspoord waren. Daaraan is het te danken, dat dit ongeluk slechts malerieele scnade teugevolge had. Het ongeluk was zoo snel in zijn werk gegaan, dat onder de pasagieis vrijwel geen verwarring ontstond. De schrik was weliswaar geweest, maar aangezien de trein na het déraillement onmiddelijk tot staan was gekomen en de passagiers on verlet de coupé's konden verlaten, was van een paniekstemming in het geheel geen sprake. Blauwe melk. Een melkverkooper uit Waalwijk was opgeroepen om zich te verant woorden wegens overtreding der wa renwet. Het betrof ondeugdelijke melk voor verkoop in voorraad hebben. Als getuige werd gehoord ,P. G. J. van Loon, ambtenaar. Deze verklaar de dat, als steeds, door verdachte werd gezegd, dat die „gegeeselde" melk niet voor de klanten was bestemd. Kennelijk toch wel, meende de ambte naar, want de maat hing aan de kan en zeker niet als versiersel! Verdachte was niet verschenen. Hij had 18% water bij de melk gevoegd! Hij werd veroordeeld tot 25.boe te, nadat 30.was geëischt. Chr. J. M., Waalwijk, ondeugelijke remmen ƒ30 boete. F. W. K., Sprang, rijwiel zonder licht 3.boete. J. S., Waspik, niet aanmelden bij bevol kingsregister 4.boete. L. A. J. D., Waalwijk, Jachtwet 10.boete. W. A. B., Waalwijk, Arbeidswet, ƒ5. boete. C. H. de V., Vlijmen, gewond paard arbeid laten verrichten, 15. boete. L. ten B., Eethen, veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, ƒ5. boete. B. de R., Waalwijk, auto laten staan, ƒ3.boete. J. Ch., Sprang-Ca- pelle, 3.boete rijwiel zonder licht. Ba. J. v. d. H., Waalwijk, rijwiel met verblindend licht ƒ4.boete. P. M. de R\, Waalwijk, twee personen op één rijwiel, 3.boete. J. A. P., Waalwijk, sneeuwballen gooien ƒ3. boete. y RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. DONDEDAG 10 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of Gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 3.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Wals en Marsch: 1520 Wir Marchieren. 1412 Wanderlieder Potpourri. 1516 Grossmutters Lieblingslieder. 1248 Schlosswache der Ameiseu. Kirchwei in Tirol. 1360 Was blumen traumen. Lotosblumen. 1311 Als het orgel speelt. Als Kobus harmonica speelt. 7205 Thuringer Wald. Traumen an der Donau. 1479 Mit Laute und Fiedel. 3460 Hoch Habsburg. 8.00 Droitwich. VRIJDAG 11 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 2.25 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Lichte Muziek 6163 Du solist der Kaiser meiner Seele sein. Du hast zwei Augen, dunkel wie die schwarze Nacht. 7285 Chor der Derwische im Sudan. Ein abend auf Bali. 2169 Die lustigen Puppe. Da draussen in der Wachau. 1468 Unter der Jupiter Sonne. 6358 Ernst en Luim. 3384 Liebeslied. Barcarola. 1647 Heinzelmanchens Wachtparade. Dornroschens Brautfahrt. 1008 Valse in a flat. Tarantelle. 1040 Eest Ouverture. 8.00 Droitwich. 9.20 Diversen. 9.35 Droitwich. ZATERDAG 12 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 1.05 Droitwich. 3.50 Londen Regional. 4.30 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.50 Brussel Vlaamsch. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Buitenlandsch Cabaret 6169 Casino-Czardas. Sombre Dimanche. 3409 Mr. and Mrs. is the name. Flirtation Walk. 3395 With every breath I take. June in Januari. 3557 Isola Bella. Mein Herz kennt nur eine Frage. 1346 In deine Hande leg ich mein ganzes Gluck. Schon ist jeder tag, dnn du mir. schenkst Marie Luise. 3411 Sleepy head. Put on your old grey bonnet 1345 Ich trage dein Bild. Es giht nur eine liebe. 3398 If I had a million dollars. Rock and Roll. 1473 Flusterndes Silber. Ich wollt' meine Liebe ergosse sich. 8.00 Droitwich. Uw eigen blad, wat U geeft wat ge hebben moet en voor uwe belangen opkomt. Steunt Uw eigen courant! - Slechts 10 cent ner week. - VRIJDAG ZATERDAG - ZONDAG JAMES CAGNEY PAT O'BRIEN Een vliegfilm van adembenemende spanning. IN HET JOURNAAL: ACTUEEL! INTERESSANT! OOK U KOMT OP DEZE FILM VOOR. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor het betere werk. KANTOORUREN VAN 9—11 UUR. DX8 ZATERDAGS VAN 9—11 UUR. van uitputting. De gasten blijven echter aggres- sief. Van een kort opgezetten aanval komt een doorbraak. Onze rechtsachter komt er aan te pas, doch kan niet wegwerken, de linksachter, zelfs de doelman komt te hulp doeli de bal blijft verraderlijk voor de doelmond, De linksachter der gasten bemachtigt het leer, talmt niet, en schiet l uiten bereik van Bouwcns in 02. Wc geven echter den moed niet op. Twee gevaarlijke aan vallen op het doel der gasten is ons antwoord. Een derde aanval volgt. In bet beruchte gebied wordt de bal met de hand gespeeld. Dit ontgaat van der Slee niet en een elfmeter-schot is het gevolg. Nu zal dan eindelijk het net worden ge- venden, doch neen, zelfs dat lukt niet. Recht op den doelverdediger wordt ingeschoten. Deze slaat den bal terug en met een hard schot gaat dc bal ver naast. Er is nog ongeveer een kwar- tifr te spelen. De lelie aanvallen blijven achter wege. De onzen spelen nu een verlorn partij. Op het middenveld wordt wat nonchalant gema noeuvreerd. Nog een uitval en een achterbal en c'.an klinkt liet eindsignaal. HVV heeft gewonnen. HVV Is kampioen. Zondag 6 Juni hield dc Eendracht te Waalwijk etn wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 413 KM Ioj 5 uur. L. van Huiten 1 29, A. Stokwielder 2 6 10 14 22 30, J. van Bladcl 3 18 19, P. Luchters 4 11, Fr. van Wocnsel 5, K. Broumels 7 8 12 15 17 27, C. Verhuist 9 20, J. Lcijten 13, Chr. van Hees- wijk 16, J. Kipping 21, P. van der Velden 23, A van Eijck 24 25 26, P. Schoemans 28. Eerste overduif J. Kipping. Zondag j.l. hield de combinatie van postduivcn- vereeniglngen GEO een wedvlucht vanuit Toury (.Frankrijk). Afstand 412 KM. In concours 105 duiven. Gelost om 5 uur, 10 min. De prijzen werden alsvolgt toegekendA. M. Theuns 1 Gebrs. dc Borst 2, 26; L. van Diein 3, 15, 18; P. Kcijzcrs 4; J.vnnAlphen 5, 25; Fr. Hanegraaf 6, 9; M. de Ruijter 7, 17; C. Krooswijk 8, 10; J. Bergé 11; A. Kornel 12; A. Bloks 13; C. Bloks 11; M. de Jong 16, 23; C. de Bont 19; N. van Kuijlc 20, 21; J. van Strien 22; Gebr. Joore "24, 27. Eerste prijswinnende duif om 12 uur, 10 min. 28 sec. Laatste prijswinnende duif om 1 uur, 3 min. 49 sec. De ecreprijs is toegekend aan Fr. Hanegraaf met de nos. 6 en 9. Zondag 13 Juni a.s. wordt een wedvlucht gehou den naar Orleans. Wüziffine in programma voorbehouden. Een uitgebreide Polygoon-opname van de feestelijkheden bij de opening van het 50ste filiaal en de Lederfabriek van de N.V. Ivo van Haren.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8