Burgerwoontiuis 'n M vao IIMERÏ Dat is ja werk. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. UW KRANT „De Echo van het Zuiden" AGENDA'S. ADYERTENTIEN. TE HUUR: Notaris Middelkoop LAATSTE BERICHTEN. Een gedeeltelijken inboedel NIEUWKUIJK. Snel mooi bruin SPRANG—CAPELLE. Marktberichten, Jong Zakenman verkoopen VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. last en dit stelt zich voor a.s. Zater dag zakjes bij de inwoners te bezorgen 0111 deze Maandag d.a.v. wederom op te halen. Donderdagmiddag om twaalf uur werden wij opgeschrikt door het luiden van de brandklok. Al spoedig zagen we dikke rookwolken opstijgen vanuit de richting »heieind« en weldra bleek dat de brand daar was uitgebroken in de z.g. »bokkestraat« aldaar. Deze straat is eigenliik een benaming uit den volksmond alhier en ook als zoodanig alleen bekend. Het is een groepje wo ningen of liever gezegd aparte huizen die daar in een zandweg op vier a vijfhonderd meter van den hoofdweg gelegen zijn. Toen we ons derwaarts hadaen begeven konden wij vaststellen dat brand was uitgebroken in het pand van de kinderen Corstanje. De boerde rij die grootendeels uit riet en stroo was, stond spoedig in lichte laaie en was direct, mede aangewakkerd door de wind en de felle droogte, een vuur zee Al spoedig had de aangrenzende schuur dezer boerderij vuur gevat en totaal verbrand. Aan redding van meu bilair uit de woning of anderzinds was geen denken, zoodat alles van het meubilair en landbouwwerktuigen enz. verloren ging. Ook het aangrenzende kippenhok met een aantal kippen ging in vlammen op- De inmiddels op het terrein van den brand aangekomen brandspuit uit de gemeente stond hier volkomen machteloos tegenover de groo te vuurzee want van blusschen was geen sprake meer. Men ging dus over te trachten de aangrenzende woningen te sparen. Het alles vernielende vuur ging ech ter zijn weg en weldra lagen in mini mum van tijd de aangrenzende wonin gen van L. van Son, bewoond door W. Samuels en de woning van J. van Son, die echter onbewoond was, tegen den grond. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat ook hier niets viel te redden. Nog was het hiermede niet gedaan. Weldra werd ook de woning van den mandenmaker C. de Gouw, die gelegen is aan den Oostkant van de verbrandde huizen, door het vuur aangetast en geheel vernLld. Ook hier werd van den inboedel hoegenaamd niets gered, ter wijl een auto-vrach wagen teenhout dat een uur tevoren was aangevoerd en binnengepakt mede in de vlammen op ging. Een groote hoeveelheid manden was met dezen vrachtwagen juist afge leverd. Zoo was de situatie nauwelijks een half uur na het uitbreken van den brand. Er stonden geen huizen meer die door het vuur waren te bereiken, zij zouden anders stellig ook verbrand zijn Het nablusschingswerk en het omha len van de muren vorderde nog een uurtje arbeid zoodat rond twee uur alles gebeurd was- Wal de oorzaak was kon ons niet worden medegedeeld. De dochter des huizes van de kinderen Corstanje stond achter aan de woning waar de brand was ontstaan met iemand te praten toen zij plotseling de vlam men zag uitslaan bij den schoorsteen. Drie dér woningen zijn verzekerd terwijl de woning van J. van Son en het meubilair van W- Samuëls niet verzekerd waren. i j DE K.L.M. IN 1936. Hooge vervoercijfers, gunstige financieele resultaten. Het jaaroverzicht en de balans der K.L.M. over 1936 geven een gunstig beeld van de ontwikkeling van het Ne- derlandsche luchtverkeer ifi het afge- loopen jaar. De K.L.M. vloog in 1936 31.192 uren (1935: 30.176) en legde 6.828.391 K.M. af (1935: 6.707.191) waarvan 3.043.475 op de Indiëlijn (1935: 1.329.211). De ontvangsten op de Indië-lijn be droegen dan ook oevr het afgeloopen jaar 553.000 meer dan een half millioen gulden méér dan in 1935. Het voorzitterschap van de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft Woensdag middag met 89 stemmen als no. een op de nominatie voor het voorzitter schap van deze Kamer gedurende de buitengewone zitting geplaatst prof. mr. P. J. M. Aalberse (r.-k.). Voor de tweede plaats op de nomi natie is aangewezen de heer J. J. C. van Dijk (a r.) met 65 stemmen. Op de derde plaats werd gebracht de heer Drees (s. d.) met 69 stemmen, De overeenkomst van Oslo. De Nederlandsche regeering heeft de Duitsche regeering medegedeeld, dat zij de contingentsruimingen, die zij in de overeenkomst van 28 Mei den anderen weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct onderteekenaars van de overeenkomst van Oslo heeft toegezegd, met ingang van 1 juli voorloopig ook op Duitsche goederen zal toepassen. Ned. Handelsbalans over Mei Over Mei beliep de invoer in Neder land 128 millioen gulden (vorig jaar 76 millioen) en de uitvoer 90 millioen gulden (vorig jaar 53 millioen). Het percentage van den invoer gedekt door uitvoer, bedroeg 70,3 (vorig jaar 69,4). Van januari tot en met Mei beliep de invoer 607 millioen gulden (vorig jaar 389 millioen gulden) en de uitvoer438 millioen gulden (vorig jaar 266 millioen gulden). Van januari tot en met Mei bedroeg het percentagen van den i voer, oedekt door uitvoer 72,1 (vorig jaar 68,2). Nog een onderscheiding voor den heer Van Beuningen. Bij de vele onderscheidingen, die de heer Van Beuningen heeft ontvangen bij de opening van het nieuwe raadhuis te Vught, is er nog één gevoegd. Woensdagavond is de heer Van Beu ningen, die door belangrijke gif.en ge toond heeft buitengewonen burgerzin te bezitten, benoemd tot ambachtsheer van Vught. De honden van den St. Bernard Eenigen tijd geleden is een 8- jarig meisje dóór tien honden uit het beroemde klooster op den St. Bernard verscheurd. Als gevolg hiervan zullen de monniken op houden met het lokken van dit ras en reeds zijn eenige honden afge maakt. Men neemt aan, dat ook de andere nog levende beesten het leven erbij zullen inschieten. Voor het menschlievende werk, dat vanwege het klooster is verricht, zullen de honden in ieder geval niet meer kunnen woi den gebruikt. Een postwisselvervalscher te Eindhoven aangehouden De Einhovensche politie heeft Woensdagmiddag aangehouden den 18 jarigen F. van den D. uit Tilburg, op het oogenblik, dat deze op het postkantoor te Einhoven een post wissel van f 19J0 trachtte te innen. Het onderzoek bracht aan het licht dat de jongeman de postwissel zelf had uitgeschreven en verzonden aan 'n gefingeerd persoon te Tilburg dien hij Drielsman had genoemd. Hij had op den achterkant van den postwissel zichzelf gemachtigd het geld in ontvangst te nemen, üp het bijkantoor te Goirle, waarvan hij de kantoorhouder kende was hij erin geslaagd om, toen deze even afwezig was, met enkele stempels het stuk een schijn van echtheid te geven, waarna hij naar Zeelst reed om daar de postwissel te verzilveren. De kantoorhouder te Zeelst evenwel had geen f 1900 in kas en pleegde overleg met Eindhoven, waarna hij van den D. zeide, dat hij in Eindhoven het geld kon krijgen. Toen van den D. zich in Eindhoven vervoegde stond een rechercheur klaar die van den D. in hechtenis nam, toen deze de hem uitbetaalde f 19ÜÜ bij zich wilde steken. De jongeman, die een bekentenis heeft afgelegd, is naar Den Bosch over- gebracb, waar hij ter beschikking van de justitie zal worden gesteld. In het Einhovensch kanaal verdronken Dinsdagmorgen werd op den berm langs het Eindhovensch kanaal onder de gemeente Mierlo gedeelte lijk in het water een rij wiel gevonden, 'n Jas was achter op de bagagedrager gebonden. Uit de gevonden papieren bleek, dat jas en fiets behoorden aan den ruim 50 jarigen W v.L., vroeger wonende te Helmond, doch den laatsten tijd verblijfhoudende te Eindhoven. Daar vermoed werd, dat de man verdronken was, werd den geheelen dag gedregd, evenwel zonder resultaat. Vanmorgen heeft men het lijk drijvende gevonden en opgehaald. Knaapje te Vlijmen verdronken. Donderdagmiddag is in het gat waaruit het zand is gehaald voor vernieuwing van den weg van Vlijmen naar 's Bosch het 6-jarig zoontje van Gerrit Jansen jammerlijk verdronken. De kleine zou in dit gat, waarin zich verraderlijke kuilen bevinden, gaan baden. Onder de oogen van zijn oudste zusje schoot hij plotseling in de diepte. Gillend sloeg dit meisje op de vlucht. Omwonende snelden te hulp doch konden den drenkeling niet vinden. Na ongeveer een half uur werd het lijk door enkele zwemmers gevonden. Militair vliegtuig bij Vlissingen verongelukt. Gistermiddag is het militaire vliegtuig no. 515 op het vliegveld Vlissingen verongelukt. Het vliegtuig maakte deel uit een afdeeling van ongeveer 15 vlieg tuigen, die in den loop van den dag regelmatig op het vliegveld daalden en vandaar opstegen. De 515 is daarbij in de langs het vliegveld loopende sloot terecht gekomen en zeer zwaar bescha digd. De romp en vleugels zijn vrijwel vernield. De romp is op de plaats van den bestuurder door midden gebroken en onderdeelen van de machine lagen in 't rond verspreid. Als men de over blijfselen van het vliegtuig ziet, is het onbegrijpelijk, dat de beide inzittenden er vrijwel zonder letsel zijn afgekomen. Ernstig autobotsing. Tusschen Udenho t en Veghel is een luxe-auto, waarmede kloosterzusters uit Veghel de school voor buitengewoon on derwijs te Udenhout bezocht hadden,in botsing gekomen met een andere luxe auto, welke in snelle vaart uit een zij laan den hoofdweg kwam oprijden. De botsing was van dien aard, dat een der Zusters uit den auto geslingerd werd en bewusteloos bleef liggen. Een andere Zuster, Fidela genaamd, kreeg een ga pende hoofdwonde, terwijl ook andere Zusters min of meer ernstig gewond wer den. Zij werden allen naar het Zuster huis te Oirschot overgebracht. Haar toe stand was in den avond gunstig. De chauffeur bleef ongedeerd. De auto is to taal vernield. Jongeman verdronken. Gisteravond omstreeks half acht is een ongeveer 16-jarigen jongen, uit de Ravensteinstraat in Den Haag, bij het baden in de Buitenhaven te Schevenin- gen, naar zee afgedreven en verdronken. Met een tandem verongelukt. Gisteravond werd bij de politie te Hengelo aangifte gedaan, dat op den rijksstraatweg naar Oldenzaal, ter hoogte van café Vollenbroek, een man op den weg lag, die drin gend hulp behoefde. Terzelfder tijd deed iemand uit Goor aangifte, dat hij, terwijl hij op een tandem reed, op ongeveer de zelfde plaats door een auto was aangereden, waardoor zijn metgezel eveneens iemand uit Goor, van de fiets was geslingerd en bewusteloos langs den weg lag. Bij onderzoek bleek echter, dat van een aanrijding geen sprake was. Beide wielrijders waren onder in vloed vun drank, waardoor zij slin gerend over den weg hebben gere den en tegen een boom zijn terecht gekomen. De duorijder had een schedel fractuur opgelopen. Hij is naar het ziekenhuis te Hengelo overgebracht waar hij kort na aankomst is over leden. Zijn metgezel werd voor nader onderzoek in arrest gesteld. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 13 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.30 Brussel Vlaamsch. 11.25 Radio Parijs. 12.50 Droiwich. 2.20 Brussel Fransch. 2.35 Brussel Vlaamsch. 2.50 Droitwich. 4.20 Londen Regional. 4.50 Droitwich. 5.20 Londen Regional. 6.35 Droitwich. 9.05 Diversen. 9.25 Brussel Fransch. 10.15 Droitwich. 11.00 Keulen. MAANDAG 14 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 1.35 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.40 Deutschlandsender. 78 uur Gramofoon v.h. R.D.B. Lichte Muziek: 1021 Cassa Noisette Suite. 2825 Gems from ,,No, No, Nanette" Gems from „Rose Marie". 3592 Die Czardasfurstin. 3098 Der Fidele Bauer. z 3013 Schwarzwaldmadel. 1992 Orpheus in der Unterwelt. 5471 Reigen. Unter dem Lindenbaum. 2667 Was spielt die welt. 8.20 Londen Regional. 9.20 Droitwich. 9.40 Londen Regional. 10.30 Boedapest. 10.55 Londen Regional. 11.35 Droitwich. DINSDAG 15 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Droitwich. 10.50 Radio Parijs. 12.05 Londen Regional. 4.50 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.45 Droitwich. 78 uur Gramofoon v.h. R.D.B. Opera Muziek: 2413 Faust. 1492 Aida. 2359 La Traviata. 2358 Mikado. 3599 Samson en Dalila. 3597 De Paljas. 3327 Don Juan. 8.35 Brussel Fransch. 9.20 Droitwich. WOENSDAG 16 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Droitwich. 11.35 Londen Regional. 12.35 Droitwich. 2.25 Londen Regional. 3.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.40 Brussel Fransch. 78 uur Gramofoon v.h. R.D.B. Dansmuziek: 7317 lm Puppenladen. Beim ersten Kuss. 6700 1st das nicht Wundervoll. Im Gasthaus Zum Goldenen Stern. 6963 Nimm mich mit zu den blauen bergen. Das licht geht aus. 6194 Wunsch dir was. Frauen sind so schon, wenn sie Lieben. 5693 Donauwellen. An der schonen blauwen Donau 7316 Was du mir erzahlt hast von liebe und treu. Die musik spielt ganz leise. 6177 Die schone Nachbarin. Immer lustig Marie. 6182 Vergiss mein nicht. Leise klingt eine Melodie. 7122 The genral's fast asleep. Bugle Call Rag. 8.00 Droitwich. 10.45 Londen Regional. 11.35 Droitwich. Van Dorwerth reisde men vender naar Arnhem, waar men een wandeling maakte naar de steenen tafel. Als laatste punt stond dan de bezich tiging van Nijmegen nog op het pro gramma, waar o.a. aan het Valkhof, de H. Landstichting en de Stephanus- kerk een bezoek werd gebracht. Via Grave, Heesch en den Bosch arriveerde men onder vroolijk gezang tegen pl.m. 9.30 uur weer in Waalwijk. Onnoodig te zeggen dat de leerlin gen van dit schitterende en tevens leer zame uitstapje uitermate genoten heb ben. VETERANEN-CLUB „ONS HUIS". De leden der veteranen-gymnastiek club „Ons Huis" zullen morgen, verge zeld van hun echtgenooten, een auto tocht maken naar Rotterdam en Sche- veningen. WAALWIJKSCHE SCHAAKCLUB. De Waalwijksche schaakclub zal op Zaterdag 19 Juni a.s. een wedstrijd gaan spelen tegen de bekende Tilburg- sche schaakvereeniging „De drie To rens", aldaar. Wij wenschen onze schaakvereeni ging veel succes. BELANGRIJK RAADSBESLUIT VAN WIJK-AALBURG. Er komt een prachtige verkeersweg tusschen het Land van Altena met Gorinchem-Dordrecht en Oost-Brabant. In den Donderdag gehouden ge meenteraad der gemeente Wijk is be sloten met medewerking van het Werkfonds een weg aan te leggen over den Hoogen Maasdijk. Het be treft hier den, dijk, die een onderdeel is van de verbinding Dordrecht-Wer kendam, Sleeuwijk. De weg zal van een asfaltdek worden voorzien, waar mee een bedrag van ongeveer 45.000 gemoeid is. De gemeente Veen had reeds vroeger een desbetreffend be sluit genomen. Binnen 4 of 5 maan den zal het werk gereed zijn. Begrijpelijk is hiermee het verkeer èn voor geheel Oost-Brabant én voor de Langstraat alsmede op Zuid-Hol land ten zeerste gebaat. Zooals de toestand tot nu toe was, was deze on houdbaar. SPRANG. Candidaat B. A. van Lummel te Willemstad heeft het beroep tot predikant bij de Geref. Kerk alhier aangenomen. Waalwijk, 11 Juni '37. Eieren 3 cent. Biggen f 14.a f 16. Twee Italiaansche antifascis tische journalisten hebben een ge- ïeimzinnigen dood gevonden. Men ïeeft hun lijken gevonden in een bosch te Bagnoles, in het Fransche departement Orne. MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag, en Zondag, Luxor iioscoop »Vlucht voor het Nood- ot«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum «Duivels vanjjhet Ver keert*. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor O. en V. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek ïeeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. «De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten li. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. met kennis van de schoen makerij, wil deelgenoot wor den in Lederhandel, Looierij of Schoenfabriek voor beleg ging van kapitaal en werkzaam aandeel in het bedrijf. Reflectanten moeten bereid zijn tot volledige accountants controle. Steller dezes is ook bereid om na enkele jaren het bedrijf geheel over te nemen. Discretie verzekerd en ge vraagd. Brieven onder No. 195, Boekh. ORANJE, den Haag. 57743 met tuin, werkplaats en flinke oprijdam. Te bevragen J. WILMONT, Stationsstr. 112 Waalwijk. te Capelle, zal op WOENSDAG 16 JUNI, des voorm om 10 uur, ten verzoeke van de erven W. D. v. d. HOVEN-SCHOUTEN aan de Hoogevaart B 116a te Vrijh.- Capelle in het openbaar o.m. bestaande uit Tafels, stoelen, tuinstoelen, bed met toebehooren, karpetten, een radiotoestel, petroleumstel, emmers, enz. enz. Te zien 1 uur voor denver koop. Betaling 5 contant. Breed bij biljetten. 57741 Opening nieuwe bakkerszaak Hedenmiddag opende de heer L. de Leijer aan de Grootestraat 305 alhier een filiaal der van ouds bekende Fa. J. G. de Leijer. De nieuwe zaak is smaakvol en modern ingericht, terwijl een keurig verzorgde etalage de voorbijgangers tot koopen lokt. Wij zijn er van overtuigd dat de heer L. de Leijer met zijn artikelen uit de geremoneerde bak kerij van Jan de Leijer, die terecht de naam heeft van «deugdelijke waara vele afnemers zal vinden en wenschen hem 'n goed succes. Kath. Jonge Middenstandsver. Gisterenavond vergaderde de K. J. M. V. in de bovenzaal van den R. K. Gildenbond. De viering van het eerste lustrum werd ter dege besproken en de plannen om dan een Waalwijksche revue op te voeren beginnen steeds vasteren vorm aan te nemen. Verder hield de heer A. Duesnooy een keurige lezing over >Brabantsche Sage». De K. J. M. V. zal voorts in het a.s. seizoen een bezoek brengen aan den kersenboomgaarden in Meeuwen. UITSTAPJE ULO-SCHOOL. De leerlingen der ULO-school al hier, maakten gisteren met een drietal bussen een zeer geslaagd uitstapje on der begeleiding der onderwijzers, waar bij verschillende mooie plekjes van ons land werden bezocht. Om 7 uur des morgens vertrok men welgemoed met een drietal bussen der Fa. Mulders-Sars over Den Bosch, He- del, Zalt-Bommel, Geldermalsen en Tiel naar Rhenen. Hier werd een bezoek gebracht aan het alom bekende Ouwehands-dieren park en de diverse vermakelijkheden die dit schitterende park biedt. Nadat in Rhenen het ontbijt ge bruikt was, vertrok men weer onder vroolijk gezang en muziek van een ac cordeon-enthousiast naar Dorwerth, waar men het artilleriemuseum met een bezoek vereerde. In het derde kwartaal 1937 zal meer boter en kaas naar Duitsch- land kunnen worden geexporteerd. Het Eerste-Kamerlid jhr. mr. A. F. van Sasse van IJsselt heeft een operatie ondergaan. De winst der Kon. Petroleum over 1936 is f848 mihoen (vorig jaar 54,2) meer. Zij had in '36 aan kapitaals-uitgaven een bedrag van 21,418,417 p. st. besteed en aan loopende uitgaven een bedrag van niet minder dan 111,597,684 p.st. Deze bedragen behoeven niet te verwonderen als men bedenkt, om een enkel voorbeeld te noemen, dat onze groep beschikt over op slagtanks over de geheele wereld met een gezamenlijk capaciteit van 26,095,809 M3, over een pijpleiding- net van 10,809 K.M., dat is van den omtrek der aarde en dat op 31 December 1936 183,594 werk nemers op de betaalrol van de groep voorkwamen, dit is ruim 3000 meer dan in 1935. Slotdividend ll'/a pCt. De Fransche Senaat heeft zich verzet tegen overhaaste invoering van de veertig urige werkweek in de hotel industrie en een motie tegen 't voorstel van Blum aangenomen. Het proces tegen acht voor aanstaande bevelhebbers van het sovjet-leger heeft te Moskou groot opzien gebaard, omdat het meeren. deel der bevolking nog volkomen onkundig was van de arrestaties, welke hadden plaats gehad. In tal van Amerikaansche autofabrieken hebben de arbeiders het werk neergelegd. Daar geen van deze stakingen door de vakveree- niging van automobielarbeiders is gesanctionneerd, blijkt dat de lei ders hun invloed op de werklieden grootendeels hebben verloren. Door een vloedgolf overvallen, hebben, bij Mannheim, twaalf meis jes bij het zwemmen den dood gevonden. door AMILDA zonnebruinciême, óók bij Wijziging in programma voorbehouden.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10