EdeBont-v, Huiten Fa. Anton Holtgrefe vh. Bierlaagh-v. d. Heijden Centraal TaadheelkuDilin I17.50 I 1." Plaatselijke Berichten kampeer-artikelen, f 32.50 VERVOLG NIEUWS UIT UE LANGSTRAAT EN OMGEVING Heerenkleeding naar maat Zaterdag 12 Juni 1937. No. 48 De Echo van het Zuiden Derde Blad Eenvoudige Ijsmachines „Sparklet" Syphons TUI N-AR-TIKELEN, DEMON-VERGASSERS zijn nu populair. Een onzuivere huid. Witte Puroi Eerste plechtige H. Mis. Morgen heeft in onze parochie een grootsche plechtigheid plaats; dan zal wederom een van Waalwijks zonen, nl. de Eerw. heer Jan Ver- wiel Pzn., zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van z'n geboorteplaats, de kerk van St. Jan, nadat hij vóór drie weken uit banden van Z. H. Ex. Mgr. Diepen in de kathedrale basiliek van St. Jan de H. Priesterwijding heeft ontvangen. Bij de plechtige H. Mis die ten 10 ure aanvangt, zal de neomist geassisteerd worden door den ZeerEerw. heer pastoor A. Verwiel te Millingen, den Zeereerw. heer kapelaan W. v. Mierop te Tilburg, beide neefs van den celebrant en pastoor Heezemans. De feestpredikatie wordt gehouden door pastoor A. Verwiel, terwijl de H. Mis Gregoriaansch gezongen >vordt door een Jongenskoor onder leiding van den heer Duijvelaar. Na de Hoogmis heeft de receptie plaats van 12,30—1,30 uur. Des namiddags ten 4 uur plechtig Lof, waarna bet Zangkoor het Te Deum van Löser uitvoert. Wij bieden den jongen neomist en z'n familie onze hartelijke ge- lukwenschen en hopen dat Gods rijksten zegen moge rusten op zijn priesterlijke loopbaan. Onwaar gerucht. Een hardnekkig gerucht, als zou Dr. H.G.Langemeijer onze gemeente verlaten, noopte ons te bevoegder plaatse inlichtingen in te winnen. Daar verzekerde men ons met alle stelligheid, dat dit gerucht geheel uit de lucht gegrepen is en er niets van bestaat. RECLASSEERING. De speldjes-verkoop voor de Reclas- seering heeft in onze gemeente opge bracht 61.04. De collecte langs de huizen in totaal plm. 224.' Zeer zeker een mooi resultaat, waar voor een woord van hulde past aan collectrices en collectanten en niet 't minst aan den ijverigen voorzitter van 't Reclasseerings-comité alhier, dhr. Gerard Goutière. HOOILAND-VERPACHTING. De hooiland-verpachtingen die thans hier en in den omtrek gehouden worden, brengen over 't algemeen hoogere prijzen op dan verleden jaar; vooral het voorgras gaat vlot van de hand met gemiddeld 15% hoogre prij zen. AANBESTEDINGEN. Uitslag aanbesteding voor het bou wen van een woonhuis voor rekening van den heer L. de Graaff. Nieuwenhuizen, Sprang 4444 H. Maas, Waalwijk 4335 Th. de Graauw, Waspik 4288 L. Fitters, Waspik 4278 L, Kooien, Waalwijk 4215 C. Timmermans, Sprang 4193 G. v. Heesch, Waalwijk 4090 J. Hoogendoorn, Waalwijk 3996 A. Raaijmakers, Waalwijk 3960 H. Kramer, Waalwijk 3956 A. Willems, Capelle 3945 Wed. A. Aarts Zn., Waalwijk 3890 Gegund aan den laagsten inschrij ver. Uitslag verbouwing Gebr. de Jong. A. Raaijmakers, Waalwijk 790 Th. de Graauw, Waspik 869 A. Kramer, Heusden 763 A. J. den Teuling, Waalwijk 738 P. Kramer, Genderen 666 J. Hoogendoorn, Waalwijk 629 W. v. d. Hammen, Waalwijk 586 L. Kooien, Waalwijk 721 Gegund aan den laagsten inschrij ver. Architect van beide is de heer A. v. Muiten Jr. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar J. v. Delft-den Brou wer wonende aan den Winterdijk al hier, hoopt op 31 October a.s. haar Gouden Huwelijksfeest te herdenken. Er zullen tevens plannen gevormd worden om dezen dag niet onopge merkt te laten voorbijgaan. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Opening filiaal de Gruyter. Het nieuwe fiilaal der fa. P. de Gruyter Zoon te 's Bosch is thans gereed gekomen, ook wat de win kelinrichting enz. betreft. En daarmee is de Westzijde van 't raadhuisplein bebouwd met het veel-omstreden massale gebouw, vol. gens de plannen van architect Kropholler in de stijl van ons monumentale Raadhuis, met daar achter de smaakvolle kiosk en dito nissen, als afsluiting van dit plein. Donderdag-ochtend om 11 uur geschiedde de overdracht aan de gemeente van kiosk en hallen, wat zonder verder ceremoneel ge schiedde. Des namiddags om 2 uur had de opening van de Gruyters' 2o6e fili aai plaats en direct was er voor de ruime vitrines en smaakvolle etalages en dito winkel-inrichting veel belangstelling van 't publiek. Ook wij namen een kijkje in 't massieve, moderne gebouw, rond geleid door den voorkomenden liliaalchef, die ons eerst den kelder toonde. Deze kelder die zich bijna onder de heele winkeloppervlakte uitstrekt herbergt de meest aan bederf onderhevige waren, die hier echter een hygiënische en koele bewaar plaats vinden. De goederen die beter tegen een stootje kunnen lagen keurig gesor teerd opgepakt op den grooten zolder, waar ook de kofliesilo's een plaatsje hebben gevonden die door loopend in verbinding staan met de silo's in den winkel, die dus niet met de hand gevuld behoeven te worden. De winkel zelf heeft een bijzonder fraai aspect met z'n mahoniehouten installatie met koper afgezet, voorts z'n smaakvolle betegeling en de fraaie mozaieken, die passende voorstellingen geven van de voor naamste artikelen als koffie, thee, rijst, cacao, boter, enz. Naast goeden smaak, die overal den boventoon voert, heeft men vooral 't oog gericht op hygiënische inrichting, waarom juist aan ver pakte artikelen alle zorg is besteed; al de voornaamste artikelen zijn dan ook in smaakvol verpakten vorm verkrijgbaar. De keurige etalages verraden de hand van den bekwamen etaleur en vervolmaken 't stijlvolle interieur van dezen wijdschen winkel. Ook in den doorgang naar de nissen en 't plein aan de Westzijde zijn een drietal etalage-kastjes in den breeden muur aangebracht, die vooral des avonds het geheel mooi effectueeren. Zooals men uit bo/enstaande korte beschrijving ziet, maakt het interieur van 't nieuwe deGruyler- filiaal in elk opzicht 'n zeer smaak volle en verzorgde indruk, waar roede wij de firma gaarne geluk en succes wenschen. Ter gelegenheid van deze opening bood de firma de Gruyter't publiek het eerste concert op de nieuwe kiosk aan, gegeven door de harmonie »St. Crispijn«, onder leiding van den heer Duyvelaar. Naar wij vernemen roemen de muzikanten en het publiek de accoustiek van deze bijzonder mooie kiosk, die versierd is met 't wapen van Waalwijk en naar de wind- zijden kan worden afgesloten. Mgr. J. L. Brekelmans. Zaterdag 12 Juni as. zal de Hoogeerw. heer Mgr. J. L. Brekel mans. plebaan van de kathedrale basiliek van St. Jan en deken van 's Bosch zijn 40 jarig priesterfeest herdenken. Mgr. Brekelmans werd geboren te Waalwijk op 11 Juli 1873. Hij stu deerde aan de beide seminaries van het bisdom en werd 12 Juni 1897 door Mgr. W. v. d. Ven priester gewijd en 23 September 1898 be. noemd tot kapelaan te Lierop. Op 4 Januari 1904 werd hij kap. van St. Jacob te 's Bosch, waar hij werkzaam bleef tot 17 Nov. 1916, toen hij benoemd werd tot pastoor van de parochie Heuvel te Tilburg. Op 24 Oct. 1924 riep de Bisschop pastoor Brekelmans weer naar de Bisschopstad, thans als Plebaan van de Kathedrale Basiliek, als opvolger van wijlen Plebaan J. Adelmeijer. Bij het overlijden van Mgr. Jac. Pompen, vicaris-generaal en deken van het dekenaat Den Bosch, werd plebaan Brekelmans 9 Juni 1931 door Z. H. Exc. Mgr. Diepen be noemd tot Deken der stad. In hetzelfde jaar werd hij nog Kanunnik Poenitencier van het Kathedrale Kapittel en Provisor der beide Seminaris „in Spirititualibus VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Kruschen gaf haar „Nieuw Leven". ,,Vijf jaar geleden was mijn moeder verstijfd door rheumatische pijnen. Soms kon zij zich in bed niet omkee- ren. Zij had alle vertrouwen in medi cijnen verloren, doch op ons aanraden probeerde zij Kruschen Salts, en kan zij zich nu weer even gemakkelijk be wegen als voor zij ziek werd. Zij kreeg door Kruschen (zij is nu bijna 70 jaar) werkelijk een „nieuw leven". Mevr. K. J. P. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een overmaat van urine zuur in het lichaam, dat ontstaat door opgehoopte afvalstoffen, welke in het lichaam achterblijven. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen geregeld worden verwij derd en de oorzaak van Uw pijnen verdwijnt. Ge zult U een ander mensch voelen, levenslust^ en ener giek. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.40, ƒ0.75 en 1.60 per flacon. Let op dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam, voorkomt. in 1927 lid der kerkelijke bouw commissie, voorz van het Priester- kruisverbond, commissaris der Kerkel Brandwaarborgmaatschappij „St. Donaüis". in 1930 Judex Syno- dalis, in mini 1931 Deken van het dekenaat iCen Bosch door overlijden van MgrJJac. Pompen 2 Juni 1931. In 193'*» erkende de Koningin de verdienden van den Bosschen Ple baan dooi de benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De groote verwachtingen bij zijn plebaansbenoeming zijn in geene deele vbeschaamd. In de jaren Kinder-Vischconcours. Zooals 't de mooie gewoonte is, zal ook dit jaar de Hengelaarsver- eeniging »Visscherslust» alhier, met de a s. kermis een kinder-visch- concours organiseeren. Voor de eventueele jeugdigewin naars zullen fraaie prijzen beschik baar worden gesteld. Aanrijding. Toen Donderdagmorgen een jongen per fiets tusschen een bloemen wagen en een aankomende vracht auto doorglipte en dus geen voor rang gaf, werd hij door de auto terzijde geworpen en kwam tegen de bloemenwagen terecht. Wonder boven wonder kwam hij er alleen met den schrik en zonder ongelukken af; alleen de fiets was iets beschadigd. ONGEVAL. Woensdagmiddag stond er in de Besoensche straat een vrachtauto ge parkeerd waarvan de bestuurder plot seling het portier opende met het ge volg dat een juist passeerende wielrij der onzacht met het portier in aanra king kwam. Met het verlies van enkele tanden en een gescheurde broek kwam hij er nog goed af. Bij de Kon. Marechaussee is aangif te van het geval gedaan. BIOSCOPEN. THEATER MUSIS SACRUM. Duivels van het Verkeer. Musis Sacrum geeft deze week een programma, dat een propaganda is voor de luchtvaart. Zelfs de meest ver stokte anti-luchtvaarders wordt air- mined bij het zien van de rust en de veiligheid waarmede de moderne toe stellen met de regelmaat van een klok opgaan en dalen. VOOR DE WARME DAGEN HEBBEN WIJ IN VOORRAAD: öm thuis Uw ijs te bereiden. Prijzen vanaf Fl.4.65 een uitkomst in deze dagen. Voor slechts één dub beltje een groote flesch spuitwater. o. a. complete tuinslangen, gegalvaniseerde gieters, tuinparasols, grasperksproeiers, heggescharen, enz. enz. - Laat Uw tuin niet verdrogen doch koop een TUINSLANG of GIETER. Gemakkelijk verplaatsbaar, veilig, zuinig en reukloos. o.a.rugzakken, veldflesschen, Thermosflesschen, spe ciale kookpannen, boterdoozen, couverts,seinlampen, bekers, enz. enz. VOOR 1001 ARTIKELEN MOET U ZIJN BIJ: DE GROOTE IJZERHANDEL Hoek Raadhuisplein WAALWIJK. TEL. 72. van zijn plebaanschap toonde de hoogeerw. heer Brekelmans zich 'n staag werker, man van vooruit- zienden geest, vurig priester, leider en stuwkracht van het bloeiend parochia il leven in St. Jan. Bijzonder heeft hij geijverd voor de bevordering der vereering van O. L. Vrouw van Den Bosch. Wij bieden Mgr. Brekelmans,een van Waalwijks grootst epriesterzonen onze hartelijke gelukwenschen bij z'n 40-jarig priesterjubileum en z'n benoeming tot geheim kamerheer van Z H, den Paus. R.K. Werkliedenvereeniging. Algemeene Jaarvergadering der R K. Werkliedenvereeniging op Maandag 14 Juni 1937, 's avonds ten 8 uur. Aan de orde: 1. Opening. 2. Notulen der vorige algemeene vergadering. 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. Jaarverslag van den Penningm. 5 Verslag Controle-Commissie. 6. Bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding van C. P. Didden, Jac. Fransen en C. van Hooft. (Van de gelegenheid tot het stellen van candidaten is geen gebruikgemaakt, zoodat de aftredende herkozen zijn.) 7. Verkiezing lid der Controle- Commissie wegens periodieke af treding van F. de Leur. 8. Mededeeling aangaande de plannen van het Bestuur voor Waalwijksche Kermis. 9. Rondvraag en sluiting. zuiveit de huid van alle onzuiverheden, zooals vetwormpjes, pukkels, vlekjes en uitslag Doos 30. Tune 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De grootste vijand van de lucht vaart is echter de mist en het is juist de mist die ook de helden in deze Duivels van het Verkeer parten speelt en aanleiding wordt van het dramatische gedeelte in deze sensatio nele vliegvilm. Naast dramatiek biedt de film ook een behoorlijke dosis humor en vooral spanning. Hoe kan het ook anders als James Cagneij en Pat O Brien de hoofdrollen vertolken. De bioscoopbe zoeker weet dan al vooruit, dat het een film is, waarmede men zich kostelijk zal amuseeren. In het bijprogramma gaat, zooals wij reeds meldden de film „Feest te Waalwijk" een uitmuntend geslaagde reportage-film van de feestelijkheden bij de opening van het 50ste filiaal en de lederfabriek van de N.V. Ivo van Haren's schoenfabrieken. Alles bijeen een zeer bezienswaar dig programma dat wel belangstelling zal trekken. LUXOR BIOSCOOP. De vlucht voor het noodlot. De Luxor Bioscoop weet de laatste weken films te brengen, die genoten worden door de echte bioscoopliefheb bers, die gaarne zien dat er eens in een film geknokt of geschoten wordt. Een dergelijke film draait ook deze week weer in de Luxor-Bioscoop. Mar- Burns, eigenaresse van een lunchroom wordt verliefd op Babe Wilson, die voorgeeft een handelsrei ziger te zijn, maar in werkelijkheid een gangster is. Wanneer zij op de huwe lijksreis willen gaan vallen er plotse ling schoten en de politie zit Wilson op de hielen, hij weet echter nog te ontkomen. Mary Burns, in zeer bezwarende omstandiheden aangetroffen betuigt heftig haar onschuld, doch kan niet voorkomen dat zij wordt opgesloten. Zij slaagt erin te ontvluchten en krijgt onder een aangenomen naam, als verpleegster werk in een zieken huis, waar zij, en nu werkelijk, verliefd wordt op Baiton Powell, een beroemd ontdekkingsreiziger. Wilson stuurt een van zijn handlan gers om Mary op te sproren en terug te halen, doch deze wordt neergescho ten door een politieagent. Nu gaat Wilson zelf op onderzoek uit en hij slaagt erin de verblijfplaats van Mary op te sporen. Doordat de politie hem echter op de hielen zit, raakt hij haar spoor weer kwijt. On verwacht echter komt hij terug en ziet een idylle tusschen Mary en Baiton Powell aan. Hij staat op het punt den laatste neer te schieten, als Mary zijn revolver grijpt en hem neerschiet om den man te beschermen die zij lief heeft. Ook het bijprogramma is zooals steeds in de Luxor-Bioscoop prima verzorgd. Ongetwijfeld zullen daarom velen dit schitterende programma willen gaan zien. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende ge vonden voorwerpen: Twee rijwielbelastingmerken, een DIVIDEND LEDERFABRIEKEN. Adler en Oppenheimer A.G. te Ber lijn, sloot met een bedrijfswinst van 11.63 millioen mark (v.j. 10.31) en met een netto-winst van 1.49 millioen mark (730.000). Dividend werd bepaald op 6%. Cornelus Heijl A.G. Worms, netto-winst 335.424 Mark. Pref. aan- deelen 6% andere aandeelen 3%. DEBACLE TE DEN BOSCH. Kassierskantoor wed. mr. J. A. E. Bink Op 2 Juni j.l. is bij de Arrondisse- ments Rechtbank te 's-Hertogenbosch het faillissement aangevraagd van het Kassiers- en Effectenkantoor, wed. mr. J. A. E. Bink te Den Bosch. De schulden bedragen 87.480.60, terwijl het geheele actief bestaat in eenig meubilair van woonhuis en kan toor, terwijl de nog bestaande kantoor- vorderingen slechts een paar honderd gulden bedragen. Door een bevriende relatie is aan de crediteuren een bedrag van 6000 aangeboden, ter pondsgewijze verdee ling, tegen finale kwijting. De behandeling van de faillisse mentsaanvrage is toen, om die aanbie ding mogelijk te maken, door de Recht bank enkele weken aangehouden. DRUNEN. Openbare vergadering van den Baad der gemeente Drunen te houden op Maandag 14 Juni a.s. des nam. te 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken w.o.: a. besluit van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raads besluit d.d. 4 Maart j.l. tot het aan gaan van een nieuwe rekening-cou- rant-overeenkomsl met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten (ver hooging van het oorspronkelijke cre- diet) h. mededeeling van Gedeputeerde Staten dat op de verordening op de heffing van schoolgelden voor het ge woon lager onderwijs Koninklijke goedkeuring is verkregen; c. mededeeling van Gedeputeerde Staten dat op de verordening tot wij ziging van het vergunningsrecht inge volge de Drankwet Koninklijke goed keuring is verkregen; d. besluiten van Gedeputeerde Sta ten houdende goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 25 Januari 1937 en 24 Maart 1937 tot wijziging van de gemeentebegrooting 1936; e. bericht van ontvanst door .Gede puteerde Staten voor de gezonden in. structies van den gemeente-geneesheer en de vroedvrouw; f. proces-verbaal van kasopname hij den gmeente-ontvanger d.d. 25 Maart 1937; g. proces-verhaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 3 Juni 1937. 2. Machtiging van Gedeputeerde KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 22l3 's-HERTOGENBOSCH. Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9-12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins, dag. Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHANDELING UIT S L UIT E N D DOOR TANOARTS. Staten lot het doen van uitgaven op de begrooting 1937. 3a. Nota van aanmerkingen op de gemeentebegrooting 1937; b. beschikbaarstelling van een be drag van f 500.— ter aanstelling van een controleur steunverleening en werkverschaffing. 4. Wijziging gemeenteberooting '3G. 5a. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het brandspuithuisje te Wolfshoek voor afbraak te ver- koopen. b. Voorstel tot machtiging verkoop 2 van de 3 oude handbrandspuiten. 6a. Verzoek van Mart. J. v. Drunen om een gedeelte van het door hem van <le gemeente gepachte land te mogen onderverhuren (hooigras). b. Verzoek van J. Th. v. d. Bosch om schadevergoeding voor een per ecel rogge rond de Drie Wielen. 7. Verzoek van Chr. Klerks, Mzn. Bill, om hem een perceeltje bouw terrein langs de Stationsstraat te ver- koopen. 8. Adres van den caféhoudershond om verlaging van de personeele be lasting naar den grondslag biljarten. 9a. Verzoek van S. Timmermans cm vernieuwing van zijn woning. b. Verzoek va Adr. v. d. Wiel om verbetering van zijn woning. Benoemd. Met ingang van 1 Juli a.s. is don heer P. Peeters, ambtenaar ter secre tarie alhier, tijdelijk benoemd tot agent der plaatselijk arbeidsbemidde- ,5ng* Deze benoeming is door B. en W gedaan. Deelname. Op Zondag 13 Juni neemt de mo torclub „De Vroolijke Starters" deel aan de sterrit naar Tilburg. *Er wordt om 10 uur gestart aan 't clublokaal. Reclasseering. A.s. Zondag 13 Juni wordt in Dru nen een bloempjesverkoop gehouden ten bate van het Beclasseeringswerk. B. V. L. Op Zondag 13 Juni a.s. zal de afd. Drunen van den B.V.L. beginnen met de schietwedstrijden op de baan in de duinen. De wedstrijden vangen aan om 1 uur. Ontslagname. De heer Am. Brok zal met ingang van 1 Juli a.s. ontslag nemen als seer.- penningmeester van het waterschap Polder van Drunen en Hei of Meer- dijk. Motorsport. De motorclub „De Vroolijke Star ters" alhier, organiseert op Zondag 20 Juni een gezelligheidsrit met on bekende bestemming. Harmonie Jongenscongregatie. In verband met de ongesteldheid van hun directeur de heer Brok zal de harmonie der Jongens-Congregatie 't avondconcert op Zondag 13 Juni op het festival te Baardwijk niet kunnen geven. Inzegening. De plechtige inzegening van de Jonge Wacht-lokalen en gymnastiek, zal niet plaats hebben op Zondag 13 Juni a.s., doch later. Jeugdwerkloozenzorg. In de parochie „St. Lambertus" wordt Zaterdag een collecte gehouden ten bate der Jeugd-Werkloozenzorg. Een comité heeft zich daarmede be- I fluit- i Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheel boven- of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9