Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANNE Gemeenteraad Drunen. FEUILLETON „KOORD BRABADO" Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD NUMMER 49. WOENSDAG 16 JUNI 1937. 60e JAARGANG. Dit blad verschijnt UITGAVE: Advertentiën moeten Woensdag ei WOENSDAG en ZATERDAG Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur Brieven, Ingezonden stukken, gelden. in ons bezit zijn. enz. franco te zenden aan den Uitgever WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Prijs der Advertentiën: Abonnementsprijs, per 3 maanden 20 cent per regel; minimum 1.50. 1.25. Franco per post door 't geheele Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Reclames 40 cent per regel. rijk 1.40. Bij contract flink rabat. Aanstelling controleur steun- verleening en werkverschaf fing. Nog geen toetreding streek plan Oost-Noord-Brabant. Onder Voorzitterschap van den Edelachtb. Heer Burgemeester van der Heijden, kwam de raad der gemeente Drunen, Maandagavond 14 dezer, in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Nadat de voorzitter de vergadering met den Christelijken Groet had ge opend werden de notulen der vorige vergadering, behoudens enkele aan merkingen goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken w.o.: a. besluit van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raads besluit d.d. 4 Maart j.l. tot het aan gaan van een nieuwe rekening-cou rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten (ver hooging van het oorspronkelijke cre- diet b. mededeeling van Gedeputeerde Staten dat op de verordening op de heffing van schoolgelden voor het ge woon lager onderwijs Koninklijke goedkeuring is verkregen; c. mededeeling van Gedeputeerde Staten dat op de verordening tot wij ziging van het vergunningsrecht inge volge de Drankwet Koninklijke goed keuring is verkregen; d. besluiten van Gedeputeerde Sta ten houdende goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 25 Januari 1937 en 24 Maart 1937 tot wijziging van de ge- meentebegrooting 1936; e. bericht van ontvangst door Ge deputeerde Staten voor de gezonden in structies van den gemeente-geneesheer en de vroedvrouw; f. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 25 Maart 1937; van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 27) Ja, nogeens, ik heb haar gezien. Dus het heeft geen zin om langer te trachten me met een kluitje in het riet te sturen. Hoe zag je haar? Hoe kon je haar zien? Jenny's stem klonk laag en angstig. Ik zèg haar. De rest doet niet ter zake. Maar je kent haar niet. Ik kende haar direct. Ik wil haar adres hebben. Waarom vraag je het haar zelf niet? viel Jenny met een geprikkelde hoofdbeweging uit. Daar was geen tijd voor. Zij de Austins kwamen juist de oprij laan in ze wilde niet dat die haar zagen. Ik ging met hen verder. Ze maakten gekheid je hebt ze zelf gezien. Toen ik terugging, was Anne verdwenen haar taxi was weg. Ik kwam net een halve minuut te laat aan het station om haar op te vangen. g. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 3 Juni 1937. De Voorzitter deelt nog mede dat Ged. Staten de wijziging der honden belasting hebben goedgekeurd, zoodat voor vastliggende honden slechts 2.50 moet worden betaald, mits de eigenaar niet is aangeslagen in de inkomsten belasting, zijn woning niet aan een ver harden weg ligt en bovendien naar de meening van B. en W. afgelegen is. Al deze ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. 2. Machtiging van Gedeputeerde Staten tot het doen van uitgaven op de begrooting 1937. Goedgekeurd. 3a. Nota van aanmerkingen op de gemeente-begrooting 1937. De Voorzitter zegt dat van Ged. Sta ten een nota van aanmerkingen is ont vangen op de gemeente-begrooting 1937, waarbij verschillende bedragen moeten gewijzigd worden, waardoor het tekort met 8300.beperkt wordt. De Voorzitter zegt verder nog dat de regeering overweegt, om de nadee- lige saldi van Elshout en Drunen, sa men groot 8000. buiten beschou wing te laten. De gelden benoodigd voor het werkloosheidssubsidiefonds moet de gemeente dan maar zien te krijgen door het aangaan van een geldleening en spreker stelt voor het aangaan hiervan aan B. en W. over te laten. De heer v. d. Wiel is van meening, dat de macht veel te veel naar B. en W. verschoven wordt. Spreker zegt dat het bijna drie maanden geleden is, dat deze raad bijeen kwam. Hij meent dat de raad wel wat meer zeggenschap mag hebben en dringt er op aan meer raadsvergaderingen te houden. De Voorzitter zegt dat het nog geen drie maanden geleden is dat de raad bijeen kwam, maar slechts goed twee maanden. De reden dat er tot heden Haar adres, Jenny. Jenny schudde het hoofd. Is ze bij Miss Fairlie? Of was dat een leugen? O! riep Jenny uit. Haar bruine oogen fonkelden van woede. Ik wensch de waarheid en zal die te weten komen ook. Ik wil Anne's adres hebben ook. Jenny veranderde van taktiek. Ik dacht dat we vrienden waren. Maar nu wordt je. Onbeschoft, bedoel je? Ja, dat weet ik. Maar ik moet dat adres hebben, Jenny. Jenny brak opnieuw een tak serin gen af voor ze antwoord gaf. Als ze hem het adres gaf, zou hij gaan en ze zou tijd hebben om Anne op te bellen en te waarschuwen dat hij kwam. Anne zou geen lust hebben om hem te woord te staan. Ze kon gemakkelijk naar een ander hotel trekken. Of, nog beter, ze kon naar de kamers gaan. die Nanna had aangeraden. Kamers waren verkieslijker dan een hotel; daar liep ze altijd kans om bekenden te ontmoeten. Ze brak nog twee tak ken af en hernam toen: Ze is in Hotel Haydon, Bayswa- ter. Met Miss Fairlie? Ja, Aurora is daar ook. Waarom kwamen ze niet samen hier? Anne wilde me spreken. Anne wilde Jenny spreken. En Jen ny had haar op die manier laten weg gaan gewacht is met de raad bijeen te roe pen is, dat men gewacht heeft op de nota van aanmerkingen van Ged. Sta ten, daar er voor het overige geen be langrijke agendapunten zijn en zeker niet van voldoende beteekenis om er onkosten voor te maken. De heer v. Drunen is ook van mee ning dat er wel eens meer een raads vergadering kan uitgeschreven wor den, naar zijne meening duurt het ook te lang en het kan nu wel weer Octo ber worden, zegt spreker, voor er weer vergaderd wordt. De Voorzitter zegt, dat in het be gin van het jaar gewoonlijk drie ver gaderingen gehouden worden, in de tweede helft van het jaar, wanneer de rekening en begrooting voor het vol gend jaar behandeld moet worden val len de raadsvergaderingen weer wat dichter op elkaar. De heer de Wijs vraagt hoe het komt dat de raadsleden geen prae- adviezen meer krijgen daar dit wel makkelijk was om de cijfers der be grooting eens te bestudeeren, vroeger was het toch ook zoo. De Voorzitter antwoordt dat er niets belangrijks op de agenda staat om er een prae-advies van te maken. De heer van Oers vindt het jammer dat Ged. Staten op het wegenfonds 58335 VERZEKER U BIJ DE Wat heb je tegen haar gezegd? Wat heb je haar gedaan? barstte John uit. Ze keek. Een lichte kreet, die haast een snik leek, kwam over Jenny,s lippen. Ik kan het niet uitleggen Anne zou niet willen dat ik het uitlegde. Het. o. het breekt mijn hart! John toonde zich uitermate onver schillig voor hel feit dat Jenny Marr's hart dreigde te breken Later, toen hij met Miss Aurora Fairlie in de auto zat op weg naar Londen, kreeg hij een openhartig ad vies. Beste jongen, het heeft absoluut geen zin mij vragen over Anne Wave- ney te stellen, omdat ik ze toch niet beantwoorden kan. Ik ben niet van plan leugens te vertellen om Jenny of een ander plezier te doen. Ten eer ste gaat liegen mij niet goed af en in de tweede plaats heb ik er gewetens bezwaren tegen. Maar ik kan mijn mond houden over Anne en haai aangelegenheden en ik geef je ern stig in overweging hetzelfde te doen. Hoe minder er over gesproken wordt, hoe beter. John bleef zwijgen en Miss Fairlie zette haar raadgevingen voort Bemoei je niet met Anne. Ze zal je niet dankbaar zijn als je je onge vraagd in haar zaken mengt, heusch. Ik zal ophouden me erin te mengen, was het rustige bescheid, als ik uit Anne's eigen mond hoor dat ze dit wenscht. 200.willen bezuinigen en dringt er op aan Ged. Staten te vragen of die 200.niet behouden kunnen blij ven. De Voorzitter zegt toe, pogingen hiervoor in het werk te zullen stellen. Zonder h.st. wordt de nota van aan merkingen hierna goedgekeurd. b. beschikbaarstelling van een be drag van 500.ter aanstelling van een controleur steunverleening en werkverschaffing. De Voorzitter zegt, dat de Minister van Sociale Zaken van meening is dat de controle op steunverleening en werkverschaffing absoluut onvoldoen de is. Tot nu toe, aldus spreker, hebben wij ons beholpen met den gemeente bode, doch we moeten nu iemand heb ben die behoorlijk tijd heeft om een goede controle uit te kunnen oefenen. Als normaal bedrag zou men zoo iemand 1000.salaris geven, doch dit vinden B. en W. te hoog. B. en W. stellen voor iemand te zoeken die dit baantje als nevenbetrekking voor 500.op zich wil nemen. De heer v. d. Wiel vindt die con trole absoluut overbodig. De minister moest maar beter letten op een tijdige uitbetaling der loonen, zoodat het niet wordt uitgesteld als laatst gebeurd is. Het kan gewoonweg niet door den beugel, het is meer dan schande en ik ben dan ook niet van plan de aanstel ling van een controleur aan te nemen, zegt spreker. De Voorzitter zegt, dat betreffende die uitbetaling, uitstel is geschied op uitdrukkelijk bevel van den minister. De heer v. d. Wiel: bestaat niet, laat zien die stukken. De Voorzitter: Neen. De heer v. d. Wiel: je hebt ze niet. De Voorzitter: wendt u dan tot den minister De heer v. d. Wiel: dat zal ik wel doen, ben maar niet bang. De Voorzitter zegt, dat een contro leur noodzakelijk is, bovendien is het een voorstel van den minister om tot aanstelling over te gaan. De heer v. d. Wiel zegt dat in Els- hout een zekere M. v. d. Lee, nergens bij is, dus in geen steunverleening of werkverschaffing. Door het geven van inlichtingen door de werkloosheids verzekering is deze persoon geschrapt Aurora Fairlie bezat een buitenge^ woon inquisitieven geest, haar weet gierigheid kende geen grenzen. Haar onweerstaanbaar verlangen om de si tuatie tot in alle bijzonderheden te leeren kennen, won het van haar dis cretie. Ik dacht dat je Anne niet kende. Je hebt haar toch nooit gezien. Eenmaal. Zijn toon klonk droog. Zc was toen nog geen familiegeheim, maar 'n schat van 'n kind. Lieve deugdriep Aurora. Ben je verliefd op haar? John kookte. Wat een misselijke vraag, neem me niet kwalijkIk zeg je immers dat ze nog een kind was. Er is geen sterveling in je familie, die het ook maar een zier kan schelen waar ze is, wat ze doet, of ze een shilling bezit om van te leven. Het eenige wat ze interesseert is wormstekige conventie wat de menschen zullen zeggen! Juist! Aurora knikte; ze nam haar linkerhand van het stuurrad en klopte hem op de schouder. Mooi, ga door. Voor mijzelf geef ik er geen sikkepit om, maar ik vind het niet meer dan billijk om je te waarschu wen (lat je je hand in een wespennest steekt. De familie zal je verwenschen; Jenny en Nicholas zullen je haten als vergif. En Anne zelf zal waarschijn lijk heelemaal niet ingenomen zijn met je blijken van belangstelling. Maar zooals ik je gezegd heb, mij kan het niet schelen. De uitdrukking van onderdrukte als lid van den bond, zoodat hij heele maal niets meer verdient. De Voorzitter: allemaal groote woorden zonder zin. De heer v. d. Wiel: Nee, de werk man heeft niets meer te zeggen, maar dat komt nog wel, wacht maar. De heer v. Drunen informeert er naar of er voor de aanstelling van een controleur een oproeping gedaan zal worden. De Voorzitter zegt, dat dit hoogst waarschijnlijk wel het geval zal zijn. De benoeming geschiedt in overleg met het Departement van Sociale Za ken. het Rijk draagt n.l. de helft bij. De heer v. Drunen zegt dat men dus niet het oog op een bepaald persoon, b.v. Jan, Piet of Klaas behoeft te laten vallen maar iedereen een kans kan ge ven. De Voorzitter zegt toe zoo veel mo gelijk te trachten sollicitanten op te roepen, maar het zou natuurlijk kun nen zijn dat het Departement van So ciale Zaken een geschikt persoon zou weten te zitten. De heer Klerkx vraagt of de minis ter niet tegen nevenbetrekkingen is. De Voorzitter zegt dat dit hier niet het geval zal zijn, daar 500.— niet veel is en het een zeer ondankbaar baantje is, waarvoor men toch ver schillende kwaliteiten moet bezitten. De heer Klerkx is er bang voor dat wanneer men iemand op een salaris van 500.- benoemt, er later wel weer geld bij zal moeten. De Voorzitter zegt, dat wanneer men iemand zou moeten benoemen die dit baantje niet als nevenbetrekking waarneemt, de gemeente meer salaris zou moeten betalen, hetgeen dus een nadeel is. Spreker zegt er reeds naar geinformeerd te hebben of in deze niet kan worden samengewerkt met een andere gemeente o.a. Heusden of Vlij men, doch dit bleek niet mogelijk. De heer v. Oers zou het toch niet wenschelijk achten wanneer geen in woner der gemeente werd benoemd. De Voorzitter zegt dat men iemand moet hebben die geheel vrij staat en onafhankelijk is en zoo iemand vindt men in de gemeente niet zoo makkelijk. De heer v. d. Wiel wil het voorstel in stemming gebracht zien. De heeren v. d. Wiel, v. Herpt en Klerkx stemden tegen, zoodat met 8 woede in John's gezicht ontspande zich in een grijns. Mij evenmin, grauwde hij. In het diepst van haar hart had Aurora sympathie voor zijn houding. Vasthoudendheid was een eigenschap die ze waardeerde en het was koppige vasthoudendheid, wat ze las in eiken trek van John Maurice Waveney. Ze vroeg zich af in welke mate zijn zoe ken naar Anne ingegeven werd door een obstinatie natuur, die door tegen stand slechts tot volhouden aange vuurd wordt. Ze kwamen aan Hotel Haydon, om te hooren dat Miss Waveney direct na de lunch was weggegaan. Op Auro ra's scherpe ondervraging, wist het meisje in het hotelbureau zich Anne's aankomst te herinneren. Ja, Miss Fairlie, dat was van morgen. Neen, ze zei dat ze alleen voor den dag een kamer wenschte. Ik be greep direct dat het niet haar bedoe ling was te blijven. Aurora wilde zich juist omkeeren, toen het meisje zich naar haar toe boog. Er is daarnet voor haar opge beld; interlocaab Onmiddellijk flitste de gedachte aan Jenny door John's geest Jenny die uit Waterdene getelefoneerd had; Jenny, die Anne wilde meedeelen dat hij in aantocht was Anne waar schuwen om hem uit de huurt te blijven. (Wordt vervolgd). Waalwyksche ra Laiigstraatsche Courant* NEEM HET ZEKERE VOOR HET ONZEKERE EN CONCURREEREN DE TARIEVEN EN VOOR- DEELIQE VOORWAARDEN

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1