Plaatselijke Berichten HET GOUDEN FEEST DER LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST" Woe nsdag 16 Juni 1937. No. 49 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad Begunstigd door het fraaiste zomer- weer hebben de eerste twee dagen van het festival in v.m. Baardwijk een prachtig verloop gehad. Terwijl nog hooge verwachtingen ge koesterd worden van den laatsten dag der Muziekfeesten, a.s. Zondag, (wan neer om de overgroote deelname en het schitterende programma dat dan wordt geboden, een record-aantal bezoekers verwacht wordt), kan thans reeds ge sproken worden van een waardige en geslaagde viering van het gouden feest der Liedertafel ,,Tot Bloei der Toonkunst". Baardwijk's burgerij heeft blijk ge geven met dit jubileum mee te leven, gezien de vele vlaggen die vooral des Zondags aan dat deel onzer gemeente zulk een feestelijk aanzien gaven. De zustervereenigingen van hier en elders, tal van vooraanstaande perso nen en niet te vergeten 't Dagelijksch bestuur der gemeente, hebben bij deze officieele herdenking getuigd van hun warme belangstelling en van hun waar deering voor hetgeen ,,Tot Bloei der Toonkunst'' in de afgeloopen 50 jaar gepresteerd heeft. De officieele opening. Zaterdagmiddag 5 uur verzamelden zich in het feestelijk versierde vereeni- gingslokaal bij den heer P. van Crom- voirt verschillende leden van het eere comité o.a. de Edelachtb. heer Burge meester Moonen, de beide wethouders de heeren Eibers en Smolders, de ge meente-secretaris de heer J. v. Mierlo en de heeren Jos van Heijst en Aug. v. d. Heijden. Voorts de eere-directeur de heer L. van Cromvoirt, de leden van het Festival-comité, het voltallige be stuur en de leden der jubileerende Lie dertafel. Enkele leden van het eere-comité hadden met hun bericht van verhinde ring hun beste wenschen doen toeko men en deden later door persoonlijk bezoek en op andere wijze van hun be langstelling blijken. De voorzitter van het hoofdcomité, de heer W. v. d. Mee, tevens president der liedertafel, nam het eerst het woord: ViSt Het zal op den 25en dezer maand 10 jaar geleden zijn, dat wij op deze plaats in feestvergadering bijeen waren om het festival ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Liedertafel ,,Tot Bloei der Toonkunst" te openen. Wanneer wij een vergelijking maken tusschen toen en nu kunnen wij consta- teeren dat er veel in de wereld veran derd is en niet altijd in ons voordeel. V ór tien jaar waren er vele men- schen die belang stelden in muziek en zang, doch het getal diergenen is aan zienlijk verminderd, vooral de jonge generatie schijnt daarvoor weinig ge voel meer te hebben, en de muziek- en zangvereenigingen moeten daarom dik wijls alle zeilen bijzetten om het hoofd boven water te kunnen houden. Op 19 April van dit jaar is het 50 jaar geleden, dat de liedertafel ,,Tot Bloei der Toonkunst" het levenslicht aanschouwde en een dertigtal vereeni- gingen hebben zich bereid verklaard het gouden feest mee te vieren. Een speciaal woord van dank brengt spr. aan den heer L. v. Cromvoirt, de eenigste van de oprichters der lieder tafel die momenteel nog in leven is. Op 19 April heeft men hem in intie- men kring gehuldigd en dank gebracht voor alles wat hij voor de vereeniging gedaan heeft en dat wil spr. nu nog eens in het openbaar doen. Deze feesten zullen hem weer enkele jaren jonger maken en laten wij God bidden dat hem nog een lang leven mag beschoren zijn. Woorden van welkom roept spr. voorts toe aan de heeren afgevaardig den der deelnemende vereenigingen en aan de leden der jubileerende liederta fel. Woorden van dank aan allen die op eenigerlei wijze hebben gesteund en dan op de eerste plaats het gemeente bestuur van Waalwijk en voorts aan hen die een advertentie plaatsten in den feestgids. Spr. stelde het zeer op prijs dat de burgemeester, zooals altijd, ook thans weer bereid was zijne medewerking aan dit feest te verleenen en verzocht Z.E.A. tenslotte het festival te willen openen. De voorzitter van het eere-comité, de Edelachtb. heer Burgemeester Moo nen, sprak ongeveer als volgt: Een leeftijd van 50 jaar was naar spr.'s meening voor een vereeniging niet wat men noemt een eerbiedwaar- digen ouderdom. Beschouwt men ech ter dit feest in het licht der tijdsom standigheden, dan kan men niet an ders dan bewondering voor deze ver eeniging hebben, temeer daar de radio le muziek- en zanggezelschappen veel concurrentie aandoet. Van de 50 jaar van het bestaan van ue liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst", vallen er 35 in de afzonderlijke gemeente Baardwijk en spr. gelooft dat het feit dat er toen plotseling in één gemeente meerdere zanggezelschappen /aren, niet bevorderlijk is geweest oor de publieke belangstelling. Toch eeft deze liedertafel de belangstelling or de zang gaande weten te houden. Moge ook in de toekomst deze be- ngstelling levendig blijven, dan kan ït niet anders of deze vereeniging zal ider haar krachtig en energiek be- uur tot nog grooteren bloei geraken hiermede verklaarde spr. het festi- al der liedertafel ,,Tot Bloei der oonkunst" voor geopend. Nadat de eere-wijn was rondge diend richtte de heer J. Michaël als voorzitter van de fanfare Kunst na Arbeid" uit Sprang-Capelle een woord van gelukwensch tot de jubileerende liedertafel, die hij tevens meende te mogen feliciteeren met een gemeente bestuur dat van zooveel medeleven en steun deed blijken. De heer v. Heijst bracht als voor zitter van „Hallelujah" uit v.m. Be- soijen de hartelijke gelukwenschen van die vereeniging over en wees daarbij op de prettige verstandhouding en sa menwerking die er steeds tusschen bei de gezelschappen bestaan heeft. Tot slot hield de heer Aug. van der Heijden in de hem eigen bloemrijke taal een toespraak waarin zijn warme sympathie, hoogachting en waardee ring voor den oprichter der liedertafel, de heer L. van Cromvoirt, in het bij zonder tot uiting kwam. Hij schetste uit eigen ervaring de wordingsgeschiedenis van de jubilee rende liedertafel, die bij de oprichting vóór 50 jaren aan de liedertafel „Oe fening en Vermaak" het verlies van een paar zeer verdienstelijke Baardwijksche leden kostte, waaronder de thans ju bileerende eere-directeur, die toen nog een heel jong, maar veelbelovend te nor-zanger en muziekkenner was. Spr. wilde vooral de verdiensten van den heer L. van Cromvoirt bij deze jubi leum-herdenking nog meer op den voorgrond stellen. Na deze mooie rede sprak de voor zitter een hartelijk dankwoord tot de verschillende sprekers, waarna het ge zelschap zich door de fraaie eere-poort aan de straat naar het achter het ver- eenigingslokaal gelegen feestterrein be gaf. Het terrein leent zich uitstekend voor het houden van een dergelijk muziek feest. Vooraan staat de groote, keurig ingerichte danssalon van Boeken, een eind verderop staat de ruime, niet min der fraaie consumptietent van dezelfde firma. Op het door deze beide tenten haast geheel afgesloten gedeelte van het terrein staan nog enkele kleinere attracties gegroepeerd, terwijl het ach terstuk van het feestterrein, voorbij de consumptietent een voortreffelijk en rustig zitje biedt, om te genieten van hetgeen op de mooie, ruime muzieknis door de gezelschappen wordt geboden. Door de jubileerende liedertafel on der leiding van haar directeur, den heer W. Ligtvoet, werd het Festival ingezet met een 3-tal mooie koren. Achtereenvolgens traden Zaterdag nog op de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah" alhier, de fanfare „Kunst na Arbeid" uit Sprang-Capelle en de Chr. Gem. Zangvereeniging „Vooruit gang zij ons doel alhier, terwijl de Harmonie „St. Jan" alhier het avond concert verzorgde. Het was wel jammer dat dit mooie concert, evenals dat van de harmonie „St. Crispijn", die Zondagsavonds een prachtig concert aanbood, niet meer belangstelling genoten. Wij nemen aan dat het feit dat men beide plaatselijke harmonieën vaak bij andere gelegenheden te hooren krijgt, hieraan niet vreemd zal zijn en men zal a.s. Zondag, als het 's-Hertogenbos- sche Muziekcorps komt concerteeren dit vermoeden wel bewaarheid vinden, doch het spontane, vriendschappelijke gebaar van de plaatselijke harmonieën, die haar jubileerende zustervereeniging een keurig verzorgd concert aanboden, had meer waardeering en belangstel ling verdient. De danstent van Boeken bleek beide avonden een grooter aantrekkings kracht voor het publiek te bezitten. De receptie. Zondagmiddag van 12 tot 1 uur hield de jubileerende liedertafel receptie in haar vereenigingslokaal bij den heer P. van Cromvoirt, waarop zeer velen het bestuur kwamen complimenteeren met het 50-jarig bestaan der vereeniging. Wij merkten o.a. op den Z.Eerw. heer Pastoor van Erp, den Weleerw. heer Kapelaan Allard, de beide wet houders de heeren Eibers en Smolders met den gemeente-secretaris den heer J. van Mierlo, de heeren Jud. Timmer mans en J. Tielen, resp. voorzitter en secretaris van Waalwijks Belang, ver schillende leden van het eere-comité, het festival-comité uit de burgerij en verschillende deputaties van vereeni gingen. De heer Jac. v. Mierlo sprak namens de harmonie „St. Jan" en stelde vooral in het licht de voorbeeldige vriend schappelijke verstandhouding en sa menwerking welke er steeds tusschen deze harmonie en de jubileerende lie dertafel bestaan heeft en die bij alle mogelijke gelegenheden tot uiting kwam. Spr. huldigde de liedertafel om haar verdienstelijk verleden, uitte de beste wenschen voor het welslagen van het festival en voor den verderen groei en bloei der vereeniging. Een fraaie bloemenmand gaf voorts uiting van 't hartelijk medeleven der harmonie met het gouden jubilé harer plaatselijke zus tervereeniging. De heer C. v. Haren hield hierna na mens het comité uit de burgerij een keu rige rede, waarin hij de groote ver diensten prees die de liedertafel in haar 50-jarig bestaan voor de ingezetenen gehad heeft. Op zeer pakkende wijze schetste hij wat deze vereeniging voor velen beteekend heeft en hoevelen vaak opbeuring en ontspanning gevon den hebben in het beoefenen of beluis teren van de edele toonkunst en daarbij voor eenigen tijd vergaten de moeilijk heden en kruisen die zij te dragen had den. Spr. huldigde voorts den oprichter en thans mede-jubileerenden eere-di recteur den heer L. van Cromvoirt. Men zegt wel eens dat een vereeni ging staat of valt met haar directeur en dat is zeker met deze liedertafel het ge val geweest en daarom danken wij het dezen toegewijden jubilaris, die 47 jaar lang de directie voerde, dat wij thans het gouden feest der liedertafel kunnen vieren. Met de beste wenschen voor den verderen groei en bloei, bood spr. na méns de burgerij een prachtige bloe menmand aan als hulde der burgerij aan de liedertafel en haren eere-direc teur. Nadat nog verschillende bezoekers een woord van gelukwensch hadden ge sproken, o.a. de heer Jud. Timmermans namens Waalwijks Belang, de heer Hooijmaijer namens de harmonie „De Volharding" uit Drunen en de heer de Rouw namens de ambtenarenvereeni- ging T.O.G. (waarvan de directeur lid is), dankte de voorzitter der jubilee rende vereeniging, de heer W. v. d. Mee, op de hem eigen correcte wijze, allen die op deze receptie van hun be langstelling en medeleven hadden doen blijken. Na afloop van het officieele gedeelte der receptie, bleven velen nog lang in den gezelligen intiemen kring der jubi leerende vereeniging vertoeven: er heerschte een echte feeststemming. Des namiddags half vier werden de deputaties der deelnemende gezel schappen door het hoofdcomité ont vangen en na de gebruikelijke wel komstwoorden van den voorzitter van het comité, den heer W. v. d. Mee, het uiten van de beste wenschen door de deputaties en het aanbieden van den eere-wijn ving te ruim 4 uur het festi val op het feestterrein aan, waarbij de jubileerende liedertafel weer het pro gramma opende. Achtereenvolgens traden op: De harmonie „St. Jan", alhier; de fanfare „Eendracht maakt macht". Els- hout, Mannenkoor „Zang en Vriend schap", Drunen, Harmonie „De Vol harding", Drunen, Harmonie „St. Cris pijn", Waalwijk, Mannenzangvereeni- ging „Vriendenkring", Haarsteeg en Mannenkoor „De Vereenigde Zan gers", alhier. Er viel prima muziek en zang te be luisteren, en terwijl men vóór de mu zieknis onder een rustig, gezellig zitje hiervan kon genieten, ging het er op 't vermakelijkheids-terrein en in de dans salon heel vroolijk toe. In de straat heerschte er ook een ge zellige drukte van gaande en komende gezelschappen en bezoekers, terwijl de vroolijke marschmuziek van de muziek corpsen herhaaldelijk deze feeststem ming kwam verhoogen. Des avonds gaf de harmonie „St. Crispijn" onder leiding van den heer Duivelaar, een zeer mooi avondcon cert, dat echter, zooals we reeds eerder schreven, meer belangstelling verdiend 4 had. En thans, na deze goed geslaagde eerste dagen, waarop het werkelijk aan goede stemming niet ontbroken heeft, ziet het comité en het publiek met groote verwachting uit naar den laatsten dag, a.s. Zondag, waarop een werkelijk overdadig programma wordt geboden, doch van een zoodanig hoog staand gehalte, dat geen enkele muziek- of zangliefhebber dit zal willen missen. Hierover zullen wij a.s. Zaterdag nadere bijzonderheden geven. Geslaagd Onze stadgenoote Mej. C. A. M. Christ slaagde voor 't eindexamen M.O. Kweekschool Koningsbosch te Echt. Onze stadsgenoote mejuffrouw C. Hoffmans slaagde dezer dagen voor het eindexamen R.K. M O. Meisjesschool »Mariënbosch« te Nijmegen. Benoemd Bij resolutie van den Minister van Financiën is de heer Drukker, ontvanger der Registratie en Do meinen, alhier, in gelijke betrekking benoemd te Winschoten. Eerste H. Mis J. Verwiel Pz Het was Zondag een vreugde volle dag voor Waalwijk en voor de Parochie St. Jan Baptist in het bijzonder, niet minder voor den neomist en z'n familie. De WelEerw. heer J. Verwiel Pz„ die onlangs in de Kathedrale Basi liek van St. Jan te 's Bosch uit de handen van Z.H. Mgr. A. F. Diepen de H. Priesterwijding mocht ont vangen, droeg in zijne parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Het Kerkplein was op smaakvolle wijze versierd, terwijl vele buurl- genooten blijk van medeleven had den gegeven door het uilsteken der vlaggen, die door 't vroege zomer zonnetje vriendelijk werden be schenen, waardoor het geheel een feestelijk cachet kreeg. Voorafgegaan door een groep bruidjes betrad de neomist even voor tien uur de parochiekerk, welke met een schat van bloemen was versierd. Om tien uur begon de Plechtige H. Mis, opgedragen door den jongen priester, die daarbij werd geassis teerd door zijn twee neven, pastoor A. Verwiel, diaken en kapelaan van Mierop, sub-diaken, terwijl voorts assistentie werd verleend door pastoor Heezemans alhier als Presbyter.Assisiens en kapelaan van Lierop alhier als Ceremoniarius. De gezangen werden op keurige en stemmige wijze uitgevoerd in het Gregoriaansch door een jongens koor onder leiding van den heer Du ij velaar. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor A. Verwiel, die de verhevenheid van het H. Priester schap uiteenzette en de vele moei lijkheden die de priester bij het vervullen van z'n moeilijk en ver antwoordelijk ambt heeft te ver vullen Van half een tot half twee werd in hotel Verwiel receptie gehouden waarvan talrijke geestelijke en wereldlijke autoriteiten en zeer vele particulieren gebruik maakten om den neomist geluk te wenschen. Des middags om 4 uur was het Plechtig Lof eveneens gecelebreerd door den neomist, waarna werd gezongen het Te Deum van Löser. Waalwijk heeft wederom op waardige wijze z'n jonge Priester gehuldigd. Feestelijke herdenking 30-jarig bestaan Waalwijks Belang. Maandagavond had het bestuur van Waalwijks Belang eene bespre king met de besturen der verschil lende zanggezelschappen en van de gymnastiek-vereenigingen in onze gemeente, teneinde hare medewer king te verzoeken aan gezamen lijke demonstraties op 14 Aug. a.s. De bedoeling is dat de zangge zelschappen gezamenlijk een uit voering zullen geven en de gym nastiek-vereenigingen gezamenlijke turndemonstraties, na een marsch door de gemeente. Alle opgeroepen vereenigingen waren aanwezig en zegden alle prin. cipieel hare volledige medewer king toe, waarvoor de voorzitter van Waalwijks Belang hartelijk dank zegde. De respectieve vertegenwoordigers gingen direct in comité bijeen om de noodige besprekingen te houden zoouat dit onderdeel der a.s. fees ten reeds op gang is. De voorzitter nam daarna de gele genheid te baat, de afgevaardigden der zangvereenigingen te polsen over een idee van Waalwijks Belang om, gezien de prettige samenwerking en schitterende resultaten een blij. vende band te vormen tusschen de in onze gemeente bestaande vocale gezelschappen met het doel telken jare een of meer gezamenlijke open lucht-uitvoeringen te geven, van alle zangers en zangeressen van Waalwijk, met behoud overigens van volledige zelfstandigheid. Dit idee vond algemeene bijval en zal in de respectieve vereeni gingen besproken, om dan verder lot definitief resultaat gebracht te worden. Dienstplicht Degenen der lichting 1938, die hun wensch omtrent inlijving niet reeds bij de keuring of bij een andere gelegenheid hebben opge geven of iets anders zonden wen schen dan zij tevoren hebben meegedeeld kunnen voor 10 Juli a.s. hun verlangen liefst schriftelijk opgeven aan den indeelingsdistricts- commandant te 's Bosch. Eventueele inlichtingen kunnen worden ingewonnen ter gemeente secretarie. Jaarvergadering R.K. Werkliedenvereniging. De Kermis-altracties in den li. K Gildenbond. Maandagavond hield de R. K. Werkliedenvereniging in de groote zaal van den R K. Gildenbond haar jaarvergadering, die niet zoo heel druk bezocht was. De Voorzitter ue heer F. Passier concludeerde in zijn openingswoord uit deze opkomst dat de leden het blijkbaar met het bestuursbeleid geheel eens zijn. De notulen der vorige algemeene vergadering werden na voorlezing door den secretaris, dhr. C. Didden, zonder opmerking goedgekeurd. Jaarverslag. Aan het zeer uitvoerige en keurig verzorgde jaarverslag dat hierna door den secretaris werd uitgebracht zullen wij in ons volgend nummer, de belangrijkste gedeelten afzonder lijk ontleenen. Onder dankbaar applaus der ver gadering en met een dankwoorc van den voorzitter werd dit jaar verslag goedgekeurd. Financieel verslag Door den penningmeester, den heer F. Smolders werd hierna het financieel jaarverslag uitgebracht waaraan wij ontleenen, dat 't totaa der ontvangsten beliep f4495,45, ook de uitgaven bedroegen f4495,45. De exploitatierekening van het gebouw en café wijst een totaal aan ontvangsten aan van f5848,95 en aan uitgaven van f 5490,65, zoodat er een batig saldo is van f358.30. Van de hypotheek op gebouwen en inventaris is thans f8750.— af gelost en bedraagt deze nog f11250.- Het overzicht der bezittingen geeft een totaal bezit aan op 31 Dec. 36 van f3003.95. Ook dit jaarverslag werd zonder opmerkingen goedgekeurd, nadat de commissie van onderzoek bij monde van den heer Sleenhoff had medegedeeld dat alles keurig in orde was bevonden. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden de heeren C. P. Didden, Jac. Fransen en C. van Hooft werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Als lid der controle commissie wordt benoemd de heer v. Duijl. Mededeelinyen. De voorzittert herinnert nog eeus aan de in iy41 te houden Rome reis en de gelegenheid tot sparen hiervoor met ÖU cent per week, waarvan in den lande druk gebruik gemaakt wordt. Voorts doet hij mededeeling over de plannen die het bestuur voor de a.s. Kermisdagen heelt gemaakt in verband met het beschikbaar zijn van het vereeuigmgs gebouw. Voorgesteld worut 't gebruikelijke Kermis malinée, dal slecht bezocut werd, te laten vervallen. Des Zondags zal er van 12—2.30 uur en van 6 12 uur cabaret zijn vrij toegankelijk voor iedereen. Up Maandag, Dinsdag en Woens dag wordt de zaai verhuurd aan het bekende Variété—gezelschap Faveur, dat beloofd heelt populaire enlréeprijzeu te zullen stellen. Donderdags komt de liedertafel op de planken met een keurig pro gramma waarbij o.m. gecostumeerde operettes. Ook hierbij hebben de leden vrij entrée. Voor de laatste 3 dagen is hel bestuur nog in onderhandeling met het bekende variété Jakson. Zoodoende kunnen de leden den geheelen kermis in hun eigen lokaal ontspanning vinden en uit de op komst zal het bestuur moeten con- cludeeren of volgende jaren kan worden doorgegaan in den geest als thans voor proef is opgezet. De zaal zal voor dien tijd keurig worden opgeknapt. De vergadering geeft zijn instem ming met de plannen te Kennen. Van de rondvraag wordt geen ge- bruik gemaakt, waarna de vergade ring op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten wordt. Concert. Bij de ontspanning Berg en Dal, aan de Roesteiberg, zal Zondag 27 Juni a.s. het Tilburgs Gemengd Koor een concert komen geven Wanneer het weer eenigzins mee werkt zullen ongetwijfeld velen de gelegenheid te baat nemen om een bezoek aan Berg en Dal te brengen. Kinderuitzending Met de trein van 7,45 vertrokken Maandagmorgen een 27-tal kinderen naar de vacantie-kolonie te Eg- mond a. Zee. Hierbij waren er 2 uit Kaatsheuvel en 1 uil Loon op Zand. Door het mooie werk der TBC- bestrijding, ook in onze gemeente, is deze uitzending van de kinderen, van 5—14 jaar mogelijk gemaakt. Zij zullen een 5 tot 6-tal weken wegblijven. Waalw. Zwemvereeniging Naar wij vernemen zal de polo club van de W.Z.V. dit seizoen weder aan de competitie deel nemen. W.Z.V. is hierbij ingedeelc in de eerste klas A. N. B. Z. B waarbij nog mede zijn ingedeelc de zeventallen Oosterhout en Orna. Een zeer zware afdeeling dus voor de Waalwijkers, maar we ver trouwen dat de W.Z.V. met vee enthousiasme en gestadige training wel succes zal weten te behalen. Visscherslust Zondag werd er in Ammer zoden een vischconcours gehouden georganiseerd door de Hengelver »'t Bliekje«, aldaar, waaraan ook door de Waalw. Hengelvereeniging »Visscherslust« werd deelgenomen. »Visscherslust« heeft enkele fraaie resultaten kunnen behalen met ais gevolg dat er verschillende mooie prijzen mee naar Waalwijk kwamen. De volgende prijzen werden be haald Eerste korpsprijs, een fraaie pla. quette, eerste vaandelprijs en den le, 2e, 5e, 6e en 7e perso- neele prijs. De le personeele prijs enkonings kruis werden behaald door dhr. Merks alhier, met als prijs een fraai theemeubel. Aanbesteding Onder landelijk georganiseerde aannemers werden Maandag 14 Juni 1.1. op 't raadhuis alhier de volgende gemeentewerken aanbe steed I het bouwen van een garage voor Gemeentewerken nabij het Openbaar Slachthuis. II het wijzigen van de bassins bij den Watertoren. Ill Eenheidsprijs er M2 van cement- pleisterwerk. H. Maas. Waalwijk f2199 Wed. Aarts en Zn. W'wijk f1860 Hoogendoorn, W'wijk f 1895 Gebr. de Graauw, Waspik f1944 W. v. d. Hammen, W'wijk f1910 Fa Z. en C. Treffers, f2205 G. Baten, Waspik f2198 Gebr. de Bont, Nieuwkuik f1889 A. J. den Teuling, W'wijk f1948 Kooien Leijtens, W'wijk f2083 P. A. Kramer, Genderen f 1975 J. de Bont-v. Huiten, Nieuwkuik f2445 ver fa. Wed. A. Aarts &Zn., Waal wijk. Jaarvergadering A.R.K.A. Vrijdagavond hield de A.R.K.A. afdeeling Waalwijk en omstreken in Hotel Verwiel hare jaarvergade. ring. II III 2900 0 80 2395 0.50 2762 0.50 2674 2.— 2775 0.60 2909 0.80 2680 2913 1.— 3283 0.65 3198 0.70 inschrij- Het jaarverslag uitgebracht door den secretaris de heer Th. Bakkers werd onder dankzegging goedge keurd evenals het jaarverslag van den penningmeester den heer W. Ma assen. Als afgevaardigden naar het congres te A'dam werden aange wezen de heeren G. Couwenbergh en D. v. d. Broek. Voorts werd nog besloten om op 4 Juli a.s. een uitstapje te maken naar Antwerpen. Gouden jubileum Sr. Josea Het gouden kloosterfeest van Sr. Josea is Zondag op werkelijk waardige wijze door de parochianen van Besoijen gevierd. De gouden jubilaresse werd door een groep bruidjes 's avonds plechtig afgehaald en naar het patronaat geleid. Hier waren aanwezig de Zeereerw aeer pastoor Kemps, 't Kerkbestuur, de Eerw. Zusters van Waalwijk en Baardwijk en pater Schellekens uit Kaatsheuvel. Dezaalwas voorts totin de uiterste hoeken bezet met de ouders dei- schoolkinderen, die door de presi dente van het feestcomité mevrouw Maas—Maas allen hartelijk welkom werden geheeten, terwijl zij teven<> het programma uiteenzette,waarn': door de schoolkinderen een wel komstlied werd gezongen. In een keurige rede feliciteerde hierna pastoor Kemps de gouden jubilaresse met haar zeldzaam fee.G en bood haar namens de parochie een prachtig cadeau aan bestaande uit zes schitterende kandelaars voor de kapel, waarvoor de parochianen f 100 hadden bijeengebracht. Voorts brachten alle klassen de Eerw. Overste een treffende bloe menhulde, terwijl mooie voordrach ten werden gegeven door diverse schoolkinderen. Wij noemen van de mooie toe passelijke voordrachten o.m. Lente, Zomer. Herfst en Winter van het religieuse leven de lente in Zaan dam 1887 (waar de Eerw. Overste geboren is) en de lente in Besoijen in 1937. De patronaatsmeisjes voerden enkele goed geslaagde reidansen uit. Ook werd speciaal dank gebracht aan mej. Wage ma kers voor dc prachtige piano begeleiding en dc mooie feestavond besloten met een »lang zal zij leven«. Aan het slot van dezen buiten gewoon goed geslaagden huldigings avond dankt de ZeerEerw. heer pastoor Kemps namens de Eerw. Overste allen hartelijk voor dc hulde haar gebracht, in't bijzonder de leden van het feestcomité en dc Eerw. Zusters, die dezen dag voor de jubilaresse tot een onvergete- 1 ij ken hebben gemaakt. Niet minder door het blijvend souvenir haar door de parochie aangeboden. Woensdag 23 Juni a.s zal no,; een huldiging plaats vinden docr de kinderen van de bewaarschool Gouden bruiloft Maandagavond werd in café van der Pluijm een vergadering gehou den om te komen tot een voor- loopig comité voor de goudeu bruiloft van het echtpaar J. v. Delil- v. d. Gouw. (In ons vorig nummer stond abusievelijk J. v. Delft-den Brouwer.) Eenige jongelui die 't initiatief voor deze vergadering genomen hadden werden tot het vooiloopig bestuur benoemd, waaraan nog werden toegevoegd de heeren A. Ver- steijnen, L. van Well en Verwiel. De buurt zal zich uitstrekken van de Haven tot de Markt en dc Mr. van Coothstraat tot de Juliana straat. Wanneer de volgende vergadering zal plaats hebben zal per circulaire worden bekend gemaakt. Brand Maandagmiddag om omstreeks 5,30 uur is brand ontstaan in een schuurtje van den heer W. v. d.H. achter diens woonhuis te voorm. Baardwijk gelegen. De heer Pullens die toevallig ter plaatse was tastte het vuur met een slang op de waterleiding aan, doch spoedig was de brandweer ter plaatse, waarna 't vuur weldi gebluscht was. Een hoop waschgoed en VI konijnen werden een prooi der vlammen, terwijl een rashond, neg bijtijds uit het schuurtje gered ko:. worden. Oorzaak is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Begin van brand Vrijdag ontstond een begin van brand bij den heer J. v. H. in de Stationsstraat alhier, doordat de vlam uit een petroleumvergasser sloeg en 't vuur zich aan behangsel enz mededeelde. Waar 't dienst meisje alleen thuis was, >iep zij de hulp in van een medebewoner, den heer de R die door spoedig in grijpen erger wist te voorkomen. De geringe schade wordt door verzekering gedekt. Ongeval Gistermiddag omstreeks 12 uur had er op de hoek Julianastraat Mr. van Coothstiaat een ongeval plaats dat zich het aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien. De elfjarige van G. die de straat overstak werd daarbij plotseling gegrepen door een roekeloos rijden den wielrijder en tegen de keien gesmakt.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5