Het Festival te v.m. Baardwijk TsT O (J N E N veghel Nette Dienstbode HERENHUIS AanhesteillnBBroiiduierh. Apparaat-rollen Sigaren-zakjes KUNST EN LETTEREN. KANTONGERECHT, 89 1J9 1J9 29 39 Nette Dienstbode V A C A N T I E-T IJ D GEVRAAGD GEVRAAGD Hoofdpijn, Kiespijn. Marktberichten, DEZE WEEK VOORDEELIGER DAN OOIT. WAALWIJK JONGE MAN TE HUUR: het maken van een kade Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. KOFA - CUNEN WAALWIJK. den gevangen genomen. Dit is geen speciaal Russisch verschijnsel. Het is natuurlijk mogelijk en begrijpelijk, dat Russische legerover sten over militaire aangelegenheden anders denken dan hun opperste chef, die daarvan geen verstand heeft. Zij moeten in de internatio nale verwarring van den tijd moge lijkheden zien, die voor Rusland noodlottig kunnen worden, b.v. door zijn ligging tusschen Japan ter eene en Duitschland ter andere zijde. Het staat wel vast, dat daarover onder de leiders van het leger beschouwingen gehouden en daaruit conclusies getrokken zijn. Wanneer die doordringen tot het oor van den dictator staat men voor de mogelijkheid, dat deze ze aanneemt of verwerpt In het laatste geval is een beschuldiging van landverraad al heel gemakkelijk te voorschijn te brengen. Men ziet tot welk een gruwelijke slavernij lichamelijk en geestelijk het Russische regiem voert. Alles moet zich richten naar den dictator. Er worden rechters gevonden, die vonnissen wijzen over daden, waar aan hun eigen overtuiging slechts een geringe beteekenis kan geven. De pers moet die vonnissen toe juichen en de publieke opinie vor men, welke de veroordeelden tot landverraders stempelt. Die taak hebben alle slaven van Stalin gron dig vervuld. Allen zijn gedweeë werktuigen geweest in zijn hand, tot de veroordeelden toe, die allen een volledige bekentenis hebben afgelegd, het raadselachtige ver schijnsel van al deze Russische hoogverraadsprocessen. Zoo zetelt Stalin nog altijd als overwinnaar op den berg van lijken, sinds 1917 opeengestapeld. God geve, dat de wereld de be ginselen kan overwinnen, waaruit zulke dictaturen omhoogrijzen als giftige zwammen uit een bedorven grond. Wat een gevoel moet het zijn voor het halve of heelecommunis tische Frankrijk zulk een bondge noot te bezitten, waar leger-aanvoer- ders dagelijks sneuvelen, leger aanvoerders waarmede de generale staf van Frankrijk voor een jaar onderhandelingen voerde over de gezamenlijkelegermaatregelen in een of' en defensie-verband, toen men den thans neergeschoten maarschalk Toechatsjewsky met alle eerbetoon in Frankrijk ontving! 't Zal geen betrouwbaarheids-idee geven van dezen bondgenoot, en is opnieuw een slag in 't aangezicht van Frankrijk die de nederlagen op politiek gebied bij voortduring voor 't incasseeren krijgt I Een buitengewoon mooi program ma op den laatsten dag. Schitterend vocaal- en instrumen taal avondconcert. Morgen worden de muziekfeesten ter gelegenheid van het gouden jubilé der Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst" te v.m. Baardwijk voortgezet. Wij hebben er -reeds meermalen op gewezen dat er op dezen laatsten dag een overtalrijke deelname was, waar onder zeer groote en bekende muziek- en zanggezelschappen en dat vooral het slot-concert iets bijzonders beloof de te worden. Gezelschappen als het ,,'s-Hertogen- bossche Muziekkorps", (80 leden) onder directie van Mar. Ogier Jr., het Tilburgsche koor „Scala" (65 leden) met het Tilburgsche Salonorkest, het geheel onder leiding van Rob Gevers, het Dames-, Heeren- en Gemengd koor van „Bel Canto" uit Kaatsheuvel (80 leden) onder directie van J. Tuerlings, het Mannen- en Gemengd koor van „Oefening en Vermaak" alhier, onder directie van G. Gerritsen, het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" uit Kaatsheuvel, Het Veghel's Mannen koor, en andere bekende vereenigin- gen hebben een zoodanige reputatie dat we voor morgen een record aantal bezoekers kunnen verwachten en als het weer ook op dezen laatsten dag wil medewerken zal dit muziekfeest een waardige luisterrijken sluitings dag heieven die de voorgaande twee festivaldagen verre in de schaduw zal stellen. We weten dat genoemde gezel schappen heel wat in hun marsch hebben en dat morgen, wanneer zij zich bewust zijn dat onder hun ge hoor zich zoovele honderden mede beoefenaars en kenners van muziek en zang bevinden, in edelen wedijver zal worden gestreefd naar de supre matie in de oogen van het publiek. Zonder aan de prestaties van alle overige deelnemende gezelschappen iets te kort te doen, mag wel worden aangenomen dat vooral het optreden van het ,,'sHertogenbosche Muziek korps" en van het Gemengd Koor „Scala" uit Tilburg met het Tilburgs Salonorkest met groote belangstelling wordt tegemoet gezien. Immers het publiek uit onze om geving, heeft nog weinig, gelegenheid gehad deze beide vereenigingen van naam te beluisteren. Het kranige 's-Hertogenbossche Muziekkorps met zijn keurige unifor men en massale bezetting is in den Bosch en omgeving zeer populair en als het morgen vanaf de Markt naar Baardwijk marcheert en daarna op de ruime muzieknis zijn kunnen demon streert in een schitterend programma met zulke effectvolle slotnummers als: „Der Fremersberg" en „Slag bij Wa terloo", dan zal het zeer zeker ook hier voorgoed een klinkenden naam gevestigd hebben. Wat de prestaties van het Ge mengd koor „Scala" Tilburg met het Tilburg's Salonorkest betreft die eveneens aan het avondconcert mede werken, ontleenen wij de volgende schitterende recenties aan enkele Til burgsche bladen: „De opera comique „Neeltje, de Boschkat" van K. Hamm, is wel in staat een zelfs ietwat verwend publiek eenige uren aangenaam bezig te houden en zeker als de uitvoering ervan zoo goed is, als die van gisterenavond! „De opera ging er bij het publiek in als gesneden koek! Want, niet alleen was de orkest bezetting prima in orde, en wa ren de koren puik, óók de soli, duelten, terzetten en kwartetten deden het opperbest, omdat de beide medewerkende koren nu eenmaal over buitengewoon ma teriaal beschikken. We denken in dit verhand bij voorbeeld aan de twee sopranen, die haar medewerking verleenden. Het waren de dames Tonny Palm en Jo Langereijt, die respectieve lijk als „Neeltje de Boschkat" en „Annemie Evers" buitengewoon goed voldeden en elkaar, wat haar vocale prestaties betreft, naar de kroon staken! Haar fijn en beschaafd optreden heeft ze ker niet in de laatste plaats dit groote succes van het geheel ver oorzaakt. Verder denken wij aan den heer J. Staps, den tenor, die de partij van Dries vervulde, dhr A. Dek kers, den bariton-solist, die den rijken boer Toon Wouters creëer de, en last but not laast den heer Philipart, die van den ouden rent meester Elias Walnoot een aparte komische creatie maakte. Het leeuwenaandeel van dit suc ces komt toe aan den heer Rob Ge vers die de algemeene leiding voerde. Onze oprechte hulde Er vielen vele „opendoekjes" en bij het einde van elk bedrijf groeide het applaus tot een ovatie. Op de eerste plaats een woord van waardeering voor het Tilburgs' Salonorkest onder leiding van C. Schalken. Aan allen onze felicitaties met het behaalde resultaat. Ook hier zal men tijdens het avond concert van deze prachtige, luchtige operette kunnen genieten, zoodat al leen dit optreden reeds een bezoek aan het feestterrein loont. Hieronder laten wij de indeeling van het programma volgen voor mor gen: Programma voor Zondag 20 Juni: Om 2 uur ontvangst van deputaties der deelnemende gezelschappen in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt. Daarna aanvang Festival. Achtereenvolgens zullen optreden: 1. Mannenkoor „De Ster der Toe komst", Tilburg. 2. Harmonie „St. Jan", Kaatsheu vel (Berkdijk). 3. Zangvereeniging „Oefening en Vermaak", Udenhout. 4. Mannenzangver. „Volharding in Toonkunst", Dongen-Vaart. 5. Kon. Muziekgez. „Euphonia", Kaatsheuvel. 6. Zangver. „Veghel's" Mannen koor", Veghel. 7. Mannenkoor „Orova" (Onder Roomsch Vaandel), Kaatsheuvel. 8. Harmonie „De Eendracht", uit Nieuwkuik. 9. Liedertafel „Oefening en Ver maak", Waalwijk. 10. Gem. Koor „Oefening en Ver maak", Waalwijk. Al wat U noodig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt'ePoedcr Per stuk 8 ct.doos 45 ct. bij Uw Drogist 11. Mondcrgelcorps „Kunst Adelt", Nieuwkuik. 12. Mannenk. „Bel Canto", Kaats heuvel. 13. Damesk. „Bel Canto", Kaats heuvel. 14. Gemend Koor „Bel Canto", Kaatsheuvel. 15. 's-Hertogenbosch Muziekkorps. 16. Mannenkoor „Scala", Tilburg. 17. Dameskoor „Scala", Tilburg. 18. Tilburgs' Salonorkest. Te 7 uur n.m. maakt het 's-Herto genbossche Muziekkorps een muzika le wandeling vanaf het Raadhuisplein naar het feestterrein in v.m. Baard- wijk. Na afioop van het Festival verloting der geldprijzen onder de deelnemende gezelschappen. Om 8 uur Groot slot-concert door ,,'s-Hertogenbosch Muziekkorps", Di recteur Mar. Ogier Jr. Tusschen het eerste- en tweede deel van dit concert optreden van het Ge mengd Koor „Scala" uit Tilburg met het Tilburgs' Salonorkest, het geheel onder leiding van Rob Gevers. Het 's-Hertogenbosch' Muziekcorps zal aan hei slot „Der Fremersberg" en „Slag bij Waterloo" uitvoeren. Voor verklaring van deze groote muziek nummers en het verdere programma verwijzen wij naar den feestgids die op het terrein verkrijgbaar is. Een programma als het boven staande spreekt voldoende voor zich zelf en behoeven wij hier verder geen aanbeveling meer aan toe te voegen. Alles wat maar eenigermate belang stelt in de vocale- of instrumentale kunst zal deze unieke gelegenheid om iets moois op dit gebied te hooren ze ker aangrijpen en ook zij die behalve van muziek en zang ook van andere ontspanning houden zullen zich mor gen op het Festival bijzonder amusee ren. Onder verwijzing naar de adverten tie in dit nummer kunnen wij ten slotte nog mededeelen dat de entrée's voor dezen laatsten dag niet ver hoogd zijn, zooals wel beweerd is, zoo dat deze voor niemand een beletsel kunnen zijn. De "Mastreechter Staar" in Oisterwijks' natuurtheater. Aangaande het bezoek, dat de "Mastreechter Staar" op Zondag 4 Juli a.s aan Oisterwijk zal brengen vernemen wij nog de volgende bij zonderheden. In verband met het zeer vroege uur, waarop uit Maastricht veftrok- ken wordt, zal het gezelschap de Hoogmis bijwonen in de St. Petrus- kerk, waaronder door een 50-tal zangers de 8-stemmige mis met orgelbegeleiding vanden oud Maas trichtenaar Theophile Bartholome- us (St. Servatie) zal worden uitge voerd. Het programma vanrkhet middag concert in het fraaie Oislerwijksche natuurtheater aan den Gemullehoe- kenweg, dat van 3,30 uur tot 6,30 uur zal duren, is inmiddels defini tief vastgesteld. De uit te voeren muzieknummers en koorwerken worden met ver schillende andere bijzonderheden aangaande dit exceptioneel bezoek opgenomen in eens peciaal voor deze gelegenheid uit te geven programma boek, dat op den dag der uitvoering in het nathuurtheater verkrijgbaar zal zijn. Uit de verschillende aanvragen, welke inmiddels bij het secretariaat der V. V. O. binnenkomen mag geconcludeerd worden, dat voor dit openluchtconceit zeer groote be langstelling zal bestaan. Het kan ook haast niet anders, wijl de uitzonderlijke prestaties van de »Mastreechter Staar» op zich zelf reeds een waarborg zijn dat aan hooge verwachtingen van kunstgenot zal worden voldaan. Waalwijk, 11 Juni '37. Eieren: 3-3cent. Biggen f 13.k f 16. Batist huishoud- ja schortje, thans Dirdl schortje de JA groote mode 29 Kindermouw- schortje div- 9Q kleuren 39 Fant. kinder, schortje in leuke jn dessins Gummi Dames- schortje thans 24 Japonschort met J -|C pofmouwen3.25 ^«13 Jasschort zonder mouwen in fris- sche dessins 1.10 Jasschort met mouwen wasch echte dess. 1.39 voor 49 schort nu voor Witte Jasschorten Dames maten 1.98 Witte Jasschort /TA zonder mouwen 98 U-7 Verpleegsters schort prima kwaliteit 1.10 Witte dienstbode schort 54 Groote maten fan CQ tasie-schortjes 79 SPAAR ONZE GLASBONNEN! in de maand Juli niet beneden 20 jaar, v.g.g.v. in gezin van 3 personen. Zich te melden Dinsdags of Donderdags 's avonds MEVROUW R. VAN MIL-BOHNEN Mr. van Coothstraat 41 voor dag of dag en nacht zelfst. kunnende werken en koken. Br. met voll. inl. omtrent vorige betrekkingen, sal., leef tijd, godsdienst, onder No der adv. bureau v. d. blad. 57758 GEVRAAGD een nette vlijtige voor het ophalen en bezorgen van Stoom- en Verfgoederen. (Z. g. g. o. z. a. t. m Zich persoonlijk of schrif telijk te melden a. h. kantoor van de Stoomververij en Chem. Wasscherij »DE STBALENDE ZON« Groeseindstr. 43 Tilburg. MODERN NIEUW met TUIN aan de Kerkstraat, Waalwijk. Ook VOORTUIN. Geriefelijk ingericht, met vliering en bergplaats. Vaste wastafels. Te bevragen Mr. v. Cooth straat 59, Waalwijk. 57665 De Directie van de N.V. Moken te Werkendam zal op Zaterdag 26 Juni 1937, des namiddags 4 uur, op het kan- toor van Gebr. HAKKERS te Werkendam aanbesteden: in de nabijheid van de polder de kleine Turfzak en aansluiten aan den Hakkerspolder onder de gemeente Made, in drie perceelen en massa. Aanwijzing ter plaatse op 24 en 25 Juni. Bestekken tegen betaling van 50 cent verkrijgbaar vanaf 21 Juni bij Gebr. HAKKERS te Werkendam. 57749 en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. VRAAG STEEDS BIJ ONS PRIJS AAN. MARKT SP0RTC0STUUMS SP0RTC0LBERTS FLANEL PANTALONS POLOHEMDEN SPORTRIEMEN POLODASSEN Z0MERPETTEN R. R. S., Drunen, Trekhonden wel, tweemaal 2.— boete J. v. d. W., Vlijmen, veiligheid verkeer, 3.— boete P. J. V., Sprang-Capelle, geen richting aangeven^ 2.boete M. v. T., Waalwijk, driewieler zonder rem, waarschu wing F. A. L„ Waalwijk, rijwiel over voetpad, waarschuwing E. L. J. G., Raamsdonk, venten, 3,boete C. v. d. B., Raamsdonksvecr ,auto niet verblindend licht, appél vonnis bekrachtigd, 10,— boete L. H. v d H„ Vlijmen, Arbeids wet, tweemaal 2.boete J. G. v. C., Sprang- Capelle, auto laten staan, 3.boete. I

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 2