UJSACJHTIG INGEZONDEN STUKKEN. WPIGLEY T ADVERTEEREN DOET VERKC3PEN. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. 1 GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND. DRUNEN. RUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, De heer Verheijden heeft het in Uw nummer van Woensdag zeer juist ge zegd omtrent de „ruilverkaveling". Het besluit en vooral de wijze waarop het genomen is, zal zich wel wreken, 't Is heel gemakkelijk volmachten van een voudige boeren, die deze hebben opge steld als gewoonlijk, voor ongeldig Je verklaren, maar 't is ook heel onbillijk. Waarom heeft men dan niet tevoren een juist model aangegeven of ver strekt? Dan zou men wel een andere stemverhouding gekregen hebben. Het is weer als altijd, wij moeten al les maar slikken wat uit den Haag of uit Den Bosch komt. Ziet men dat het misschien niet lukken zal, omdat de meeste bóeren-belanghebbenden er te gen zijn, dan heeft men er wel een vondstje op en klaar is kees. Het moet er door. De heeren die het aangebonden heb ben weten wel waarvoor en de inge landen kunnen maar dokken voor dien mooien weg, die begint met een groot stuk van ons eigendom af te nemen en voor het onderhoud idem zooveel te vragen. Dat de burgemeesters van 's-Grave- moer en Sprang-Capelle er zoo voor waren verwondert mij niets, nu den Haag en den Bosch gesproken hebben. De onbillijkheid met die volmachten ligt er dik op, maar de boeren moeten alles slikken. De kruik gaat zoolang te water, tot ze breekt heeren. Kijkt maar eens naar Maas en Waal. Boeren zijn goede, brave menschen, zoolang men ze goed laat. Dat heeft men ook in vroeger tijden hier in deze streken ge zien; Waspik en Raamsdonk houdt je goed a.s. Zaterdag. Tot slot houde U mij de opmerking ten goede, dat dit geen verslag was, zooals wij dat van U gewoon zijn. Slechts enkele personen kwamen hier aan 't woord, slechts enkele gezegden werden opgenomen; 't maakt op mij en velen den indruk van een partijdig op gemaakt verslag en totaal onvolledig. J. Vrijh.-Capelle. Tot onze groote spijt hebben wij de ze inderdaad belangrijke vergadering niet bijgewoond; waren wij er tijdig van op de hoogte geweest, dan zou onze verslaggever present geweest zijn, voor een uitvoerig verslag als steeds. Nu hebben we om onze lezers nog iets te geven, ons moeten bepalen tot overna me van een verslag zooals 't in ver schillende bladen heeft gestaan. RED. JNA ELKEN MAALTIJD i Ruilverkaveling. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij over bovenstaand onder werp nogmaals eenige plaatsruimte. Ik las het verslag dezer vergadering in de „Bossche Crt." en „de Echo", met slechts enkele mededeelingen. Men beschouwt deze zaak in de pers „en bagatelle'\ Dit is zij werkelijk niet. Aan het „voor" of „tegen" wensch ik niets meer toe te voegen. Dit is doodgepraat. Wel nog even over de volmachten. Hoe kwam het toch, dat volmachten reeds van kracht waren en weer later van nul en geener waarde? Voor bui tenstaanders wil ik nog even mededee- len, dat de volmacht voor 't Burgerlijk Armbestuur van oud Capelle van on waarde was. Daarop hebben de heer- ren J. Huijsman en A. J. Verhoeven, bestuursleden, eene nieuwe volmacht gelegaliseerd door den aanwezigen Heer Burgemeester Smit ingeleverd, die toen werd goedgekeurd. De volmacht van „de Diaconie Herv. Kerk te Capelle deugde evenmin. Geen jurist zijnde, weet ik niet pre cies, indien eene nieuwe volmacht ware geschreven, wie alsdan de onderteeke naar moest zijn. Vermoedelijk de Pre dikant onzer Herv. Gem. De Diaconie besloot „tegen" te stemmen. Kon de aanwezige Pres. Ouderling, de heer J. A. Verheijden. met den diaken A. J. Verhoeven, deze nieuwe volmacht nu niet onderteekenen? Zoo waren er meer „puzzles". Ik ad viseerde den heer Kipp, Lid der Ged. Staten, deze vergadering te verdagen. Nog even heb ik in deze „volmachten kwestie" geconfereerd met den aan mij zeer na geparenteerden heer Mr. S. Naaijen uit Rotterdam. Deze heer durf de mij hierop over verdaging zoo di rect geen antwoord geven. Het scheen eene zeer ingewikkelde geschiedenis te zijn. Uit den aard der zaak zijn hier over zeer harde woorden gevallen en heb ik nog gesust tegenover Burg. Smit zeggende dat Z. E. Achtb. „slechts" handteekeningen had te legaliseeren, méér niet. Ik ben driftig wordende te ver ge gaan, tegenover het Secretarieperso- neel. Hiervan waren twee eigenaars in dezen polder, n.m.l. mijn Neef, de heer W. Heijmans-Vermeulen en de heer B. Verhoeven, le ambtenaar van Loon- schendijk, als gemachtigden, aanwezig. Openlijk vraag ik voor deze „brute" uitdrukking tegenover het geheele per soneel beleefd excuus. De drift ontstond, doordat naar mijn bescheiden meening, hier juridische spitsvondigheden gebruikt werden. Bovengenoemde twee heeren, tegen standers, zijn er zelve ingevlogen, an ders waren zij op de Secretarie reeds meer op hun „qui vive" geweest. Allen kennen nu mijn opvliegend ka rakter, wanneer het „Recht" in 't ge drang komt, waarvoor ik steeds op alle gebied vecht. Dit staat in ieder geval positief vast, dat het „Rechtsgevoel" een geduchte knak heeft gekregen, waarover heel Sprang-Capelle den mond vol heeft. Mijns inziens terecht!! Deze zaak is nog niet in kannen en kruiken! Waren alle volmachten in orde ge weest, dan was de Ruilverkaveling van de baan geweest, beweerde men. Posi tieve zekerheid heb ik hierover niet! Positief zeker was het een dubbeltje op zijn kant. Met dank voor verleende plaats ruimte, Uw abonné, A. M. VERHEIJDEN ADR.zn. 's-Greveld.-Capelle, 16 Juni 1937. Geslaagd. Voor het examen gemeente-admi nistratie slaagde Donderdag te Den Haag, den heer P. Peeters, ambtenaar ter secretarie, alhier. Ernstige val. Melkslijter v. d. Lee uit Nieuwkuijk kwam door 't plotseling wegtrekken van een paard te vallen van den trap der boterfabriek. Met ernstige blessures werd v. d. L. opgenomen en naar zijn woning ver voerd. Dr. Martens uit Vlijmen constateerde een gebroken rib. Zwembassin. De werkzaamheden aan 't zwem bassin vorderen thans goed. De wiel is ongeveer leeggepompt en naast de ophooging en afwerking rond om 't bassin is men reeds begonnen met uitgraven van 't kinderbad. Broodprijs. De broodprijs is in Drunen met in gang van Maandag j.l. 1 cent verhoogd geworden. Collecte. De opbrengst der collecte voor de reclasseering bedroeg 29.30.' Aanslag op auto. Terwijl den heer v. d. Berg uit Den Bosch over de Drunensche heide reed, kwam er plotseling iets tegen zijn voor ruit, waardoor deze versplinterd werd. Men verwacht dat een verdwaalde kogel of i.d. de ruit heeft getroffen. Onder leiding van majoor Peeters en veldwachter van Nistelrooy wordt een grondig onderzoek ingesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria d.v. A. Vissers-v. Son. Anna d.v. H. Tausch-de Gouw. ELSHOUT. O. L. Vrouwe Schuts. Op het concours te Kaatsheuvel be haalde de O. L. Vrouwe Schutse, den eersten prijs Korpsprijs en kwam in 't bezit van de wisselbeker en won daar bij diverse personeele prijzen. De werkloosheid in onze gemeen te beweegt zich in dalende richting. Vele landarbeiders zijn door den agent der arbeidsbemiddeling geplaatst. Doch ook naast deze tijdelijke opleving, wel ke een periodiek verschijnsel in een landbouwgebied is, is een zekere voor uitgang in andere takken te bemerken. De in Duitschland geplaatste arbei ders hebben tot op heden nog geen en kel ongunstig bericht naar hun familie leden gezonden, ondanks de vele ge ruchten dienaangaande. Na de ontploffing op de papier fabriek alhier, is de aangerichte schade thans wederom zoover hersteld, dat de fabriek nagenoeg op oude capaciteit kan werken. Aleer alles normaal gaat zal nog wel enkele dagen duren. Tegen den gewezen secretaris-pen ningmeester van de Geertruidenberg- sche Bouwvereeniging die van deze vereeniging ruim ƒ1100.had ver duisterd is Donderdagmorgen 17 Juni door de arrondissements-rechtbank te Breda 8 maanden gevangenisstraf ge- eischt waarvan 4 maanden voorwaar delijk en 4 maanden onvoorwaardelijk. De uitspraak is over 8 dagen. Voor de Evangeliesatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zon dag a.s. des v.m. 9.30 uur en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Luijtjes uit Leiden. Zondag a.s. om 2 uur begint in café „Modern" de strijd om het kampioen schap dammen van Noord-Brabant. Spelers zijn onze stadgenoot A. de Graag en Duijnhove (Berchem). - De processie van Heusden naar Kevelaar is bepaald op 15 en 16 Aug. De tewerkgestelden bij de werk verschaffing alhier, zijn voorloopig naar Geemeren gezonden voor het plukken van aardbeien. Openluchtuitvoering. De vrouwelijke Katholieke Jeugdbe weging zal Zaterdag en Zondag blijk geven dat ook de cultureele belangen van de meisjes bij de Katholieke Jeugd beweging in goede handen zijn. Onder leiding van de dames-onder wijzeressen Mej. Vrijaldenhoven en v. Besouw is in maandenlange voorberei ding het Bijbelsch Toneelspel „Jecuba" van Pastoor W. J. de Klijn ingestu deerd. Het stuk waaraan de geheele vrouwelijke jeugdbeweging mede werkt speelt in de laatste dagen van Johannes de Dooper. De hoofdrollen, verbeelden Herodes, de H. Johannes de Dooper, Jecuba de wettige echtge- noote van Herodes en Herodias zijn bloedschendige vrouw, Maria het aan genomen kind van Jecuba en Salome Herodias' dochter. Daarnaast slavin nen, krijgslieden, danseressen, volge lingen van Johannes, hofmeesteressen etc. in totaal 80 meespelenden. Het eerste en derde bedrijf speelt af op het terras van de Burcht Macherus, het tweede in de omgeving van Jericho aan de Jordaan. Zaterdag wordt een kindervoorstel ling gegeven, terwijl Zondag voor de volwassenen gespeeld wordt. Burgerwacht. Uitslag schieten met scherp van 1.1. RATIS) BIJ 2 PAKKEN HZ Donderdag 17 Juni. Hoogste schutters. L. v. Cromvoirt 48; C. v. Mierlo 47; H. A. Moolenschot 45; G. v. d. Hoven 45; P. v. Nieuwstadt 44; A. v. Riel 45 punt. Op 26, 27, 28 en 29 Juni a.s. wordt alhier een Vlaamsche Kermis gehou den. Georganiseerd ten bate der vrou welijke jeugdvereeniging. Aan deze kermis is een groote loterij verbonden, waarvoor vele en prachtige prijzgji zijn beschikbaar gesteld. J Donderdagmiddag had de winke lier L. v. Lee alhier het ongeluk van den zoldertrap te vallen. Hij bezeerde zich daarbij zoo ernstig dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Martens uit Vlijmen constatee^ de een gebroken rib. RAAMSDONKSVEER. Zondag treedt Ds. Oost om half 10 op in de Dorpsche kerk en om half drie in die op 't Veer. De uitslag van de voortgezette onderlinge damcompetitie-wedstrijd D. G. V., had Dinsdagovond den volgen den uitslag: J. C. Schott—P. Blom 1 1 Joh. Faro-H. Heurter 1 1 D. Blom—G. v. Erk 02 J. v. Strien—J. Steigenga 0—2 J. Spuijbroek M. Timmermans 02 H. RolffsN. Snijders 02 P. BlomM. Timmermans 1 1 CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half zeven op te treden Ds. Cuperus. Naar men ons mededeelt werden een dezer dagen van den landbouwer v. T. aan de Nieuwevaart een drietal schapen, welke in een weiland liepen, door een hond doodgebeten. J De gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" heeft besloten deel te nemen in de Superieure afdeeling aan het in de tweede helft van Augustus te Schiebroek te houden muziek- \£n zangconcours. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Qos- linga uit Utrecht. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Ds. P. K. Keizer, Geref. Predi kant alhier heeft een beroep ontvan gen naar de Geref. Kerk te Voorburg. De plaatselijke commissie van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", waarvan leider is de heer Jac. Vos alhier, zal a.s. Dinsdag 22 Juni een vergadering houden, om de moge lijkheid te bespreken of tot uitbreiding der commissie kan worden overge gaan. Knaapje opgehaald. Te Dreumel is opgevisch ,gescouwd en na herkenning duor de familie op transport gesteld naar Waspik het lijk van het vierjarig zoontje van schipper Pols uit Waspik. De kleine, het eenige kind van van de schippersfamilie, was bij het uitva ren van het Maas en Waal Kanaal ter hoogte van Weurt overboord geslagen De vader was het kind nagesprongen, maar slaagde er niet in het te redden Een Godsgericht! De burgemeester van het plaatsje Söst bij Minster had onlangs het bevel gegeven, dat uit alle scholen moesten worden verwijderd en in het water van de Muhltalsperre— waaraan het plaatsje ligt— gewor pen moesten worden. Hiervan is door de Duitsche bladen melding gemaakt. Geen melding werd echter gemaakt van het feit, dat, zooals ons van ingelichte zijde wordt medegedeeld daags voordat dit bevel zou worden uitgevoerd, de burgemeester van Söst met zijn auto in de Muhrtal- sperre is gereden. Ondanks alle aangewende pogin gen slaagde men er aanvankelijk niet in, zijn lijk terug te vinden in de rivier, die ter plaatse zeer diep en snel stroomend is, Eerst na drie dagen, toen men de electiische turbines uie aan bet rieviertje zijn gebouwd, en die de omgeving van eleclnschen stroom voorzien, had stopgezet, is men er in geslaagd, het lijk te vinden. Het lag met verwonde handen achter de auto in de rivier. VrooW onder auto. Een vrouw wilde bij de brug bij de admiralengracht te Amsterdam den rijweg oversteken, toen zij op den weg stond zag zij eerst dat er een auto aankwam. Zij begon nu te twijfeen waardoor de bestuuruer van den wagen, die krachtig remde niet meer wist naar welken kant hij zijn stuur moest omgooien Hel slachtoffer werd gegiepen en tegen engrond geslingerd Van alle kanten kwamen nulpvaardigen toesnellen. Men waarschuwde den Geneeskun digen d enst, doch toen een ambu lanceauto ter plaatse verscheen bleek de vrouw te zijn overleden. Verdronken Woensdagochtend heelt de land bouwer P te Herkenbosch zijn woning verlaten om te gaan wei ken op een perceel bouwland in de nabijheid van de Roer. Toen hij 's avonds nog niet was teruggekeerd werd een ongeluk gevreesd Daar men vermoedde dal bij in de Roer kon gevallen zijn, is deze afgedi tgd met het resultaat, dat zijn lijk wtid opgehaald. P. was 50 jaar oud en gehuwd, doch heelt geen kindeien. Een agent van politie vond gister middag op den Burgdammerdijk een fiets en kleeren, welke vermoe del11k van een zwemmer afkomstig zijn. Tegen 5 uur is de politie ter plaatse gaan dreggen, Zij heeft tot nog toe niets kunnen ontchkken. Men vermoed, dat iemand bij het 'wemmpn is verdronken. RAAMSDONK. WAALWIJK Deze damclub die ruim 10 jaar bestaat ls bier in den omtrek alom bekend door haar spel en niet minder om de spelers zelf, want wan neer wij onderstaande opstelling eens goed be schouwen en de spelers een voor een onder de loupe nemen, dan zou men haast zeggen wat moet WDV een damclub die pas een half jaar bestaat en nog in geen competitie heeft gespeeld, dus ook geen wedstrijd-routine heeft, wat moet die hier tegen beginnen. Ongetwijfeld heeft Heus- den de beste papieren en ligt'een flinke over winning voor de hand, maar toch zal ze die niet cadeau krijgen. Bord I. A. de Graag Mr. dammer, die dit jaar zulk een schitterend succes heeft behaald om het kampioenschap van Nederland te Amsterdam, en daar de kunst vnn Brabant heeft weten hoog te houden, zijn laatste partijtegen den ex-kampi oen Vos wist hij zelfs te winnen. Wat zal onze kampioen D. Verhagen tegen zulk een perfect speler doen? Wij zullen afwachten. Vervolgens bord II dhr. Bax die in sterkte niet veel voor de Graag onder doet. Deze wist een blindpartij vnn den Nederlandsclien kampioen en oud- wereldkampioen dammer B. Springer te winnen. WDV'ers speelt wat gij kunt opdat ge met een eervol resultaat dit nederlaag-tournooi tegen dfc Graag c.c. moogt besluiten. De opstelling van beide 10-tallen is als volgt: WDV Damclub VD Heusden. D. VerhagenA. de Graag (Mr. dammer), v.d. HammenC. Bax A. MoonenB. Klerkx H BrouwersC. Schaap A. v. d. GouwGer. Jonker F. v. d. GouwJ. Timmermans A. HollemansA. Deurloo H. Hulst—R. Kammlnga F. HollemansJ. Deurloo F. te VruchtenG. Jonker Deze wedstrijd vangt aan om 8 uur. Kampioenschap dammen van Noord-Brabant. Woensdag 23 Juni C. de Joode (Genderen)D. Verhagen (WDV). I Dinsdag 1.1. zette onze plaatselijke damver. WDV haar club-competitie in café rest. „De Molenvliet voort met de navolgende partijen Groep I. Fr. HollemansA. Moonen 02 v. d. HammenII. Brouwers 02 Groep II F. v. d. GouwP. Berriotte 20 F. te Vruchten—A. v. d. Gouw 02 Doordat Flip een nederlaag te slikken kreeg en met 2 punten deze competitie is geëindigd degradeerd hij naar de 2e groep en zal aldaar een beter figuur moeten slaan waarvoor wij hem wel in staat achten. In groep II wisten de Gebr. v. d. Gouw belde ren overwinning te boeken waardoor de oudste van deze twee het kampioenschap behaalde, en z'n broer Frans de 2e plaats bezet welks punten- {.nntal door geen der anderen kan worden be haald, zoodat beiden promoveeren naar Groep 1, waarin zij zich wel thuis zullen gevoelen. Proficiat Voor de kampioen van groep I en II is een draaginedallle beschikbaar gesteld die op 6 Juni zal worden uitgereikt. PER PAKJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM l HR-24 A 17'/i CTS. PER PAK GEEN BETER ZELFWERKEND WASCHMIDDEL DAN. "H Z HTJ8-A Van 5 tot en met 11 Juni 1937. Geboren. Edmunda M. Th. dv. Joliannis Th. de Wit en Catharina Segeren Petronella A. M. dv. Mar- tinus C. Ooinc en Petronella A. M. Bouwcns l.eendert zv. Hcndricus Joh. van de Laar en Maria Sterrenburg Pieter zv. Antonic Pruijs- sers en Cornelia Arcndse. Overleden Gerardus M. Vissers, oud 2 dagen Thomas Smits, wedr. van Adriana van Boxtel, oud 79 jaren Adriana W. Loomeijer, eclitge. van G«r- ril J. Visser, oud 42 jaren. Van 11 tot 18 Juni 1937. Geboren Maria Johanna, dv. J. C. Lommcrs-van Oort Ida Maria Wilhelmina, dv. H. van Baardwijk-de Wit Gerarda Evclin An ton ia Maria, dv. J. A. Verhoeven-Hantsch Antonius Johannes, zv. L. Klerks-Willems Ilildegonda Maria, dv. II. de Hoop-van Donk. Overleden A. van der Lee, oud 67 jaren, echtgenoot vnn Ja. van der Lee, wonende te Drunen. Gehuwd A. G. Herman, oud 22 jaren, wonende te Kerk- driel en Ha. A. Brokken, oud 20 jaren, wonende te Waalwijk F. J. A. Dekkers, oud 21 jaren, en Ha. Kleijssen, oud 25 jaren, beiden te Waal wijk J. L. H. Keetels, oud 27 Jaren, en Pa. Ma. Ja. Festen, oud 21 jaren, beiden wonende te W aalwijk. Huw. aangiften: C. P. Beerens, oud 30 jaren, en Ma. Ja. Smul ders, oud 26 jaren, beiden te Waalwijk A. Pulles, oud 26 Jaren, wonende te Drunen en Tha. Ga. de Buijter, wonende te Waalwijk. Ingekomen: Eth. Ma. La. Verhagen van 's-Gravenhage J. P. A. Ramakers van Amsterdam Adr. van Brunscliot van Loonopzand He. Mazurck van Tilburg Pa. Ga. Stubbe van Loonopzand Wa. Fra. An. van Dongen van Eindhoven J. J. de Ronde en gezin van Gilze Reijen J. A. Maaskant van Geertruidenberg. Vertrokken: B. van der Waals naar Tilburg C. A. M. de Ries naar Rotterdam J. M. Vugts naar Doctinchem.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7