Plaatselijke Berichten H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat van het Zuiden. Zaterdag 19 Juni 1937. No. 50 De Echo w. Derde Blad heden 6 April 1937: G. W. G. Bouwvakarbeiders 42 7 59 10 Houtbewerkers 4 7 1 Kleermakers 6 12 5 8 Lederbewerkers 172 107 177 27 Leerlooiers 7 9 Metaalbewerkers 3 1 5 1 Typografen 3 3 - Diverse werkkrachten 39 3 44 2 H.H.S. 5 jarige cursus Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Nieuw telefoonabonné's J. N. D. te B. De Veteranen club „Ons Huis." GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. Openbare vergadering, te houden op Vrijdag 25 Juni 1937, om 19 uur ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Kon. goedgekeurde verorde ning op de heffing van keur loon, vastgesteld bij raadsbe sluit van 27 November 1936. 2. Kon. goedgekeurde verorde ning tot wijziging der veror dening op de heffing van pre cariorechten, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Maart '37. 3. Kon. goedgekeurde verorde ning op de heffing van opcen ten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting voor het belastingjaar 1937-1938, vast gesteld bij raadsbesluit van 25 Maart 1937. 4. Goedgekeurde raadsbesluiten van 28 Mei 1937 tot wijziging der begrootingen 1936 en '37. b. Van den Gemeentearchivaris. Verslag gemeentearchief over 1936. 2. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het aanbren gen eener overdekte schutters- standplaats op de schietbaan aan het Galgenwiel. 3. Aanbieding rekeningen burgerlijke armbesturen over 1936. 4. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1936 en 1937. 5. Behandeling bezwaarschrift straat belasting. Prae-advies punt 2. Bij het houden van schietoefeningen op de schietbaan der burgerwacht aan het Galgenwiel is gebleken, dat er be hoefte bestaat aan eenige beschutting van de deelnemers tegen regen. Herhaaldelijk moeten bij regenachtig weer aangezegde schietoefeningen wor den afgelast en reeds aangevangen oefeningen worden onderbroken. Door beide bezwaren wordt vanzelf sprekend het bezoek aan de schietoefe ningen nadeelig beïnvloed. Het maken eener overdekte stand plaats voor schutters en waarnemers, waarvan de kosten worden geraamd op 275. zal het bestaande ongemak volledig oplossen. Bovendien zal bij voldoende, beschutting tegen regen het schietseizoen zoowel in het voorjaar als in het najaar zoo noodig met een maand kunneiwworden verlengd. Wij stellen U mitsdien voor, een crediet van 275.— tot het voorom schreven doel beschikbaar te stellen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. WERKELOOSHEID. De stand der werkeloosheid in onze gemeente is op heden als volgt: 276 geheel en 130 gedeeltelijk werkloozen, tegen 309 geheel en 49 gedeeltelijk op 6 April 1.1. De verdeeling over de verschillende groepen is als volgt: per per Totaal 276 130 309 49 Examens. Aan 't Gymnasium der Auguslijnen te Eindhoven slaagden voor eind examen A o.m. de heeren J Spijker man te Eindhoven en J. W. Tami niau te Tilburg Aan het Canisius College te Nij megen voor eindexamen H. B. S. de heeren Wim Klijberg te Nijmegen en J. Tielen te Boxtel. Onze plaatsgenoot Th. Fijan slaagde dezer dagen voor'1 diploma Betontechnicus P.B.N A.te Arnhem. De heer Spitters, werkzaam ten kantore der Directe Belastingen alhier, slaagde bij de gehouden examens te 's Bosch als Rijksklerk der Directe Belastingen, Invoer- rechten en Accijnzen. De mondelinge eindexamens (de schriftelijke hebben reeds plaats gehad) der Hoogere Handelsschool 5.jarige cursus, die voor de laatste maal deze naam draagt en in het a.s. schooljaar is omgezet in R.K. Hoogere Burgerschool A met 5 jarigen cursus zullen plaats hebben op Maandag en Dinsdag 21 en 22 Juni a.s. De uitslag zal bekend zijn om omstreeks 4 uur en er zyn negen examinandi. Tot gecommiteerden bij deze examens zijn door den Minister van Onderwijs benoemdde Zeer Eerw. heer pastoor Heezemans, Waalwijk, dra. B Geers, apoth. Waalwijk, dr. H. Michels, docent aan de R.K, Leergangen te Tilburg, A. Smit, burgemeester van Sprang Capelle. Gedelegeerde van de K. v. K. te Waalwijk is mr. R. van der Heijden te Drunen. Naar wij vernemen hebben zich voor het nieuwe studiejaar der R.K. H.B.S. tot dusverre 29 leerlingen aangemeld. Geslaagde muziekavond In «Hotel Verwiel« gaven de leer lingen van onzen plaatsgenoot, den pianist en muziekleeraar Jan Ver. Hoeven een openbare voordracht oefening. Het ging er heel ongedwongen en gemoedelijk toe. Men kon weder constateeren, dat Verhoeven niet alleen een «all round« pianist is, doch tevens een goed paedagoog. Behoudens een enkel nerveus moment werd er goed gemusiceerd. Adri v. d. Linden speelde met een zekere techniek «Invitation de la Valse« van Weber en «Syncopated Music« van Rae da Costa. Alda Hooymaayer en Dini van Helvoirt speelden op alleszins verdienstelijke wijze hun moeilijke stukken. Ook bleek laatstgenoemde een vaardige muzikaal-aanvoelende accompagnatrice te zijn. De orgelstukken, gespeeld door Chris van Os, een jongmensch met buitengewonen aanleg en Piet Smulders, vielen zeer in den smaak. Men moest dan ook respect hebben voor deze twee, hoe zij de zeer moeilijke stukken, ondanks den jeugdigen leeftijd van eerstgenoemde en het missen van net gezichtsver mogen van den ander ten gehoore brachten. Zeer goed waren de prestaties van de jongste executanten, t.w. Marie Thérèse Langemeyer, Joke van Helvoirt en Zus van den Berg. Hun piano, en zangnummertjes, Eurhythmische oefeningen, ver schillende geaccompagneerd door hun leeraar. oogstten terecht veel succes. Los en ongedwongen musi ceerden zij. Deze luimige, leutige stukjes gaven hun een natuurlijke uiting aan haar gevoelens. Bij hen was alles spel. Vooral de Neger poppen vielen zeer in den smaak en bij »Titikrankrankran« ook uit gevoerd door bovenstaand trio, waren het Anna Pawlowa's in den dop. Het getuigde, dat voor geen enkel kind muziekonderwijs onaangenaam behoeft te zijn, integendeel; laat ze echter lachen, bewaar er zorgvuldig de vroolijkheid in. Het onderricht is niets waard wanneer het den kinderen hun moed en luchthartig heid doet verliezen. De avond was natuurlijk een groot succes voor Jan Verhoeven, Jammer dat het »Mendelssohn«- concert, hetwelk door hemzelf zou worden gespeeld, wegens'n blessuur aan zijn vingers moest komen te vervallen. Behalve bloemen, ontving hij van enkele muziek-enthousiasten eenige nuttige en practische geschenken. SLAGERS OPGEPAST! Van den directeur van den Vleesch- keuringsdienst Dr. Bos alhier verna men wij dat hem den laatsten tijd en kele gevallen zijn ter kennis gebracht waarbij onbevoegden, die zich uitgeven voor controleurs van de zuivelcentrale of ambtenaren van den vleeschkeurings dienst, een onderzoek in slagerswinkels kwamen instellen, met de voor de hand liggende bedoeling om het een of an der van hun gading in te palmen. In Drunen en op een paar plaatsen in Kaatsheuvel hebben deze pseudo- ambtenaren, die met z'n tweeën schij nen te opereeren, reeds getracht hun slag te slaan. Bij een der Kaatsheuvelsche slagers troffen zij het echter minder goed, daar deze den bezoeker om zijn indentiteits- kaart vroeg. Op het hautaine antwoord dat de slager daarmee niets te maken had, dreigde deze hem buiten te zulllen gooien, doch zoover liet de „ambte naar" het niet komen, want hij koos met zijn maat die buiten stond te wach ten ijlings het hazenpad. De slagers mogen dus wel op hun hoede zijn en eventueele controleurs eerst naar hun indentiteitskaart of po litiepenning vragen alvorens hen in hun zaak te laten rondsnuffelen. TIMTUR-PRIJSVRAAG. De Timtur-prijsvraag verbonden aan de groote actie voor de juiste beoor deeling en het koopen van goede schoenen door het alom in den lande thans bekende en gewaardeerde boek je „Schoenfabriek Fabrieksschoen", is een geweldig succes geweest. Niet minder dan 16000 inzending* zijn binnen gekomen. De hoofdprijs van 250.is ten deel gevallen aan Zuster Adriana Noordam, S. en A. Ziekenhuis, Catha- rijnesingel 101, Utrecht, terwijl voorts 134 paar fraaie Timtur-schoenen als verdere prijzen zijn beschikbaar ge steld, terwijl nog 104 verrassingen wor den uitgekeerd. Er zijn talrijke inzenders die zich de moeite getroost hebben om hun oplos sing op origineele wijze in te zenden in hout, metaal, doek, glas en klei, bui tengewoon smaakvol en geestig, zoo zelfs dat de firma van al die inzendin gen een aardige stand heeft gemaakt om ze te doen fotografëeren; die foto geeft wel een goed idee van de popu lariteit van het „Timtur'-fabrikaat. De directie heeft dan ook gemeend aan degenen die zooveel ambitie ge toond hebben voor deze prijsvraag extra prijzen beschikbaar te moeten stellen, eveneens in den vorm van een paar gratis „Timtur "-schoenen. Een en ander wijst duidelijk op het mooie succes van deze actie, die naar wij vertrouwen een blijvend resultaat zal hebben voor het koopen en dragen van goede schoenen en voor „Timtur" in het bijzonder. Weggeld Evenals gedurende het vorige zomerseizoen zijn ook thans bij de Rijksontvangers verkrijgbaar gesteld driemaand kaarten voor rijwielen tegen betaling van fl,25. Deze z.g. vacantiekaarten zijn geldiggeduren- de de maanden Juli, Augustus en September. 314 Ivo van Harens Schoen fabrieken Filiaal Grootestraat 295. 306 H. L. v. d. Hammen, Leder handel, Grootestraat 46. 312 G. van Heesch, Aannemer, St Antoniusstraat 60. 299 »Hollag« Industrial agencies for Holland, Grootestraat 261. 313 G. Pullens, in gevogelte, Laageinde 28. 307 Joh. de Rooij en Zonen, Brandstoffen en Grinthandel, le Zeine 15. 311 J. H. Sars, Meelhandel, le Zeine 19a. 308 Joh de Waal, Kaashandel, Kerkstraat 101. Vervallen telefoonabonné's, 74 C. J. Snijders, Laageinde 30. Aanbesteding Gisteren werd aanbesteed onder landelijk georganiseerde aannemers het bouwen van een woonhuis voor den heer J. van Iersel te Waalwijk. Architect J. Luyben te Vlijmen. Ingeschreven werd als volgt: Th, de Graauw, Waspik f6930 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f6449 Kleinloog en Verhagen, Capelle f6324 H. Maas, Waalwijk f6309 Wed. Aarts. Waalwijk f6305 A. C. Raaymakers, Waalwijk f 6238 Gebr. de Graauw, Waspik f6^28 Jos. Leijten en Zn., Raamsdonk f6070 C. B. Timmermans, bprang f5987 A. P. Kramer, Heusden f5923 Gegund aan A. P. Kramer te Heusden. Onder architectuur van den heer A. C. Fijan, werd Dinsdag middag aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis met garage voor rekening van den heer H. Schoondermark. Ingeschreven werd als volgt: C. Timmermans, Sprang f9089 L. v. Kampen, Waalwijk f8984 C. Willemse, Sprang f8925 W. v. d. Hammen, Waalwijk f8884 W. Nieuwenhuijzen, Sprang f8777 Wed. Aarts en Zn. Waalwijk f 8680 H Maas, Waalwijk f8594 Gebr. v. d. Willigenberg, Sprang f8589 Gegund aan de laagste inschrijvers Gebr. v. d. Willigenberg te Sprang. Opdracht Aan de machinefabriek der firma F. van Wees alhier is opdracht verleend tot het vervaardigen van een complete stofzuigerinstallatie voor de Hollandia Schoenfabrieken. - Het vervaardigen van een loopenden transportband voor de N.V. Ivo van Haren's Schoenfabriek is opgedragen aan de firma Wed. Verhulst en Zn. alhier. Aan de firma Wed. Verhulst en Zn. is tevens opgedragen het aanleggen van een verwarmings installatie in de magazijnen der lederfirma Vermeer en Beerens alhier. Rijksvakschool De studenten der Rijksvakschool brachten gistermiddag een bezoek aan de overlederfabriek «de Amstel» fa. Gompen alhier. ALTIJD SLECHTE SPIJSVERTERING. Nu geen klachten meer. „Ik had veel last van de maag, ten- gevolg e van slechte spijsvertering, waardoor ik altijd lusteloos en moe was. Sï-nds eenigen tijd gebruik ik nu jv.icyeld de „kleine dagelijksche dosis' Kruscher. Zoodra het opraakt krijg ik we*, hoe:dpijn en als ik het dan weer neem. is hoofdpijn weer weg. Voor dat ik Kruschen nam durfde ik haast niets eten. maar nou eet ik weer alles. De zes minerale zouten in Kruschen sporen Uw inwendige organen tot be tere werking aan, waardoor Uw voed sel snel en volledig wordt verteerd. Hierdoor wordt voorkomen, dat voed- seireste.n in het organisme achterblij ven, welke lasten of pijnen veroorza ken. Moeheid en lusteloosheid zullen tot het verleden behooren. In plaats daarvan krijgt ge een gevoel van opge wektheid, levenslust en volkomen ge zondheid. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Lét op, dat op het etiket op de flesch, zóówel als op de buitenverpak king de'naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. VRACHTAUTO VEROORZAAKT TWEE ONGEVALLEN. Toen Donderdagmiddag de heer v. O. zich per fiets tusschen het stoom gemaal en de Groensteeg bevond, werd hij ingehaald door een vrachtauto be stuurd door P. D. uit Udenhout, ge heel beladen met hooi, die den weg ge heel noodig had, met het gevolg dat de heer v. O. met zijn hoofd tegen een boompje sloeg en daarna in den berm van den weg terecht kwam. De heer v. D. klaagde over hevige hoofdpijn, doch bleek verder geen na- deelige gevolgen te hebben opgeloo- pen. Dit was het eerste bedrijf. Zonder te stoppen vervolgde de bestuurder zijn weg om vooraan in de Putstraat een 'drie-wieler van van L. uit Nieuwkuijk aan te rijden beladen met 120 bloem potten, waarvan niets over bleef. Ook na dit tweede bedrijf reed de auto door, doch werd door een luxe auto, waarin agent H. zat, aan het sta tion ingehaald, waarna de agent voor het derde bedrijf zorgde in den vorm van een serie processen-verbaals. Het zal voor den verkeerszondaar een dure rit worden. Ongevallen Tengevolge van onachtzaamheid had de 16-jarige H. alhier het ongeluk in een mes te trappen met het gevolg dat een zijner voeten bloedend werd verwond. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en legde hem eenige weken gedwongen vacantie op. De gemeente-opzichter van W. had Woensdagmorgen het ongeluk bij het verrienten van werkzaam heden aan den sproeiwagen, met zijn hand bekneld te raken, waar door zijn duim ernstig werd ge blesseerd. Toen eenige kinderen 1.1. Woensdag in de le Zeine aan het spelen waren, ontstond er ruzie; een der ruziemakertjes greep een groote steen en trof daarmee een kleine van F., die geheel buiten de kwestie stond, ündertusschen kreeg de kleine een ernstige wonde aan 't achterhoofd, die hevig bloedde en door den dokter werd ver bonden. Handboog Op de banen van «Eendracht maakt Macht« gevestigd in café »'t Vosje« werd j.l. Zondag een bondsconcours gehouden dat in elk opzicht een geanimeerd en spannend verloop heeft gehad en waarop de organiseerenue vereeniging «Een dracht maakt macht« ook groot succes wist te behalen. De voorzitter van den Langstraat schen bond van Handboogschutters gezelschappen de heer W. v. Sprang uit Vlijmen kweet zich weer op de hem eigen vlotte wijze van zijn taak en reikte aan het slot, onder een toepasselijk woord de prijzen uit die behaald werden als volgt: Korpswedstrijd le zestal. Eereprijs: Ons Genoegen, Herpt. le pr.Eendracht maakt Macht E.V. 2e pr. De Wets Zonen Drunen Heide. 3e pr. Gonstantia Drunen. 4e pr. Buiten verwachting Vlijmen. Kampioen: Eendracht maakt Macht Waalwijk. Eerekruis J. v. Delft Drunen. Koningskruis v. Noort, Herpt. 2e Zestallen. le pr. Gonstantia Drunen. 2e pr. De Wets Zonen Drunen. 3e pr. Eendracht maakt Macht. Wisselbeker: Eendracht maakt Macht Waalwijk Aan het a.s. Zondag te Hint ham te houden Nationaal Con cours zal ook een 6 tal van het handboogschuttersgezelschap «Een. dracht maakt Macht« alhier deel nemen. R.K. Werklieden—vereeniging Aan 't uitvoerige jaarverslag van den secretaris der R.K. Werklieden vereniging, den heer C. P. Didden, uitgebracht in de algemeene jaar vergadering van 1.1. Maandag ont— leenen wij 't volgende Outrzicht van het ledental. Het ledental bedroeg op 31 December 1935: 718 üp 31 December 1936 was d^ stand 670 of een vermindering van 48. Het aantal donateurs bleef vrijwel gelijk aan het vorige jaar en bedroeg pl.m. 125. Bestuur. Het bestuur onderging in den loop van 1936 geen enkele wijziging. Secretariaat. Het Secretariaat had 234 ingekomen en 155 uitgaande' siukken, waaronder niet be grepen de diverse convocaties, bovendien weiden door het Secretariaat, met behulp van den 2en Secretaris verwerkt een 600-tai ingtkomvn en verzonden stukken betrcffen- ae het Concours van onze liaimonie. Van de vergaderingen. In het afgeloopen jaar weiden 8algemee ne vergaderingen gehouden. Vooits weiden genouüen 4 vergaderingen van den be stuursraad, 39 bcstuuisvergaaenngen en 7 gecombineerde vergaderingen met diverse besturen ot personen. Personalia In Februari ram onze Eerw. Adviseur, Pastoor Verhagen, wegens drukke werk zaamheden ontslag ais zoodanig en werd door Mgr. Diepen als zijn plaatsvervanger benoem o onze tegenwooidige Adviseur, de Weltierw. Heer Kapelaan van Ruoij. Bioscoopkwestie. In de Bestuursvergadering van 20 April kwam voor 't eerst een schrijven van de uirectie der Bioscoop ter spraae, die den wensch te kennen gat het contract teannu- leeren en naar een andere zaal te verhuizen. Up 11 Met d.a.v. werd over deze kwestie een ernstige bespreking gevoerd met den Z.fcerw. Heer Pastoor Heezemans. 1 alrijke vergaderingen werden in hoofd zaak door dit onderwerp in beslag geno men. waar de financieele kwestie uiteraard 't zwaartepunt vormde. Na een gehouden reterendum onder de leden werd eindeitik in de vergadering van 21 December besloten de contributie met 2 cent per week te ver- hoogen om daardoor mogelijk te maken het contract met de bioscoop te annuleeren. Ontwikkeling en Ontspanning. Ook op dit gebied werd het afgeloopen jaar heel veel geboden waarvan het jaar verslag een uitvoerige opsomming geelt. Kinder.St.' Nicolaasfeest. Op 5 December had wederom het gebrui kelijke Kinder-8t. Nicolaasfeest plaats voor de kinderen onzer leden. Meer dan 300 kleinen waren opgekomen. Propaganda. Onze Propaganda-club „Credo Pugno" maakte zich in het afgeloopen jaar op ve lerlei gebied verdienstelijk. Door huisbezoek werden de vak- en standsorganisaiie en te vens de verschillende instellingen gepropa geerd, terwijl tevens met groot succes de propaganda voor de Volkskrant werd ge voerd. Commissie van Liefdewerken. Omstieeks Kerstmis had de eerste ver strekking van goederen in natura plaats. Een honderdtal gezinnen werd met het meest noodzakelijke bedacht. Moge deze commissie, gesteund nog door meerdere af- deelingen en insiellingen in staat gesteld worden ook in den komenden winter we derom den grootsten nood in onze arbeiders gezinnen te lenigen. Coöperatieve beweging. De Coöperatie .Broederhulp" te Kaatsheu vel telde op 31 December hier ter plaatse 135 leden en een groot aantal verbruikers. Het totaalverbruik bedroeg f 45181.—. Er werd door genoemde, coöperatie dit jaar ook een filiaal in onze plaats gevestigd. Herwonnen Levenskracht. De speldjesdag voor Herwonnen Levens kracht, welke met Kermis-Zondag werd ge organiseerd, biacht op de som van f 102.07 Üe lotenveikoop bracht op f54.-. De vrijwillige stuiversactie lelde 118 leden. Omgezet werden 3815 zegels voor een bedrag van f 190.75. In verhouding tot het leden al van onze vereeniging is het aantal Stuiversvrijwilli- gers te klein Vrouwen-Organisatie. Op 27 Juli had het «estuureen bespreking met de vrouwelijke beambte van den Dioc. bond, Mej. Reijntjes, over de oprichting van een organisatie voor arbeidersvrouwen. Door het bestuur werden een aanial adressen versirekt. welke nadien door Mej. Reijntjes werden bezocht t-n opgeroe en tot een ge zamenlijke bespreking, slechts eenige vrou wen bezochten deze eerste bijeenkomst. Een tweede oproeping had plaats, doch 't resultaat was even pover als bij de eerste oproeping. Mej. Reijntjes geelt echter den moed niet op en houdt thans regelmatig om de 14 dagen een bijeenkomst met slechts enkele vrouwen, in de volle overtuiging dat zij op den duur zal slagen. Diversen Een gesloten retraite voor werkloozen had plaats met een 50-tal deelnemers. Aan de Spijskokerij, waarvan vele kin deren van onze leden profiteerden, werd evenals in 1935 een financieele bijdrage verstrekt. Voor het organiseeren van een Werk— loozendag, welke inmiddels in 1937 reeds met succes gehouden is, werd een Commissie benoemd. Onze instellingen. Doktersfonds. Het ledental van dit fonds steeg in den loop van het jaar, vooral doordat het fonds te Baardwijk in zijn geheel aansloot bij ons fonds en bedraagt thans 2204, tegen 2000 het vorige jaar. Een stijging dus van 204. De samenwerking met plaatselijke medici en Apothekers was goed, terwijl van de specialisten eenige medewerking verkregen werd door het toestaan van een kleine re ductie op de rekeningen. Tot een over eenkomst met deze laatste groep kon het bestuur nog steeds niet geraken. Fonds voor Ziekenhuisverpleging. Ook dit fonds blijft regelmatig in ledental toenemen. Dit bedraagt thans 2139 tegen 1900 het vorige jaar en steeg dus met 239, wat eveneens voor een deel te danken is aan de toetreding van het fonds uit Baard— wijk. Slechts 65 leden van het Doktersfonds zijn dus nog niet toegetreden tot het Ver— plegingsfonds. Ziekenkas. Het ledental van de Ziekenkas bedroeg 250. De uitgaven uit de Ziekenkas bedroegen f 2566,25, de inkomsten t 1756,17. De uit gaven uit het Steunfonds t 530.15, ae in komsten f 676.20 De Ziekenkas hao dus een belangrijk nadeelig en het Steunfonds een voordeelig saldo. Het bezit van de Ziekenkas bedroeg op 31 December f 7469.26, van het Steunfonds f 3112.73, tesamm dus f 10581.99. Steenkolen. Jnkoop. Vereeniging. Deze instelling telde op 31 December 355 leden. De omzet bedroeg in totaal 7722 H.L. Steenkolen. Evenals vorige jaren werd ook thans weer f 25.— geschonken aan onze vereeniging, terwijl f 15.— werd bijgedragen in de kosten van het Kinder St.Nicolaasteest. Bovendien werd het besluit genomen 25 H.L. Steen kolen beschikbaar te stellen voor den te organiseeren Werkloozendag. Centrale Volksbank. De Centrale Volksbank blijft steeds voor uitgaande. Het bedrag aan inlagen was f 18.238.77 Terugbetaald uit de Spaarkas f 12.537.71 Uit de belegg. kas f 200.59 Totaal terugoefaald f 12.738.33 Een vooruitgang dus van f 5.500.44 plus f 1500 bijgeschreven rente f 1.500. - f 7.000-44 Assurantie-wezen. Deze instelling boekt, ondanks de voor deden die zij biedt tegenover andere soort gelijke instellingen, slechts een geringen vooruitgang. Levensverzekering-Mij. »Concordia<a Deze Verbondsinstelling blijh zich in onze plaats langzaam maar zeker uitbreiden. Een tweede agent werd aangesteld, n.l. onze wijkbode H. Kolster. Onze Ontspannings-vereenigingen. Harmonie. De Harmonie mag met trots terugzien op het afgeloopen jaar. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan weid een groot Fedeiatief Muziekconcours georganiseeid, wat in alle opzichten geslaagd is. Behalve de gewone concerten, muzikale wandelingen, enz. werd medewerking ver leend bij tal van gelegenheden. Tooneelvereeniging. Ook de Tooneelvereeniging gaf ons, zooals we van haar gewoon zijn, weer menigmaal te genieten van goed tooneelspel. Liedertafel. In onze bestuursvergadering van 9 Maart werd het reglement der vereeniging goed gekeurd en werd daarin de naam vastgelegd van „De Vereenigde Zangers". We hebben in het afgeloopen jaar reeds eenige malen kunnen genieten van de prestaties der jonge vereeniging. Slotwoord. De Secretaris besluit zijn uitvoerig verslag met dank te brengen aan Qod en verder aan den oud-adviseur Pastoor Verhagen en den nieuwen adviseur Kapelaan van Rooij, terwijl kten slotte aller aandacht nog eens gevraagd werd voor „De Katholieke Actie", waarvoor Pastoor Heezemans de leden, vooral de jongeren, zoo dringend heeft aangespoord. De leden der Veteranenclub «Ons Huis», met hunne echtgenooten, hebben i l. Zondag een uitstapje gemaakt en wel naar Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. Om 8 uur des 'smorgens werd de reis aanvaard met een Touringcar van de Firma Mulders—Sars. Het weder was prachtig, hetwelk de stemming verhoogde. Gereden werd er door verschillende dorpen der Langstraat en al spoedig waren wij op den grooten verkeersweg, die leidt naar de nieuwe grootsche brug over de Moerdijk. Spoedig arriveerden wij in Dor drecht, waar halt gehouden werd om den inwendigen mensch wat te versterken. Bakker Jos. v. d. Water maakte zijn koffer open en daar kwamen voor allen wat worsten brood uitgerold, dat ons bijzonder goed smaakte met een heerlijke kop koffie. Dit oponthoud was maar kort, wij moesten verder; instappen werd er gecommandeerd, de pont over en zoo verder naar Rotterdam naar de Waalhaven. Jammer, dat de vliegfeesten daar ter plaatse zoo laat begonnen nl. om drie uur, daar konden wij niet opwachten en in plaats van een bezoek aau het vlieg veld, werd besloten een rondvaart te maken door de Rotterdamsche havens. Deze tocht viel bij allen bijzonder in den smaak, het weder was daarvoor buitengewoon geschikt en er was dan ook veel te zien, vooral die groote oceaanstoomers zooals de Statendam, dat alles was aantrekkelijk. Na deze rondvaart hebben wij in Rotterdam nog een koffietafel gehad om vervolgens weer verder te rijden naar Den Haag. Aankomst in Den Haag ongeveer 1 uur. In restaurant «Het Zuid» werd een diner besteld. Voor het diner even een kijkje ge nomen in Den Haag, een bezoek aan de gevangenpoort en het paleis bezichtigd van onze geeerbiedigde Koningin. Nu weid het tijd voor het restau rant, ni. voor 't diner, waarvoor allen plaats namen aan een gereser veerde tafel. 'n Kort woordje werd gesproken door den voorzitter die allen een

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9