Het Festival te v.m. Baardwijk. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Plaatselijke Berichten. Woensdag 23 Juni 1937. No. 51 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. DUSSEN. 'S-GRAVEMOER. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL, Een zeer geslaagde laatste dag, een bniiant stol. met De muziekfeesten, georganiseerd ter gelegenheid van het 5U-jarig beslaan her hieüertafel „Tot bloei cier Toon kunst" alhier, behooren weer tot hel verleden. Laten wij de drie feestdagen nog eens de revue passeeren dan komt, wat kwaliteit en kwantiteit van deelname als wat het bezoek betreft de laatste dag domineerend op den voorgrond. Niettegenstaande het weer j.l. Zon dag niet zoo meewerkte als de beide vorige feestdagen, de lucht meestal dreigend bewolkt was en er zells een paar regenbuitjes als spelbrekers op traden, heelt deze laatste dag een schitterend verloop gehad en vormde een waardig besluit van deze grootsch opgezette feestviering, die vooral door het mooie effectvolle slot, nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Nadat om 2 uur de deputaties van verschillende deelnemende gezelschap pen in de zaal van den heer P. van Cromvoirl ontvangen waren, waarbij zij door den voorzitter van het comité van ontvangst den heer C. v. Haren in een keurige toespraak verwelkomd werden, ving reeds om ruim half drie het festival aan. Achtereenvolgens traden op: Mannenkoor „De Ster der Toekomst" Tilburg. Harmonie „St. Jan". Kaatsheuvel (Berkdijk). Zangvereeniging „Oefening en Ver maak", Udcnhout. Mannenzangver. „Volharding in Toonkunst", Dongen-Vaart. Kon. Muziekgez. „Euphonia", Kaats heuvel. Zangver. „Veghel's" Mannenkoor", Veghel. Mannenk. „Orova" (Onder Roomsch Vaandel), Kaatsheuvel. Harmonie „De Eendracht" uit Nieuw- kuik. Liedertafel „Oefening en Vermaak", Waalwijk. Gem. Koor „Oefening en Vermaak", Waalwijk. Mondorgelcorps „Kunst Adelt", Nieuwkuik. Mannenk. „Bel Canto", Kaatsheuvel. Damesk. „Bel Canto", Kaatsheuvel. Gemengd Koor „Bel Canto", Kaats heuvel. De lust bekruipt ons om de uitzon derlijk mooie prestaties van verschil lende dezer gezelschappen hier in het bijzonder te vermelden, doch waar ie dere verecniging naar de mate harer krachten, van haar beste kunnen heeft doen genieten, zullen wij hier geen namen noemen. Vooral op vocaal gebied werden door enkele mannen- en gemengde koren zeer mooie en hoogstaande num mers op werkelijk sublieme wijze ver tolkt en het geleek een edele onder linge wedijver om elkaar in kunst zinnige uitvoering te overtreffen. .Het talrijke publiek heeft Zondag middag enkele uren van hoogstaand vocaal en instrumentaal kunstgenot beleefd en de vaak langdurige bijvals betuigingen kunnen voor de betrokken vereenigingen als de beste waarde meter voor haar prachtige prestaties beschouwd worden. Op het feestterrein, in de Danssalon» in de straat en in de verschillende café's waar de gezelschappen waren ondergebracht heerschte den geheelen middag een gezellige drukte en vroo- lijke stemming, die haar hoogtepunt bereikte toen te ongeveer half acht het kranige VHertogenbosch Muziek corps onder leiding van den heer Mar. Ogier Jr., dal op het Raadhuisplein te Waalwijk was uitgestapt onder pittige marschmuziek en vroolijk trompetge schal in Baardwijk arriveerde. Zoowel in Waalwijk als Baardwijk stond een haag van belangstellenden langs den weg om het voorbij trekken van dit keurig geüniformeerde en sterk bezette muziekcorps gade te slaan, en een groote menigte was mee gekomen zoodat het aan de controle bij den ingang van het feestterrein even een overstelpende drukte was. Te 8 uur had de verloting plaats van de beschikbaar gestelde geldprij zen onder de deelnemende gezelschap pen. Het stemde tot voldoening dat geen enkele der 29 vereenigingen die hadden ingeschreven in gebreke was gebleven aan 't festival deel te nemen. De uitslag der verloting was: ie prijs 30.Kon. Muziekgezel schap „Euphonia" Kaatsheuvel, 2e prijs 20.Harmonie „St. Jan" alhier, 3e prijs 10.Mondorgelcorps Kunst Adelt" Nieuwkuik, 4e prijs 7.50 Gem. Zangvereen. „Hallelujah" alhier, 5e prijs 7.50 Liedertafel „Oefening en Vermaak" alhier, 6e prijs ƒ5.Lie dertafel „De Ster der Toekomst" Til burg, 7e prijs 5.Tilburg's Salon orkest. Hoewel de deelname dezen laatsten dag overgroot was, kon toch, dank zij de vlotte regeling het avondconcert reeds vóór half negen aanvangen. Eerst werkte het 's-Hertogenbosch Muziekcorps hel eerste deel van zijn programma af waarbij al spoedig bleek dat Ogier en zijn mannen niet alleen imponeeren door hun massale bezetting en keurige uniformen, doch dal ook hun muzikale prestaties op hoog peil staan en dat de meest be kende en veeleischende composities een uitnemend verzorgde uitvoering krijgen. Het is in een woord een voor treffelijk corps dat niet ten onrechte in Den Bosch en Omgeving zulk een populariteit geniet, en dat ook hier zijn goede reputatie blijvend gevestigd heeft. Na dit eerste deel van het avond concert volgde het met zooveel be langstelling en hooge verwachting te- gemoetgeziene optreden van het Ge mengd koor „Scala" uit Tilburg met het Tilburg's Salonorkest, het geheel onder leiding van den heer Rob. Ge vers. Dit optreden is wel een buitenge woon succes geworden; we zouden dit onderdeel van het feest-programma wel het meest geslaagde en meest ge waardeerde nummer mogen noemen. Uitgevoerd werden fragmenten uit de operette: „Leentje, de Boschkat" van K. Hamm. De prachtige koren, de uitstekend gezongen soli, duetten, terzetten en kwartetten en niet te ver geten de keurige muzikale begeleiding maakten deze uitvoering tot een kunst zinnige prestatie die terecht de „Schla ger" van het programma werd, on danks het gemis van spel, tooneel- decor en costumeering. Het publiek dat werkelijk genoot van deze alleraardigste operette gaf van zijn waardeering herhaaldelijk blijk door een spontaan applaus dat aan het slot tot een ware ovatie aan groeide. Hulde aan dit kranige koor, met zijn eminenten directeur den heer Rob Gevers, aan het Tilburgsche Salonor kest en niet het minst aan de prima solisten waarvan Mej. Tonny Palm als „Neeltje" en de heer J. Staps als „Dries" de hoofdpersonen waren en door hun mooie, goed geschoolde stem men het meest opvielen. Doch ook de andere solisten Mej. Langeruyt en de heeren Dekkers en Wouters zongen uitstekend en droegen niet weinig bij tot het succes van het geheel. Dit Tllburgsch gezelschap heeft hier een zeer gunstigen indruk achterge laten en als het deze mooie operette in het tooneelseizoen eens in een Waal wij ksche zaal voor het voetlicht kon brengen, dan zouden we veel suc ces en een talrijk publiek wel haast kunnen verzekeren. Na dit optreden volgde nog T tweede gedeelte van het concert dat hel 's-Her togenbosch Muziekcorps verzorgde en dat een brillant en imponeerend slot kreeg door de uitvoering van „Der Fremersberg" en „De Slag van Waterloo". Dit laatste nummer met zijn voor iedereen bevattelijke uitbeel dingen, de knallende geweersalvo's en de slot-apotheose met Bengaalscli vuur-verlichting blijft altijd nog een buitengewone attractie voor het pu bliek. Met dit effect-volle nummer kwam het slot van dit schitterend avondcon cert en daarmee het einde van de goed geslaagde muziekfeesten, waarop het ijverig comité maar niet minder ook de jubileereude liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" met voldoening kunnen terugzien. de Kort—Klijberg, schoenfabrikant alhier. Deze zal daarop een dubbel heeren huis ter verhuring bouwen. Gouden Bruiloft. Maandagavond kwam de buurt van het gouden echtpaar J. v. Delft- v. d Gouw in café Leijtens bijeen. De heer A. van Gent werd met bijna algemeene stemmen tot voorzitter gekozen, terwijl de heeren M. Ver- wiel, A. Versteijnen, L. van Well, J. Kuijten, Jac. van Delft en H. Gouda een plaats in het bestuur verwierven. Aan dit bestuur zullen nog twee jewoners van de Mr. v. Coothstraat, die mede tot de buurt behoort, worden toegevoegd. De vergadering had een geani meerd verloop. KATH. ONDERW. BOND. Gisteravond hield de K.O.B. een druk bezochte vergadering in de ach terzaal van Hotel Verwiel. Behalve enkele huishoudelijke pun ten stond als voornaamste punt op de agenda een lezing van den heer van Rooij, hoofd van de Don Bosco-school alhier, over het onderwerp: „Iets over het Buitengewoon Onderwijs", w.elke lezing een aandachtig gehoor vond en buitengewoon in den smaak viel. Na deze lezing werd onder leiding van den heer de Rooij en met mede werking van den heer Valk, onderwij zer aan de Don Bosco-school, die school bezocht, waar een kleine uiteen zetting werd gegeven over de wijze van lesgeven en de daarbij benoodigde leermiddelen. VERLOTING FESTIVAL WAALWIJK (BAARDWIJK). Maandagavond had in Café P. van Cromvoirt onder politietoezicht de trekking plaats der Festival-verloting. Prijzen die op onverkochte loten vie len, werden opnieuw getrokken, zoo dat alle 50 prijzen er uit gingen. De eerste prijs (rijwiel) viel op no. 276, waarvan C. Lambrechts Elshout de gelukkige bezitter was. De volgende 16 prijzen zijn tot heden nog niet door de winnaars afgehaald: 9e prijs no. 993; 10e 1356; 14e 979; 17e 997; 22e 373; 23e 789; 25e 820; 26e 186; 27e 852; 37e 588; 39e 622; 41e 321; 42e 1051; 46e 44; 47e 380; 48e 1101. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij den Secr. van het Comité „Fi nanciën en Vermakelijkheden", den heer M. van der Mee, Laageinde 115, Waalwijk, tegen inlevering van het be treffende lot. ONTSPANNING „BERG EN DAL". Het in een onzer vorige nummers aangekondigde concert van de Ont spanning „Berg en Dal" aan de Roes- telberg, zal eerst plaats vinden op 1 Aug. a.s. Dit concert zal gegeven wor den door het bekende Tilburgsch Ge mengd Koor „Scala", hetwelk ook op het Festival te Baardwijk zulk een schitterend figuur geslagen heeft. Aanrijdingen. Gistermiddag, omstreeks 1 uur is een vrachlaulo in de Nieuwstraat alhier in aanraking gekomen met een huis, met het gevolg dat de goot werd afgerukt en het huis nog verder enkele beschadigingen opliep. Gisterenavond omstreeks 8 uur werd op de Sprangsche weg mej. Nwonende in de Besoijenschestraat, alhier aangereden door een met paard bespannen wagen van B. N. uit Aalburg, doordat het paard ver schrok van een auto. Het rijwiel werd geheel vernield, de berijdster bekwam geen letsel. Burenruzie. Door A. H. huisvrouw van G.M. wonende St. Crispijnstraat alhier, is bij de Gemeente.politie aangifte gedaan van beleediging door Br. en diens dochter. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 24 JUNI 1937. Examens. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor 't examen Doctoraal geneeskunde 2e gedeelte de heeren Th. G. M. van Delft alhier en A. Taminiau te Tilburg. Eindexamen 1937. R K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Geslaagd: C. Boelen, te Drunen; G. Hageman, te Raamsdonksveer J. van Kempen, te Waalwijk; P. Konings, te Raamsdonk J. v. Son, te Waalwijk; P. Speeljens, te Geer- truidenberg; J. Wildeman, te Waal wijk. Afgewezen 2. Rijksvakschool. De studenten der Rijksvakschool hebben Dinsdagmiddagonder geleide hunner leeraren 'n bezoek gebracht aan N.V. Ivo van Haren's schoen fabrieken alhier. Centraal Oranjecomité. In zaal 20 van het gemeentehuis vergaderde Maandagavond het Cen traal Oranje-comité. Van ne afdeeling Baardwijk was bericht van verhindering binnen gekomen. Ondanks velerlei pogingen om het Koninginnefeest ook op 31 Aug. te vieren bleek dit door verschillende redenen niet mogelijk en moest de viering van het feest wederom op den eerstvolgenden Zaterdag wor den vastgesteld. Wel werd besloten om zoo mogelijk op den verjaa'dag wederom een kinderaubade te hou den. Tot de Waalwijksche schoenfa brikanten zal wederom een verzoek worden gericht om in de toekomst op Koninginne-dag 's middags vrij te geven. Aangekocht. Het open terrein aan de Noord zijde der Vakschool gelegen, ter breedte van plm. 20 M is van het Rijk aangekocht door den heer A. Geslaagd Voor het examen assistent direc teur van een zuivelfabriek slaagde te Arnhem met lof dorpsgenoot Jan Dekkers. Voor het examen L.O. slaagde bij de Kweekschool der Eerwaarde Broeders te Maastricht, dorpsgenoot Jo van Huiten. Ongeval Het dochtertje van Jos v. Hoven had het ongeluk te vallen en brak daarbij een been. Waterschaps vergadering De jaarvergadering van t Water schap Polder van Drunen en Hei ol Meerdijk zal met Vrijdag, maar Donderdag om 1U uur v.m. haar algemeene jaarvergadering houden in Hotel G. Vissers alhier. Zwembassin Het zwembassin is nagenoeg leeggepompt. Palingliefbebbeis loo- pen rondom de overgebleven modderpoel met waterlaarzen en schepnet in de hand. Hun moeite wordt wel eens beloond, terwijl zij veel belang stelling gemeten. Mei benulp van een scheepsmast en grijper zal de moddermassa worden verwijderd. »De Vroolijke Starters« De motorclub »De VroolijKe Startersft hield een gezelligueidarit met onbekende bestemming. 't Was een toebt, die geheel ge reden moest worden op de weg wijzers en de inolorspeltes naar een geheel hun vooraf onbekende plaats voerde. Jammer genoeg was de regen met hun en moest hier en daar nog al eens afgewacht worden. Doch was 't met' dit al een buitengewoon aardige tocht, die geheel was samengesteld door Toon Smits. Hij had eer van zijn werk en alle rijders waren dubbel te vreden. Via Vlijmen, Heusden en Waal wijk werd in Drunen de eerste controle bereikt, waarbij de stem ming er reeds inzat. Daarna via Udenhout naar Vughten vervolgens naar Best en Oisterwijk enz. Te ruim 8 uur liep 't peleton binnen, nadat ergens tusschen Oirschot en Oisterwijk volvette kaas was opgedaan en geen enkele motorman of fiets eenig euvel was overkomen als een bijna drooge tank. Na een hei haalde serieuze telling der behaalde punten was de uitslag als volgt: le prijs L. van Ravenstijn 62 p. 2e A. Smits 61 M. v. d. Lee 58 M. Elshout 57 J. Elshout 53 P, van Sambeek 51 C. Persoon 51 P. Klerks 50 J. IJpelaar 50 C. van Loon 47 J. van Drunen 40 De extra prijzen beschikbaar ge steld door de firma's Kerks en van Loon werden gewonnen door: 1 Jan Elshout en 2 door P. Klerks. 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e De damesprijs viel ten deel aan mevr. v. d. Lee-Brok. Motordienst In café H. van Son werd een progaganda-vergadering gehouden voor liet Landsiormcorps Motor dienst. De opkomst was goed en den spieker adjudant Theiry uit 's Boscb gaf een duidelijke uiteenzetting van bet ontstaan en doel van dit corps. Hij deed dit op zulk een vloAe en aangename wijze, dat ieder der aanwezigen aanstonds sympathiek kwam ie staan tegenover oil Land storm met 't gevolg, dat alie aan wezigen zich opgaven en Drunen wellicht een groep zal vormen. Vertegenwoordigers waren er van de groep Waalwijk en Motorclub Drunen. 't Was een succes in Drunen voor de Motordienst en 't slot van de avond bleek nog een grooter succes te zijn. Het zilveren jubileum van Pastoor Janssens-de Horion. Nog slechts enkele dagen scheiden ons van 't feest dat onze parochie te wachten staat en waarvoor een intense voorbereiding tot 't slagen ervan, heeft plaats gehad. Zooals wij reeds eerder hebben ge meld, herdenkt de ZeerEerw. heer Pastoor op 27 Juni a.s. den dag waar op hij voor vyf-en-twintig jaren tot herder dezer parochie werd aangesteld. Alzoo een dubbel jubilé! Vijf-en-twintig jaar Pastoor en even zoovele jaren herder van een en dezelf de parochie. Geen wonder dan ook, dat dit heu gelijk feit op passende wijze zal gevierd worden. Eenigen tijd geleden werd op initia tief van Pater Jacobs te Kaatsheuvel, die als tijdelijk kapelaan onzer parochie is aangesteld, een comité opgericht tot viering van dit feest, en waarvan bur gemeester Snijders 't voorzitterschap aanvaardde. Dit comité heeft er voor zorg gedra gen, dank zij de spontane en gulle me dewerking der parochianen, dat bij dit jubilé den jubilaris een stoffelijk ge schenk kan worden aangeboden. Een hiertoe gehouden collecte bracht ruim 500.— op, terwijl van particuliere zij de nog meerdere kleine giften werden toegezegd. Aangezien Z.E. geen geschenk voor zichzelf wenschte, zal den jubilaris een fraai tapijt voor 't Priesterkoor, als mede een misboek worden aangeboden. Door 't comité is thans een volledig programma der feestelijkheden samen gesteld, dat er als volgt uitziet: Zaterdag zal ter aankondiging de feestklok worden geluid. Zondagmorgen te kwart over negen wordt de jubilaris aan de pastorie af gehaald door bruidjes, waarna om half tien de plechtige H. Mis van dankzeg ging zal plaats hebben. De feestpredi katie onder deze H. Mis zal worden gehouden door een der priesterzonen der parochie, den Z.E. heer J. R. Riet- ra, S.J., Rector van het St. Ignatius- college te Amsterdam. Na de H. Mis wordt de Pastoor we derom door bruidjes begeleid naar de pastorie, waarna receptie tot half één. Des namiddags te twee uur zal in 't Vereenigingsgebouw de aanbieding van de cadeaux plaats hebben. Om 3.30 uur plechtig Lof, met toe spraak van den jubilaris. Des avonds te 8.30 uur zal door de fanfare Wilhelmina een serenade wor den gebracht. Moge de voorgenomen feestelijkheden met medewerking der parochianen, maar bovenal met den zegen van Hem, Wiens plaats den a.s. jubilaris hier be kleed, tot een goed einde worden ge bracht en dan tevens de tolk zijn van 't dankbaar gevoelen en de groote aan hankelijkheid van al zijne onderdanen. We zullen eindigen met t uitspreken van dezen wensch en hopen a.s. Zater dag, wanneer we staan aan den voor avond van een mijlpaal van een pries terleven als Vader van een talrijk ge zin, den staat van dienst van onzen alom beminden Herder, eens nader te bezien. Onze dorpsgenoot dhr. J. Lee mans Jr. slaagde te 's-Bosch op de Bis schoppelijke kweekschool voor 't exa men handenarbeid. Zondag j.l. hield de Burgerwacht op de Kanaaldijk alhier schietwedstrij den op de korte baan. De resultaten hiervan der 5 hoogst- geplaatsten luiden: 1 P. van Schenkel 92 pnt., 2 C. J. Lensvelt 86 pnt., 3 Joh. Domeni 84 pnt., 4 A. van Dongen 81 pnt., 5 G. Ramakers 81 pnt. De heer W. van Balkom had t ongeluk met zijn voet tusschen een ma chine bekneld te geraken, waardoor de ze brak en hij ernstige inwendige kneu zingen bekwam. Overbrenging naar t ziekenhuis te Raamsdonksveer bleek noodzakelijk. In een der hoofdbuizen der water leiding nabij de Keizersveersche brug ontstond des nachts een lek, waardoor een groot gat in den zuidelijken oprit der brug, die geheel uit zand bestaat, werd geslagen van 4 a 5 meter. Het personeel der Waterleiding Mij. heeft tot Zaterdagavond laat gearbeid om t euvel te herstellen en de weg weer voor 't verkeer opengesteld. De heer A. Verhoeven Gzn. had 't ongeluk 'n voorstuk van een boeren wagen op z n hoofd te krijgen, waar door hij een gapende wonde in 't ach terhoofd bekwam. Dr. Roos uit Capelle verleende ge neeskundige hulp en hechtte de wonde met een aantal krammen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Dussen, te houden op Vrijdag 25 Juni 1937, des namid dags ten 6 ure (z.t.). 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Vaststelling verordening tot hef fing van besmettelijke ziektengel- den. Vaststelling verordening tot hef fing van opcenten op de gemeen tefondsbelasting. Wijziging schoolgeldverordening. Toekenning subsidie voor extra hulp aan werkloozen (steun B). Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920. Samenstelling Commissie tot we ring van schoolverzuim. Toekenning plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet. Tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920. Vaststelling begrootingswijziging. Reclame's gemeentebelastingen. Vaststelling kohier hondenbelas ting. HANK. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. had de fabrieksarbeider W. van Balkom alhier, op de papierfabriek de Maasmond, het ongeluk met het ver werken van pakken papier te struike len. Hij brak daarbij een zijner beenen ter hoogte van den enkel. Dr. v. Vuure uit Dussen die spoedig ter plaatse was heeft hem verbonden en naar huis ver voerd, alwaar hij verder is behandeld. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 12. Het hulppostkantoor te s-Gra- vemoer zal met ingang van 1 Juli a.s. op werkdagen voor den telefoondienst zijn opengesteld: 8—16.30, 1819.30. De openstelling op Zon- en Feest dagen blijft ongewijzigd. - Onze stadgenoot de heer A. A. Mathijssen. beambte bij de Ned. Spoorwegen alhier is overgeplaatst n^u- Botterdam. - De volgende leerlingen van de Geertruidenbergsche Handels Avond school zijn geslaagd voor het Mid denstandsdiploma Boekhouden en Handelsrekenen: De dames Stijn v. Bracht en Stien Goes en de heeren Joop Hofman, Joh. Exler en Bert Staal.- - Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. F. ten Bruggen kale. .j De heer G. Schauwer, volontair ter secretarie alhier, slaagde voor het examen gemeenteadministratie der vereeniging van Ned.gemeenten. Door de leden van het Prov- Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant, waarvan Jhr. Mr. A. van Sassevan IJsselt voorzitter is, zal op Dinsdag 29 Juni a.s. een bezoek gebracht worden aan onze gemeente, om eenige bezienswaardigheden te be zichtigen, o.a. stadhuis, Ned. Herv. Kerk en enkele oude geveltjes. Het gezelschap zal ongeveer half twaalf arriveeren, terwijl het op het stad huis zal worden ontvangen. De heer Mr. C. W. v. Ommeren alhier, werd toen hij zich per rijwiel naar Waalwijk begaf, in de smalle Putsteeg aangereden door een 4 M. breed geladen auto met hooi. De heer van Ommeren werd van zijn rijwiel geslingerd en kwam met zijn hoofd tegen een boom terecht. De dokter constateerde een lichte hersenschudding en inwendige kneuzingen. Tegen den bestuurder uit Uden hout, die na het ongeval doorreed, is proces.verbaal opgemaakt De wedstrijd om bet kampi oenschap dammen voor Noor- Brabant, gespeeld in café Modern alhier, tusschen onzen stadgenoot A. de Graag en A. van Duijnhoven te Berchem, is gewonnen door A. de Graag. Voor de op Zaterdag 26 Juni a s. om 6 uur te houden openlucht- simultaan-seance, te spelen door A. de Graag alhier, hebben zich ruim 30 liefhebbers aangemeld. Wanneer het weer medewerkt, kan dit een interessante avond worden Jecuba. Zaterdag 19 en Zondag 20 Juni werd in het R.K. Sport- en Wandelpark al hier een groote openluchtuitvoering ge geven van het Bijbelsche Tooneelspel in 3 bedrijven en een na-spel Jecuba, van den Zeereerw. heer W. J. de Klijn, Pastoor te Tilburg. De geheele Katholieke Vrouwelijke Jeugdbeweging werkte aan deze uit voering mede onder leiding van Vrij- aldenhoven. Onder de aanwezigen merkten we op de geestelijkheid der beide parochies en den edelachtb. heer Burgemeester Mallens. Ofschoon Jecuba mogelijk van de krachten van onze nog niet gerouti neerde meisjes wel wat veel vergde, en het werk ook voor de hoorders iets meer dan gewone ontwikkeling eischt, mogen we de opvoering zeer goed ge slaagd noemen. Vooral de figuur van Jecuba, de wet tige echtgenoote van Herodus, Salo me, Herodias dochter, Herodus en Jo annes de Dooper, verder Maria het aangenomen kind van Jecuba en de bloedschendige vrouw van Herodus, Herodias, gaven goed spel te genieten. De koren van slavinnen en krijgs lieden, de danseressen van Salome, vormden bekoorlijke groepen. De schit terende costumeering en de mooie om geving vormden met het spel van dit Bijbeltooneel een genot voor de aan wezigen. vj Duivensport. In combinatie met de Dongensche postduivenbond hield de K. C., geves tigd bij den heer Jan van Dun alhier een wedvlucht met oude duiven van uit Orleans (Fr.). De eerste duif arri veerde 1.5.45, snelheid 1064.5 M., de laatste duif kwam aan 3.11.47. Uitslag: 1, 66 P. Stokkermans; 2, 94 H. van Wanrooy: 3 G. v. d. Wee; 4 H. Ansems; 5, 15 L. van Rijen: 6, 77, 84 L. van Mosselveld: 7, 70, 82 A. v. Rijswijk; 8 C. Aarts; 9, 16, 17, 38 C. Smits; 10 J. van Wanrooij, 11, 13 Jac. Hoevenaars; 12, 25 P. Raaimakers; 14, 35 J. van Loon; 18, 31, 39 Ch. Steen bergen; 19 G. van der Linden (Dreef); 20, 46, 48, 100 G. v. d. Linden; 21, 32, 86 P. van Dongen; 22 J. Hamers; 23, 97 Fr. Damen; 24 H. Dekkers; 26, 28. 92 J. van der Linden; 27, 53 W. Kern- meren; 29 B. Kemmeren; 30 C. van Boxtel; 33, 52, 63 A. Zacht; 34 Jan Snoeren; 36 A. Emmen; 37 J. van Nie- wenhuizen; 40, 45, 49, 67, 83, 98 C. de Bondt; 41 J. Zijlmans; 42, 89 Jos van Gooi, 43 C. v. d. Assem; 44, 60, 75 Fr. v. d. Assem; 47. 72. 95 Jac. Koenen; 50 P. Snoeren; 51, 85 M. van Boxtel; 54 M. v. d. Velden; 55. 56 L. Franken; 57 C. van Rooy; 58, 71 A. Vermeulen; 59, 93 J. Weterings; 61, 75 Jan Gooi; 62, 69, 99 H. Couwenberg; 64 A. Vugts; 65 J. Brouwers; 68, 96 P. de Nijs; 69 Th. Ligtvoet; 73 A. Verharen; 76. 81 M. de Bondt; 78 W. de Bondt; 79 Fic. van Disseldorp; 80 A. Rullens; 87 Koos de Wit; 88 Jos Aussems; 89, 91 Jean Lenzholz; 101, 102 Fr. van Don gen. Uitstapje. Zaterdag 3 Juli zal het schoojtooneel van de Eerw. Broeders van Liefde met de Mondorgelclub een uitstapje maken naar het bekende St. Bavo-gesticht der Eerw. Broeders van Liefde te Noord- wijkerhout. De reis zal geschieden met een 4-tal autobussen. In het St. Bavo- gesticht zal onder leiding van den Eerw. Broeder Jonathus worden opge voerd het tooneelspel „De wraak der Kabouters", terwijl de Mondharmoni ca-club voor entre-acte muziek zal zor gen. Ongetwijfeld zal dit uitstapje de jongens aanstaan. ST. JOACHIMSMOER. Kruisboog. Zondag j.l. had het kruisbooggezel schap „Onderlinge Vriendschap", al hier, een vergadering uitgeschreven, waarop bijna alle leden aanwezig wa ren. Na het openingswoord door den Voorzitter, die allen welkom heette, volgde een verslag van den secretaris, aangaande de vorige vergadering. Daarna ging men over tot de alge meene rondvraag; besloten werd op Zondag 27 Juni a.s. 'n vriendschappe- lijken wedstrijd te houden met „In den Wijngaard" uit Tilburg en „Willem Teil" uit Berkdijk, met na afloop een echte Brabantsche koffietafel. Tevens werd bepaald voor de leden van „On derlinge Vriendschap" een personeel prijsschieten uit te schrijven, en wel met de a.s. kermisdagen, wat algemeene instemming vond. Die dag zou besloten

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5