ERFHUIS. Ijzerhandel' Stationsstraat 71 Wie met Kermis Fa. Ant. Bergmans Op zij met zorgen en verdriet Met Kermis Naar de Molenvliet RECHTZAKEN BINNENLAND, GEMENGD NIEUWS, lAAKTC BERICHTEN. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Notaris A. SCHAAP Meubelen en Huisraad NOTARIS SCHREURS PUBLIEK VERKOOPENs Vrijdag a.s. OPENING „De Echo van het Zuiden" Café-Rest. „DE MOLENVLIET" vm. Baardwijk. KAATSHEUVEL. publiek verkoopen Schaarverkooping Rijwielen, banden en alleonderdeelen R E PA RATI E-INr7cHTING de kleine opgenomen en op last van dr. W. naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer vervoerd. Oen bestuurder der auto treft geen schuld. De heer de B. had 't ongeluk bij het restaureeren der R.K. kerk van een ladder te vallen. Wonder boven wonder liep het ongeval goed af. Met eenige ontvellingen en den schrik kwam hij vrij. In de school der Eerw. Zusters van het Gezelschap J.M.en J. werd dezer dagen een tentoonstelling ge. houden van door de meisjes dei naaischool vervaardigde kleeding- stukken. Oe tentoonstelling werd goed bezocht en alle bezoekers waren vol lof over het tentoonge. stelde werk. Naar wij vernemen zal door Dr. Wijffels voor de meisjes der K.J.V. een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken worden gegeven, 't Is natuurlijk zeker, dat allen hieraan gaarne zullen deelnemen Kermis 1937. Begunstigd door een schitterend weer is kermis 1937 alhier in groote belang stelling, vooral gedurende de twee laatste dagen verloopen. De stroom van vreemdelingen was Zondag zoo groot, dat de verschillende zaken de bezoekers niet konden ver zetten. Ook de kermisattracties, uitge nomen de groote danssalon van den heer Kunkels, wisten hiervan te profi teered De uitvoeringen in de zalen gegeven hadden Donderdag en Vrijdag slechts matige belangstelling. Het Piet Vink tooneel in Euphonia was een reuze succes. Het cabaret ensemble bij Apollo was een attractienummer voor Zaterdagmiddag dat hoog gewaar deerd werd. Het Zondagmorgen-matiné van Bel Canto hield de traditie van ge zellige drukte hoog. De politie ver sterkt met Rijksveldwacht en Mare- chaussée hadden zeer gemakkelijk werk. Bij de prettige stemming bleef de beste orde en inschikkelijkheid ook bij de grootste drukte bewaard. Geslaagd. Voor het MULO-examen te Roo sendaal slaagde o.m. de jongeheer Martin Roestenberg alhier. Voor de akte L. O. slaagde te Moer dijk Mej. Ant. van den Hoven. Te 's-Bosch slaagden de jongedames Henriëtte Damen, Anny Heijs en Fran ce Leenaarts voor het diploma Machi- neschrijven van den Ned. R.K. Bond van Groote Schrijvers ,,St. Genesius". Piano-solist. Zaterdag 3 Juli trad in de groote zaal van 't Toonkunst Conservatorium te Rotterdam, dir. W. Pijpe, de heer A. van Amelsfoort alhier op, als piano solist in het B-moll concert met orkest begeleiding, van Joh. Seb. Bach. De Maasbode van Maandagavond releveert van de verschillende solo- werken van genoemd Bach-concert. Van de conservatorium-directeur en den heer Dus, leeraar van den heer v. A., mocht de solist de getuigenis van hooge waardeering van de uitvoering ontvangen. Duivensport. De K.C.C. gevestigd bij den heer J. van Dun, hield in combinatie met de Dongensche Postduivenvereeniging j.l. Zondag een wedvlucht met oude dui ven vanuit Corbeil. De eerste duif ar riveerde om 10-30-29 met een snelheid van 121.9 m., de laatste om 10-53-14 met een snelheid van 1140.2 m. De uitslag was: 1, 27 G. v. d. Lin den, 2, 6 Chr. Steenbergen, 3 A. van Tilburg, 4, 32 A. Priems, 5, 19 A. Zacht, 7, 14, 26 P. v. Dongen, 9, 22 A. v. Reijen, 8, 20 G. v. Loon, 10, 13 Pols, 11 F. v. Dongen, 13 F. Damen, 12, 23, 28 G. v. d. Wee, 15 P. Snoeren, 16 J. v. d. Linden, 17 J. Heerkens, 18, 38 Vic. v. Disseldorp, 21 A. de Bont, 24 J. Hamers, 25 C. Aarts, 29 F. v. d. As sem, 30 A. v. d. Velden, 31 J. v. Gooi, 33 H. v. Rijswijk, 34 P. Stokkermans, 35 C. v. Rooij, 36 C. de Bont, 37 J. Nieuwenhuijs, 39 L. Mosselveld, 40, 41 A. Aussems. Ie overduif F. v. d. Assem. St. JOACH1MSMOER. Het was een gelukkige gedachte van het be stuur van het Kruisbooggezelschap Onderlinge Viiendschap alhier om bij gelegenheid van de Kermis voor zijn leden een feestavond te berei den, op den eersten kermisdag Donderdag lJuli. Na een onderling prijsschieten, waarbij ieder een prijs ontving, volgde een onthaalaan een welvoorziene koffietafel. De prijzen werden als volgt toegekend: 1 ste prijs H. Dingemans met 74 punten; 2 de prijs P. Hazegberg met 73 pun ten; 3 de prijs A. Kouwenberg met 72 punten; 4 de prijs G. v. Gorcum met 73 punten; 5 de prijs E. Verhilst met 71 punten; 6 de prijs A. Rolberg met 68 punten; 7 de prijs A v. d. Hoven met 66 punten; 8 ste prijs M. Schellekens met 66 punten; 9de prijs P. v. d. Hoven met 64 punten; 10 prijs M. Maas met 61 punten. Begrijpelijkerwijze ging het er ge zellig naar toe. Zoo'n avond brengt de goede kermisstemming. O. Vr. mag met voldoening op dit feest neerzien, waarmede ze in den geest gehandeld heeft van al haar leden. Het is te hopen, dat allen dit loffe lijk gebruik zullen weten te waardee- ren en het gezelschap in staat zul len stellen ieder jaar zoo de kermis in te zetten. Door een 25-tal personen werd U doorgezeten op de fiets! Purol verzacht en geneest. lijdens de kermisdagen een excursie ondernomen naar Amsterdam, ten einde daar eenige aangename en tegelijk leerzame uren door te bren gen. Per autobus van de bekende firma Bruins uit Oosterhout vertok men 's morgens te 7 uur en kwam na een tocht van 4'/a uur over Gorcum Utrecht Soestdijk en Hil- vensum te circa 12 uur in Amster dam. Het eerst werd het Rijksmu seum gezichtigd, vervolgens een bezoek gebracht aan dierentuin Artis en tot slot volgde een rondgeleide door een goede gids over het vlieg veld Schiphol. Zeer voldaan over dit uitstapje werd toep de terugtocht ondernomen over Loenen Utrecht Vianen Zaltbommel en 's-Bosch. Maandigmiddag ontstond brand bij den landbonwer H., alhier, in een nabij de boerderrij gelegen hooi mijt. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat in enkele oogenblikken een geweldige vuurzee oplaaide. De buren, die het gevaar zagen, schoten ijlings toe, en door het krachtdadig ingrijpen en actief handelen, slaag den zij erin het vuur meester te worden. Alzoo bleefde brandbeperkt tot deze hooimijt. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in 't duister. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht« Donderagavond van half acht tot tien uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Melun 393 K.M. »W,G.B.« Donderdagavond van half 7 tot 9 uur inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Melun. Vrijdag Theater-Musis Sacrum. »Zaken zijn Zaken«. Zaterdagmiddag van half 3 tot half 4 uur inkorven voor oefenvlucht Breda voor de Eendracht en W.C.B. Uitspraken. De rechtbank wees arrest in de vol gende appèlzaken van het kantonge recht: J. H., Vlijmen, Jachtwet, 15 boete of 15 dagen hechtenis. W. L., Waalwijk, motor- en rijwiel- wet, vonnis bevestigd. De overval met roof te Hedikhuizen Het gerechtshof heeft gisteren den Amsterdamschen venter H.J.VV.S. met bevestiging van het vonnis van te 's Hertogenbosch tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld in ver hand met den overval met roof te Hedikhuizen. De man had op aan wijzing van zijn verloofde haar tante in genoemde gemeente overvallen met het doel haar te berooven. De aanval mislukte doordat de vrouw die een slag met een hamer op het hoofd kreeg begon te gillen, waar door verdachte op de vlucht sloeg. De voorloopige hechtenis zal in mindering worden gebracht. Diefstal te Vlijmen Het Hof heeft arrest gewezen in de zaak tegen den mandenmaker H. van E. uit Vlijmen, thans gede tineerd, die op 8 December 1936 uit de wagons der Ned. Spoorwegen te Vlijmen weggenomen tweedoozen met koffiboonen, toebehoorende aan G. van Hest. Door de Rechtbank te Den Bosch is van E. veroordeeld tot 10 maanden gevangenistraf. In hooger beroep heeft het Hof dit vonnis bevestigd. Rumoer in de kerk te Esbeek De koster gegijseld. De landbouwers J. W. N. en Ph. J. van G., wonende te Hilvarenbeek, hadden op Zondag 4 April de kerk te Esbeek bezocht om aan hun verplichtingen te voldoen. Detweelandbouwers warenachter in de kerk blijven staan, ofschoon zij goed wisten dat de pastoor ver boden had achter in de kerk te blijven staan. Dit verbod van de pastoor had bij de parochianen nogal kwaad bloed gezet, en om de orde in de kerk te kunnen handhaven, was de pastoor genoodzaakt geweest, de hulp van de maréchaussée's in te roepen. Dien bewusten morgen bevonden zich ook eenige maréchaussée in te in de kerk. Aan de landbouwers, die achter in de kerk stonden, werd namens den pastoor door den koster verzocht een zitplaats te nemen of indien zij dit niet wilden doen, de kerk te verlaten. De landbouwers wilden aan dit verzoek niet voldoen, waarna de koster de maréchaussée's ging waar schuwen, De maréchaussée's zetten de twee landbouwers uit de kerk en maak ten tegen hen procesverbaal op wegens huisvredebreuk. Door de Bredasche rechtbank is W. veroordeeld tot f 25 boede subs. 25 dagen hechtenis en van G. tot f 15 subs. 15 dagen hechtenis. Tegen dit vonnis hebben zij hoo ger beroep aangeteekend. Ze beriepen er zich op, dat de pastoor nooit verboden had achter in de kerk te blijven staan. De pastoor die hierna als getuige werd gehoord, verklaarde dat hij meermalen aan kerkbezoekers ver boden heeft tijdens de oefeningen die in de kerk worden gehouden, achter in de kerk te blijven staan. De verdere behandeling van de zaak had hierna een sensationeel verloop. Een zekeren F. S., die destijds koster in deze kerk is geweest, weigerde te antwoorden op de vra gen die hem door den President en door den Procureur.Generaal werden gesteld. Uit alles blijkt dat S. bang is van de twee verdachten. Toen S, eenigen tijd geleden in bet huwelijk is getreden, hebben de landbouwers te Esbeek het hem zéér lastig gemaakt, zoo lastig zelts dat hij door den pastoor en de politie in bescherming moest worden genomen. Uit alles vindt zijn oorzaak in het verbod van den pastoor om tijdens de oefeningen in de kerk te blijven staan. Ofschoon S., die kort geleden als koster door den pastoor ontslagen is, herhaaldelijk door den president werdt ondervraagd, weigerde hij pertinent ook maar eenig antwoord te geven. flij werd brutaal en zei tegen den president: »Schei maar uit met vragen stellen, ik zeg toch niets.» Aan het geduld van den zeer lankmoedigen president kwam nu een einde en op verzoek van den Procureur Generaal, mr. Baron Speyart van Woerden, werd de gewezen koster op last van het Hof in gijzeling gesteld. De verdere behandeling van de zaak werd voorloopig geschorst. Nadat de koster ruim 7 uur in een cel had opgesloten gezeten werd hij Maandagavond óm half 7 opnieuw voorgeleid en bleek nu spraakzamer. De koster vertelde dat de pastoor steeds het staan achter in de kerk verboden had, waar werd gepraat, gekaart, en zelfs wel gerookt. Niets hielp echler om aan deze wanver houding een eind te maken. De pastoor ten einde raad besloot toen voor al die staanplaatsen een kwartje te heffen, terwijl voor de zitplaatsen maar vijf centen werden berekend. Doch uit koppigheid be taalden de boeren toch liever een kwartje. Telkens moest de koster hen dan manen om liever het kerkgebouw te verlaten, met hel gevolg dat hij overal werd uitge|ouwd enz., hei werd voor hem zelts zoo erg dat de pastoor hem ontsloeg. Het leed van den koster werd begrepen door den procureur- generaal die aan den president van liet Hof verzocht het bevel tol gijzeling op te hellen, aan welks verzoek direct werd voldaan. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 8 JULI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 VRIJDAG 9 JULI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 ZATERDAG 10 JULI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 Wilt (je op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op Ministerie van algemeene zaken. Gisteren is uitgegeven Staatsblad no. 140, besluit van den 3den Juli, houdende de instelling van een de partement van algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van mi nisterie van algemeene zaken. De dag van in werking treding is 8 Juli 1937. Bij Kon. besluit van 3 Juli is met ingang van den datum van instelling van het ministerie van algemeene zaken benoemd tot mi nister van algemeene zaken, de minister van staat dr. H. Colijn, minister van buitenlandsche zaken ad interim VEILING LANGSTRAAT DRUNEN Aardbeien 1024 Aardbeien voor 't vat 1516 Aardbeien madam 12 22 Roode beziën 1222 Witte beziën 715 Kruis beziën 717 Kersen 846 Fellows II 1518 Asperges 1033 Waschpeen 28 Erwten 815 Krombek 1417 Peulen 1233 Groentjes 613 Snijboon 2536 Dubb. boon 2632 Stamsnijb. 2023 Tuinboon 57 Wagens 1422 Boter boon 1821 Sjalotte 57 Aardappelen 4.1/; Blauwpit 67.1/4 Savoien 4.1/2—fi Spitskool 46 Spinazie 1113 Postelijn 79 Tomaten 2238 Roode kool 56.1/2 Witte kool» 4 alles per K.G. Meloenen 1634 Bloemkool 2 Sla 3/4—2.3/4 Andijvie 2—2.1/; Komkommers 1.1/22.1/2 alles p. Peen 3— 6.1/2 Kroten 1—2.1Ï Rabarber 23 Juin 1.1/22.1/21 per bos. Fietser door auto gegrepen. Gistermiddag bega! de 4U jarige chauffeur W. H. Koopmans te Ber- likum (Fr.) zich per rijwiel naar het zuivelfariek aldaar even buiten de kom van het dorp gelegen. Bij de fabriek gekomen stak hij zijn linkerhand uit, maar op het zelfde oogenblik, stak hij den weg over, niettegenstaande,, een mede arbeider, die naast hem reed, hem daarvoor waarschuwde. Het was voor den chauffeur van den achter hem rijdende vrachtauto, onmoge lijk hem te ontwijken, alhoewel de criaulleur nog ver naar links uit haalde. L)e wielrijder werd door hechter, portier gegrepen en legen ilen groiiQ geslingeiu, waalbij nij een zware scliedeibasisliaciuur opliep en bij na op slag gedood werd. Het slaciit- olfer was ongehuwd en kostwinner van zijn oude moeder. Door glazen lantaarn gevallen Gistermiddag om hall vier is de 17-jarige loopjongen C. Suykens, gewoond hebbende in de Boigesius- siraat te Rotterdam, vermoedelijk tengevolge van 'n misstap in het schoenmagazijn »Mesco» aan de Hoogstraat van de tweede verdieping door een glazen lantaarn, 8 meter naar beneuen gevallen. Het slachtolier kwam hevig bloe dend midden in den winkel Lerecüt. De G. G. D. vervoerde den on gelukkige naar het ziekenhuis aan den Coolsingel alwaar bij bij aan komst bleek te zijn overleden. DOODELIjK ONGELUK TE ASSEN. Gistermorgen omstreeks half twaalf is te Assen een ernstig ongeval ge beurd. In de richting Assen fietste de 72-jarige W. Vlieger uit Graswijk. Een automobilist, S. uit Gramsbergen, pas seerde Vlieger. Toen S. den ouden man bijna voorbij was is deze in aanraking gekomen met den wagen, waarbij hij een slag van den achterbumper kreeg. De heer Vlieger viel en geraakte be wusteloos. Hij werd naar het Wilhel- mina ziekenhuis te Assen vervoerd, waar hij eenigen tijd later aan de ge volgen is overleden. Op den linker Maasoever te Rot terdam heeft gisteravond een winke lier bij een vechtpartij zoodanig ver wondingen opgeloopen, dat hij kort daarna is overleden. In den afgeloopen nacht is te Rot terdam een Noorsche zeeman door twee landgenoten neergeslagen. De dood moet vrij onmiddellijk zijn ingetreden. De beide vliegbooten „Caledonia'' en „Clipper" hebben haar proefvlucht over den oceaan schitterend volbracht en zijn resp. in Botwood en Foynes vei lig geland. Een nieuw ernstig grensincident heeft in het Verre Oosten plaats ge had. Russische troepen zijn op 5 Juli 1.1. tot driemaal toe de Japansche grens nabij Tsjien Sjan op 50 K.M. ten Zuid- Westen van Misjan overgestoken. - Van de vermiste aviatrice Ame lia Earhart is nog steeds geen spoor ontdekt. SPORT. SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag speelde NEO een com petitiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag competitie van den BVB tegen Wilhei- mina uit Wijk. Dit was een match waarin hard en ruw voetbalspel te zien werd gegeven en zich onfaire dingen voorde den. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 1—1. S. D. O. SDO speelde Zaterdagmiddag een uit wedstrijd tegen de Kozakken Boys uit Werkendam voor de Zaterdagmiddag- competitie van den BVB. SDO wist door haar goede spel een 31 overwinning in de wacht te sleepen. Donderdagavond wordt op het SDO-terrein gespeeld SDO 3NEO 2. Het jeugdelftal speelde Dinsdag avond een uitwedstrijd tegen het jeugd elftal van RWB voor de Waalwyksche Jcugdcompetitie en kon het niet tot een overwinning brengen. Zij moesten hun meerdere in RWB erkennen, en verloren deze match met 41. te Waalwijk, zal op Dinsdag 13 Juli 1937 nam. 2 uur, ten huize van den Heer G. J. HEYMANS te Vrijhoeve-Capelle w.o, Salon-Ameublement, fau teuils, stoelen, dressoirs, divan met kleed, lampen w.o. electr. kroon, trap- en gangloopersj ledikanten, bedden, matrassen, kristal, eetservies, koffieservies, tapijten, losse kleedjes, cocos, glas- en aardewerk, keuken- gerief, tuinmeubelen en gereed schap, trappen enz. Te zien op den dag der ver. kooping van 10—12 uur. 57849 MIET-KATHOUEKEN kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen-Bureau Gasthuisstraat 22 TE TILBURG. Lectuur wordt gratis toegezonden. DRUNEN te DRUNEN, zal op Dinsdag 13 Juli 1937 des nam. 7 uur precies ter herberge van H PULLESJ DE WIT op de Kuiksche Heide te Drunen, Voor de gemeente DRUNEN Het Grasgewas op de Kade rond de Zeeg. Het Strooisel in den Donk- schen Wiel. Het Strooisel in den Dekker- wiel. Voor de Eerw. BROEDERS te Drunen 7 koopen Rogge op de Braken. 7 koopen Haver aldaar. Voor Mej. de Wed. J PULLES te Vlijmen: 2 koopen Haver op het land gelegen nabij den Dijk te Elsbout, afkomstig van Aloys Klijn, elke koop groot onge veer 35 aren. Voor den Heer JACOBUS KUiJS te Drunen: 1 koop Haver, groot ongeveer 18 aren. 2 koopen Rogge tezamen groot ongeveer 22 aren, gelegen achter zijn woonhuis, alwaar zich te vervoegen voor be zichtiging. 57845 VAN DEN Ijzerwaren, hang- en sluitwerk, Gereedschappen voor landbouwers, timmerlieden, metselaars, smeden, enz. amam in ALLES CONCURREERENDwmm Beleefd aanbevelend. Schoenen noodig heeft slaagt het beste en voordeeligste bij Grootestr. 153 Tel. 231. WAALWIJK GR1EKSCHE SANDALEN vanaf f 0,45 KINDERSCHOENEN in div. kleuren aan spotprijzen. BOERENLINNEN DAMESSCHOENEN vanaf f 1,45 WIT LINNEN EENBAND EN MOLLIÈRES in alle maten voorradig. AUPANKEN in verschillende kleuren f 1,95 JONGENS en MEISJESSCHOENEN vanaf f 1,85 DAMESSCHOENEN in alle prijzen. HEERENSCHOENEN vanaf f 3,25 T I M T U R HEERENMOLLIÈRES. Reparatie wordt gaarne opgehaald en thuisbezorgd. Even een telefoontje No. 231 TELEFOON 247. Wijziging in programma voorbehouden. S.0Ü Brussel Vlaamsch. 9.20 Lille. 9.50 Pauze of grainofvonmuziek. 10.35 Londen Regional. 2.50 Droitwich. 0.20 Diversen. 7—8 uur Gramofoonmuziek v.li. R.D.B. Opera en Operetleplaten. 8.00 Droitwich. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Lillc. 9.50 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 11.35 Droitwich. 1.50 Londen Regional. 4.20 Droitwich. 7—8 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.R. Vroolijke platen. 8.20 Diversen of gramofoonmuziek. 9.40 Droitwich. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Lille. 9.50 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.50 Brussel Vlaamsch. 78 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Bultenlandsche Cabaretplaten. 8.00 Droitwich. Ara. Brob-v. Helvoirl

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6