VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DUSSEN. Met vacantia T door de uitvoering van de Gijsbrecht van Amstel. Mgr. Goorts zal in de Basiliek van St. Jan een Pontificale Mis opdragen. De Vondelkenner dr. Moller zal als spreker optreden. Uitbreiding Blijkens in dit nummer geplaatste aankondiging heeft de heerAntoon Verhulst alhier zijn bestaande dames- en heerenkleermakerij uit gebreid met een speciaal.afdeeling voor de vervaardiging van regen- kleeding. In het pand Grootestraat 181 heeft hij een showroom ingericht, waar naast deze regenkleeding een fraaie collectie stoffen voor alle andere kleeding wordt voorhanden gehouden. De etalages laten den voorbijgangers reeds een en ander uit deze speciale maatzaak zien. Achter de showroom is een pas kamer ingericht, terwijl boven de werkplaats gelegen is waar thans ook speciaal-machines voor de vervaardiging van regenkleeding zijn geplaatst. Wij wenschen den ondernemer veel succes 1 Jubileum op het Postkantoor. Op 16 Juli j.l. herdacht de heer J. L. C. Coehorst den dag, waarop hij vóór 25 jaar te Waalwijk bij de Posterijen werd aangesteld. Aanvankelijk werkzaam als be steller, werd hij met ingang van 1 Mei 1921 benoemd tot kantoorknecht waarbij hij op dit kantoor werkzaam bleef. Het was toen nog de tijd, dat, mede door de hoogconjunctuur, de verzending van schoenen per pakket- post van zeer grooten omvang was. Groote inspanning werd toen van het personeel, in het bijzonder van de kantoorknechts gevergd. Coehorst heeft daarbij altijd zijn beste beentje voorgezet. Sindsdien zijn de om standigheden wel eenigszins gewij zigd en is Coehorst thans deeenige in zijn soort op het kantoor. Maar ook als persoon is Coehorst eenig in zijn soort. Op een postkantoor is de kantoorknecht de stille werker waarvan het publiek weinig bemerkt, maar die voor het goed function- neeren van den dienst een belang, rijke schakel in het mechanisme is. D&tfQoehorst dit is, kan, naar wij vernemen, ten volle van Coehorst worden getuigd. Voor alles heeft men op het kantoorCoehorstnoodig. Weinig rust wordt hem gegund. Maar steeds blijft hij welgemoed en staat voor ieder altijd klaar. Zijn echt Brabantsche zin voor gemoe delijke humor doet hem zijn goede humeur niet gemakkelijk verliezen. Zijn jubileum is door het geheele personeel van 't kantoor met animo gevierd en het heeft hem zeker niet aan belangstelling ontbroken. Wij feliciteeren den heer Coehorst van harte met zijn ambtsjubileum en wenschen hem nog vele gezonde jaren in dienst van hetStaatsbedrijf van P. T, T. toe. In Memoriam. Zaterdag j.l, overleed in het R.K. Gasthuis te Nieuwkuijk de heer P. van Ree—Wijkmans, oud-lid der Liedertafel »0. en V.» alhier, een in zijn tijd gewaardeerd bariton- zanger en komiek, die ook op tal rijke concerten elders zijne gevierde medewerking verleende. Eens zelfs trad hij, in vereeniging met wijlen den heer Godefridus van Iersel, met groot succes op bij de Liedertafel Haarlems Mannenkoor. Tot zijn glansnnmmers behoorden de soli in »Het Woud» van R. Hol, die »Machtdes Gesanges»van Bram- bach, »Wachet auf» van RafTe.m.a. Door zijn opgeruimd karakter had hij zich vele vrienden gemaakt, die gewis nog dikwijls aan hem zullen terugdenken. Woensdagmorgen werd na een plechtigen lijkdienst, zijn stoffelijk overschot op het Kerkhof alhier te rusten gebracht. Zijne assche ruste in vrede. PRIJSVERSCHIETEN. Het handboogschuttersgezelschap „Eendracht maakt Macht" hield Woensdag op haar doelen in den tuin van café ,,'t Vosje" haar gebruikelijk prijsschieten. Door het oud-lid, de lieer J. v. Hui ten te Heveadorp was een fraaie ro- zenprijs hiervoor beschikbaar gesteld, terwijl ook de nieuwe beschermheer de heer Jos v. Heijst, zich niet onbe tuigd had gelaten en een mooie schil derij als eerste prijs beschikbaar had gesteld. Na een zeer geanimeerden strijd werden de prijzen behaald als volgt: Rozenprijs: J. Verhoeven met 2 ro zen en 349 punten, le prijs L. van Bladel met 293 pnt., 2e prijs H. v. d. Mee 292 pnt., 3e prijs P. .v. Dijk 258 pnt., 4e prijs C. v. Herwijnen 239 pnt., 5e prijs W. Pullens 233 pnt., 6e prijs J. Kleijberg 232 pnt., 7e prijs P. v. d. Hoven 228 pnt., 8e prijs Chr. v. d. Ho ven 226 pnt., 9e prijs J. v. Helvoirt 221 pnt., 10e prijs H. Muskens 210 pnt., 11e prijs Q. v. d. Hoven 202 pnt., 12e prijs C. Pullens 183 pnt., 13e prijs Adr. Ver- heijden 173 pnt., 14e prijs Dingemans. GILDE „ST. AMBROSIUS". Het eeuwen-oude „St. Ambrosius- gild", gevestigd in café ,,'t Vosje" van den heer W. Pullens handhaaft haar oude tradities en daardoor blijft ge lukkig een typisch stukje folklore in onze plaats bewaard. Tot die tradities behoort o.a. het koningschieten op kennis-Donderdag dat ook dit jaar weer met het gebrui kelijke openbaar vertoon en het voor geschreven cermonieel in intiemen kring is gepaard gegaan. Onder veel publieke belangstelling trok Donderdagmorgen het gilde dooi de straat met voorop den standaard rijder te paard en den vendel/waaier die zijn kunnen herhaaldelijk op zeer verdienstelijke wijze demonstreerde. De koning, de heer C. de Jong, werd aan zijn woning afgehaald waarna het gebruikelijke bezoek aan alle Baard- wij ksche café's volgde. Hierna ving achter café 't Vosje de schietwedstrijd op den schutsboom om den koningstitel en lal van fraaie prijzen aan. De strijd had een zeer spannend verloop en tenslotte stonden de heeren G. v. Bijnen, H. Maas en Th. Pullens met lü treffers in lü schoten gelijk bovenaan, zoodat tusschen hen om het koningschap gekampt moest worden. Eerst na 11 maal overschieten trad de heer G. Bijnen die dus. 21 treffers achtereen noteerde als overwinnaar en dus als koning uit den strijd. De heer H. Maas, die 20 treffers wist te beha len werd 2de, de heer Th. Pullens 3e, terwijl de overige prijzen als volgt werden behaald: W. Pullens 4, G. v. Heesch 5, J. v. Bijnen 6, C. de Jong 7, Jos v. Huiten 8, J. Baayens 9, Nic. Klerex 10, A. Baayens 11, J. Klijberg 12, J. Schilders 13, Jos Loeff 14, W. de Jong 15, Adr. v. Huiten 16, H. de Jong 17, M. Schilders 18 en Adr. de Jong 19. Met het gebruikelijke ceremonieel werd de nieuwe koning in zijn waardig heid bevestigd. De ex-koning, de heer C. de Jong, ontdeed zich van den omvangrijken keten met groote zilveren platen en andere emblemen, waaronder met zeer oude inscripties cn overhandigde deze teekenen zijner waardigheid onder een hartelijke toespraak aan zijn opvolger. Vervolgens sprak het bestuurslid de lieer Adr. v. Huiten, tevens als oudste in lidmaatschap, een woord van ge- lukwensch tot den nieuwen koning, hetwelk met eem „Lang zal hij leven" en een driewerf hoera werd besloten. Het oudste lid in jaren de heer W. de Jong achtte het ook zijn plicht den nieuwen koning te feliciteeren en hoopte dat hij den titel waardig zal dragen. De nieuwe koning, de heer G. v. Bijnen dankte voor al deze hulde en zegde toe zijn best te doen de voet sporen van zijn voorganger te drukken en zich een waardig koning te toonen. Nadat nog een glaasje op de ge zondheid van den nieuwen koning ge dronken was werd deze met het ge bruikelijke vertoon door het gilde naar zijn woning begeleid. „St. Ambrosius" heeft kennis-Don derdag weer op waardige-, traditio nele en gezellige wijze gevierd. Examens. Voor het toelatings examen le klas van het St. Jans-lyceum te's Bosch slaagde o. m.: J. Hoffmans en A. Spijkerman alhier. Mej. M. Verwiel alhier slaagde te Antwerpen voor het examen pianoonderwijzeres. Te Roermond slaagde aan de R. K. H. B S. St. Ursula voor 't eind-examen Mej. T. Klein te Raamsdonksveer. Kinderconcours »Visscherslust«. Door de royale giften van een aantal Waalwijksche ingezetenen daartoe in staat gesteld, organi seerde de hengelaarsvereeniging »Visscherslust« Woensdagmiddag aan het »Stukske« een buitenge woon geslaagd kindervischconcours. Er werd door een 65-tal jeugdige deelnemers met ware visschers talenten gestreden, alhoewel bij velen het geduld vaak hevig op den proef gesteld werd. Enfin, toen deze uitslag bekend gemaakt werd bleek dat aan ieder een een prijs kon worden verstrekt varieerende van f 1,— tot f0,25. Na dit concours begon echter de ware attractie pas in een tocht naar het kermisterrein. Hier konden de kinderen zich naar hartelust vermaken daar het ijverige bestuur voor gratis attracties had gezorgd in de stoomcaroussel, de draaimolen en het theater Gaïté, dat de kleinen zich naar hartelust vermaakten is te begrijpen. In café van Heesbeen Keetels had tenslotte een prettige samen- komst plaats, waar getracteerd werd op diverse lekkernijen. Visscherlust kan met genoegen op dezen dag terugzien die voor de kleine enthousiaste hengelaars een onvergetelijke is geweest. Een woord van dank voor de ingezetenen die prijzen enz. voor dit concours beschikbaar hebben jesteld is hier ook zeker op zijn plaats. Ongeval. Zaterdagmiddag werd de 15-jarige dochter van den heer P. in de Min. Loeffstraat, bij het oversteken van de straat aangereden door den heer W. alhier die daar per racefiets in snelle vaart passeerde. Het meisje werd met kracht tegen den grond gesmakt en mét bloeden, de verwondingen aan het hoofd in bewusteloozen toestand in de nabije ouderlijke woning binnengedragen. Haar toestand liet zich zeer beden kelijk aanzien doch Dr. Langemeijer die spoedig ter plaatse was, achtte de uiterlijke verwondingen niet van ernstigen aaid en constateerde een lichte hersenschudding. Met enkele weken absolute rust zal zij de gevolgen der aanrijding wel weer te boven zijn. Dan Purol meenemen! Dit voorkomt,verzacht en geneest zonnebrand, doorzitten en stuk- Ioopen. De Zigeunerprinses, Romantiek rond Laurel en Hardy. Tot besluit van het zeer geslaagde Kermisprogramma draait Musis de daverende operette »De Zigeuner- prinses« als omlijsting van de ko mische vei richtingen van Stan Lau. rel en Oliver Hardie Laurel en Hardy in Zigeunerkleedij is alleen al hoogst lachwekkend, al hebben zij dit niet noodig, want hun ver. richtingen in dezen film zijn »om te gillen« De rooftocht door het in nachtelijk duister verzonken stadje b.v. en de talrijke anderen onver- wachtewendingen zijn buitengewoon onderhoudend. Daarbij doet zich het opmerkerlijke feit voor dat Laurel's botte lompheid hier plotseling o- vergaat in diplomatieke zetten, die eenig zijn. Dit is een geheel nieuwe kant in de geijkte verhoudingen van het duo, wat daardoor nog meer wint. De tilm en ook het toeschou wende publiek barst dan daverend los en wat dan volgt, behoort on getwijfeld onder het beste werk, van Laurel en Hardy te worden gerang schikt. Hoe kostelijk is niet de scène van 't bottelen van de wijnflesschen waarbij Laurel onuitputtelijk is in zijn dronkemansvariaties en hoe daverend uitbundig is de bevrijding van het pleegdochtertje! Ook aan de vocale en muzikale eischen van deze opera comipue kunnen de strengste eischen worden gesteld. Hoe geweldig gaaf en zui ver is niet de zang van het prima stemmen materiaal! Hoewel het geheele Kermisprogram een groot succes was heeft men blijkbaar ge dacht »lest best« Men kan niet zeggen een vroolijke Kermis te hebben gehad indien men deze lach schlager niet gezien heeft. Kom dan zien GEVONDEN VOORWERPEN. Óp het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden vootwerpen. Hondenpenning (1937 no. 63); Hou ten blok voor gewichten; Etui met zil veren rozenkrans; Portemonnaie; Por- temonnaie met rijwielkaart. DE NIEUWBENOEMDE BURGE MEESTER VAN BOXMEER. De nieuwbenoemde burgemeester van Boxmeer mjr. van Hellenberg Hu- bar, werd 12 Februari 1906 te Tilburg geboren en is dus 31 jaar. Hij woont thans te Rijswijk, waar hij volontair ter gemeente-secretarie is. De nieuwe burgemeester van Box meer is de jongste broer van den bur gemeester van Rijswijk mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar. Staking geëindigd. In een Vrijdag j.l. plaats gehad hebbende bespreking tusschen de directie van de Stoomschoenfabriek F. de Wert en Zoon te Hilvaren- beek en de betrokken bestuurders van de R.K. Fabrieksarbeiders(sters) bond »St. Willibrordus« is door de werkgevers de C.A.O. geteekend. s Onmiddellijk daarna is in een vergadering met het personeel lesloten de stakiDg, die 5 dagen heeft geduurd, op le heffen. Hiermede is deze actie met vol- edig succes aan de kant van de arbeiders dus weer geëindigd. H. C. de Jongh.f Gisterochtend is op 64-jarigen eeftijd overleden te Ammerzoden de heer H. C. de Jongh, in leven notaris aldaar. De heer de Jongh, werd in 1873 te Zaltbommel geboren, n 1896 werd hij candinaat-notaris en in het najaar van 1903 kwam lij op het notariskantoor te Ammer zoden. Op 1 April 1936 heeft de thans overledene onder groote be- angstelling zijn 25—jarig jubileum als notaris herdacht, Naast zijn notarisambt vond hij altijd tijd en lust zich op velerlei ader dgebied verdienstelijk te maken n 1899 werd hij benoemd tot secre- aris van den polder Tuil, daarna van de poiders Hedel, Ammerzoden en Well. Vervolgens werd hij dijk. graaf van het polderdistrict Bom- melewaard boven den Meidijk. Na den watersnood in 1926 werd hij henoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Van 1899 tot 19U3 was hij lid van den gemeenteraad en kerkvoogd te Zaltbommel. Hij had zitting in de Pprvinciale Staten van Gelder and. Van het begin af was hij voor zitter van de kamer van koophandel voor de Nederbetuwe. Ook was hij voorzitter van de waterschapsbond Nederland, van den Gelderschen waterschapsbond, welke bonden hij mede heeft opgericht. Belgische gezant bezoekt de premiere van het Franciscusspel te Oisterwijk. Het blijkt, dat voor de eerste opvoering van »Het Filmspel van St. Franciscus» in het Oisterwijksche Natuurtheater op Zondag 18 Juli a.s. groote belangstelling bestaat, zoowel van Belgische als van Neder- landsche zijde. Zoo werd officieel bericht ontvangen, dat de Belgische Gezant, zijne Excellentie Baron Ruzette de première zal bijwonen. Ook de schrijver van het open luchtspel, Felix Timmermans zal aanwezig zijn. Tentoonstelling Vakschool voor Schoenmakers te Dongen. Bovengenoemde school zal op Zaterdag en Zondag a.s. in haar lokaliteiten een tentoonstelling or- ganiseeren van de door de leerlingen vervaardigde werkstukken, zooals om de 3 jaren te doen gebruikelijk is. Na deze tentoonstelling zullen 12 leerlingen, die 3 jaren langden dag cursus hebben gevolgd, de school voor goed gaan verlaten. Begrijpe lijkerwijs hebben vooral deze leer lingen met veel ambitie gewerkt en zich de laatste weken beijverd om iets moois voor deze tentoonstelling tot stand te brengen. En inderdaad zijn zij in hun pogingen geslaagd. Het is een keurcollectie van dames- en heerenschoenen, die ongetwijfeld ieders bewondering moet wekken. En dan te bedenken, dat deze chique elegante damesschoentjes, aardige •kinderschoentjes en sierlijke,slanke modellen heerenschoenen in een verscheidenheid van leersoorten en snitten door jeugdige leerlingen van 15 en 16 jaar geheel naar de laatste mode naar keuze van den leerling zelfstandig zijn ontworpen vanaf de leekening en het patroon tot den afgewerkten schoen, met uitzonde ring van het stikken, dan moet hier werkelijk getuigd worden, dat inder daad keurig werk is gewrocht. Het examenwerk wordt in den loop van deze week door een des. kundige commissiegekeurd en komt op de tentoonstelling vanzelfspre kend op den voorgrond. Behalve de bedoelde collectie wordt ook ge ëxposeerd met verschillende werk stukken van iedere klas afzonderlijk zooals teekeningen, patronen, onder- deelen in bewerking enz., waardoor de bezoekers een beeld krijgen van den geheelen omvang van het onder wijs. De lokalen van de vakschoo in de St. Josephstraat 136, zullen geopend zijn: Zaterdag 17 Juli van 3—7 uur en Zondag 18 Juli van 11 1 en n.m. van 3—7 uur. De toegang is voor iedereen vrij en een bezoek zal zeer op prijs worden gesteld. Het is voor belangstellenden ook werkelijk de moeite waard. UIT DEN BOSCH. Sic Transit Dezeweek werd een begin gemaakt met 't opbreken van de ijzeren rails der tram vanaf den Vlijmschen weg tot Waalwijk. Van de Belgische grens tot Waalwijk werden de rails reeds verwijderd en ging er paseenscheeps. ading, metende 300 ton met het oud ijzer naar Duitsland. lederen dag zwoegt delocomotief mei de wagons oudroestlangs delan- gebaanwelke de tram een halve eeuw ang in rook en stof en stank voort- droeg, totdat hel snelverkeer ons sukkelig Brabantschetrammetjeniet meer gedoogde. Per dag worden de rails over een van 400 Meter opgebroken en ver iest het trammetje telkens evenveel terrein. Ongeacht, verlaten en ver sleten doet hij zijn laatste diensten en zeult het op zijn doodeoritten z'n stukken en brokken nog voort naar z'n eigen kerkhof! Sic transit Fabricage van gasmaskers. Naar wij uit goede bron vernemen zal zeer binnenkore een industrieel te 'sHertogenbosch het vervaardi gen van gasmaskers e.d. gaan on dernemen. Komt er werk? Naar verluidt zijn er plannen in voorbereiding tot vestiging eener niewe industrie in Den Bosch. Zij wij wél ingelicht dan bestaat de mogelijkheid dat vele arbeiders in de op te richten groote fabriek werk zullen vinden. Het kinderspeeltuinwerk te 's Hertogenbosch Als gemeld bestaat het voornemen om aan het gemeentebestuur van 's Hertogenbosch aan te vragen het terrein: «De Hooge Helft», zijnde het legaat Baron van Rijckevorsel en gelegen onder Deuteren met bestemming voor een kinderspeel tuin. Volgens de plannen zal het iets buitengewoons worden wat de stich ting «St. Nicolaas» zich daar gedacht heeft. De architecten zijn nog niet gereed met de ontwerpen, maar het staat toch reeds vast, dat wanneer het overleg met het gemeentebestuur tot de gewenschte resultaten leidt, ter plaatse een prachtig paviljoen zal verrijzen modern en practisch en geheel op het doel berekend, zoodat ook ouders en andere be langstellenden in die fraaie gezonde omgeving zullen kunnen verpoozen om te genieten van het genot der jeugd Van de zijde der Bossche orga nisaties is de belangstelling voor deze onderneming zeer levendig en vooral zij, die ieder jaar moeilijk heden ondervinden om b.v. in den langen vacantie zomertijd de kinde ren gezonde afleiding te kunnen geven zien verlangend uit naar de opening van den speeltuin, die voor ons land een unicum mag heeten. Echter er is nog veel te doen alvorens het trotsche plan zijn voltooiing vindt en daarom kan voor 1937 niet meer verwacht worden, dat wat «St. Nicolaas» voor de Bossche jecgd brengt nog dit jaar in gebruik kan genomen worden. Wat geduld en de grandiose opening van den kinderspeeltuin zal een groot feest geven! Zaterdag j.l. werd door de Dus- sensche Pluijmvee- en Konijnen- fokvereeniging de tweede jonge dierendag georganiseerd, welke in alle opzichten geslaagd mag heeten. De belangstelling was vrij goed te noemen, maar vooral het aange. voerde kleinvee blonk uit door kwaliteit, hetgeen zeer duidelijk den vooruitgang der vereeniging de monstreerde. In den heer Vlasblom had de vereeniging een uitmuntende keurmeester gevonden. Ingezonden werden 65 nummers. De eere.prijzen behaalden de eigenaren: L. Dijkstra 3, C. J. Lee- mans-v. Balkom 2, L. Borstlap 1, J. Domeni 1, Fr. Leeggangers 1, M. Schalken 1, H. Heimans 1. De heer Dijkstra behaalde tevens nog een eere-prijs met mooiste nest der tentoonstelling. Een der deelnemers aan den oriënteerings-rit der Bredasche Mo torclub, had Zondag j.l. ter hoogte van de Oude Straat alhier, het ongeluk tegen een volgauto op te rijden. - j De berijder bleef bewusteloos liggen, en werd later een nabij gelegen woning binnengedragen. Dr. v. Vuuren constateerde her enschudding. De motor bekwam veel averij. v i

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10