WEK DE GAL IN UW LEVER OP mm ,YV/ /kê VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING lil» TARZAN VAN DE APEN. '"i 'ji.? De gezondste tanden, KAATSHEUVEL. SPRANG—GAPELLE. HEUSDEN. GEERTRU1DENBERG. NIEUWKUIJK. DRUNEN. Lr f rii met't voorgaande zijn uitvaart of lijk rede daarbij hebben trachten te verha- Moge het nieuwe bedrijf welvaren en de door opheffing van de tram gedu peerde plaatsen herleven. indien U poetst met wat goeds, dus met IVOROL T. B. C.-dagen. Als de plannen, die ontworpen zijn, lot uitvoering komen, dan lijdt het geen twijfel, of de 1 .B.C.-dagen 1937, zullen in attractief opzicht, die van de vorige jaren nog overtreffen. Ver schillende groepen zijn reeds in voor bereiding, waarbij er zijn, die in op vatting en omvang, die van 1935 en 1936 ver overtreffen. Aan de broeder scholen is een spel in studie genomen, waaraan niet minder dan 150 jongens meewerken en Kaatsheuvel weet hei bij ondervinding, dat als Broeder Jonathus iets op zich neemt hel pu bliek iets te zien en te hooren krijgt, waarvan het volop genieten kan. Aanbesteding. Door het bestuur der bouwvereeni- ging „Volksbelang" alhier werd aan besteed het buitenverfwerk der wonin gen verdeeld in 9 blokken. Ingeschreven werd door Firma van Roermund blok I ƒ30.— per woning (14 woningen); Jan Smit blok II 50 woningen ƒ31.— blok III (20 wonin gen) ƒ32.50; blok IV (20 woningen) ƒ30.—; blok V (10 woningen) ƒ42.— blok VI 2 woningen ƒ110.—. M. C. Smit, blok I ƒ32.blok II f38—; blok III ƒ30.—; blok IV 28.— blok V 32.—; blok VI ƒ80.-; blok VII (10 woningen) ƒ27.50; blok VIII (20 woningen) ƒ40.blok IX 24 woningen ƒ35.—; A. Schutjes, blok V 30.—. P. Merkx blok I 35.blok II ƒ40.-; blok III ƒ32.50; blok IV ƒ27.50 blok V ƒ43.— blok VI f128.—; blok VIII ƒ40.— blok IX 32.—. C. Smit blok II 37.blok III 32.— blok IV 32.—, allen te Kaats heuvel. J. Hebing, blok VII ƒ26.blok VIII 32.— blok IX ƒ23.—. J. Mols, blok VII 27.blok VIII ƒ31.50; blok IX ƒ29.—. J. de Ruyter, blok VII ƒ29.50; blok IX 31.—, allen te Loon op Zand. SPRANG. Predikbeurten Zondag 18 Juli. Ned. Herv. Kerk v.m. 9,30 uur leesdienst, n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk v.m. 9,30 en n.m. 3 uur leesdienst. Vergadering der afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond »Patrimonium« op a.s. Maandag avond 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda Opening. Notulen. Verslag ver gadering Gew. Org. Zuid-Holland. Bestuursvoorstel, Rondvraag, Slui ting. De Ned. Herv. Meisjesvereen. maakte j.l. Woensdag per autobus een plezierreisje naar Amsterdam. Per boot ging het vandaar naar Marken, alwaar de kerk bezocht werd. Verder werd een bezoek ge bracht aan Volendam, Monniken dam, Edam, waarna per tram terug naar Amsterdam. Het gezelschap arriveerde te circa 12 uur na een voorspoedige reis en hoogst voldaan weer alhier. CAPELLE. Aan Gebr. v. d. Waals, schilders alhier, is het glas. en verfwerk van 60 woningen voor rekening van de gemeente Dongen na gehouden aanbesteding opgedragen .Deze firma was op 12 na de laagste inschrijfster. De postduivenvereniging »De Luchtvaart« hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Melun, waarbij de eerste duif ge. constateerd werd om 12,12,58 en de laatste prijswinnende duif om 1,0,38 en waarvan de uitslag als volgt luidt J. Versteeg 1, 3, Gebr. v. Onze- noort 2, 1U, 15, H. Vos 4, 11, 12, P. Nieuwenhuizen 5, P. Bakkeren 6, A. Spierings 7, 9, A. Blom 8, 14, E. Haverhais 13. Eerste overduif J. Meter. Aangetoonde duiven J. Versteeg en Gebr. v. ünzenoort. De uitgeloofde extra prijs werd gewonnen door J. Versteeg. In het begin dezer week zijn uit de gemeente Sprang—Capelle een aantal werkloozen vertrokken naar de Wielingermeerpolder om aldaar te werk gesteld te worden bij het vlasplukken. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. Cuperus. vNaar men ons mededeelt is voor de actie tot stichting van een ziekenhuis alhier tot heden aan giften bij het daartoe gevormde comité f3400 binnengekomen. Onze dorpsgenoot, de heer G. Vos Cz., die benoemd is tot rijks veldwachter ter standplaats Utrecht is deze week aldaar reeds in functie getreden. A.s. Zondag des morgens half 10 hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Bousema uit Sprang. De verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina zal, naar we vernemen, ook dit jaar alhier niet onopgemerkt voorbij gaan. Op een terrein aan de Nieuwevaart zullen verschillende volksspelen worden gehouden, terwijl des avonds de muziek- en zangvereeniging op de kiosk over de Binnenhaven zullen concerteeren. Waarschijnlijk zal op het feestterrein aan de Nieuwevaart na afloop der volksspelen een ge- costumeerde korfbalwedslrijd plaats Lebben. Het verbouwen van een ge deelte der voormalige hooipers in de Kom alhier tot een woon- en winkelhuis is na gehouden aanbe steding opgedragen aan den heer J. Quirijns. 1De leerlingen van de hoogste klassen der O.L school in de Kom hopen volgende week Donderdag en Vrijdag onder leiding van het onderwijzend personeel een school reisje te maken naar Zuid-Limburg. Voor het toelatingsexamen van de H.B.S. te 's-Hertogenbosch, slaag de 9 Juli j.l. onze elfjarige plaats genoot, Adriaan van Wijlen, leerling van de School met den Bijbel te Capelle, Hoofd, de heer M. C. Rij ken. Voorzeker een mooie prestatie 1 VRIJHOEVE-CAPELLE. Jac. Vos, Vrijh. Capelle secretaris- penningmeester en K. Rosenbrand te 's Greveld. Capelle. Allen namen hun benoeming aan. Besloten werd nog om in de maand September een bloempjesdag ten bate van het fonds te organiseeren. Onder voorzitterschap van den heer Jac. Vos, kwam ten Raad- huize de commissie, welke tot taak heeft het organiseeren van de volks spelen voor de viering van koning innedag in Sprang-Capelle in ver gadering bijeen. Na breedvoerige besprekingen werd besloten de volgende spelen te organiseeren Ringrijden met Tilbury's voor dames en heeren, Hindernisloopen voor jongens van 14 tot 16 jaar, Eierloopen voor meisjes van 14 tot 16 jaar, Mastklimmen voor jongens, Tonnetje steken voor jongens vanaf 16 jaar, Stoelendans voor meisjes vanaf 16 jaar. Des avonds concert door de ver schillende muziek- en zangvereeni- gingen. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. Bediening H. Avondmaal, In het lokaal der Geref. Gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. De heer Harry Poll werd door de Directie der K.R.O. uitgenoodigd tot het houden eener voordracht op 21 September a.s. Alsdan zal door hem een lezing worden ge houden over »Onze prachtige Pol ders». Ook dit jaar zal wederom ge legenheid worden gegeven tot het bekomen van kostelooze rijwiel- merken en wel ten stadhuize op 15, 19, 22, 26 en 29 Juli, en op 2, 5 en 9 Aug., des avonds van 6—8 uur. Nabij de Wijksche poort alhier, kwam een motorrijder te vallen, waardoor hij zijn schouder ont wrichtte. Dr. Schimmel alhier ver leende geneeskundige hulp. De man werd vervolgens naar zijn woning te 'sGravenhage vervoerd. Deduo- zitster bekwam nagenoeg geen let. sel. In het gebouw voor Christel Belangen alhier kwam de plaatse lijke commissie van 't l B.C.-Fonds der Chr. Arbeidersbeweging onder leiding van heer Jac. Vos in ver gadering bijeen. In verband met het feit dat de commissie belang rijk is uitgebreid over de geheele gemeente Sprang-Capelle werd be sloten 'n Dag. bestuur te benoemen, waarvoor werden gekozen de heeren C. van Caem te Sprang voorzitter, Naar wij vernemen zullen alle werkloozen verplicht worden met de a.s. uiencampagne aan de uien fabriek van de firma Spijer-Brothers alhier, uien schoon te maken. De uitkeering van steunbedragen zal daardoor voor een viertal weken aanmerkelijk verminderen. J Tot doctor in de letteren en wijsbegeerten aan de r.k. universi teit te Nijmegen promoveerde onze oud-stadgenoote mej. E. Allard, op het proefschrift »een gramaticaal onderzoek van het proza van Ha- dewych«. Mej. Allard is momenteel een der leidsters van de Graalbeweging in het Haarlemsche bisdom. j Door de architect A. G. Ren- niers alhier werden de navolgende aanbestedingen gehouden: Voor rekening van het r.k. kerk bestuur te Zevenbergsche Hoek het bouwen van een openlucht altaar. Laagste inschrijver J. Nouwen te Zevenbergsche Hoek voor f1333,— aan wie het werk werd gegund. Voor rekening van het schoolbe stuur te Zevenbergen het bijbouwen van toilletten en waschgelegenheid. Laagste inschrijver Gebrs. v. Loon te Zevenbergen voor f 1669,aan wie het werk werd gegund. Voor rekening van W. van Loon en van der Sluis te Drimmelenhet verbouwen van een woonhuis. Laag ste inschrijver D. Heil en van Reis- wijk te Made voor f 1158,— aan wien het werk is gegund. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. F. ten Brug- genkate. De tooiieelvereeniging »Iiunst na Arbeid« besloot om op Zondag 18 Juli a.s. een uitstapje te gaan ma ken door de Ardennen, Spa en Luxemburg in België. De reis zal geschieden per autocar. Constantia, ..Constantia" hield op haar banen bij café x h. Elshout haar jaavJijksche giocte prijsverschieting onder groote leut en vroolijkheid. Hard is er gestreden om de punren en kansen. De definitieve uitslag ziet er ihans als volgt u<t; I. A. v. Delft 197 p., L. de Wk 180 p., M. Schapendonk 177 p. II. C. Bruurmijn 139 p., L. de Wit 128 p.. J. v. d. Krabben 126 p. III. M. Elshout 92 p., Jac. v. Gor- cum 88 p., J. Velt.man 79 p., J. Klomp 77 p., '-an de Leur 73 p., Th. Elshout 69 p., H. Bergmans 60 p., P. Elshout 59 p.. A. Luijben 55 p.. J. Vissers 53 p. Technisch Adviseur J. B. S. Naar wij vernemen heeft dnr. J. P v. Rooij, H. d. S. alhier, ontslag geno men als technisch adviseur van de afd. Drunen van den R.K.J.B.S. Koningschieten. Constantia schoot j.l. Zondag op haar banen om de koningstitel. Met groote meerderheid verwierf deze A. v. Delft en onderkoning werd H. de Wit. Het K.R.O.-speldje. Naar wij vernemen heeft de verkoop van het K.R.O.-speldje in Drunen ruim 10.— opgebracht. Uitbreiding Rex-Schoenfabriek. Voor de vierde maal in korten tijd zal de bekende kinderschoenfabriek „Rex", van de Gebrs. Elshout, belang rijk worden uitgebreid. 't Mag een verblijdend teeken heeten voor de schoenindustrie in Drunen. Sportief! De R.K.V.V. Sporters heeft aan de Motorclub De Vroolijke Starters haar terrein afgestaan, om op 1 Aug. a.s. groote behendigheidswedstrijden te or ganiseeren voor motoren. Excursie R.K.J.B.S. sche Heide. In de schoorsteen werd ernstige schade aangericht, de schilderijen van den muur gerukt, enkele deuren van hun scharnieren geworpen, terwijl 't heele gebouw in een dichte rook ge huld was. Gelukkig ontstond geen brand en mag 't 'n wonder heeten, dat de vrouw die op bed lag niet is getroffen, om dat den bliksem zijn baan nam vlak langs 't bed. Festival. Door het Mannenkoor „Zang en Vriendschap'' gevestigd in café A. v. d. Geld alhier, is besloten een festival te organiseeren, hetwelk zal gehouden worden op 28 en 29 Aug. a.s. De Korenprijzen. Bij de gehouden verpachtingen van de te veld staande gewassen, alhier, waren de rogge en haver goed aan prijs. Voor een hont rogge werd pl.m. 25 besteed en voor de haver pl.m. 40.—. Zang en Vriendschap. Aan het Mannenkoor Zang en Vriendschap is door B. en W. ver gunning verleend tot het houden van een verloting bij gelegenheid van haar Festival op 28 en 29 Aug. a.s. Opdracht Aan de sloopersfirma Chr. Klerks, alhier, is opgedragen het sloopen der tramloods van de remise alhier. Pleune Wiel. Het zwembassin aan de Pleune Wiel staat steeds in de volle belangstelling van het publiek. Geen wonder bij dit warme weer! Het valt nog steeds niet mee om 't water uit de wiel te houden. Deze week werd een derde pomp- installatie aangebracht waarmede men hoopt beter resultaat te hebben. Manoeuvre. De R.K.J.B.S. der afd. Drunen maak te een excursie naar de Wieringermeer- polder. Daar werden diverse bedrijven bezocht, terwijl tevens een bezoek ge bracht werd aan Amsterdam en Schip hol. Het was een leerzame dag voor onze Jonge Boeren. De reis werd ge maakt per B.B.A.-bus. Je moet maar onfortuinlijk zijn. Dat het niet altijd meevalt om 't roer recht te houden, ondervond mej. van Drunen, alhier. Zij reed van den ka naaldijk en kwam daarbij in t water terecht. Gelukkig was Rijksveldwachter v. d. Griendt uit Waalwijk in de buurt en kon haar met veel moeite op 't droge brengen. Daarbij kwam ook nog M. S. te hulp. waardoor de onfortuinlijke fietsrijdster er met een nat pak en de schrik afkwam. Marktbericht. De Langstraat 14-7-'37: Zwarte bessen 32, 80. Roode bessen 13, 7013, 80. Witte bessen 10, 101140. Frambozen 15, 40. Blikseminslag. Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg Zaterdag de bliksem in de boer derij van Jan v. Wezel op de Drunen- Donderdag werden in de Drunensche Duinen door de afd. pantserwagens uit 's Bosch groote oefeningen gehouden met pantserwagens en motorrijwielen. Ondanks de groote hitte had de oe fening een vlot verloop, hoewel enkele manschappen eenigszins uit de koers waren geraakt. B-steun. In de vacature, ontstaan door de ontslagname van den heer W. van de Wiel, als lid van de commissie van B- steun, is door B. en W. benoemd het raadslid Mich, van Oers. ELSHOUT. R. K. W. V. De R.K.W.V. kwam in algemeene vergadering bijeen onder presidium van den heer Merkx. Spreker was dhr. Fr. Hoogers uit 's-Bosch. De bestuursvacature werd aange vuld. Medegedeeld werd, dat van een samenvoeging der afd. Drunen en Els hout nog niets bekend is. R. K. J. B. S. De R.K.J.B.S. hield een algemeene vergadering onder presidium van den heer C. Klijn. Besloten werd om op 12 Aug. een excursie te maken naar Wageningen, Arnhem en Omgeving e.a. Als commisie voor keuring van de proefvelden namen zitting A. Willem- se, Adr. Huskens en H. Brok. i Door EDGAR RICE BURROUGHS. 11. In het bos, dicht bij de hut, ging Kerchak, de koning der apen, als een bezetene te keer. De jonge apen en de zwakkere leden van de troep brulden van de hoogste takken der bomen, ter wijl ze met gewaagde sprongen pro beerden weg te komen. De grote apen waren niet zo bang, maar ze bleken toch niet tegen de grote, sterke Ker chak opgewassen. Met een tak sloeg hij er op los en deed de arme dieren die hij raakte, brullen van de pijn. Opeens zag Kerchak Kala, een even- grote aap als hij, die juist voedsel voor zich en haar kindje had gezocht. Niets kwaads vermoedend kwam zij op de koning af, doch kon zich nog juist op het laatste ogenblik, opgeschrikt door een waarschuwende kreet van de an dere apen, uit de voeten te maken, Kerchak zag dit en volgde haar, waar na Kala met enkele grote sprongen wist te ontkomen, doch haar kindje, dat zich niet vastgenoeg om haar hals had geklemd, stortte van grote hoog te naar beneden. Zonder zich verder om de koning te hekommeren klom Kala vlug naar heneden, doch het klei ne aapje had zijn nek gebroken en was dood. Kerchak was door het ge beurde zoo verschrokken, dat zijn kwade bui opeens gezakt was. (Wordt vervolgd). Tub® 60 en 40 ct. Doos 20 ct. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisne wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 't 1033. Edgar Rice Burroughs. Inc.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7