SPORT. Buitenlandsch Nieuws GEMENGD NIEUWS. RiiDficDiiiirc STAND, De burgeroorlog in Spanje. Het regeeringsoffensief ten Westen van Madrid, in den sector Brunete- Villanueva del Pardillo wordt voort, gezet. Uit de berichten zooals gewoonlijk van een groote tegen strijdigheid moet men opmaken, dat de regeeringstroepen nog steeds aan de winnende hand zijn. üe gevechten schijnen zich voorname lijk te concentreeren op de streek bij Villanueva del Pardillo, waar de rechtsche troepen alle pogingen in het werk schijnen te stellen om dit dorp te hernemen. Een complot in het Spanje van Franco Volgens uit Sevilla doorgedrongen geruchten zou onder de officieren van het nationalistische Spanje een complot zijn ontdekt tegen Queipo de Llano, Vijf en dertig personen zouden in verband met deze samenzwering reeds zijn gefusileerd terwijl ver scheiden anderen in de gevangenis zouden zijn opgesloten. De ontdekking van het complot zou men te danken hebben aan de nasporingen van Duitsche geheime politie, die in Sevilla in dienst van de nationale autoriteiten staat. Geen leening aan Franco?» In welingelichte kringen wordt verklaard, dat niets bekend is van een opening van een crediet voor Franco door zekere financieele kringen, waarvan dezer dagen spra ke is geweest. Franco acht de Britsche voorstellen niet aanvaardbaar. De door den Engelschen staats man Eden gedane compromisvoor stellen, waarin bepaald wordt dat de vrijwilligers uit Spanje moesten terugtrekken, zijn door generaal Franco niet aangenomen. De rechtschen doen opmerken, dat hun het recht van oorlogvoe renden moet worden toegekend aleer over het terugtrekken van vrijwilligers gesproken kan worden. Kardinaal Pacelli in Frankrijk. Op waarlijk vorstelijke wijze is kardinaal Pacelli in Frankrijk ont vangen, waar hij te Lisieux in naam van Zijn Opperherder de basiliek opgericht ter eere van de H. Theresia van het Kind Jezus inwijdde. In de kathedraal droeg kardinaal Pacelli voor aanwezigen van allen rang, stand en godsdienst een Plechtige H. Mis op, waarna hij zich, na een wijle in gebed verzon ken te zijn geweest, naar den kan sel begaf om namens den H. Vader eenige woorden te richten tot de menigte in de kathedraal en tege lijkertijd tot het gansche Fransche volk. De groote menigte hoorde adem loos de woorden van den kardinaal aan. Buiten de kathedraal stond een menigte van wel 300.0U0 personen opgesteld die den kardinaal, toen hij buiten kwam, op grandioze wijze toejuichten en bejubelden. Z. H. Em. de kardinaal-staatsse cretaris, is, na zijn missie als Kar dinaal-Legaat »a latere« te hebben volbracht, de gast van de Fransche regeering en van de stad Parijs en, gezien de werkelijk grandioze ont vangst, die den vertegenwoordiger van den Stedehouder van Christus op Franschen bodem is ten deel gevallen, mag men wel zeggen de gast van het Fransche volk. Kardinaal Pacelli is Dinsdagavond wederom uit Parijs naar Rome vertrokken. Russische vliegers in Californië geland. Na een vlucht van 10.800 K.M. De non-stop-vlucht Moskou Californië via de Noordpool is op schitterende wijze geslaagd. De drie oververmoeide Sovjet Russische vliegers Michael Gromof, Andrej Joemasjef en Sergej Danilin zijn Woensdagochtend om 10.30 (plaat selijken tijd) met hun vliegtuig neer gestreken op een veld bij San Jacinto, 160 K.M. ten Oosten van Los Angeles. Zij waren toen 62 uur en 20 minuten in de lucht geweest en hadden een afstand van ongeveer 10.800 K.M. afgelegd. Het record voor een lange- afstandvlucht, dat met 9080 K.M. op naam stond van de Fransche vliegers Codos en Rossi, hebben zij dus glansrijk geslagen. De Nationale feestdag in Frankrijk. De Fransche nationale feestdag wordt in de hoofdstad met bijzon dere opgewektheid gevierd, omdat hij gepaard gaat met de groote tentoonstelling. Het feest wordt gekenmerkt door twee groote gebeurtenissen de militaire parade op de Place de l'Etoile, in tegenwoordigheid van den president der republiek, den koning van Roemenië, den sultan van Marokko, de chefs der generale staven van Roemenië en Joego slavië en de ministers van nationale verdediging, marine en luchtvaart: terwijl het traditioneele défilé werd gehouden, dat sinds verleden jaar georganiseerd werd door het volks front. Aan den vooravond van den nationalen feestdag vonden reeds in de feestelijk versierde stad de gebruikelijke openlucht bals plaats Herhaalde malen kwamen inci denten voor, waaraan echter door de waakzame gendarmen spoedig een einde werd gemaakt. De Dreiging in het Oosten Japanners voor de poorten van Peiping. Japansche troepen in volledige oorlogsuitrusting, de hoofden be dekt met stalen helmen, zijn opge rukt tot voor de poorten van Peiping en bestoken thans de stad met een hevig vuur uit hun loopgraafmor tieren. Infanterie en mitrailleursafdee- lingen richten hun aanval op het dorp Ta Hoeng Men nabij de stads poorten, terwijl omstreeks duizend man andere troepen 't Chineesche garnizoen te Joeng Ting Men bij de Zuidwestelijke poort naar de Chineezenstad bestormden. Van Chineesche zijde wordt ge meld, dat op drie plaatsen de aan vallers teruggedrongen zijn. Het 29ste leger heeft zichzelf in loop. graven nabij Peiping verschanst. Tot driemaal toe werd slag geleverd, maar het schijnt, dat het 29ste leger stand heeft weten te houden. In de oude Chineesche hoofdstad heeft men weinig hoop meer, dat een oorlog in Noord-China kan worden vermeden. Geen spoor van miss Earhart gevonden. In den loop van de week zijn zestig vliegtuigen van het Ameri- kaansche moederschip voor vlieg tuigen »Lexington« opgestegen, om een laatste onderzoek in te stellen naar de vermiste Amerikaansche aviatrice, miss Amelia Earhart en haar metgezel. De machines verlieten het moe derschip op een afstand van onge veer 150 kilometer ten Noordwesten van het eiland Howland en zochten systematisch de zee af. Toen de voorhande zijnde voor raad benzine dreigde op te raken, waren zij gedwongen naar het schip terug te keeren, zonder eenig spoor van de verdwenen aviatrice, haar metgezel of van haar toestel te heboen gevonden. Na nieuwe brandstof te hebben opgenomen, startten de machines opnieuw, doch moesten wederom onverrichterzake terugkeeren. Na deze laatste vergeefsche poging kan het lot van de thans sinds elf dagen verdwenen aviatrice en haar metgezel definitief bezegeld worden geacht. Een Goede Huidverzorging! Meisje onder auto te Leiden. Het zevenjarig meisje L. J. is gis. teravond, toen het op den Hoogen Rijndijk plotseling overstak, door een uit de richting Utrecht komende personenauto, welke werd bestuurd door den 19 jarigen A.L. M. uit Leiden, aangereden. Het kind werd in ernstigen toestand, waarschijnlijk met een schedelbasisfractuur, de ouderlijke woning, in de nabijheid waarvan het ongeluk geschiedde, binnengedragen, waar het in den afgeloopen nacht is overleden. Den bestuurder treft geen schuld. Het meisje was hun eenig kind. Groentekoopman overreden. Op den Stationsweg te Wouden berg is een groentekar aangereden door een auto. Door den schok werd de koopman van de kar geslingerd. De man kwam terecht tegen een uit tegenovergestelderichtingkomen- den vrachtauto en is zwaar gewond opgenomen. Eenige oogenblikken later is de ongelukkige overleden. Ernstig auto.ongeluk Drie menschen verdronken. Semarang. Woensdag reed een langs de Kalibaroe rijdende auto een deeleman aan. De auto geraakte te water; drie der inzittenden zijn verdronken. De slachtoffers zijn de heeren F. A. Staas, exploitant van een behan gerszaak, E. Polvliet, kastelijn in den Stadstuin van Semarang, en D. J. Swart, treincontroleur te Poerwo- dadi. De heer Staas was gehuwd en had vier kinderen, de heer Polvliet was ook gehuwd en had een kind, terwijl het derde slachtoffer onge huwd was. Vrouw van balkon gevallen. Gisteravond is in de Alexander Boersstraat een 40—jarige vrouw van het balkon op de tweede ver dieping gevallen. Zij werd door den G.G. D. naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. Kind in de wieg gestikt. Een kind van de familie v. d. B. wonende in de Gestelschestraat te Aalst is door zijn ouders dood in zijn wieg gevonden. Het kindje dat een half jaar oud was, is gestikt in de dekens. Door auto gegrepen Gisteravond is de 45 jarige wiel rijder A. Verhallen uit Velp bij het oversteken van den rijksweg nabij Grave, toen hij uitweek voor een hem tegemoet komende auto, door een hem achterop rijdende auto aangereden en tegen de grond ge smakt. Met een ernstige hersenschud ding is hij in hoogst zorgwekkenden toestand naar het St. Catharina- gasthuis te Grave vervoerd. Op slag gedood. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is op den rijksweg Tiburg—'s Bosch onder de gemeente Udenhout de 79—jarige landbouwer J. Robben uit Udenhout, die per fiets uit een zijweg den rijksweg kwam oprijden door een luxe auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De man was ongehuwd. Het lijk is naar het lijkenhuisje te Udenhout overgebracht. Den autobestuurder treft geen schuld. Baggermolen gezonken. Op onverklaarbare wijze is Don derdagmiddag te Urk een bagger molen gekapseisd en gezonken. De machine werd gebruikt om keileem te baggeren voor de Zuiderzee werken. Juist was een leege bak langszij gehaald toen plotseling door een der wanden van de baggermachine het water naar binnen spoot. In allerijl trachtte de bemanning nog iets van haar eigendom te red. den waarna zij oversprongen op de sleepboot, zoodat dit ongeval ge lukkig geen menschenlevens heeft gekost. Opvarenden van »Thorpehall« wilden deserteeren. De wederwaardigheden van het veelbesproken Engelsche s.s. »Thor- pehall« met zijn Spaansche beman, ning en Spaansche schatten, hebben een rumoerig einde gekregen. Een aantal opvarenden heelt namelijk, bevreesd voor onaangenaamheden, wanneer zij weer in Spanje terug gekeerd zouden zijn, getracht te deserteeren. De politie heeft hen evenwel naar het schip gebracht, waar zij de verzekering kregen, dat eerst te Bordeaux zou worden aan- geloopen en niet in een der Spaan sche havens, waarna zij weder aan het werk gingen. Twee jongens van een wissen dood gered. Het zware weer heeft te Vlissin- gen alleen materieele schade aan. gericht en persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen, maar het heeft niet veel gescheeld of twee jonge menschen, die, toen ze met hun kano op de Schelde voeren, door de onweersbui werden over vallen, waren Verdronken. Op het laatste oogenblik werden zij echter nog opgemerkt door den kapitein van het motorschip »Lut- gerdina« die de jongens met groote moeite heeft gered en te Vlissingen heeft binnengebracht. Jongen uit een boom gevallen Gistermiddag is het elfjarig zoontje van de familie van Geenen te Oss bij het Orseleind in de omgeving van de ouderlijke woning uit een boom gevallen. De jongen sloeg met hoofd het tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Eenige menschen die het ongeluk zagen gebeuren, hebben den knaap naar huis ge bracht. Het kind bekwam eensche. delfractuur. VOETBALSPORT Waalwijksche Jeugdcompetitie. Wedstrijdprogramma voor Dinsdag 20 Juli a.s. WSC—Blauw-Wit P. v. Tilborgh. SpartaRWB Joh. v. Beek. NEOSDO Wim Pot. Voorloopig programma voor 27 Juli: Bl.-WitSparta WSC—SDO NEO—RWB Wedstrijduitslagen van 6 Juli: Sparta—WSC 4—1 RWB—SDO 4—1 BI. Wit—NEO 1—6 Het ranglijstje is thans als volgt: WSC 7 5 0 2 25— 6 10 RWB 7 5 0 2 26— 9 10 SDO 7 5 0 2 14— 9 10 Sparta 7 3 1 3 12—12 7 NEO 6 114 7—10 3 BI. Wit 6 0 0 6 5—43 0 Wie zal ditmaal de bovenste plaats be reiken, met drieën aan de kop. SDO moet nog naar WSC en WSC moet nog naar RWB, en RWB moet nog naar Spar ta. Drie onzekere wedstrijden waar nie mand iets van kan zeggen. Zomeravond comp. in de Langstraat. Programma voor Donderdag 22 Juli OaS* Zandschel 2RWB a Joh. Spuibroek. RWB 6Sprang 2 M. v. d. Schans. Sprangsche B. 3Vrijh. Boys 2 P. v. Tilborgh. Voorloopig programma voor 29 Juli Witte Purol wrijft onzichtbaar weg in de Huid en is daarom zoo geschikt voor gebruik over dag. Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonnebrand en ver vellen. Doos 30 ct. Zandschel 2RWB b RWB aSprang 2 Vrijh. B.Sprangsche B. 2 Wedstrijduitslagen van 1 Juli: RWB aVrijh. Boys 2 41 Sprang 2Sprangsche B. 3 24 Sprangsche B. 2RWB h 102 Wedstrijduitslagen van 8 Juli Vrijh. Boys 2—RWB a 2—1 Sprangsche B. 3Sprang 2 32 RWB b—Zandschel 2 1—9 R. W. B. Afscheid Wim Snels. Wij vestigen er nog even de aandacht op dat er a.s. Zondag 18 Juli gelegenheid zal zijn om van den heer Wim Snels, die over enkele dagen naar Indië vertrekt afscheid te nemen. Daar Wim steeds zoowel als bestuurslid als sportman bij RWB een van de grootste steunpilaren was zal het hem ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Het RWB-Be- stuur heeft dan ook gemeend niet alleen de vereeniging zelf, maar eenieder de gelegenheid te geven van deze sympathie ke sportfiguur, die niet alleen in Waal wijk maar ook daarbuiten algemeen werd geacht afscheid te nemen. Op ons sportterrein is alles gedaan om op dezen dag Wim een afscheid te be reiden dat zoowel bij Wim als bij RWB zelf ongetwijfeld in de herinnering zal blijven. Er is dan ook rekening mee ge houden dat er een groot aantal vrienden en bekenden deze laatste gelegenheid zullen aangrijpen om deze dag te doen slagen. De heer J. van Osch heeft voor een groot aantal zitnlaatsen gezorgd, zoo dat men van enkele uren gezelling sa menzijn verzekerd is. Aanvang om 12 uur op het RWB terrein. VRIJHOEVE-CAPELLE. Sparta IStormvogels I A.s. Zaterdag zal onze vereeniging een thuiswedstrijd spelen tegen Stormvogels uit Woudrichem. Wij gelooven wel dat er voor dezen wedstrijd zeer veel belang stelling zal zijn daar er geen enkele an dere wedstrijd in onze gemeente ge speeld wordt. De wedstrijd begint om half .zes en staat onder leiding van den heer van der Lee. Dus allen a.s. Zaterdag naar het Spar- ta-terrein. WAALWIJK. DAMMEN. W.D.V. Persoonlijk kampioenschap dammen Noord-Brabant. Dinsdag 1.1. werd de afgebroken partij tusschcn de heeren D. Verhagen (W. D. V.) C. v. Strien (Dio Waspik) ten hui ze van den secretaris van WDV afge speeld, en door D. Verhagen gewonnen. Wedstrijdleider was dhr. J. Timmer mans Heusden, daar den heer A. de Graag verhinderd was. De stand in groep C. voor dit kam pioenschap is als volgt D. Verhagen (WDV) 3 110 3 C. v. Strien (DIO) 3 10 12 C. de Joode (GDV) 3 0 111 Zoodat den WDV'er zich in de finale heeft weten te plaatsen. ZWEMMEN. GLAUKOS. Woensdagavond speelde de Waalwijk sche Poloclub „Glaukos", voor de eerste klas A N.B.Z.B., een wedstrijd tegen Oosterhout in het Hoefsven, alhier. Na een van beide zijden goed gespeel den wedstrijd, die een uitermate span nend karakter droeg, kwam het einde met een gelijk spel. 22. De stand is momenteel: Oosterhout 3 2 1 0 8— 5 5 Glaukos 4 2 11 14— 8 5 Overa 3 0 0 3 4—13 0 Duivenspor' De Eendracht. Zondag hield bovengenoemde vereeni ging een wedvlucht vanuit Melun met de volgende uitslag: A. Stokwielder 1 8, K. Broumels 2 3 5, Ctr. van Heeswijk 4 10, Jos van Bladel 6, J. Schoemans 7, Fr. van Woensel 9, D. van den Boomgaard 11. Eerste overduif G. van Huiten. Wind West. Eerste duif 11.57.31. Laatste duif 12.50.5. RAAMSDONKSVEER. De onderlinge damcompetitie van DGV te Raamsdonksveer had de volgen de uitslagen M. TimmermansJ. v. Strien 20 J. C. SchottG. v. Beek 02 M. KommersP. Blom 02 Joh. FaroM. Timmermans 20 D. BlomM. Kommers 11 J. van StrienM. Timmermans 02 G. v. BeekH. Blom 02 M. KommersJ. Faro 20 G. v. BeekM. Kommers 11 P. BlomM. Kommers 20 N. SnijdersG. v. Beek 02 J. v. StrienM. Kommers 20 J. SpuybroekM. Kommers 02 H. Blom—J. C. Schott 0—2 G. v. BeekN. Snijders 20 J. SteigengaH. Heurter 20 D. Blom—J. Faro 0—2 M. KommersH. Rolffs 11 TOUR DE FRANCE. Bartali opgegeven. De voornaamste gebeurtenis is het op geven van den Italiaan Bartali, die tot de favorieten gerekend werd en wegens ziekte niet is gestart. Toon van Schendel heeft een schitterende cours gereden. In het eerste deel van de etappe deed hij met vijf anderen een geslaagde ontvluch tingspoging. Te Nimes kwam dit groepje met bijna tien minuten voorsprong op het groote peloton aan. De sprint werd gewonnen door den Franschen individu eel Antoine. Van Schendel klasseerde zich derde na den Franschman Marcail- lou, allen in denzelfden tijd van 3 uur 39 min. 37 sec. In het tweede deel van de etappe heeft de Nederlander zich eveneens goed ge houden. Hij eindigde in het hoofdpele- ton, die 35 seconden eerder binnenkwam dan de Belgen, waaronder de drager van de gele trui, Sylver Maes. De sprint werd gewonnen door den Zwitser Pedroli voor den Duitscher Wengler en den Spanjaard Canardo. Toon van Schendel werd met twintig anderen vijftigste geklasseerd in denzelfden tijd als de winnaar, 1 uur ln min. 49 sec., wat het hooge gemiddelde voorstelt van 39.o K.M. per uur. In het algemeen klassement is onze vertegenwoordiger zes plaatsen opge klommen. Hij is thans 46ste met 82.58.58. Het algemeene klassement luidt voor wat de hoogste plaatsen betreft: 1 Maes, Bel gië, met 80.15.45; 2 Lapebie, Frankrijk, op 2 min. 18 sec.; 3 Vicini, Italië, indi vidueel, op 5 min. 13 sec.; 4 Disseaux, België, op 5 min. 37 sec.; 5 Vissers, Bel gië, individueel, op 7 min. 30 sec. In het landenklassement leidt België met 241.13.42 voor Frankrijk, Duitsch- land en Italië. BOKSEN. Van Klaveren verliest door Knock Out van Eder. Ongeveer zesduizend toeschouwers hebben in de Nenijtohal te Rotterdam Bep van Klaveren in de achtste ronde door knock out van Eder, den Duitschen welterkampioen, zien verliezen. Eder heeft zich in dit gevecht een groot bokser getoond. Van begin af aan vocht hij in zijn eigen stijl, wachtte af, doch dekte goed en trachtte Van Klaveren steeds maar tot den aanval te verlokken. En als er dan maar even een gaatje was, trachtte de Duitscher bliksemsnel van links, doch vooral van rechts te treffen. De Hollander liet zich twee ronden lang hiertoe niet verleiden en hij was, zoowel op afstand als van dichtbij, zeker niet de mindere bokser. Doch de tactiek van den Duitscher besliste. Bij één van zijn afweerstooten trof de Duitscher van Kla veren op den kin en toen veranderde bet beeld volkomen. In nauwelijks een minuut was liet gevecht beslist. In de achtste ronde kwam voor onze landgenoot het fatale oogenblik. Van Klaveren liet zich namelijk tot enkele open aanvallen verleiden en ver waarloosde daarbij zijn dekking, met 't gevolg dat Eder een korte rechtsche op Van Klaveren's kaken kon plaatsen, waar door de Nederlander tegen de planken ging en werd uitgeleid. DRUNEN. Geboren Mar. L. zv. S. Verkuijk-Verreijt Johan zv. Adr. v. Rooij-Hoorn Adr. dv. Th. v. d. Besselaar-v. d. Wiel Eng. dv. Adr. Geelen- v. Logten. Gehuwd Mar. Elshout, 27 jaren en Jaan Brok 25 jaren. SPRANG—CAPELLE. Over de maand Juni 1937. Geboren Willy, dv. D. voor de Poorte en N. van Drunen Johannes, zv. J. Haver- hals en J. van Campen Peter, zv. A. Snijders en J. van Beek Dirk, zv. P. J. Sprangers en J. Rijken Adrianus Gerrit, zv. J. Versteeg en M. Geenen Peternella Cornelia, dv. A. van der Schans en M. M. Stam Cornelia Eli sabeth, dv. C. J. van Caem en C. M. de Bont Pieternella Adriana, dv. A. P. Dekkers en N. D. Rijken Johanna Pieternella, zv. Th. Blom en P. J. van Zeist. Gehuwd Kerstens, Cornelis Gerrit, oud 26 jaren en H. C. Heurter oud 24 jaren A. van den Hoek, oud 28 jaren en H. C. Spie- rings oud 29 jaren J. A. Laarakker, oud 21 jaren en W. van der Schans, oud 21 jaren. Overleden W. van Drunen, oud 74 jaren echtge noot van P. van de Nieuwegiessen A. H. D. Oerlemans, oud 43 jaren echt- genoote van K. Alblas H. van de Nieuwegiessen, oud 78 jaren wed. van J. Snijders P. A. van Beek, zv. P. van Beek en E. M. Bol J. Molegraaf, oud 77 jaren echtgenoot van A. van Dongen Th. Smits, oud 79 jaren wed. van A. van Boxel M. A. Muller, oud 77 jaren echtgenoot van J. A. Reuser C. M. de Bont, oud 29 jaren echtgenoot van C. L. van Caem.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8