Plaatselijke Berichten. 132. 117. I Lr H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Centraal Tandheelkundig Instituut Zaterdag 17 Juli 1937. No. 57 De Echo van het Zuiden Derde Blad DE KERMIS. Wel bizonder mooi weer heeft de Waalwijksche kermis tot dusverre begunstigd, gunstig afstekend bij de koude dagen van vorig jaar. Of dit van invloed is, of de alge- meene tendens naar betere tijden zich laat gelden, we weten 't niet maar wel weten we dat we over 't geheel in geen jaren zoo'n drukke kermis hebben meegemaakt. Zondag vooral was 't geweldig, zoowel in café's en andere uitspan ningsgelegenheden, als de kermis zelf. Er was °P bepaalde uren geen doorkomen aan en ook tenten en kramen maakten goede zakenhet Was tot laat in den avond overal stampvol. Ook de overige dagen, hoewel natuurlijk niet zooals Zondag, gaven veel meer drukte dan andere jaren en overal was een goede, prettige stemming. Zondagochtend opende de Lieder. tafel »Oefening en Vermaak» met een drukbezochte Volksmatinée in »Musis Sacrum.» Er werd uitnemend gezongen, zoowel door mannenkoor, gemengd koor en solisten. Iedereen consta teerde met groote voldoening dat de artistieke leiding van den heer Gerritsen resultaten afwerpt, want werd er mooi gezongen, wat liet 't gemengd koor zich van z'n beste zijde kennen met de beproefde krachten als de dames de Vaan Slaats en Mulders—Sars in de voorhoede. 't Was een prima matinée dat nieuwe perspectieven opent voor de oude liedertafel, die, wij vernamen 't met genoegen weer meer en meer steun krijgt van donateurs. Laten de goede krachten uit Waalwijk, dames zoowel als heeren nu ook daadwerkelijk hulp en steun schen ken aan «Oefening en Vermaak»; onze gemeente telt zangeressen en zangers genoeg om dit mooie werk te steunen. Ondertusschen was in de café's het feest in volle gang. Willy Derby maakte z'n joyeuse entrée in de Twee Kolommen, en elders was 't al even druk en prettig, vrijwel den geheelen dag door, zoowel in ge legenheden met muziek, dansgele genheden enz. Ook de bioscoop had een bezoek zoo groot, dat de men- schen er werkelijk binnen «gewron- gen» moesten worden. Alvorens we nu over een en ander nog eens wat meer zeggen, wenschen we inwoners en bezoekers de laatste dagen en dat zijn gewoonlijk niet de minste veel genoegen en spreken de verwachting uit dat alles vanzelfsprekend rustig en prettig zal verloopen en ieder de aangenaamste herinnering zal bewaren aan de kermis van 1937. Bezoeken we nu eerst even het Bondsgebouw waar Melachini onder de auspiciën van Faveur een paar overweldigende drukke uitvoeringen gaf. Een avond in Wonderland. Ja, dat was het 1 Prof. Melanchini heeft de talrijke aanwezigen, zoowel Maandag, Dinsdag als Woensdag, laten genieten van frappante staaltjes goochelkunst, waarbij iemands ver stand waarlijk stil staat, Als men eens een goochelaar bezig ziet, dan vraagt men zich wel eens af: »Hoe doet hij dat nu?» Maar toen wij Dinsdagavond Prof. Melan chini bezig zagen toen zeiden wij bij ons zelf: »Maar dat kan niet, zoo iets is onmogelijk.» In de tweede afdeeling trad Prof. Melanchini met zijn partner Miss Ellen Fay op met anti-spiritistische experimenten en ook deze nummers sloegen geweldig in. Na de pauze kwam men in het rijk der illusies en Prof. Melanchini heeft getoond een illiosionist te zijn van de allerbeste klasse, hetgeen een daverend applaus wel duidelijk bewees. Kermiamatineé Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst." Omdat het traditioneele Kermis- matinée op Kermis-Maandag van de Liedertafel »Tot Bloei der Toon kunst» dit jaar niet kon doorgaan door verhindering wegens werk zaamheden van verschillende zan gers, werd bij wijze van proef den eersten Zondag een volksmatinée gegeven. Deze proef is uitnemend geslaagd. De zaal van den heer P. v. Crom- voirt was zeer goed bezet en er heerschte een buitengewon gezellige stemming. De liedertafel voerde onder leiding van den heer W. Ligtvoet een 6-tal mooie koren uit terwijl de Heijmans Band» ter afwisseling vroolijke Jasz- muziek ten gehoore bracht, die niet weinig er toe bijdroeg de ware kermisstemming er in te brengen. Schouwburg Kinsbergen. „Hiep 1 Hiep I HoeraP' Ook dit jaar hebben we de tradi tioneele revue, en tooneelvoorstel- lingen in den Schouwburgloge niet behoeven te missen. Wel werd dit jaar eerst Woensdag avond de reeks voorstellingen ge opend en was het nu de Schouwburg Kinsbergen die in de Julianastraat standplaats had gevonden. Wat uiterlijk aanzien en comfor table inrichting van dezen schouw burg betreft deze vallen bij ver gelijking met de vroegere schouw burgloge ongetwijfeld in het voordeel van Schouwburg Kinsber gen uit. Of zulks met name ook van de gegeven vertooningen van RikSen tens Hippodrome Revue uit Ant werpen kan gezegd worden, daar over zullen o.i. de meeningen wel uiteenloopen. Mogelijk zijn we, vooral wat het komische gedeelte in de revue's betreft de laatste jaren wat erg ver wend door artisten alsSylvain Poons, Henriëtte Davids, Lou Bandy Siem Nieuwenhuizen e. a., wier medewerking reeds een groote attractie op zichzelf vormde en een bezoek aan de revue tot het vroo- lijkste kermisplezier maakte. Mogelijk ook weten dergelijke Hollandsche humor -specialisten beter den juisten toon en den smaak van het Hollandsche publiek te treffen, krijgen zij daardoor gemak kelijker contact met hun gehoor en weten onafgebroken de vroolijke stemming er in te houden. Het lag o.i. voor de hand dat dit alles voor Vlaamsche artisten moei lijker te bereiken zou zijn. Noch tans hebben Frits Vaerewyck, Pol Polus, Casp. v d. Hoek, Louis Staal, Mariette Francis e.a. zich op be wonderenswaardige wijze door deze moeilijkheid heengeslagen en er is met hun geestigheden en komische scènes vaak hartelijk gelachen. Een bijzondere attractie in deze revue vormde het optreden van de 12 Tokay—Whirlwinds die met hun verbluffende staaltjes van leningheid en kracht, gepaard aan een bevallige gratie het publiek in verrukking brachten. Ook de 18 Hippodrome Girls oogstten veel bijval met hun schit terende dansnummers en hun op treden in de verschillende prachtige geensceneerde finales. Het goed bezette orkest van den Antwerpschen Hippodrome onder leiding van Kapelmeester Zwijsen droeg door zijn keurige muzikale begeleiding en afwisseling niet weinig bij tot het welslagen dezer revue vertooning. Bijzonder geapprecieerd werd ook het optreden van dhr. Morrisson Jr. die met zijn fijn getimbreerd tenor, geluid en gevoelvolle voordracht in een effect volle tooneel-enscèneering telkens een welverdiend applaus wist te ontlokken. Het geheel werd in een vlot tempo opgevoerd en de fraaie costuums, schitterende tooneeldecors en effect volle belichting met veelkleurige schijnwerpers maakte deze revue mede tot een lust voor het oog. KERKSTRAAT 40 (t.o. Postkantoor) TEL. 2213 - DEN BOSCH. Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN: Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. MONDONDERZOEK KOSTELOOS Behandeling uitsluitend door tandarts De Vereenigde Zangers. Voor een geheel bezette zaal heeft de liedertafel De Vereenigde Zangers Donderdagavond op waardige wijze een kermisprogramma ten gehoore gebracht, dat gezien het hartelijk applaus na elk nummer een groo succes is geweest. Onder leiding van den ijverigen directeur den heer J. Kooien, werd 't groote programma vlot afgewerkt De diverse koornummers werden op schitterende wijze uitgevoerd, vooral het nummer »Fideldom» viel bijzonder in den smaak. Voor de vroolijke noot zorgde enkele komische operettes. De clou van het programma en van dezen geheelen avond was de groote komische operette in 2 acten voor solisten en koor getiteld Voor den Bloedraad.» De Vereenigde Zangers hebben het Waalwijksche publiek een ker misprogramma gebracht dat er zijn mocht en wij hopen dat zij ons ook door het jaar nog dikwijls soort gelijke programma's bieden zullen. Kermismatinée O. O. G. »Dat rijmt, he Maar bij O. O.G. kunnen ze ook rijmen en daarvan is een stampvolle »Thalia»-zaal Donderdagmorgen getuige geweest. Talrijk waren de liedjes die werden voorgedragen en waarbij de heer Drik van Engelen met zijn Beigen- maaksel» een daverend succes had. We noemen b.v. de »ode» op de tram. Reeds spoedig brachten deaccor. deonvirtuozen de Nijs en van Straaten er de stemming in, welke er dan ook den geheelen verderen middag in bleef, want daar zorgden de diverse artisten wel voor. Wij noemen dan het duo Klijn, dat herhaalde malen het publiek verrastte op vroolijke voordrachten, de heeren J. van Delft en Bartje Hensen die eveneens een hartelijk applaus in ontvangst hadden te nemen voor hunne fiaaie komische scènes. Als slot ging een schitterend ge slaagde komische eenacter getiteld »Amor in de Roode Kamer» welke geweldig insloeg. Resumeerend mogen we wel zeggen dat dit Kermis-matinée op bijzon dere wijze geslaagd is en zoowel aan O. O. G. als aan de aanwezigen veel genot heeft bezorgd. Een tijdens het matinée ge houden collecte voor't St. Nicolaas- feest bracht de mooie som van plm. f16.— op. Esther de Boer van Rijk- Ensemble. Zaterdag en Zondag komt Esther>| de Boer van Rijk, de 84-jarige be roemde actrice onze aandacht op- eischen. Esther de Boer van Rijk, de laatste eener groote generatie artisten, waartoe de Bouwmeesters, de la Mars en vele andere grooten van het tooneel behoorden, gaat cp haar beurt afscheid van het tooneel nemen. Gaat haar voor de laatste maal zien spelen en U zult niet kunnen gelooven dat daar een vrouw van 84 jaar staat, Twee harer groote succes creaties brengt ze hier. De huishoudster Betje, in «Betje Re geert», en als juffrouw v. d, Kooy in »Tropenadel». Niemand mag deze voorstellingen verzuimen, door Mvr. de Boer met een voortreffelijk en. semble ten tooneele gebracht. Het Dagblad van Noord-Brabant van 24 Oct. '36 schreef van de voor stelling Betje Regeert, o.mEsther de Boer van Rijk, oud in jaren, maar jong, heel jong in vitaliteit, heel jong in kracht en in de onbe- grijpelijke wijze, waarop zij dit stuk draagt, zoodat wij ons eigenlijk niet kunnen indenken, dat een andere actrice in staat zou zijn haar in deze creatie te evenaren. Van Tropenadel schreef hetzelfde blad op 23 Oct. '36 Het Ester de Boer-van Rijk- Ensemble bracht gisterenavond Tro penadel voor'n stampvolle Schouw burgtenten het was vanzelfsprekend de geestelijke moeder van het gezel schap zelf, die het stuk droeg. Ester de Boer van Rijk gaat heen. Waalwijk brengt haar een waardig afscheid. Met twee vroolijke, stukken neemt zij afscheid van het tooneel. Lachend gaat zij heen, zegt haar lachend voor de laatste maal adieu. Summa summarum een woord van lof voor de ijverige Directie van Kinsbergen, die zorgde voor een program zooals nog zelden hier werd vertoond. Vanaf deze plaats wenschen wij haar dan ook van harte een groot succes toe. Kindervoorstelling Prof. Ben Ali-Libi. Prof. Ben-Ali-Libi, de bekende humoristische goochelaar, eveneens bekend van de radio, zal Zaterdag middag in de Schouwburgzaal «Kinsbergen» een kinder-uitvoering geven, liet is zeer aan te bevelen de kinderen de voorstelling van de zen bijzonderen goochelaar te laten bijwonen. Men verschaft hen dan een beschaafde en bijzonder genoeg lijke middag. Als we de recensies in bladen als NA IEDEREN MAALTIJD BE NAUWD EN OPGEBLAZEN. Voelt zich thans weer flink en levenslustig. Zoodra ik wat ouder begon te wor den, kreeg ik na iederen maaltijd steeds een benauwd en opgeblazen gevoel. Ik nam hiertegen een proef met Kruschen Salts en kreeg verrassende resultaten. Ik voel mij thans veel flinker en levens lustiger. De kleine dagelijksche dosis houdt mijn geheele organisme op peil.'' J. B. Wanneer de afvoerorganen niet meer naar behooren functionneeren, zullen zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, die Uw organisme veront reinigen en waaruit allerlei klachten kunnen ontstaan. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen, lever, nieren en ingewanden aan tot actievere wer king, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en geregeld worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam voorkomt. «Maasbode», »Handelsblad» lezen, de aanbevelingen van den Rector van 't Missiehuis te Steijl, dedirec teur van 't christelijk Lyceum te Hilversum, van de R. K. H. B. S. aldaar dan constateeren wij dat men overal enthousiast is over z'n op treden, Allen dus Zaterdagmiddag naar Prof. Ben Ali-Libi. Voor nadere bijzonderheden zie men biljetten en advertentie in dit nummer. Kermisuitstapje der Jonge Werkman. Dinsdag maakte de Jonge Werk man onder leiding van de WelEerw. heeren Allard en v. d. Bult hun jaarlijksch kermisuitstapje. Werd vorig jaar Antwerpen bezocht, dit maal werd de reis per luxe touring car van Mulders-Sars naar Amster dam gemaakt. Bezocht werden o.m. het Betondorp alwaar de Eerw. Paters der H. Familie van het St. Antonius Missiehuis uit Kaatsheuvel een school hebben,'t Amstelmuseum met de Kerk van O. L. Heer op Zolder,Rijksmuseum. Begijnhofje en Schiphol. Tevens werd nog een rondvaart gemaakt doordeAmster damsche havens en grachten. Het uitstapje is evenals andere malen uitstekend geslaagd en de jongens zullen met veel genoegen meerdere malen aan dezen prettigen en leerrijken dag terugdenken. Zooals steeds gaat de kermis prettig en in pais en vree voorbij. Er zijn natuurlijk wel eens uitspat tingen in den vorm van 't stelen van een fiets, lantaarn e. d. en zoo- ver ons bekend is een jeugdig Capellenaar in den bak gestopt, omdat hij ruzie zocht met een jongmensch die er niets van hebben moest en toch steeds door R. werd achtervolgd. Toen bleek dat hij liefst twee messen op zak had, waarvan een zelfs geopend, heeft men hem zijn roes laten uitslapen om wat te bekoelen. Een dwaas heeft 't bijzonder genoegen gesmaakt op het kermis terrein de kleederen van een vijftal wandelaars met een scherp voor werp te beschadigen. De politie speurt naar hem. De laatste Zondag. Onder verwijzing naar de advertenties in dit nummer, vragen wij de speciale attentie voor het weder-optreden van Willy Derby met geheel nieuw reper toire in »de Twee Kolommen* en het matinée der Jacksons in de zaal van den R.K. Gildenbond op morgen ochtend. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Geslaagd. Te 's Hertogenbosch slaagden dezer dagen voor het gehouden eind examen der Middelbare Technische School (M. T. S.) afd. Teekenen en Kunstnijveiheid onze stadgenoot de heer J. B. v. Zeist en de heer F. H, J. Carpay uit Heusden. Kamer van Koophandel en Fa- briekon voor de Langstraat. Agenda van de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk op Woensdag 21 Juli'37. De agenda vermeldt o.m.: 1. Schrijven van den Heer Direc teur-Generaal der P.T. T. te 's Gra- venhage ter bestrijding van voor genomen beperking van den dienst op de kantoren te Geertruidenberg en Raamsdonksveer en ter bekoming van verruiming van den dienst voor Heusden. 2. Antwoord daarop van den Directeur-Generaal d.d. 19 April j.l. 3. Adres van den Minister van Sociale Zaken inzake de distributie van goedkoope levensmiddelen aan werkloozen. 4. Mededeeling inzake de samen stelling van het Bestuur van het Mid- deustandsborgstellingslonds voor de Langstraat. 5. Schrijven van den Minister van Justitie houdende de benoeming van den heer F. X. Tecker tot deurwaar der bij de Arrondissements-Recht- bank te 's Hertogenbosch met stand plaats te Waalwijk. 6. Schrijven van een aantal be drijven te Dongen inzake het ver vallen van de avondpostverzeuding vanuit Dongen. 7. Schrijven van een aantal be drijven te Geertruidenberg houden de verzoek om medewerking, ten einde voor deze bedrijven een andere vermelding van plaats van vestiging in den oflicieelen telefoongids te ver krijgen. 8. Schrijven van de firma de Haan üerlemans te Heusden inzake ruimere postontvangst. en verzend, gelegenheid in de morgen- en mid daguren in de Langstraat. 9. Schrijven van den Directeur Generaal der P. T. T. met verzoek eventueele wenschen t. a. v. de internationale bepalingen op het gebied der Posterijen, Telefonie en Telegrafie voor 1 Januari 1938 op te geven voor de behandeling op het postcongres te Buenos—Aires in 1939. 10. Adres van meerdere Kamers inzake distributie van verbruiks— goederen aan werkloozen. 11. Aanbieding rekening en ver antwoording over bet dienstjaar'36. 12. Aanbieding jaarverslag 1936. 13. Benoeming lid Bevrachtings commissie K. 14. Schrijven van den burgemeester van Zevenbergen inzake weggeld in de provincie Noordbrabant. 15. Adres van den R.K. Banket- bakkersbond Oost-Noordbrabant te Tilburg betreffende de onbillijke werking van de omzetbelasting op de banketbakkerijen. Rijksvakschool. De sluiting van den cursus der Rijks vakschool 1936/37 met uitreiking der diploma's zal plaats hebben op Donder dag 29 Juli a.s. Voor den nieuwen cursus looierij zijn tot nu toe reeds ingtschreven 4 leerlingen. Typisch is 't idee dat er nog altijd fabrikanten zijn die hun zoons naar Freiberg zenden, waar ze meer looierij-chemie zouden leeren, wat, naar men ons verzekerde absoluut onjuist is. Zelfs komt men in deze leerstof in Freiberg in 2 jaar, niet ver der dan hier in een jaar. Voor de afdeeling schoenmakerij zijn op 't oogenblik 6 nieuwe leerlingen reeds ingeschreven, waaronder 1 bui tenlander. Men is nog met 6 leerlingen in onderhandeling en voorts nog met eenige buitenlanders. 't Feit dat de Vakschool in Firmasens door den oberburgermeister in andere banen wordt geleid, meer naar den vorm van een ambachtsschool speciaal voor arbeiders en de geldelijke moei lijkheden in Duitschland, zal aan 't toekomstig bezoek van vreemdelingen aan onze school niet vreemd zijn. In de onderwerk-afdeeling komen nog een 6 tal leerlingen van de boven- werk-afdeeling, Er bestaat alle vooruitzicht, dat de schoenmakerij-afdeeling goed bezet zal zijn en ook voor de looierij heeft men alle hoop. Wij kunnen schoen- en lederfabri kanten niet genoeg aanmoedigen hun zoons of chefs naar deze eenige spe- ciaal-school te zenden. In welken tijd zou zooiets meer noodig zijn dan in den onze. Vakkennis, calculatie, be drijfsorganisatie, alle factoren van 't grootste belang vooral in 't huidige bedrijf. K. O. B. afd. Waalwijk. De afd. Waalwijk van de K. O. B. zal op 28 Oct. a.s. deelnemen aan den R.K.Onderwijsdag die gehouden zal worden te 's Hertogenbosch. •Het ligt in het voornemen een Vondelherdenking te houden en wel Qeheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van a cri pijnloos trekken Geheel boven- of ondergebit f "I T 5C met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9