Slapte in de Schoenindustrie. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Schildersknecht RECHTZA"™ GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN. BINNENLAND. KAATSHEUVF" MEEUWEN. GUSSEN. RAAMSDONK. GEVRAAGD voor Waalwijk Keuring certificaat K.N.P.V. Met Kaatsheuvel is de groote keu ring voor liet certificaat Politiehond van den K.N.P.V. geopend. Als keur meesters fungeerden de heeren Mas- seling, Roosendaal; van Bergen, Eer- genopzoom; van Westendorp, Nijme gen en A. Losekoot uit Amersfoort De beide laatsten Hoofdbestuursle den van den K.N.P.V. Onder veel belangstelling werden dezen dag 7 honden voorgeleid w.o. een van den heer J. C. F. v. Helsland, Inspecteur van Politie alhier, die uit- genomen voor dezen dag door het Hoofdbestuur van de K.N.P.V. is aan gewezen, als leider van alle keuringen in het land. De uitslag was: J. van der Kaa, Veghel, Bouvier, reu, 224 pnt. voorl. certificaat; J. Guns, Veghel, B.H., reu, 250 certifi caat; H. Habraken, Veghel Eerde, II. XB.H., reu, 245 pnt. voorl. certifi caat; A. Aarts Veghel, B.XH.H. reu, 210 pnt. (afgewezen); A. C. Kapteins, Gemonde, Mech. H. reu, 294 pnt. cer tificaat met lof; H. van Eindhoven, Vught; Bouvier, reu 201 pnt. terug getrokken; J. C. F. van Helsland, Kaatsheuvel B.H., reu, 305 pnt. cer tificaat met lof. Voor belangstellenden kunnen we mededeelen, dat voor de keuringen '37 als extra prijzen wederom zijn uit geloofd 1 medaille van H.M. de Ko ningin voor hel hoogste aantal punten, 1 medaille van het Hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis, 2e hoogste aantal punten, terwijl het Hoofdbe stuur van den K.N.P.V. 5 standaard medailles t.w. 1 in zilver, 1 in verguld zilver, 1 verzilverde en 2 bronzen heeft beschikbaar gesteld, ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de afdeeling Noordbrabant. Op de terreinen aan den Galgen- wiel onder onze gemeente werd Dins dag de keuring voortgezet voor het certificaat politiehond van den K.N.P. V. Keurmeesters waren de heeren .1. C. F. van Helsland, A. Losekoot en C. Masseling, helper de heer C. Merkx. Voorgeleid werden 6 honden. Uit slag was: A. J. van Seters, Waalwijk met Bart, bouvier X H.H., reu 283 pnt., certificaat; M. P. Knijpers, Waalwijk met Due B.H. 278 pnt. certificaat; A. .1. Kroot, Waalwijk, met Cora, Mech. H., reu 295 pnt. certificaat met lof; J. van der Kaa Kaatsheuvel met Bres- ton H.H., reu 286 pnt. certificaat; A. Pagie, Orthen, met Due, B.H.XF.H. reu teruggetrokken; G. van Bavel, 's-Bosch met Nonja H.H., teet' 257 pnt. certificaat. O.m. was op de keuring aanwezig de Edelachtl). heer burge meester Mallens. Geslaagd. Te Boxtel slaagde Dinsdag voor het examen Mulo Mej. Cor van der Lee. De heer P. Leenaarts, voor het diplo ma Fransche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren. Laatstgenoemde genoot zijn opleiding van den heer Mutsaers te Tilburg. Trekking loterij Euphonia. Door het bestuur van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia is beslo ten dat de trekking van de door B. en W. goedgekeurde loterij ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van het Kon. Muziekgezelschap toegestaan, zal plaats hebben op Donderdag 22 Juli a.s. des avonds om 8 uur in de zaal van hel gezelschap. Naar de Missie. De WelEerw. Pater v. Beek, de eerste neomist, die het vorig jaar in de nieuwe St. Joseph-Parochie zijn eerste plechtige H. |Mis opdroeg, is aangewezen als missionaris te Senia- rang op Java in het Missiegebied der Eerw. Paters der H. Familie alhier. De missionaris is Vrijdagavond in den schoot zijner familie aangekomen om voor zijn vertrek daar eenigen tijd te vertoeven. Gegund. Het verf werk aan de woningen der Bouwvereeniging Volksbelang is "bij inschrijving gegund aan de laagste in schrijvers zijnde: Blok I 14 woningen firma v. Roermond 30.— per woning. Blok II 50 woningen Jan Smit ƒ31. Blok III 20 woningen M. C. Smit 32.Blok IV 20 woningen P. Merkx ƒ27.50. Blok V 10 woningen F. Schutjes ƒ30.—. Blok VI 2 woningen ƒ80.—. Blok VII 10 woningen F. J. Hebing 26.—. Blok VIII 20 woningen J. Mols ƒ37.50. Blok IX 24 woningen J. Hebing 23. Naar Parijs. Het Parochiaal Zangkoor St. Jan besloot hij gelegenheid der wereld tentoonstelling, dit jaar een uitstapje te maken naar Parijs. De reis is vast gesteld op Vrijdag 6 Augustus a.s. wanneer met een bus van de onderne ming Mulders-Sars uit Waalwijk zal vertrokken worden om 8 uur n.m. Zaterdags zal de tentoonstelling be zichtigd worden, terwijl 's Zondags in de Notre Dame de H. Mis zal worden bijgewoond en een bezoek zal worden gebracht aan Versailles en de beziens waardigheden van de groote stad. In den nacht wordt weer naar huis ge toerd. LOON OP ZAND. Plechtige eerste H. Mis. Voor het eerst sedert 24 jaren had Loon op Zand wederom de eer een hare priesterzonen in zijne parochie kerk de eerste H. Mis te mogen zien opdragen. De jonge priester, waardoor aan deze lange onderbreking een einde kwam, was de eerw. father H. v. d. Steen, die in de kapel van het St. Josephs College te MillHill (Lon den) zijne Priesterwijding had ont vangen. Door de feestelijk versierde straten trok de neomist voorafgegaan door een groep bruidjes naar de kerk, waar hij de Hoogmis zou celebreeren, daarbij geassisteerd door Pastoor Schoenmakers, kapelaan Maas, en den eerw. heer v. d. Riet respectievelijk als presbiter-assistents, diaken en sere- moniaris. Het kerkkoor daarbij ver sterkt door een knapenkoor zong op verdienstelijke wijze de Mis van Gruber, terwijl Pastoor Schoenmakers de feestpredikatie hield. Om circa half een had de aanbie ding van een geschenk plaats bij monde van den heer J. v. Noye, be staande uit een schitterende massief zilveren ciborie. Eeia dagje uit op de flets? Op het gymnasium alhier werden de volgende leerlingen uit Noord brabant bevorderd van de 3e naar de 4e klas J. Vos te Woudrichem, J. Jonker te Werkendam en R. F. H. F. van der Schans te Drongelen. Van de 5e naar de 6e klasse A. van der Lelie te Sleeuwijk. De verleden week gehouden jaarlijksche fokveedag voor het tuigpaard type had den volgende uitslag 1-jarige merriën. Prijzen van f7.50 Asorna V prins Rheinfurst van Gebr. Branderhorst te Eethen. Allina V prins Rhein furst van Wed. A. Straver te Baby- loniënbroek. Prijzen van f5.— Annet V Eich- baum van A. Z. Snoek te Almkerk, Alfonsa V prins Rheinfurst van A. de Jong te Almkerk, Adona V Va- donis van J." van den Heuvel te Genderen, Andaa V Eichbaum van W. G. J. Branderhorst te Eethen, Arona V Colonel van denzellden, Annira V prins Rheinfurst van Wed. A. Straver te Babyloniënbroek en Ali V Eichbaum van A, Z. Snoek te Almkerk. Vanwege de Afd. Noordbrabant van de Nat, Ver. tot verbetering van het paardenras werd aan dezelfde negen jaarlingen een premie van f10.toegekend. 2 jarige merriën. Ie prijs f25.— Idonia V Reichs furst van A. van Honzewijk te Dussen, 2e prijs f 15.Zally V Eich baum van A. Z. Snoek te Almkerk, 3e prijs f 10.- Zerra V Eichbaum van A. van Bilzen te Breda, 4e prijs flü.— Zellina V prins Rheinfurst van Wed. A. Straver te Babyloniën broek. Verder werden nog premie waardig verklaard Zoliena V prins Rheinfurst van G. H. Straver te Babyloniënbroek, Zardina V prins Rheinfurst van J. Blankers te Alm kerk en Zarita V prins Rheinfurst van Gebr. Oerlemans v d. Schans te Drongelen. 3 jarige merriën. Ie prijs f25.— Hilbina V Tantalus van A. Z. Snoek te Almkerk, 2e prijs f 15.— Weinera V Weimar van F. de Bont te Raamsdonk, 3e prijs f 10.— Wilada V prins Rheinfurst van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, 4e prijs f 10. Wanka IV prins Rheinfurst. van Adr. Lee mans te Hank. Premie waardig werden nog verklaard Wieala V prins Rheinfurst van A. de Jong te Almkerk, Willina V prins Rheinfurst van Wed. A. Straver te Babyloniën. broek, Woudduif V prins Rhein furst van P. de Waal te Werkendam en Werrie V Eichbaum van A. Z. Snoek te Almkerk. 4—8 jarige merriën. Ie prijs f40.Vea V Eichbaum van A. Z. Snoek te Almkerk. 2e prijs f30— Unnie V Ebert van A. Vink te Woudrichem. 3e prijs f25.— Subina V Holand van W. Snoek te Nieuwendijk. 4e prijs f20. - Valine V Domburg van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 5e prijs f 15.Sorena V Holand van Gebr. Branderhorst te Eethen. 6e prijs f 10. Udinia V Prins Prins Rheinfurst van W. G. J. Branderhorst te Eethen. Reserves waren nog Rodona V Ebert van W. Brander horst te Eethen. Ucuta V prins Rheinfurst van G, Straver te Babyloniënbroek. Vinia V Blanko van A Z. Snoek 10 V1 m kerk» Stamvaders met afstammelingen. Aan Eichbaum van A. Z Snoek te Almkerk werd een fokpremie van f40.toegekend. De volgende afstammelingen kre gen ieder f5.8 van A. Z. Snoek, 2 van W G. J. Branderhorst, 2 van G P Kistenmakers, 2 van M.Mille- naar, 1 van Gebr. H. en J. Smits, 1 van A. van Bilsen, 1 van G H. Straver, 1 van Wed. A. Straver, 1 van A. Ih. van Honsewijkenl van Wed. van den Tillaart te Veghel. Aan Volunus van de Vereen, tot verbetering van het Paardenras in het Land van Hensden en Altena werd eveneens een fokpremie van f40— toegekend. De volgende af stammelingen kregen ieder f5.- n.l. 2 van W. Snoek te Nieuwendijk, 2 van A. de Jong te Almkerk, 1 van P. de Waal te Werkendam, 1 van A. van Vught te Dussen, 1 van J. Snoek te Nieuwendijk, 1 van J. C. Scherff te Waardhuizen, 1 van G. H. Straver te Babyloniënbroek en 1 van C. Boender te Dussen en 1 van C. Quirijns te Meeuwen. Van Vadonis van J. v. d. Heuvel te Genderen werden de volgende afstammelingen ieder met f5._ bekroond n.l. 2 van J. v. d. Heuvel te Genderen, 2 van Gebr. Klijn te Elshout, 1 van E van der Beek te Genderen, 1 van J. C. van der Beek te Genderen en 1 van A. D. van Buuren te Meeuwen. De Ring Althena-Zuid van Gereform. Kerk alhier hield haar zomerverga dering, onder voorzitterschap van den heer G. Raams alhier. De opkomst der leden was zeer goed te noemen. Voor de pauze behandelde dhr. A. de Graal uit Meeuwen 't onderwerp: „Het gou den kleed", waarop een vijftal leden een uitvoerige bespreking lieten vol gen. Na de pauze sprak de heer van Loe- nen uit Almkerk over film en bios coop. Zondag j.l. hield de Dussensche Burgerwacht op de Kanaaldijk alhier schietwedstrijden waarvan de uitsla gen waren: 1 J. Ausems 88 pnt.; 2 A. v. Dijk 85 pnt.; 3 P. van Schendel 85 pnt.; 4 J. Lensvelt 84 pnt.; 5 H. van Moergestel 83 pnt. Aantal schoten 10. Naar we vernemen bestaat onder de zwemliefhebbers uit Almkerk en Dussen 't voornemen om voor beide gemeenten gezamenlijk een zwembad op te richten. De eerst besprekingen dienaangaande zijn reeds gevoerd. Door onbekende oorzaak ont stond nabij een aantal rietschelven brand. Een partij riet van dhr. de Wit ging in vlammen op. De schade be draagt ongeveer 1000.—, Verzekering dekt de schade. Geleidelijk keeren de onlangs naar Duitschland vertrokken landar beiders in onze plaats en omgeving te rug, nog voor hun contract afloopt. In het algemeen vindt dit zijn oor zaak in de verdiensten, daar deze, na aftrek van 't noodzakelijke, tegenval len, vooral na invoering van het nieuwe contract. RAAMSDONKSVEER. Tot broedermeester van de processie HeusdenKevelaer is be- noemd den heer G. van Hal. Gevonden een rieten koffer met inhoud, te bevragen bijA.Ver. bunt, in de Koningsstaat; en een fieistasch met inhoud, die is terug te bekomen bij de gemeente-politie. In den toestand van den Zeer Eerw. Heer H J. Berkelmans, rus tend pastoor dezer parochie, is nog geen biterschap ingetreden. Maandag j.l. was de toestand zorgwekkend. De onvermengde margarine is in het tijdvak van 19 tot en met 31 Juli as. verkrijgbaar bij de vol gende winkeliers F. Rooijackers, H. J. Meewisse, Adr. van Steijn en A. H. Zijlmans. ten aanzien van de vermeerdering van den invoer van eieren uit Ne derland in het afgeloopen halfjaar in vergelijking met de vorige jaren, het niet noodig oordeelde de re geering van Nederland mede te deelen, dat de invoer van eieren krachtig moet worden beperkt. De minister van handel, Oliver Stanley, antwoordde: »Ik zou er op willen wijzen, dat de totale in voer van eitren gedurende het eerste half jaar minder is dan in de overeenkomende periode van het vorig jaar en dat de prijzen der eieren aanzienlijk hooger zijn dan verleden jaar, zoodat ik geen aan leiding vind over te gaan tot de voorgestelde stappen«. 31 Trouwelooze knecht. A. S., timmerman te Waspik, was gedurende 4 jaren bij één persoon in dienst en dat pleit voor beiden. Maar het vertrouwen van den pa troon werd echter beschaamd. Ge- raltineerd werd voortdurend geld gestolen, zonder dat het bemerkt werd. Op één feit werd de zeer ondankbare timmerman betrapt en moest hij terecht staan. Hij beken de zijn misdrijf. Er was een reclasseeringsrapport over hem ingekomen, dat niet veel bijzonders inhield. Aan verdachte werd nog een kans gegeven de gevangenis te ontkomen hoezeer hij die ook verdiend heeft en kan hij tijdens den proeftijd toonen dat hij nog van goeden wil is door restitutie te doen. Ofschoon de officier een onvoor waardelijke straf van een maand had gerequiieerd vonniste de Po litierechter toch met een voorwaar delijke veroordeeling van een maand met 3 jaar proeftijd onder toezicht. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repjlitie Ge mengd Koor O. en V. »De EendrachU Donderagavond van half acht tot tien uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Dourdan 414 K.M. W,G.B.« Donderdagavond van half 7 tot 9 uur inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Dourdan. »De Eendracht«. Vrijdagavond van 8 tot 10 uur inkorven duiven voor wedvlucht Vilvoorde 98 K.M. »W.C.B. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Vilvoorde. Vrijdag Luxor Bioscoop »Nevada de Vrijbuiter«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum. «Avontuur in Polen«. Maandagavond inkorven duiven voor de Nat. vlucht Dax 998 K.M. en het Centra voor Waalwijk en omstreken is gevestigd café «Cen taak Stationsstraat 19. Vuurzee te Werkendam Gistermorgen omstreeks elf uur ontstond er een groote brand in kleine smederij van den heer G. Kallenwaard, waarschijnlijk door het overspatten van vonken. De werkplaats met wagenmakerij, aan* gebouwde woning met wagenloods gingen in vlammen op. De twee tegenover liggende boerderijen van de heeren T. Bakker en P. Ippel zijn eveneens een prooi der vlammen geworden, evenals een loods van den smid A. van der Schuyt. De huizen met inboedel waren grooten- deels verzekerd. Ernstig ongeluk te Breda Gistermorgen om ongeveer kwart over negen is een ongeveer 50 jarige man, die plotseling de Torenstraat te Breda overstak door den pas- seerende motorrijder de Z. uit Gin- neken aangereden, hoewel deze nog trachtte het slachtoffer te ontwijken. De aangeredene bleef bewusteloos met gapende wonden en een sche- delbasisfractuur liggen, terwijl ook Z kwam te vallen, en verschillende verwondingen opliep. De motorrijder werd in het mili taire hospitaal verbonden. Hij kon onmiddellijk huiswaarts keeren. De indentiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. Door een tram aangereden en gedood. Gisteravond om half acht is de 64-jarige S. J.deJ., gepensionneerd commies van het hoofdebestuur der P.T.T., toen hij op de Haagweg te Voorscholen in de nabijheid van zijn woning de tramrails wilde over steken, door een tram van de H. T M. aangereden en gedood. Het ongeluk is vermoedelijk aan onvoor zichtigheid van den wielrijder te wijten. De invoer van Nederlandsche eieren in Engeland. In het Lagerhuis werd gistermid dag de vraag gesteld of de regeering, EEN NETTE Aanbiedingen schriftelijk. N.V. IJSCO, B. Zwijsenstr. 36, TILBURG. GEVRAAGD 1 2 jaar op 't vak. JAN SMIT, Hoofdstraat 150 A, 57948 Kaatsheuvel. Wy lezen in de Msb. Het wil den laatsten tij«i met de schoen industrie in liet algemeen niet vlotten. Men hoort daar als oningewijde niet zoo heel veel van, maar nu en dan duiken er in de pers nochtans berichten op, die op een toestand wijzen, die niet bepaald rooskleurig moet genoemd worden. Dat in de gemeente Dongen b.v. een schoen fabriek (de „Upperten"), die naar ons hij informatie is gebleken onder zeer deskundige leiding staat, haar poorten gaat sluiten, dat verder in verschillende plaatsen arbeidsconflicten gaande zijn, het zijn allemaal veegc teekenen. Een en ander was voor ons aanleiding te be- voegder plaatse informaties in te winnen. Onze zegsman, zelf een hekend werk gever in de schoenindustrie, was zoo bereidwillig ons uitvoerig van antwoord te dienen. Hij begon met aanstonds toe te geven, dat er inderdaad op dit oogenblik een groote slapte heerscht in de Nederland- sche schoenindustrie. Maar, hij voegde er aanstonds aan toe, dat dit eigenlijk op zich zelf niets bij zonders is, aangezien de slapte in de schoenindustrie de laatste jaren een steeds terugkeerend verschijnsel is ge worden een uitgesproken modebedrijf. Evengoed als de wollen stoffen- industrie, is de schoenindustrie de laatste jaren geheel afhankelijk van de mode, die zich uiteraard vooral op liet gebied van de damesschoenen manifes teert. Dit heeft noodwendig tot gevolg, dat het bedrijf tegen het seizoen als 't ware overvoerd is met werk, terwijl de rest van het jaar de arbeiders nauwelijks of in het geheel niet aan het werk kunnen worden gehouden. Dat op dit oogenblik evenwel van een abnormale slapte moet worden gespro ken, meende onze zegsman te moeten toeschrijven aan de omstandigheid, dat we tot heden een vrij drogen zomer hebben gehad, hetgeen tot gevolg had, dat de vraag naar linnen schoeisel be langrijk grooter was dan anders, hetgeen zijn nadeeligen terugslag uiteraard uit oefende op de vraag naar leeren schoei sel. Als wij u dus goed begrijpen, zoo vroegen wij, dan kunt u niet meer op voorraad werken? Inderdaad, aldus onze zegsman, op voorraad werken is voor de bonafide bedrijven, die zich toeleggen op het maken van het betere schoeisel, zoo goed als geheel uitgesloten. De winkeliers be stellen in het algemeen mondjesmaat, omdat de mode met elk seizoen andere eischen stelt en men de „oude rommel" niet meer kwijt kan. Met uitzondering van enkele jongere grootbedrijven gaat het de schoenindustrie de laatste jaren heel slecht en het ergste is wel, dat er ook geen teekenen zijn. die wijzen in een betere richting. Die jongere groot bedrijven, waarop ik zoocven doelde, zijn bedrijven, die zich toeleggen op de vervaardiging van het meer gewone schoenwerk, dat dan geen mode onder hevig is en deze bedrijven kunnen dus vrijwel het heele jaar door produceeren. Dan Purol meenemen! Dit voorkomt, ver zacht en geneest doorzitten en zonnebrand. Doos 30 ct. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. Om half vijf volgde een plechtig Lof, terwijl dezen heugelijken dag ge sloten werd met een serenade door plaatselijke harmonieën en zangver enigingen. WAALWIJK IJsco uenter.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6