VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT, BURGERLIJKE STANS. SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL. Een vasantie aan zeel v3da;,dSlriden °.m halt z"™ zelfs dat gekibbel van kinderen er de oorzaak van was dat een snelle, hevige twist ontstond, waarbij in de verwoed heid van het gevecht, waarbij ieder der mannen een mes gegrepen had, Dup- pen bezweken is. 't Was spoedig een groote conster natie geworden in het woonwagen kamp. Vele woonwagens kwamen af zetten en rolden het kamp binnen, waar de families beschermend optraden tegen wat er nog zou kunnen gebeuren. Verhoor van verdachte. Verdachte zegt dat Duppen hem met een mes aanviel, waarna verdachte ook Duppen met een mes gestoken heeft, niet om hem te dooden, maar om hem buiten gevecht te stellen. Getuigenverhoor. Getuige K. de Boer, wachtmeester der marechaussée te Woudrichem, heeft het eerste onderzoek geleid. Op de hem door den officier gestelde vragen antwoordt getuige, dat ver dachte ook aan hem heeft gezegd uit noodweer gestoken te hebben naar Duppen. Getuige Wed. Duppen-Netten, wil graag getuigen, maar niet „als ze de vingers omhoog moet steken". Na toelichting van den president is getuige bereid „d'r vingers de lucht in te steken". De vrouw verklaart dat er eerst wat „moelvechten" is geweest. De omstan ders hebben nog getracht te sussen. Ze verhaalt van het gevecht tus- schen oom en neef en ze heeft geroe pen: Ach help toch mijn man! Toen schoot de oude Raaijmakers toe, die haar man greep en een steek gaf. Ze heeft naar Jacobs geroepen om onderstand, maar Jacobs bleef onbewo gen het doodelijk gevecht aanzien, zon der een hand uit te steken. Er was gras gesneden en een gevon den mes moest voor dat grassnijden zijn gebruikt èn voor de moordpartij. Neen, zegt de vrouw, ,,'t gras wordt altijd gesneden met de zeissie". Géén van de messen welke de president haar laat zien is van haar man afkomstig. Alleen een klein mesje „uit den hoop" is van haar zoontje. Deze heeft dat mes je gevonden op 'n vuilnishoop in Geer- truidenberg. Getuige A. Duppen, 15 jaar, een zoontje van den verslagene, harmoni ca-speler, verklaart als zijn moeder. Hij stond dicht bij den woonwagen, zoodat hij er vlug kon inschieten. Raaij makers hief het mes en stak vader in den nek. Maar je vader had de wond aan den anderen kant als die jij aanwijst, zegt hem de president. Ik heb de waarheid gezegd, ant woordt de jongen, die nogmaals het drama met gebaren illustreert en het dan op een schreien zet. Uit de mes sen herkent de knaap alleen zijn mesje uit Geertruidenberg. Raaijmakers, de ouwe, heeft vader doodgestoken, zegt hij nog eens. Getuige Th. Jacobs, 29 jaar, was met Raaijmakers, verdachte, uit geweest en toen ze in t kamp gekomen waren hoorde hij even later een ruzie, maar hij wist niet waarover het ging. Hij heeft niet gezien dat er gevochten werd. Ik geloof niet dat ge de waarheid zegt, aldus de president. Jawel, zegt getuige, maar ik weet van niks, ik was achter den wagen be zig gras te hooien. Ga maar weg! zegt de president. Getuige, het meisje H. Duppen, heeft gezien dat de jonge en de oude Raaij makers tegen Duppen vochten. Ze ont kent zelf van de partij te zijn geweest. Ze is weggegaan, omdat ze het niet meer aan kon zien. De oude Raaijma kers kan de steek niet gegeven hebben, want die was er toen niet meer bij. Verdachte wordt nogmaals onder vraagd. De president wijst hem er op dat de getuigen onder elkaar anders verklaren. Hoe is het nu? Heeft je va der het gedaan? Neeen, vader niet; ik heb gestoken, maar alleen uit noodweer, zegt ver dachte. Ik heb Duppen één keer bo venarms gestoken. Vader heeft niets gedaan, verzekert verdachte nogmaals. Requisitoir. De officier wijst er op, dat het niet gemakkelijk is in deze zaak tot de noo- dige klaarheid te komen. De steek nabij den schouder is de ergste en verdachte bekent dien te heb ben toegebracht. De officier kwalifi ceert het misdrijf als mishandeling met doodelijken afloop. Verdachte beroept zich op nood weer. Maar ze hebben maar op elkan der ingehakt; van noodweer is -niets gebleken. De officier eischt wegens mishande ling met doodelijken afloop drie jaar gevangenisstraf. Pleidooi Mr. Hengst. Na een uitvoerig pleidooi concludeert Mr. Hengst tot vrijspraak op grond van noodweer en vraagt de onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte. Na re- en dupliek begeeft de recht bank zich in raadskamer, waarna de president verklaart, dat de invrijheid stelling van verdachte geweigerd wordt. Uitspraak over een week. SPRANG. Predikbeurten Zondag 25 Juli '37; Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. H. L. Both van Arnhem. Bediening H. Avondmaal. Onze dorpsgenoot A. Kuijsten, leerling van de Chr. Kweekschool te Gorinchem, werd bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. VRIJHOEVE-CAPELLE. Onze voetbalvereeniging Sparta speelde voor de competitie van den Brab. Voetbalbond op het terrein aan den Loonschendijk een thuis wedstrijd tegen Stormvogels uit Woudrichem, welke match door Sparta met 2—0 werd verloren. Zaterdag zal Sparta een uilwedstrijd spelen te Andel. Tijdens de hevige onweers bui welke Dinsdagmiddag alhier woedde, werden bij verschillende tuinders ramen vernield. De hagel slag was zoo hevig dat de veld vruchten en tuingewassen enorm veel hebben geleden. Bij R. sloeg de bliksem in een boom welke tot den grond toe in tweeën spleet. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje wordt a.s. Zondag lees. dienst gehouden. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart eveneens leesdienst. Gisteravond maakte het fanfare-corps »Sirena« een muzikale wandeling door de Heistraat en Korte Nieuwstraat, wat door de bewoners dier wijken ten zeerste op prijs werd gesteld. Het blijkt dat het corps den laatsten tijd goede vorderingen maakt. CAPELLE. Het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid« zal a.s. Zaterdagavond on der leiding van zijn directeur, den heer Alb. Christ, op de muziektent over de Binnenhaven een concert geven. Indien het weer dien avond medewerkt, zal het aan belangstel ling zeker niet ontbreken, temeer daar het programma eenige mooie nummers vermeldt. Het gedeelte Provinciale weg vanaf Labbegat tot aan de Schans wordt van een nieuw wegdek voor zien. Met de werkzaamheden is dezer dagen een begin gemaakt. Keuring certificaat. K.N.P.V. Op den derden keuringsdag voor het certificaat K.N.P.V. werden weder om 6 honden voorgeleid. De keuring was in handen van de heeren J. C. F. van Helsland, A. Losekoot en A. van Bergen. Onder de aanwezigen waren zelfs liefhebbers uit het hooge Noor den. De uitslag was: A. van Dongen, Loonopzand, met Breston, H.H., reu 246 pnt. voorl. cer tificaat; J. v. d. Horst, Boxtel met Kas bouvier, reu 290 pnt. certificaat met lof; Chr. Merkx, Kaatsheuvel, Meta, bouvier reu 267 pnt. certificaat; C. Grootswagers, Kaatsheuvel met Bres- ton, H.H. reu, voorgeleid door Em mers, Kaatsheuvel, 269 pnt. certifi caat; G. van Seters Kaatsheuvel, met Breston B.H., reu 224 pnt. voorl. cer tificaat; A. A. Smits, den Dungen met Rack.y, bouvier, reu 232 pnt. voorl. certificaat. o Als helper fungeerde heden de heer J. van der Kaa, die inviel voor dhr. Chr. Merkx, die de geheele verdere keuring als helper zal optreden. Donderdag was het de vierde en laatste dag voor de keuring certifi caat politiehond van de K.N.P.V. aan de Galgenwiel onder onze gemeente. De heeren J. v. Helsland, A. Losekoot en J. v. Bergen fungeerden opnieuw als keurmeesters. De heer Chr. Merkx was de bekende helper. Voorgeleid werden zes honden. De uitslag was: W. Spijkers, Tilburg met Kazan BH. reu afgevallen; J. Spijkers, Tilburg met Nero BH. reu 224 pnt. voorl. cer tificaat; N. v. Beers, Tilburg met Cesar Groenendaler reu 284 pnt. cer tificaat; P. J. v. Donsel, Oss met Nero M.H. reu, teruggetrokken; W. Ver meer, Haaren met bouvier reu 256 pnt. certificaat. Nog werd voorgeleid voor het certificaat speurhond een hond van Dreessen die echter opnieuw te weinig presteerde in het sorteerwerk en daarom moest worden afgewezen. Er was ook heden zeer veel belang- De R. K. V. V. «Sporters» Drunen, die kampioen werd der eerste klasse R. K. V. B. district Den Bosch, de promotie won en daarmede zal promoveeren naar de derde klasse I. V. C. B. stelling vooral van tie zijde van poli tie. Ook andere afdeelingcn waren present o.a. de heer Röpken bestuurs lid van de afd. Gelderland uit Nijme gen. Voor de keuring speurhond was de jury aangevuld met de heer Westen dorp hoofdbestuurslid uit Nijmegen. Missienaaikring. De leden van de Missienaaikring maakten deze week een zomeruit— stapje naar Huisen, vanwaaruit een tocht werd gemaakt over het IJsel- meer,-naar Marken en Volendam. De terugtocht werd genomen over Arnhem en Nijmegen zoodat het da mesgezelschap veel natuurschoon zoo wel op het water als op het land heeft kunnen genieten. Het was een zware dag, doch voor de ijverige dames een welverdiende zeer genoegelijke. Djenstvak der Directe Belastingen enz. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de verplaatsing van den assistent F. G. J. Gullickx van Budel (Velddienst) naar Kaatsheuvel inge trokken. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel werd aanbesteed de verbouwing van het enkel- tot dub bel heerenhuis voor rekening van de Erven A. Schalken alhier. Ingeschre ven werd als volgt: L. Fitters, Waspik massa ƒ7912. J. Michaël, VrijhoeveCapelle massa ƒ8859.J. v. Nieuwcnhuizen, Sprang massa 7600.Th. en H. de Graauw, Waspik massa ƒ8200.W. den Teu- ling, Kaatsheuvel massa 8150.C. B. Timmermans, Sprang massa 7127; C. J. Kolsteren, Kaatsh. timmerpost ƒ4189.massa ƒ8014.Gebr. v. d. Hoven, Kaatsh. timmerp. 4282.H. Moolenschot, Kaatsheuvel timmerp. 4300.H. v. Luxemburg, Kaatsh. melselpost ƒ4270.C. Mutsaers, Loonopzand inetselp. 3825.H. Kramer, Waalwijk, metselp. 3580. Gebr. Brekelmans, Kaatsh. metselpost ƒ4295.A. Klijngeld, Kaatsheuvel metselp. 4310. Werkloosheid. Bij het plaatselijk orgaan der ar beidsbemiddeling staan heden 346 personen als geheel en 71 als gedeel telijk werkloos ingeschreven. Het aan tal steuntrekkenden bedroeg 114, ter wijl 36 waren tewerkgesteld in de ge meentelijke werkverschaffing. BURGERLIJKE STAND. Geboren Antonia, dv. C. Snoeren en A. Pruym- boom Martina, dv. J. van Wanrooij en Wa. Damen Josephus, zv. L. W. van Ree en Ha. van Boxtel Thereseline, dv. C. .1. Coomans en Ja. de Meyer Hendrikus, zv. K. Timmermans en M. Breugem Anna, dv. J. Beerens en La. Broeken Pieternella, dv. A Aquina en Ca. Verhoeven Adriana, dv. M. den Otter en Aa. van Gorkom. Huw. aangiften W. Span, 32 jaren, en Ga. Smit, 24 jaren, beiden wonende alhier. Gehuwd W. Snoeren, oud 65 jaren, en Wa. Jan sen, oud 62 jaren, beiden wonende alhier. Ingekomen Ma. Domensino van Bemmel Ga. Timmermans, van Dongen Ja. van Vugt, van Hilversum Ja. van Bok hoven. van 's-Hertogenbosch J. Wieg- gers, van Oudenbosch Ja. van den Hoven, van Hoge en Lage Zwaluwe Pa. Keetels, van Waalwijk C. de Mooij, van Oudenbosch G. Ehlert, van Ou denbosch M. Verschuren, van Ouden bosch Ja. van den Hoof, van Vught. Vertrokken B. van Egerschot naar Bemmel E. Iven naar Erp K. van Osch naar Nij megen LI. Noordman naar Dedems- vaart Ga. van Gelder naar Wamel J. L. Verploegen naar Oss J. J. Snoeren naar Tilburg Eth. Broeks naar Sprang- Capelle P. Beunis en gezin naar St. Oedenrode Wa. Damen en gezin naar Waalwijk. VOETBALSPORT Zomeravond comp. in dc Langstraat. Wedstrijdprogramma voor Donderdag 29 Juli: Zandschel 2BWB b J. Pruissers. RWB aSprang 2 J. v. d. Schans. Vrijh. Boys 2Sprangsche Boys 2 P. Molengraaf. Voorloopig programma voor 5 Aug. RWB b—RWB a Sprang 2Zandschel 2 Sprangsche B. 3Sprangsche B. 2 Waalwijksche Jeugd-Competitie. Wedstrijdprogramma voor Dinsdag 27 Juli a.s.: BI. WitSparta J. Pruissers. WSCSDO Tli. Adriaanse. NEO—RWB Cor Aarts. Voorloopig programma voor 3 Aug. RWB—WSC SDO—BI. Wit SpartaNEO Wedstrijduitslagen van 20 Juli j.l.: WSC—B Wl. Wit 9—0 Sparta—RWB 2—2 NEO—SDO 1—1 SPRANG. S. D. O. Op het terrein van SDO alhier zal a.s. Zaterdagmiddag een competitiewe Istrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond tusschen SDO 1 en Wilhelmina uit Aalburg gespeeld worden. Donderdagavond werd op het SDO- terreift een competitiewedstrijd gespeeld voor de 2e afd. BVB tusschen SDO 3 en Sparta 2 uit Vrijh. Capelle. Het was een spannende match, waarin goed voetbal spel werd te zien gegeven. De uitslag was 42 in het voordeel van Sparta. N. E. O. Zaterdagmiddag gaat NEO 1 naar Wijk om aldaar tegen NOAD een competitie wedstrijd te spelen voor de Zaïerdag- middagcompetitie van den Brab. Voet balbond. WAALWIJK. DAMMEN. W.D.V. J.l. Dinsdag werden in het clubhuis van onze plaatselijke damver. WDV de prijzen uitgereikt aan de drie tientallen uie het beste resultaat hadüen benaaid in het nederlaag-tournooi van WDV. Damclub VD Heusden le prijs Beker. GDV Genderen 2e prys Lauwerkrans. DGV Raamsdonksveer 3e prijs Lauwer tak. Onder een toepasselijk en hartelijke woord reikte de «voorzitter van WDV de prijzen uit aan de afgevaardig den. Jammer dat de vereen. Raamsdonks veer afwezig was. De prijs kan door hen bij den secretaris van WDV worden af gehaald. A.s. Dinsdag 27 Juli neemt de 3e on derlinge competitie een aanvang. Evenals de vorige competitie zat er ook nu in groepverband worden gespeeld. In groep één spelen de heeren: D. Verhagen, A. Moonen, v. d. Hammen, H. Brouwers, A. v. d. Gouw en F. v. d. Gouw. En in groep twee de heerenF. Hollemans, A. Hollemans, Joh. Hulst, F. te Vruchten en P. Berriotte. enVoor de winnaars van beide groepen is een schitterende prijs in uitzicht ge steld, plus een zilveren herinnerings medaille, ter herdenking van het derde lustrum van den Noord-Brabantschen Dambond. Alvorens de partijen een aan vang nemen zal er eerst nog een ver gadering worden gehouden. WDV'ers allen uiterlijk half 8 present. ZWEMSPORT. ZWEMWEDSTRIJDEN „HOEFSWIEL". Een interessant wedstrijd- en demon stratie-programma staat den zwemlief- hebbers en belangstellenden te wachten op Dinsdag 3 Augustus a.s. Dan toch krijgen wij bezoek van een tiental leden der Utrechtsche Zwemclub, de „U.Z.C." tegen wie onze Waalwijksche zwemmers in vriendschappelijken strijd zullen uit komen in de volgende nummers: 1 100 M. schoolslag. 2 150 M. borstcrawl. 3 3 x 50 M. wissel-estafette. 4 polo-wedstrijd. met daartusschen ter afwisseling: a. demonstratie-zwemmen door onze Utrechtsche gasten, die o.m. den vlinder- schoolslag of „butterfly" zullen demon- streeren; b. diploma-zwemmen Nederlandsche Zwembond; c. schoonspringen. Dat onze clubgenooten het hard te verantwoorden zullen hebben, blijkt wel uit de door onze a.s. gasten gemaakte Dan Purol meenemen! Ditgeneestzonnebrand en voorkomt vervellen. Doos 30 ct. tijden voor b.v. 100 M. borstcrawl l min. 0,07 sec. S J!' ruocraw' 1 min. 26 sec. 100 M. scnoolslag l min. 24 sec. Ook de polowedstrijd, die het pro gramma besluit, zal reeds daarom te interessanter zyn, daar hierdoor de ver gelijking mogelijk wordt tusschen ,1e Prestaties van een Westelijken 2den Dm S »e va.n cen Brabantsche Jank I H°ewel llil den aard dei- zaak de Urechtenaren op dit gebied superieur zullen blijken t£ zyn, zoo zal het genot van beter polo-spel te zien Zljn- zoowel voor de toeschou- rw i Vi°0r °lr^ kamPende Glaukieden. Den belangstellenden wordt dus aan- m?t®nhnn\nSda8aV°,nd 3 AU-UStUs O.k. 9 houden, zoodat hen deze belanc- njke sportgebeurtenis niet ontgaat. niet! edenPdïnn(!iSfiSCh 00gPunt '«'voor slechts 10 cent.'0cgan«spr«s ««""d op ie beginnen met Maandag 2 Augustus Hoefswiel gefegenhefS tot hP„ i Cin!nen voor de vacantie-heb- bende schooljeugd, en wet op Maandag, Woensdag en Vrydag gedurende de maand Augustus. Van 's-morgens 9.30—10.30 uur voor de meisjes. Van 's-morgens 10.3/4—11.3/4 voor de jongens. Het ligt in de bedoeling door een cur sus van den Badmeester, zoowel voor de jongens als voor de meisjes, deze de zwemkunst by te brengen. Wij rekenen op de volle medewerking dei Ouders, zoodat steeds meer nabij kome bet doel, dat elk Hollandsch kind kan zwemmen. RONDE VAN FRANKRIJK. Alle Belgische rijders staken, den strijd. Donderdagmorgen zyn de geheele geheele Belgische ploeg, alsmede de vier individueele Belgische renners, niet ge start voor de zeventiende etappe van Bordeaux naar la Rochelle. Slechts 44 renners zijn vertrokken. Er zijn 1.1. verscheidene moeilijkheden gerezen tusschen de leiders van de ronde van frankrijk, de coursecommissarissen, de Belgische leiding en de Belgische ren ners, o.m. in verband met het protest tegen de Belgen ingediend. Van een en ander was het gevolg, dat de Belgen de finitief besloten niet meer te vertrekken. I)e negen plocgrijders van Begii» wa ren Sylver Maes, die eerste in de alge- nieene rangschikking stond, Disseaux, die vijfde was, Lowie als achtste Ver- vaecke als tiende, Kint als 28ste, Deltour als 34ste, Danneels als 37ste, Wierinckx als 41ste en Meulenberg als 44ste. De individueele Belgische renners, die niet vertrokken zijn warenVissers, die vierde was in de algemeene rangschik king, Muller, Deloor en Braeckcveldt, die resp. vijftiende, zesfiende en negentiende waren geklasseerd. Lapebie staat thans in het algemeen klassement aan hot hoofd. Overigens heeft deze ronde thans totaal geen waar de meer. Zonder de Belgen vertrokken dus nog 46 renners uit Bordeaux. De etappe werd gewonnen door den Duitscher Bautz, tweede werd Lapebie. Antoon van Schen- del eindigde in het zelfde peleton van den winnaar in den zefden tyd en klas seerde zich daardoor als 34ste in het algemeen klassement. ATHLETTEK-WEI 'STUDEN TE OSS. De secretaris der R.K. Sportvereeni- ging „O.S.S." te Oss, deelt ons mede, dat de Athletiekwedstrijden, waaronder 5000 M. singelloop door Oss zijn uitge steld van 25 Juli a.s. tot 22 Augustus a.s., dit naar aanleiding der Athietiek-wed- strijden te Helmond en eenige andere plaatselijke feestelijkheden. DRUNEN. Geboren Adriana J. dv. C. Ketels-de Gouw Petrus H. zv. A. van Oers-de Man Marinus C. zv. M. van Hulten-v. Delft Johanna A. C. dv. II. v. d. Sanden-van Loon Jacobus H. zv. A. v. d. Wiel- Vermeulen. Gehuwd Wilhelmus P. de Bont en Adriana Kivits. WAALWIJK. Van H5 tot 23 Juli 1937. Geboren Andreas Cornelis, zv. H. C. de Vries- van Gelder Johannes Pieter, zv. L. I). Havelaar-van Geene Maria Catha- rina Adriana, dv. A. J. van de Ven- Sa rs. Overleden Maria van de Vossenberg, oud 69 jaren, echtgenoote van Theodorus Korthout. Huw. aangiften A. C. Verduin, oud 32 jaren, wonende te Loonopzand en Ca. Ga. Hombergen, oud 25 jaren, wonende te Waalwijk II. Stokman, oud 27 jaren, wonende le Waalwijk en Ma. Ca. Verhoeven, oud 20 jaren, wonende te Brunssum. Gehuwd K. LI. Bakkeren, oud 28 jaren en Wa. E. van Herwijnen, oud 25 jaren, beiden te Waalwijk. Ingekomen Aa. Ma. Vriens van Udenhout Fr. J. de Graaff van Drunen Aa. Ja. Jans sen van Oss. Vertrokken Fr. Schouten naar Utrecht Th. H. Linders naar Vught Pa. A. Keetels naar Loonopzand M. J. van Stokkum naar Sprang-Capelle Ma. W. H. van Essen naar Arnhem Ma. Aa. Tielen naar Tilburg J. A. Wijnen naar Oss Tha. C. de Ruiter naar Drunen II. i J. Muller naar Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7