Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten 132.: 117; I 1- De Echo van het Zuiden Derde Blad Heerenkleeding naar maat Centraal Tandheelkundig Instituut pier acht :ale, aalf- |ken van Geslaagd Voor het diploma A der R.K. ^ulo-School te Tilburg slaagde dezer dagen onze stadgenoote de jongejufïr. A. Huysmans. De jongejuffrouw Ria v. Nispen alhier behaalde dezer dagen aan't pensionaat St. Jozef, van de Zusters Franciscanessen te Dongen het diploma lingerie en costumière. Bevorderd Aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse B. Buddingh te Waalwijk en A. S. Kuysten te Sprang. AANBESTEDING. Gistermiddag had ten kantore van notaris A. Schaap alhier de aanbeste ding plaats van de afbraak van twee panden staande tegen het koor der Ned. Herv. Kerk alhier. Ingeschreven werd als volgt: N. de Wit, Drunen 826. Van Ingen, Vlijmen 800.— Chr. Klerks, Vlijmen 787.— A. Kievit, Vlijmen 761.. W. Venus, Vlijmen 717. A. M. de Waal, Andel 401. W. v. Straten, Almkerk 235.77 Aan den hoogsten inschrijver, N. de Wit, Drunen, is het werk direct ge gund. Gouden bruiloft In een dezer dagen gehouden bestuursvergadering van het feest comité voor de viering van de gouden bruiloft van het echtpaar J. van Delft—v. d Gouw werd de heer A. van Gent als voorzitter geinstalleerd, als zoodanig gekozen door de algemeene vergadering. De overige functie's van het bestuur werden als volgt onder de volgende heeren verdeeldJos. eibers, vice-voorzitter, H. van Helvoirt, secretaris, M. Verwie), penningmeester, A. Verstijnen, L. van Well, J. Kuijten, H. Gouda en Jac. van Delft, leden. In den loop der volgende week zullen de diverse commissie's wor den gevormd, terwijl dan tevens met de inzameling der bijdragen begonnen zal worden. Wij vertrouwen dat de buurt bewoners allen naar best vermogen en in ruime mate zullen bijdragen om dit gouden feest zoo goed mogelijk te doen slagen. Bedrijfsvereeniging Ziekengeld verzekering in de Ned. Schoenindustrie Woensdag 28 Juli a.s. des n m. half vijF komt de bedrijfsvereeniging voor ziekengeldverzekering in de Ned. Schoenindustrie te Tilburg ten kantore van Mr. 13. v. Spaan- donck, Willem II straat in jaarver gadering bijeen.De agenda vermeldt o.a. Behandeling van het ontwerp- jaarverslag en het advies der Balans commissie, hetwelk is samengesteld door de heeren K. Hittel en W. Verhoeven bejdcn te Tilburg en Jac. Vos te Vrijhoeve Capelle. bevordering der Toon kunst afd. Rotterdam GASTHUISSTRAAT Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk Sluiting van de dagcursussen aan bovengenoemde school op Donder dag 29 Juli a.s. om 10,45 uur. Op dien dag van 2 5 en ook Vrijdag en Zaterdag d.a.v. van 2—12 en van 25 uur zal het werk der leerlingen worden tentoongesteld. Deze tentoonstelling is voor alle belangstellenden toegankelijk. Wij vertrouwen dat vele vak- menschen deze expositie zullen bezoeken. Zij zullen daardoor een bewijs geven van belangstelling in deze school en het vak-onderwijs. Voor elk vakman is er wat te zien en te leeren, maar ook daadwerke lijke interesse voor deze school en haar werk is niet alleen gewenscht, maar dringend noodig. Men verzuime dus niet, een be zoek te brengen aan de tentoon stelling der werkstukken. Sic Transit De studenten van de Rijksvak- sïhool hebben de traditie van oudsher weer opgenomen en hopen op Dinsdag 27 Juli des avonds om 8 uur in Musis Sacrum een af_ scheidssoirée voor genoodigden te geven. De zoo goed bekend staande ïhe Darling Band« zal hieraan zijn medewerking verleenen. Wij zijn er van overtuigd dat deze avond evenals in vroegere jaren weer ten volle zal slagen. Van studentenzijde wordt ons nog verzocht mede te deelen dat het aanbeveling verdient de invitatie mede te brengen. De Waalwijksche Verkenners naar de Jamboree. Zooals te begrijpen is heeft de Waalwijksche Verkennersgroep »An- dreas Zijlmans» bij de nadering van de wereid.jamboree niet stilgezeten, integendeel. Met man en macht is er gedurende weken, ja maanden gewerkt, om toch vooral in Vogelenzang zoo goed mogelijk voor den dag te kunnen komen. We hoeven slechts te denken aan het Jamboree-weekend kamp door onze verkenners een stuk of wat weken geleden en op de keurige wijze waarop dit tot stand was ge bracht. Wat vooral zoo aardig is, is dat de verkenners alle mogelijke kamp- voorwerpen zelfgemaakt hebben en dat deze er dan ook alle keurig uitzien. Woensdagochtend a.s. om 4.30 uur zullen dan een 19-tal uitverkorenen vertrekken onder leiding van Mode. rator kapalaan van Lierop en Hop man H. Hoffmans. De ploeg sprak tegenover ons de hoop uit dat zij in Vogelenzang vele Waalwijkers zouden mogen ont vangen, die steeds van hartewelkom zullen zijn. Het adres is: »Andreas Zijlmans» groep, Waalwijk Kamp Woestduin» Wereldjamboree, Bloemendaal, Vogelenzang, 'loegang van 18 uur. Wij wenschen onze Verkenners in Vogelenzang veel succes en een genoegelijke tien dagen. Gecombineerde vergadering der vier Propagandaclubs. Woensdagavond had er in de bovenzaal van de R.K Werklieden- vereeniging een gecombineerde ver gadering plaats der vier propaganda clubs der R.K. Staatspartij, alhier. De afdeeling Baardwijk was niet vertegenwoordigd. Nadat de voorzitter de heerH.v. Well de vergadering met den Chr. groet geopend had, hield hij eene lezing over het tot stand komen en de soort der kabinetten. Spr. vond het jammer dat Mr. Goseling minister was geworden, omdat men hem daardoor voortaan als partij-leider en fractie-voorzitter zal moeten missen. Wat betreft het kabinet zelf, zegt sprdat men gerust kan zijn dat het kabinet hard zal werken en een vooruitstrevende christelijke sociale politiek zal voeren. Wat betreft de uitslag der ver kiezingen zegt spr., dat hetjammer is dat hier nog 112 ongeldige stem men zijn uitgebracht. Dit feit werd echter eenigszins getemperd door de ontdekking dat het grootste gedeelte van de 112 blanco gestemd had, dus menschen die niet weten wat ze willen. Een had zelfs op zijn stembiljet geschre ven »Geen keus genoeg.» Van den centralen propaganda- dienst zijn voorst enkele vragen binnengekomen betreffende het pro paganda materiaal bij de verkiezin. gen waartegen wel enkele beden kingen te maken zijn geweest. Na een zeer geanimeerde en vrucht bare rondvraag bleef men nog eenigen tijd onder het genot van een gratis consumptie gezellig bijeen, waarna de vergadering met den Christelijken groet werd gesloten. Jubileum Morgen Zondag zal het 25 jaar geleden zijn dat de Spaarvereeni- ging »De Vriendenkring« in het café van den heer A. van Berkel werd opgericht. Te dezer gelegen heid zal er om 12 uur een feest- vergadering gehouden worden. De heer Hombergen, die thans 25 laai den voorzittershamer gehanteerd heeft, zal ook deze feestvergadering weer op zijn eigen bekende manier leiden. Tentoonstelling Wij vestigen nogmaals de aan dacht op de tentoonstelling van het werk der kinderen van Naai en Bewaarschool op Zondag 25 Juli in de Bewaarschool St. Cris- pijnstraat. Vernieling Het komt de laatste dagen telkens voor dat de afrastering om de perken in 't plantsoen langs de Burgemeester v. d. Klokkenlaan wordt stukgereden. Gisteren waren weer een 4-tal paaltjes en 'n ijzeren band vernield. Waar dit vermoedelijk door vrachtauto's en andere wagens geschiedt, mag toch wel wat voor zichtigheid gevraagd worden. We verheugen er ons over, dat eralles zoo keurig uitziet, laa. ieder dan ook 't zijne er toe bij dragen om dit zooveel mogelijk te behouden. Een ongelukkig toeval Een fietser reed gisteravond in de Stationsstraat een tandempaar aan en wel zoo dat hij tegen het slotje van den tandem terecht kwam en dit eensklaps op slot sprong. Gedwongen rust was 't gevolg, daar men 't slot niet open krijgen kon en overal op informatie uit moest om een passend sleuteltje, Hoe dit ongelukkig toeval is afgeloopen, weten we niet 1 KON HAAR BEEN NAUWELIJKS GEBRUIKEN DOOR RHEUMATI- SCHE PIJN IN DE KNIE. ,,Ik heb altijd erg veel last gehad van rheumatische pijnen. Eén knie was zóó pijnlijk, dat ik mijn been nauwelijks ge bruiken kon. Op aanraden van een vriendin probeerde ik de kleine dage lij ksche dosis Kruschen Salts en vond hierbij beslist baat. Ik voelde mij over het geheel veel beter en heb nooit meer een aanval van rheumatische pijn ge had." Mevr. A. G. te L. Rheumatische pijnen worden meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het organisme. De zes zou ten in Kruschen Salts zorgen er voor, dat dit gevaarlijke urinezuur, alsmede alle andere schadelijke afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en vol komen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw pijnen wordt wegge nomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogis ten a 0.40, 0.75 1.60 per fla con. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. Ongevallen De arbeider H., werkzaam aan een sloop had 't ongeluk achter, over te vallen en op een hoop steenen terecht te komen. Hij be zeerde zich nogal ernstig. De heer F. S. had op de lederfabriek »de Amstel« 't ongeluk met twee zijner vingers der rechter, hand tusschen eene machine te geraken, waardoor deze lichaams- deelen ernstig geblesseerd werden. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen van de navol gende gevonden voorwerpen: Een mes, leege portemonaie, een grijze eend, twee kostelooze rijwiel- beiastingmerken, een horloge, een portefeuille met inhoud, een das houder. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. „De Schoen". Het vak- en advertentieblad »de Schoenoc, officieel orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakers patroons- en Schoenwinkeliersver- eenigingen is wederom met een extra zomer-nummer verschenen, dat er zijn mag. Niet minder dan 36 pagina's in houd met een omslag in kleurendruk ziet het nummer er frisch uit en ook de inhoud is daarmee in over eenstemming. Tal van artikelen op organisato risch en vakkundig terrein boeien den lezer, terwijl de toonaangevende firma's uit de schoen en lederwereld van ons land zich een plaats reser. veerden om hun artikel onder 't oog van den verbruiker te brengen. Een interessant artikel brengt de heer W. Donker Pzn. over de vraag of organisatie nog noodig is; een ander behandelt de vraag »Wat zal het worden een pakkend ar tikel van Hendrik Hoek, een aan moediging voor de algemeene Bondsvergadering in Amersfoort, een belangwekkende vacantie-reis- beschrijving, beschrijvingen over den toestand, technische voorlich ting, een en ander verlucht met verschillende foto's, dit en nog veel meer vindt men in het interessant lijvige extra-nummer van »De Schoen«,dat we vakmenschengaarne ter lezing aanbevelen't getuigt van krachtig leven en streven van den bond, de redactie en de werkers van dit vakblad. Jaarvergadering N.-Br. Mij. van Landbouw. Dinsdag hield de Noord.Brab. Maatschappij van Landbouw haar jaarvergadering in de Oranjesociëteit te Willemstad, onder voorzitter schap van den heer P. M. Sneep uit Dinteloord, die een uitvoerig jaaroverzicht gaf. De vergadering werd o.a. bijge woond door de heeren Ir. H. G.A. Leignes Bakhoven, inspecteur van het Veeteelt- en Zuivelwezen als vertegenwoordiger van den Minister en den directeur-generaal van Land bouw, jhr. mr. dr. A. van Rijcke- vorsel, Commissaris der Koningin, H. v. d. Veen en G. Dane, burge. meester en wethouder der gemeen te Willemstad; J. Vos, voorzitter van den Brab. Zuivelbond, G. J. van Poppel, oud-voorzitter van de Mij.; Ir. Steehouwer, inspecteur voor Rijksveeartsenijkundigen dienst, Ir. Heymeyer, rentmeester van de Staatsdomeinen en verschillende agrarische consulenten, w.o. Ir. Joustra uit Berlijn. Tot eere-lid werd benoemd de heer Ir. D. Huizinga, oud Rijks landbouwconsulent. De heer Ir. H. Leignes Bakhoven, die deelnam aan de handelsmissie naar Zuid-Amerika, hield aan het slot van de bijeenkomst'n inleiding over: »De mogelijkheid van afzet onzer landbouwproducten naar Zuid—Amerikacr. De Commissaris der Koningin verzekerde, dat het Provinciaal bestuur niets naliet om de belangen der landbouwende bevolking te steunen. De heer Joustra deelde nog mede, dat de vooruitzichten ten aanzien van den export van landbouw producten naar Duitschland krach tig aan het verbeteren zijn. In den namiddag werd gezamen lijk een excursie gemaakt naar het fort de Ruijter ter plaatse en enkele boomgaarden en proefvelden te Heiningen en Klundert. Groote militaire oefeningen in deze omgeving Woensdag werden groote militaire oefeningen gehouden in de omgeving van het Drongelsche Kanaal en het gemaal. Hieraan namen deel het Regiment Wielrijders uit den Bosch, de Pontonniers uit Dordrecht, de Motorcompagnie uit Haarlem en de afdeeling Pantserwagens uit den Bosch. Reeds vroeg in den morgen was het een groote drukte op de Ilooge Schijf. Motoren, vrachtwagens en wielrijders baanden zich een weg door den stoffigen landweg. Spoedig na aankomst der pontons werd door de pontonniersin korten tijd een brug geslagen met een lengte van 44 M. over het Afwate ringskanaal ter hoogte van het bevloeiïngsgemaal. Nadat de brug gereed gekomen was, begon de overtocht der troepen. Allereerst waren het de pantser wagens. Interessant was het om te zien hoe de militaire chauffeurs voor en na den overtocht met hun ruim 6 ton wegende wagens de zeer steile hellingen van den kanaal, dijk wisten te nemen. Bij deze manoeuvres kon men de prima remmen dezer wagens bewonderen. Vanuit het publiek ging dan ook meermalen een luid applaus op voor de verrichtingen. Na de pantserwagens waren het de motorrijders, die hun praktische vaardigheid en moed konden toonen. Het meerendeel van hen kon met succes de helling beklimmen. De overigen werden met vereende krachten naar boven gesleept. Door de wielrijders werd de lange stoet gesloten. Uit de vlotte overtocht bleek wel duidelijk de vaardigheid dezer leger- onderdeelen in het overwinnen van dit soort hindernissen. Tegen drie uur waren de oefe ningen afgeloopen, waarna de pontonniers voor de zware taak stonden de pontons weer tegen de helling op te sjorren. Tegen 6 uur trokken ook zij af naar Bergen op Zoom. Met groote belangstelling werden de verrichtingen gevolgd. Natuurtheater Oisterwijk »Het Filmspel van St. Franciscus«. Ter voorkoming van teleurstelling deelt de directie van het Natuur theater mede, dat voor de opvoering van »IIet Filmspel van St. Fran- ciscus« op Zondag 24 Juli a.s. geen plaatsen meer beschikbaar zijn, aangezien deze opvoering is be sproken voor een gezelschap van circa 1800 personen. De eerstvolgende voorstelling voor het publiek heeft plaats op Zondag 1 Augustus a.s. des namiddags om 3.30 uur. Zegening van Auto's en Motoren St. Christoffel Bond Op Zondag 25 Juli tusschen 12 en 2 uur zal door den Directeur der Broederschap eene openbare zegening worden gehouden van auto's en motoren. Up het Heuvel plein te Tilburg komen de auto's en motoren te samen, terwijl de zegening zal plaats hebben op het plein vóór den hoofdingang der kerk. Allen, uit iedere gemeente ook zij die nog geen lid zijn van de Broederschap, kunnen zonder kosten hieraan deelnemen. Statuten der Broederschap wor den op aanvraag toegezonden. Aan melding voor het lidmaatschap bij ondergeteekende. Pastoor AELEN, Dir. S.C.B. Koningshoeven 2 Tilburg. Belasting op Vermakelijkheden. De belasting op vermakelijkheden heeft gedurende de kermisweek dit jaar opgebracht f978.90 tegen f948.80 in 1936. Ie halfjaar 1936 f2113.43. Ie halfjaar 1937 f2011.72. Geslaagd. Op het Donderdag j.l. gehouden examen te Breda slaagde de can- didaten W. v. d Waals te Capelle. M. Nelis te Waalwijk. C. Haverhals te Sprang. Leerlingen der Nuts Ulo school te Waalwijk. Kath. Jonge Middenstands- vereeniglng Vrijdagavond 1.1. hield de K.J.M.V. hare gewone veertiendaagsche ver. gadering in de bovenzaal van de R.K. Werkliedenvereeniging. Een der leden hield daarbij een lezing over »Kerk en Communisme«. De Waalwijksche revue die op 19 Sept. a.s. zal opgevoerd worden belooft iets geweldigs te worden. Wanneer men weet dat de voor bereiding ervan Jn eerste klas handen is; de muziek zal b.v. ver zorgd worden door het bekende »Darling Band«, en deze revue specifiek Waal wij ks zal worden en in het algemeen meer zal bieden dan een gewone revue, dan kan het niet anders of ze moet, gezien de vorige uitvoeringen van de K.J.M.V. schitterend slagen. We komen hier nog nader op terug. De Waalwijksche Brandweer. Hedenmiddag pl.m. 12,30 uur ver trekt onze brandweer naar 's-Her- togenbosch om aldaar deel te nemen aan de brandweerwedstrijden ter gelegenheid van de herdenking van het tweede lustrum der 's Herto- genbossche Brandweer. Gisterenavond was het achterliet raadhuis alhier generale repetitie en men kreeg hierbij den goeden indruk dat onze brandweer heel wat mans is. Een zwaar parcours, was, even als in den Bosch, hiei uitgezet en op dit parcours moest dan een demonstratie gegeven worden het- g en binnen een bepaalden tijd gebeuren moest. De brandweermannen deden alle hun uiterste best en bleven regel, matig beneden den vastgestelden tijd, een teeken dat hoop geeft voor vandaag. Wij willen hier nog even wijzen op den buitengewoon amicalen geest die er bij ons brandweercorps heerscht, en die niet anders dan de goede samenwerking en daar door het doel eener brandweer ten goede kan komen. Wij wenschen onze brandweer lieden in den Bosch het beste suc ces. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag, 30 Juli 1937, om 7 uur, ten geineentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. a. Koninklijk goedgekeurde veror dening van besmettelijke ziekten- gelden, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 December 1936. b. Medëdeeling verdaging beslissing omtrent het raadsbesluit van 28 Mei 1937 inzake onderhandsche aanbe steding van het onderhoud der haven. c. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 Juni 1937 tot wijziging der begroot ingen 1936 en 1937. d. Afschrift-besluit, houdende goed keuring van het besluit van den raad der gemeente Beugen en Rijkevoort inzake toetreding tot het streekplan voor Oostelijk Noord-Brabant. 2. Aanbieding verslagen gemeente bedrijven over 1936. 3. Aanbieding gemeente-rekening over 1936. 4. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1937. 5. Voorstel inzake omzetting van geldleeningen in leeningen met een lageren rentevoet. 6. Voorstel tot het verleenen eener subsidie aan de vereeniging „Waal- wijks Belang" voor de viering van het 30-jarig bestaan dier vereeniging. 7. Voorstel tol vaststelling van instructiën voor het personeel van den vleeschkeuringsdienst. 8. Voorstel tot vaststelling eener gewijzigde instructie voor de gemeen te-vroedvrouw. 9. Behandeling bezwaarschriften straatbelasting en schoolgeld. N.B. Na stuiting der Openbare Vergadering zal aan de leden gelegen heid worden gegeven tot het stellen van vragen aan burgemeester en wet houders. Prae advies punt 7. In uwe vergadering van 29 Januari 1937 werd vastgesteld een verorde ning, regelende de verloskundige ar menverzorging, tevens instructie voor de vroedvrouw, belast met de armen praktijk, zulks onder intrekking eener gelijknamige verordening, vastgesteld bij uw besluit van 30 December 1936, welke intrekking verband hield met door de Gedeputeerde Staten gemaak te aanmerkingen. Ook de op 29 Januari 1937 vast gestelde verordening heeft de Gede puteerde Staten gehoord den Ge neeskundigen Inspecteur der Volks gezondheid tot een opmerking aan leiding gegeven. De Geneeskundige Inspecteur der Volksgezondheid is n.l. van oordeel, dat aan de gemeenlevroedvrouw bij het aangaan van een huwelijk geen ontslag behoort te worden verleend, omdat zij na zulk een ontslag waar schijnlijk toch haar praktijk zou blij ven voortzetten. Hierdoor zou z.i. een ongewenschte concurrentiestrijd in 't leven worden geroepen, welke o.m. tot gevolg zou hebben, dat het salaris eener nieuw aan te stellen ongehuwde vroedvrouw hooger zou moeten wor den gesteld om haar een bestaan te verschaffen. Hoewel wij van oordeel zijn en blij ven, dat bij ontslag eener vroedvrouw wegens het aangaan van een huwelijk de zaken bij uitzondering een loop zouden kunnen nemen als door den Inspecteur wordt geschetst en wij veeleer de vrees hebben, dat een ge huwde vroedvrouw niet steeds in staat zal zijn om haar dienst naar be- hooren waar te nemen, blijven de Ge deputeerde Staten, steunende op het advies van den Inspecteur, erop aan dringen om de verordening in den door hen aangegeven zin te herzien. In verband hiermede en gezien het leit, dat vele Noord—Brabantsche »e- meenlen een gehuwde gemeente- vroedvrouw in dienst hebben, willen wij ons aanvankelijk bewaar niet lan ger handhaven en stellen wij U mits dien voor om, oder intrekking der op 29 Januari 1937 vastgestelde veror dening, een nieuwe verordening vast te stellen, waarin met het verzoek van de Gedeputeerde Staten is rekenin- gehouden. Het ontwerp van de nieuw vast te stellen verordening, alsmede de daar over gevoerde briefwiseling, liggen ter inzage. BIOSCOPEN. THEATER „MUSIS SACRUM". „EEN AVONTUUR IN POLEN". Onder regie van Gustav Fröhlich. Het is volmaakt begrijpelijk, dat een werkelijk talentvol acteur als Gustav 1* röhlich, wien reeds vele suc cessen ten deel mochten vallen, zich langzaam maar zeker gedrongen voelt, om zijn medespelers te leiden, m.a.w. zelf regie te gaan voeren. Reeds eerder vervulde hij deze dub bele functie en wel in de film „Ra- coczi-Marsch" en zijn nieuwste film herinnert in de verte aan deze eerste- l'"ig. „Racoczi-Marsch" was echter een manoeuvre-anecdote. „Een avontuur in Polen" behandelt echter een epi sode uit den wereldoorlog een episode van drui en moed en zelf-opoffering, zooals men in de annalen van alle lan den, die aan den wereldoorlog deelna men, zal kunnen vinden. Het is een ruiterlied en heldenepos geworden, maar, ook een tot nadenken stem mend liefdesverhaal. Tezamen met de auteurs Hans Maryin Crèmer en Georg Wittuhn schreef Gustav Fröhlich het draai boek. Zorgvuldig werd de rolbezetting uitgezocht. Zelfs de bezetting van de kleinste rol vormde een punt van lang durige overweging. De film speelt zich af in het kasteel van den Russischen Graaf Loebinski, die door Otto Tressier gespeeld wordt. De mooie en charmante Russische ac trice Olga Tchechowa is zijn echtge- noote. Twee dochters heeft het echt paar, waarvan de eene gespeeld wordt door Maria Andergast, die jong als zij KERKSTRAAT 40 (t.o Postkantoor) TEL. 2213 - DEN BOSCH. Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins, dag. Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. MUNDONDERZÜEK KOSTELOOS Behandeling uitsluitend door tandarts is, reeds in meerdere films proeven van haar talenten heeft afgelegd. Het laatst nog in de Luis Trenker-film „De Verloren Zoon". De andere dochter is vroolijk, jong en overmoedig, zooals dat ook de ver tolkster van deze rol Erika Streit- horst, in werkelijkheid is. Ernst Stahl-Nachbaur, die zich eenige jaren uitsluitend aan het tooneel wijdde, is met de film „Een avontuur in Polen" weer tot de film teruggekeerd en ver vult de rol van Oostenrijkschen Overste. Harry Hardt ziet men in deze film terug als een Russische Ritmees ter. Reeds zullen in de verschillende rollen hebben doen vermoeden, dat de film zich afpeelt aan de Oostenrijk- sche grens in de eerste dagen van de wereldoorlog, toen het Oostenrij ksche leger met een onhoudbare snelheid het Russische grondgebied binnen trok. Het camerawerk staat op rekening van de twee groote meesters van de cameraslinger Benitz en Kunze, die men zich zal herinneren als de foto grafen van de bekende Trenker-films. Zoo kon, dank zij een uitstekend ensemble en de prachtige regie van Gustav Fröhlich, een filmwerk ont staan, dat reeds lang voordat de film geheel gereed was, allerwegen de grootste belangstelling had getrok ken. LUXOR BIOSCOOP. Geweldig dubbel programma. Nevada, de Vrijbuiter. Van je familie, moet je het maar hebben. In de Luxor Bioscoop draait ditmaal weer een geweldig dubbel programma, met twee films van eerste klas kwalitei- ten. Als eerste hoofdfilm draait de schit terende sensatie- en wild-west-film Nevada, de Vrijbuiter, waarin de hoofdrol gespeeld wordt door den be kenden wereldrecordhouder en Olym- pischen zwemkampioen Buster Crabbe. Dit is nu niet eens een film van al lerlei onwaarschijnlijkheden waarvan men zegt, nee, dat kan toch niet, doch een bijzonder realistisch verhaal, waar in niets onwaarschijnlijks voorkomt. Vechtpartijen en achtervolgingen van veedieven enz. zijn er aan de orde van den dag en meermalen stijgt de 't Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van m pijnloos trekken1 Vthé$0\) Geheel boven-of ondergebit B fm gQ met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9