VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEMENGD NIEUWS. KAATSHEUVEL. SPRANG—GflPELLE. Sport. Groote ongerustheid in Sjanghai Wederom „Trotzkiïsten" geëxecuteerd. VOETBALSPORT. R.W.B. SPRANG. S. D. O. DAMMEN. RAAMSDONKSVEER. Vleeschvergiftiging in Harenkarspel. In de b uuitscüap kalverdijk (ge meente Harenkai^pel) doel zich een ernstig geval van vletschver- gitiigingvoor. Een veertigtal gezinnen zijn door de vergilliging aangetast, o.a. een gezin bestaande uit eil per sonen. Allen liggen té bed, ook de andere patiënten, die zich onder doktersbehandeling moesten stellen, moeten het bed houden Fietser door auto gegrepen. Auto met vijf dames tegen een boom gereden. hebben gehad en welke tevens bewijst d.t de Japanners vast be sloten zijn, dezen pas in handen te krijgen. Hier is ook alle reden voor, gezien het strategische belang van den pas, al was het alleen maar dat hij de verbinding met Soeijoean vormt, welke provincie op haar beurt weer den besten verbindings weg bezit met de Mongoolsche Sowjet republiek. Gisteren schijnen de Japansche troepen opnieuw op krachtigen tegenstand gestuit te zijn. Opnieuw zijn zeven Japansche oorlogschepen in de monding van de Jang Tse Kiang aangekomen, zoodat zich thans 27 schepen te Woe isoeng bevinden. 500 Soldaten en mariniers zijn aan wal gegaan en nog steeds duurt den aanvoer van nieuw materiaal met honderden manschappen voort. De aankomst van deze nieuwe Japansche oorlogschepen heeft te Sjanghai zooals begrijpelijk is groote ongerustheid veroorzaakt. Men vreest, dat de onderhandelingen tot regeling van het incident op het vliegveld Iloengjau zullen wor den afgebroken. Met betrekking tot de concentratie van Japansche oorlogsschepen op de Whang Poo verklaarde een ambtenaar van het Chineesche I departement van buitenlandsche zaken: »Als de Japanners in Shang hai onrust willen stichten, zal China zijn toevlucht nemen tot tegen maatregelen «- Deöost Siberische »Prawda« meldt uit Irkoetsk, dat 72 functionarissen van de Oost-Siberische spoorwegen, beschuldigd van Trotzkiïsme, sa botage, spionnage ten gunste van vreemde mogendheden en kwaad willig organiseeren van spoorweg ongelukken, waarbij talrijke men schenlevens verloren zijr. gegaan, ter dood veroordeeld zijn. Zij zijn reeds terechtgesteld. Openstelling Tramlaan. Zaterdag 14 Aug. om 12 uur v.m. zal de Tramlaan, die thans geheel be- klinkerd is, opnieuw voor het door gaand verkeer worden opengesteld. Met deze beklinkering is deze entree vanaf den provinc. weg naar de kom onzer gemeente op een schitterende wijze afdoende verbeterd. Naar wij vernemen, krijgt na deze ook de entree VaartstraatVerlengde Hoofdstraat vermoedelijk in twee etappes haar beurt, al zal dit ook in verband met de financieele toestand van de gemeente nog niet direct kunnen geschieden. Werkloosheid. Bij het plaatselijk agentschap der ar beidsbemiddeling en werkloosheid ston den heden ingeschreven 348 personen ais geheel- en 61 personen als gedeelte lijk werkloos. Het aantal geplaatste in de werkverschaffing bedroeg over de afgeloopen week 33, terwijl 119 perso nen in de steunverleening waren opge nomen. Electrisch net. Wederom heeft de Hoofdstr.-West een prachtige verbetering ondergaan. Het electrisch net, dat vanaf de Sta tionsstraat naar het Westen nog steeds bovengronds lag, is thans geheel onder gronds gebracht en de diverse panden zijn hierop bereids aangesloten. De ijzeren eifeltjes, die op het trottoir voor de wandelaars steeds een obstakel zijn, kunnen nu worden opgeruimd, waar mede bereids een aanvang gemaakt is. Ook de midden-straatverlichting, waarmede een aanvang gemaakt is, mogen we als een mooie verbetering begroeten. LOON-OP-ZAND. Afscheid Kapelaan Maas. Het is in de afgeloopen week wel duidelijk gebleken, welk een belangrijke plaats kapelaan Maas in het Loonsche vereenigingsleven heeft ingenomen. Immers van de afgeloopen week heb ben de verschillende vereenigingen ge bruik gemaakt om den scheidenden ad viseur vaarwel te zeggen. Zondagmiddag was het de Jonge Werkman, die er een waar afscheids feest van gemaakt had en hem bij mon de van den voorzitter een fraaie rook tafel aanbood, waarvoor Z.Eerw. be wogen dankte. Maandagavond was de beurt aan Jongen Boerenstand, die kapelaan Maas als bewijs van dankbaarheid een prach tig kapstokkleed aanbood. Dinsdagavond had Uno Animo de gelegenheid haren scheidenden advi seur te huldigen en hem als souvenir een zilveren sigarettenkoker aan te bieden. Verder nam namens de R. K. Vak er Standsorganisaties, de bestuursraad uit die verschillende vereenigingen nog afscheid, hetgeen ook weer gepaard ging met de gebruikelijke wederzijdsche toespraken en cadeaux. Ook vele andere particuliere perso nen vergaten den scheidenden kapelaan niet en men kan terecht zeggen dat Loon-op-Zand Kapelaan Maas slechts noode laat gaan. Katholieke Missie-actie. Zaterdagmiddag werd een groote H. Loon-op-Zand de dagen van de Ka- tholieke Missie-actie. Zatrdagmiddag werd een groote H. Kindsheid-optocht gehouden, die een getrouw beeld gaf van de drie Pau selijke Missiegenootschappen en bege leid werd door muziek van de Jonge Werkman. Zooals steeds trok deze fraaie op tocht begunstigd door schitterend zo merweer veel belangstelling. 's Zondags werd een Missie-tentoon stelling gehouden, die eveneens niet over gebrek aan belangstelling te kla gen had. Nags.Lyele mis- en kerkgewaden, wa ren er ook vele andere kleedingstukken te zien, vervaardigd door den Missie- naaikring, terwijl een aparte afdeeling te zien gaf, wat de pas-gewijde Loon sche priester-missionaris father van der Steen voor zijn missie in eigendom werd meegegeven. Nadat 's avonds de verloting, die aan de tentoonstelling verbonden was, had plaats gehad, had wederom onder groote belangstelling de sluiting plaats. SPRANG. Predikbeurten Zondag 15 Aug.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema.- Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur leesdienst. VRIJHOEVE-CAPELLE. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen dat de Initiatief-commissie S. H. E. te Sprang-Capelle in het bezit is gekomen van een terrein, waarop hare muziektent, welke zij van Waal- wijks Belang heeft gekocht, kan ge plaatst worden. Het terrein is gelegen naast het Raadhuis te Vrijhoeve-Ca1 pelle. De officieele opening zal plaats heb ben door den Eere-voorzitter, den Edel- achtbaren heer Smit, Burgemeester van Sprang-Capelle, op Donderdag 19 Aug. e.k. des avonds ten 8 uur. De volgende vereenigingen zullen hunne medewerking verleenen: Fanfare Sirena: Chr. Zangvereeniging Halle lujah en de Chr. Zangvereeniging Ex- selsior, beiden met jeugdkoren. Door het Fanfare-corps Sirena te Vrijhoeve-Capelle is op de laatstge houden bestuursvergadering besloten eene Bazar te houden, teneinde den fi- nantieelen toestand van de vereeniging te verbeteren. Wij kunnen niet anders dan dit be sluit toejuichen en de bewoners van Sprang-Capelle aanmoedigen dit doel te steunen. In de bazar-commissie heb ben zitting de heeren Jhr. Mr. de Roij van Zuidewijn, Voorzitter, L. Oerle- mans, A. v. Oosterhout, G. H. Kruid- bos, Penningmeester, C. L. de Rooij, T M. Pronk, secretaris, Korte Nieuw- straat 166, Capelle. De bazar zal ge houden worden op een later te bepalen datum in Februari 1938. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. De heer L. Heurter in de Hei straat kwam zoodanig met zijn rijwiel over een hond te vallen, dat genees kundige hulp van Dr. R. moest worden ingeroepen. De val was van dien aard dat genoemde een week zijn werkzaam heden niet kan verrichten. Het afscheid van Ds. P. K. Kei zer alhier, zal plaats hebben op 26 September a.s. Bevestiging en intrede te Voorburg op 6 October a.s. Beves tiger is Ds. W. S. de Vries, Voorburg. Het fanfarecorps Sirena alhier maakte Donderdagavond een muzikale wanc^eJiijcj over de Hoogevaart, wat met dit mooie prachtige weer veel be langstelling trok. Het corps laat zich dezen zomer nog al eens hooren. CAPELLE. Voor de Ned: Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half 7 op te treden Ds. van der Kooy uit Maarsen. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des v.m. 9.30 uur en des n.m. 2 uur op te treden Ds. Bartelema uit Zeist. \j De korfbalvereeniging K.I.O.L. speelt a.s. Zaterdagavond voor de com petitie van den Dordtschen Korfbal- bond op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart een wedstrijd tegen Good Luck uit Geertruidenberg. Blijkens de verantwoording van de plaatselijke afdeeling van de Macht van het Kleine is in deze gemeente ten bate van de stichtingen te Haarlem en Heemstede van de Chr. Vereeniging voor de verpleging van lijders aan val lende ziekte gecollecteerd 28.92. \j De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanaf Neufvilles, waarbij de eerste duif werd geconstateerd om 9.43.18 en de laatste prijswinnende duif om 10.4.12 en waar van de uitslag als volgt luidt: St. van Peer 1, 2, 3, 4 en 10; C. Ro- senbrand 5, 12, 15, 26: Gebr. van On- zenoort 6, 13: Adr. Spierings 7, 19, 20; J. Versteeg 8; G. Treffers 9; H. van Campen 11; Th. van Beek 14; P. Nieu- wenhuizen 16, 17; J. Meter 18, 21, 22, 24; J. de Jong 23 en C. Verhagen 25. Eerste overduif Th. van Beek. Aangetoonde duiven St. v. Peer, J. Versteeg, C. Rosenbrand en P. Nieu- wenhuizen. Voor a.s. Zondag staat een wed vlucht met jonge duiven vanaf Quie- vrain op het programma. _j 72 i De vereeniging die Zondag bij RWB op bezoek komt is hier jvrijwel onbekend, maar het daarop juist, dat wy hier de aandacht \villen_ vestigen omdat het hier een vereeniging geldt die door haar bijzondere verrichtingen die belangstel ling volkomen verdient, want zij slaag de erin om tweemaal achtereen ongesla gen het kampioenschap van haar afdee ling te behalen. WVO dat met haar volledig kampïoens- elftal naar Waalwijk komt zal ook Zon dag alles in het werk stellen haar onge slagen record te handhaven. RWB is het aan haar behaalde positie op de ranglijst verplicht de zege te behalen, maar wij zijn benieuwd of zij hier ook in zal slagen, daar het maar al te vaag gebeurt dat een op papier sterke tegenstander, van een oogcnschijnlijk zwakke vereeni ging verliest, hoe het ook moge zijn, de talrijke sportliefhebbers staat een strijd te wachten waarvan met geen mogelijk heid is te zeggen wie de zege zal behalen, zoodat het dus aan spanning niet zal ontbreken. De wedstrijd begint wederom om half drie en staat bnder leiding van den heer M. de Folter.' Ook het tweede elftal zal Zondag we derom ten strijd trekken, en wel in Den Bosch tegen BW 3, voor het door die vereeniging georganiseerde nederlaag tournooi. Is dit op zichzelf al interessant, het is tevens voor onze RWB'ers die dit seizoen in de zware 2<j klasse zullen uit komen een mooie gelegenheid zich een beeld te vormen uit deze afdeeling, waar in zij ongetwijfeld alles zullen doen een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. RWB'ers succes! VRIJHOEVE-CAPELLE. V. V. SPARTA. A.s. Zaterdag 14 Augustus zal onze vereeniging een thuiswedstrijd spelen tegen Wilhelmina uit Wijk. Dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden, daar Sparta met slechtS 21 in Wijk ver loor en graag revanchov.ou willen nemöiv. Dit is vandaag dan ook.de eenige wed strijd die in onze gemeente gespeeld wordt. Dus voetballiefhebbers a.s. Zater dag kunt u weer van een prachtige wed strijd getuige zijn, waftneer u een kijkje gaat nemen op het Sparta-terrein. Aanvang half zes: WA A i;WIJ K S CH E JEÜGD COMPETÏTJÉ. Uitslag van laatste wedstrijd: NEO—BI. Wit 4—1 De besturen en scheidsrechters dei- aangesloten vereenigingen noodigen wij hiermede uit ter slotvergadering op a.s. Zaterdag 14 Aug. 's avonds half negen in de zaal van den lieer Kees Smolders te voorm. Besoijen. Agenda 1 Opening door den Voorzitter. 2 Verslag Zonier-Cofnpetitie. 3 Protest W.S.C. 4 Financieel verslag. 5 Bespreking eventueele winter-com- petitie. 6 Bondvraag. 7 Sluiting. Aller opkomst is noodzakelijk. ZOMERAVOND COMP. IN DE LANGSTRAAT. Wedstriidprogramma voor Donderdag 19 Augustus: Sprangsche B. 2Sprang 2 P. v. Tilborgh. BWB a— Zandschel 2 J. Pruissers. Vrijh. Boys 2Sprangsche B, 3 J. v. d. Schans. Voorloopis nrogramma voor 26 Aug. BWB a—RWB b Snranssche B. Vrijh. B. 2 Zandschel 2Sprangsche B. 3 Weristrijdii'tdagen van 5 Augustus: BWB b—BWB a 2—3 Sprang 2Zandschel 2 19 Spr. Boys 3Spr. Boys 2 04 SDOT—NEO 6—1. Op het voetbalterrein van SDO alhier had j.l. Zaterdagmiddag een competitie wedstrijd plaats tusscben de plaatselijke voetbalclubs SDO en NEO. Begrijpelijker wijze bestond voor deze match bijzonder groote belangstelling. Het was dan ook een spannende wedstrijd waarin SDO overwegend in de meerderheid was en er aan den vorm van het NEO-elftal wel wat ontbrak. Na circa 15 minuten spelen nam SDO de leiding; spoedig maakte NEO echter gelijk. Toen was SDO steeds in de meer derheid en wist dit ook in doelpunten uit te drukken. Voor de rust wist SDO nog tweemaal te scoren, zoodat de rust inging met 31, terwijl SDO in de twee de helft nog 3 maal het NEO-doel door boorde. De uitslag was alzoo een ver diende 61 overwinning voor de thuis club. A.s. Zaterdag moet SDO naar Wer kendam om aldaar een competitie-wed strijd te gaan spelen voor den B.V.B. tegen Nova aldaar. Donderdagavond speelde SDO 3 een uitwedstrijd tegen RWB b te Waal wijk. Het was een spannende match, waarbij RWB zich de meerdere toonde. Met weinig verschil wist zij dezen wed strijd dan ook te winnen. Uitslag 54 voor RWB. N. E. O. NEO gaat Zaterdagmiddag voor de competitie van den Brab. Voetbalbond een uitwedstrijd spelen te Woudrichem tegen Stormvogels aldaar. We zijn be nieuwd hoe of onze jongens het er daar zullen afbrengen. DRUNEN. Sporters. Dinsdagavond bracht den heer Slee als afgevaardigde van de terreincommis sie van de IVCB een bezoek aan het Spor ters-terrein te Drunen. Na het onderzoek bleek, dat 't terrein behoudens eenige kleine aan te brengen wijzigingen aan de gestelde eischen vol doet. Verder vernamen wy, dat Sporters in gedeeld worden in de afdeeling van SVD, OSS, Vlijm. Boys e.a. V.J.C.; Drunen. VJC te Drunen speelde een vriend- schappelijken match tegen Hercules 3 uit Waalwijk. VJC bleef de baas en stuurde de gasten mei een 82 nederlaag naar huis. VJC 2. Speelde eveneens thuis tegen een ploeg uit Elshout en stuurde deze gasten met een 10 nederlaag, naar huis. De Sporters vergaderen. De R.K. V.V. „Sporters" hield Maan dagavond een algemeene ledenvergade ring in café Boógaerts. Voorzitter L. v.d. Wiel huldigt den leden van de elftallen die het aigeloopen seizoen zoo schitte rend uit de competitie zyn gekomen. Spe ciaal kreeg 't 1 elftal 'n appart woord van buide voor het behaalde afdeelingskam- pioenschap en bovenal voor het behalen van het districtskampioenschap met de daaraan verbonden promotie naar de 3e klasse IVCB. Ook de elftalcommissie laat spr. in deze hulde deelen. De bestuursverkiezing bracht eenige wijziging. Gekozen werden de leden L. van de Wiel, A. Verhoeven en H. Sigmans. De Voorzitter L. v. d. Wiel wenschle buiten den gebruikelyken weg om een stemming door de leden voor de functie van Voorzitter. De uitslag hier van was dat de zittende functionaris met groote meerderheid van stemmen werd herkozen. Door de vtygadering werd besloten a.s. Donderdag met de training te begin nen. Door den heer Veltman lid der elftalcommissie werd den leden opge wekt trouw deze training te volgen en zich geheel hiervoor te geven, opdat met vertrouwen de a.s. competitie in den niéuwen hond (IVCB) kan worden inge zet. Tot consul werd benoemd het lid Ant. Verhoeven. Na een opwekking van den Voorzitter om steeds trouw achter hun leiders te staan en de komende competitie de spor tiviteit boven alles te stellen, sluit deze de vergadering met den christelijken groet. Dinsdagavond werd de onderlinge Dam-competitie wedstrijden van D.G.V. voortgezet. De uitslagen waren als volgt Joh. SpuybroekD. Blom 02 M. TimmermansH. Heurter 1i P. BlomJoh. Faro 02 J. v. StrienJ. C. Schott 20 G. y. BeekG. v. Erk 20 G. v. ErkG. v. Beek 02 Joh. Faro—P. Blom - 02 M. TimmermansJ. C. Schott 11 J. SteigingaH. Blom 20 J. v. StrienJoh. Spuijbroek 20 D. BlomH. Heurter 02 M. TimmermansD. Blom 20 WIELERSPORT. Nederlandsche deelname aan de Wereldkampioenschappen. De volgende Nederlandsche wielren ners zullen deelnemen aan de wereld kampioenschappen die, Maandag 23 Aug. in Kopenhagen verreden zullen worden.' Sprint amateurs: H. Ooms, J. J. van de Vijver, Chr. M. Kropman, en als reserve J. C. Peperkamp. Sprint professionals: A. G. van Vliet, J, van Egmond, J. van den Heuvel, en als reserve A. van der Linden. Wegwedstrijd amateurs: H. de Hoog, G. B. M. Schulte, J. J. Deinenie, H. An- neese, en als reserve P. Joosen. Wegwedstrijd professionals: J. Bras- penninx Jr., J. A. Verveer, A. C. Stuyts, A. van Amsterdam, en als reserves A. van der Ruit en P. L. Gommans. StayersJ. J. Snoek met gangmaker A. L. Kaser en I). P. van Kempen met gang maker F. Wiersma en als reserve A. W. A. de Graaf met gangmaker J. J. Bus- traan en H. J. Alkema met gangmaker J. L. Ceurremans. De sprinters zijn door de N.W.U. in training genomen en oefenen reeds ge- ruimen tijd op de stadionwielerbaan te Amsterdam onder leiding van den trai ner G. Schilling. Een paar snelle tandemparen zijn ge- engageerd om gedurende den trainings- tyd de snelheid van de sprinters op te voeren. Duivensport. KAATSHEUVEL. De K.C.C. gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Neufvilles. De eerst duif arriveerde om 9.37.37 met een snelheid van 1470.9 .mtr., de laatste prijs winnende duif om 9.57.19 met een snel heid van 1224.5 mtr. De uitslag was: 1 I. C. Groeneveld, 2 H. Dekkers, 3 4 27 34 42 49 83 C. de Bondt, 5 13 A. de Bie, 6 Fr. van Beers, 7 62 92 P. Ligtvoet, 8 69 A. Goedhardt, 9 47 C. Verboven, 10 68 J. van der Linden, 11 85 H. Netten, 12 18 64 Jan Hamers, 14 A. van Kuijk, 15 76 A. Snoeren, 16 25 26 28 44 56 59 63 65 90 G. van der Linden, 17 43 96 C. van Rooij, 19 H. Voogd, 20 P. Stoker mans, 22 24 31 82 97 A. Zwaans, 23 40 46 78 A. Pijnenburg, 29 Leo de Bondt, 30 50 67 89 91 Jos Schrauwers, 32 P. van Veen, 33 38 84 M: van der Velden, 35 W. Kenimeren, 36 54 80 C. van Boxtel, 37 41 Jac. de Wit. 39 Jac. Hoevenaars, 45 86 H. Voogd, 48 77 J. van Wanrooij, 51 79 H. Hendriks, 52 P. Vloemans, 53 Fr. v. d. Linden, 55 G. v. Dongen, 57 A. Montee, 58 73 87 T4 J. Brouwers, 60 H. Couwenberg, 61 68 W. v. d. Ven, 66 70 Th. Ligtvoet, 71 C. Klis. 72 G. Ligtvoet, 74 L. Mosselveld, 75 P. de Nijs, 81 A. Aussems, 93 M. van Boxtel, 95 G. van dftr Linden. DRUNEN. De P.V. „De Postduif" hield heden een wedvlucht vanuit Neufvilles. Afstand 145 K.M. De pry zen werden behaald als volgt Gebr. van Ravensteyn 1 11, P. van Dommelen 2 3 7, Viveen v. Ravensteyn 4 9 12, P. Willemse 5 6 8, Maas-Pulles 10, J. Veltman 13, van Hulten-van den Iloven-van Halder 14. Speciaal P. Willemse; Koningspoule Viveen-van Ravensteijn. Los 8 uur. Aankomst le duif 9.45.1 uur. Het onderdeizoek wordt geleid door de rijkspolitie van Burgeibrug, daar de gemeenteveldwachter van- Harenkarspel, de heer de Wijze, eveneens door deze vergilliging is aangetast. De dokteren (jioenhart uit Dnkshorn en van Hespereu uit Warmenhuizen verleenen den zieken geneeskundige hulp. Het vleesch, dat de patiënten ge bruikt hebben, is alkomstig van den slager van D. uil Keikebuurt. De geheele voorraad is iu beslag genomen. Naar de doktoren verzekeren is de toestand van de patiënten niet levensgevaarlijk. Het toppunt 1 Dezer dagen deed een dertigjarige stucadoor bij het politiebureau Pieler Aertzstraat te Amsterdam aangifte van diefstal van zijn rijwiel. Nadat het rijwiel inmiddels was op gespoord, bleek het, dat de aangever op zijn beurt dit rijwiel zeit had gestolen in Januarie van dit jaar uit de Ferdinaiit Holstraat. De stucadoor, die blijkbaar niet op een dergelijke activiteit van de politie gerekend had, is in arrest gesteld OUDE MAN DOODELIJK VERONGELUKT. Dondërdagmorgen circa 11 uur is de 84-jarige H. Moors, die stond te kij ken naar de werkzaamheden bij de nieuwe brug over de Aa, door een achteruitrijdenden vrachtauto gegre pen. Een der wielen ging hem over het been,tengevolge, waarvan,, dik W.ejqd,,. versplinterd. In zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige naar het Groot Zieken- gasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Den bestuurder van de wagen, treft geen schuld. Wissellooper overvallen. Donderdagmiddag is in een vrij eenzame omgeving hij de gemeente Hoensbroek een overval gepleegd op den heer v. Severen, wissellooper hij de Ned. Handel Mij. De heer v. Severen werd onver hoeds door twee hem achterop rijdende wielrijders aangevallen en neergeslagen, waarna hem een tasch met circa f 5U0 ontrukt werd. Van de daders ontbreekt elk spoor. De toestand van den wissellooper haart geen zorg. In een zwembad verdronken. Gisteravond omstreeks half zes, is de 26 jarige Jos. Nouwelaars uit Dalem bij Mechelen in België, in het Zwembad „De Duinljes" te Woensdrecht verdron ken. Het ongeluk geschiedce onder de oogen van zijn metgezelling, een 20- jarig meisje uit Edeghem. Tot 's avond elf uur zijn nog ver schillende pogingen in het werk gesteld, om den jongeman te vinden, doch men heeft zijn R)k nog niet kunnen bergen, Ongeval in een zwembad. Van een sprinytonn gevallen. Gisteravond is de 14 jarige J. de Maat, wonende Zwartjanslraat 45, in het zwem bad te Hillegersberg. wegens de glad heid van den springtoren gevallen. Met een schedelfractuur en een hersenschud ding is de jongen opgenomen in het St- Franciscus gasthuis- De 55-jarige wielrijder WJ. G. Sch- is Donderdag op weg naar zijn woning te Beek, op den rijksleg, welke een voorrangs weg is, bij het kruispunt Geverik Geuile door een personenauto aangereden en tegen den grond gesmakt. Met een hersenschudding en een schedel- basisfractuur is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. Zijn toestand is zorgwekKend. Nabij het naburige grensstadje Maeseyk is een personenauto, waarin vijf dames waren gezeten, die op weg waren naar een feest in het klooster Maeseyk, in een bocht van den weg met een flinke vaart tegen een brugleuning gereden en vervolgens tegen een boom geootst. Drie der inzittende dames moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. De bestuurster van den wagen, mevr. wed. Indeceu uit Geysteren en de vijfde inzittende liepen geen noemenswaardig letsel op.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7