Plaatselijke Berichten. aan de inzameling tan de Kruisridders Zaterdagmiddag a.s. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Woensdag 18 Augustus 1937 No. 66 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. DUSSEN. c Ivo van Haren's schoenfabrieken Naar wij vernemen heeft de di rectie van Ivo van Haren's schoen fabrieken alhier onderhandelingen aangeknoopt met het gemeentebe stuur tot aankoop van grond in de Baardwijksche straat voor den bouw van een 12-tal woningen aldaar. Deze aangelegenheid zal vermoe delijk reeds in de eerstvolgende raadsvergadering ter tafel komen. Benoeming. Tot leeraar Boekhouden aan de R.K. Middelbare Handelsavond school alhier is benoemd de heer A. van der Aa te Tilburg. Waalwijks Belang feesten. Wat tot dusverre, zoover wij ons herinneren nog niet is voorgekomen, nl. dat Waalwijks Belang feestelijk heden heeft moeten aflasten, is thans bij de herdenking van 't 30 jarig bestaan 't geval geweest. Een enkele maal is in den loop der jaren eens een concert uitgesteld geworden Drunen had daarvan indertijd 't monopolie maar dat het programma van een geheelen dag moest vervallen, dat kende W.B. niet, omdat 't bij feesten van W.B. traditioneel goed wetr was. Thans was 't anders, althans voor een gedeelte. De Zaterdagmorgen zag er al heel ongunstig uit, niets dan geweldige regen- en windvlagen, maar op den middag knapte 't op en 'l werd prachtig zomerweer. Plancher met verlichting werd aangelegd en alles in orde gemaakt en 't feest kon beginnen. Zulks ge. schiedde met een turnmarsch der R.K. W. G. V., Orova,S S.S., Kunst en Kracht, Kracht en Vlugheid door de gemeente, om daarna op 't plancher, onder steeds groeiende belangstelling, een mooi gevarieerd programma af te werken, welk blijkens 't hartelijk applaus der omstaanders zeer werd gewaardeerd. Ten 7 uur volgde op't Raadhuis plein een zangdemonstratie van alle bestaande zanggezelschappen te weten Oefening en Vermaak met Gemengd Koor, Tot Bloei der Toen kunst, Vereenigde Zangers, Gem. Zangver. Hallelujah en Vooruitgang zij ons doel. Het eerst werd gezongen het feest lied, speciaal voor deze gelegenheid gedicht door den heer A. C. van der Heijden, op muziek van den zelfden. Daarna zongen de geza menlijke mannenkoren »Opwaarts« en »De Rots in zee« van Richard Hol, twee oude bekende maar schit terende mannenkoren. En ten slotte twee koren door de Gemengde Zangvereenigingen Hal lelujah en Vooruitgang zij o:is doel, nl. »0, Gouden Hoofd« van Bonzet en »'t Geuzenvendel« van Spreij, twee nieuwe koren, welker bijzon dere vertolking een speciale ver melding verdient Wij brengen gaarne een afzonderlijk woord van hulde aan deze beide koren, die zich voor deze openlucht-uitvoering zeer veel moeite hebben gegeven voor de kranige wijze waarop zij voor den dag kwamen, niet minder aan hunne respectieve directeuren de heeren v. d Kolk en Nelis. De heer L. Sars dirigeerde de geza menlijke koren op zeer verdienste lijke wijze. Wat kunnen de gezamenlijke mannen- en gemengde koren van Waalwijk toch een machtig koor vormen en een massaal mooi klank volume ontwikkelen. Wij hopen dat het voorstel van W. B. om telken jare een of tweemaal gezamenlijke openlucht uitvoeringen te geven en welk voorstel door allen zoo enthou siast ontvangen werd, ook werkelijk heid zal worden. Maar daartoe behoort ambitie, repetitie, zich moeite geven om 't gestelde doel door ieders medewerking zoo goed mogelijk te bereiken I Na deze kleine uitwijding komen we aan 't slot-nummer van den eersten dag, aan 't groot avond concert van »Concordia<j uit Loon- op-Zand onder directie van den heer A. A. Groot. En dan krijgen we een herhaling van 't geen wij zoo telkens mogen schrijven: 't was in één woord in elk opzicht schitterend Wat hebben de vele duizenden, die het plein en omgeving vulden, genoten. De echte muziekliefhebbers hadden zich dicht bij de kiosk geschaard, om toch maar niets te verliezen vanditzeld zarae muziek-festijn. Speciale nummers noemen, och 't is onnoodig, alles, het geheele programma was in elk opzicht subliem; maar laat ons dan even wijzen op »Elfengeflüster«, Ballet uit Faust, »Oberon« van Weber. Elk nummer, elk onderdeel was een juweel, getuigend van hooge muzikale opvatting, van muzikaal kunnen, alleen te bereiken door ge stage en harde repetitie onder bij zonder deskundige leiding van een directeur als de heer Groot. Concordia heeft hier weer een pracht-concert gegeven en aller har ten opnieuw veroverd, daarvan getuigden de doodsche stilte van een groot publiek, gevolgd door een daverend applaus na elk nummer. 't Was een waardig slot van den eeisten dag. In en om de markt, in de geheele gemeente heerschte een gezellige drukte, mede door 't groot aantal vreemdelingen dat als steeds naar Waalwijk gekomen was om prettig mee feest te vieren. Alles goede voorteekenen voor den volgenden feestdag. Maar toen werd men bitter teleur gesteld 1 Van den vroegen morgen afgoot het en 't bleef gieten al maar door. Het bestuur van W. B. wachtte zoo lang mogelijk, maar er moest ten slotte een beslissing genomen wor den, waar 't vuurwerk moest worden opgesteld, het reuzen-orgel voor 't bal-champètre evenzoo. Waar er geen beterschap te wach ten was, werd besloten alle feeste lijkheden af te lasten. 't Was jammer, want 't beloofde een geweldige avond, maar er was niets aan te doen en 't bleek later een goed besluit te zijn. Het concert en't vuurwerk zullen nu op een nader aan te kondigen avond gegeven worden, dus van uitstel komt geen afstel en we hebben nog een mooie avond te goed Al werd de officieele herden king in Maart 1 1. gehouden, nog kwamen eenige felicitaties bij 't 30-jarig bestaan van W. B. in, o.m. een telegram van Kaatsheuvels Be lang te Kaatsheuvel. St. Petrusscholen. De Eerw. Broeder overste Sera- phinus, aan wiens verdienstelijk werk voor de belangen van school en gemeenschap wij indertijd reeds eenige woorden hebben gewijd en wiens heengaan wij om tal van redenen betreuren, is overgeplaatst naar het klooster der Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis van Maastricht te Heerlen In zijn plaats is benoemd tot Broeder-overste van 't klooster alhier, de eerw. broeder Monulphus thans te Veghel Het hoofd der St. Petrusschool broeder Ambrosius is overgeplaatst naar Nijmegen, terwijl in diens plaats hier komt broeder Dorotheus van Zevenaar. Nieuwe Telefoonabonnès. 317- W v. d Hammen Timmer man—Aannemer Burg v d Klokke* laan 73. 318 N.V. Lederfabriek v/h. van Iersel Witloxs&Co Burg. v.d Klok kelaan 85. '250 - J.C Moonen Stationskoffiehuis Schoenfabriek Burg. v.d. Klokke- laan 79. 205-W. Scheepers Vert. Techn. Bureau J. Scheepers Stationsstraat 113. Vervallen Telefoonabonnès. 165—Jos de Folter Stationsstraat. Inzameling voor de St. Vincentius- Vereeniging. Aan de ingezetenen van Waalwijk Evenals vorige jaren gebeurde zullen de leden der Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging hun rond gang houden door de gemeente Zaterdagmiddag a.s. Deze «Kruisridders» stellen hun tijd en moeite beschikbaar pm lief derijk te helpen de nooden van hun arme medemenschen in het aan staande winterseizoen te lenigen. De behoeften zijn groot. Allerlei wat voor U geen nut meer heeft kan een ander soms grooten dienst be wijzen. Ruimt uw kasten, zolders en bergplaatsen op, bundelt uw ge dragen kleeren en ondergoed, uw oud beddegoed en dekens, haal te voorschijn uw kachels en ledikanten. Alles kan nog dienen, voor alles is er nog wel een gebruiksmogelijk heid. De auto's der kruisridders bieden plaats genoeg. En hebt U geen dergelijke gaven in natura te schenken, een kleine gift in geld is eveneens welkom en helpt mede het goede doel te be vorderen. Laat Uw doode kapitaal niet in de kasten verterenSchenkt het Uw arme medeburgers Zaterdagmiddag rijdt de auto bij U langs. Zorgt Uw pak klaar te hebben God zal 't U loonen. HET BESTUUR. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Dezer dagen ontving de liedertafel de vereerende uitnoodiging een concert te komen geven in Tilburg in samenwerking met het Tilburgs Gemengd Koor »Bel Canto«, het bekende koor dat in Januari j.l. onder leiding van den heer Jan van Leeuwen bij «Oefening en Vermaak« te gast was. Op de j 1. Zondag gehouden alge- meene vergadering is besloten dit aanbod te aanvaarden. Waalwijksche Biljartbond. Maandag 11. vergaderden in het café van dhr. Frans van Helvoirt vertegenwoordigers van de diverse Waalwijksche biljartverenigingen, waar tot oprichting van een Waal- wijkschenBiljartbond werd besloten. Elke toetredende vereeniging stelde een harer leden beschikbaar om in het bestuur zitting te nemen. Uit dit bestuur werd de heer J. Schambergen met algemeene stem men als voorzitter gekozen, terwijl de heer B. Hornes voorloopig het secretariaat aan /aardde. Zeer spoedig zal er een vergade ring gehouden worden in het café van den heer Jac. Passier waar reglement en program.indeeling nader besproken zullen worden. Vereenigingen welke zich nog niet voor deelname opgaven, kunnen dit doen tot 1 September a.s. Bedriegen de voorteekenen niet dan zullen er in het a.s. winter seizoen spannende biljartwedstrijden gespeeld worden, daar elke deel nemende vereeniging beschikt over een of meerdere sterke vijftallen. Inlevering van Rijksgoederen. De inlevering van Rijksgoederen door dienstplichtigen die op 1 Oct.'37 naar de aanvullingsreserve zullen overgaan, (Lichting 1922) zal plaats hebben te Waalwijk in 't gymnastiek lokaal der Openb. School, Stations straat 24, op 13 Oct. 1937, voor de ge meenten Waalwijk, Eethen, Drunen, Loon op Zand, Giessen, Rijswijk, Heus- den, Op-en-Neer A-ndel, Wijk c.a. en Veen. UITSTAPJE. De dames- en heerenleden van de Waalwijksche Gymnastiekvereen. „S.S.S." zijn voornemens by gunstig weer, Zon dag a.s. een uitstapje te gaan maken. Het doel van de reis, die per fiets ge maakt zal worden, is een bezoek aan het kasteel van Ileeswijk, bekend door zijn vele en fraaie antiquiteiten en beziens waardigheden. Mogen de weergoden „S.S.S." gunstig gezind zijn, dan zullen de leden zich best weten te vermaken. Ernstige aanrijding. Gistermiddag, omstreeks 12 uur heeft er op den hoek van de Putstraat een ernstige aanrijding plaats gehad'. De ongeveer 13-jarige jongen v. d. A. wonende in de St. Antoniusparochie wilde bij café van Berkel den hoek omslaan, toen hij werd aangereden door een hem tegemoetkomenden wiel rijder. Met een hevigen slag kwam v. d. A. met het hoofd op den grond terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen en in het café van den heer van Berkel moest worden binnengedragen. Het Roode Kruis verleende hier de eerste hulp, terwijl ook spoedig Dr. Kolster ter plaatse was die een hersen schudding constateerde, en hem later per auto naar huis vervoerde. Doodelijk ongeval. Een noodlottig ongeval, dat een 6 jarig jongetje het leven heeft ge kost, heeft gisterenmiddag te voor malig Baardwijk plaats gehad. De dorschmachine met tractor van den heer P. kwam doordez.g. Hoefsteeg naast het klooster der Eerw. Zusters in de richting van den straatweg gereden. De bestuurder had even tevoren nog een aantal kinderen die met den wagen meeliepen of er zich aan vasthielden gewaarschuwd en teruggestuurd. Toch schijnen enkele jongens nog meegeloopen te zijn en een van hen, het 6 jarig zoontje van den heer Braat, woonachtig aan het Vooreinde, heeft vermoe delijk naast den dorschmachine. wagen geloopen, is met een langs het fietspad staand paaltje in bot sing gekomen en tusschen de vóór- en achterwielen van den wagen gevallen. Het achterwiel van de zware machine reed het knaapje over het hoofd dat vrijwel op slag gedood werd. Een andere jongen, die achterop den wagen zat, zag het slachtoffer liggen en waarschuwde den bestuur der van den tractor die niets van het ongeval gemerkt had en wien ook niet de minste schuld trof. Dr. Langemeijer die direct tele fonisch gewaarschuwd was en spoe dig arriveerde kon slechts den dood constateeren. Het lijkje werd in de nabij gelegen woning van H. L. binnengedragen. De schedel bleek verpletterd te zijn. De droefheid der ouders laat zich beter begrijpen dan beschrijven en de deelneming met dit zwaar beproefde gezin is dan ook alge meen. Door de gemeentepolitie is het lijkje per rijwiel brancard naar de ouderlijke woning vervoerd. Openbare dronkenschap. - Doorden gemeentepolitieagent H* H. en den rijksveldwachter L. v- d. Gr. werd Zondagnacht proces verbaal opgemaakt tegeneen tweetal terels uit Drongelen die te diep in tiet glaasje hadden gekeken en dit schijnbaar iedereen wilde laten weten door luid te zingen en te schreeuwen. Zij kregen voor een nacht gratis logies op het politiebureau. Gevaarlijke experiment 1 Zaterdagavond zijn verschillende feestgangers in de St. Antonius parochie de dupe geworden van t feit dat ze niet letten op 't waar schuwingsbord, maar anderzijds van de omstandigheid dat dit niet zoo heel zichtbaar geplaatst was en men niet de gewone maatregelen had genomen van 's avonds kuilen dicht gooien of tenminste een lantaarn plaatsen bij opengebroken straat- gedeelten. In de St. Antoniusstraat is men op 't oogenblik bezig met verbetering van 't rijvlak, in verband waarmee de kolken der rioleering hooger gelegd moeten worden. Deze kolken waren rondom uitgegraven en de daardoor ontstane gaten natuurlijk gevaarlijk, vooral voor fietsers. Zaterdagavond in 't duister zijn er dan|jook talrijken de dupe van geworden en 't is wonder dat een en ander nog betrekkelijk zoogoed is afgeloopen, waar meer dan een dozijn wielrijders hier een salto hebben gemaakt en talrijken builen en schrammen opliepen, terwijl verschillende fietsen dergelijke averij opliepen dat de berijders te voet huiswaarts konden marcheeren of op leen uit moesten 1 Eenige buurtbewoners hadden zich bij de gevaarlijke plaatsen ge posteerd, om argelooze passanten te waarschuwen, tot men ten slotte bevoegde instantie waarschuwde, die door 't instorten van zand en 't plaatsen van lantaarns verder on gerief en onheil voorkwam. Verzet tegen de politie. Zondagavond, omstreeks 11 uur heeft het te Baardwijk, ter hoogte van het bekende café »het Vosje« van den heer Pullens danig ge spannen. Op genoemd tijdstip kwamen H. met zijn vrouw op de fiets aange reden, terwijl de viouw geen licht op had. Juist passeerde echter de rijksveldwachter L. v. d. Griend, die de vrouw noodzaakte af te stappen om proces-verbaal tegen haar op te maken, wat haar blijk baar niet erg aanstond. Dit alles geschiedde juist voorde deur van »het Vosje», waar de drie Gebr. v. d. H. blijkbaar de noodige glaasjes geledigd hadden. Deze drie personen kwamen sterk onder den invloed van drank naar buiten en namen direct tegenover v. d G. een dreigende houding aan. Een dezer gebroeders was W. v. d. H. werk zaam als mijnwerker te Heerlen, die naar zijn zeggen teoordeelen, klaar blijkelijk nog een appeltje met v d. G te schillen had en hem te lijf wilde, terwijl ook de overigen er niet van atkeerig bleken een robbertje te vechten, toen zij zagen dat zij blijkbaar sterk in de meerderheid waren. Inmiddels was echter 't bureau van politie gewaarschuwd en spoedig arriveerde de agent H. Hellings ter assistentie. Nog steeds waren de »heeren« druk aan het ruziemaken, terwijl ook de vrouw zich in het koor mengde. De agenten zagen zich tenslotte genoodzaakt van den gummistok gebruik te maken, waarna H. en een der gebr. v. d. H, weldra overmeesterd waren en geboeid naar het bureau werden gebracht. Na opsluiting dezer personen keerden zij terug en arresteerden nog een der gebroeders v. d. H. terwijl de Heerlenaar reeds veilig het hazenpad had gekozen, doch ook deze zal den dans wel^niet ontspringen. Op het bureau werden hierna tegen de diverse personen de noodige processen-verbaal opge. maakt, nl. wegens dronkenschap, be- leediging, mishandelingen opruiing, zoodat zij later vermoedelijk nog wel eens spijt zullen hebben van dit onverstandig optreden tegenover de poliue. UIT DE SCHOENINDUSTRIE. Door den Ned. R. v.. Fabriek*arbei dersbond is bij de N.V. Geiri.i v. h. Gebr. Pillen te Lichtenvooide oen ul timatum gesteld. Inc'ien vóói Zaterdag 21 Augustus geen overeenstemming is bereikt betreffende de arbei Isoor waarden, zal met ingang van >1 ta.idag 23 Augustus e.k. hei work niet worden hervat. Steeds slechter in de Schoen industrie. De »Prov. Bossche Crt.» schrijft: Moesten we ecnigen tijd geleden berichten, dat de zeer bekende Holland Amerika SchoenMaatschap- pij, de Upperten-Shoe-Works, in liquidatie gaat, thans vernemen wij uit betrouwbare bron, dat de firma J. Leijten, schoenfabriek te Dongen, surséance van betaling heeft aan gevraagd. Te Dongen werken meer dan 100 schoenmakers minder dan een volle week, meer dan 250 personen staan als geheel werkloos ingeschre\en bij den agent der arbeidsbemiddeling. Steeds meer werkloozeu melden zich voor steun bij het gemeeute- bestunr aan. Met een bang liait wordt door de velen de toekomst tegemoet gezien. Festival. Het festival* comité kwam Zondag in café A. v. d. Geld in vergadering bijeen onder leiding van Toon Smits. Besloten werd 't festival een zuiver karakter van muziekfeest tc geven. Verder werd medegedeeld, dat de nolabelen uit Drunen bereid gevon den waren zitling te nemen in een eere-comité, terwijl Zondagavond en Zaterdagavond prachtige concerten gearrangeerd zijn. Het programma werd vastgesteld. Regen De regen bedierf veel j.l. Zondag ondanks haar groote nut voor de gewassen. Vele bedevaartgangers naar Meerle Dreef kon men bij hun terugkeer, zooals inen zegt, uit wringen. »De Vroolijke Starters« hadden groote voorbereidingen gemaakt voor hun behendigheidswedstrijd enz. 't Beost beet Mevrouw S. uit Rotterdam kam peert op de Klinkaert. Heel gewoon maar zij werd Zaterdag zoo hevig door een insect gebeten, dat zij ter geneeskundige behandeling moest worden opgenomen in 't Groot Ziekengasthuis te 's Bosch. „De Vroolijke Starteis''. Ondanks de tegenvaller kwamen »de Vroolijke Starters® andermaal bijeen. Hun humeur had niet onder de regen geleden. Behoudens goed keuring van 't Gemeentebestuur zal de behendigheidswedstrijd thans ge houden worden op Zondag a.s 22 Augustus. De mogelijkheid bestaatdat motor vrienden uit 's Bosch en Waalw ijk e. a. eveneens zullen deelnemen aan de wedstrijden. „De Wets zonen". De Drunensche heide is Nieuw- kuijks gezind zegt men wel eens. 't Is dan ook een heel gewoon ver schijnsel dat de Wets zonen Zondag 22 Aug. a.s. op hun banen bij café Pulles-de Wit hun groote prijsver- schieting houden. Het Zwembassin. De baggerwerken zijn ongeveer voltooid in de Pleune Wiel. De teekening komt er reeds van een zwembassin, waarmede wij willen zeggen, dat binnen afzienbaren tijd 't zwembassin gereed is. Bij 't uitwijken voor een andere auto, geraakte de luxe wagen van den heer van Voorthuizen, bestuurd door een leerling chauffeur, te ver in den kant, waardoor de wagen boven van den stijlen dijk aan den Kom alhier afreed. Met een smak kwam de wagen in een bietenveld van den beer Bax. De inzittenden konden, geheel ongedeerd, de wagen langs een bovenluik verlaten. Later is de zwaar beschadigde wagen op transport naar een garage gesteld. Ter plaatse werd een jonge boom, alsmede een partij bieten vernield. In hotel Leemans alhier hield de heer Lokman, hoofdbestuurslid van de Ned. Bond van Luxe Auto's en Taxi-Verhuur Ondernemers een bespreking over het Rijtijdenbesluit. Ook werden besprekingen gevoerd over een uniforme regeling van het loon voor chauffeurs. Hierover zal nog een nadere be slissing worden genomen. Vrijdag a.s. te 8 uur v.m. heeft

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5