OUD PAPIER! 4 dagen naar Parijs LAATSTE BERICHTEN, BINNENLAND. ADVERTENTIEN, GEERTRUIDENBEKG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL, NIEUWKUIJK. 1AAMSD0NK. SPRANGGflPELLE. WASPIK. VLIJMEN. Sport. Gemengd Nieuws. Steenbeek Grotten van Han, Bauraing, Oinant. Antwerpen. Burgers Dierenpark, Tilburg. Amsterdam, Schiphol, Volendam, Marken. Antwerpen. alhier op 't plein voor 't gemeente huis de eerste keuring plaats van l luxe auto's die in verhuur rijden. Deze keuring zal geschieden door ingenieur Fiek uit Breda. Door de luchtwachhfdeeling Geertruidenberg werd een uMstapje gemaakt per touringcar. De reis ging over MiddelLurg, Vlissingen, Knocke naar Antwerpen waar de voornaamste stads ieelen werden bezichtigd. Daartoe in de gelegenheid ge steld door het batig saldo dat het oud-Oranjecomité van de vorige Koninginnefeesten nog over had,za! dit jaar wederom de autotocht voor ouden van dagen plaats vinden en wel op Koninginnedag. Ouden van J 65 jaar en ouder kunnen deze tocht meemaken door zich op te geven bij hetbestuurder Oranjevereeniging. In het »Wapen van Amsterdam» alhier had de uitreiking plaats van het diploma en insigne, aan do genen, die met goed gevolg de cursus voor E.H.B.O. hadden ge volgd. De uitreiking had plaats door den Edelachtb. heer Buigemeester Wijs, terwijl mede aanwezig was dokter Havelaar, die wegens vertrek van dokter van Gulik, de lessen heeft beëindigd. De burgemeester 1 racht hulde aan dr. Havelaar en dr. van Gulik voor het geven van de lessen en aan de cursisten, die de lessen van het begin tot hel einde zijn blijven volgen. Hierna werden door den burge meester de diploma's uitgereikt. Hierna sprak do. heer v. d. Heijden namens de cursisten een woord van dank aan het Groene Kruis, welke de mogelijkheid heeft ge opend om een dergelijken cursus te volgen en arm dr. van Gulik en dr. Havelaar. Spreker deelt mede, dat de cursisten besloten hebben een brigade op te richten, om eventueel d i idwerkelijk te kunnen optreden, üm de noodige plannen te kunnen uitwerken, zal een voor- loopig bestuur moeten worden aangewezeu, om later definitief een bestuur tc kiezen. Als voorloopig bestuur werden benoemd: J. Buijs, voorzitter, D. Hus, secretaris, R. Nieuwenhuijzen, penningmeester en als loden Mevr. v. d. Heijden, de hecrcn F. van Diem, H. Ütens en J Veisluis. De heer v. d. Heijden overhan digde den burgemeester als voor. ziltrr van het Groene Kruis het nieuweportret \an H.M. deKoningin inct verzoek dit in 't verenigings gebouw van het Groene Kruis te willen ophangen. De burgemeester dankte hiervoor en zeide verheugd te zijn, dat in Heusden een brigade voor E.H.B.O. werd opgericht. Dr. Havelaar deelde nog mede in het najaar met een nieuwen cursus te willen beginnen, wanneer hiervoor voldoende belangstelling zou bestaan. De heer v. d. Heijden sprak nog een woord van dank voor de toe zeggingen van den burgemeester en dr. Havelaar, waarna de bijeen komst werd gesloten. De 15-jarige Koos Verheij,die gekleed van den aanlegsteiger in de Maas sprong en den jeugdige A. Arendse op het droge bracht, is, naar wij vernemen door den burgemeester dank gebracht voor zijn dapper optreden. Jubileum Parochie Berkdijk. De zomer die tot heden zoo gul is geweest met z'n zonnige dagen, heeft <le parochie Berkdijk bij de viering van haar 40-jarig jubileum slecht be - deeld. Geen oogenblikje kwam de zon door de wolken om de feeststemming, die in heel de parochie heerschte nog wat vriendelijkheid bij te zetten. Des niettegenstaande heeft Berkdijk zijn 40-jarig jubileumfeest gevierd op een waardige en spontane wijze, die een herinnering zal blijven voor de ge schiedenis van deze parochie. Een Triduum, door den ZeerEerw. Pater Bijvoet S.J. gegeven en waar aan alle parochianen met veel ijver en devotie hebben deelgenomen, was de voorbereiding voor het groote feest. Met een algemeene H. Communie op den feestdag van O.L. Vrouw He melvaart werd de kroon op het werk gezet. Van de buitenversiering was weinig werk gemaakt. Zooveel te meer zorg was besteed aan de inwendige versie ring van het mooie stijlvolle romaan- sche kerkgebouw. Een groote lichtkroon van uit de koepel van bet priesterkoor, waaruit draperiën en stemmige smaakvolle tinten, een guirlandeversiering met bloemhangers tusschen de pilaren on derling, een rijke schat van bloemen in en voor het priesterkoor, 't maakte alles bijeen een voorname effectvolle indruk het Huis Gods waardig. De heeren de Bruin, Frederiks en Dek kers, die hieraan hun talenten wijd den, hebben eer van hun werk. Om tien uur werd een solemneele Hoogmis opgedragen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor v. Enschot, ge assisteerd door den WelEerw. kape laan Vogels als Diaken en den Wel Eerw. pater Bogmans uit 't Missiehuis St. Antonius als subdiaken. Onder léiding van den heer Fr. v. d. Ven zong het koor op verdienstelijke wijze de driestemmige mis van Perosi aan het mooie orgel begeleid door den blinden organist Mulders te Waalwijk. De ZeerEerw. Pater Bijvoet hield de feestrede naar aanleiding van den tekst uit het evangelie van den dag: „Er is niemand gevonden, die is te ruggekeerd", waarin hij de parochia- "nen aanspoorde God te danken voor de weldaden aan de parochie bewezen in de afgeloopen 40 jaren op dezen dag, die is „Haec dies quam fecit Do- munus". Na de H. Mis zong het zangkoor het Te Deum en alle geloovigen het feest lied voor deze gelegenheid gemaakt. In het versierde parochiehuis had om half een een receptie plaats, waar aan zoowel uit als huiten de parochie veel belangstellenden deelnamen. O.m. merkten wij op de geheele geestelijk heid van Kaatsheuvel, burgemeester Mallens en wethouder Grootswagers, gemeente-secretaris v. d. Wee, de rec tor van het Missiehuis Pater Welling, Vader Victor overste der Broeders van Liefde, Pater v. d. Steen uit Mill- Hill, twee oud kapelaans uit de pa rochie de ZeerEerw heeren .Tervoren en rI hijsen, de geheele familie van En- schot enz. De heer de Jong, voorzitter van het feestcomité bood namens de parocha- ncn het geschenk der parochie aan nl. twee gebrandschilderde ramen voor de kerk voorstellende de H. Li- dwina van Schiedam en de H. Elisa beth van Thuringen. Burgemeester Mallens feliciteerde namens de gemeente, de heer v. d. Wee namens de Vincentiusvereeni- ging. Aan het slot dankte pastoor van Enschot allen voor de betoonde be langstelling. In het plechtig Lof, kwam de ge lukkige herder op de preekstoel om opnieuw allen dank te brengen, die hadden medegewerkt om dit groote feest te doen slagen. De groote Kindsheid-optocht, waar aan zooveel werk besteed was, kon door het aanhoudend slecht weer niet doorgaan. De parochie Berkdijk mag overi gens op een zeer goed geslaagd feest terug zien. Tennis-tournooi. Op de banen achter Café-Restaurant Euphonia was een groot Tennis-tour nooi georganiseerd, dat Zaterdag 14 Augustus zou geopend worden. De in schrijving was zoo groot, dat min stens vier dagen druk bezet zijn. De regen is ook hier spelbreker geworden. Zaterdag zijn nog zoo goed als alle partijen doorgegaan, doch Zondag werd slechts een enkel partij gege ven. De stand is op heden: lste ronde: Dames enkel. Mej. L. v. Daal slaat Mej. T. Leennaarts 64, 6—4: Mej. W. v. d. Ven slaat Mej. Riesling 86 86. Heeren dubbel, lste ronde: A. Schalken en M. v. Nieuwstadt slaan J. en G. Ligtenberg 64 62; F. Ivnepfle en B. Gompen slaan J. Lig tenberg en G. Verheijen 63 6—3; Dr. Cappetti en Jos Schalken slaan F. Eibers en W. v. Nieuwstadt 6—4 6— Gemengd dubbel lste ronde: Mej. J. Vloemans en A. Schalken slaan Mej. D. Schalken en M. v. Nieuwstadt 2_6 6—3; Mej. V. Paro en J. Paro slaan Mej. C. en G. Ligtenberg 6—4 2_6 6—0; Mej. W. v. d. Ven en R. v. Iersel slaan Mej. D. Broeders en G. Verheijen 60 60. Heeren enkel lste ronde: G. v. Delft slaat A. Schalken 61 36 75. Dames dubbel lste ronde: Mej. Riesling en Mej. de Gouw slaan Mej. M. Eibers en Mej. Dekkers 64 86. Gegund. Aan de firma G. Markus is gegund de uitbreiding van de centrale ver warming-installatie in de cartonnage- fabriek van dhr. J. Trimbach en Zn. te Waalwijk en in het heerenhuis van den heer Brands te Loonopzand. In haar Zondag j.l. gehouden vergadc- ring besloot het bestuur van 't Wit-Gele Kruis tot aanschaffing over te gaan van drie groote verbandtrominels voor de vereeniging E.H.B.O. Deze trommels zul len worden geplaatst bij de E.H.B.O. ledenNic. de Bont, W. Coppens en H. Blankers. Bovendien zal elk lid dezer vereeniging een kleine verbandtrommel zijn bezit krijgen. *Het bouwen van een verdieping op de R.K. School der Eerw. Zusters te Zwijndrecht onder architectuur van den heer Koldewij uit Voorburg is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de firma J. de Bont van Hulten alhier. RAAMSDONKSVEER. De R.K. Voetbalvereeniging „Veersche Boys", bestaat thans 10 jaar en krijgt 'een terrein, dat geheel voldoet aan de Bondseischen. Om deze feiten althans eenigszins feestelijk te vieren en te vens propaganda te maken voor de R.K. Sportbeweging, zal Zondag 29 Augustus a.s. een groote Sportdag gehouden wor den, met medewerking van juniorenelf tallen, de zeer bekende R.K. Waalwijk- sche Gymnastiek vereeniging, Veersche Boys I ert de sterke 2e klasser I.V.C.B. „Zwaluw I" uit Vught. De Kon. Erk. Harmonie „De Een dracht" zal de wedstrijden opluisteren. Onder de Hoogmis zal een predicatie worden gehouden over de R.K. Sport beweging door den WelEerw. Heer Ka pelaan van Lierop, Breda. De onvermengde margarine is in de periode van 16 tot en met 28 Augustus a.s. verkrijgbaar bij de volgende winke liers: F. M. Rooijackers, M. Timmermans, W. van Kuijk en Wede. C. van Vugt. De echtelieden Hendrik Heurtcr en Suzanna Konings, wonende in de Korte Smidsteeg, zullen op Donderdag 20 Au gustus a.s. hunne gouden bruiloft vieren. Zondagmorgen ongeveer 10 uur reed een personenauto, bestuurd door den heer W. D. uit Amsterdam, met een snel heid van circa 70 K.M. over den Rijks weg RaamsdonksveerOosterhout, toen nabij de Kreeksluis de wagen begon te slippen. De bestuurder was zijn stuur niet voldoende meer meester, met het gevolg dat de wagen den berm afreed en in den sloot terecht kwam. De drie in zittenden be,kwamen nagenoeg geen let sel en konden bun reis later per taxi vervolgen. De auto werd echter ernstig beschadigd, en moest door den takel wagen van garage van Zwol naar Raams donksveer worden gesleept. Door de marechaussee werd alhier aangehouden de minderjarige^ jongen S., die veroordeeld was tot vier maanden tuchtschool. Hij werd op transport ge steld naar de tuchtschool te Ginneken. Wegens schoonmaak zal aanstaande Zondag in de Ned. Herv. Kerk te Raams donksveer geen dienst kunnen worden gehouden. Beide diensten zijn dan te Raamsdonk(dorp). Als verdacht van overtreding van artikel 247 van het Wetboek van Straf recht (zedenmisdrijf) werden alhier door de gemeentepolitie een viertal personen aangehouden. Een hunner, de 62-jarige K. is naar Breda overgebracht en ter be schikking gesteld van de Justitie. Gevonden een ring met diverse sleutels en een handtaschje. Terug te be komen bij de marechaussee. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart, hield met jonge duiven een wedvlucht van Quivrain, waarbij de eerste duif werd geconstateerd om 12.3.30 en „de laatste prijswinnende duif om 1.53.30 en waarvan de uitslag als volgt luidt: J. Meter 1 22 25 28 29, J. Nieuwenhui- zen 2, Adr. Spierings 3 20, Pb. van Til- borgh 4, J. Versteeg 5 14 18 26, St. van Peer 6 13, M. Mesch 7, C. Rosenbrand 8 16, Adr. Klootwijk 9 11 33, P. Nieuwen- huizen 10 15 21 30, C. Verhagen 12, EI. Vos 17, Gebr. van Onzenoort 19 27, II. van Campen 23 32, E. Haverhals 24 en P. de Roon 31 34. Eerste overduifAdr. Klootwijk. Aangetoonde duivenJ. Meier, J. Ver steeg, St. van Peer, M. Mesch en C. Ver hagen. Voor de a.s. Zondag met jonge duiven te houden wedvucht vanaf Noyon moeten de duiven a.s. Vrijdagavond in het club lokaal worden ingekorfd. Onze vroegere dorpsgenoat, de heer Adr. G. Verheijden Gzn., die 15 dezer op thuisreis met verlof per M.S. „Marnix van St. Allegonde" van Sabang naar Genua is vertrokken, is benoemd tot Leeraar M. O. met vaste aanstelling in Ned. Oost-Indië. VRIJHOEVE-CAPELLE. INGEBRUIKNEMING. Donderdagavond 19 Augustus e.k. ten 8 uur precies, zal de muziektent te Vrij hoe ve-Capelle door den Burgemees ter worden geopend. Bij deze opening zullen kunnen mede werking verleenenhet Fanfare-corps „Sirena" de Chr. Zangvereenigingen Halleluja en Excelsior. Onder meer zullen worden uitgevoerd door „Sirena": Éluitmarsch van J. R. v. d. Glas. Holland jubelt (potpourri) Adr. Maas. Volksliederen Marsch Rosmalen, enz. enz. Door groot koor Halleluja Heer Uwe wonderbare goedheid. Avondlied. Het schuitje. Door het Jeugdkoor van Halleluja Komt zielen dezen dag. Lente lied. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 7 runderen, 23 varkens en 4 kalveren J Hedenmorgen geraakte de paar. den van den landbouwer van S. op hol. Door plotseling verleende hulp werden de dieren spoedig tot stilstand gebracht en werd grooter onheil voorkomen. In België overreden. Onze ingezetene, mej. Th. van Megen, die tijdelijk in België ver blijf houdt, is te Gent op de Nij- verheidskade, toen zij daar per rijwiel reed door een auto overre den. Mej. v. d. M. werd zwaar gewond opgenomen en is na een eerste ge neeskundige hulp, naar haar familie te Gent overgebracht. Door den heer A. M. Berger uit Rotterdam, voorzitter der nationale commissie voor E.H.B.O, van de Nat. fed. 't Wit-Gele Kruis werd Zondag te Vlijmen opgericht een onderafdeeling der R.K. E. H.B.O. Niet minder dan een zestigtal da. mes en heeren trad als lid toe. Als docenten zullen optreden de doc toren N. Martens Vlijmen en Weyers uit 's Hertogenbosch. DAMMEN. W. D. V. Onze plaatselijke damvereeniging WDV zette Dinsdag j.l. zyn onderlinge compe titie voort met de navolgende partijen Groep I. A. MoonenF. v. d. Gouw 02 Groep II. A. HoliemansF. te Vruchten 20 Door verhindering konden de overige partijen niet worden gespeeld. SPRANG. Donderdagavond zal op het terrein van SDO alhier een competitiewedstrijd gespeeld worden voor den BVB tusschen SDo 2 en NE02. Voor deze plaatselijke ontmoeting zal ongetwijfeld veel belang stelling bestaan. SDO 3 gaat Donderdagavond naar Vrijhoeve-Capelle om een competitie wedstrijd te spelen voor den BVB tegen Sparta 2 aldaar. PROTEST TEGEN HITLER. Een schrijven van mgr Drossaerts (Waalwijker). CJit San Antonio (Texas) wordi gemeld Op de jaarvergadering van de «Catholic State Leagues is een schrijven voorgelezen van den aarts bisschop van San Antonio (Texas in de Ver. Staten), mgr. Arthur Drossaerts, een Nederlander, (ge boren Waalwijker) waarin de aarts, bisschop de kerkvervolging in Duitschland op scherpe wijze ver. oordeelt. Deze aartsbisschop Mgr. Dros saerts is een geboren Waalwijker. Zijn familie heeft gewoond in het huis thans bewoond door den heer Theo van Delft en de familie Zecken- dorf, waar vroeger de school was van 't Zusterklooster dat gevestigd was in 't huis later eigendom van den heer Timmermans van Turen- hout. Een hardsteen met inscriptie die tegen hel huis lag en nu in den tuin van den heer van Delft een plaatsgevonden heeft,getuigt ervan «Eerste steen gelegd door de jonge juffrouw J. E. M. D. dochter van den heer C. A. Drossaerts Heer van Drongelen 19 Mei 1846.» Mgr. Drossaerts' familie is latei- naar 's Bosch vertrokken en een Firmant der fa Lentjes en Drossaerts is een broer van Z. Ei Mgr. Drossaerts is een koersgenoot van den president van 't Groot seminarie Mgr. A. Sweens en een studiegenoot van den heer J. van Iersel Sr., alhier. Voor eenige jaren was Z.E. nog in Nederland. Ir. J. E. F. de Kok, voorzitter van den raad van bestuur derK.L.M. Als opvolger van wijlen ir. A. Wurfbain is tot voorzitter van den raad van bestuur der Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Ne derland en Koloniën benoemd ir. J. E. F. de Kok, directeur.generaal van de koninklijke Nederlandsche maatschappij tot exploitatie van petroleum bronnen in Ned.-Indië. De Nederlanders uit Sjanghai. Een Aneta-telegram uit Sjangha1 meld nu: Nadat deevacuatie van 75 vrouwen 57 kinderen en 50 mannen geslaagd was. werd de Tasman beschoten. Het schip werd echter niet getroffen. Op een algemeen omroepsein, waar in gewaarschuwd werd, dat de Tas man beschoten werd is het vuren gestaakt. Trailers als hulpvaartuigen voor de Marine. Onlangs hebben wij gemeld, dat de Kon. Marine 2 IJmuider treilers gehuurd had. om daarmede gedu rende eenige maanden proeven te nemen, teneinde te onderzoeken, welke beteekenis deze schepen in oorlogstijd voor de marine kunnen hebben. Naar wij vernemen, zijn deze proeven geslaagd. De treilers zullen dienst doen als hulpvaartuig In vredestijd zifllen ze echter niet ge bruikt worden. TREINBOTSING IN AMSTERDAM. Geen persoonlijke ongelukken. Op het derde perron van het Centraal Station is gistermiddag om kwart over drie een treinbotsing ontstaan tusschen een wachtenden stoomtein, waarin ge lukkig geen passagiers zaten en een lee- gen electrischcn trein die uit Haarlem binnenkwam. Hoewel de schade, die in enkele oogenblikken werd aangericht aan beide treinen zeer groot is, zijn er ge lukkig geen persoonlijke ongelukken ge beurd. Aan den heer Prins, wagenvoerder van den electrischcn trein is het feitelijk te danken dat er zich geen persoonlijke on gelukken hebben voorgedaan. Toen hij n.l. het station met een vaart van 60 a 70 K.M. binnenreed en wilde remmen, bleken deze te weigeren, waar na hij aanstonds noodsignalen gaf, zoo dat de personen die zich in den stoom trein bevonden zich in veiligheid konden stellen. Tot op het laatste oogenblik bleef Prins op zijn post en toen de trein waarop hy zich bevond, den stoomtrein tot op en kele meters genaderd was, snelde hy pas naar achteren, om zich zelf in veiligheid te stellen. Alzoo heeft hij door zijn moe dig gedrag grooter onheil weten te voor komen. Wielrijder doodgereden te Zevenbergen. Gistermiddag omstreeks vier uur is op den Lamgatschen dijk te Zevenbergen, een onbekende wiel rijder door een vrachtauto bestuurd door zekeren K. uit Zevenbergen aangereden. Het slachtoffer kreeg een zeer eFfistige hoofdwonde en overleed enkele oogenblikken na het ongeluk. De man was naar schatting onge veer veertig jaar. Jongetje verdronken. Gistermiddag is het 5 jaiig jongetje J. Wetzer, wonende aan de Hofstad te 's Hertogenbosch bij het spelen van de kade geraakt bij sluis O en in de Zuid -Willemsvaart verdronken Na een kwartier heeft men het kind opgehaald. Leden der Bossche red dingsbrigade en een geneesheer hebben nog kunstmatige ademhaling toegepast doch de levensgeesten ble ken reeds geweken. Overreden. Maandagavond speelde een troepje kinderen langs de spoorbaan onder de gemeente Schijdel toen een loco motor met aanhangwagen naderde. De kinderen vluchtten, doch een van hen het driejarig zoontje van de familie v. L. kon niet zoo vlug wegkomen en ofschoon de machinist krachtig remde kon hij niet voor komen dat het kind werd overreden. Met een gapende hoofdwond en verwondingen aan het onderlichaam werd het kind in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Alle soorten PAPIERAFVAL koopen wij tegen de waarde en halen alles af. Grossier in oud papier Heilige Geeststraat 35 EINDHOVEN. TEL. 5093. Dinsdag 24 Aug naar Per persoon 3.50 Dinsdag 24 Aug. naar Per persoon 1.40 Kinderen 1.— Woensdag 25 Aug naar Per persoon O 50 Donderdag 26 Aug. naar Per persoon 2.25 Kinderen 1.75 Donderdag 26 Aug. naar Per persoon 1.40 Kinderen 1 Vertrek Maandag 23 Aug. Bezoek aan waterwerken van Versailles, Slagvelden van Rheims enz. A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK. e

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6