Chevrolet Coach 193,4 Aanbesteding. Hel Douwen van een woonnuis aan de Braaiestraat aldaar INGEZONDEN STUKKEN. KERKNIEUWS LAATSTE BERICHTEN. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING ADVERTENTIEN SPORT ORUNEN. GEERTRUIDENBERG. te koop. moeten worden gesteld betreffende dit beroep. Deze zullen uiteraard moeten inhouden de wijze, waarop het beroep moet worden ingesteld, als mede den termijn van beroep en der gelijke bepalingen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies bij punt 4. Nu de trambaan binnenkort in deze gemeente geheel zal zijn opgebroken, wordt de gemeente voor de noodzake lijkheid gesteld van het treffen van en kele belangrijke voorzieningen. Voor de verschillende betrokken straten hebben wij die voorzieningen afzonderlijk on der het oog gezien. Hieronder geven wij een specifieke opgave van de uit te voe ren werken in iedere straat. Zooals daaruit blijkt, beloopen de gezamenlijke kosten een bedrag van 29.000.- waarbij komt een bedrag van 360. wegens aandeel in de kosten van de vrachtauto en een opslag van 10 c/o of 2936.— wegens algemeene kosten van het bedrijf van Gemeentewerken. Dit laatste percentage wordt steeds voor buitengewone werken in rekening gebracht. Het op de begrooting uit te trekken bedrag zou dus groot worden 32296.—. Dit bedrag is vrij belang rijk. Wij willen er echter op wijzen, dat het hier gaat om het wegnemen van een reeds lang gevoeld zeer hinderlijk verkeersobstakel, terwijl wij meenen de aandacht te moeten vestigen op de vol gende omstandigheden: 1Verschillende gedeelten van stra ten moeten geheel worden herstraat, omdat, nu de vrijkomende trambaan bij den weg wordt betrokken de kruin van den weg niet in het midden zou komen te liggen. Andere wegge deelten behoeven slechts ter breedte van 4 Meter te worden herstraat, het geen echter eveneens veel breeder is dan de trambaan; 2. Nu de trambaan opgebroken wordt, zijn andere werken plotseling urgent geworden, zooals de aanleg van een trottoir aan de Noordzijde der straat in voormalig Baardwijk. Dit werk moest toch te eeniger tijd ter hand worden genomen en naar onze meening is het de meest economische weg het thans uit te voeren, nu de provincie, die aldaar het onderhoud heeft van de straat, eveneens voorzieningen zal moeten treffen. In samenwerking met de provincie kan dan het geheele werk .neens worden uitgevoerd; 3. Nu het rijwielpad aan de Zuid zijde der Grootestraat moet worden herstraat, is het zeer gewenscht daar voor nieuwe klinkers te bezigen, waar op dan ook in de kostenbegrooting is gerekend. Het oude materiaal kan el ders dienen. 4. De aanleg van een parkeerter rein op het door den afbraak van het oand van den heer Mortier vrij komen de terrein is in het werk begrepen. 5. Niet uit het oog mag worden verloren, dat direct na het opbreken der trambaan voorloopige voorzienin gen moeten worden getroffen, n.l. het ijdelijk bestraten van de opgebroken gedeelten met het oude materiaal. 6. Al deze omstandigheden in aan merking nemende, zal de groote der uit gaaf voor U meer verklaarbaar wor den. Wij geven thans de volgende be schrijving der werken. a. Besoijensche Straat. Het trottoir aan de Westzijde wordt met 1 tegel verbreed. Aan deze zijde wordt tegen den trottoirband een rij wielpad gemaakt van klinkers in Waal- formaat, gelijk aan dat, hetwelk aan de Oostzijde aanwezig is. Hiervoor wor- len in hoofdzaak gebruikte klinkers aangewend. De straatkolken aan de Westzijde noeten 30 cm. naar het Oosten worden /erlegd. Het Westelijk gedeelte van den rij weg moet over een breedte van 3 Meter worden opgebroken en opnieuw n keperverband, aansluitend aan het Oostelijk deel worden gestraat. Het Noordelijk einde der straat, .vaar de trambaan schuin overstak, noet over een lengte van 30 Meter over Je geheele breedte worden opgebroken en opnieuw gestraat. De tekortkomende vlamovics, straat klinkers en tegels moeten worden aan geschaft. De kosten worden als volgt jeraamd: uitbreken bestrating 2150 M2 a 0.11 236.50 verleggen 23 straatkolken a 4.- 92.- aan rioolbuizen en specie 30. /erplaatsen trottoirband 670 M. a 0.15 100.50 Uottoirtegels met leggen 200 M2 1.10 220.—' /lamovics 6000 a ƒ45 %0 270.— clinkers 14000 a 20 %0 280.— traten met zand 2150 M2 a 0.28 602.- Totaal 1831.— b. Wagenstraat. Voor het opnemen der trambaan lient de bestrating te worden uitgebro- *.en en tijdelijk te worden herlegd. Een jedeelte der trottoirbanden dient te worden vernieuwd terwijl deze, waar log niet aanwezig, moeten worden ge legd. Zoowel de trottoirs als de rijweg henen te worden opgebroken en op hieuw gestraat. Gelijktijdig zal het door Jen afbraak van de woning van den heer Mortier vrijkomende terrein als parkeerterrein moeten worden inge richt. Voor afwatering zullen eenige straatkolken moeten worden aange bracht. De kosten worden als volgt geraamd: uitbreken en tijdelijk dichtstra- ten trambaan 65 M. a 0.50 32.50 trottoirbanden 110 M. a ƒ3.50 385.- trottoirbanden 4 bochten 12 M'a 5.— 60.— stellen banden en bochten 180 M a 0.20 36.— 11000 klinkerkeien voor parkeerterrein a 35.385. straten 220 M2 met zand a 0.28 61.60 trottoirtegels met leggen 160 M2 a 1.10 176. bijpassende keien 50 M2 4000 a 60.— 240.— straten 50 M2 keien met zand a 0.28 14.- opbreken en verstraten be staande keien met zand 440 M2 a 0.40 176. 4 straatkolken met riool en aansluiten 104.' Totaal 1670.10 c. Grootestraat vanaf de Kerkstraat met Hoekeinde, tot aan den Provincia len weg aan het Laageinde. Met het opbreken der trambaan moet de bestrating worden weggenomen en weer tijdelijk worden gelegd. Het rij wielpad in de Grootestraat langs de Zuidzijde en aan het Hoekeinde langs de Westzijde, moet van nieuwe klinkers in Waalformaat worden gemaakt. Gerekend moet worden, dat over de geheele lengte een breedte van 0.40 M. met nieuwe granietkeien moet worden aangevuld. Het gedeelte voor de Kerk aan de Haven, gelegen tusschen de Wagen straat en den Provincialen weg Besoij- en, moet geheel worden verstraat. Voor een beter beloop van den weg dient de Zuidelijke trottoirband aldaar over een lengte van 75 M. meer naar het Noor den te worden gelegd. Voor het gedeelte, gelegen tusschen de Mr. van Coothstraat en het post kantoor, kan worden volstaan met het verstraten van de Zuidelijke helft ter breedte van 4 M. Daar van de overige gedeelten de kruin van den weg niet in het midden ligt, moet hier de geheele rijweg worden verstraat. De kosten worden geraamd als volgt: uitbreken en tijdelijk in- straten op trambaan, 1500 M. a 0.50 750.— verleggen trottoirbanden 75 M. a 0.15 11.25 trottoirtegels 70 M2 met leg gen en zand a 1.30 91.— verleggen 3 straatkolken a 4.- 12.- 1125 M-' rijwielpad 103.000 klinkers a 20.— 2060.— 600 M2 keien 24.000 a 140.— 3360.- 8700 M-' straatwerk met zand a 0.28 2436.— Totaal 8726.25 <1. Laageinde, Min. Loefstraat en Hoogeinde. Gerekend wordt, dat de Provincie liet gedeelte van den weg, waar de trambaan ligt, zal bestraten. Op de plaats, waar nu de Noordelijke tram rail ligt, zal een trotoirband worden gelegd, terwijl het daardoor ontstane trottoir met tegels zal worden belegd. Voor afwatering der straat zullen over de geheele lengte, op afstanden van 30 M., straatkolken worden ge steld en op bet hoofdriool worden aangesloten. Indien daarvoor van de Provincie medewerking kan worden verkregen, zal het beloop der trot toirbanden aan de Zuidzijde bij de Baardwijksche Straat en bij de schoenfabriek der firma Vermeer eenigzins worden gewijzigd. Dit be treft een lengte van ongeveer 300 M. De bestaande boomen kunnen voor het grootste deel worden behouden, wat het aanzien der straat in dit ge deelte ten goede komt. De kosten worden geraamd als volgt: granietbanden 1600 M. a 3.50 „5000. stellen banden 1900 M a ƒ0.20 380.— uitbreken en opruimen be staande stoepen 250. tegels met leggen en zand 0400 M2 a ƒ1.30 8320.— straatkolken 55 stuks a 13. 715.— gresbuizen 400 Ml a ƒ1.400. stellen kolken en leggen buizen 250.— Totaal 15915.— De totale kosten van het werk zul len dus bedragen: a. Besoijensche Straat 1831. b. Wagenstraat 1670.10 c. Grootestraat 8720.25 (1. Laageinde, Min. Loefstr. en Hoogeinde 15915. voor afronding en onvoor zien 857.05 Totaal 29000.— Vermeerderd met de in den aanhef genoemde bedragen van 300. en ƒ2930.geeft dit een. totaal bedrag van ƒ32296.—. Wij stellen u voor dit bedrag be schikbaar te stellen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies pun/ 5. De N.V. Ivo van Haren's Schoen- brieken alhier is voornemens, ter be veiliging van haar bedrijf aan het Hoogeinde tegen brandgevaar, een z.g. Sprinkler-inrichting aan te leggen en deze aan te sluiten op de gemeen telijke waterleiding. Een zoodanige inrichting eischl aan sluiting op een 0 dms of 150 m.m. 0 watertoevoer. Het buizennet onzer waterleiding is ter plaatse echter van veel geringer capaciteit. In voormalig Baardwijk toch ligt vanaf het Hoek einde tot aan de Baardwijksche Straat een hoofdleiding van 80 m.m. en een van 125 m.m. 0 en van daar tot on geveer aan de fabriek der firma Ver meer een leiding van 05 m.m. 0 en een leiding, ter lengte van ongeveer 150 meter, van 125 m.m. 0, gevolgd tol evengenoemd punt door een 4 dms, zijnde 100 m.m. 0, leiding. Vanaf het punt, waar deze 2 hoofdleidingen ein digen. verder Oostwaarts heeft de lei ding een diameter van 65 m.m. De N.V. van Haren heeft zich daar om tol ons college gewend met het verzoek, den watertoevoer ter plaatse door het leggen van een 150 m.m. 0 leiding te verruimen teneinde haar. evenals andere bedrijven, in de gele genheid te stellen, haar Sprinkler inrichting op de waterleiding te kun nen aansluiten. Na met haar gevoerde besprekingen beeft zij zich bereid verklaard, de kosten, aan deze ver ruiming verbonden, vanaf bovenbe doeld punt, nabij de fabriek der firma Vermeer, tot aan haar bedrijf, geheel voor hare rekening te nemen en wel tegen den prijs van 4.75 per strek- kenden meter. De te leggen ruimere leiding, waarvan de N.V. de kosten draagt, blijft natuurlijk het volledig eigendom der gemeente. Wij hebben tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaren en stellen u dan ook voor, tot verruiming van het buizennet der waterleiding ter plaatse te besluiten. Als de leiding tusschen ovenge noemde 2 punten wordt vergroot, wil het ons evenwel gewenscht voorko men om ook hel 125 111.111. resp 100 111.111.0 gedeelte leiding vanaf de Baardwijksche Straat tot liet punt nabij de fabriek der firma Vermeer door een leiding van 150 111.111.0 te vervangen. Voor een doelmatige wer king eener Sprinkler-inrichting wordt dit trouwens ook geeisehl. Daardoor toch zal de watervoorziening in dat deel der gemeente, vooral bij even- tueele branden, in niet geringe mate gebaat zijn. Dan immers ligt er vanaf de Baardwijksche Straat lot de fa briek der firma van Haren een 150 111.111. 0 leiding en daarnaast nog een leiding van 05 111.111. 0, welke laatste leiding doorloopt tot aan hel eindpunt van hel Hoogeinde. Eenige vergroo- ting van het buizennet in dat deel dei- gemeente zou in de toekomst toch moeten plaats vinden. De kosten van de hierboven om schreven vergrooting van het buizen net vanaf de Baardwijksche Straat tot aan de fabriek der N.V. van Haren zijn door den directeur der gemeen telijke licht- en waterbedrijven be groot op ƒ2150.in welk bedrag de N.V. van Haren dan ongeveer 1000,- zal hebben bij te dragen. De commissie van Bijstand voor de licht- en waterbedrijven kan zich met de hiervoor omschreven vergrooting van het buizennet vereenigen. Wij stellen u dan ook voor, tot die vergrooting te besluiten en het daar voor benoodigde crediet van ƒ2150. beschikbaar te stellen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies punt 7. Door de N.V. Ivo van Haren's Schoenfabrieken wordt gevraagd aan haar te verkoopen het perceeltje griendgrond, gelegen ten Oosten van de Baardwijksche Straat. Dit perceeltje is gelegen tusschen den boomgaard, eigendom van ge noemde N.V., en de Baardwijksche Straat. Voor de verbreeding dier straat is enkele jaren geleden een deel van het perceeltje afgenomen, zoodat het overblijvende gedeelte thans aan hel Zuideinde spits toeloopt. Aan het Noordeinde, nabij de Loint, is de breedte plm. 1 meter en middenin plm. 5 meter. De oppervlakte van het overgebleven gedeelte is ongeveer 975 M2. Aangezien aanvraagster voorne mens is op haar perceel aan de Baard wijksche Straat een 12-tal woningen te bouwen, heeft zij hel bedoelde perceeltje griendgrond noodig, daar baar bouwterrein anders niet aan de straat grenst. In bet uitbreidingsplan zijn ter plaatse voortuintjes voorge schreven. Het perceeltje is dus be stemd voor tuintjes. Met hel oog daarop stellen wij voor het overge bleven deel van het perceeltje te ver koopen voor een bedrag van 1000. dat is tegen plm. 1.per M2. Prae-advies der Commissie punt 9- De commissie belast met het onder zoek van de Gemeente- en Bedrijfsre- keningen, alsmede van de rekeningen der diverse Armbesturen over het jaar 1930, heeft de eer u mede te dee- len, dat zij deze met de daarbij be- hoorende bescheiden heeft onder zocht en in orde bevonden. Met genoegen heeft de commissie geconstateerd, dat op de Gewone Dienst de rekening sluit met een batig saldo, zij bet dan een belangrijk lager bedrag dan zulks in vorige jaren hel geval is geweest. Zij brengt gaarne dank aan hel door het College van Burgemeester en Wet houders gevoerde financiëele beleid en stelt u voor de Gemeente- en Be- drijfsrekeningen over 1930 voorloopig vast te stellen en de rekeningen van de instellingen van weldadigheid goed te keuren. De Commissie voornoemd, gel. F. PASSÏEB, get. C. PULLENS, get. J. F. SPIJKERMAN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie, I11 Uw nummer van 1.1. Woensdag las ik het verslag van de vergadering van het Centraal Oranje-comité en zag daai- uit dat 'de feestviering op den Koningin- ne-verjaardag zelf niet doorgaat en we derom gesteld is op Zaterdag d.a.v. om dat enkele fabrikanten hun personeel niet vrij geven. Dit besluit nu begrijp ik niet goed. Waarom laat men dit 1111 afhangen van den geest van enkele fabrikanten, waar iedereen toch een verjaardag viert en wil vieren op den dag zelf. Er zijn m.i. twee mogelijkhedenof men begint met de feestviering b.v. 0111 5 uur, wat vroeg genoeg is met het oog op het programma, of men begint gewoon des middags met de kinderspelen en de verdere afwerking van het programma. Besluit men tot het laatste dan zal men eens zien hoeveel menschen men met een aardig prdgramma krijgt, hoe veel werkgevers dien middag niet laten werken en hoe goed alles marcheert. Neemt men nu de proef, dan is 11a een of twee jaar alles in orde en wordt er vanzelf op Koninginne-verjaardag 's-mid- dags niet gewerkt. Want een Koningin- verjaardag vieren vier dagen na den ver jaardag is m.i. een paskwil en kan nooit succes hebben. Met dank X. Rather Hub. Linthorst De Maasbode bericht dat in den leeftijd van 37 jaren in Oeganda, in de missie van den Boven-Nyl is overleden Father Aub. Linthorst, missionaris van de Sim Josephs-congregatie van Mill Hill. Father Linthorst werd geboren 2 Maart 1901 te Waalwijk. Hij studeerde te Til burg en Roosendaal en vervolgens te Mill Hill. Den 18en Juli 1926 werd hij priester gewijd, waarna hij 111 de paro chiekerk van de H. Familie te Den Haag, zijn eerste plechtige II. Mis opdroeg. Al lereerst werd hij vervolgens benoemd tot ieeraar aan het college te Freshield (Eng.) en daarna in Burn-Hall. I11 November 1936 vertrok hij naar de missie van den Boven-Nijl. Hier verbleef hij eerst eeni- gen tijd op de hoofdstatie in Kampala; zeer korten tijd was hij daarna werk zaam in de binnenlanden. Volgens de laatste berichten had hij hier last van malaria-koortsen. Hij is in het ziekenhuis van de hoofdstatie in Kampala overleden. R.K.V.V. HERCULES. Het le elftal speelt Zondag a.s. in Kaatsheuvel een vriendschappelijken wedstrijd tegen Rapid 1, 3e klasse IVCB. Aangezien Rapid over een goed elftal beschikt is dit voor het le' elftal een goede oefenwedstrijd. De Herculesploeg is sinds het vorig seizoen aanmerkelijk veranderd door omstandigheden, zoodat zij thans verschillende goede krachten moet missen. Deze plaatsen zijn thans aangevuld door jeugdige spelers die in het a.s. seizoen voor een zeer zware taak gesteld worden. Vele moeilijkheden zul len nog moeten overwonnen worden, om in de zware afdeeling waarin Hercules geplaatst is n.l. uitkomende tegen SVD, Vlijmensche Boys, ITEC enz., een behoor lijk figuur te slaan. Maar indien bij de spelers de noodige wilskracht aanwezig is dan zien wij vol vertrouwen het a.s. seizoen in de IVCB tegemoet. De wed strijd vangt aan 0111 12 uur 30. Vertrek 11 uur 30. Het 2e elftal speelt een thuiswedstrijd tegen Sporters 2 uit Drunen, en zal be grijpelijkerwijze alles in het werk stellen om revanche te nemen voor de onlangs geleden nederlaag in Drunen. Deze wedstrijd vangt aan 0111 2 uur. Thans is gebleken dat bij den juweelen-diefstal in de Spuistraat te Den Haag voor een waarde van f70.000 (gemeld was f 40 000) is gestolen. Keuringseischen v»oor gloeilampen en koplantaarns voor motorrijtuigen worden 1 januari 1939 ingevoerd. De wielrenner v. d. Vijver, die ons land bij de wielerkampioenschappen te Kopenhagen in de sprints voor amateurs vertegenwoordigt, is bij de training gevallen en gewond. De begrooting voor 1938 der gemeente Tilburg toont een tekort van f 639-512. B. en W. stellen voor een extra werkeloosheidssubsidie van f237.000 aan te vragen. In de groote rede, welke hij gisteren te Palermo heeft gehouden, heeft de Duce o.a. een dringend beroep gedaan op de Middelland- sche zee-staten om den vrede te bewaren. Mussolini's rede te Palermo bevatte minder vriendelijke woor den aar. het adres van Frankrijk, de verklaring, dat Italië geen bol. sjewisme aan de Middellandsche Zee zal dulden en vriendelijke woorden tot Engeland Het Amerikaansche vlaggeschip »Augusta« dat in de Wang-Poe voor anker ligt, is gisteren door een luchtdoelgranaat getroffen. Een ma troos werd gedood en achttien anderen werden gewond. Het Chineesche luchtwapen is gisteren boven het front van Shang hai uitermate actief geweest. Het centrum van het Honkioe-district staat tengevolge van vliegerbom explosies in vlammen. Door de nationalistische troe pen zou een van Santander aan Valencia gericht radiogram zijn onderschept, waarin wordt ver klaard, dat met het oog op de overmacht en de veel betere be wapening der nationale troepen een catastrofe onvermijdelijk is. Avondconcerten, De avondconcerten bij het festival op 28 en 29 Aug. a.s. alhier zullen worden gegeven door de harmonie der Jongens-Congregatie, de Kon. Eik. Harmonie »L)e Volharding» en het R.K. Zangkoor onder de resp. leiding der heeren H. Brok, A. van Huiten en J. van Rooij. Het Eere comité Rij gelegenheid van het eerste lustrum van «Zang en Vriendschap» werd een eere comité benoemd, waarin zitting hebben genomen de volgende heeren Mr. R. van der Heijden, Burge meester van Drunen. M. van Halder, Loco-Burgemeester van Drunen. Chs. Muskens, Weth. van Drunen. C. van Huiten, Oud-Burgemeester van Drunen. A.v. Seters, geneesheer te Drunen. G. Akkermans te Drunen. H. Schreurs, Notaris te Drunen. M. Veltman, Secret, van Drunen. A. v d. Lokhorst, Ontvanger van Drunen. M. v. Heijst, oud-directeur «Zang en Vriendschap», te Drunen. B. Kitselaar, oprichter en oud directeur «Zang en Vriendschap» te Drunen. J. van Rooij, Hoofd der School, te Drunen. A. Willems, Hoofd der School,te Elshout. P. van Loon, oud gem. ontvanger te Elshout. H. Brok, directeur Harmonie der Jonhens Congregatie. A. van Huiten, directeur harmonie »De Volharding.» Prijsschieten. Zondag 22 Augustus a.s. houden »De Wetszonen» op haar banen de jaarlijksche prijsverschieting bij café Pulles—de Wit. Komt dat zien! Motorspetters in actie! De Motorclub »De vroolijke Star ters» houden Zondag 22 Aug. a.s. groote motorwedstrijden op het Sportersterrein te Drunen. Daaraan zullen medewerken de motorclubs uit 's Bosch en Waalwijk. Het programma bevat diverse attracties zooals verschillende proe ven vanjbehendjgheid op den motor, zakloopen, poprijden, enz. Daarna tonsteken en tot slot een zeer interessante kinderwagenrace met kwart-, demi en finale. Klap van een paard. Terwijl hoefsmid Tini van Delft Donderdagmiddag '11 paard inden hoefstal besloeg, kreeg hij een klap van het paard tegen het been ter hoogte van de knie. Opdracht. Aan de wegenbouwfirma G. Vissers alhier is bij publieke aan besteding opgedragen 't vernieuwen van wegen en aanleggen van rio- leeringswerken voor een bedrag van f10770,— Nieuwe duiker. Onder den Heusdenschen weg ter hoogte der nieuwe woningen is een duiker gelegd waardoor't afgegraven gedeelte der Braken in verbinding is gekomen met de bevloeiïng. Dit gedeelte ligt nog 8 c.m. hooger dan het omliggende bevloeide gedeelte. Men had echter in't afgeloopen jaar op de Braken last van het water. Door 't leggen van deze duiker tracht men een en ander te ver - beteren en de Braken van 't over tollige water te ontlasten. Ons Zusterklooster bestaat weldra 50 jaar. Zooals bekend zal het klooster der Eerw. Zusters weldra (3 November a.s.) 50 jaar bestaan. Althans op den datum van 3 November 1887 hebben de Eerw. Zusters 't klooster alhier betrokken en werden zij feestelijk ingehaald. Het nummer van ons blad van Zaterdag 6 November 1887 bevat hieromtrent 't volgende bericht: Verleden Donderdag (3 November) is 't nieuwe liefdegesticht te Drunen door de eerwaarde zusters betrok ken. Bij die gelegenheid hadden de ingezetenen door het uitsteken der vlaggen van hunne ingenomenheid doen blijken. Na een plechtige H. Mis. waar onder de Z.Eerw. heer pastoor eene op de omstandigheden passende toespraak hield, werden de zusters onder klokgelui het nieuwe gebouw binnengeleid door den ZeerEerw. heer pastoor, vergezeld van andere heeren geestelijken, genoodigden en belangstellenden. Aanstaanden Maandag zullen de scholen geopend worden naar men ons mededeelt zijn er reeds 170 kinderen aangegeven, Het schoone, uiterst doelmatig ingerichte gebouw is een waardige tegenhanger voor de prachtige kerk, en strekt evenals deze tot sieraad der gemeente. Afblijven kleine man Het zoontje van H. v. Oers kwam met het duimpje tusschen de waschmachine. I)r. Akkermans verleende geneeskundige hulp. De kleine zal waarschijnlijk een lid van het vingertje moeten missen. Kampvuur. De heide is bevolkt met kampeer ders van diverse pluimage. Jonge Wach ters en Verkenners verblijven daar en genieten naar hartelust. Kampvuren wor den bijna iederen avond aangelegd. Zoo zagen wij deze week de Kruisvaarders uit Leiden op de Steegerf bezig, met als gast een verkennersgroep uit Leiden. De kampvuurverhalen en voordrachten waren hoogst interessant. V. J. C. VJC 1 speelt Zondag in Kaatsheuvel tegen DES K 3, en de VJC-junioren even eens in Kaatsheuvel tegen de DES K ju nioren. Het jongste zoontje van A. Draaijer uit dezegemeente was Donderdagmorgen op stap gegaan. Toen het etenstijd werd en het ventje nog niet thuis was, werden de ouders ongerust en zochten heel de gemeele af waar de kleine toch maar kon zijn. Ook de gemeente-politie werd met de zaak gemoeid die ook een onderzoek instelde. In den middag werd het knaapje gevonden en wel in blakenden welstand nabij het café van Joore op den Oosterhoutschen dijk onder Raams- donksveer Men kan zich de vreugde der ouders voorstellen. 2 deurs Zoo goed als nieuw. 62.000 K.M. geloopen. Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 58076 De WelEd. Zeergel. Heer Dr. G. C. A K K E R M A N S, Grootestraat 183a te Drunen zal trachten aan te besteden onder directie van den Archi tect B. N. A. E D M O N D N IJ STEN, Oranje Nassau- laan 18 te 's-Hertogenbosch, Tel. 109. Bestek en teekeningen zijn verkrijgbaar op het bureau van den Architect tegen betaling van 11.10.of overmaken per postwissel of overschrijving op Giro 99128, waarop toezending volgt. Restitutie fl.5.bij inleve ring op den dag der aanbe steding, welke gehouden wordt te Drunen op MAANDAG 30 AUGUSTUS a s. 58075

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10