Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. BURGERLIJKE STAND. ONDERWIJS. GEMENGD NIEUWS. UW KRANT „De Echo van het Zuiden Marktberichten, KAATSHEUVEL. SPRANG-CAPELLE. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 22 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937. Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 WAALWIJK. Van 13 tot en met 20 Aug. '37. Geboren Johanna Theresia, dv. P. J. Maas-Ver hoeven Cornelis Arnoldus, zv. J. J. van Osch-Verliulst Franciscus Hen- drikus Cornelis, zv. P. L. Pullens-van Hilst. Overleden Johannes Hendrikus Braat, 5 jaren. Huw. aangiften: Geene. Gehuwd Hendrik Stokman, 27 jaren en Maria Catharina Verhoeven, 21 jaren, beiden wonende te Waalwijk. Ingekomen Aa. Vennings van Drunen La. Ma- Scheffers (echtg. F. Kemperman) en ge zin van Salatiga (N.O.I.). Ma. Ea. Kockelkoren van Maashees en Overloon A. J. M. Beunis en echt. van Oss G. Slaats van St. Michiels Gestel C. A. van Huiten van 's-Bosch Ha. Rekkers van Dongen. Vertrokken Ca. Wooning naar Tilburg Ga. Ca. Zandbergen naar Eindhoven Aa. M. Hamburg naar Haarlem. DRUNEN. Geboren Andr. Mart. Ger. zv. Joh. Klerks-van Helvoirt Chr. Th., dv. P. Smits-Ves- ters Clas. Mar., dv. Wilh. v. Kuijk- v. d. Wiel Hendr. Ger., dv. Robert v. Drunen-Peeters Gijsb. Corn. Theo, zv. Lamb, de Wit-Klerks Adriana Clasina Mar., dv. Joh. Corn, de Munnik-Verhoe- ven. GEERTRUIDENBERG Geboren Theodorus Christoffel zv Chr. v. Don- gen-Smael Adrianus Johannes zv. P. H. Berende-de Ruijter Jacqueüna Geer. truida Maria dv. G. H. v. Alphen-van Beek, Antonius Pieter zv. P. W. H. van Blerck-Kieboom. Huwelijks aangiften Johannes van Rijn, 24 jaar en Kornelia A. Nederlof, 24 jaar. Ingekomen Simon Verduijn uit Raamsdonk Wed. C. Roelen-v. Tersel en gezin uit Raams donk Zwiertje Kip uit Haarlem Emanuel L. J. Gowie uit Raamsdonk Gerdina J. de Vries uit Waalwijk He lena C. v. d. Bosch uit 's-Gravenhage. Vertrokken Jacoba J. C. Stoop naar Made Jo hanna P. v. Zwol naar Made Marga- retha Th. Janssen naar Rotterdam Eva Th. van Gils naar Zwaluwe Jo hanna K. Gijsman naar Waspik Hen- dricus de Jong en gezin naar Amsterdam Dingeman Beljaars naar Zwaluwe E. Geboers naar Zevenbergen M. Luiks naar Breda. DUSSEN. Geboren Gerrit, zv. G. Staal-Schungel Theo dorus", zv. W. v. d. Pluijm-van Olst Cornelis, zv. J. Zijlmans-Ribbens. Gehuwd M. de Boef en A. Ripzaad T. van Anroolj en J. Rijken L. Leeggangers en M. van Hees. Overleden F. Hakkel 79 jaar weduwn. van G. Eiek- hout F. Wilaert 62 jaar T. v. d. Pluym 79 jaar, echtgenoot van P. Hom pus. RAAMSDONK. Van 7 tot en met 13 Augustus '37. Geboren: Huberdina J. C. dv. Cornelis Fijneman en Anna P. M. van Etten Cornelis Adr. zv. Petrus Joh. de Groot en Adriana A. Kamp Geerdina J. dv. Leonardus Hooijmaijers en Hendrina E. Boonaerts. LOON-OP-ZAND. Frater Libertus overleden. In het Fraterhuis alhier is op 16 Au gustus overleden de Eerw. frater Maria Libertus, in de wereld Jan Henri Re- mans. Hij is overleden in volle overgave aan Gods H. Wil, daags na den feest dag van Maria hemelvaart. Hij ver- Gehuwd Justinus A. Berende, oud 28 jaren en Cornelia A. J. Bouwens, oud 22 jaren. OverledenGeene. WASPIK. Over de maand Juli. Geboren Johanna P. M. dv. Cornelis A. Simons en Johanna van Diem Hendrikus J. zv. Thomas G. van Dongen en Jacoba J. van Strien Johannes A. zv. Marinus J. Verschure en Maria P. de Jong Cor nelis I. zv. Nicolaas C. Schellekens en Johanna Wagemakers Petronella F. M. dv. Peter J. Kuijsters en Petronella IJpelaar Lamberta H. dv. Marinus Th. van Dongen en Adriana J. van Gulik. Gehuwd Cornelis B. Fijneman, oud 23 jaar en Antonia J. Schellekens oud 24 jaar Johannes P. C. Gijsman, oud 31 jaar en Huiberdina A. E. Schenkels oud 27 jaar. Overleden Cornelis de Klijn, weduwnaar van Catharina Rollenbergh 90 jaar. PCPUT7AlfCM Door een auto gegrepen. Toen op 6 Juli de schoenmaker S. H. uit Sprang-Capelle zich per fiets naar Waalwijk begaf, werd hij van achteren aangereden door auto, bestuurd door S. v. B. uit Ooster hout. Wegens niet voldoende uit wijken stond van B. terecht. 't Viel mee 1 De eisch luidde f 25, de uitspraak f 15 boete of 15 dagen. Maar of er nog een civiele vor dering komt tot schadevergoeding vernamen we niet. Opleiding organisten en directeuren. Het ts een verheugend verschijnsel dat de laatste jaren meer en meer aan dacht besteed wordt aan een integree rend en zeer gewichtig onderdeel van den kerkelijken eeredienst n. 1. de Kerkmuziek. Tal van curcussen in de Gregoriaanch, Liturgie en stemvorming zijn vanwege de St. Gregorius-Ver. reeds gegeven, de koren vereenigenzichin Korenbonden, om in organisatorisch verband de kerk- muzikale belangen beter te kunnen be hartigen, speciale retraites en tridums voor kerkzangers worden gehouden. Intusschen kunnen al die pogingen geen blijvende resultaten opleveren, wanneer het koor niet in het bezit is van een kundigen Directeuren een dege lijk Organist. Het vormen van goed onderlegde leiders blijft de allernoodza kelijkste voorwaarde voor blij vend succes De Directeuren en organisten cur cussen, door de St. Gregoiius Ver gegeven hebben in dit opzicht zeker reeds nuttig werk verricht, d ch het is vanzelf sprekend dat, hoe nuttig dergelijke cur sussen ook werken, in een cursus van een twintigtal lessen geen afgeronde en diepgaande muzikale vorming kan gege ven worden. Er blijft nog steeds een gevoelig tekort aan degelijk geschoolde Directeuren en menig fraai en modern ingericht kerkorgel wacht noch op een deskundig bespeler In verband hiermede moge het zijn nut hebben, de aandacht te vestigen op de meer volledige cursussen voor Or ganisten en Directeuren, welke geregeld gegeven worden aan de kerkmuzikale afdeeling van de R K. Leergangen te Til burg, welke den laatslen tijd steeds meer belangstelling trokken. Genoemde instel ling is in het kostbaar bezit van een modern ingericht kerkorgel, hetwelk voor een degelijke opleiding *.an groot belang is De Organist cursus omvat, behalve het practisch orgelspel, de theorie en practijk van hel Gregoriaansch, begelei ding van het Gregroriaansch en kerke lijke liederen, decomplete harmonieleer, algemeene muziekleer, orgelbouw en registratie, muziekgeschiedenis en ge hoor ontwikkeling. Bij den Direcleuren-curcus vervalthet orgelspel, waarvoor de in plaats komen: koorleiding, stemvorming en stembe- handeling. De lessen worden gegeven op Woens dag namiddag, om deelname ook van het onderwijzend personeel (religieuzen en leeken) zooveel mogelijk te verge makkelijken. Opgaven geschieden vóór Woensdag 15 September. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Z. E. Rector van de R K. Leergangen, Dr. Th- Goossens (Bosscheweg Tilburg) en Dr W. Kerssemakers (Seminarie "Beekvliet" St. Michiels—Gestel), Fotogroothandel door brand vernield. In een half uur tijds is Woensdag morgen een groot deel der kantoren en magazijnen van de N-V. Ilford Selo aan de Plantage Middellaan door een feilen brand verwoest. In dezen korten tijd vernielde het vuur dat in de gelijkstraat sche verdieping bij een kleine lift was ontstaan, de eerste verdieping aan de achterzijde en de tweede en derde ver dieping geheel. Deze laatste twee ver diepingen werden wel zoo giondu aangetast, dat er in de vertrekken niets anders meer overbleef dan wat verkoolde resten van wat een meubilair of ver pakkingsartikelen waren geweest, Met groote felheid h bben de vlammen om zich heen gegrepen, alles vernielend wat zij op hun weg door het groote huis tegenkwamen, maar gelukkig slaagde de brandweer er in, het vuur tot de rechterzijde van dit dubbele pand te beperken. Alle aandacM werd ook besteed aan de belendende perceelen en daaraan is het te danken geweest, dat hel vuur, dat zoo dicht bij de Hollandsche Schouw burg woedde, geen grooter onheil stichtte. In het ruim gevallen Gistermiddag had de 18-jarige ijzer werker A. v. Stek te Alblasserdam, werkzaam bi) de N V. Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. te Rotterdam het ongeluk in het ruim van een schip te vallen. Met zware verwondingen aan het hoofd werd hij direct naar het gemeenteziekenhuis te Rot'erdam ver voerd. Hij bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. Opslagplaats van hoepels te Sleeuwijk uitgebrand. Vier schuren een prooi der vlammen. Gisteravond omstreeks half zes is brand uitgebroken in de opslagplaais van hoepels aan de Buitenhoei te Sleeuwijk, toebehoorende aan ce Gebr. va Oord te Werkendam De felle wind wakkerde het vuur hevig aan, zoodat weldra vier voorraadscnuren met hoe pels en verschillende omliggende hoe* pelschelven in volle vlam stonden. De brandweeren uit Sleeuwijk en Werkendam welke spoedig ter plaatse waren, konden slechts de aangrenzende woningen behouden. B- en W. woonden het blusschingswerk bij. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. DOODELIJK VERKEERSONGE LUK TE UTRECHT. Op den Leidscheweg te Utrecht is gis- termiddg een ernstig ongeluk geschied, dat den 43-jarigen de J. uit de Ryksstr. het leven heeft gekost. De wielrijder reed achter een paard en wagen en wilde naar links uitwijken, om deze te passeeren. Uit tegenover gestelde richting naderde een auto. De wielrijder, die in het nauw kwam, aarzelde, reed tegen den auto op en kwam daardoor te vallen, met het gevolg dat hij onder het gespan terecht kwam. Hij liep een sche- delbasisfractuur en gebroken armen op. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de rijksklinieken. Hel verkeer op dit drukke punt was geruimen tijd gestremd. KINDJE DOODGEREDEN. Onder de oogen van vader en groot vqder. Gistermiddag is in de Nieuwstraat te Hoensbroek een 3-jarig meisje door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het kind was op weg naar haar groot vader, die in de genoemde straat woont. De vader had de keine even losgelaten om het meisje op haar grootvader, die stond te wachten, toe te laten loopen. Een oogenblik daarna is het ongeluk ge beurd. MISKLEURIGE RIJWIELPLAATJES. Vac(uitiedag van twee jonge menschen bedorven. De heer J. J. P. Otte van Langeraar was dezer dagen met vacantie bij familie te Hillegom. Hij maakte o.m. éèfi fiets tochtje met zijn meisje naar Bloemendaal en werd daar, naar de „Volkskrant" meldt, door de gemeentepolitie aange houden ter controleering van rijwiel plaatjes. Beiden waren wel in het bezit van rijwielnierken, doch het toeval wil de, dat de k'°ur van het eene plaatje iets lichter was dan van het andere, waar door de politie van Bloemendaal vast stelde, dat het eene plaatje valschelijk zou zijn nagemaakt. De beide fietsers werden aangehouden en in het politie bureau te Bloemendaal opgesloten. De commissaris van politie te Bloe mendaal, die eerst des middags te 2 uur op het politiebureau zou komen, moest worden afgewacht om te beslissen wat er verder met het tweetal zou moeten gebeuren. De politie stelde een onderzoek in aan het postkantoor te Langeraar, waai de heer O. zeide de plaatjes gekocht te hebben, waarbij bleek dat er eenige mis- kleurigen bij waren. Eindelijk dan, om 7 uur 's-avonds kon het tweetal dan weer vrij gelaten worden hevig gedupeerd door den verloren va- cantiedag, vanwege het ontactisch op treden der politie. Het blad verneemt, dat de heer O. geen genoegen met de toedracht van de zaak neemt. Waalwijk, 20 Aug. '37. Eieren 4—4'/2 cent. Biggen: f 16.f 18.50 DRUNEN. Veilingberichten 18-8-'37. Blocveiling: Snijboonen (5000 k.g.) 5,70. Spekboonen (22000 k.g.) 4.4,1. Pronkboonen (5000 k.g.) 2,2. Spekboonen 5,30. Princes-boonen zonder draad 13,80 13,90. 19-8-'37. lilocveiling Snijboonen 5,90. MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Tennis. Het door de regen Zondag 1.1. onder broken Ténnistournooi op de banen van Euphonia is deze week voortgezet. Ge speeld werd Dames Enkel 1ste ronde: Mej. D. Schalken slaat Mej. R. v. d. Ven 64, 60. Heeren enkel le ronde: Jos. Schal ken slaat Dr. Cappetti 36, 63, 64. Dames dubbel 1ste ronde: Mej. T. Leenaarts en Mej. D. Schalken slaan Mej. M. Brokx en Mej. M. de Grouw 60. 63: Mej. J. en C. Vloemans slaan Mej. V. Paro en B. Vloemans 6—0. 6-1. Demi-finale Mej. T. Leenaarts en Mej. D. Schalken slaan mej. H. Kies- ling en Mej. J. de Gouw 6—4. 6—3. Gemengd dubbel le ronde: Mevr. Wennekes en Dr. Cappetti slaan Mej. R. v. d. Ven en G. v. Delft 6—3, 0—6, 6—2: Mevr. v. d. Brink en H. v. d. Brink slaan Mej. Th. Verheijen en G. Verheijen 63, 61. 2de ronde: Mevr. v. d. Brink en H. v. d. Brink slaan Mej. C. Vloemans en F. Eibers 64, 63. Sportpark. A.s. Zondag om 2.30 uur wordt in t R.K. Sport- en Wandelpark een voet balmatch D.E.S. I tegen het Tilburg- sche Districts-elftal gespeeld. Om zes uur wordt door 150 jongens der beide Broederscholen opgevoerd het sprook jesspel ,,De Tooverviool". Gekampeerd. Op een weide nabij Snoeren-v. Delft, dicht bij de Roestelberg, waren deze week een veertigtal jongens gekam peerd uit Rotterdam, onder leiding van den Weleerw. Heer Berneveld, uit de parochie St. Hildegardus uit Rotter dam. De jongens vormden een Cohort (groep) zijnde een parochie-afdeeling van de Kruisvaarders uit het Bisdom Haarlem en waren voor een achtdaags uitstapje in Brabant. Door het slechte weer van Zaterdag en Zondag j.l. was de groep in zijn plannen zeer gehandi capt. 't Was voor de jongens een aan gename verrassing Zondag j.l. de gast "te kunnen zijn van de Jonge Wacht in de blokhut bij de St. Jansschool alhier. Gezellig zijn de Rotterdammers daar samen geweest met hun Kaatsheuvel- sche vrienden. Dinsdagavond waren onze Jonge Wachters in het kamp der Rotterdammers op bezoek. Om half acht werd er een groot kampvuur ont stoken, dat niet alleen de belangstelling had van de Jonge Wacht uit Kaatsheu vel, doch ook van vele particulieren. O.m. merkten wij daarbij op Burge meester Mallens met zijn gezin, de Gem. Secretaris v. d. Wee en meer andere notabelen uit Kaatsheuvel. Wij moch ten van den geestelijken leider verne men, dat het verblijf in Kaatsheuvel hun zeer naar genoegen is geweest. Een vergeten Jubileum. Bij de herdenking van het veertig jarig bestaan der Parochie Berkdijk, is een jubileum over het hoofd gezien, dat toch wel de vermelding waard is. De heer C. v. Rooij, thans wonende bij de Eerw. Zusters in den Berkdijk, is van af de oprichting van de parochie, dus 40 jaren lang collectant geweest in de parochie Berkdijk. Ook thans doet de heer v. Rooij nog steeds ijverig zijn dienst in de kerk als collectant. Onge twijfeld is zijn arbeid vruchtbaar ge weest voor den groei en bloei der pa rochie, waar hij veertig jaren lang heeft bijgedragen om de finantieele lasten te helpen verlichten. langde vurig voor eeuwig met zijn he- melsche moeder te mogen leven, die hij tot in z'n laatste oogenblikken met ware liefde wist aan te roepen. Frater Libertus is overleden in den ouderdom van 33 jaar in het 17de jaar van zijn religieus leven. De overledene was geboortig van Genk uit Belgisch Limburg. Als frateronderwijzer is hij werkzaam geweest in Helchteren, Zon hoven en Lanaken. Vooral in deze laat ste standplaats genoot hij de achting van de heele bevolking. De „kleine fra ter" zooals hij in Lanaken algemeen genoemd werd, was de vriend van klein en groot. De uitvaartdienst had Donderdag 19 Augustus in de kapel van het Moederhuis der fraters te Til burg plaats. Prater Libertus ruste in vrede. Ongeval. Maandagmorgen had Mej. H. v. I. alhier het ongeluk met haar ongeveer 9 maanden oud kind op den arm van een der bovenste treden van een zeer stijle zoldertrap te vallen. Het kind liep een lichte hersenschudding op, ter wijl mej. v. I. met eenige lichtere ont vellingen en den schrik vrij kwam. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. spkang. Predikbeurten Zondag 22 Augus tus 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur leesdienst. Heden slaagde voor het gehouden examen coupeuse te Breda onze dorpsgenoote Wilhelmina Haverhals Zij genoot hare opleiding hij mej. Emmers, Mgi. Völkerstraat, Kaats heuvel. Voorwaar een prestatie voorleer ling en leerares VRIJHOEVE-CAPELLE. De arbeider J. v. B. uit de Hei straat, werkzaam op de Steenfabriek te Udenhout, kreeg dermate bloedvergif tiging aan een zijner handen, dat ge neeskundige hulp van Dr. R. moest worden ingeroepen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Donderdagavond had alhier de officieele opening plaats van de mu ziektent, welke geplaatst is op het ter rein naast het Raadhuis. Er was enorm veel belangstelling toen om ruim 8 uur de voorzitter van het Comité S. H. E., dhr. E. Heij, de aanwezigen een wel kom toeriep, waarna de Edelachtb. heer Burgemeester A. Smit een kernachtige openingsrede hield, waarin spreker wees op den lijdensweg, voor en aleer men tot plaatsing der muziektent kon komen, maar ook hier is wederom be waarheid: de aanhouder wint. Spreker dankte de ingezetenen voor hun milde bijdragen, de raadsleden en verder al len die dezen arbeid daadwerkelijk steunden en spreekt den wensch uit dat de plaatsing van deze muziektent mag medewerken tot verheffing van het geestelijk-zedelijk leven op maatschap pelijk terrein. Achtereenvolgens traden op het fanfarecorps „Sirena", de beide jeugdkoren en Excelsior en Hallelujah. Het comité kan mef voldoening op de zen openingsavond terugzien. Wijziging in programma voorbehouden. 8.30 Brussel Vlaamscb. 9.20 Brussel Fransch. 12.20 Keulen. I.20 Brussel Vlaamsch. 1.30 Brussel Fransch. 2.20 Keulen. 7.50 Droitwich. 8.20 Keulen. 9;20 Brussel Fransch. 10.50 Boednpesl of diversen. 8.00 Keulen. 9.50 Diversen. 11.05 Droitwich. I.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Keulen. 3.05 Londen Regional. 5.20 Radio Parijs. 0.20 Keulen. 7—8 uur Gramofoonmuziek van het R.D.B. Opera- en Operette muziek: 8.20 Brussel Fransch. 9.20 Keulen. 10.20 Rome of diversen. 10.50 Berlijn. 8.00 Keulen. II.20 Droitwich. 12.05 Londen Regional. 1.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Droitwich. 3.20 Londen Regional. 5.20 Droitwich. fi.20 Londen Regional. 7 8 uur Gramofoonmuziek van liet R.D.B. Dansmuziek 8.20 Radio Parijs. 10.50 Berlijn. 8.00 Keulen. 9.50 Diversen. 11.05 Droitwich. 3.35 Londen Regional. 5.20 Droitwich. (iJ20 Londen Regional. 7—8 uur Gramofoonmuziek van het R.D.B. Populaire muziek: 8*05 Droitwich. 9.15 Pauze. 9.20 Rome of diversen. II.35 Droitwich.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7