WEK DE GAL IN UW LEVER OP CORSETTEN „De Echo van het Zuiden' SPRANGCAPELLE. Bij KIE B 0 0 M vrijhoeve. KAATSHEUVEL. Gemengd Nieuws. „Vriendenkring, Haarsteeg; Harmonie St. Cecilia, Haarsteeg; Chr. Gemengde Zangver. Vooruitgang zij ons doel, Waalwijk; Mondorgelcorps Kunst Adelt, Nieuwkuijk. Op Zondag zal om 4 uur wederom het openingswoord gesproken worden door den heer Smits, waarna Burge meester Mr. R. v. d. Heijden de mu ziekfeesten officieel zal openen, terwijl nog andere autoriteiten uit de muziek wereld 't woord zullen voeren. 't Mannenkoor Zang en Vriendschap zal wederom de rij der concerten ope nen en achtereenvolgens komen dan: Harmonie St. Crispijn, Waalwijk; Ge mengd koor St. Cecilia, Vlijmen; Har monie Concordia, Vlijmen; Fanfare Eendracht maakt Macht", Elshout; Mannenkoor Tot Bloei der Toonkunst, Baardwijk; Zangver. De Vereenigde Zangers, Waalwijk; Mannenkoor Oe fening baart Kunst, Nieuwkuijk; Lie dertafel Echo der Duinen, Loon-op-Z. Om 8 uur begint het groot avond concert, dat aan Zang en Vriendschap wordt aangeboden door haar zusterver- eenigingen uit Drunen, de Kon. Erk. Harmonie De Volharding, Harmonie Jongens Congregatie en R.K. Zang koor, Drunen. Als feestterrein is gekozen den tuin achter café A. v. d. Geld, t clublokaal der vereeniging. Werkt het weer mee, dan beleefd Drunen Zaterdag en Zon dag een paar echte muziekdagen. Fietsplaatjes zijn gewild. Nog maar goed en wel is het mee- rendeel der in gebruik zijnde rijwielen voorzien van een belastingmerk of reeds bereiken ons klachten van plaat jes, die spoorloos verdwenen blijken te zijn, en het gewone slot is meestal: „onvindbaar". Daarom: „Oppassen, dames en heeren". De Sporters trainen. Tot ons groot genoegen hebben wij deze week geconstateerd, dat door de spelers van de R.K.V.V. Sporters met goede moed en groote deelname de training ter hand is genomen. Wij zien dan ook met groote belangstelling haar a.s. prestaties tegemoet in Bossche Bond en I.V.C.B. Pater Henricus spreekt in Drunen. Op Maandag 30 Aug. a.s. zal de Eerw. Pater Henricus in de zaal der Meisjescongregatie komen spreken voor de R.K.W.V. Aanvang half 8. De Wet's-zonen schoten prijs! Onder groote gezellligheid hielden de handboogschutters der de Wets- zonen hun groote prijsverschieting op haar baan bij café Pulles-de Wit. De stemming was er en onder toe passelijke woorden van den voorzitter werden de prijzen uitgereikt, waarvan de uitslag was als volgt: 1 H. de Kruif 255 p., 2 N. v. Bladel 225, 3 L. de Vaan 187, 4 H. Pulles 177, 5 W. v. Drunen 168, 6 J. v. Drunen 167, 7 H. v. d. Bosch 158, 8 J. de Brou wer 155, 9 H. v. Bladel 153, 10 H. de Gouw 152, 11 J. Wilgers 143, 12 Th. v. d. Bosch 142, 13 H. de Gouw 139, 14 J. v. d. Wiel 137, 15 J. v. Loon 135, 16 J. Klerks 135, 17 L. de Gouw 125, 18 J v. d. Bosch 122, 19 J. Koedijk 117, 20 A. Merkx 115,21 J. v. d. Bosch 112, 22 J. v. Lieshout 110, 23 P. Pulles 106, 24 L. v. d. Lee 103, 25 F. Peeters 98. Veilingbericht. Veiling „de Langstraat", 25 Aug. Blocveiling: Snijboonen 4. Pronk- boonen 2.60—2.70; Stokprinces z. dr. 17, 20; Spekboonen 4.—; Dubbele boo- nen 4,7. ELSHOUT. Aanbesteding. Onder architectuur van Jos v. Hui ten Jr. te Waalwijk werd aanbesteed 't bouwen van een pakhuis met woning voor rekening van den heer v. Huis- veld, alhier. Ingeschreven werd als volgt: J. B. Snijders en Zn., Elshout 2719 M. Stiphout, Elshout 2418 P. v. d. Aa, Waalwijk 2389 Botsing. Maandag had alhier in de onover zichtelijke bocht ter hoogte van café J. Klerks een botsing plaats tusschen een vrachtwagen en een autobus van de B. B. A. De vrachtwagen van v. Hoof uit Heusden heeft waarschijnlijk de bocht te kort genomen, waarna de voertuigen in botsing zijn gekomen. De autobus liep van voor en de vrachtwagen aan de achterkant flinke averij op. 't Was een weldaad voor 't verkeer wanneer in deze bocht door het weg kappen van een struik en heg 't uit zicht verbeterd werd. Capelle op 31 Augustus geen avond bestelling uitgevoerd en bestaat in de drie postinrichtingen gedurende een half uur gelegenheid tot kosteloos af halen van de aangebrachte correspon dentie. Men raadplege de ter zake in de postinrichtingen uitgehangen aan kondiging. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst is op dien dag nor maal als op de overige werkdagen. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende adver tentie betreffenden de cursus voor Zuigelingenverzorging, die te be ginnen op Woensdag 8 September in deze gemeente zal worden ge geven. Men vindt daar verdere bijzonder heden en wij vertrouwen dat velen aan dezen nuttigen, ja noodzake lijken cursus zullen deelnemen. Radio-rede Ds. Keizer gaat niet door. Zooals reeds eerder gemeld, lag het in het voornemen der Chr. Oranjever- eeniging alhier, aan den vooravond van Koninginnedag een Oranje-uurtje te or- ganiseeren door middel van het 3e sta tion der radio-centrale. Een en ander met instemming van den Eere-voorzit- ter dezer vereeniging, Burgemeester Smit. Op een verzoek hiertoe aan de radio-controle-commissie is, jammer ge noeg, door den Minister van Binnen- landsche Zaken afwijzend beschikt, met als volgende motiveering: a. Afgezien van het precedent, het welk hier geschapen zou worden, kan in de rede van Dr. Keizer niet een ge beurtenis van zoodanig algemeen plaat selijk belang worden gezien, dat bij uit zondering de doorgifte er van over een plaatselijk distributienet te rechtvaar digen zou zijn. b. Bovendien hebben de omroep- vereenigingen haar geheele programma op den Koniginnedag in te stellen; aan een aanvullend optreden van distribu- anten bestaat geen behoefte. SPRANG. Predikbeurten Zondag 29 Aug. '37. Herv. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur den Weled. Heer Vroon, Godsdienstonderwijzer te LJreterp. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m 3 uur leesdienst. De feestelijkheden ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Koningin voor de kinderen van de Chr. School alhier, zullen in tegenstelling met vorige jaren slechts bestaan uit de organisate van een optocht met versierde wagens, fietsen enz. De optocht zal om 9 uur aan de Chr. School worden opgesteld en zal eerst naar het Oosteinde trekken bij terugkomst aan de school zal de kinderen een verfrissching worden aangeboden, waarna de optocht naar het Westeinde trekt, Aan de school wordt de optocht ontbonden,waarna de prijzen worden uitgereikt. Een 16 tal prachtige prijzen zijn voor de mooiste wagens of groepen beschik baar, terwijl alle kinderen die met versierde wagens enz. aan den op tocht deelnemen verder een troost prijs ontvangen. De optocht zal met muziek worden opgeluisterd. Op 13 October a.s. zal het 50 aar geleden zijn dat de Geref. Kerk van Sprangen Vrijhoeve- Capelle tot openbaring kwam en de ambten werden ingesteld. Op 31 Augustus is het hulpkantoor te 's-Grevelduin-Capelle om 11 uur gesloten voor den postdienst, terwijl op dien dag geen postwissels, post- bewijzen, belastingbetalingen, giro stortingen en cheques worden behan deld. Wel worden behandeld telegrafische postwissels, giro-stortingen met spoed- behandeling en cheques met spoedbe richt Dit zelfde geldt ook voor de stati ons te Sprang en te Vrijhoeve-Capelle, met dien verstande dat te Sprang het Station na 12.30 en te Vrijhoeve-Ca pelle na 9.30 voor den postdienst ge sloten is. Voorts wordt in de gemeente Spran- VRIJHOEVE-CAPELLE. „Kunst na Arbeid" en de gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje". Ook te Vrijhoeve-Capelle zullen des morgens op een feestterrein, gelegen naast het gemeentehuis kinderspelen worden gehouden voor de leerlingen der Chr. school uit de Nieuwstraat en na den middag volksspelen voor groo teren. Nadat de volksspelen aldaar afge werkt zijn, wordt een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden, gevolgd door een demonstratie door de Chr. gymnastiekvereeniging „Pro Patria". Het muziekgezelschap „Sirena" en de Chr. gemengde zangvereeniging .Hallelujah" uit deze gemeente en .Excelsior" uit Sprang met de daar aan verbonden kinderkoren zullen dezen dag besluiten met een concert op de muziektent, staande op het feestterrein. Indien het weer dien dag mede werkt, belooft het een gezellige feest dag te worden. Laten de inwoners me dewerken door het uitsteken der vlag de gemeente een feestelijk aanzien te geven. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond be draagt momenteel 90, waarvan 60 ge heel en 30 gedeeltelijk werkloos zijn. Hieronder zijn 83 fabrieksarbeiders en 13 Transportarbeiders. In de plaatse lijke steunregeling zijn 20 leden opge nomen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des middags half drie op te treden Ds. Cuperus. De verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina zal a.s. Dinsdag te dezer plaatse feestelijk herdacht worden. Des morgens worden op een terrein aan de Nieuwevaart met de kinderen der O.L. school kinderspelen gehou den, terwijl des namiddags op het zelfde terrein volksspelen voor groo teren zullen plaats hebben, n.l. wed loop met hindernissen, eierloopen, stoelendans, mastklimmen, tonnetje steken en ringsteken met versierde karren. Na afloop dezer wedstrijden zal een gecostumeerde korfbalwed strijd plaats hebben, terwijl ten slotte des avonds op de muziektent over de Binnenhaven een concert gegeven wordt door het muziekgezelschap A.s. Zondag des morgens half tien en des middags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schendijk op te treden Ds. Vollebregt uit Hoornaar. - Op het Donderdag 20 dezer te Schiebroek gehouden concours be haalde de gemengde zangvereeniging ,'t Rozeknopje" onder leiding van den heer N. Snijers in de Superieure af deeling met 375 punten een eersten prijs met lof der jury. Voorwaar een schitterende pres tatie, waarmede we directeur, bestuur en werkende leden hartelijk geluk wensen. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Zondag een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. R.K. Middenstandstentoonstelling. Donderdagavond hield de R.K. Mid denstandsbond een openbare vergade ring in de zaal van dhr. Joh. Smit, over de vestigingswet. In zijn openingswoord sprak dhr. J. Frederiks er zijn tevredenheid over uit dat de vergadering zoo druk be zocht was, een speciaal woord van welkom richtte hij aan het adres van den adviseur der Jonge Middenstand, alsmede aan de heeren Roestenberg en Grootswagers. Na een uitvoerige inleiding van dhr. Frederiks, ontspon zich een geani meerde gedachtenwisseling, waaraan vele aanwezigen deelnamen. Het was voor de aanwezigen een leerzame «avond die het begrip heeft doen postvatten dat de wet diep zal ingrijpen op het bedrijfsleven. De adviseur van de Jonge Midden stand sprak nog een propagandistisch woord tot toetreding bij de Jonge Middenstand. Met de gebruikelijke groet werd de vergadering onder dankzegging voor de geanimeerde be sprekingen gesloten. V Burgerwacht. Donderdag hield de Burgerwacht Kaatsheuvel een onderlinge schietwed strijd op de schietbaan aan den Horst. Geschoten werd met scherp op 100 me ter. De hoogste schutters waren: S. J. Pepping 56; G. Beulen 55; G. v. d. Ho ven 54; C. v. Mierlo 54; P. v. Nieuw- stadt 53; L. v. Cromvoirt 54; H. Mo lenschot 52; A. J. Braat 51; Chr. Voogd 50; A. P. Schoenmakers 50; F. Kolste- ren 50. R.K. Sport- en Wandelpark. Door de rijvereeniging Hyppos wordt Zondag a.s., 29 Augustus, met medewerking van de Rijvereeniging R. O. S. uit Loonopzand, een ruiter feest gegeven in het R.K. Sport- en Wandelpark alhier. Door den Geeste lijken Adviseur van Hyppos zal een toepasselijk openingswoord gesproken worden om half vier, waarna direct met de uitvoering van 't programma wordt begonnen. Gegeven wordt: Springcon cours (volgens de bepalingen van de Bond van Landelijke Ruiters N.C.B.) met verschillende hindernissen. Ring steken, Eierrace, Stoel-parade enz. Waar zoowel Hyppos als R. O. S. den laatsten tijd ernstig geoefend heb ben en op meerdere ruiterfeesten veel succes hadden, zullen de prestaties der beide vereenigingen ongetwijfeld veel belangstelling trekken. Koninginnedag 1937. Met medewerking der Eerw. Broe ders krijgt Kaatsheuvel Dinsdag a.s. weer een Koninginnedag, zooals de plaats dat vroeger gekend heeft. Om 10 uur 's morgens wordt begonnen met een vliegerwedstrijd voor de jongens van de St. Jansschool en om half twee volgen de jongens van de Bernardus- school. Per circulaire zal worden be kend gemaakt waar en wanneer de jongens bijeen komen en hoe de beoor deeling zal geschieden. Om half vijf wordt een kinder-op- tocht saamgesteld aan de St. Jans school, waaraan alle leerplichtige kin deren mogen deelnemen in groepen, versierde fietsen en glijers etc. Ook de meisjes doen aan dezen stoet mee, doch bewaarschool-kinderen kunnen, om het verband in den stoet te houden, niet deelnemen. De ouders worden vriende lijk verzocht hieraan te willen mede werken, daar bij herhaling reeds bleek, dat kinderen beneden den leerplicht leeftijd in doorsnee de route niet kun nen volgen. Zoowel voor den vliegerwedstrijd als voor de kinderoptocht worden prijzen uitgeloofd. De gelden daarvoor benoo- digd moeten nog verkregen worden uit een bloempjesverkoop, waarvoor B. en W. onzer gemeente reeds toestemming verleenden. De opbrengst komt uitslui tend aan de kinderen ten goede. Wij vertrouwen, dat dit een reden mag zijn, dat het publiek dezen bloem pjesdag met sympathie zal steunen. Om 7 uur 's avonds wordt een groot volksconcert gegeven door de verschil lende muziek- en zangvereenigingen al hier. Om 7 uur concerteert Apollo, om 8 uur het R.K. Mannenkoor Orova, om half negen de zangvereeniging Bel- Canto met dames-, mannen- en ge mengd koor, waarop om kwart over 9 de harmonie Euphonia het slotconcert geeft. Wij mogen de luisteraars er op wij zen, dat het geoorloofd is, wat speciaal bij de uitvoering der zangnummers van belang mag worden geacht, dichter bij de kiosk plaats te nemen, dan door ve len gemeend wordt. Het klinkerterrein rond de kiosk mag gerust als staan plaats gebruikt worden. De eisch van absolute stilte 'moet hierbij echter betracht worden. De medewerking van het publiek wordt ingeroepen om dit te bevorde ren. Vooral het hinderlijk rondloopen van kinderen moet worden voorkomen. Het is niet alleen de belangstellende luisteraars, doch tevens en vooral de executanten een voortdurende last. Verder wordt de medewerking van de geheele burgerij ingeroepen om door het uitsteken der vlaggen van zijn sympathie blijk te geven bij de viering van den 57ste verjaardag van onze ge ëerbiedigde Koningin Wilhelmina. Groote brand te Sevenum. De schade opruim ft00,UUO geschat. Een groote brand, welke in de Coöperatieve Handelsvereenigingen LandJjouwbank te bevenum heeft gewoed, heelt twee van de drie ge- nou wen der coöperatie inasch gelegd. Aangezien degerequireerde brand weercorpsen wegen gebrek aan water niets konden uitrichten, zijn zij tegen middernacht ingerukt. De plaatselij ke vrijwillige brandweerlieden heb- nen den geheele nacht het blus- schiuswerk voorgezet met tonnen water, die met vrachtauto's werden aangevoerd. Hierdoor was men in staat de meest bedreigde muurge deelten nat te houden, waardoor men erin gesiaagdis bet belangrijkste gebouw voor de coöperatie te be nouden. Het bedrijf wordt in hetgespaarde gebouw voortgezet. De handelsvereeuiging was tegen brand verzekerd bij deLimburgscben Land-en Tuinbouwbond.De schade wordt op meer dan/ÏUU.UUÜ geschat. De onbewaakte overweg. Auto gegrepen bij blootdorp; de chaujfeur omgekomen. Gistermiddag ca. 12.15 is op den onbewaakten overweg aan den Achterweg te Nootdorp een vrachtauto, bestuurd door den 23 jarige A. van R. te Papen drecht, komende uit Nootdorp, gegrepen door een uit de richiing Gouda komenden sneltrein. De auto werd vierhonderd meter meegesleurd, alvorens de trein tot staan was gebracht. De bestuurder werd op slag gedood. De auto is geheel vernield. De oorzaak van het droevig ongeluk is te wijten aan onoplettendheid van den bestuurder van den vrachtauto. Doodelijk ongeluk te Roosendaal. Woensdagmiddag ongeveer kwart over elf, had op den Boulevard te Roosendaal, nabij ae Burgerhoutsche straat een ernstig ongeval plaats, dat een kindje het leven kostte- De kleine een2'/2 jarig dochtertje van den famielie van A., wonende Boulevard was op enkele meters afstand van de woning op het trottoir aan het spelen en begaf zich op een gegeven moment plotseling op den rijweg. Op hetzelfde oogenblik werd de kleine gegrepen door een met een paard be spannen melkwagen van het ..Anker' die juist passeerde. Het kindje kwam onder den wagen terecht en kreeg de wielen over het lichaampje. Hevig bloedend werd het opgenomen en de ouderlijke woning binnen gedragen. Niets mocht evenwel meer helpen. Toen Dr. Scheeren. die vrijwel terstond ter plaatse arriveerde, kon hij niets doen dan de dood vaststellen- Men begrijpt de diepe smart en de verslagenheid die zich van ouders en omwonenden meester maakte. De voerman van de melkwagen v. d- Z-, was van het ongeval, waaraan hij toch geen schuld, zoo overstuur, dat hij geheel versuft en van streek moest naar huis gebracht worden. Desertie bij Sarrasani Vijf olifanten aan den rol Jenny, de mentor der olifanten van Sarrasani is gestorven, terwijl hel circus op weg was naar Rotterdam, waar het op «Dijkzicht« gisteren het gebruikelijke gewoel bracht. Wat de invloed van Jenny beteekende bleek, nu de oude olifant er niet meer was. Vijf olifanten, die aanvankelijk rustig van het station D. P. naar het aangrenzende gedeelte van het Land van Hoboken waren overgebracht, braken hier los en ondernamen een tocht op eigen houtje door den Maasstad. Drie dikhuiden liepen langs de omheining der tentenstad en braken tenslotte door de omheining. Dit drietal was spoedig gepakt, doch de beide anderen maakten een iangeren tocht- Aan de achterzijde braken zij door de afscheiding van het terrein der tentenstad heen en liepen den achteringang van de hoofdtent binnen waar zij tusschen het vele werkvolk, dat in de piste bezig was de toestellen in orde te brengen, groote verwarring slichtten Zonder evenwel veel materieele schade t* veroorzaken, kwamen zij de vooruitgang van de tent weer uit ver braken de barricade aan den voorkant en landden daarna in de Rochussenstraat aan, waar zijn hun grooten tocht pas goed aanvingen. Het ging vla 's Graven- dijkswal, Claes de Vrieselaan, Zwaer de Croonstraat, Vliegerstraat Heemraads singel, Hondiusstraat en Claes de Vriese laan. waar zij tenslotte door kornaks in samenwerking met de politie werden gepakt. De heele tocht welke anderhalf uur in beslag nam, werd in behoorlijken draf volbracht. In het tentenkamp heerschte den heelen avond een ónrustige stemming omdat de drie olifanten, die al eerder gepakt waren, steeds onrustig bleken, daar zij kennelijk den mentor Jenny misten. Persoonlijke ongelukken zijn bij de escapade der dikhuiden beperkt gebleven. De kornak Janlchow liep een rechterkuitbeenfractuur op en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. Verder zijn er eenige licht gewonden, die ter plaatse behandeld konden worden. Statenlid betrapt bij het wegnemen van visch. Op de vischafslag te IJmuiden is de vischlosser K. van S., lid van Provinciale Staten van Noord-Hol land voor de N.S.B., opheeterdaad betrapt bij het stelen van visch van den stoomtreiler Limburgia, Ym. 54, De politie heeft proces verbaal op- jjemaakt. Ernstige val. Gistermiddag is de 46 jarige ge huwde arbeider E. H wonende te Niebert, gemeente Marum, bij het verrichten van werkzaamheden in een kapschuur van een hoogte van lien meter gevallen en op een lee- men vloer terecht gekomen. De man brak een arm en eenige ribben en liep bovendien ernstige inwen dige kneuzingen op. Na voorloopig le zijn verbonden, is hij in ernstigen toestand naar het academisch zie kenhuis te Groningen overgebracht. Jongen onder de tram. Gistermiddag is een tienjarige jongen uil het Noord HollaDdsche plaatsje Hem, (nabij Hoorn), op liet Rokin te Amsterdam onder een motorwagen van lijn 11 geraakt en in ernstigen toestand opgenomen. Hij had een schedeibasisfractuur en een gebroken dijbeen opgeloopen en is in hoogstzorgwekkenden toe stand naar het Binnengasthuis ver voerd. De knaap wilde achter den stil- staanden tram de rails oversteken en lette daarbij niet op de van den anderen kant komenden tram met het gevolg, dat hij gegrepen werd. Van den bok gevallen en gedood. Gistermiddag is te 's-Gravenhage een jongetje van ongeveer 12 jaar door onbekende oorzaak van den bok van een met een paard be spannen wagen gevallen. Hij zat naast den bestuurder, den 20-jarigen H. L. van der N uit de Jacob Catsstraat aldaar en kreeg de beide linkerwielen over zijn hoofd. Het knaapje was op slag docd. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal tn de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheidlng onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. «Jw organlsne wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7