Plaatselijke Berichten. lermanBouher, ftalBouber| ant Peons, Harm Boda| LUXOR BIOSCOOP H.deBont-v.Hulten QRanJE VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BRIEVEN UIT WASPIK [aterdag 28 Augustus 1937 No. 69. De Echo van het Zuiden. Derde Blad Heerenkleediog naar maat in d8 BESTE Hollandsche film tot lieden vertoont DUSSEN. Tekst en muziek van LOUIS DAVIDS. EETHEN. GEERTRU1DENBERG. Herbenoemingen. Bij Kon. Besluit van 20 Augustus 037 zijn opnieuw benoemd tot urgemeester van Boxtel, F. W. van eek, en van Vlijmen G. R. van der En. Koninginne-verjaardag. A.s. Dinsdag herdenkt het geheele ederlandsche volk den 57sten ver- ardag onzer geëerbiedigde Koningin filhelmina, aan welks gebeurtenis (ij elders in dit nummer een arti- fcltje hebben gewijd. En al wordt het feit in onze ge beente niet herdacht op 31 Aug., ich vertrouwen wij dat van alle loningen dien dag de driekleur zal lapperen. Laat ieder nu toch zich die kleine oeite geven om getuigenis af te ggen van zijne gezindheid voor't uis van Oranje. Bij de laatste burgemeesterfeesten, j de huwelijksfeesten van het inselijk Paar hebben we gezien, >e Waalwijk vlaggen kan, aan ;en huis ontbrak de driekleur ten we daarvan een gewoonte aken bij nationale feesten. j)us a.s. Dinsdag de vlag uit, overal. Waalwijks Belang. Naar wij vernemen heeft het estuur van Waalwijks Belang be oten de afwerking van't program- a der feestelijkheden van 't 30jarig «staan der vereeniging te bepalen Zondag 12 September a.s. De bedoeling is dat hetprogramma in geheel wordt afgewerkt, zooals »t voor Zondag 15 Augustus was )gezet, n.l. concert, balchampêtre vuurwerk. Bij gunstig weer staat ons dus g een mooie feestdag te wachten. Üok kwam in behandeling de estie «autotocht voor ouden van gen«. Het bestuur van W. B. zal chten een comité in onze ge- eente te formeeren, dat deze aan- legenheid verder zal uitwerken. LOOIERIJ-SCHEIKUNDE. Het congres der Looierij-Scheikun- igen wordt dit jaar gehouden te Ko- enhagen, van 30 Aug. tot en met 1 ept. a.s. Van het Rijksproefstation voor de :derindustrie alhier zullen Ir. van der vaerden en Ir. C. v. d. Hoeven dit Dngres bijwonen en (de eerste per K. M.) naar Kopenhagen vertrekken. Ook de leeraar-looimeester, de heer iermondt zal dit congres bezoeken.. Aan dit congres is o.m. verbonden n excursie naar een extract-fabriek. IJKSVAKSCHOOL VOOR LEER- OOÏERS EN SCHOENMAKERS. Voor den nieuwen cursus der Rijks- akschool hebben tot nu toe ingeschre- n de navolgende nieuwe leerlingen: Voor de Looierij-afdeeling 7 leer- ngen. Voor de Schoenmakerij-afdeeling Bo- :nwerk 9 leerlingen, waaronder 1 ongaar. Voor de Schoenmakerij-afdeeling nderwerk, 7 leerlingen, waaronder 1 uitscher. Met verschillenden is men nog in on- rhandeling. OVERPLAATSING. De Eerw. Zuster Geertruida, hoofd ?r R.K. Meisjesschool van de Eerw. usters Dochters van O.L.V. van 't H. art in de St. Antoniusparochie, alhier, overgeplaatst naar Tilburg (Broek- oven). In haar plaats is tot hoofd aan bo- engenoemde school benoemd de Eerw. uster Maria Agnes uit Overloon. „TROUW AAN ORANJE". De Oranjevereeniging ,,Trouw aan )ranje" in de St. Antonius-parochie al- er, hield Maandagavond een verga- ering in café ,,De Lindeboom". In deze vergadering werd besloten e verjaardag van H. M. de Koningin vieren op Zaterdag 4 Sept. a.s. Het programma hiervoor werd als olgt vastgesteld: 9 uur Tractatie der bewaarschool- inderen in de school. 3 uur Kinderoptocht. De opstelling iervan geschiedt op de bekende plaats a de 2e Zeine, terwijl de stoet opge- Jisterd wordt door de harmonie St. ?n. 4 uur Kinderspelen. Deze hebben laats op het Hercules-terrein, 2e Zei- e Oost. Prijsuitreiking in de school der •erw. Zusters. 8 uur Groot Oranjebal in ,.De Linde- n". .ivens zal een loterij gehouden wor- waarvan de trekking des avonds ,.De Lindeboom" zal plaats vinden. DISTRICTSDAG JONGE WACHT. De Jonge Wacht, district Waalwijk, [ganiseert morgen een Districtsdag het Sportpark te Kaatsheuvel, waar- f.n door circa 180 jongens wordt deel- fnomen. [Het programma vermeldt o.m.: groot rreinspel voor alle deelnemers. >chtig Lof, diverse wedstrijden, enz. Deze districtsdag zal niet voor het publiek toegankelijk zijn. Ongeval. Toen de heer Jos. P. Woensdag omstreeks half tien per rijwiel huis waarts reed, raakte hij met zijn wiel tusschen de tramrails, schoot toen met z'n trapper langs den trottoir band en viel over z'n fiets heen op het trottoir, waar hij bewusteloos bleef liggen. Spoedig was hulp aanwezig en werd Dr.Langemeijergewaarschuwd die direct ter plaatse was en hem per auto naar huis vervoerde. De val was nogal ernstig aange komen, n.l. bloedende wonden, eenige tanden uit den mond geval len enz. Naar wij vernemen is de toestand thans goed. ONGEVAL. Gisterenmiddag, omstreeks 12 uur had de arbeider V., werkzaam bij de firma Gragtmans Wiesman alhier, het ongeluk met zijn hand tusschen een luik bekneld te raken, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekwetst. Nadat door Dr. Langemeijer genees kundige hulp was verleend, werd de getroffene naar huis vervoerd. Aanrijding. Het zoontje van den heer M. in de Besoijenschestraat kwam Woens dagmiddag in botsing met een auto, het liep tegen een der koplampen aan en kreeg een ernstige hoofd wonde. Gelukkig kon de chauffeur nog zoo manoevreeren, dat de kleine niet onder de wielen kwam INGEREKEND. Plaatsten wij in ons nummer van 21 Juli 1.1. een waarschuwing voor een op lichter, die boenwas van minder gun stige kwaliteiten aan den man trachtte te brengen, naar wij vernemen is het thans aan de Kon. Marechaussee alhier gelukt, dezen perron in te rekenen. Het bleek een zekere P. uit Breda te zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen, omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een dynamo, een 'blauwe ceintuur, een lederen portemonnaie. komen vanaf heden in de m Vereenigingen van huiseigenaren Vergadering der besturen der verschillende plaatselijke vereeni gingen van huiseigenaren in «Cen trak te 's Bosch, op Donderdag 26 Augustus. Alvorens de vergadering werd geopend wees de voorzitter de heer Bulkens uit den Bosch op de nood zakelijkheid van vereeniging met het oog op hetgeen in de toekomst «in de luchk hing. Kan en zal uw brandassurantie uwe schade betalen? Onmogelijk zoo zeide hij. Tracht met behulp van de regeering te zamen te bereiken wat in Duitsch- land reeds wet is: bescherming van uw eigendommen tegen luchtaan vallen. Wat hiervan vóór 5 jaren werd geschreven en gesproken was toen belachelijk, thans niet meer. Bij onzen buur zijn zelfs de vrouwen al onderwezen wat te doen ten tijde van aanvallen uit de lucht om huis en erf en kinderen te bescher men, bij afwezigheid der gezins hoofden. Daarna opent ten 5 uur de voorzitter de vergadering en drukt den wensch uit dat heden de ver eeniging definitief zal worden op gericht en tegelijk het orgaan. Ruim drie uur wordt besteed aan de statuten, huishoudelijke reglementen en orgaan. Mr. Pastoors uit Tilburg vooral wist eene schei ding tusschen deze twee te houden en tot aan het einde alle punten deskundig te toetsen aan de Ned. wet en de eischen van het ver- eenigingsleven. Daarna kwam het tot definitieve stichting van eene algemeene ver eeniging voor 't Zuiden. Het besluit tot het uitgeven van een maandblad, eveneens met al gemeene stemmen aangenomen, oogsite groote belangstelling. Tenslotte wordt besloten goed te keuren het voorstel destijds aange. nomen door de »contact.commissie«. om in de toekomst actie te voeren zooveel mogelijk in de hieronder— staande volgorde: le. Verlaging rente oude hypo theken. 2e. Gemeentelijke belastingen. 3e. Inning huren van werkloo- zen. 4e. Het tegengaan door bepa lingen van het Rijk van overmatig bouwen. Het hoofdbestuur bestaat uit 5 leden, n.l. 2 uit den Bosch, 1 uit Tilburg, 1 uit Waalwijk (Henri Aarts) en 1 uit Venlo. De vereeniging heet Zuid-Ned. Bond van Huiseigenaren en 't or gaan dat geslicht is: »De Huiseige naar. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. VERKEERSVEILIGHEID VAN VRACHTAUTO'S. Vrijdag van de volgende week komt opnieuw een auto in Waalwijk, teneinde de vrachtauto's te contro leeren op verkeersveiligheid en be drijfszekerheid. Het denkbeeld van den Bond van Bedrijfsaulohouders in Nederland, om in samenwerking met het We tenschappelijk Bedrijfsauto Instituut controle mogelijk te maken op den toestand van motorrijtuigen, zoowel met het oog op de verkeersveiligheid als de bedrijfszekeheid. heeft in de practijk zijn juistheid bewezen. Controle is noodig. Dat is een ervaring, die talloos vele bedrijfs autohouders hebben opgedaan. Zij is nuttig, omdal kostbare reparaties in een nabije toekomst vermeden kunnen worden. De technische controle wordt in steeds meer landen uitgevoerd. De F.l.T.C. A„ de internationale federatie van bedrijfsautohouders- bonden in de verschillende landen, heelt de noodzakelijkheid van tech nische controle ter verhooging van de verkeersveiligheid en bedrijfs zekerheid voor het wegtransport erkend en zal die zooveel mogenlijk bevorderen. DeF. I T C. A verbindt daaraan de voorwaarde dat Je controle dient te geschieden door een neutrale instantie. Zij moet dus niet plaats hebben door of vanwege de gebrui kers, die belang hebben bij goed keuring, noch door den Staat of eenig overheid, omdat die belang hebben, althans kunnen hebben bij zaken, die weliswaar indirect ver band houden met het autotransport, doch waarvoor beter afzonderlijke voorschriften kunnen worden gege ven. De internationale organisatie wenscht een internationaal en onaf hankelijk instituut, dat in geen enkel opzicht betrokken mag zijn bij den handel in of het gebruik van automobielen. De B. B. N. is ten deze al voor gegaan door de onderwerpelijke controle op te dragen aan het W. B, I., dat werkt volgens de regie menten van het Bureau Veritas te Parijs en daardoor geheel aan de gestelde voorwaarden voldoet. Dat de bedrijfsautohouders vertrouwen stellen in deze neutrale controle blijkt overvloedig uit het groote aantal wagens, dat voor onderzoek wordt aangeboden. Voor de tweede maal komt een contrólewagen in Waalwijk, en wel op Vrijdag 3 September a.s. Hotel P. W. H. Verwiel, Markt. Iedere bedrijfsautohouder, die wil medewerken aan de verkeersveilig heid en daarbij het belang van zijn bedrijf verstaat, stuurt zijn wagens ter controle. BIOSCOOP THEATER «MUSIS SACRUM« „De Tocht naar deStratosfeer" „Van Kwaad tot Erger." Musis Sacrum vertoond deze week een programma, dat in het teeken staat van den Lach. Als eerste hoofdnummer loopt «De Tocht naar de Stratosfeer» een dol komische filmcomedie, waarin een troepje schavuiten op zoek zijn naar nieuwe avonturen en uiteinde lijk in de stratosfeer terecht komen. Dat een en ander natuurlijk niet eenvoudig en tot vele komische verwikkelingen aanleiding geeft laat zich indenken. De hoofdrolvertol kers Jack Benny, Ted Healy. Una Merkel en last not least Nat Pend leton slaan er borg voor, dat hier een product wordt vertoond met vaart, tempo, sensatie en vooral vele oerkomische-scènes. Het tweede hoofdnummer «Van kwaad tot erger» brengt de twee gezonde grappenmakers Stan Laurel en Oliver Hardy op allerlei om wegen Zij komen terecht bij een hevig jaloerschen Franschen schilder waarmede Hardy moet duelleeren. Dronken worden beide heeren aan des schilders adres bezorgd. Dan begint de ellende. Tenslotte wordt Oliver Hardy met een koekepan op zijn schedel gemept. Dan is er een bloedtransfusie noodig, waarbij Laurel moet bloeden. Er wordt hem teveel van dat levensvocht af- getapt, zoodat Hardy op zijn beurt met zijn bloed moet aansterken wat Laurel verloor. Dan voltrekt zich tegelijk 't wonder, dat Laurel Hardy en Hardy Laurel wordt. Een da verende film. die inderdaad lach orkanen verwekt. Musis geeft deze week een pro gramma, dat U alle zorgen doet vergeten, hetgeen in dezen tijd zeer veel waard is I LUXOR-BIOSCOOP. „ORANJE HEIN" Een Nederlandsche film. Op filmgebied staat Waalwijk momenteel weer iets zeer bijzonders te wachten. De directie van de Luxoi-Bioscoop is er nl. in geslaagd voor Waalwijk de echt Nederland sche film «Oranje Hein« te eu- gageeren. «Oranje Hein« is een typisch Hollandsche film, die zich afspeelt in de oude bekende Amsterdamsche Jordaan, de buurt van de bekende volkstypen, die daar in een wereld stad een onderling dorpsleventje leiden. Dwars door de woeligheid van dit bestaan sprankeltdevolkshumor, die zicji uit bij de ruzie'tjes en de grappen en in de bijnamen, die alle persoonlijkheden zoo treffend typeeren. «Oranje Hein«, die in z'n duistere pothuisje het scheeve schoeisel van heel de buurt verzoolt, schatert heel den dag ziju grollen uit en laat zijn oud-vaderlandsche liederen de straat inschallen. «Oranje Hein« is het die in z'n buurt de gezelligheid brengt in tegenstelling met Thijs van den Spil. Thijs is in wezen niet slecht, maar een slappeling, die tot wangedrag is vervallen en het geluk van zijn gezin vernietigd heeft. Hij is een drinker. Het is Hein echter die er in slaagt Thijs weer op het rechte pad terug te voeren en hem weer met zijn familie in vrede te brengen. In deze hereeniging ligt het geluk van de familie en de buurt laat zich niet onbetuigd en viert deze hereeniging op uitbundige wijze. Talrijke populaire liedjes worden in dezen film weer ten gehoore gebracht, waarbij Oranje Hein, welke rol uitstekend bezet is in den per soon van Herman Bouber, het leeuwendeel voor zijn rekening neemt. Het is zeer zeker een film om nu eens echt van te genieten en ongetwijfeld zullen velen van de gelegenheid weer eens gebruik wil len maken een echte Hollandsche film te zien. Tijdig plaatsbespreken is daarom dringend aanbevolen. Ook het bij program ma is zooals steeds prima verzorgd. UIT DEN BOSCH. De Zoete Lieve Vrouwe van den Bosch. Onder de georganiseerde RK. veld wachters in Noord Brabant is een actie ingeleid fot het deelnemen in de toe komst te beginnen 1938van de katholieke veldwachters in de provincie aan den Plechtigen Openbaren Omgang in Juli van ieder iaar ter eere der Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch- Federatie R.K. Vrouwenbonden. Als bekend zal in de vergadering van Sept. a.s., te houden te Utrecht, de presidente der Federatie van R.K Vrouwenbonden dezefunctie neerleggen en zal een nieuwe presidente worden gekozen. Als candidate in de vacature Mevr. Steenberghe Engeringh wordtgenoemd Mevr. van Olabbeee - van Ginneken, presidente der afdeeling Utrecht. Paardensport Het hoofdbestuur van de Nationale Vereeniging tot bevordering van de Paardenfokkerij voorzitter de heer H- A- van Beuningen organiseert te 's Hertogenbosch op 2 en 3 September a.s. een Jubileumtentoonstelling aan de veemarkthallen. Aan deze tentoonstelling welke Donderdag 2 Sept officieel door burgemeester van Lanschot zal worden geopend, zijn demonstaties verbonden Keuring word gehouden van hengsten merriën. Het concours— hippique be begint Vrijdag om een uur. H.M. de Koningin, Beschermvrouwe schonk twee groote zilveren medailles resp. voor de hengsten en merriën beiden met afstammelingen. Ook Prinses Juliana en Prins Bernhard schonken eereprijzen. j In den nacht van Maandag op Dinsdag j.l. heeft de 18-jarige zoon van de familie Lensvelt alhier in alle stilte de ouderlijke woning ver laten en is sedert dien daarin nog niet teruggekeerd. Aangezien hij is heengegaan zonder medeneming van rijwiel of eenig geld en slechts is Waspik, 26 Augustus 1937. Geachte. Lezer Het is van de R.K. Middenstands- vereeniging zeer goed gezien om op den eersten dag der kermis een speldjes dag te organiseeren ten bate van de S. A. N. T.O.S. Zooals bekend is S. A.N.T.O.S. een instelling dezer vereeniging, welks streven wij zeer gaarne warm bij onze lezers aanbevelen. Immers, het betreft hier, zooals de af fiches vermelden, het verleenen van steun aan onbemiddelde standgenooten, wier gezinnen met de z.g. T. B. C. te kampen hebben. Mooier doel is dus nauwelijks denkbaar, want vooral ook door de nog steeds benauwender tijds omstandigheden, is een uitzending naar een der sanatoria voor velen onbetaal baar, en is hulp hier dus dringend noodig. Wij vertrouwen dan ook dat de dames-verkoopsters voldoende voorraad zullen nemen, want ons dunkt, dat ze haar speldjes spoedig allemaal kwijt zullen zijn. Een S A. N. T. O. S.— speldje siert den kermisvierder in elk geval mooier dan een broche van „de kop van Jut" en het is heusch niet zoo'n krachtpatserij als het laatste Allen dus a s. Zondag getooid met een S.A.N.T.O.S.— embleem. Over den Middenstand gesproken, deze vereeniging stelt momenteel ook pogin gen in het werk om te komen tot op richting eener handels- en vakcursus, zulks in verband met de nieuwe wet op de vestigingseischen. Niet iedereen zal in de toekomst zoo maar een zaak kunnen beginnen of overnemen, en deze cursus is dan bedoeld, om gegadigden klaar te stoomen, om aan de minimum- eischen te kunnen voldoen. Naar men ons mededeelt zijn er al verschillende aanvragers, en wij zouden onze Lezers, wier zoon of dochter, later een zaak willen bezitten, aanraden, zich om verdere inlichtingen tot het bestuur te wenden. En dit waarlijk niet alleen omdat de wet het eischt! Nog maar al te vaak. en al te roekeloos, worden soms zaken begonnen, zonder de minste vak- en handelskennis. Niet alleen loopt dit gewoonlijk op een mislukking uit, maar de bonafide winkeliers worden hierdoor vaak zeer in hun bedrijf be nadeeld. De neringdoende middenstand moet dus a. h. w. tegen zich zelf be schermd worden, hetwelk men nu door de gestelde eischen hoopt te bereiken. Per saldo zullen toch alleen die zaken menschen zich kunnen handhaven, welke het niet aan gedegen kennis ontbreekt. Al de anderen zullen in hun zaak geen Ievensbestaan kunnen vinden, en weer even roekeloos verdwijnen, als ze ge komen waren. Middenstanders-moppe raars, bekijk het eens uit dezen hoek. De toestanden veranderen, en de bakens moeten, navenant 't getij, verzet worden. Men denkt er verder schijnbaar ook over in „Den Bond van Huiseigenaren", waar men thans bezig is om te komen tot een z.g. Zuidelijken Bond, d. w. z, een algemeenen bond voor de Zuidelijke Provincies, Hierover heeft vorige week een spreker het woord gevoerd in de Harmoniezaal, en deze week had een vergadering voor de omliggende ge meenten plaats te Waalwijk. De redenen, welke tot deze oprichting nopen, kan men lezen in ons blad van f,1. Woens dag, waarin een verslag der Waalwijk- sche vergadering werd afgedrukt. Met de belangen der Huiseigenaren wordt in Den Haag blijkbaar zoo weinig rekening gehouden, dat allen het nut en de noodzakelijkheid ervan inzagen, en wij meenen dat in de afdeeling Waspik in de paar jaren van haar bestaan al veel goeds is tot stand gebracht, ook. al blijkt dit niet altijd zoo direct naar buiten. In den loop der maand September zal de ex-wereldkampioen Springer een simultaan damavond geven in Hotel Roovers— Montens. Gezien het aantal beoefenaars, welke deze sport hier tegenwoordig telt, is het spelen tegen zulk een kampioen een evenement, en wij verwachten dan ook, zelfs van niet- dammers en nlet-inwoners een zeer groote belangstelling. De juiste datum zal nog nader worden bepaald en ge publiceerd. We staan thans voot Waspiksche kermis 1937. Wat het worden zal, we weten het niet. We hopen van plezierig, gezellig, amusant. De hoofdschotel zal, naast de diverse bals en cabarets, ook dit jaar weer bestaan in de vanouds befaamde matinée's in Hotel Roovers - Monters, waar het Duo Tim ons zal vermaken, en in de Harmoniezaal waar Tholen en van Lier zullen optreden. Van het op treden der harmonie zelf hooren of zien we den laatsten tijd bitter weinig. Zelfs het bekende concert op den Zondag voor kermis is dit jaar achterwege ge bleven. Is de fut er dan heelemaal uit Laten we dan onze mooie kiosk, welke speciaal voor publieke volksconcerten geplaatst is, maar liever ömbouwen in een groote radio luidspreker. Een har monie is er toch niet alleen voor een winkelweek op te luister°n, en men denke san de subsidie voor wat hoort toch wat? Intusschen, men overwege dit later maar eens, vandaag wenschen wij U allen drie genoeglijke en pretlige kermisdagen! ADEPT. gekleed in overall met jasje, ver moed men dat hem een ernstig ongeluk is overkomen. De ouders en familieleden ver- keeren in de grootste onzekerheid en onrust, hetgeen zich laat begrij pen. Eenig denkbare aanleiding tot dit geheimzinnig verdwijnen is niet voorgevallen, daar alles zijn nor malen loop heeft gehad, zoowel in als buiten de ouderlijke woning. Ook op zijn werk in Riamsdonkis niets bijzonders aan hem bespeurd. Het onderzoek is in vollen gang. De heer J. de Wit heeft als voorzitter der R.K.V.V. Duss. Boys zijn ontslag ingediend. Van de op richting af is de heer de Wit be stuurslid geweest en de laatste acht jaren heelt hij den voorzittershamer gehanteerd. Ook de heer J. Jongbloets heeft zijn ontslag als vice-voorzitter in gediend. Naar we vernemen zal de geheele vereeniging gereorganiseerd worden. Openbare vergadering van den raad der gemeente Eethen op Maan dag 30 Augustus 1937 des voormid dags om 10.30 uur (z.t.) Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeen, terekening 1936. Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd gaat Piet Weerelts met ingang van 1 Sep tember a.s. met eervol ontslag den gemeentedienst verlaten. Hiermede wordt een dienstverband van circa 34 jaar van een verdienstelijk ge» meentebeambte beëindigd Naast zijn hoofdbetrekking van meter- opnemer en incasseerder bij het gemeentelijk electriciteits—bedrijf, waarin hij over een tijdvak van circa 10 jaar ook als gasbereider werk zaam was, behoorden tevens tot zijn veelomvattende taak die van nacht waker, omroeper, verzorger van de straatverlichting, gemeentewerkman en wateropnemer bij de Rijkswa. terstaat. Met ijver, nauwgezetheid, toewij ding en nooit verflauwende plichts betrachting heeft hij steeds al deze functies vervuld. Thans is de dag van zijn heengaan uit den gemeente dienst aangebroken. Wij allen zullen Piet, die als het ware met de gemeente was vereen zelvigd, noode zien vertrekken. Naast een woord van dank voor alles wat hij in het belang der ge meenschap heeft gedaan, moge hier den wensch worden uitgesproken dat hij nog vele jaren in de beste gezondheid van zijn welverdiende rust moge genieten. Tot wateropnemer bij de Rijks waterstaat is in de plaats van P. Weerelts benoemd onze stadgenoot J. P. Dolk. ^-Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 27 Augustur 1937 des nam. 8 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1 Voorloopige vaststelling van le de rekening van het G.E.B.; 2e de rekening van 't grondbedrijf en 3e de gemeenterekening dienst 1936. 2 Voorstel tot conversie van eenige geldleeningen. 3 Ingekomen stukken. Bij V. in de Julianastraat alhier sprong tot nog toe onbekende oorzaak plotseling een buta-gasketel uit elkaar waarna brand in de keuken ontstond, ijlings toege schoten hulp der buren was spoedig, mede doordat de ontploffing een ontzettende knal veroorzaakte, aanwezig die met behulp van emmers water en kleeren de vlam men wist te dooven. Echter kon niet voorkomen worden dat de gordijnen en eenige kleedingstukken verbrandden. Verzekering dekt de schade. Het programma van defeeste- lijkheden op Koninginnedag a.s. in deze gemeente is vastgesteld. Wij laten het hieronder volgen 7 uur voorm. Reveille door de harmonie Apollo8 uur luiden der klokken; 9,30 uur kinderoptocht met versierde wagens en fietsen. Enkele prijzen hiervoor zullen worden uitgedeeld, welke door de redactie van het plaatselijk blad «De Dongebode« zijn aangeboden. 10 uur autotocht ouden van dagen. Vertrokken wordt op 't Marktplein. Om 12 uur luiden der klokken, terwijl dan tevens een groot aantal postduiven zullen worden losge laten. Van 1 5 uur worden kinder spelen gehouden waarbij de har monie Apollo haar medewerking zal verleenen. Om 6 uur volgt een voetbalwedstrijd tusschen S.N.P. en de Madesche Boijs. Van 8—10 uur xTTTX/T* Ten cr\

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9