BINNENLAND. BUITENLAND, v RAAMSDONK. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" KAATSHEUVEL. WASPIK. Gemengd Nieuws. over de Binnenhaven door het muziekgezelschap Kunst na Arbeid en de gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje gegeven zou worden uitgesteld tot a.s. Donderdagavond. De tent zal voor deze gelegenheid feestelijk verlicht worden, terwijl de Binnenhaven bij gunstig weer door tal van vetpotjes prachtig verlicht zal zijn. De postduivenvereniging „De Lucht vaart", gevestigd in het café vanMej.Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Bij de oude duiven werd de eerste duif geconstateerd om 5.17.32 en de laatste prijswinnende duif om 6.35.6 en was de uitslag de volgende: Adr. Spierings 1, 2. Adr. Bakkeren 3, C. Rosenbrand 4, Gebr. van Onzenoort 5, J.de Jong 6, E. Haverhals 7 en A. de Jong 8. Eerste overduif J. Versteeg. Aangetoonde duiven Adr. Spierings en C. Rosenbrand. Voor de jonge duiven, waarbij de eerste geconstateerd werd om 5.13.15 en de laatste prijswinnende duif om 6.6.33 was de uitslag Adr. Spierings 1, 2, 5. E. Haverhals 3, J. Meter 4, 6 en H. van Campen 7. Eerste overduif Gebr. van Onzenoort. Aangetoonde duiven Adr. Spierings en E. Haverhals. Voor de a.s. Zondag met oude en jonge duiven te houden wedvlucht vanaf Duffel zullen de duiven a.s. Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur in het clublokaal worden Inge- korfd. RAAMSDONKSVEER. De groole feest- en sportdag, ge organiseerd door de R.K. Voetbal veeeniging »de Veersche Boys«, bij gelegenheid van de viering van haar 2e lustrum, jl. Zondag gehouden, is dank zij het mooie weer boven verwachting geslaagd. Des morgens werd begonnen met een algemeene H. Communie der leden onder de H. Mis van zeven uur. Onder de Hoogmis hield de Wel- eerw. Heer Kapelaan Koopmans, uit Princenhage, adviseur van den Bredaschen voetbalbond een predi catie over de R.K. Sportbeweging, waarin spreker duidelijk liet uitko men het nut dezer beweging. Om ongeveer half twee namen de feestelijkheden reeds een aanvang en werd op het Heereplein een optocht samengesteld. Onder de begeesterende tonen van de Kon. Erk. Harmonie »de Eendrachtcc doortrok de stoet de voornaamste straten van Raamsdonksveer, Jie bestond uit de verschillende deel nemende vereenigingen, met zich voerende een groote schare 1) lang- stellenden. Aan het nieuwe sport terrein gekomen had allereerst de inzegening plaats, die verricht werd door den vorigen kapelaan van der Vaart, adviseur der Voetbalver. »Veersche Boys«. Tijdens de inze gening speelde te Harmonie »Aan U o Koning der Eeuwen«. Na de inzegening kon de oud adviseur niet nalaten, om nog een kort woord te spreken tot de feestvierende vereeniging, en tot allen die aan het welslagen van den Sportdag hebben medegewerkt. Onder hetspelen van een marsch verlieten allen het ter rein, behalve de junioren elf tallen, deze stelden zich dadelijk op, en de wedstrijd nam een aanvang Het elftal der blauwen liet vanat het begin reeds aanzien, dat zij beter spel leverde dan rood, wat den eindstand bewees, daar blauw met 2-0 zegevierde over rood. Na deze wedstrijd welke in het geheel een half uur duurde, kwam de R.K. Waalwijksche Gymnastiek vereeniging in het veld, waar zij werd toegesproken door het leest- comité, die hen een bloemenmand overhandigde, uit sympathie voor hunne welwillende medewerking aan dezen R.K. Sportdag. De ver richtingen waren in een woord schitterend, en vielen erg in den smaak van het groot aantal toe schouwers. Om circa half vier betraden eerst Zwaluw I uit Vught en daarna Veersche Boys I het terrein. Door de supportersclub werd aan de boys een lauwerkrans en een voetbal aangeboden met een korte toespraak van den voorzitter der supporters. Ook de aanvoerder van Zwaluw I huldigde de Veersche Boys uit naam zijner vereeniging en bood den aanvoerder der Veersche Boys een bloemenmand aan. De harmonie deed er het hare nog bij en speelde een »lang zullen zij leven«. De scheidsrechter Buijze uit Breda bracht de elftallen bij elkaar, den nieuwen adviseur kapelaan Bijnen stond gereed den aftrap te verrichten, de bal werd aan het rollen gebracht op het nieuwe terrein, wat thans aan alle eischen voldoet. We zien direct een overwicht der gasten, verschillende corners worden geno men op het doel der Boys, totdat eindelijk na een kwartier spelen uit een corner de gasten weten te doelpunten 0 1. Er volgt dan een insluiting der Boys, waar zij zich niet uit los weten te werken. De gasten weten het met rust tot 0-3 te brengen. Onder de pauze worden door de Waalwijksche Gymnastiek vereniging verschillende mooie oefeningen verricht, die er in wilden bij het publiek. Na de rust gaan de Veersche Boys uit een ander vaatje tappen, verschillende malen komen beide doelen in gevaar voor doelpunten De Boys krijgen den eersten corner te nemen, welke op niets uitloopt. Na het nemen van een corner op het Boys-doel, weten de gasten na een schermutseling voor het doel den stand op 04 te brengen. Dan wordt door de Boys een aanval ondernomen, die den linksbuiten in een doelpunt weet om te zetten, waarmee de stand 1—4 wordt. Na een kwartier spelen weet den zelfden speler der boys zich weer vrij te maken en brengt den stand op 2—4. Na nog enkele aanvallen van beide partijen komt het einde van dezen zoo goed geslaagdesport dag, welke een belangstelling mocht genieten van ruim 1500toeschouwers Burgemeester Moons van Raamsdonk naar Helmond. Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige berichten, •Als 't loopend vuur verspreidde zich Maandagavond door Raamsdonk en Raamsdonksveer de tijding dat burgemeester Moons als zoodanig door H M. de Koningin was benoemd te Helmond, met ingang van 15 September a.s. En al gunt men dezen energieken en sympathieken burgemeester gaar ne deze schitterende promotie, noode ziet men dezen werker, die in deze gemeente zooveel heeft tot stand gebracht, naar elders vertrekken. A. J. W. M. Moons werd geboren e Maarheeze 21 Maart 1890, was 1 jaren secretaris der gemeente Gemert, 1 jaren hoofdcommies ter secretarie te Eindhoven en werd 24 April 1918 benoemd tot burge meester van Raamsdonk. 19 jaren heeft hij zijn beste krachten gegeven om den bloei dezer gemeente te bevorderen en hare belangen op alle mogelijke wijzen voor te staan. Hij was een echt burgervader en een waar leider der vergadering van den gemeenteraad, die gerust aan vele anderen ten voorbeeld mag worden gesteld. Hij was door alle gezindten zeer gezien. Zijn eerste werk was de bestrijding van den woningnood en de verbe tering van de volkshuisvesting, hij legde nieuwe wegen aan, bouwde een schitterend raadhuis, zorgde voor industrie terreinen en behar tigde de waterschapsbelangen. Hij bezat een groote stuwkracht bij het tot stand brengen van werken, die hij achtte in 't belang der gemeente. Ook op ander terrein was hij werkzaam o.m. als bestuurslid der St. Vincentius-vereeniging en niette vergeten als pres. commissaris dei- Waterleiding—Maatschappij West- Brabant». Ook in deze functie ont plooide hij groote werkkracht en energie, ongeacht tegenwerking en verdachtmakingen somtijds. Met z'n takken van dienst als secretarie, politie enz. ging hij zeer prettig om en bekleedde voorts 't be- schermherrschap der harmonie. Hij was krachtig tegenstander van de splitsing der gemeente Raams donk-Raamsdonksveer, zooals die was bedoeld bij de voorgenomen samenvoeging van gemeenten. Wij geven hier slechts enkele punten uit het krachtig bewind van den sympathieken en energieken burgemeester Moons, voldoende om te begrijpen dat Raamsdonk zijn heengaan betreurt en Helmond van harte te feliciteeren is met zulk een burgemeester. Z'n werk werd gewaardeerd door H.M de Koningin die hem benoemde tot ridder in de orde van Oranje Nassau, door den Paus die hem raadsverslagen, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich op Waalwijksche en Langstraatsche Courant. de orde van den H. Gregorius den Groote toekende. Wij bieden burgemeester Moons onze hartelijke felicitaties bij zijn benoeming ais burgemeester van een mooie gemeente als Helmond en hopen dat hij er evenals te Raams donk veel zal kunnen bewerken in 't belang dier plaats. ST. JOACH1MSMOER. Zondag vergaderde de R.K. Voetbalvereeniging S.D.Z. (Blauw Wit) alhier in de zaal van M. Maas. Na de gebruikelijke opening en goedkeuring der voorgelezen notulen volgde verkiezing van een nieuw bestuurslid wegens bedanken van .1 Verboven. Hiervoor werd gekozen de Heer A. Brabers. In de vacature der kascommissie werd gekozen de heer A. Leemput van Dongen. Verder werden er twee nieuwe leden gein- stalleerd en het elftal samengesteld voor het nieuwe seizoen. De verkie zing van een elftalcommissie zal geschieden door het aangewezen elf- al. Verbetering van hel ter-rein bleek noog noodig Nadat nog enkele punten van zuiver huishoudelijken aard waren afgedaan sluot de voor zitter deze vergadering, teneinde de eden in staat te stellen naar de wedstrijden in het R K. Sportpark ^oord te Tilburg te gaan zien. Zondag 29 Augustus had op de banen van het Kruisbooggezel schap Onderlinge Vriendschap alhier de tweede bekerwedstrijd plaats tusschen de zestallen Willem Teil uit Berkdijk en Onderliuge Vriend schap. Was den stand na den eersten wedstrijd 223 punten voor Berkdijk tegen 217 voor de Moer, nu was de 215 punten voor het zestal van Willem Teil tegen 232 punten van Onderlinge Vriendschap. Met in totaal 449 punten won Onderlinge Vriendschap ook dit jaar den beker, terwijl Willem Teil een totaal behaal de van 438 punten. De Voorzitter der combinatie maakte na afloop den uitslag hekend en wenschte Onderlinge Vriendschap geluk met het behaalde succes Hij dankte Willem Teil voor den eerlijken en vinnigen strijd en moedigde hen aan een volgend jaar revanche te nemen. Vervolgens werd bepaald dat het prijsschieten voor de leden der com binatie zou plaats hebben op 12 September op de banen van Onder lir.ge Vriendschap. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad te Vlijmen op Donder dag, 2Septemker 1937 de n m. ten 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de bijzondere lagere meisjesschool in wijk Vlijmen en in wijk Nieuwkuijk tot beschikbaarstel ling van gelden voor de amschaffing van nieuwe schoolbanken enz. met voorstel van Burgemeester en Wet houders. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan A. Vermeulen en C Kivits gedeeltelijke ontheffing te verleenen van hun aanslag in de hondenbelasting. 4. Machtiging aan Burgemeester en Wethouders tot het houden van verpachtingen en verhuringen van de landerijen der gemeente. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de winkelsluiting gedurende den zomertijd. 6. Verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's Bosch tot deelneming in het borgstelling fonds voor den Middenstand en tot het toekennen van den jaarlijksche bijdrage met voorstel van Burge meester en Wethouders. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvragen van vrijstelling van het onderwijs in lichamelijke oefening aan de O. L. School. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van de verordening op de heffing van leges ter secretarie. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hernieuwde vastslel- ling van de verordening op de heffing en invordering van schoolgelden. 1U. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van de bouwverordening. 11. Brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, ten geleide van een Koninklijk Besluit houdende voorstel tot verhooging van de be zoldiging van de ambtenaren ter Secretarie, met voorstel van Burge meester en Wethouders. 12 Benoeming van een hoofd der O.L.School met voordracht van Burgemeester en Wethoudeis in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol toekenning van eene vergoeding voor onderhoud van een rijwiel aan den controleur bij de werkverschafling. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van het subsidie aan de Bnrgelijke armbe sturen. 15. Aanbieding van de rekening van de Gemeente over 1936. 16. Aanbieding van de rekeningen van het Burgelijk Armdestuur af delingen Vlijmen en Nieuwkuijk over 1936. 17. Wijziging van begrooting 1937. Gisteravond werd, terwijl de be woners afwezig waren, ingebroken in den winkel der N V "E.D.A.H." Naar wij vernemen wordt een be drag van ongeveer f 10,— vermist. Hetis depolitie,niet mogen gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Wielrijders opgepast. Tijdens de kermisdagen zijn hier wederom verschillende fittings van rijwiellantaarns, door lange vingers meegenomen, zeer tot ongerief der wielrijders. Men zei dus gewaarschuwd! De Kermis. De kermis zit er weer op. Waspik heeft zich weer gedurende enkele da gen uit kunnen vieren en kunnen be komen van de vele moeilijkheden die de tegenwoordige tijd biedt Er kan echter gezegd worden, dat er op waardige wijze kermis gehouden is en de exploitanten van de talrijke ge legenheden zullen zeker geen ernstige redenen tot klagen hebben. Ook het vreemdelingenbezoek was zeer bedui dend. De caféhouders hebben weer goede zaken gedaan, al moet gezegd worden dat zij er wel iets voor over hebben gehad om de bezoekers tot zich te lok ken. Zoo trokken Tholen- en van Lier, die hun medewerking verleenden bij het matiné van de harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" in de Harmo niezaal een massale belangstelling. Op Koninginnedag werd in hotel Reo\ers een matiné gegeven door het bekende duo Ad en Timmy uit den Haag, dot evenzoo flinke belangstel ling trok, ook het Oranjebal in de harmoniezaal was druk bezocht. Resumeerend kunnen we zeggen dat de Waspiksche kermis bijzonder goed geslaagd is en dat Waspik in ja ren ook zoo'n kermis niet meer heeft meegemaakt. Rechtschen naderen Asturië. De nationalistische colonnes, die in de richting van Asturië opereei en en sinds de verovering van Santan der slechts met groote voorzichtig heid voorwaarts diongen, hebben gisteren plotseling een geweldigen sprong vooruit gedaan. Zij bevonden zich Dinsdagochtend op een afstand van slechts zes kilometers van de grens der pro vincie Asturië. Het lront volgt thans vrijwel het riviertje Nausa, dat in de zee mondt in de kleine haven Un- quera Bostelo. De rechtschen zijn San Vincente de ia Barquera reeds voorbij. ^Feestvreugde in stad en land. Met bijzondere opgewektheid, en in een blijde stemming, welke nog werd vergroot door het stralende zomersche weer, heeft Nederland gisteren Koninginnedag geviei d. Plechtig, met carillonklanken, die de ontwakende stad opriepen tot 't vieren van dit bij uitstek natioi.ale feest, begon de dag in de hoofdstad; met muzikale rondgangen, welke een luidruchtiger begin vormden, begon hij elders. Er volgden aubades,militaire pa rades, kleurige optochten, wieler wedstrijden, concours hippiques, en vooral: kinderfeesh n. Want de Koninginnedag is steeds in de voor naamste plaats ook geweesl een dag, waarop iedere stad en ieder dorp aan de jongste ingezetenen uren van ontspanning en vermaak, van on gedwongen jolijt bezorgt. Nog 120 Nederlanders verlaten Sjanghai. Bij het departement van Defensie is bericht binnengekomen van den commandant van Hr. Ms. »Van Galen» over de Nederlanders, die zich nog te Shanghai bevinden. De commandant deelt mede, dal heden 120 Nederlandsche onderdanen wor den geë vacueerd per s.e. aTjisaroe.» Het vervoer geschiedt per tender naar Woesoeng. Twee Nederlanders onder ontvoerde priesters. Onder de ontvoerde priesters, die bij den overval op het Fransche klooster der broeders Marislen zijn ontvoerd, bevinden zich oa. twee Nederlandsche Paters. De bandieten hebben twee geestelijken naar het hoofdkwartisr der Maiistsn gezon den om over den losprijs te onder handelen De Japansche autoriteiten deelen mee, dat zij een nfdeeling troepen naar de plaats van den overval hebben gezonden. Speciale zitting van België's parlement. De Belgische regeering zal den koning voorstellen, het parlement bijeen te roepen voor het houden van een speciale zitting. De Kamer zal vermoedelijk Dinsdag vergade ren en de Senaat Donderdag daar aanvolgende. Feitelijk zou de Kamer pas in November bijeen hebben moeten komen. De premier bracht den kabinets raad op de hoogte van verscheiden kwesties betreffende de Nationale Bank. In het parlement zal Van Zeeland een verklaring alleggen als antwoord op de tegen hem gevoerde lastercampagne. De regeering zal het parlement vragen haar houding goed te keu ren. Drie communisten ter dood veroordeeld. Het D. N. B. meldt uit Leipzig, dat de rijksrechtbank het verzoek om revisie van het vonnis tegen drie ter dood veroordeelde communisten, heeft afgewezen De veroordeelden hebben in Mei 1932 een aanslag op een nationaal-socialistische verga dering te Berlijn gedaan, waarbij een der aangevallenen werd gedood. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.3Ü uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur rep.litie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«, Vrijdagavond van 8 lot 10 uur inkorven duiven voor wedvlucht Duffel 80 K.M. «W.C.B. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Duffel. Vrijdag Luxor Bioscoop «Patrouillewagen 99«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, »De Charge der Lichte Biigade«. Brand aan boord van de Kota Agoeng. Het Nederlandsche motorvracht en passagierschip Kota Agoeng van den Botterdamschen Lloyd heelt draadloos geseind, dat er brand is uitgebroken in ruim vier. Het schip, dat op weg is van Botterdam naar Batavia en ook Makassar zal aandoen, bevond zich bij Minecoy, een klein eiland tusschen Aden en Colombo, op 600 mijl van laatsge noemde stad verwijderd. Het bran- dende ruim is onder stoom gezet. Het schip spoedt zich naar Colombo, waar het morgenavond wordt ver wacht. Een lading van acht ton dynamiet, welke zich in de kruit kamer van ruim vijf bevond, is veiligheidshalveover boord geworpen De Kota Agoeng, die een bruto- inhoud heeft van 7358 ton, is een van de nieuwe schepen van den Botterdamschen Lloyd. Het schip is in 1930 gebouwd op de scheeps werf van Wilton Fijenoord. Kapitein is de heer Hamersma.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7