H.deBont-v,Huiten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND. AGENDA'* Heerenkleeding naar maat DRUNEN. DUSSEN. Rechtzaken. Marktberichten, Verder ligt het in het voornemen zeer spoedig van Ypenburg in Noord- Oostelijke richting een nieuwen weg te maken, waardoor een snelle verbinding met Amsterdam, Haarlem en de duin streek tot stand zal worden gebracht. Als al deze en nog eenige andere werken gereed zijn, zal de Moerdijk- brug al het nut kunnen afwerpen, waar toe zij door haar ligging is voorbestemd en dank zij haar ruime afmetingen in staat is. Na de onthulling en bezichtiging van 't monument, trok het hooge gezelschap naar Rotterdam, waar verschillende bezienswaardigheden werden bekeken en waar des avonds aan boord van de „Sibajak" een diner werd aangeboden, waarbij de pers, die zich voor de tot standkoming van brug en monument zoo heeft beijverd, aldus de Msb., niet was genoodigd. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Burgerwacht. Op de banen van de Vrijwillige Burgerwacht aan de Galgenwiel, worden morgenochtend om halt elf interessante schietwedstrijden ge. houden. Deze wedstrijden zullen gaan tusschen de beste zestallen der secties Waalwijk (Centrum) St.Ant. Parochie, v.m. Besoijen en voorm. Baardwijk. Voor deze wedstrijden zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld o.a. huishoudelijke en luxe voorwerpen. Een bezoek aan deze wedstrijden kunnen wij zeer aanbevelen. Onze Rijksvakschool. Zooals wij onlangs meldden heeft de heer A. Stütz zijn ontslag ge vraagd als directeur der vakschool van de schoenindustrie in Pir- masens (D.) Tot zijn opvolger is benoemd de heer C. Hausserman, een oud.leer ling der Rijksvakschool voor Leer looiers en Schoenmakers te Waal wijk. Hij volgde den cursus" 1923~'24 alhier. Wel teekenend voor den goeden naam onzer school dat eerst een leeraar en thans een oud-leerling wordt benoemd tot directeur der Duitsche vakschool. BIOSCOPEN. THEATER „MUSIS SACRUM". „De Melodie uit 't Verleden". Een film van ontroerende schoonheid. Deze week geeft Musis Sacrum „De Melodie uit het Verleden' een film naar het motief van Sullivan's beken de lied „De Melodie uit het Verleden". Deze film die 'n dramatische en ro mantische speelfilm is van een ont roerende schoonheid valt op door de schitterende muziek, het sublieme spel en de sterk boeiende handeling. De film wekt aanvankelijk herinne ringen op aan de onvergetelijke film „De Witte Non" en behoeft voor deze dan ook niet onder te doen. „De Me lodie uit het Verleden" heeft echter op de Witte Non vóór, dat er eenige schit terende zangscenes in voor komen. Joh. Stuart en Mary Glynne vertol ken met Elisabeth Allen en Leslie Per- rins op verdienstelijke wijze de hoofd rollen. „De Melodie uit het Verleden" is een prachtige speelfilm, die wij warm kunnen aanbevelen te gaan zien. LUXOR BIOSCOOP. „Kazan triompheert". Deze sensationeele film is van een ge heel ander genre dan we gewend zijn en wel om het feit dat de hoofdrol erin gespeeld wordt door den intelligenten hond Kazan. In Wooltown worden den laatsten tijd veel schapen gestolen en doodge beten en vooral een zekere Brownel dringt voortdurend op scherpe maat regelen aan. De schuld van de dood- geheten schapen werpt Brownel op Kazan, alhoewel hij zelf een zeer ge vaarlijken hond Champo heeft, die echter de mindere van Kazan is. Op zekeren dag als Brownel zich in een hinderlaag gelegd heeft om Kazan neer te schieten, raakt hij in gevecht met den hond. Hij slaagt erin te ont komen maar laat zijn jas achter. In dezen jas wordt een brief gevonden, waaruit blijkt dat Champo de schapen doodde en hij zelf het hoofd was van een veedievenbende. Een schitterend sensationeel film werk een druk bezoek ten volle waard. „Vol Gas" Ook het tweede hoofdnummer is vol actie en sensatie. De rijke erfgenaam David Morton, slaagt erin aan de be spiedende blikken van zijn tantes en particulier detectieve te ontkomen in zijn auto, onderweg pikt hij een ken nis Mickey Daniels op, doch rijden een race-auto aan bestuurd door Gertrude Mc. Dowell. De race-wagen wordt niet beschadigd, doch Gertrude vertelt, dat haar broer, die ziek is, ermede aan de State Fair-race had willen deelnemen. David besluit nu dit baantje over te nemen, terwijl Mickey zijn mecanicien zal zijn. Op de renbaan wordt David echter door enkele rivalen heftig tegenge werkt, want hij mag in geen geval winnen. Alle moeilijkheden overwint David echter en hij wint. Als zij den prijs willen gaan halen ontdekken zij dat den kassier is neergeschoten en het geld verdwenen is. David achter volgt hen en na heftigen strijd weet hij het geld in handen te krijgen. Voor zijn moed wordt hij dan nog beloond door de liefde van Gertruide. Alles te samen een programma dat niemand mag missen. R.K. LEERGANGEN. Het zilveren jubileum der R.K. Leer gangen te Tilburg zal herdacht wor den op Zaterdag, 25 September. Mgr. A. F. Diepen zal te half elf een pontificale H. Mis opdragen in de St. Jozefkerk, terwijl om half drie een feestelijke bijeenkomst zal plaats heb ben in het Paleis-Raadhuis, hetwelk door het Gemeentebestuur daarvoor is aangeboden. Na afloop daarvan recepieert het Curatorium. Des avonds biedt hel Cu ratorium aan eenige genoodigden en aan zijn ongeveer 100 docenten een maaltijd aan in de zaal van het Con servatorium. Mgr. Dr. J. de Jong, Aartsbisschop van Utrecht, heeft bericht, dat Hij de bijeenkomst op het stadhuis zal hij wonen. DISTRICTSARBEIDSBEURS DEN BOSCH. I)e maand Augustus. In Brabant deden 118 gemeenten aan door 't Rijk gesubsidieerde werk-» verschaffing. Deze hadden totaal 0778 tewerkgestelden. Gemeenten met meer dan honderd tewerkgestelden zijn: Berghem 112, Deurne 139, Einho- ven 708, Helmond 566, 's Hertogen bosch 690, Oss 495, Roosendaal 1216, Rucphen 134, Tilburg 136 en Uden 135. Door 104 gemeenten in Brabant werd geldelijke ondersteuning ver leend krachtens de Rijkssteunregeling aan 11915 personen. Gemeenten met honderd of meer gesteunden zijn: Bergen op Zoom 423, Breda 1076, Boxtel 252, Eindhoven 1982, Etten en Leur 138, Geldrop 152, Gemert 121, Ginneken 198, Helmond 610, 's Her togenbosch 895, Hoeven 100, Loon op Zand 112, Oosterhout 433, Oss 325, Princenhage 169, Raamsdonk 113, Roosendaal 321, Rucphen 142, Tilburg 1460, Vught 105 en Zevenbergen 118. KATHOLIEKE ECONOMISCHE HOOGESCHOOL. Op Maandag 20 September, zal ten 4 uur de Rector-Magnificus, Prof. Mr. E. Gimbrère, het rectoraat der Katho lieke Economische Hoogeschool te Tilburg, overdragen aan zijn opvolger Prof. Dr. M. J. H. Cobbenhagen. Des morgens wordt ten half elf in de St. Jozefkerk ter opening van het cursusjaar 1937/1938 een plechtige H. Mis opgedragen door den Curator den ZeerEerwaarden Zeergeleerden Heer Dr. Th. v. d. Bom. Comité B. Steun. Het comité voor steun „B" is met een tweetal leden uitgebreid nl. H. Brok en J. de Man beide uit Elshout. Het comité is thans als volgt samengesteldWerkgeversorganisa tie H. Brok (N.C.B.), H. de Wijs, (Schoenfabrikant), M. van Halder, (Wethouder). M. van Oers, (R. K. W. V. Drunen), J. de Man (R.K.W.V. Elshout.) „De Echo" op concours. De Rijver. »De Echo» van Drunen en Elshout zal 19 September a. s. deelnemen aan't Concours hippique te Haren met achttallen dressuur en individueele dressuur. Secretaris Harmonie J. C. Tot secretaris der harmonie der Jongens Congregatie is benoemd de heer J. Thijssen alhier. Opdracht. Het metselwerk voor de te bouwen dokterswoning van Dr. Akkermans is opgedragen aan de fa. G. Merkx, alhier. In de hand gesneden. Bij het dorschën met de machine had de landbouwer C. Brok het ongeluk zich zoodanig in de hand te snijden, dat gerteeskundige hulp van Dr. Akkermans moest worden ingeroepen. Een mooi werk! Reeds eenigen tijd werd er geklaagd overden leelijken achtergrond van't nieuwe H. Hart Monument. Daar mede werd bedoeld t oude koetshuis. Pastoor Goossens heeft een af doend besluit genomen, het oude koetshuis zal worden gesloopt. Op de vrijkomende plaats wordt een plantsoen aangelegd. Verder de tuin in zal een nieuw gebouw worden opgetrokken met platdak. De uitvoering dezer werkzaam heden is opgedragen aan de firma's van Iersel en Snijders en Zn. Tooneelisten vergaderen! De tooneelclub der J.C. kwam in algemeene vergadering bijeen. Veel werd er besproken, doch met dat al heeft de heer J. Kuijs ont slag genomen als regisseur der ver- eeniging. Het beteekent een groot verlies voor de tooneelclub. Benoemd. Onze dorpsgenoot H. de Wit, werkzaam op de secretarie te Groes. beek is benoemd tot adjunct-com mies ter Prov. Griffie afd. Financiën te 's Bosch. De Motorclub op route. De motorclub »De Vroolijke Star ter» organiseert Zondag 19 Sept. a s. een groote gezelligheidsrit met on bekende bestemming. De start heeft plaats Zondag om 12 uur vanaf café P. Klerks. Werk stopgezet. In verband met de niet tijdig ver kregen vergunningen van het Ge meentebestuur zijn de werkzaam heden aan het Koetshuis tijdelijk stopgezet. Straatfilmpje. Ja, 't was een straatfilm in de ware zin des woords. Drunen beeft zijn eigenaardigheden, zijn tradities en zijn gewoonten. Drunen zonder bepaalde dingen of plaatsen zou ondenkbaar zijn. Een der belangrijkste punten, waar steeds sport e. a. belangrijke zaken worden besproken, is het hek van Willeke Brok tegenover de kerk. Een feit is, dat daar op bepaalde tijden, warm of koud, een groepje jongelui samenschoolt om de be langrijke zaken van hun club of hun eigen dingen te bespreken. Raakt iemand werkloos, wat in Drunen ook al geen nieuwtje is, dan zoekt hij dat punt op om eenige afleiding te vinden, hetzij door ge zellig praten, hetzij door het gade slaan van 't drukke verkeer op den weg op dit punt. Raakt iemand in de ongevallenwet en mag hij »den huis» uit dan is daar ook een plaats van welkome afwisseling en buurten. 's Avonds is 't steeds druk. 't Is alles iets, wat wij op den hoek van de Torenstraat niet kunnen wegdenken. Toen dan de houten heining van Willeke Brok teekenen begon te geven dat zij het binnen afzienbare tijd zou begeven, werd zij dooreen stevige ijzeren vervangen. Zij voelt wel kouder aan dan de houten, maar de belangstelling heeft er niet onder geleden en nog ontdekt men er op diverse tijden van den dag en vooral 's avonds groepjes jongelui. Maar dat door anderen daarop gespeculeerd wordt om met hun zaken te doen was ons nog niet bekend. 't Gebeurde deze week over dag, dat een tweetal jongelui rustig hun sporlpraatje hielden, toen plotseling een motor stopte, en de bestuurder op de lui toe kwam en ook een praatje met hun aanknoopte. 't Kwam ten slotte hierop neer, dat hij iemand zocht om koffie en thee te verkoopen tegen zooveel en zooveel provisie en of zij dit wilde doen een van beide, want zij waren immers toch Of de jongelui werkloos waren weten wij niet, maar wel zagen wij hun oogen grooter worden bij deze vraag van den laatst aangekomene. Wat in hun omging konden wij niet raden, maar wel gissen. 't Monster der werkloosheid, dat zoovele mannen in de kracht van hun leven ruïneerde en hun moede loos deed worden of hun ieder ding deed aangrijpen om toch maar eenig geld te kunnen verdienen, zal ook onze jongelui voor de oogen zijn gekomen. Die vreemdeling heeft hun natuur lijk al jaren werkloos aangezien. Hij kwam daarom naar hun toe om hun te gebruiken voor het aan de man brengen van zijn waren, Mis schien is het van hem ook een laatste poging geweest om zijn zaak van een wissen ondergang te redden en draaiende te houden 1 t Was alles in zeer koiten tijd, in enkele minuten gebeurd, maar het viel ons op, dat thans door alles en iedereen, bekend of onbekend, iemand die langs de weg staat voor een werklooze wordt aangezien, die wel een of ander baantje zal willen opknappen. 't Is zeer zeker een triest stukje film van 1937. HANK. De kermis te Hank is thans weer achter den rug. Deze heeft een prettig en kalm verloop gehad. In de verschil lende café's waar gelegenheid tot dan sen werd gegeven, was het vooral in de avonduren zeer druk. Steeds trekt de kermis meer menschen uit den omtrek naar hier, omdat bekend is dat men hier echt gezellig uit kan gaan. De zweefmolen, staande op het kermister rein heeft het ook niet aan belangstel ling ontbroken. Vooral de jeugd heeft zich daarin kostelijk vermaakt. Alles bij elkander een gezellige kermis, zon der wanklank. Het mond en klauwzeer ojider het vee breidt zich nog steeds uit. Bijna dagelijks doen zich nieuwe gevallen voor. De ziekte is gelukkig tot nog toe niet van kwaadaardigen aard. Verduistering. Voor het Bossche Hof verscheen in hooger beroep C. M. W„ notarisklerk te Geertruidenberg, die door de recht bank te Breda veroordeeld was tot zes maanden gevangenisstraf voor waardelijk, omdat hij op verschillende tijdstippen in het tijdvak van 1 Jan. 1935 tot 5 April 1937 te Geertruiden berg geldswaardige bedragen van de Geertruidenbergsche Bouwvereeniging, welke hij als secretaris-penningmees ter dier vereeniging onder zich had, had verduisterd. Het ging over 1080.-. De eisch luidde zes maanden ge vangenisstraf onvoorwaardelijk. Verdediger Mr. Scheefhals te Den Bosch pleitte mede op grond van ver- dachte's leeftijd om de straf die hij reeds had ondergaan, doordat bij nu geen notarisklerk meer is, een voor waardelijke veroordeeling. De rechtbank te Amsterdam eischte tegen zekeren H. Brunning aldaar zes maanden gevangenisstraf, wegens het werpen met steenen naar den auto van Ir. Mussert, den leider der N.S.B. op het Blauwe Zand aldaar, tijdens den verkie zingstijd. Mr. de Movianda hield een scherp plei dooi, en zeide dat Mussert een agent provocateur was, door in dien tijd in die buurt met een dergelijke auto te verschij nen, met een zweep te slaan, z'n chauf feur met een revolver te laten schieten enz. Uitspraak volgt over 14 dagen. Uitspraken Kantongerecht. De Kantonrechter wees o.m. de vol gende vonnissen: L. D. H., Waalwijk, nachtgerucht, ƒ5.boete; A. V., Kaatsheuvel, loo- pen over verboden grond 3.boete J. C. v. D., Heusden, geen richting ƒ3— boete; A. V., Sprang-Capelle, motorrijtuig laten staan, ƒ3.boete; Ca. Ja. L„ Waalwijk, rijwiel zonder licht, ƒ3— boete; A. L., Waalwijk, 2 personen op rijwiel 2.boete. Politierechter Den Bosch De politierechter wees o.m. de vol gende vonnissen: W. K., Waalwijk, misnahdeling 10.boete of 10 dagen hechtenis; L. v. S., Waalwijk, beleediging ambte naar in functie 10.boete of 5 da?V gen hechtenis. WAALWIJK. Van 10 tot en met 17 Sept. '37. Geboren Franciscus Maria, zv. M. J. A. van Dalen- de Jong Henrica Johanna, dv. A. P. Honibergen-Damen Ilendrika Petronella, dv. H. G. J. Brok-van Bavel Jacoba Leni, dv. W. P. Braspenning- Treffers. OverledenGeene. Huw. aangiften L. II. de Graaff, oud 35 jaren en Wa. Ja. van der Sanden, oud 24 jaren, beiden te Waalwijk A. A. van Baal, oud 33 jaren, wonende te Oosterhout en Ha. Ja. Wykmans, oud 28 jaren, wonende te Oosterhout W. Vos, oud 25 jaren en Aa. Goedhart, oud 21 jaren, beiden te Waalwijk J. van Kempen, oud 20 jaren wonende te Vlijmen en Cla. Aa. Maas, oud 20 jaren, wonende te Waalwijk. Gehuwd Geene. Ingekomen H. Welberg, van Goor Ja. La. Schou ten, van 's Bosch Ma. Doedijns, van Eethen Ha. Ja. Koppers, van De Wer ken A. de Bie, van Sprang-Capelle J. L. M. van Rooij, van Eindhoven Chra. F. Brok, van 's Bosch J. Fijne man, van Nijmegen Fra. Ca. Knepflé, van Hoogstraten. Vertrokken Ja. L. C. van Veldhoven naar Rosma len r J. Jung naar Lochem Ernst Pinto naar Tiel Fr. P. M. Trommels naar Heeswijk E. O. Lovengreen naar Apeldoorn Th. Fr. van Heek naar Lith Ja. W. J. Veltman naar Boxtel W. M. van Herwijnen naar Sprang-Capelle Ma. W. van Zeist naar Sprang-Capelle B. W. van Herwijnen naar Lichtenvoorde F. A. L. de Vaan en gezin naar Am sterdam P. A. Jooren naar Dordrecht Ja. Th. M. Vermeer naar Engelen J. A. Maaskant naar Geertruidenberg. DRUNEN. Geboren Joh. M. dv. J. v. Drunen-Hendriks Willi. Mar. dv. W. v. d. Wiel-vanNoort. Overleden J. v. Keulen/ 9 maanden. RAAMSDONK Van 4 tot en met 10 Sept. '37. Geboren Marinus, zv. Cornelis IJpelaar en An na M. Heijne Willij, dv. Hendrik Jac. Wuijten en Adriana Vos. Gehuwd Pieter Jac. Vermeer, oud 27 jaren en Jacoba P. M. Verschuuren, oud 29 jaren. Overleden Antonia A. van Boxel, oud een maand Willem van Raamsdonk, echtgen. van Cornelia D. van Mameren, oud 63 jaren Pietronella Franken, echtge. van Ar- noldus de Bont, oud 46 jaren. Waalwijk, 17 Sept. '37. Eieren 4'/2 cent. Biggen: f 15.f 19. VEILING DRUNEN. Tronperant 616 Oranje reinet 4 13 Notaris appel 512 Dirk appel 37 Wijn appel 28 Kop appel 411 Zoete appel 29 The Queen 48 Schrijvers 27 Div. val appel 26 Trionts 1023 Reuze Lebrun 511 Reuze de Merode 710 Knopeer 35 Haantjespeer 36 Bon Cretiën 811 Souvenir de Con gres 714 Maagdepeer 38 Willi ams 49 Signeur d'Esper 615 Napoleons 310 Stoofpeer 37 Druiven 1828 Pruimen 614 Snijboon 412 Spekboon 46 Wagenaars 48 Dubb. boon 412 Stokprinses 614 Stokprinses zonder draad 815 Rentegevers 713 Pronkboon 22.1/2 Boterboon 46 Peulen 812 Tomaten 46 Juin 35 Sjalotte 47 Roode kool 1—3 Witte kool 1—2.3/4 Gele kool 2—3.1/2 Groene kool 1.1/2—4.1/2 Waspeen 36 Wortelen 22.1/4 Knolraap 1.3/42 Prey 34 alles per kilogram. Bloemkool 1.1/212 Meloenen 416 Sla 1/2—2 Andijvie 1/2—1.1/2 Knolselderij 23.1/2 Rammenas 1 1.1/4 Perziken 1/23.1/2 Sinaas appel 1.1/22. alles per stuk Peen 2.1/2—3.1/2 Selderij 1/2—2 Kroten 12.1/4 alles per bos. Blocveiling: Pronkboonen 2,703,Prinsessen WAALWIJK. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios. coop «Kazan triomfeert^. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »De Melodie uit het Verleden«. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie mannen koor in Musis Sacrum. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. uèc otó'l

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10