Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. een dubbeltje BURGERLIJKE STAND. UIERKIYIAI1S BOEDEREH UW KRANT ,De Echo van het Zuiden. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. WASPIK. WASPIK. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. RAAMSDONK. IN DIT BLAD? I N D I T BLAD GRATIS. KAATSHEUVEL. Bij K I E 6 0 0 M VRIJHOEVE. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, dan krijgt U de nummers in September MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Heden Zaterdag zal nu op het SDO- terrein gespeeld worden WSCRWB. Volgende week Zaterdag krijgen wij dan SDOWSC op het RWB-terrein. De collecte welke gehouden werd bij den wedstrijd RWBSDO, viel niet te gen en wij vertrouwen dat hedenmiddag op het SDO-terrein ook weer flink zei geofferd worden voor het mooie doel de Jeugdcompetitic. SPRANG. N. E. O. Op het terrein van de voetbalclub NEO aan het Oosteinde alhier, zal Zaterdag middag de eindwedstrijd voor NEO 1 worden gespeeld voor den BVB tegen Sparta 1 uit Vrijhoeve-Capelle. S. D. O. Zaterdagmiddag speelt onze voetbal club SDO 1 een competitiewedstrijd voor den BVB tegen Sparta 1 uit Andel, op het terrein van SDO alhier. Donderdagavond speelde SDO 3 een competitiewedstrijd voor den BVB tegen Zandschel 2. Deze match eindigde in een 20 overwinning ,voor SDO 3. Voorzeker een mooie prestatie voor SDO 3. Zaterdagmiddag zal op het SDO- terrein alhier, een beslissingswedstrijd worden gespeeld voor de Waalwijksche Jeugdcompetitie tusschen de junioren elftallen van RWB en WSC. Aanvang van dezen match om 3 uur. I. V. C. B. Programma voor Zondag a.s. lste klas Z. Best VooruitSchijndel MuloVenlosche Boys WilhelminaSVB EendrachtKolping 2de klas TSV—DES ZwaluwSt. Michielsgestel ODI—BW Hercules VSV—SDOE SartoBladella 3de klas D. Uno AnimoWVB RKTVVRoda 3de klas E. SportersHEC SVDOSC SWVHVC Vlijm. BoysHercules CRITERIUM „DE WARANDE" TE OOSTERHOUT. Wij willen hier voor de laatste maal de aandacht voor onze lezers vragen voor 't Groot Internationaal Wielercriterium dat morgen te Oosterhout zal verreden wor den. Een keurcorps van renners zal aan dit criterium deelnemen. Van de amateurs noemen wij slechtsH. Anneese, P. Joo- sen, M. Gosen, V. Prince, J. Jansen, B. Haansbergen, C. v. Doornmalen, F. Pij nenburg, W. Jozee en v. a., Alhoewel dit slechts een greep is uit het deelnemende rennersmateriaal, ziet men er toch wel uit, dat slechts de besten aan den start verschijnen. Eveneens is dit het geval met de profs en onafhankelijken. Ook de renners, die in deze categorie inschreven, zijn allen dragers van bekende namen. Wij noemen slechts de Belgen Frans de Mondt, J. Loopmans, Frans van Hassel, Louis Deurloo en F. Dieters. Voorts de Hollanders: G. Schulte, van Amsterdam, G. v. d. Ruit, Middelkamp, Saarloos, v. Nek, Gommers, Gommans, C. Bronger enz., zooals men ziet dus een prachtcollectie renners. Het bestuur der stichting natuurbad „de Warande", kan dan ook gecompli menteerd worden met deze veldbczetting en het is een onomstootelijk feit, dat bij redelijk weer tienduizenden Zondag a.s. zullen aanschouwen een wielercriterium als nooit tevoren. LOON OP ZAND. Van 10 tot en met 16 Sept '37. Huw. aangiften A. Dankers, oud 25 jaren en Aa. van Lier, oud 31 jaren, beiden wonende al hier. Gehuwd C. Kroot, oud 26 jaren en Ma. van Daelen, oud 24 jaren, beiden wonende alhier J. Nieuwdorp, oud 29 jaren en Ja. van Wanrooij, oud 24 jaren, beiden wonende alhier. Geboren Marinus, zv. H. Dingemans en Ga. Dekkers Cornelis, zv. N. de Jong en Ja. Janssen Johanna, dv. A. Ploeg makers en Ja. van den Berg Johanna, dv. J. Hooijmaijers en Ha. Krijnen Johannes, zv. H. J. van Lier en Fra. Wijtvliet Francina, dv. J. Couwenberg en Aa. de Man Antonetta, dv. J. Pij nenburg en Eth. Dirks. Overleden Theodorus Ligtvoet, oud 56 jaren Antonetta Pijnenburg, oud een dag. Ingekomen P. de Bruin, van Nijmegen J. Hel ders, van Kerkrade F. Janssen, van Kerkrade P. Martens, van Schiedam J. Spitters, van Terheijden A. van Zaal, van Woubrugge Ja. Timmermans van Oisterwijk W. van Weegenberg, van Tilburg Chr. Kloonen, van Raams- donk P. Augustus, van Venlo P. Willems, van Deurne A. v. d. Broek, van Amsterdam Aa. Beekmans, van Oirschot A. Mansvelders, van Tilburg A. Janssens, van Tilburg Chr. Schouten, van Amsterdam M. Beulen en echtgenoote, van Maasniel P. van der Burg, van Loenen a.d. Vecht H. Lintsen, van Bemmel Ha. Zijlmans, van Dongen A. de Goeij, van Gouda C. van der Lee, van Boxtel Ja. de Graaf, van Veghel Ca. de Graaf, van Veghel C. Sluis, van Willige Langerak. Vertrokken: C. Zwaans met gezin naar 's Graven- hage Th. Hemmes naar Arcen H. van Akkeren naar Alkemade Ma. van Loosdrecht naar Engelen H. Ver- schuuren naar Made c.a. Wa. Haar- bosch, echtgen. van Joh. van Riel. met gezin naar Tilburg Jac. van Boxtel naar Tilburg Pa. Netten naar Zeven bergen M. de Kort naar Tilburg H. Giessen naar Doetinchem L. van der Meer naar Zoeterwoude J. Aerts met'gezin naar Amsterdam. GEERTRUIDENBERG. Geboren Johanna dv. A. C. v. d. Berk-Goossens Wilhelmina, dv. J. v. Beek-Heyne Cornelia Johanna, dv. M. E. Matheusen Johanna Consolata Maria, dv. J. J. van Dongen-Nuijten. Gehuwd Johannes van Rijn, 27 jaar en Cornelia A. Nederlof, 24 jaar Johannes van Strien, 21 jaar en Cornelia H. Meeldijk, 21 jaar. Overleden Antonius C. J. Wierx, echtgen. van M. J. de Wit, 46 jaar Petronella L. J. M. Sterkens, 5 jaar Johannes G. Nelis echtgen. van J. Snoeren, 43 jaar. Ingekomen: P. van Vugt, van Raamsdonk Maria H. L. Otten, van Tilburg Pieternella W. v. d. Pluijm, van Dussen Cornelia A. Norbart, van Maasbree Anlonette J. de Kroon, van Leiden Cornelia Ligt voet, van Raamsdonk Jacoba P. E. M. van Dongen, van Raamsdonk Jacobus Groeneveld en gezin van Raamsdonk Johanna E. Prinsen, van Raamsdonk Martinus C. v. Suijlekom en echtgen. van Raamsdonk Jacobus Diependaal, van Rotterdam Jacoba P. M. Verschuuren, echtgen. van P. J. Vermeer, van Raams donk Johannes C. W. Merk, van Breda. DRUNEN. Geboren Ger. zv. F. Ploegmakers-v. Drunen. Gehuwd Andr. Snijders en Mar. Verhagen. Volontair. Tot volontair ter Secretarie alhier is toegelaten de heer M. Roestenberg, al hier. T. B. C.-Vlucht. Iets Nieuws! Donderdagavond vergaderde de T. B. C.-Commissie met de Commissie uit de K.C.C. ter laatste bespreking betref fende de T.B.C.-duivenvlucht. Na am pele bespreking werd besloten dit jaar iets geheel nieuws voor Kaatsheuvel aan de T.B.C.-vlucht te verbinden. Op de vlucht op 26 September a.s. vanuit Quivrain, zal het mogelijk zijn, dat niet alleen de duivenliefhebbers zelf, doch ook zij, die geen duiven hebben, mee kunnen vliegen en prijzen winnen. Tot dat doel wordt aan de duivenbezitters opgevraagd hoeveel duiven zij dispo nibel willen stellen voor de vlucht, bui ten die door hen zelf gezet worden. Deze duiven moeten aan het T.B.C.- bestuur worden opgegeven. Niet dui venbezitters, die eveneens een kwartje per duif willen zetten, krijgen nu de ringnummers van deze duiven voor de T.B.C.-vlucht op hun naam. Er zijn voor deze vlucht 200 prijzen aange kocht, waaronder een heerenrijwiel, een pendulestel etc. Voor de goede rege ling is spoed noodig. Per circulaire wordt de burgerij met deze attractie op de hoogte gesteld. Ongetwijfeld zal zij op een reuzenmanier slagen. Wisselconcert. In overleg met de gemengde zang vereniging Bel Canto, Tilburg, is be sloten, dat op Zondag 24 October a.s. de eerste ontmoeting plaats heeft van de twee zangverenigingen met den zelfden naam. Bel Canto, Tilburg, komt dan op bezoek bij hare zustervereni ging alhier, t Is reeds de derde maal dat dit selectie koor in Kaatsheuvel op treedt, telkens met verhoogde belang stelling. Ook dit jaar zullen velen hun avond voor dit kunstconcert reservee ren. B. V. L. Door 71 leden van de B.V.L. werd dezen zomer deel genomen aan de oefe^ ningen in het prijsschieten op de banen aan den Horst. Er werden acht oefenin gen gehouden met Engelsche patronen op afstand 100 meter, telling 110. De uitslag was: H. Elshout 344, M. Hid den 337, H. Kranenveld 332, J. Schilders 328, W. v. Deursen 325, F. Timmers 323, M. Dingemans 320, A. v. d. Hoek 312, L. v. Gorp 306, A. Stokkermans 302, J. C. Kroot 299, J. Cornelissen 295, M. Hol ten 294, J.Laros 279, L. v. d. Ven 279, J. Hamers 274, D. Vastree 273, G. v. Boxtel 268, A. Mutsaers 268, A. Damen 266, G. v. Nunen 262, A. Oerlemans 262, Th. Muizelaar 258, W. v. Broekhoven 257. (Tot hier de 25 eersten). LOON-OP-ZAND. Portier ging open. Deze week bracht als naar gewoonte de auto van de firma Eigenraam, visch- handel uit Dordrecht, een bezoek aan ons dorp. Door onbekende oorzaak ging op den hoek Gerlachusstraat— Gasthuisstraat het portier open. Een der inzittenden van den wagen viel er uit en liep vrij ernstig letsel op. Na door dokter Smals te zijn verbonden kon de man toch de tocht mee vervol gen. Een paard gevonden. Onze dorpsgenoot de heer L. J. vond in de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. op den provincialen weg naar Til burg niets minder dan een paard. Hij vervoegde zich met zijn vondst bij de gemeentepolitie, die de zwerveling on derbracht in den stal van de Wed. Wijtvliet. Ook de politie uit de omge ving werd op de hoogte gebracht. In den loop van de week is de rechtmatige eigenaar komen opdagen, die het geval mee naar huis heeft genomen. Missie-wedstrijd. Op haar eigen terrein speelde Uno- Animo verleden Zondag een voetbal wedstrijd tegen HEC uit Waalwijk. De opbrengst kwam ten goede aan de mis sie van father v. d. Steen, die in Octo ber a.s. naar Oeganda vertrekt. De be langstelling bleef ver beneden de ver wachting, wat wel in hoofdzaak moet worden toegeschreven aan het vroege uur waarop de wedstrijd werd gespeeld. SPRANG. Predikbeurten Zondag 19 Sep^ tember 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst, n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Bediening H. Doop. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur leesdienst. De Afdeeling Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm nam j.l. Za terdag te Tilburg deel aan den Land- storm-schietdag. In den corpswedstrijd behaalden de leden C. Braspenning,, A. van de Werken en Joh. van Don gen een prijs, respectievelijk met 49, 49 en 47 punten. Het Oranje-comité voor de vie ring van kinderfeesten bij gelegenheid van de verjaardagen van H. M. de Ko ningin, hield j.l. Maandag een verga dering, waarin o.a. besloten werd in het vervolg naast den optocht in de voormiddaguren, des namiddags weer kinderspelen te organiseeren, welke dit jaar achterwege waren gelaten. Door den heer Bram Groothuis alhier werd dezer dagen een spreeuw gevangen, die een aluminium ring droeg, voorzien van de volgende ken- teekenen: Musee Hist. Nat. Bruxelles 4 C, 531. Vermoedelijk met het oog op onder zoekingen werd deze vogel door het genoemde genootschap te Brussel van dit kenteeken voorzien. Zaterdagmiddag van 4 7 uur zal door de Afdeeling Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm, op de schietbaan aan den Horst te Kaatsheu vel een schietwedstrijd worden gehou den, waarmede het seizoen zal wor den besloten. Een aantal prachtige prij zen zijn hiervoor beschikbaar gesteld. De Burger-afdeeling Sprang-Ca pelle van de Nationale Vereeniging „Pro Rege' is voornemens a.s. Maan dagavond 8 uur, in de Consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk, een alge- meene ledenvergadering te houden, ter bespreking van den arbeid in den ko menden winter en ter voorbereiding voor het houden van een vlagjesdag. COLLECTE BLINDEN. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de be kende inrichting, Plantage Midden laan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen hand haven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een week loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een internaat voor alleenstaande vrou welijke blinden. Voor het uitkeeren van bovendo- doelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt dat de inwoners van Sprang-Capelle met mil de hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen hou den. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Men deelt ons mede dat de heer P. Wagemakers heeft bedankt als secretaris van de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Bousema uit Sprapg. De uitreiking der prijzen van de door de postduivenvereniging ,,De Luchtvaart" georganiseerde wedvlucht vanaf Eysden, ten bate van de plaatse lijke afdeeling van het Groene Kruis, zal plaats hebben in het clublokaal der vereeniging bij mej. Wed. A. van der Haart, a.s. Maandagavond half acht. Op 11 October e.k. zullen bij het 17e Reg. Infanterie de navolgende per sonen uit de gemeente Sprang-Capelle worden ingelijfd: Adr. Hoefnagel, H. J. Kerstens, H. M. Koenen, W. Konings, J. M. Rietveld, J. Timmermans en A. Wagemakers. Het sluitingsconcert op de mu ziektent over de Binnenhaven zal ge geven worden a.s. Zaterdag 25 Sept. Onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Burgemeester, had Dinsdagavond j.l. in het Parochiehuis alhier, de aangekondigde vergadering plaats van de ouders der schoolgaan de kinderen. Na een korte uiteenzetting van het doel en de werkwijze van het zooge naamde Melk-comité, werd het woord gegeven aan den heer Kok, Rijkszui- velconsulent te Breda, die in zijn rede vooral den nadruk legde op de groote waarde van gepasteuriseerde melk als bijvoeding. Enkele vragen, die naar aanleiding van het gesprokene uit de vergadering opkwamen, werden tot genoegen der sprekers door den voorzitter en den heer Kok beantwoord. Een warm woord van aanbeveling werd vervolgens nog uitgesproken door de heide aanwezige hoofden van scholen, de heeren Maas en Dubbel man. Beiden waren eenstemmig in hun oordeel dat de Waspiksche jeugd voor 25 a 30% te weinig of/en te een zijdig wordt gevoed. Door alle sprekers werd de ouders a.h.w. op het hart gebonden deze zaak niet door onwil of laksheid te laten mislukken. Wanneer ieder ouder zijn verantwoordelijkheid bewust is, niet alleen ten opzichte van zijn eigen ge zin, maar ook ten opzichte van de ge meenschap, dan kan hier in het "belang der volksgezondheid een mooi stuk socialen arbeid worden verricht. Als ieder zich laat indeelen in de prijsklasse waarin hij, gemeten naar zijn financieele draagkracht, thuisbe- hoort, dan is over enkele weken de melkverstrekking op school een feit. Met het dringend verzoek aan alle aanwezigen, om zooveel mogelijk in eigen omgeving propaganda voor het beoogde doel te maken, werd de ver gadering door deu voorzitter gesloten. Predikbeurten Zondag 19 Sept. a.s. Ned. Herv. Kerk voorin, half tien en nam. 2 uur Ds. G. Lans Jr. A.s. Zaterdag 18 September des avonds acht uur zal in het hotel van den heer P. Roovers-Montens een damséance worden gehouden, die zal worden bijgewoond door den heer B. Springer, kampioen over'37. A.s. Zondag 19 September zal des namiddags te vijf uur in de parochiekerk de kinderzegen worden gegeven ter eere van den H. Cor nelius. Door Burgemeester en Wet houders is aan de R.K. Missienaai- kring alhier vergunning verleend tot het houden eener verloting. Op Woensdag 15 September 1,1. werd te elf uur in het hotel van lersel een vergadering gehouden om te komen tot ruilverkaveling van perceelen, gelegen in den polder «Bovenkerk» onder deze gemeente. Na een uiteenzetting van de Heeren Ir. Krügers en de Zwart, bleek dat het meerendeel der aanwezigen niets voor ruilverkaveling voelden, in aanmerking genomen de hooge kosten die hieraan zijn verbonden. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Vroegindewei te Middelharnis. \j De laatste weken is het aantal werkloozen in deze gemeente ge meente gestegen van 19 op 85 Deze groote stijging is voornamelijk ge volg van het feit dat vele werkloo zen in het seizoenbedrijf van de fa. Spijer Brothers waren geplaatst. Zaterdag a.s. zal van 3-5 en van 67 uur een tentoonstelling worden gehouden van het werk der leer lingen van de Avondteekenschool cursus 19361937. Tevens zal de uitreiking van diploma's en prijs- uitdeeling plaats hebben. Naar we vernemen zal de Heusdensche boot, staande onder directie van de firma v. d. Schuijt, binnenkort den dienst staken. Hier door zullen een 7-tal Heusdensche personen worden ontslagen. RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen zal Ds, Oost om half tien optreden in de Dorpsche Herv. Kerk en om half drie in die op 't Veer. Zeer zeker heeft het Gouden Bruidspaar G. RuttersJaca. Konings Woensdag wel geweldig veel blijken van medeleven ontvangen. De buurt had voor een mooie boog gezorgd en voor de versiering in huis. Des avonds bracht de Dorpsche Harmonie (die van van het Veer was uit) het krasse echt paar een serenade. Collecte. Op Zaterdag 25 September a.s. zal alhier aan de huizen der ingezetenen een inzameling van gelden worden ge houden, waarvan de opbrengst komt ten bate van de Stichting „Tehuis voor alleenstaande blinden", te Wolpheze. Duivensport. De combinatie van postduivenver- eenigingen G.E.O. hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde (België), afstand 90 K.M. In concours 93 duiven. Los om 8 uur, 5 min. De prijzen werden als volgt toegekend: J. van Strien 1, 5, 10; Joh. Heere 2, 14; H. Cornel 3, 16, 24; H. Verschuren 4, 8: A. M. Theuns 6, 22; C. van Eijl 7; Nic. van den Bosch 9: Fr. Hanegraaf 11, 12; P. Keijzers 13, 18; C. Pruijsten 15: C. de Bont 17; Gebr. Joore 19: C. Zijlmans 20: L. Snoek 21, 23. Eerste prijswinnende duif om 9 ur 48 min. 13 sec., laatste om 10 uur 2 min. 35 sec. 30-Jarig bestaan der R.K. Werkl. ve;r. Door de R.K. Werkliedenvereeniging zal alhier op Zondag 19 September a.s. haar dertig-jarig bestaan feestelijk her dacht worden. De dag wordt begoniTen met een algemeene H. Communie voor de leden. Door het Mannenkoor „Ami- citia" zal onder de H. Mis een feest cantate worden uitgevoerd, 's Avonds zal om 7 uur in het St. Henricusge- bouw een feestvergadering worden ge houden, waarin als spreker zal optre den Prof. Heezemans. Het mannen koor „Amicitia" zal aan deze feestver gadering ook zijn medewerking ver- leenen. Door den geestelijke adviseur zal het slotwoord gesproken worden, waarna tot slot „Aan U o Koning der Eeuwen" zal gezongen worden. Op Maandag 20 September a.s. zal om 7 uur namiddag in het St. Hen- ricusgebouw een feestvergadering wor den gehouden voor de vrouwen der le den, waarin als spreekster zal optreden Mej. Reijntjes uit Venlo, met als onder werp „de Vrouw en de Standsoïgani- satie". Tijdens deze vergadering zal een tractatie worden aangeboden. Missietentoonstelling. Door de Missienaaikring alhier, zal op 26, 27 en 28 September a.s. in het St. Henricus- gebouw een Missietentoonstelling wor den gehouden, waaraan diverse ver makelijkheden verbonden zijn. Gevonden een rijwielplaatje. Te rug te bekomen bij dhr. J. M. Kieboom te Raamsdonk(dorp). Gouden bruiloft. De echtelieden Gerrit Rutters en Jacoba Konings, wo nende in de Groensteeg, vierden j.l. Woensdag onder groote belangstelling hun gouden huwelijksfeest. De oudjes die nog kras zijn, mochten dien dag vele gelukwenschen in ontvangst ne men. Te midden van kinderen, klein kinderen en verdere familieleden werd de dag gezellig doorgebracht. Des avonds bracht de harmonie „St. Bavo" de jubilarissen nog een serenade, dat een massa volk op de been bracht. Brand. Donderdagmiddag om streeks 12 uur werd in de gemeente alarm gemaakt, dat in de Centralestraat brand was uitgebroken. De brandweer die nog uitgerukt was, behoefde ech ter zoo goed als niet in te grijpen. Het bleek dat brand was ontstaan in een hooiberg achter de woning van A. S. De hooiberg brandde geheel uit. De oorzaak is onbekend.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7