Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Plaatselijke Berichten. 19,26,27September Adverteert in dit blad. L DERDE BLAD Prijzen: f 1,-, f 0,75 f 0,50 Plaatsbespreken aan de zaaL Zaterdag 3—5 uur Zondag 12—2 uur NUMMER 75. ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1937. 60c JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs; per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres; ECHO. Advertentiën moeten Woensdag e| Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. HET BESTUUR DER R.K. HUISHOUDSCHOOL. In verband met de gunstige beschik king van den minister en de spoedige oprichting der R.K. Huishoudschool, is het misschien niet ondienstig te ver melden dat indertijd in eene vergade ring in 't K.J.V.-huis eene schoolver- eeniging werd gesticht voor dit doel. Het bestuur is saamgesteld als volgt Pastoor H. Heezemans, voorzitter, J. J. van Dooren, J. van Iersel, Ger. van Loon, Dr. G. de Vries, Mevr. C. Tim mermans-Mastboom, Mej. F. Verwiel, terwijl nog twee bestuursleden door 't gemeentebestuur worden aangewezen. NED. HERV. KERK, WAALWIJK. Eerste lezing Maandag 20 Sept. '37 des avonds 8 uur precies. Spreker: de WelEerw. Zeergel Heer Dr. G. W. Oberman, Pred. der Ned. Herv. Gem. te Utrecht. Onderwerpde beteekenis der per soonlijke schuldbelijdenis of biecht. De lezing wordt gehouden in de kerkzaak LEZING OVER NIEUW GUINEA. In de zaal van den R.K. Gildenbond werd Donderdagavond een zeer inte ressante lezing met lichtbeelden ge houden over Nieuw-Guinea. Deze lezing die uitging van het mis siehuis Steijl, en waarvan de opbrengst geheel aan het missiewerk ten goede kwam, was jammer genoeg slechts Sept. a.s. nog .uitvoeringen zullen plaats vinden. In hun eigen belang is het echter zaak dat zij zich zoo spoe dig mogelijk hiervan voorzien. Om op de revue zelf terug te ko men, deze belooft, zooals wij reeds meermalen schreven, geweldig te wor den. Kosten noch moeiten zijn ge spaard oin. den bezoeker werkelijk waar voor zijn geld te kunnen bieden. Avond aan avond is er gerepeteerd om zoo goed mogelijk voor den dag te kunnen komen en de schitterendste décors zijn voor de diverse tafereelcn ter beschikking. Afwisseling zal er voldoende zijn. Naast de koddigste tafereelcn en scè nes is ook het ernstige genre niet ver geten, trwijl het muzikale gedeelte, verzorgd door „The Darling Band" alleen al wel voor voldoende afwisse ling zou kunnen zorgdragen. De koddige tafereelen, die in de re vue voorkomen, zullen allen betrek king hebben op echte Waalwijksche toestanden, personen en gebeurtenis sen en zullen de aanwezigen lachbui op lachbui bezorgen, vooral door de wijze waarop zij door den hoofdper soon zullen worden voorgedragen. Veel is er in Waalwijk reeds gepres teerd op het gebied van revue's, too- neeluitvoeringen, concerten enz., doch een Waalwijksche revue is hier nog onbekend. Ieder rechtgeaarde Waalwijker zal er daarom ongetwijfeld naar hunkeren om met deze gebeurtenis kennis te MEDEDEELINGEN. Herhaaldelijk worden ons door den laatsten tijd berichten aangeboden die naar vorm als inhoud zuivere adverten ties zijn. Wij deelen bij deze mede, dat wij zulke berichten niet meer kunnen op nemen en verwijzen moeten naar de ru briek advertenties. Aankondigingen van uitvoeringen met entréeprijs, plaatsbesprekingen, mededeelingen voor aangiften van leer lingen, deelnemers, leden enz. zijn geen berichten en kunnen als zoodanig ook niet meer worden opgenomen. Wel willen wij gaarne naar een eventueele advertentie, (die wij billijk plaatsen) onder de berichten verwij zen, doch verder kunnen wij niet gaan. Ook moeten wij heeren adverteer ders die een abonnement of regel-con- tract voor hun zaak of bedrijf afsloten, er op wijzen dat deze lage contract- of regelprijzen alléén gelden voor hunne artikelen, bedrijven of ondernemingen, maar dat deze niet van toepassing zijn op familie-berichten, aanvragen om personeel e.d. DE ADMINISTRATIE. teur van de Croomlederfabriek G. A. Theeuwes Zn. te Rijen en de heer Jaccpies Theeuwes van de N.V. Leder- fabriek Gebr. Theeuwes, vacheleerfa- brikanten, samen een lederfabriek op richten, zeer waarschijnlijk, aldaar, waar zij met de fabricage van boxcalf zullen beginnen. Te Tilburg is onlangs opgericht de leerfabriek „De Molen" N.V. door de heeren H. A. en F. R. Spier, waar toe zij de chroomleerfabriek van de fa v. Arendonk gehuurd hebben. Doel Uitbreiding Thor diensten. Wij vernemen dat binnen enkele weken de Tnor-vrachtautodienst vanuit deze gemeente aanmerkelijk zal worden uitgebreid met'n nieuwe dienst van Waalwijk, Dordrecht, Botterdam, Schiedam naar Den Haag. Processie Waalwijk Bokhoven. A.s. Dinsdag 20 Sept. vertrekl omstreeks half negen met 3 bussen de Processie Groot-Waalwijk naar Bokhoven. Diefstal. Door Mej. de Wed. van der P. alhier is aangifte gedaan van diefstal vrn een groote reclameplaat van van Nelle's Tabak die buiten aan de muur van haar woning bevestigd was. De politie heeft de zaak in onder zoek. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich- tingep te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: Een damestasch met inhoud, een verchroomde heerenarmband horloge, een blauwe ceintuur, een gummi pedaal, een huissleutel, een tasch met inhoud. Jubile C. Ahaus. De heer G. Ahaus vierde Woensdag zijn 25-jarig jubilé bij de N.V. Tran sport Mij. Binnenveld Schellen, waarvan hij thans deel uitmaakt der directie. Hij is Woensdagochtend met zijn vrouw per auto afgehaald en ten kantore in de eerste plaats toegesproken door den oudsten directeur T. Hertzinger, Deze heeft in zeer waardeerende bewoordingen we verkeersbrug in het midden van de tien overspanningen is aangebracht. Het monument, werk van den beeld houwer F. J. van Hall, is een symbool van de hechte samenwerking, welke tusschen Noord en Zuid heeft bestaan bij de actie tot versnelden bouw van de zoo lang gewenschte en zwaar bepleite verbinding 'tusschen de Hollandsche provincies en het Zuiden des lands. Aan deze actie namen deel de Ka mers van Koophandel en Fabrieken te Breda, Delft, Dordrecht, Eindhoven, 's-Gravenhage, 's-Hertogenbosch, Mid delburg, Rotterdam, Tilburg, Venlo, Vlaardingen en Waalwijk, twaalf in getal. Tal van autoriteiten waren hierbij tegenwoordig, o.m. de oud-minister van waterstaat Ir. O. C. A. van Lith de Jeude, de commissaris der Koningin in Limburg en tal van Burgemeesters. De Ktimer van Koophandel was ver tegenwoordigd door den Vice-Voor- zitter der Kamer den heer A. Smits uit Dongen, den heer A. Snels uit Dongen, voorzitter van 't Kleinbedrijf, den heer P. A. van Dongen te Raamsdonksveer en den secretaris den heer Mr. R. van der Heijden. Nadat de vice-voorzitter der Rot- terdamsche Kamer, de heer W. A. van der Lugt, het monument aan de regee ring had aangeboden, onthulde de mi nister het monument en wees er op, dat de Moerdijkbrug pas tot haar juiste waarde komt, wanneer de toegangs wegen zijn verbeterd. Hij zeide daarbij o.m.: Wat betreft de aansluiting aan de Zuid-zijde, na een nieuw wegvak met een fraaie strekking van eenige kilome ters komt men thans op den ouden weg van Moerdijk naar Breda, welke niet geschikt is voor het doorgaand ver- Zaal R.K. Werkliedenvereeniging Plaatsbespreken aan de zaal. matig bezocht, wat wel aan de geringe publiciteit te wijten zal zijn. Doch de weinige aanwezigen hebben kunnen genieten van de schitterende gekleur de plaatjes die zij over het missiewerk te zien kregen en waabij de eerw. Broe der Antonius, die zelf 13 jaar in Gui nea verbleef, tekst en uitleg gaf. Men kreeg er een zeer goeden in druk van de ontzaggelijke moeilijk heden waarmede men bij het missie werk te kampen, evenals van de primi tieve bewoners en hunne gebruiken. De Eerw. Broeder Antonius drong er dan ook dringend op aan om het mis siewerk met gebed en daden te steu nen, want zonder deze steun is het onmogelijk in die woeste gebieden iets te bereiken. De eerw. spreker had aan het slot van den avond een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Tevens werd door hem nog een collecte gehouden, die een aardig bedrag opbacht. WAALWIJKSCHE REVUE „'T IS DIKKE MIK". De eerste groote Waalwijksche Spektakel Revue zal dan morgenavond op de planken komen en, zooals de za ken er momenteel uitzien, waarschijn lijk voor een uitverkocht huis. Dege nen, die zich nog niet van kaarten hebben voorzien, behoeven zich echter nog niet ongerust te maken, omdat ook op Zondag en Maandag 26 en 27 maken, waar hij iedere uitvoering dc zorgen zullen worden verdreven en lach en jolijt hoogtij zullen vieren. Het welslagen van deze revue zou voor de organiseerende vereeniging den Jongen Middenstand, een groote voldoening zijn, daar de leden hiervan tijd noch moeite gespaard hebben om het beste van het beste te kunnen bie den, te meer daar deze revue opge voerd wordt ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum van bovengenoemde sympathieke vereeni- ging- Bij de opvoering van deze rev.ue zal bovendien den bezoekers een nieuw gerief zeer ten dienste zijn. De geheele benedenzaal is namelijk voorzien van schitterende klapstoelen die een pret tige ruime zitplaats bieden en vanaf elk punt in de zaal een ruimen blik op het podium geven. Alle rijen en stoelen zijn op een overzichtelijke wijze genummerd, zoodat iemand die een besproken plaats heeft, deze gemak kelijk kan vinden. Gelegenheid tot plaatsbespreken hedenmiddag vanaf drie uur aan de zaal. Niemand moge achterblijven. Ieder een moet deze revue gaan zien. Heel Waalwijk naar den Dikken Mik NIEUWE LEERFABRIEKEN. Naar we van goeder hand vernemen, zullen de heeren Beekman, administra- is de fabricage van overleer, in hoofd zaak meubelleer. NIEUWE NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP. N.V. Schoenfabriek v.h. Firma de Pont-;Mannaerts, te Tilburg. Op richters: J. B. C. de Pont, industrieel en Mej. C. de Pont, allen te Tilburg. Doel: de fabricage van en handel in alle soorten schoenwerk en sportarti kelen, zulks als voortzetting van de zaken, tot heden gedreven door den heer J. B. C. de Pont, voornoemd, on der den firmanaamde Pont-Man- naerts. Kapitaal: 10.000, verdeeld in 1 prioriteitsaandeel en 39 gewone aandeelen, aan toonder ad. 250., waarvan het prioriteitsaandeel en 20 gewone zijn geplaatst en zullen wor den volgestort. Bestuur: een direc tie, bestaande uit één of meer direc teuren. Voor de eerste maal is tot di recteur benoemd de heer J. B. C. de Pont, voornoemd. WINTERDIENST N.V. REEDERIJ THOR. De Winterdienst van de N.V. Ree- derij Thor is ingegaan op 13 Septem ber 1.1. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. de groote verdiensten van den jubi laris in het licht gesteld. De toe spraak ging vergezeld van de aan- bieding van een passend geschenk. Daarna heett namens het perso neel het woord gevoerd de heer J. Jonker, die speciaal de prettige ver standhouding herdacht, die steeds wederkeerig heeft bestaan en die gelijktijdig ook een geschenk namens het personeel aanbod. Er kwam verder veel bezoek van zakenvrienden in Rotterdam, Am sterdam en uit de provincie. Er waren veel telegrammen uit binnen- en buitenlanden schitterende bloem stukken bovendien deden ver schillende klanten hun gelukwen- schen vergezeld gaan vangeschenken. Z'n zakenvrienden van deTilburg. sche Beurs hebben hem naar waarde met een mooi cadeau en hartelijke woorden gehuldigd. GEDENKTEEKEN OP DE MOERDIJKBRUG ONTHULD. Donderdagmiddag te 3 uur is door Z. Exc. mr. dr. ir. A, M. van Buu- ren, Minister van Waterstaat, plech tig onthuld het gedenkteeken van de Twaalf Kamers van Koophandel, welke hebben samengewerkt tot een spoediger uitvoering van het plan tot overbrug ging van het Hollandsch Diep. Het ge denkteeken bestaat uit een bronzen re- lief, dat aan de Westzijde van de nieu- keer. Het ligt in het voornemen dit nieuwe wegvak zoo spoedig mogelijk door te trekken naar een punt ten Zuid- Westen van Breda, waar aansluiting gevonden zal worden aan den rijksweg Breda—Antwerpen. Beperk ik mij wat de Noordzijde be treft tot de verbinding tusschen de brug en Rotterdam en Den Haag, dan kan ik u het volgende mededeelen. Met den aanleg van een nieuwen weg tusschen hier en Dordrecht, welke aan sluit aan de haar voltooiing naderende brug te Dordrecht is aangevangen. Tusschen Dordrecht en Rotterdam is onlangs een geheel nieuwe weg ge maakt. Deze weg wordt thans van een tweede rijbaan voorzien. De regeering heeft door geldelijken steun den bouw van den tunnel te Rotterdam mogelijk gemaakt. De bouw van den tunnel zal gepaard gaan met den aanleg van rui me doorgangen door de kom van de stad. Tusschen Rotterdam en Den Haag bevindt zich een geheel nieuwe weg, een gedeelte van dien weg, dat nog niet voltooid is, nl. het vak ten Oosten van Delft, zal binnenkort in gebruik kunnen worden genomen. Als zwakke schakel blijft dan nog over de Hoornbrug. De regeering streeft ernaar om ook hier binnenkort tot een afdoen de verbetering te geraken, doch het on vermijdelijke overleg, dat hieraan voor af moet gaan, is helaas nog niet beëin digd. De Echo v Waalwykscae en Langstraatsche Courant* 't Is DftkeMk

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9