Plaatselijke Berichten. Pygmalion EdeBont-v.Hulten Heereokleediog naar maat Zaterdag 25 September 1937 No. 77, De Echo van het Zuiden Derde Blad Doorloopend gelegenheid tot plaatsbespreking aan de zaal» Doorloopend gelegenheid tot plaatsbespreking aan de zaal» HUMMER 78. WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937 60c JAARGANG. HOOGERE BURGERSCHOOL. Reeds meermalen hadden wij gele genheid te wijzen op den toenemenden bloei van en groeiende belangstelling voor onze Hoogere Burgerschool A, die thans in de plaats is gekomen van de Hoogere Handelsschool. Iedereen in plaats en streek zal O. M. O. in Tilburg en 't plaatselijk be stuur dankbaar zijn voor de stichting en instandhouding dezer middelbare school, van zoo eminent belang voor de Langstraat en omgeving. Niet minder voor 't feit dat de school steeds beter geoutileerd wordt en rekening houdt met de eischen van den tijd en voor de vele mogelijkheden die aan de jongelui door 't eind-examen der H.B.S. A ge boden worden. De waardeering blijkt steeds duide lijker uit het toenemend aantal leerlin gen uit alle plaatsen van de Langstraat en uit de moreele en finantieele belang stelling van de betrokken gemeentebe sturen. Wij zijn dan ook dankbaar, maar niet voldaan! Wij missen de H.B.S. B, die voor de studeerende jongelui weer andere we gen bereid en die, om 't maar eens heel gewoon uit te drukken, zou voorzien in een lang gevoelde behoefte, een H.B.S. B. die den weg opent voor de medicij nen, de wiskundige examens e.m.d. Ja, wij missen een volledige H.B.S., d.w.z. A en B, en wij zijn overtuigd dat ook daarvoor onze streek meer dan voldoende leerlingen zou bieden. Wij weten zulks, omdat men ons zoovele malen, van zoo tal van zijden over deze aangelegenheid sprak, omdat zoo tal van jongelui uit plaats en streek de H.B.S. B elders moeten bezoeken. Wij zijn overtuigd te spreken namens zeer velen en desgewenscht zouden wij daarvan de bewijzen willen bijbrengen, wanneer wij de hoop uitspreken dat het Plaatselijk Bestuur onzer school, dat naar wij weten, in deze reeds diligent is, alles zal willen in 't werk stellen om te komen tot 't zoo gewenschte resul taat: Waalwijk ook een H.B.S.B.! Het plaatselijk bestuur, dat alleszins kan bouwen op de algemeene belang stelling uit breede kringen der bevol king in de gemeente en omgeving, mag terecht de hoop koesteren dat deze be langstelling aan de beslissende instan ties de overtuiging zal bijbrengen, dat deze school inderdaad in een groote behoefte zou voorzien. Moge zij met den ingang van 't nieu we schooljaar 1938 een voldongen feit worden. over 1936. e. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Advie zen der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, 's Graven- hage. Proces-verbaal van kasop- neming bij den ontvanger, ge houden 20 September 1937. 2. Voorstel inzake benoeming van een leeraar aan de gemeentelijke avondteekenschool. 3. Voorstel tot onderhandsche ver huring van het voormalige schoolhuis van Besoijen. 4. Voorstel inzake omzetting van geldleeningen. 5. Voorstel tot wijziging der be grooting 1938. 6. Aanbieding begrooting 1938. Na het geestdriftige en over weldigende succes bij de overal geprolongeerde vertoningen,de schitterende perscritieken van alle bladen, degloedvolleradio- beschouwingen van alle om roepverenigingen en de en thousiaste lofuitingen van een ieder die deze film zag, zal iedereen thans wel overtuigd zijn dat met een film geboden wordt, waar voor elke verdere aanbeveling overbodig is. Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandag, Dinsdagen Woensdag 1 —6 October in THEATER MUSISSACRUM DIENSTPLICHT. Om bestraffing te voorkomen wor den groot-verlofgangers erop gewezen, dat zij hij verhuizing naar een andere gemeente, hun militair zakboekje bin nen 14 dagen na de nieuwe vestiging in de nieuwe gemeente, op het Bureau Militaire Zaken dier gemeente moeten inleveren. Ook bij verhuizing binnen de Ge meente moet het zakboekje, tegelij kertijd bij de aangifte van die verhui zing aan hel Bureau Bevolking, op het Bureau Militaire Zaken worden in geleverd. Het kan niet anders dan de beide laatste malen dat deze revue op de planken komt, zal dit weer zijn voor een stampvolle zaal. Wie zich nog van plaatsen wil voorzien, haastte zich dus. Wij wenschen den leider van dit bij zonder gebeuren en al z'n manschap pen 't beste succes Zondag en Maan dag! K.O.B. BISDOM DEN BOSCH. AFD. WAALWIJK—HEUSDEN. Vergadering op Maandag 27 Sept. a.s. om half zes, in Hotel Verwiel te Waalwijk. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededee- lingen, o.m. betreffende den R.K. Onderwijsdag, de opvoering van „Gijsbrecht van Amstel", 4. Verslag van de 9e R:K. Paedago- gische Week. 5. Lezing door Pater Dr. Spiekman S.S.S.: ,,Wat kan er gedaan wor den voor de(n) Onderwijzer (es) en het kind". 6. Rondvraag. 7. Sluiting. SCHOENENPRODUCTIE AAN DE RIJKSVAKSCHOOL. Blijkens mededeeling wordt de pro ductie van schoenen vervaardigd in den cursus 19361937 aan de Rijksvak school voor Schoenmakers alhier, in 12 partijen te koop aangeboden. Zij omvat een totaal van 2064 paar. BEDEVAART BOKHOVEN. Onder leiding van den broedermeester Karei de Vries, maakten Dinsdag een groot aantal pelgrims uit v.m. Baard wijk per autobus de jaarlijksche bede vaart naar Bokhoven. Deze bedevaart droeg nog een spe ciaal karakter, daar de leider Karei de Vries, voor de 25ste maal deze bede vaart meemaakte. Voor deze gelegenheid werd hem te Bokhoven onder een toepasselijk woord de zilveren medaille uitgereikt. GOUDEN BRUILOFT. Het Buurtcomité voor de gouden bruiloft van het echtpaar J. v. Delft- v. d. Gouw, kwam Donderdagavond in vergadering bijeen, waarin de ontwer pen van de Versieringscommissie voor- loopig werden goedgekeurd. Deze ont werpen betreffen het versieren en fees telijk verlichten van de geneele Post- straat en beloven iets schitterends te worden. A.s. Woensdagavond zal een alge meene buurtvergadering in Café van der Pluijm worden bijeengeroepen, in dit seizoen, welke vergadering bnitengewoon goed was bezocht en tijdens welke 8 nieuwe leden konden worden geïnstalleerd Besproken werden de verschillende acties welke den laatsten tijd door genoemden Bond zijn gevoerd en die allen door een gunstig resultaat werden beloond. Ter sprake kwam het winterpro- gramma en ligt het in het voor nemen van de afdeehng om in de komende wintermaanden den leden meerdere ontwikkehngsavonden te bieden. Wat betreft het kruideniersbrevet zal getracht worden onze leden die hiervoor in aanmerking komen een cursus te doen volgen. Een propugandaclub werd opge richt welke haar uiterste best zal doen het ledental dat momenteel reeds hl bedraagt, tot minstens 1UU op te voeren. Nog meerdere interne aangelegen heden werden aangeroerd op deze vergadering, welke een keer te meer bewezen heeft, dat deze afdeeling er alles opzet om zooveel in haar ver mogen is, de belangen harer leden te behartigen en te bevorderen. Veteranen-club „Ons Huis". In de jaarvergadering van de Veteranen-Turnclub »Ons Huis» deze week gehouden, is het bestuur uitgebreid met een Vice-voorzitter, den heer J. v. Btadel.Verder werd besloten den jaarlijkschen hal-avond te houden op 30 Oct. a.s. in Musis Sacrum. Ook werd besloten om in het Voorjaar 1938 een groote Sportdag te organiseeren, uitsluitend inathle- tiek, zoowel voor dames als heeren. Er is reeds een commissie van voorbereiding benoemd. Wij twijfelen er niet aan of dit wordt weer een groot gebeuren voor Waalwijk. Winter avondcursussen Rijksvakschool. Wij verwijzen belanghebbenden naar de op den voorpagina van 't eerste blad voorkomendeadvertentie der Rijksvakschool, waarin wordt medegedeeld dat met ingang van 1 October de avond-cursussen aan de Rijksschool weer beginnen en men zich op Woensdag en Donder dag 29 en 30 September a s. daarvoor kan aangeven. Wij behoeven niet meer te zeggen van hoe groot belang wij deze cur. sussen achten voor de jeugdige vaklui, zoowel meisjes als jongens Hieruit bleek, dat men te doen had met een zwakzinnige en dat het verhaal van de ronselarij waarschijnlijk van A tot Z verzonnen was. Vermoedelijk heeft hij steeds bij zijn zuster te Eindhoven ingewoond, waar hij ook verpleegd werd, doch is daar ontvlucht. Zijn signalement is gistermiddag om 12 uur per radio uitgezonden. TEEKENSCHOOL. Wij vestigen de aandacht op de ten toonstelling van 't werk door de leer lingen van de Teekenschoo, vervaar digd in den cursus 1936—'37, die a.s. Zondag gehouden wordt. Tevens herinneren we er aan, dat de nieuwe cursus 1 October begint en dat men zich hiervoor eiken dag ter secre tarie kan aangeven. Wij willen ouders en jongelui met nadruk wijzen op deze uitstekende ge legenheid om zich in 't teekenen te be kwamen, een noodzakelijke bekwaam heid haast voor elk vakman, 't zij schoenmaker, verver, timmerman, met selaar of wat ook. STAKING SCHOENFABRIEK FA. JOS. BLANKERS, HILVARENBEEK Beëindigd met volledig succes. Gistermorgen heeft op verzoek van den werkgever een bespreking plaats gehad lusschen partijen betrokken bij de staking aan de Schoenfabriek Jos. Blan- kers te Hilvarenbeek. Daarbij werd volledige overeenstem ming verkregen, en de C.A.O. door de werkgever onderteekend. De staking is daarop opgeheven en zeer waarschijnlijk zal reeds Maandag a.s. het geheele personeel weer aan den arbeid gaan. MODE-SHOW BIJ V. D. Gaarne hebben wij gevolg gegeven aan de vriendelijke invitatie om ook eens een mode-show bij V. D. in den Bosch mee te maken en 't verwon dert ons dan ook geenszins dat wij daar de stemmige lunchroom druk bezet vonden met modeminnende dames uit plaats en streek. Onder 't genot van een keurig ge serveerd thé complét, toonde een zestal manequirs het overtalrijke damespubliek wat voor het a.s. winter-seizoen door de groote mode-centra Parijs, Berlijn en New-York gebracht wordt. Er waren een keur van toiletten met bijzondere charme naar voren gebracht en men kreeg den indruk dat Amerika op 't gebied der dames-mode meer en meer vasten voet krijgt ook in Neder land ten koste van Parijs en Berlijn. Vooral het jeugdige, vlotte en spor- Heer P. G. van Vliet als Hoofd van de Luchtbeschermingsdienst te Waalwijk. De burgemeester had een schrijven gezonden, waarin zijn E.A.B. meldde, het zeer te betreuren, niet aanwezig te kunnen zijn; voorts was bericht van verhindering ingekomen van de Comi té-leden L. Guthmann (Afgev. Waal- wijksche Schoenfabrikanten), W. v. d. Mee. A. Fijan en P. Treffers. In zijn inleidend woord behandelde de Voorzitter in het kort het doel en de noodzakelijkheid van de luchtbe schermingsmaatregelen, welke moeten geschieden zoowel voor de bevolking (n.l. door het apparaat van de van overheidswege ingestelde luchtbescher mingsdienst) als door de bevolking. Samenwerking tusschen Overheids dienst en burgerij is noodig, zij voor komt het uitbreken van een paniek bij een luchtaanval en hierdoor al reeds bewijst de burgerij aan de Overheid een onschatbaren dienst. De bevolking moet door voorlichting en doelbewuste leiding op de hoogte gebracht worden van de maatregelen tot zelfbescher ming, waartoe ook behoort de bedrijfs- bescherming. Deze voorlichting van een leiding aan de burgerij kan het meest effectief worden gemaakt door organisatie van de Burgerij in de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming, die zich ten doel Stelt: de vorming van afdeelingen in de verschillende Gemeenten van ons land zooveel mogelijk te bevorderen. Taak van deze afdeeling is: het in eigen kring doen geven van voorlichting en het maken van propaganda voor de Luchtbescherming door voordrachten, cursussen, tentoonstellingen enz. Spr. richtte tenslotte een woord van bijzonderen dank tot de verschillende Waalwijksche Vereenigingen, die allen onmiddellijk hun medewerking tot het welslagen van de propaganda-actie ter oprichting van een afdeeling hebben toegezegd en dit ook metterdaad reeds getoond hebben door het afvaardigen van een van hun bestuursleden in ons Comité. Nadat Mej. W. Moonen tot Secre taresse was verkozen, kwam 't hoofd punt van de Agenda in bespreking, n.l. de voorbereiding van een groote pro- paganda-avond, welke in November te Waalwijk zal gehouden worden. De heer burgemeester Scheltus gaf hierbij een uitvoerige uiteenzetting van de bes te wijze, waarop in het algemeen een voorbereidende propaganda-actie kan gevoerd worden. Hierop kwamen tal van vragen en opmerkingen uit de ver gadering naar voren, die tot een leven dige en vruchtbare discussie aanleiding gaven. Het voornaamste resultaat hier- GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. De leden van den raad dezer ge meente worden opgeroepen tot bijwo ning ecner openbare vergadering, te houden op Vrijdag, 1 October 1937, om 19 uur ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken, a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 30 Juli 1937 en van 27 Augustus 1937 inzake omzet ting van geldleeningen, alsme de verdagingsbesluiten en nota's van aanmerkingen daaromtrent. 2. Nota van aanmerkingen op de bij raadsbesluit van 30 Juli '37 vastgestelde verordening tot wijziging der politieverorde ning. 3. Kennisgeving betreffende het door den geneeskundigen in specteur der volksgezondheid ingediende bezwaarschrift te gen de bij raadsbesluit van 29 Januari 1937 vastgestelde ver ordening, regelende de verjos kundige .,arrt»euverzorging, te vens instructie voor de vroed vrouw. 4. Goedgekeurde raadsbesluiten van 27 Augustus 1937 tot wij ziging der begrooting 1937. 5. Goedgekeurd raadsbesluit van 27 Augustus 1937 tot verkoop van een strook grond langs de Baardwijksche Straat aan de N.V. Ivo van Haren's Leder maatschappij alhier. 6. Mededeeling verdaging beslis sing omtrent de bij raadsbe sluit van 30 Juli 1937 vastge stelde instructiën voor het per soneel van den vleeschkeu- ringsdienst. 7. Alsvoor betreffende de bij raadsbesluit van 27 Augustus 1937 vastgestelde verordening tot wijziging der bouwveror dening. b. Van de Koninklijke Nederland- sche Automobielclub 's Graven- hage. Adres inzake personeele belasting voor motorrijtuigen. c. Van de Centrale Esperanto-Pro- pagandacommissie. Nijmegen. Verzoekschrift inzake bevorde ring van het esperanto-onder- wijs. d. Van den Directeur van 't Rijks proefstation en Voorlichtings dienst ten bate der Leder- en Schoenindustrie alhier. Verslag Buitengewone dienstplichtigen, dit zijn zij, die wegens broederdienst, kostwinnerschap, vrij loting of om een andere reden van den dienstplicht zijn vrijgesteld, moeten bij aangifte van verhuizing binnen de gemeente ter secretarie mededeeling doen dat zij buitengewoon dienstplichtig zijn, on der opgaaf der lichting waartoe zij be lmoren. VERKOOPEN IN VERLOFS- LOCALITEITEN. In verschillende couranten komt het bericht voor dat B. en W. van Waal wijk hebben bepaald dat voortaan geen verkoopingen meer mogen worden ge houden in vergunnings- of verlofsloca- liteiten. Om vergissingen of verkeerde op vattingen te voorkomen, deelen wij mede dat B. en W. van Waalwijk daaromtrent niets hebben bepaald, maar dat het betreft een aanschrijving terzake van den minister aan alle ge meentebesturen. B. en W. hebben nu, om proces-verbaals e.d. te voorkomen, de belanghebbenden van dit schrijven van den minister in kennis gesteld. Het C32i b'sr o^k niet over de gewone ver koopingen, verpachtingen, enz., maar over de verkoopingen en veilingen van meubels, bontwerk, enz., n.l. wat het publiek verstaat onder z.g. „vliegende winkels", die zijn voortaan en o. i. te recht, verboden. RIJKSSUBSIDIE. Op de respectieve rijksbegrooting werden o.m. gelden uitgetrokken voor: de Rijksvakschool voor Schoenma kers en Leerlooiers .La 't Rijksproefsta tion; de R. K. Hoogere Burgerschool A; de Nijverheidsschool; de Middelbare Handelsavondschool; de restaurate der Ned. Herv. Kerk, alle te Waalwijk; de schoenmakersvakschool te Dru- nen en te Dongen. 'T IS DIKKE MIK". Deze schitterende revue die stormen derhand Waalwijk veroverd heeft en na de eerste voorstelling het gesprek van den dag werd, wordt morgen en overmorgen voor de laatste maal ver toond. 't Is steeds het beste zich aan praat jes der goe-gemeente of van andere, meer verdachte bron niet te storen. Wij willen alleen nogmaals en met klem herhalen, dat alle decors, costumes, liedjes enz., in een woord alles wat in deze revue te pas komt, origineel zijn van den. voorzitter en de leden van den Katholieken Jongen Middenstand. waarin de nadere plannen van het Feest-comité voor den te houden feest avond zullen worden besproken en waarop men zich kan opgeven voor 'n eventueel te houden onderlingen voor drachten-wedstrijd, waarvoor bereids vele prachtige en waardevolle prijzen zijn toegezegd. Alles bijeen belooft deze gouden brui loftsviering een mooi buurtfeest te wor den. Herfstrit in onze omgeving. Zooals wij reeds vroeger mede deelden, wordt a.s. Zaterdag een herfstrit in onze omgevinggehouden, met startplaats Waalwijk, georgani seerd door de Bredasche manége club in samenwerking met den heer W. 'I immermans alhier, die als jagermeester optreedt en een prachtig parcours voor de rit heeft uitgezocht en in kaart gebracht. Fieldmaster is de heer H. Shiijters, secretaris der Bredasche manége club Deelgenomen wordt door de leden dezer club, door die der Tilburgsche rij vereeniging en van de rij- en jacht-vereeniging 's-BoschVught in totaal hebben zich ruim een dertig dames en heeren voor deze prachtige najaarsrit opgegeven. Om 2 uur wordt van de Markt te Waalwijk gestart, voor een route van 26 K.M., die loopt door Groo testraat, Putstraat, le Zeine, Akker- steeg, langs Plantloon, Pessaert, Fellenoord, Giersbergen, Rustende jager, Den Brand, De Knijperij, naar den Theetuin, vervolgens door den Duin tot nabij Roestelberg, dan weer naar 't Zuiden en ten slotte Noord waarts langs Kaatsheuvelsche Ijs baan, Roestelberg en Gal. genwiel terug naar Waalwijk, waar men om half zeven arriveert. Daarna wordt gezamenlijk gebor reld in »De Twee Kolommen« en ten slotte gedineerd in hotel Verwiel. Wanneer het weer meewerkt, wacht de deelneemsters en deel nemers morgen een prachtige rit door een der mooiste, helaas te weinig bekende deelen onzer pro vincie. Wij wenschen organisators en deelnemers 't beste succes, een mooie rit en een prettig verblijf in onze gemeente. Nederl. R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden. De afdeeling Waalwijk van boven, genoemden bond hield Dinsdag avond hare eerste Ledenvergadering in de schoeninduslrie, die wel dank baar mogen zijn voor de unieke gelegenheid die hier geboden wordt om de onderdeelen naar keuze van hun vak grondig te leeren. Een prima geoutileerde school met mo derne machines en materialen op elk gebied, uitstekendeleerkrachten, kortom alle factoren zijn aanwezig om zich volledig te bekwamen voor het latere leven. Nog steeds is waar dat de beste vakman, de meesteen beste kans heeft. Wij binden jongelui en ouders op 't hart: grijpt deze gelegenheid aan, stuurt uw jongens en meisjes naar de Avond-vakschool, de gelegenheid is zoo schitterend, de kosten zijn zoo gering en vanuit elke schoenin dustrieplaats uit deze streek is Waalwijk gemakkelijk te bereiken. Geeft U dus Woensdag of Don derdag aan voor de afdeeling die U 't meest wenschelijk lijkt en ook de leerlooiers mogen wel bedenken dat er ook voor hen aan de vakschool nog veel te leeren valt en dat ook deze cursus afhangt van de belang stelling der vakmenschen of toe komstige vaklui. Ongevallen. Toen Donderdagmorgen een tractor met zwaren aanhangwagen door de Grootestraat reed, raakte bij de Groensteeg de koppeling defect en reed de zware wagen op eigen ge legenheid het trottoir op en vernielde het ijzeren hek voor de woning van den heer Jac. Fransen. De wagen zelf was ook nogal beschadigd. Op de schoenfabriek Hollandia had de werkman v. d. G. het ongeluk met z'n hand tusschen de stanz- machine te geraken, waarbij deze ernstig werd gewond. GERONSELD? Donderdagavond is door zijn vreem de gedragingen, door de Kon. Mare- chaussée alhier, aangehouden een ze kere H. K. H., afkomstig uit Eersel. Bij het verhoor zeide hij het slacht offer van enkele ronselaars te zijn ge worden, die hem met de trein naar Brussel hadden gestuurd, waar hij er echter in slaagde te ontvluchten. Hierna had hij eenigen tijd in ons land, voornamelijk in de mijnstreek rondgezworven, waarna hij in Waal wijk terecht kwam. Dit verhaal leek echter zoo onwaar schijnlijk dat K. werd opgesloten en een nader onderzoek werd ingesteld. tieve genre, was voor het meerendeel van Amerikaansche makelij. Ook werden eenige zeer chique avond-japonnen getoond, die door mo del en kleur een geheel apart genre vertegenwoordigden. De avondtoiletten kenmerkten zich ditmaal door vele donkere tinten. Voor al ging de belangstelling der dames uit naar de japon, door de Hertogin van Windsor gedragen, origineel zoowel in kleur, model als stof. Het eenvoudigere genre was ook goed vertegenwoordigd. Wij noemen slechts de stofjaponnen, sportmantels en rokken. Van deze show kregen wij den in druk dat de overheerschende mode kleuren voor den a.s. winter voorname lijk zullen zijn groen, bruin en marine en dat er veel schoons te zien zal zijn. Alles bijeen 'n aanlokkelijk schouw spel, dat door allen, zoowel dames als heeren, met veel interesse werd ge volgd. Deze schitterend geslaagde mo de-show had een bijzonder cachet en werd door 't publiek zeer gewaardeerd. V. D. toonde hiermee opnieuw in al les up-to-date te zijn en te willen blij ven. LUCHTBESCHERMING. Zooals reeds eerder werd medege deeld, is te Waalwijk een Comité ge vormd, dat tot doel heeft: het maken van propaganda onder de bevolking ten einde de oprichting te bevorderen van een plaatselijke afdeeling der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. Dit Comité, dat o.m. is samengesteld uit vertegenwoordigers van onder scheidene Waalwijksche Vereenigin gen, hield op Woensdag 22 September onder Voorzitterschap van Ir. C. v. d. Hoeven haar eerste vergadering in zaal 20 van het Raadhuis. Aanwezig waren: de Dames Mevr. Hoffmans v. d. Schoot (R.K. Vrouwenbond), Mej. W. Moonen (Roode Kruis Afd. Waal wijk) en de Heeren H. A. Aarts (Ver eeniging van Huiseigenaren) A. Frok- lage (Lager Onderwijs), Chr. van Liempt (Voorz. R.K. Middenstandver- eeniging), C. H. Maas (R.K. Werk- liedenvereen. Baardwijk), A. Meijs Waalwijks Belang en Burgerwacht), O. L. de Rouw (Postambten), F. Smolders (R.K. Werkliedenvereen. Waalwijk), H. Versteeg (Christelijke Besturenbond), J. Wildeman (Groene Kruis) terwijl de vergadering voorts werd bijgewoond door Burgemeester Scheltus van St. Michielsgestel als Be stuurslid van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming en door den van was, dat de afgevaardigden bereid waren, zooveel mogelijk actie te voe ren in hun Vereenigingen, ter bevorde ring tot het welslagen van de propa- ganda-avond door o.a. in de eerstvol gende algemeene vergadering van hun vereeniging deze zaak aan de orde te doen stellen. Aan de prop—avond te Waalwijk zal waarschijnlijk een ten toonstelling van voorwerpen, wandpla ten enz. op het gebied van de luchtbe scherming vooraf gaan, welke door de Ned. Vereen, beschikbaar worden ge steld. Tegen de geringe entree van 5 ets. zal deze tentoonstelling voor een ieder toegankelijk zijn, terwijl school kinderen, onder leiding van het onder wijzend personeel vrije toegang zullen hebben. Nadat de heer Burgemeester Scheltus nog verschillende nuttige wenken had gegeven voor het doen slagen van de Prop.-avond en alle aanwezigen bevre digend waren ingelicht, werd de ver gadering door den Voorzitter gesloten, met een woord van dank, in het bijzon der aan den heer Scheltus voor zijn verstrekte toelichtingen en adviezen. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. LUXOR-BIOSCOOP. Jan Kiepura in „Triomf der Liefde". Liefhebbers van meesleepende zang, humor, romantiek en muziek, vinden deze week een program dat klinkt als een klok in de Luxor-Bioscoop. In Triomf der Liefde treedt niemand minder op dan Jan Kiepura, de wereld vermaarde zanger, daarin bijgestaan door de zingende actrice Hadys Swart- hout, een ster van Nederlandsche af komst, die een prachtige carrière maak te aan de New-Yorksche Metropolitan Opera. Triomf der Liefde is een roman tisch verhaal van de visschers van Lor- rento, waaronder Antonio populair is door zijn vriendelijk karakter en schit terende stem. Antonio wordt dan ont dekt door den componist Bonetti, voor wie hij dan Romeo en Julia moet zingen HET THEATER MET DE BESTE FILMS. 't Is

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9