Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Binnenlandsch Nieuws. ANNE FEUILLETON. „HOORD-BRABAIID" Juist voor Vrouwen! AKKERTJES Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD NUMMER 78. X WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937 60c JAARGANG. £1 Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag el Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. Prins Bernhard eere-voorzitter van den A.N.W.B. Het bestuur van den A.N.W.B. heeft de mededeeling ontvangen, dat Prins Bernhard het eere-voor- ziltersehap van den Koninklijken Nederl. Toeristenbond A.N.W.B. heeft aanvaard. Zeer gunstig jaar voor Philips. Batig saldo bijna vervijf voudigd. Nadat de declaratie van een slotdividend van 12pCt. door de Philips' Gloeilampenfabrieken er reeds op gewezen had, dat de gang van zaken bij onze grootste Neder- landsche industrie zeer bevredigend is, onderstreept het thans uitge komen jaarverslag nog den her nieuwden bloei van het Eindhoven, sche bedrijf. Het batig saldo der exploitatie rekeningimmers bedroegf 19,673,975 tegenover f4,063,910 over 't vorige boekjaar. De valutawinst, geboekt door de depreciatie van den gulden, be droeg f10,107,156 en werd onder gebracht op een rekening «Reserve Herwaardeering«. De geldomzet is gedurende het verslagiaar aanzienlijk gestegen. De hoogere omzet en de uitbreiding van de belangen in overzeesche en andere gebieden brachten mede een voorbereiding van nieuwe investeeringen, waarvoor thans reeds f3,000,000,— wordt gereser veerd. De omzetten van het Philips- concern over de eerste 4 maanden van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 56) Ze schoof de Moore's voor haar uit over een rustiek bruggetje, dat over dien kleinen stroom voerde. Casilda Moore volgde hen op eeni- gen afstand; draaide zich toen om en rende terug. Ze had ronde, blauwe oo- gen, hard en glinsterend als kralen. Haar inpertinent gebogen werkbrau- wen waren sterk aangezet; ze staken zwart af tegen haar blanke huid; haar goudkleurig haar glansde in de zon. Ze kwam vlak bij Anne staan en vroeg: Vond je het leuk in Spanje? Ben je er heusch geweest? We hebben de vo rige week lady Marr aan een lunch ontmoet. Ze zei dat je er was geweest. Casilda's stem was even onbeschaam Casilda's stem was even onbe schaamd als haar wenkbrauwen. Ze hief haar kin omhoog naar John en ging gichelend voort: Woonde je in een kasteel? Een kasteel in Spanje klinkt zoo romantisch! Chateaux en Espagne we hebben 't in de Fransche les gehad maar ik van het boekjaar 1937/1938 zijn wederom belangrijk hooger dan over de overeenkomstige periode van het verslagjaar. De nieuwe radio-apparaten serie is zeer gunstig ontvangen en onvoorziene omstan digheden voorbehouden kan aan genomen worden, dat de omzet stijging zich ook verder zal voort zetten. Een aardbeving op Java Zondag heeft er op Java een hevige aardbeving plaats geh^d. Deze aardbeving breng naar uit de eerste berichten is af te leiden, geen ramp als die in Wonosobo van 1924, al zal tenslotte de schade als alle berichten binnen zijn, wel aanzienlijk blijken. De afstanden in Indië en de communicatie middelen maken geen snelle en volledige berichtgeving mogelijk als b.v. in Nederland zou plaats vinden, maar daar staat weer tegenover dat juist in de Europeesche centra met hun steenen gebouwen de schade het grootste is en de be richtgeving gaat daaruit uiteraard wel snel. De legeroefeningen en de Ned. Spoorwegen Nu de legeroefeningen weder tot het verleden behooren, is het wel interessant om eens na te gaan wat door de Spoorwegen is gepresteerd moeten worden in de dagen van 16 tot en met 25 September j.l. In het geheel zijn vervoerd ge worden (heen en terug te zamen genomen) 992 officieren, 18,768 heb nooit kunnen onthouden wat het precies beteekent. Iets fantastisch, is t niet? Iets wat niet werkelijk bestaat daar komt het toch op neer, he? Ik hoop maar dat jouw kasteel werkelijkheid was. Anne lachte. Ik heb nooit kasteel-aspiraties ge had. Het jongere meisje gichelde nog maals. Ik zal lady Marr vertellen dat ik u gesproken heb, zei ze en liep hard de brug weer over, de anderen achter na. John nam Anne bruusk bij den arm en sloeg het pad naar beneden met haar in, dat Aurora Fairlie had aangewezen. Ellendig spook! gromde hij. Anne zei niets. Het pad maakte bijna een rechthoekige bocht, die hen volko men aan het gezicht onttrok. Een wal van azalea's rees voor hen op, een vuur van oranje en warm abrikozen geel en wit, oranje met een tint van vermiljoen, geel met 'n vleug van rose en wit in een half dozijn nuances van ivoor-crême tot haast paarsen weerschijn. Een een zame rodondendron stond tusschen de azalea's als een hooge rots in een zee van zonneflonkering en rijken gloed. Heel dit schoone wonder ging aan An ne's oogen voorbij; er waren alleen schemerende plekken kleur door een mist van tranen. John zag hoe bleek ze was en voelde dat ze beefde. Een tent van groen en bloem was om hen uitgespannen. Met Anna alleen te zijn in deze betooveren- de, zomersche wereld, haar lichaam te voelen trillen tegen het zijne, de tranen onderofficieren en minderen, ruim 3000 paarden en 70 vuurmonden, verder nog 36 caissons, rond 44000 K.G. bagage, 4752 rijwielen en ruim 900 twee- en vier-raderige voer tuigen. Voor de goederen, paarden, rij tuigen enz. waren 1026 spoorwagens noodig. Voor dit militair vervoer moesten worden ingelegd 43 be laden extra-treinen, terwijl nog 7 beladen treinen moesten loopen ^pm de ievensmiddelen voor mili- Tairen en paarden te vervoeren. Verder was voor dit vervoer noodig de loop van 102 ledige treinen en losse machines, zoodat het geheele militaire vervoer het inleggen eischte van 152 extra treinen. Dat voor een dergelijk vervoer een degelijke voorbereiding en prompte organisatie noodig zijn, laat zich verstaan. Alles verliep echter vlot en zonder haperen. SEBtgiS VERZEKER U BIJ DE te zien op haar bleek gezicht dit al les roerde hem onuitsprekelijk en zijn emotie baande zich een weg in een im pulsieve daad. Anna!, kwam het gesmoord over zijn lippen, en toen sloeg hij de armen om haar heen en kuste haar vochtige oogen. En toen hij haar oogen gekust had, kuste hij haar zachten, huiveren den mond. En één vluchtig moment liet Anne hem begaan. Maar het oogenblik glipte voorbij. O! zei ze. Het was een verschrik te zucht. Toen duwde ze hem van zich af, ofschoon zijn eenen arm nog om haar schouders bleef. O! klonk het weer, maar nu was er boosheid in haar stem. John's arm viel langs zijn zij. Anne, liefste, huil niet. Anne trok haar zakdoek uit haar mouw en drukte hem tegen haar oogen. Ik huil niet. Toe Anne, wees toch bedaard, smeekte hij; er kan direct iemand langs komen. Maar ik huil immers niet! Heel even nam ze de zakdoek van haar oogen weg; net lang genoeg om hem een blik toe te werpen, waarin ze alle verontwaardiging en verwijt legde, waartoe ze bij machte was. Maar het feit dat ze nog steeds schreide, bedierf het effect en de eenige uitwerking op John was het mateloos verlangen haar opnieuw te kussen. Tevens greep een onzinnige begeerte hem aan om Casilda Moore een steen naar het hoofd te smij ten en haar daarna een pak slaag toe te dienen, dat ze ongetwijfeld sinds ja ren verdiend had, maar nooit gekregen Herziening van Tariefmach tigingswet. Teneinde te komen tot de in de troonrede aangekondigde verster king van de handelspolitieke weer baarheid ter beveiliging van den buitenlandschen afzet van onze producten, heeft de regeering een herziening van detariefmachtigings wet voorbereid. Het desbetreffende wetsontwerp zal binnenkort worden ingediend. Bestrijding van de werkloosheid. In vervolg op een in het begin dezer maand gehouden conferentie van den minister van Sociale Zaken met vertegenwoordigers van werk gevers-, arbeiders- en middenstands organisaties over maatregelen, die kunnen strekken tot bestrijding van de werkloosheid, is thans aan de organisaties verzocht een vertegen, woordiger in de commissie aan te wijzen. Vertegenwoordigers van het departement van Sociale Zaken en van de bedrijven, waar het nemen van bepaalde maatregelen mogelijk wordt geacht, zullen eveneens in deze commissie zitting nemen. Feesten der R.K. Leergangen. Nadat Zaterdag de officieele her. denkingsplechtigheid van het 25-jarig bestaan der R.K, Leergangen, in tegenwoordigheid van talrijke auto riteiten had plaats gevonden, hebben studenten en oud-studenten Zondag hun feestdag gehad. Om half 12 werd er een stoet gevormd voor het schoolgebouw aan den Bosscheweg en met wapperende vaandels en begeleid door de fan. faronades der Harmonie Orpheus, ging het in optocht door de stad naar het Paleis Raadhuis, waar de burgemeester mr. dr. F. Vonk de Both en de wethouders H. Eijke. mans en C. v. d. Ven en de wnd. gemeente-secretaris P. Kevenaarhet talrijke gezelschap een officieele had. En na verloop van deze strafoefe ning Anne wéér te kussen, nog eens en nog eens, tot ze zou ophouden met hui len en zijn kussen beantwoorden. Anna, liefste, drong hij. Maar Anna stampvoette driftig. Ik ben je liefste niet ik heb je nooit het recht gegeven me zoo te noe men. Ik ik kan er niets aan doen heusch niet. Ik Het is onbehoorlijk van je Ze stopte den zakdoek weer in haar mouw en liep met kordate passen te rug, precies het midden van het smal le pad houdend, zoodat er voor John geen plaats naast haar was. Met iedere stap werd ze boozer op hem. Waar haalde hij den moed vandaan om haar te kussen, haar aan te raken? Hoe kreeg hij het in zijn hoofd, om te denken dat zij zich op die manier zou laten kussen? Een vurige plek brandde nu op elk van haar wangen. Haar oogen waren nu heelemaal droog en haast zoo hard als die van Casilda. De zwoele, zware lucht, geladen met geur, het fascineerend spel der vlam mende kleuren, het zacht-ruischend en wuivend gebladerte het ging alles langs haar heen. Er was ter wereld niets dan zij en John en haar ziedende woede tegen hem. En een smal pad dat zij beide gingen en dat naar nergens leidde. Zwijgend liepen zij langs de azalea's en bereikten een breederen, koelen weg onder schaduwrijke boomen. Plotseling verbrak Anna de drukkende stilte. Ik zou graag naar huis gaan, zei ze dof. zijn die "AKKERTJES" een idebal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, bovendien ook bij klachten op gezette tijden AKKER.CACHETS ontvangst bereidde. Onder de aanwezigen bevond zich ook rector mr. prof. dr. Th. Goos- sens en nog verschillende andere docenten. De burgemeester sprak een be groetingswoord. De heer Sjef de Brouwer, voor zitter van de Reuuie-commissie dankte voor de gastvrije ontvangst en verklaarde dat studenten en oud studenten hoogelijk dankbaar waren voor de belangstelling van het ge meentebestuur. Er klonken vele liederen en de de aangeboden ververschingen werd alle eer bewezen Het verval van de NS.B. Van goed geïnformeerde en be trouwbare zijde uit de N.S.B., zoo schrijft »Ons Noorden», vernemen wij, dat het ernstige conflict, dat thans in de leiding der N.S.B open lijk is uitgebroken, in wezen niets anders is dan een strijd tusschen de heeren Mussert en van Geelkerken om de leiding. De strooming in de partij, die Ir. Mussert vanwege zijn gemis aan tactiek en bekwaamheid, ongeschikt acht nog langer als lei der te fungeeren wordt steeds groo ter. Men wil in die kringen zich van Ir. Mussert ontdoen en Van Geelkerken met de leiding belasten. De heer Van Geelkerken zelf, hoewel deze reeds herhaaldelijk zeer ernstige conflicten mellr.Mus- HOOFDSTUK XXX. „Ik heb in de gevangenis gezeten Zonder dat er een woord tusschen hen beiden gewisseld werd, aanvaard den ze den terugweg en Anne hield zich zelf maar steeds voor hoe boos ze was. Tusschen de hooge, rechte stammen van de dennen, schitterde aan beide kanten van den weg een streep water. De schaduwen tusschen de boomen wa ren heel donker, maar de gouden zon nestralen en het weerkaatsend licht uit het water drongen tot in die duisternis door. Boven hun hoofden ontmoetten de wuivende kruinen elkander. Anne vond er iets fascineerends in om zoo snel en gemakkelijk uit de koele lucht in de zomersche hitte gevoerd te worden en dan weer terug in de koelte. Ze had een gevoel alsof ze op de vleu gelen gedragen werd. Als ze haar oo gen dicht deed, kon ze alles vergeten dan was er niets dan die heerlijke wind om haar hoofd. Ik ben erg boos op John, zei ze nadrukkelijk tegen zich zelf. Een ver rukkelijke boschlucht hing om haar heen. Aurora is een schat vind je niet? verbrak John tenslotte het stil zwijgen. Ze is gewoonweg eenig. Ik ben dol op haar; maar die onmogelijke Casilda moesten we maar naar een land sturen waar jonge vrouwen den heelen dag aan het werk worden gezet en 'n pak slaag krijgen van een gespierde schoonmama als ze het wagen lijntje te trekken. (Wordt vervolgt). Waalwpsche en Lnngstraatscbe Courant* NEEM HET ZEKERE VOOR HET ONZEKERE EN CONCURREEREN DE TARIEVEN EN VOOR- DEELIOE VOORWAARDEN Volgens recept van Apotheker Dumont

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1