Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. KAATSHEUVEL. ver een z. i. niet juist zijn weergegeven. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken, w.o.: a. besluit van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot aanvaarding van het aan de gemeente toegestane voorschot door het Werkfonds; b. mededeeling van Gedeputeerde Staten dat op de verordening tot heffing van besmettelijke ziekte- gelden Koninklijke goedkeuring is verleend; c. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger; Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. d. schrijven van de Centrale Espe ranto Propaganda Commissie be treffende het geven van Esperan- to-cursussen. De Voorz. zegt dat B. en W. deze aangelegenheid niet als urgent beschou wen. Er is tot heden in Drunen niets gebleken van belangstelling voor dit vak en bovendien heeft de gemeente geen lokaal beschikbaar terwijl ook de finantiën geen andere medewerking toelaten. De raad gaat met dit stand punt accoord. 2. Verzoek van de Koninklijke Ned. Automobiel Club om verlaging van de personeele belasting naar dengrondslag motorrijtuigen. De Voorz. meent dat in dit schrijven van de veronderstelling wordt uitge gaan dat in deze gemeente de belasting naar den grondslag motorrijtuigen is verhoogd, doch dit is niet het geval. Voor verlaging bestaat naar de mee ning van B. en W. evenmin aanleiding. Besloten wordt het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. 3. Nieuwe objecten voor werkver schaffing. De Voorz. zegt dat over 14 dagen de afgraving aan ,,Pleune Wiel" ge reed zal zijn en dan heeft men nog slechts een klein object voor verbete ring van grond over. B. en W. hebben intusschen naar nieuwe werkobjecten uitgezien en stellen voor: le ophooging en verharding van het gedeelte weg vanaf de Hooge Schijf tot aan het ka naal dat in zeer slechten toestand ver keert en waarvan hoe langer hoe meer gebruik wordt gemaakt. Dit gedeelte zal een y2 M. worden opgehoogd, daar na puin erop gebracht en vervolgens een laag sintels. De kosten zijn begroot op 3000. De minister heeft er reeds zijn goedkeuring aan verleend en sub sidie toegezegd. Het 2e plan is de ontginning van 10 H.A. heigrond, vroeger bosch, ten Zui den van Pessaert, eigendom van de Vereeniging tot behoud van Natuur monumenten. Deze vereen, beschikt niet over de noodige middelen voor deze ontginning. Daarom zijn B. en W. met haar in onderhandeling getreden om dit werk in werkverschaffing uit te voeren. Als voorwaarde is gesteld dat de vereeniging 10% bijdraagt in de kosten der loonen die in totaal op 4200.geraamd worden, terwijl zij bovendien alle bijkomende kosten, zijn de 800.voor haar rekening zou moeten nemen. Tegen deze voorwaar den maakt de vereeniging bezwaar, doch B. en W. meenen deze niettemin te moeten handhaven daar de vereeni ging door deze bijdrage toch op een goedkoope wijze verbetering van haar bosschen verkrijgt. Eerst wanneer hier omtrent overeenstemming is verkregen zal dit werk dus ook kunnen worden ter hand genomen. Er zou 8 a 9 weken aan te werken zijn, terwijl het voor de gemeente slechts weinig kost. De heer v. Drunen kan zich met deze plannen best vereenigen. Hij vindt de voorgestelde wegverbetering zelfs een zeer mooi plan. Hij wil de aandacht van B. en W. ook vestigen op een per ceel bij Dekkerswiel, dat zeer weinig opbrengt, doch dat misschien te ver betéren zou zijn met grond van den na bij gelegen ingenomen wal die zeer hoog is. De Voorz. zegt dat B. en W. ver schillende keeren ter plaatse dit werk bekeken hebben, doch het leek hen niet het voordeeligst object en daarom kan dat beter wachten tot men misschien niets beters meer kan vinden. De be doelde wal is n.l. zeer lang en het trans portmateriaal voor het vervoer van den grond zou daardoor te kostbaar wor den tegenover het kleine werkobject. Iets anders was het als daar vlakbij een hoog terrein was dat afgegraven kon worden. Het object blijft echter bij B. en W. in gedachten. De heer v. d. Wiel zegt dat 't hem verwondert dat de minister zijn goed keuring verleend heeft aan de voorge nomen wegaanleg in werkverschaffing. Z.i. hoort zulk werk niet in werkver schaffing thuis, dat vindt spr. onder- kruiperij van het wegenbouw-bedrijf. De Voorz. meent dat de heer v. d. Wiel zich hierin vergist. Hij behoort onderscheid te maken tusschen harde wegen en het soort wegen als hier wordt bedoeld. Hier is sprake van we gen die weinig aan materiaal kosten, maar waarvan de kosten bijna geheel uit arbeidsloon bestaan en die onders niet zouden worden verbeterd als het zooals nu niet in werkverschaffing kon worden uitgevoerd. De heer v. d. Wiel kan het er nog niet geheel mee eens zijn. Met algemeene stemmen verleent de raad zijn goedkeuring aan de door B. en W. voorgestelde plannen. 4. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten betreffende de raming van de werkloosheidslasten op de begroo ting 1937 met concept-besluit tot wijziging dier begrooting. Ged. Staten willen het totaal der werkloosheidskosten van 38545. op 34000.te zien teruggebracht. De Voorz. zegt dat B. en W. aan vankelijk bang waren dat hierdoor het rouleerings-plan voor de werkverschaf fing weer niet meer gehandhaafd zou kunnen worden en er weer meer werk- loozen naar den steun zouden moeten worden verwezen. Maar bij nadere be studeering van de uitgegeven bedragen blijkt, dat ook bij een raming van 34000.het opgemaakte rouleerings- plan nog wel te handhaven zal zijn. B. en W. hadden n.l. op een gelijk aantal werkloozen gerekend in de zo merperiode als in de winterperiode, doch gebleken is dat dezen zomer ver schillende arbeiders werk gevonden hadden. De heer v. d. Wiel merkt op dat dezen zomer het rouleeringsplan niet juist werd uitgevoerd. Er waren vol gens spr. menschen die in het geheel pas 4 weken gewerkt hadden. De Voorz. zegt dat in het voorjaar van het plan moest worden afgeweken omdat er volgens den minister te veel werkloozen in de werkverschaffing waren geplaatst, doch dezen zomer is steeds volgens het rouleeringsplan ge werkt. De heer v. Oers zegt dat het hem niet verwondert dat B. en W. er met de lagere raming toch kunnen komen, want er wordt minder dan het vastge stelde uurloon in de werkverschaffing uitbetaald. De Voorz. zegt dat dit nu eenmaal een gevolg van het systeem is. Er zijn menschen die de vastgestelde hoeveel heid werk niet verrichten en dus iets beneden het vastgestelde uurloon van 23 cent blijven. Er wordt echter zoo veel mogelijk rekening gehouden met de capaciteiten der tewerkgestelden en het is dan ook nog slechts twee maal voorgekomen dat het gemiddelde uur loon beneden 23 cent was. Meestal is het er boven, een enkele maal was het zelfs 28 cent. De heer v. d. Wiel zegt dat hij niets aanneemt van hetgeen de voorzitter daar vertelde. Het is niet twee maal, maar heel dikwijls gebeurd dat de men schen minder dan 23 cent per uur uit betaald kregen en 28 cent is nog nooit voorgekomen. De groote herrie komt z.i. geheel voort uit het optreden van den opzichter. Al is die een heelen tijd van het werk afwezig geweest en kan hij dus onmogelijk precies het uitge voerde werk waardeeren, dan toch be weert hij dat de menschen hun produc tie niet gehaald hebben en krijgen zij minder dan 23 cent uitbetaald. Tegen diens optreden is niet op te werken en dat was ook de reden waarom spr. als voorzitter der R.K. Werkliedenvereen. bedankte. Al betreft het hier ook zijn eigen broer, hij moet zeggen dat hij zijn optreden allertreurigst en schandelijk vindt. Maar ook hij zal eenmaal met zijn geweten ter verantwoording wor den geroepen. De Voorz. zegt geen moeite te zullen doen om de beweringen van den heer v. d. Wiel te gaan weerleggen. Wat spr. gezegd heeft omtrent de uitbetaal de loonen dat kunnen de loonstaten van de werkverschaffing bevestigen. De heer v. d. Wiel merkt nog op dat die loonen wel op de loonstaat kunnen voorkomen, maar dan hebben de men schen ze toch niet gehad. De Voorz. gaat hier niet verder op in. De heer v. Drunen vindt het prij zenswaardig dat de menschen probee- ren om werk te vinden in plaats van in de werkverschaffing te blijven. Hij doet mededeeling van een geval dat iemand werk bij een boer had gevonden en dat andere werkloozen tegen hem riepen: ,,Laat dien boer(spr. wil die groo te taal niet herhalen) kom liever bij ons in de werkverschaffing werken!" Spr. zegt dat zulks onder getuige is ge zegd en zal dit geval nader onderzoe ken. Hij vraagt of iemand die aldus een goedwillende tracht over te halen om ten laste van de gemeenschap te blijven niet uit de werkverschaffing geweerd kan worden. De Voorz. zegt hierop moeilijk een antwoord te kunnen geven. Als iemand meent dat er aan de werkverschaffing ongewenschte dingen gebeuren dan kan hij daarop de aandacht vestigen van B. en W. die dan de zaak direct zullen onderzoeken. Er kunnen zeer zeker ter men aanwezig zijn om iemand te weren. De heer v. d. Wiel meent dat de heer van Drunen beter over dit geval had kunnen zwijgen tot hij het nader onder zocht had. Spr. denkt dat er dan wel iets anders voor den dag zou komen. De Voorz. wil verdere discussie over dit onderwerp staken om dat het niet aan de orde is. Het concept-besluit van B. en W. om de begrooting te wijzigen zooals door Ged. Staten verlangd, wordt goed gekeurd. 5. Aanbieding gemeentebegrooting 1938. De Voorz. zegt dat de begrooting in concept gereed is en eerstdaags aan de leden zal worden toegezonden. 6. Wijziging van de Algemeene Po- litie-verordening voor de gemeen te Drunen. De door Ged. Staten verlangde wij zigingen zijn in hoofdzaak slechts van redactioneelen aard en van weinig practische beteekenis. Zij worden voor gelezen en zullen itf de notulen wor den opgenomen zoadat de raadsleden de wijziging in de oude verordening kunnen aanbrengen.: 7. Verzoek van J.ivan Loon om ver gunning tot onderverhuring van een gedeelte van het door hem van de gemeente gepachte per ceeltje bouwgrond langs de Sta tionsstraat. De Voorz. zegt dat de raad zich in het algemeen op het standpunt heeft gesteld dat in bijzondere gevallen een huurder-vergunning wordt gegeven tot onderverhuring voor 1 jaar. In dit ge val is echter gebleken dat de onderver huring van het betreffende gedeelte aan twee andere personen een blijvend ka rakter droeg. Daartégen hebben B. en W. bezwaar. De huurder zou afstand dienen te doen van het betreffende ge deelte en de andere gegadigden zouden het van de gemeente kunnen huren in plaats van v. Loon. De heer v. d. Wiel wijst er op dat v. Loon dit verzoek alleen doet om een paar familieleden ter wille te zijn met een tuintje bij hun huis. Als deze kwes tie geregeld wordt zooals B. en W. dat verlangen dan kan spr. zich daar ook goed mee vereenigen. Besloten wordt deze aangelegenheid ter afdoenning in handen te stellen van B. en W. 8. Intrekking verouderde belasting verordening Elshout. Besloten wordt tot intrekking eener verouderde verordening op de Perso neele Belasting wat tot heden verzuimd was. 9. Voorstel tot verleening van de ge wone jaarlijksche machtiging aan Burgemeester en Wethouders om vergunningen te verleenen voor de jacht op de Heistukken. Wordt besloten B. en W. wederom deze machtiging te verleenen. Zij kun nen dus wederom voor 2.vergun ningen voor groote jachtacte verstrek ken. 10. Voorstel tot verkoop van een oude uitpoetsmachine, staande in de vakschool voor schoenmakers. Reeds verschillende jaren is tever geefs getracht deze uitpoetsmachine met motor te verkoopen. Nu biedt de fa. Gebr. de Munnik er 60.voor, zonder motor. B. en W. meenen dit bod te moeten accepteeren, behoudens goedkeuring van den minister van On derwijs. Aldus wordt besloten. De agenda is hiermede afgehandeld. De Voorz. deelt npg mede dat bij de vorige week Vrijdag gehouden ver pachtingen de perc^alen alle de vast gestelde prijzen of zejts beduidend meer hebben opgebracht/fiAHeen voor per ceel 2 werd slechtsi/ 14.— geboden, ofschoon de vastgestelde prijs 16.— was. B. en W. stellen voor om ook dit perceel toe te wijzen. De raad gaat hiermede accoord. De heer v. d. Wiel merkt nog op dat bij de verpachting van het perceel van de Wed. Vrijhoeve iets gebeurd moet zijn wat nog nooit is voorgevallen. Ie mand zat toen, zuiver uit haat, tegen zijn eigen zwager op te bieden, waar door dit perceel tot 14ó.— opliep. Spr. heeft er bij hooren vertellen dat 't volgend jaar deze opbiederij zou wor den herhaald en vraagt of er niets tegen te doen is dat iemand op die manier om een familiekwestie zooveel te duur moet pachten. De Voorz. zegt dat het moeilijk te beoordeelen is om welke reden men tegen elkaar opbiedt. Dat komt wel vaker voor. Het volgend jaar kan dit zoo gemakkelijk niet meer gebeuren, want de bedoeling is altijd geweest dat een huurder zijn perceel ook de volgen de jaren kan blijven huren. Daartoe kan hij het tegen den door den raad vast- gestelden prijs inhuren. Hij betaalt dus slechts voor het eerste jaar den hooge- ren geboden prijs. De heer v. Drunen wil er nog op wijzen dat het hier ging tusschen een zoon en een dochter uit hetzelfde ge zin die er beiden dezelfde rechten op meenden te hebben, doch de Voorzitter meent dat hierover thans niet verder moest worden gesproken. Rondvraag. De heer v. Drunen vraagt hoe het staat met de benoeming van een con troleur voor de werkloosheid, waartoe de raad besloten heeft. De Voorz. antwoordt dat uit twaalf sollicitanten door B. en W. een keus is gemaakt. Deze is naar den minister gezonden. Het wachten is op diens be slissing of hij zich met de keuze ver eenigen kan. De heer v. Drunen informeert verder hoe het staat met het bouwcrediet dat aan 2 aanvragers is yerleend. De Voorz. zegt dat ook deze stukken ter afdoening naar den minister zijn gezonden. Wat de gemeente in deze doen kan is geschied. De derde vraag van den heer Van Drunen betreft de aanbesteding van de wegen. De Voorz. antwoordt dat de bestek ken gereed zijn en dat vorige week de aanbesteding zou moeten plaats heb ben, doch het Wegenfonds had nog enkele aanmerkingen, waardoor het even is opgehouden. Vermoedelijk zal de aanbesteding volgende week worden gehouden. De heer de Baaij vraagt of het geen overweging verdient.pm langs de Dru- nensche Steeg enkele groote knotwil gen te rooien die nu oorzaak zijn van den slechten toestand van den weg. De Voorz. zal dit onderzoeken en in de volgende vergadering met voorstel len komen, mede ook betreffende even tueel rooien van boomen aan de Molen- steeg. De heer de Wijs informeert naar de plannen van B. en W. betreffende de exploitatie van het zwembad dat over 14 dagen gereed zal zijn en vraagt of het geen overweging verdient om dit bad in den winter als ijsbaan te exploi- teeren. De Voorzitter zegt dat er nog volop tijd is om rustig te onderzoeken of eigen exploitatie, dan wel verhuring van het zwembad de beste weg is voor de gemeente. Op het oogenblik gaan de overwegingen van B. en W. in de richting van eigen exploitatie, doch daarvoor zijn nogal uitgaven te doen. Wat het exploiteeren als ijsbaan be treft, daar staat spr. wat sceptisch te genover. Vooral het diepe bassin, waar doorheen ook een treksloot loopt, zou gevaar kunnen opleveren en dus is de verantwoordelijkheid voor de gemeente, die deze gelegenheid openstelt, nogal groot. Ook lijkt spr. de oppervlakte voor ijsbaan wat klein. De heer de Wijs zegt verder dat hem is verzocht te wijzen op den slechten toestand van het fietspad bij Café de Wit naar den Dijk. De Voorzitter heeft hieraan al eens eerder aandacht besteed. Dit pad loopt gedeeltelijk over Vlijmensch grondge bied. Mogelijk kan in samenwerking met het bestuur dier gemeente hier iets gedaan worden. Spr. zal het onderzoe ken. De heer Klerkx vestigt de aandacht op het weggedeelte van het veilingge bouw naar de Stationsstraat, dat on verlicht is en geeft in overweging daar enkele lichtpunten aan te brengen. Ook deze aangelegenheid zullen B. en W. nader bestudeeren. De heer v. d. Wiel vraagt of B. en W. al gedacht hebben over het verzet ten van de kermis. De Voorzitter antwoordt ontken nend: het is daarvoor ook nog tijd ge noeg. Verder zegt de heer v. d. Wiel, dat het hem verwonderd heeft dat er van de R.K. Werkliedenvereniging van Drunen geen afgevaardigde zitting heeft in de commissie voor de werk loosheid. De Voorzitter zegt dat de commissie met 2 leden is uitgebreid, waarvan één door de arbeidersorganisatie en één door de werkgeversorganisatie zou worden aangewezen. De R. K. Werkliedenbond had 4 personen voorgedragen, waaruit B. en W. er een gekozen hebben die lid was van de afdeeling Elshout. Daardoor meenden zij de beste indeeling van de commissie te hebben verkregen. De heer Klerkx zegt wegens vertrek ontslag te moeten nemen als lid van den raad. Hij brengt dank aan den voorzitter, de wethouders en de raads leden voor de prettige samenwerking en uit de beste wenschen voor de toe komst van de gemeente Drunen. De Voorzitter zegt dat het hem spijt dat de heer Klerkx ontslag moet nemen wegens vertrek. Hij zal aan deze korte periode van samenwerking een prettige herinnering bewaren. Spr. heeft steeds respect gehad voor het weloverdachte oordeel van den heer Klerkx, die nooit over ijs van één nacht ging. Hij wenscht hem het beste toe in zijn nieuwe woon plaats. Hierna wordt de vergadering met den Chr. groet gesloten. Wisselprijswedstrijden. Zondag werd op de schietbaan aan den Horst de finale verschoten voor het jaar 1937 voor den Gemeentelijken Wisselprijs, tusschen de weerbaar heidscorpsen B.V.L. en Burgerwacht alhier. De uitslag was: B.V.L. Kaatsheuvel: v. Deursen 53, M. Didden 46, M. Dingemans 44, F. v. Beers 42, H. Elshout 55 totaal 240. Zondag 19 Sept. 232. Samen 472. Burgerwacht Kaatsheuvel: G. v. d. Hoven 49, C. Voogt 56, S. Pepping 52, P. v. Nieuwstadt 44, F. Kolsteren 50 totaal 251. Zondag 19 Sept. 247. Samen 498. 2de vijftal 19 September 217. Zon dag 224. Samen 441. B.V.L., de Moer: C. Dingemans 31, H. Dingemans 50, G. v. Gorcum 50, M. v. Gorcum 49, P. Klijn 22, totaal 202. Zondag 19 Sept. 237. Samen 439. B.V.L., Berkdijk: P. Gommers 42, C. Nouwens 47, A. v. d. Ven 40, C. Groe- nendaal 22, totaal 151. Zondag 19 Sept. 212. Samen 363. 2de Vijftal 19 September 187. Zon dag 143. Samen 330. B.V.L., Loonopzand: A. de Kort 55, C. Boeren 46, P. Vugts 51, M. Maas 55, J. v. Berkel 43, totaal 250. Zondag 19 Sept. 249. Samen 499. 2de Vijftal 19 September 188. Zon dag 218. Samen 406. Burgewacht, Loonopzand: A. van Dongen 51, C. Michielsen 42, Jos Veraa 43, M. v. Nieuwenhuizen 43, J. v. Dongen 32, totaal 211. Zondag 19 Sept. 240. Samen 451. 2de Vijftal 19 September 217. Zon dag 225. Samen 442. Met een punt verschil wist alzoo de B.V.L. op'de Burgerwacht Kaatsheuvel voor de tweede maal in opvolging de wisselprijs te winnen. De hoogste korpsschutter was de heer H. Elshout van de B.V.L., Kaats heuvel met 109 punten in 10 schoten. Cs Zangvereeniging Bel Canto. Het Mannenkoor der Zangver eeniging Bel Canto hield Zaterdag een algemeene ledenvergadering die meer speciaal gewijd was aan de opkomst op de repetities. De op komst op deze vergadering was zeer goed. Slechts twee leden waren zonder kennisgeving afwezig. Uit de besprekingen, die gehouden wer den, bleek, dat de aanwezige leden het er unaniem over eens waren, dat tegen het slechte repetitie-bezoek maatregelen moeten genomen wor den. Besloten werd, dat zij, die de repetities onvoldoende volgen zullen geroyeerd worden, als voor de ah sentie geen voldoende reden aan wezig is. Het Bestuur deelde mede, dat het wisselconcert, te geven door de Gem Zangv. Bel Canto uit Til burg, Directeur de heer Jan van Leeuwen, voorloopig is vastgesteld op 14 November a.s. Het Jubileum concert ter viering van het 10 jarig bestaan der zangvereeniging werd bepaald op Zondag 2 Januari 1938. Ook de plannen voor een intiemere viering kwamen ter sprake en had den de volle instemming van de vergadering. De viering naar buiten met een festival werd eveneens in princiep vastgesteld. Missionaris-afscheid. Hedenmorgen nam de Eerwaarde Pater Sjef van Beek in de parochie, kerk van St. Josef afscheid van zijne mede-parochianen, in een plechtige H. Mis en een predicatie naar den tekst uit Isaias IX. 2.: Het Volk, dat in duisternis wandelt, zal dan een groot licht aanschouwen; er zal glans komen over hen, die wonen in het dal van de schaduw des doods. Aandachtig werd de begaaf. de redenaar, die de stampvolle kerk aanhoord, gevolgd. De collecte voor zijn missiegebied in Java, gehouden, bewees de sympathie, die pater van Beek in de St. Joseph parochie en in geheel Kaatsheuvel geniet. Chr. Vesters. R. I .P. Dinsdagmorgen werd alhier ter aarde besteld 't stoffelijk o vei schot van den Weled. Heer Chr. Vesters, oprichter en eigenaar de bekende firma Vesters en Roestenberg. Sinds een paar maanden was de heer V. lijdende tot hij Vrijdagavond zacht en kalm overleed. De afgestorvene was een man met groote talenten, die hij buiten zijn zaak, ook dienstbaar stelde voor het vereenigingsleven en de plaats. Hij was een van de oprichters en een der vurigste voorstanders van de vereeniging «Kaatsheuvels Belang», waarvan bij steeds bestuurslid is geweesthij was mede-oprichter der Zangvereeniging »Bel Canto» waar van hij eveneens verschillende jaren bestuurslid was; hij was lid van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken in de Langstraat lid van het Grootbedrijf en tevens bestuurslid; eveneens had hij steeds zitting in de plaatselijke R.K.Fabrikantenbond waar zijn adviezen zeer gewaardeerd werden. Ook was hij langen tijd bestuurslid van de Federatie van Schoenfabrikanten. Hij leefde met den bloei en ontwikkeling van de plaats en alles wat hare belangen raakte innig mede en werd daarom gerespecteerd en gewaardeerd. De plechtige uitvaart en begrafenis had Dinsdagmorgen om 10 uur plaats. De groote belangstelling getuigde van de sympathie die de overledene genoot. Behalve het fabriekspersoneel en zeer vele vrien den en kennissen, werd de lijkbaar gevolgd door het bestuur van den Plaatselijken R.K. Fabrikantenbond, het bestuur van de K.v.Koophandel, Voorzitter der Federatie van Schoen- fabrikanten en alle leden van de kegelclub »Amoenitas.» De Hoogeerw. Deken A. J. v. d. Brekel droeg het plechtig misoffer op. Het zangkoor zong de 2 stem mige mis van Reijniers. Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslagen, berichten, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich op „De Echo van het Zuiden",

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3