HEUSDEN. DUSSEN. KAATSHEUVEL. SPRANG-CAPELLE. RAAMSDONK. voorbereidingen getroffen worden voor een waardige hulde; het schoolbestuur zal zich niet onbe tuigd laten; de buurt van de Eerw Zusters zal een comité traclnen te vormen, waarbij de geheele ge meente zich dan zal aansluiten voor een gemeenschappelijke hulde Of het land duur was en of de boeren geld hebben Bij de Vrijdagavond gehouden verpachting van landerijen van wege de gemeente werden fabel achtige prijzen geboden. Een perceel van 1,43,80 H.A. weiland werd verpacht voor de somma van f356,— (drie honderd zes en vijftig gulden). Een perceel bouwland op de Lange Heide groot 4260 A voor f171, -. Een perceel groot 43,75 A in Nieuw Heibosch voor f137, Zoo bezien zouden we mogjn constateeren dat de crisis in den landbouw over is (en de crisis steun Een verblijdend teeken. Marktberichten Veiling «De Langstraat» Blocveiling. Pronkboonen f4,70, Princesscn f 13,10 In alle drie de categoriën zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Tot slot van dit grootsch wieler- festijn, waaiop Dussen met recht trotsch kan zijn, zal des avonds ten 8 uur op 't historisch en aloude kasteel een openluchtfilm gegeven worden, terwijl de fanfare Wilhel- mina zal concerteeren. Onze dorpsgenoot, de heer D. van Dijk Azn. behaalde op het solistenconcours Vrijdag jl. te Vianen in de derde afdeeling den eersten prijs. Dit is de eerste maal dat de heer v. Dijk aan een dergelijk con cours deelnam. Dezer dagen is de jeugdafdee- ling der fanfare Wilhelmina, opge leid door den heer C. Schalken, in zijn geheel naar de fanfare overge gaan, waardoor deze een llinke versterking heeft gekregen. Thans staan deze jeugdige muzikanten onder leiding van den heer Snijers uit Raamsuonksveer. R K. W,V. vergadert! De R.K. VVV. komt Vrijdag avond om half 8 in algemeenever gadering bijeen in ue zaal der Meisjes-Congregatie. De heer Frans Hoogers uit 's Bosch zal spreken over: »B «- steun. Oranje-comité Zaterdagavond hield het Oranje comité onder presidium van Notaris Schreurs een vergadering. In verband met de a s. blijde gebeurtenis zullen ter zijner tijd feestelijkheden worden georgani seerd. Een definitief plan kon echter nog niet worden uitgewerkt. Op 13 Nov. a.s. zal 't comité andermaal in vergadering bijeen komen en dan zullen definitieve plannen worden uitgewerkt. Zooals we reeds eerder in ons blad hebben gemeld, zal 't voor Dussen en verre omgeving a.s. Za terdag een groote dag worden. Een dag die, als de weersgesteldheid gunstig is, nog lang in 't geheugen zal blijven. Het Oranje Comité, onder de be zielende leiding van den heer Braun, in zijn hoedanigheid als voorzitter van 't sport comité, is er in geslaagd een voor onze plaats ongewoon sportgebeuren te doen plaats heb ben, hetwelk te meer bewondering afdwingt, daar alhier geen renners club, ja zelfs geen wielerenthou- siasten voorkomen. Waar worden Ron den georga niseerd In plaatsen waar de wieler sport hoogtij viert, daar, waar deze sedert jaren honderden beoefenaars en bewonderaars \indt. Welnu, onze plaats bezit deze niet en toch wordt hier a.s. Zaterdag een wieler wedstrijd gehouden, waarbij het puikje der Nederlandsche en tevens bekende Belgische renners aan start zullen verschijnen. Het is een onderneming, een durven, een groote offervaardigheid, daar dit alles in dienst der liefda. digheid plaats heeft. Waar vindt dit zijn weerga in ons land? Vanaf deze plaats hulde,driewerf hulde voor deze werkers! Bezien wij thans 't programma eens nader. Om half elf heeft de start plaats der nieuwelingen Deze rijden 10 maal het traject of 37 K.M. Om 12 uur starten de amateurs voor 55 K M. en om half drie de onafhankelijken en profs voor de 110 K.M. Het traject loopt van Molenkade, Voorste Hoek, Dorpsstraat, Molen kade en is geheel voor't doorgaand en plaatselijk verkeer afgezet. Deze wegwedstrijd is dus eigenlijk een criterium Bezien we de lijst van ingeschre venen dan tellen we er meer dan 180, o.w. J. Biaspenninx (kampioen van Nederland), Schulte (de nieuwe ster en winnaar van Hoogerheide), van Amsterdam, Hellemons, Heslinga, Peek, Ceasar Bogaert, G. v.d. Buit, Bronger, Gom mans, Gommers, Demmenie (no. 4 in de wereld kampioenschappen te Kopenhagen), Steenbakkers (winnaar van Ooster hout bij de amateurs), Pijnenburg (Am van Velthoven (Geertruiden- berg) en de Belgen Dictus, Duerlo, Cavé, Loopmans, van Hasselt (win naar van Wouw) Derijck en vele andere. 0—2 0-2 1 1 0-2 0-2 Up 26 Sept. j.l. hield de R.K. Kiesvereeniguig alhier, een algem. leden vergadering. Het jaarverslag van den secretaris en den penning meester werden voorgelezen en on der dankzegging goedgekeurd. De rekening en bescheiden van den penningmeester werden onderzocht door een commissie, en in orde bevonden. Vervolgens had verkie zing plaats van een bestuur, hetwelk in zijn geheel was afgetreden. Ge kozen werden Hub. Verhoeven, Dr R. Verhoeven, P. J. Verschuie, G. G. Carpaij, A. van Delft, J. H. J. Meijer en P. F. Schmiehusen. Als afgevaardigde voor de ver gadering van den Staten-kieskring werd gekozen W. J. N. Wijs, Bur. gemeester. Na deze algemeene ledenvergade ring werd een bestuursvergadering gehouden. In deze vergadering werd Hub. Verhoeven als voorzitter ge kozen, Dr. B Verhoeven als vice voorzitter, G G. Carpaij als secre taris en A. v. Delft als penningm. P. Verschuie werd als 2e penning meester en J. H. J. Meijer als 2e secretaris gekozen. De uitslag van de 4e ronde van de jubileum-wedstrijden bij de damclub V.D. alhier, is als volgt: le groep: J. Deurlo A. de Graag F. v. Munster—B Klerks C. Bax—C. Schaap J. TimmersGerr. Jonker 2e groep W. v. Munster G. Jonker B. Knmminga- H. Heuveling 2—0 B. Aerts M. v. Beijnen 0—2 Gemeenteraad. In de laatste raadsvergadering werd de gemcentebegrooling inge diend en tot commissie van onder zoek werden benoemd de heeren A. de Haan, H. Verhoeven en J. Buijs. Het aantal opcenten op de Ge meente fondsbelasting werd op voor stel van B. en W. vastgesteld op 75. Besloten werd de iepenboomen langs den Heesbeenschen weg te rooien en daarvoor inlandsche eiken te plaatsen. Aan M. Tibber wordt f 1 per week toegekend terzake, art. 13 L.O. wet. Afwijzend wordt beschikt op het subsidie verzoek van den Centralen Proeftuin te Gorinchem, en f25 toegekend aan de E.H.B O. alhier. Afgewezen werd het verzoek van Chr. van Herpt om tegemoetkoming in de onderhoudskosten van een goedgekeurden stier. Aan de fa. de Haan en Oerle- mans wordt een stukje grond ver kocht 5 f3 per vierkante meter en besloten medewerking te verleenen tot verkoop van weg naar 't terrein dier firma. Machtiging werd verleend tot het converteeren van geldleeningen tot een bedrag van f 1480.40. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken van minder belang naar voren gebracht. Missionnaris afscheid in het Missiehuis St Antonius. Dinsdagavond had in het Missie huis St. Antonius van de Eerw. Paters der H. Familie alhier het plechtig afscheid plaats van vier Eerw. Paters Missionarissen, die Donderdag a.s. over Genua naar de missie in onze Oost vertrekken. De namen der Eerw. Paters zijn H. v. d. Salm nit Oude Weteiing en P. Stienen uit Weert, die naar Borneo en J. van Beek uit Kaatsheuvel en J. Komen uit Hem die naar Midden Java vertrekken. Om half vijf werd een plechtig lof gecelebreerd door den Missionaris Stienen geassisteerd door de Paters van lieeK en Komen. Om vijf uur was bel reünie in het aula, waarin spel en zang uen Missionarissen een aischeiü beieiu werd. Een her stu- ueuien sprak een roerend afscheids- wooid Upgevoei d weid »Degouden Spin» eeu koduig blijspel dat zeer goed vertoond weid. Na het tweede bedrijf werd een potpourri gezongen onder leiding van Pater v. d. IJsel. Woensdagmorgen om 7.30 v.m. werd een plechtige Hoogmis met preek gehouden, opgedragen door den Eerw. Pater van beek en geas sisteerd door de Eerw. Paleis mis sionaiissen terwijl de Eerw. Pater v. Bergen Henegouwen de alscheids- predikatie hield. Hierna volgde het aischeid van de Missionarissen. ST. JOACHI&4SMOER. Zaterdagmorgen kwam dezelfde landbouwer H., die Dondeidag z'n gerooide aardappelen dooi lot heden onbekenden opgeruimd zag, tot de onaangename ontdekking dal hij nu een koe uit de weide miste, waarvan de nieuwe verblijlplaats nog niet ontdekt is. De politie stelt een ij verig onderzoek in en het is te hopen, dat de dadei (s) die hier de omgeving onveilig maakt, acnteihaald wordt. Een waarschuwing is 't tevens voor de bewoners van dit dorpje om alles veilig op te bergen. Op de scbietwedstrijdeu, welke Zondag 26 September waren uilge schreven door 't Kruisbooggezel schap »Oelening in den Wijngaard') te Tilburg hebben de schutters van «Onderlinge Vriendschap alhier zich kranig gehouden. Met 297 punten behaalden zij van Willem Teil» en «Oefening in den Wijngaa-id de 1ste prijs terwijl de heer Tl. Dingemans de 4e personeele prijs behaalde met 31 punten. Op het geluksblazoen behaalde de heer E. Verhelst met26 punten den tweeden prijs. Bij den aanvang der wedstrijden overhandigde de secr. van «Oefening in den Wijngaard» te Tilburg als blijk van vriendschap en hoogachting een pracht.ge eigen ver vaardigde Voorzittershamer aan den heer E. Verhelst, Voorzitter van «Onderl. Vriendschap» en van de combinatie «Willem Teil» en «On derlinge Vriendschap.» SPRANG. De afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond houdt a.s. Vrijdagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond een algemeene vergadering. De agenda vermeldt: Opening, Notulen, Ingekomen stukken, Mededeelingen, Bespreking agenda gewestelijke vergadering en benoeming afgevaardigde, Bond vraag en Sluiting. Het aantal werklooze leden bij de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders bedraagt mo menteel 90, waarvan 58 geheel- en 32 gedeeltelijk werkloos zijn; 13 leden zijn in de gemeentelijke steun, regeling opgenomen. Einde Augustus waren deze cijfers respectievelijk 96, 63, 33 en 14. De bibliotheek van den Chr. Volksbond alhier wordt naar wij vernemen a.s. Zaterdag wederom voor het publiek open gesteld. Een groot aantal nieuwe boeken zijn weer aan de vele honderden die deze bibliotheek reeds telt, toege voegd, zoodat we niet twijfelen of in den a.s. winter zal van deze nuttige instelling weer veel gebruik worden gemaakt. J.l. Zaterdagmiddag hndopde baan aan den Horst te Kaatsheuvel de schietwedstrijd plaats van den Jijz. Vrijwilligen Landstorm Sprang- Capelle. De deelname der leden was niet groot, wat zijn oorzaak waarschijnlijk vindt in het regen achtige weer. Vermoedelijk zal de wedstrijd daarom opnieuw worden gehouden. De Chr. Gymnastiekvereniging ,Pro Patria" van Sprang-Capelle maakte j.l. Zaterdagmiddag een wan deling; vanaf het verenigingslokaal, waar de opstelling plaats vond, mar cheerde men over het Oosteinde naar Waalwijk, om over den Winterdijk Hoogevaart enz. terug te keeren. Jam mer moest de wandeling vanwege den regen worden onderbroken. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zondagmorgen viel een vrouw, bij de fam. Soeters aan de Hooge vaart, alwaar zij logeerde, van boven van de trap naar beneden, zoodat geneeskundige hulp van Dr. Boos moest worden ingeroepen, welke inwendige kneuzingen con stateerde. Zondagavond nam Ds. P. K. Keizer afscheid van de Geref. Kerk alhier, wegens vertrek naar Voor burg. Het kerkgebouw was overvol, zoodat velen zich met een staan plaats moesten tevredenstellen. De predicatie ging uit van Mattheus II 30, laatste gedeelte mijn juk is zacht en mijn last is licht. Na de afscheidspreek richtte Ds. Keizer zich tot verschillende colleges en personen. Namens de Classis werd de schei dende leeraar to gesproken door Ds Koenekoop van 'sGravemoer, welke dank bracht voor den De- langrijken arbeid door Ds. Keizer in de Classis verricht. Namens den Kerkeraad voerde het woord de heer H Kerst, wijzende op den grooten zegen die van de predicatie van Ds. Keizer mocht uitgaan in de periode van 22 Mei 1932 - 26 Sep- tember 1937, Ruim 500 maal betrad Z. E met steeds vasteren tred den kansel. Namens de kerk van Sprang sprak ouderling Fijan den vertrek- kenden leeraar, welke als consulent één jaar te Sprang arbeidde, harte lijk toe, terwijl de rij der sprekers werd gesloten door Burgemeester A. Smit, welke den dank van het Gemeentebestuur vertolkte. Toegezongen werd Ps. 121 4. Van de gelegenheid om Ds. en Mevrouw Keizer de hand te drukken in de consistoriekamer, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Naar we vernemen zijn momenteel een 20 tal jongens uit Sprang-Capelle, door de plaatselijke centrale voor werkloozenzorg in het werkkamp »Het Putven« te Chaam geplaatst. Het kamp is thans geheel bezet. VRIJHOEVE-CAPELLE. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, zijn bij liet Bazar-Comité van het fanfarecorps „Sirena" reeds ver schillende* giften voor den in Februari e.k. te houden Bazar ingekomen, ter wijl ook enkele flinke toezeggingen reeds gedaan zijn. CAPELLE. Tot sluiting van de rij der zomer- concerten werd j.l. Zaterdagavond op de kiosk over de Buitenhaven door het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" in samenwerking met de gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopije" een concert gegeven, dat, niettegenstaande het minder gunstige weer, door vrij veel belangstellenden werd bijge woond. De nummers, zoowel van zang als muziek werden op vlotte verdien stelijke wijze afgewerkt en oogstten een welverdiend applaus. Ook in onze gemeente doen zich reeds, naar we vernemen, enkele ge vallen van mond- en klauwzeer onder het in de weide loopend vee voor. V— Een dezer dagen sloeg het paard van bakker v. A., gespannen voor de broodkar, in een onbewaakt oogenblik op hol. Vrij spoedig werd het hollende die gegrepen, zoodat dit ongeluk be houdens eenige materieele schade zeer gelukkig afliep. De Eerw. heer A. Vroeg in de Wey, candidaat t.d. Heiligen Dienst te Waddinxveen, die beroepen is l>ij de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen- dijk, werd eveneens beroepen bij de Ned. Herv. gemeenten te Neerlang- broek en te Wijngaarden. De tentoonstelling van de dit jaar door de leerlingen der O.L. school in de Kom gekweekte planten en bloe men, welke tentoonstelling j.l. Vrijdag en Zaterdag in het gymnastieklokaal der school werd gehouden, is weer schitterend geslaagd, want aan de vele ingezonden exemplaren was te zien, dat hiervoor bijzondere zorg was be steed, terwijl ook het aantal belang stellenden, vooral Zaterdagavond, zeer groot was. J.l. Vrijdagavond half acht werd deze 4de floralia door het hoofd dei- school, den heer E. Colet, in tegen woordigheid van verschillende ouders en andere belangstellenden geopend, waarna nog het woord werd gevoerd door den heer J. Michaël. De jury, welke des namiddags de bloemen had gekeurd kende in de groep eenjarige planten de volgende bekroningen toe: Begonia: Heiltje Mouthaan, len prijs, Jennie Cové, 2en prijs en Rina Timmermans, 3en prijs. Salvia: Bertus van Baardwijk, len prijs, Ad. van Oversteeg, 2en prijs en Cornells de Rooy 3en prijs. Calceolaria: Piet de Rooy len prijs, Peter van der Schans, 2en prijs en An nie Spuybroek 3en prijs. Fuchia: Johan Rosenbrand, len pr., Andries Snijders, 2en pr. en Trui Sprangers, 3en prijs. Salleroi: Bets Spierings, len prijs, Albert Colet, 2en prijs en Jan van der Waals 3en prijs. Geranium: Bas Rijken, len prijs, Adrie van der Schans, 2en prijs en Jacobus Boeser 3en prijs. Cupliea: Roel Blom, len prijs, Huib van Melden, 2en prijs en Rika Spran gers, 3en prijs. Impatient: Adrie Geenen, len prijs, Jo Roomer, 2en prijs en Adrie van «eek, 3en prijs. De uitslag voor de overige was: An van der Waals, len prijs, Dina Christ, 2en prijs, Bertus van Baard wijk, 3en prijs en Leen Mesch Mzn. 4en prijs. De eereprijs voor de mooiste bloem der tentoonstelling werd toegekend aan Bertus van Baardwijk met een éénjarige Salvia. Was Vrijdagavond de belangstelling vrij goed te noemen, Zaterdagavond was de drukte zoo groot, dat de zaal soms te klein bleek om alle belang stellenden te bergen. Enkele attracties, welke ter verhooging der gezelligheid in de zaal een plaatsje vonden, maak ten goede zaken. Zaterdagavond werd deze schitte rend geslaagde tentoonstelling te on geveer 11 uur, nadat mededeeling ge daan was van de uitslag van een twee talgehouden verlotingen, n.l. van een plant, welke op No. 77 en van een tul band, die op No. 58' viel, door hel hoofd der school met een kort woord gesloten, waarbij spreker dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze me degewerkt hadden aan het welslagen dezer 4de floralia. Een bijzonder woord van dank richtte spreker tol de firma Nic. van Dongen en Zn., bloe misterij te Waalwijk, die evenals an dere jaren voor de inrichting der ex positiezaal gezorgd had en daarin ook een smaakvolle stand had onderge bracht en een gedeelte der speelplaats had omgetooverd in een siertuin, evenals aan-den heer A. J. van Wijlen, radio-ceniralehouder te dezer plaatse voor zijn geheele belangelooze mede werking bij de verzorging der muzi kale afwisseling gedurende de twee tentoonstellingsdagen. In verband met het behaalde clubkampioenschap werd de heer Steigenga in besloten kring in het clublokaal gehuldigd. Nadat de leider, dhr. J. Schot, hem met har telijke woorden nogmaals namens de heele damclub van harte geluk wenschte, met zijn behaald succes, ontving hij uit handen van genoem den leider het bekende matchboek »BaichenbachSpringer», alsmede «Springer Damsleutel», Aan Mevr. Steigenga, die mede aanwezig was, werd met eenige toepasselijke woor den een prachtige ruiker bloemen aangeboden. Ontroerd dankte de heer Steigenga voor de ontvangen hulde en sprak de hoop uit de eerste plaats waardig te zijn. Tot slot speelde de kampioen een simultaan-seance tegen deleden der club. Zondag zal Ds. W. Oost om half tien optreden in de Dorpsche Kerk en om half die in die op het Veer. Zondag 3 October a.s, zal door de Kon. Erk. Postduivenver- eeniging »Prinses Juliana« een feest, vergadering worden gehouden in haar clublokaal bij J. Kamp, aan de Keizersdijk, bij gelegenheid van het 10 jarig kampioenschap van den heer L. van Diem. De heer van Diem is steeds een trouw lid geweest en bekleed nu enkele jaren een bestuursfunctie. Het zal den kampioen, welke titel hij ook reeds twee jaren be haalde in de G.E.O. combinatie, dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Het zoontje van den land bouwer G. B. wilde Maandagavond een touw doorsnijden met een mes. Door onvoorzichtig hanteeren van het mes, kwam het in zijn oog terecht, met het gevolg dat hij zich direct onder geneeskundige behan deling moest stellen. Daar het zich nog al ernstig liet aanzien, is hij later nog behandeld door een oog specialist. De Middenstandshandelscursus is alhier j.l. Vrijdag aangevangen. Deze eerste cursusavond werd bij gewoond door 40 cursisten. Bij de opening waren o.m. tegen woordig de ZeerEerw. Heer Pastoor Bekkers van Raamsdonksveer en de ZeerEerw. Heer Pastoor Damen van Hank en de geestelijke adviseur van de R.K. Middenstandsvereeniging van Raamsdonksveer kap. Bijnen. Verder was tegenwoordig de voorz. van de R. K. Mindenstandsvereeni- ging de heer J. J. Simonis door wie deze eerste cursus met een kort woord werd geopend. Hij riep het welkom toe aan de beide Z.Eerw. Heer Pastoors die door hun aan-' RAAMSDONKSVEER.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6