Een waa lid van F. 98.50 R.K. Dagmeisje DRUKWERK mwe ADVERTENTIEN. WASPIK. DRUNEN. OUVERTURE TYPE 461A PRIJS: Gevraagd Stoomdrukkerij Antoon Tielen water van een gedeelte in't Kanaal 's Bosch Drongelen. De Voorzitter, de heer W. van der Leede, zette een en ander nader uiteen en deelde mede dat de club thans in de gelegenheid kon worden gesteld de beschikking over dit water te krijgen. Na een langdurige,doch geannimeerde discussie werd door de vereeniging dit voor Nieuwkuijk mooi gelegen vischwater aanvaard met 'n leden aantal van 25 personen. Met ingang van 1 Januari heeft de vereeniging de beschikking van dit water en zoo we vernemen ligt het in de bedoeling der club het water uitsluitend te houden voor Nieuwkuijksche hengelliefhebbers. De hengelliefhebbers zijn met het water in hun schik en velen koeste ren reeds de hoop in de naaste toe komst menig vischje te verschalken. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag den 8en October 1937 des nam. 7 uur. Aan de orde is 1 Mededeelingen, 2 Vaststelling verordening, re gelende het beroep inzake het reglement op autovervoer voor personen. 3 Vaststelling leeningsplan met N.V. Gemeentecrediet te Amsterdam, 4 Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den gemeenteraad. Zondag 1.1. werd de St.There- siakerk te Waspik-Boven bezocht door de processie van Vlijmen en omstreken. Bij aankomst om onge veer 10 uur werd een plechtige H. Mis met assistentie opgedragen, waaronder een predicatie over de H. Theresia werd gehouden. In den namiddag werd om half diie een plechtig Lof opgedragen, waaronder processie door den kloostertuin. Om ongeveer 5 uur keerden de pelgrims huiswaarts. De heer Jac. J. Smits, die in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. G. Vloeimans, tot lid van den gemeen teraad is benoemd verklaard, heeft zijne benoeming aangenomen. Bij den heer M. Lips staa1 een pereboom voor den tweeden keer van dit jaar in vollen bloei. Zondag hield de Weleerw. Frather L. van Son, benoemd tot missionaris in Kameroen (Britsch Afrika) in beide H. Missen in de parochiekerk een afscheidspredi- catie. Maandagmiddag vertrok de missionaris van uit Vlissingen naar zijn missiegebied. Een voorspoedige reis en een vruchtbare missie- arbeid zij hem toegewenscht. Bestuur Kiesvereeniging. Het bestuur der R.K. Kiesvereeni ging is als volgt samengesteld: voorzit ter M. v. Halder; vice-voorzitter Frans Elshout en secretaris-penningmeester H. Brok. R.K.W.V. Vrijdagavond hield de R.K.W.V. een algemeene ledenvergadering onder presidium van H. Maas, die was be legd op verzoek van een 10-tal leden. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een antwoord van B. en W. omtrent een op 22 Mei j.l. gedaan verzoek voor dis tributie van goedkoope groenten. B. en W. schrijven, dat zij in een onderhoud met den ambtenaar van het Ministerie van Sociale Zaken bevon den hebben dat de regeling omtrent deze distributie nog niet gewijzigd is en alle distributie van levensmiddelen gaat via 't centraal bureau, waardoor er voor Drunen groote bezwaren aan ver bonden zijn. Voor de leden der R.K.W.V. zijn de nieuwe encyclieken tegen sterk ge reduceerde prijzen beschikbaar. In de dezen winter te houden spreek- avonden van de R.K.W.V. zal Pastoor Heezemans uit Waalwijk niet optreden doch wel op 2 Nov. a.s. Pater Peeters uit Eindhoven. Den spreker van den avond, den heer Hoogers uit 's-Bosch, wijst de aan wezigen op 't groote nut van ,,De Volkskrant'' en spoort de leden aan zich daarop te abonneeren. Stijgt 't aantal abonne's niet tot 25 dan zal ,,De Volkskrant" voortaan per post worden bezorgd. De nieuwe bode is J. Bataille. Den heer Hoogers geeft inlichtingen omtrent steunregeling. Jonge mannen (inwonend) boven de 21 jaar, ontvan gen in een klasse-gemeente als Drunen 1.— steun per week. 't Rouleeringssysteem in de werk verschaffing en steunregeling te Dru nen verwekt eenige discussie. Naast gewone B-steun" is een „Ex tra B-steun" ingesteld, dat een spaar systeem is, waarvan 't opgebrachte geld wordt terugbetaald in natura. Men spaart 0.25 en met een gezin bene den 5 kinderen ontvangt men daarvoor terug 0.50 en met een gezin met meer dan 5 kinderen 0.65. 't Is geen sparen, maar afzonderen! Dat de R.K.W.V. niet vertegen woordigd is in de commissie voor het verleenen van B-steun, blijkt uit de nu volgende besprekingen. De voorzitter vindt het diep-treurig, dat hij niet ge kend is geworden in deze commissie, waarbij dan gefluisterd zou zijn, dat dit 't geval is omdat hij teveel strijd voor zijn werklooze makkers. Met St. Nicolaas zal voor de kin deren der leden een feestavond worden georganiseerd. Ter regeling dezer za ken werd een commissie benoemd uit de heeren: Jo Jongeburth, Jos. Berg mans, Th. v. Veldhoven en een twee tal bestuursleden. 't Is de eerste maal dat iets dergelijks op touw wordt gezet, de commissie zal naar ieders genoegen deze dingen trachten te regelen. Bij de rondvraag wordt naar voren gebracht te trachten 't uurloon in de werkverschaffing met 1 cent te doen verhoogen. Met behulp van 't gemeentebestuur zou dit verzoek in zee kunnen gaan en mogelijk met succes worden bekroond. De levensstandaard in Drunen is duurder geworden, want de inwoners van Drunen, voor een groot deel schoenmakers, werken volgens arbeids contract. Voor jaren was 't uurloon ook 0.24. De kwestie zal nog eens beke ken worden. Hierna sluiting. Regisseur. Tot regisseur der tooneelclub der Jongenscongregatie alhier, is benoemd dhr. W. Roozen, onderwijzer, alhier. Schaken. Zondag speelde den heer Ed. IJssel- dijk van „Schaakmat" een simultaan- match, welke door S.D.J.C. was geor ganiseerd. De simultaan wist hierin van een 9- tal der beste schaakspelers uit Drunen en Elshout te winnen. Zeker een mooie prestatie voor dezen jeugdige schaak speler van de club Schaakmat. De uitslag van de competitie schaakwedstrijd S.D.J.C. is als volgt: P. Elshout—Theo Couwenberg 0—1 M. v. HuitenFrans Boelen 10 Fr. v. Leest—L. v. Huiten 1-0 A. Smits—M. v. Huiten 0—1 Benoeming. Tot onderwijzeres handwerken aan de R.K. Bijz. Lagere Meisjesschool al hier is benoemd mej. M. G. Keurentjes uit 's-Bosch. Marktberichten. Drunen 5-10- 37, De Langstraat. Blocveiling: Pronkboonen 2, Prin- cessen 13. B. V. L. De afd. B.V.L. alhier nam Zondag j.l. deel aan de B.V.L. kringwedstrijden te Herpt. Zij behaalden daar de volgen de prijzen. Klasse B: le prijs M. de Wit, 3e C. Brok, 4e M. Klerks, 6e A. Klerks, 9e A. Smits. Personeele baan: le prijs A. Klerks, 2e L. de Wit, 5e C. Brok. ELSHOUT. B. V. L. De afd. B. V. L. alhier, nam Zon dag j.l. deel aan de B.V.L.-kringwed- strijden te Herpt. Zij behaalde daar de volgende prijzen. Klasse A: le prijs L. Klijn. Personeele baan: 4e prijs C. Pelders. 'm CDODT WIELRENNEN. DE Ronde van Dussen. Een succes voor de organisato ren. Schulte triomphator. Begunstigd door schitterend, we zou den haast zeggen, zomerweer, is Zater dag de eerste ronde van Dussen verre den en zij heeft zich reeds aanstonds be staansrecht weten te verwerven. Talrijke pronimente figuren in de wie- lerwereld gaven acte de presence en vooral profs en onafhankelijken, hebben het naar schatting tienduizend-koppige publiek laten genieten van een schitte renden strijd, waarbij Gerrit Schulte zich den held van den dag toonde. Deze jeug dige renner, die pas sinds enkele weken tot de categorie der profs is toegetreden, heeft getoond heel wat in zijn mars te hebèen en belooft een groot kampioen te worden. Tevens zijn hier woorden van lof op zijn plaats voor het schitterende werk der organisatoren van dezen wedstrijd, die er voor gezorgd hebben dat alles in de perfectie tot volle tevredenheid van publiek en renners geregeld was. Wat betreft de nieuwelingen en ama teurs meenen wy het voldoende de win naars, respectievelijk M. Jansen, Eind hoven, en J. de Jong Gouda te vermelden. Het hoofdnummer was natuurlijk den strijd over 30 ronden of 110 K.M. tus- schen profs en onafhankelijken. In een flink tempo werden de eerste ronden afgelegd en alle uitlooppogingen waren vooreerst slechts schijnbewegingen en waren meer begonnen om de premies machtig te worden, welke kwistig wer den uitgeloofd. De directie der papier fabriek Maasmond liet zich hierbij voor al gelden. In de tiende ronde had zich een kop groep van 5 renners gevormd, n.l. Schul te, Theuns, Gijzen, C. Valijtijn, en Saar- loos. Er waren toen nog 20 ronden of 74 k.m. te rijden en wie zou toen hebben kunnen vermoeden, dat geen der andere deelnemers en daarbij ook geen der Bel gen, dit kwintet zou kunnen verontrus- M M Tf De lang gekoesterde wensch van tienduizenden radio-enthousiasten ging met dit Philips' toestel in vervulling. Eindelijk eA zeer bescheiden geprijsd toestel, dat toch aan hooge eischen voldoet. Beluistert dit toestel en ervaart, hoezeer het in Philips' nieuwe apparatenreeks zijn eervolle plaats volledig verdient! - l Niettegenstaande de gestegen kostprijzen door de verhooging der materiaalkostenis het door de sterk op gevoerde productie mogelijk geweestde prijzen aanzienlijk te reduceeren. ten? De vijf genoemden verstonden el kaar heel goed en om beurten nam men den kop. Het tempo werd aanvankelijk krachtig opgevoerd, zoo, dat in de ach terhoede, waar blijkbaar elke samenwer king zoek was, steeds grootere hiaten ontstonden en bovendien meerdere groepjes werden tot stand gebracht. Het gelukte niet aan John. Braspennincx, noch aan Gommers, van Amsterdam of Gerrit van de Ruit, om zich los te wer ken en op de kopgroep in te loopen. Steeds vergrootten bovengenoemde vijf hun voorsprong, totdat C. Valentijn het machtige tempo niet meer kon volgen en moest lossen. Men dacht reeds dat de vier overblij- venden wel voor het verloop bij elkan der zouden blijven, doch toen er nog on geveer 15 K.M. te rijden waren ging plotseling Schulte er tusschen uit echter gevolgd door den schitterend rijdenden Theuns uit Princenhage. Dit tweetal nam direct een voorsprong van circa 100 M., om deze geleidelijk tot 300 M. op te voeren. Met dezen voorsprong nader den zij ook de eindstreep waar Schulte met een lengte den wedstrijd won. De uitslag luidt: 1 G. Schulte, 2 J. Theuns, 3 Gijzen, 4 Saarloos, 5 Taehen, 6 J. Braspenninx en vervolgens ex Alguo de Loor, H. Jansen, Scherens, Alph. Stuyts, Fr. van Hassel B., van den Maagdenberg, Prince, Gommans, J. Heeren, G. Peters, Motké, de Beer, Deurlo B., Gust Reyns B., H. Sijen en A. overweel, die om de overige prijzen had den te loten. De 111 k.m. werden afge legd in den tijd van 2 uur 38 min. 57 sec. Het werelduurrecord van Frans Slaats. Zaterdagmiddag is Maurice Archam- baud te Milaan op zijn racefiets gaan zitten om te trachten het werelduur record van Frans Slaats dat de Waal- wijker Woensdag j.l. met 45.558 k.m. op z'n naam had gebracht te verbeteren. De poging van den Franschman is mis lukt. Wel verbeterde hy het wereldrecord van Richard over 30 k.m. dat op 39 min. 17,8 sec. stond met 0,3 sec. doch na 106 ronden stapte Archambaud af wegens een lekken band. Hij had toen 55 min. 42.4 sec. gereden en was 13.2 seconden achter op Saats' tijd. Archambaud was tot aan de 25 K.M. steeds op Slaats' tijd ten achter. Van 25 tot 30 K.M. ging het echter vee beter en de 30 K.M. gingen op in 39 min. 17.4 sec., terwijl Slaats over dezen afstand 39 min. 19.4 sec. had gedaan. Na de 35 K.M. gaf hij op door een lekken band, doch het wereldrecord van Slaats had de Fransch man, gezien zijn rijden in de laatste kilo meters, waarschijnlijk toch niet verbe terd. Slaats—Pellenaars winnen in Milaan. PellenaarsSlaats heer en mees ter in Milaan. Bij de gehouden wielerwedstrijden te Milaan heeft Nederland opnieuw lau weren geoogst. PellenaarsSlaats waren beiden uitstekend op dreef in de koppel wedstrijd en wonnen met grooten over macht, zonder dat iemand in staat was om hen te bedreigen. Van het begin van den wedstrijd namen zij het initiatief in handen en stonden het niet meer af. Voor de koppelwedstrijd had Slaats al een Australische achtervolging gewon nen in de uitstekende tijd van 5 min. 2.2 seconden over de 4 K.M. Tijdens de wedstrijden werd Slaats ge huldigd en na afloop moesten Pellenaars en Slaats tweemaal een eereronde rijden. De uitslagen luidden: Australische achtervolging over 4 km.: 1 Slaats in 5min. 0.2 sêc.; 2 Grundahl op 3 M., 2 Bini, ingehaald na 3950 M.; 4 Archambaud ingehaald na 3 ronden. 80 K.M. koppelwedstrijd1 Slaats Pellenaars 52 pt., tijd 1 uur 42 min.; op 2 ronden: 2 IntrozziRemonattie 26 pt.; 3 GirardGrundahl 25 pt.; 4 Piemonte- sieDi Paco 12 pt.; op 3 ronden: 5 Bini Rossi 29 pt.; 6 BartaliBuerra 26 p.; 7 BattesiniArchambaud 22 pt.; 8 Ber- gamaschiFavalli 18 pt. Aanval van Pecqueux op het wereld record 1 K.M. staande start mislukt. Tijd Perqueux 1 min. 11.4 sec. Heden overleed te Til burg tot onze groote droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze goede en zeer zorg. zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Anna Maria Catharina Scheffer Weduwe van den Heer G. VAN DU LM EN, in den ouderdom van 74 jaar. II. VERHOEF M. A, C. VERHOEF- v. DULMEN en Kinderen. Waalwijk, 5 Oct. 1937. Na een langdurig, ge duldig gedragen lijden is heden in Christus ontsla pen, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, DIRK ADRIANUS VAN STEENES Weduwnaar van ANNA VOGELAAR. in den ouderdom van 70 jaar en 6 maanden. M. J. van Steenes. H. van SteenesValk. J. P. van Steenes. J. van Steenes Aarnoudse. Mr. M. J. van Steenes. G. van Steenes Verkade. W. J. C. van Steenes. A. M. van Steenes— Spoelstra en kleinkinderen. 's-Gravenhage, 5 Oct. 1937 Valkenboschkade 443. Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. op de be graafplaats Nieuw Eykenduy nen. Vertrek van hetsterthuiste2uur. hoven 18 jaar. Brieven onder No. der adv a h. Bur. v. d. blad. 58298 OP ELK GEBIED DE DRUKKERIJ VOOR HET BETERE WERK.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3