LDIOlt BIOSCOOP Oe Graaf MonteCri»^ NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEERTRUIDENBERG. J Vanaf Vrijdag a.s. s. s. s. Jan f 298,73 en in de parochie van den H. Antonius f86,39'/i« Droevig ongeval. L.l. Zaterdag heeft wederom een droevigverkeersongeval plaatsgehad, dat eene geachte familie tn diepen rouw dompelde. Omstreeks 4'/a uur kwam de heer Ant. VerüoevenPeeters uit de St. Antonius-parochie alhier, die van de ronde van Oussen kwam bij 't kruis punt Rijksweg-Nieuwe Meeg per iiets den Hij as weg op. Hij reed naar den rechterkant van den weg en be merkte toen waarschijnlijk plotseling dat het wielerpad links gelegen was. Hij keerde daarom en wilde den weg oversteken naar dit fietspad, toen juist twee luxe-auto's hem achterop reden. Hij werd nog door tei plaatse staande personen gewaar schuwd, maar't was te laat. Midden op den weg bad de botsing plaats met een harden slag kwam hij op den betonnen weg neer en bleet daar voor dood liggen. Hij werd door toegeschotenpersonen in 't nabij gelegen café van Heeswijk binnen gedragen, terwijl dr. van V uuren uit Dussen telefonisch gewaar schuwd spoedig ter plaatse was en zware hersenschudding en bloedige hoofdverwondingen constateerde. Op zijn order werd de heer V. naar het R.K. Ziekenhuis te Raams. donksveer overgebracht, waar hij, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden vrij spoedig is overleden en waar zijn huisgezin uit Waalwijk direct ge waarschuwd. nog tijdig bij zijn stervens-sponde stond. De auto waarmede het ongeluk heeft plaats gehad was afkomstig uit Amsterdam. Maréchaussee en gemeente politie stellen een onder zoek in. Bedoeld kruispunt staat als zeer gevaarlijk bekend en tal van aan rijdingen met doodelijken afloop hebben daar reeds plaats gehad. De heer Verhoeven was een zeer oppassend man en huisvader, heeft voor de katholieke organisatie veel gedaan, speciaal als regisseur van de tooneelvereeniging van de R. K. Werk lieden vereeniging en van de Tooneelclub van den R.K. Vrouwen bond. Thans was hij nogbestuurs lid van het Ziekenfonds. Hij bereikte den leeftijd van 5/ jaar. Onder groote deelneming werd het stoffelijk overschot Dinsdag morgen begraven na de uitvaart diensten in de parochiekerk van den H. Antonius. Een krans van het personeel der firma A. enJ.de Kort, waar hij werkzaam was, dekte de lijkbaar. R. K. KIES VEREENIGING. In de R. K. Werkliedenvereeniging werd Zondagmiddag een vergadering gehouden door het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging. In den breede werd de wenschelijk- herd besproken van al of niet deelname aan de verkiezingen voor den gemeen teraad. Men kon echter in deze nog niet: tot overeenstemming komen en eerst in de volgende bestuursvergade ring zal worden vastgesteld welk voor stel in deze belangrijke kwestie aan de algemeene vergadering zal worden voorgesteld. Voor het a.s. winterseizoen is een program van actie vastgesteld. Aangenomen werd een voorstel om de kern der R.K. Staatspartij op te hef fen. daar het voortbestaan niet meer noodzakelijk wordt geacht. De leden van de kern zullen nu worden aange zocht voor het houden van periodieke lezingen voor de studie- en propagan- da-clubs. Hierdoor zal het werk van de kern ook meer algemeen nut verkrij gen. Op 14 October a.s. wordt hiervoor een gecombineerde vergadering belegd tusschen de studie- en propaganda- clubs, waarbij een en ander dan bespro ken kan worden, terwijl voorts de pro- pagandaclubs dan voortaan maandelijks zullen vergaderen. R. K. SPORTBEWEGING. Vrijdagavond 1.1. vergaderden in het KJ.V.-huis onder presidium van kape laan Völker, de besturen der diverse R. K. Sportvereenigingen in deze ge meente, met het doel de R.K. sportbe- weging ter plaatse op een hooger peil te brengen. Dit punt werd aan een grondige be spreking onderworpen met het resultaat dat besloten werd te trachten een groo te R. K. Sportdag te organiseeren, waarvoor verschillende bekende spre kers zullen worden aangezocht. Er zal een comité gevormd worden om dezen Sportdag te organiseeren. TRIDUUM. Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 5, 6 en 7 October, wordt in de parochie St. Jan een triduum gehouden voor de leden en eere-leden van de Maria- congregatie, gegeven door een pater- capucijn. Morgenavond zal de sluiting plaats vinden. Aanrijding. Het zoontje van den heer H. alhier, is gisteravond per rijwiel aangereden door een auto vermoe delijk van den heer M. alhier. Het rijwiel werd geheel vernield, terwijl het knaapje enkele tanden verloor en voorts bloedige, hoewel minder ernstige verwondingen opliep. Hij is naar huis overgebracht. Een vondeling. Bij mej. v. d. D. Besoijensche straat, alhier is hedenmorgen een schaap aan komen loopen, dat naar vermoed wordt, eigendom is van een zekeren K. uit Sprang-Capelle, die hedenmorgen met een wagen schapen de Besoijensche straat pas seerde. De politie is hiervan in kennis gesteld. Vischconcours. De Waalwijksche Hengelvereeni- ging »Visscherslust«, organiseerde Zondag 1.1. een groot onderling concours, waaraan een 60-tal hen gelaars deelnamen. De eerste 15 prijswinnaars waren 1 H. Wagemakers, 2 D. Verschu ren, 3 J. Biekens, 4 L. v. Es, 5 D. de Gouw, 6 J. Maas, 7 A. van Eggelen, 8 A. Kleijne, 9 v. Gelder, 10 W. v. Venrooy, 11 J. Wagema kers, 12 A. Merkx, 13 Schoemans, 14 H. Nouwens, 15 A. Hombergen. De heer v. Gelder, werd tevens koning door het grootste aantal (20). Schermver. „Athos". Definitief nu zal a.s. Maandag voor de Waalwijksche Scbermver- eeniging»Athos«, het nieuwe seizoen aanvangen* De vereeniging is thans geheel gereorganiseerd en gaat vol goeden moed het nieuwe seizoen in. Bo vendien is zij met enkele nieuwe leden uitgebreid. Voortaan zal niet meer, zooals vorig jaar, geoefend worden in het foyer van Musis Sacrum, maar in de groote gym nastiekzaal van de R.K. H.B.S. Voor degenen die interesse ge voelen om eens met deze nuttige en gezonde sport kennis te maken, zij er op gewezen dat iederen Maan dagavond vanaf 8 uur geschermd zal worden, welke oefeningen door een ieder gratis kunnen worden bijgewoond. Schoenfabriek in België aangekocht. Naar. ons wordt bericht heeft de Manufacture de Chaussure »SICO« S.A. te Brussel een dochtermaat schappij van de Nederlandsche Schoenenunie Bloch &Stibbe»Hol- landiac* de schoenfabriek »Chauluxe« te Hal bij Brussel, een der grootste Belgische schoenfabrieken, aange kocht teneinde deze verder te ex~ p.oiteeren. WAALWIJKS BELANG. De algemeene najaarsvergadering van Waalwijks Belang zal gehouden worden op Maandag 18 Oct. a.s. des avonds ten 8 uur in de Twee Kolom men. ALGEMEENE LEDENVERGADE RING VAN DE FEDERATIE VAN NED. SCHOENFABRIKANTEN. Weiziging der Statuten. Aanvrage algemeen-verbin- dend-verkla ri ng col lect ieve arbeidsovereenkomst en leve- rings- en betalingscondities. Toepassing van de wet in zake betere verdeeling van den beschikbaren arbeid op de schoenindustrie. Te Tilburg vegaderde de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikan ten. In deze vergadering werd door 't Bestuur verslag uitgebracht van de activiteit, welke in den loop der va kantiemaanden in het belang der in dustrie was beloond. Met groote instemming werd de meciedeeling begroet, dat de Bedrijfs- raad voor de Schoenindustrie reeds in den loop van September bij den Mi nister van Sociale Zaken een aanvrage had ingediend tot algemeen-verbin- dend-verklaring van de G.A.O. in de schoenindustrie en dat gerekend mag worden op een spoedige behandeling dezer aanvrage door den Minister. Al gemeen waardeerde men de voort varendheid van den Bedrijfsraad om nog voor het inwerkingtreden (per 1 October) der wet alles in orde te heb ben gebracht om onmiddellijke toe passing der wet op de G.A.O. in de schoenindustrie mogelijk te maken. I)e verbindend-verklaring der C.A. O. toch zal eindelijk een einde maken aan den momenteelen toestand, waar bij een betrekkelijk gering aantal op het terrein der loonen nog ongebon den schoenfabrikanten door een ir- re ele, immers ten kosiè van de ar beiders gevoerde, maar hevige con currentie der groote meerderheid dei- schoenfabrikanten ernstige moeilijk heden berokkent. Met niet minder voldoening nam men kennis van de door de Federatie bij den Minister van Economische Za ken ingediende aanvrage tol algemeen verbindend-verklaring, der „Algemee- ne-Leverings- en Betalingscondities voor den Nederlandsehen Schoenhan- del", waarbij de hoop werd geuit, dat inwilliging van dit verzoek spoedig het van dezen saneeringsmuatregel verwachte effect zal komen brengen. Ten aanzien van de toepassing op de schoenindustrie van de Wet in zake betere verdeeling van den be schikbaren arbeid, kon het Bestuur mededeelen, dat ook deze aangelegen heid door den Bedrijfsraad in studie is genomen. Van den Bedrijfsraad is bericht ontvangen, dat ten deze verder niets zal kunnen worden gedaan, voordat de Raad de beschikking zal hebben gekregen over betrouwbare gegevens betreffende de feitelijke ont wikkeling van de personeelsverhou- ding in de laatste jaren en van den ten deze op dit oogenblik bestaandcn toestand. Door den Bedrijfsraad zou daarom een enquête worden ingesteld. Hel Be stuur adviseerde den leden aan deze enquête spontaan die medewerking le verleenen, welke mogelijk van hen ge vraagd zal worden. Tenslotte werd ,nog aan het Bestuur opdracht gegeven na te gaan, of mo gelijk door een wijziging in de statu ten de mogelijkheid zou kunnen wor den geopend van toetreding van nieu we leden. Het Bestuur zal hierover in de eerstvolgende vergadering met voorstellen komen. Gevraagd naar tie juistheid van hei. dezer dagen in sommige bladen ver schenen bericht, dat een groot aantal leden per 1 Januari 1938 uit de Fede ratie zou treden, deelde het Bestuur mede, dat dit bericht onjuist is en dat slechts 2 schoenfabrikanten en 2 pantol'felfabrikanlen het lidmaatschap hebben opgezegd. Intusschen moeten deze opzeggingen voornamelijk bezien worden als een uiting van een overigens ongemoti veerde vrees, dat de te verwachten verbindend-verklaring der G.A.O. nog niet voor het begin van het nieuwe vereenigingsjaar haar beslag zou hebben gekregen. Is dit wel het geval, dan kan naar de meening van het Be stuur niet alleen op intrekking dei- opzeggingen, doch ook op toetreding van nieuwe leden worden gerekend. BURGERWACHT. Zaterdagmiddag, werden op hel schiet-terrein aan de Galgenwiel on derlinge wedstrijden gehouden tus schen de vier secties der Waalwijksche Burgerwacht. Er werd geschoten met scherp op 10Ü M. De uitslagen zijn als volgt: 1 Afdeeling St. Antoniusparoehie M. v. d. Bogaart 43; W. de Rooy 38; F. Mulders 35; L. Slaats 32; J. v. Loon 25; G. Schoenmans 24. Totaal 197 pnt. 2 Afdeeling Centrum: G. v. Balkom 38; E. v. d. Geer 37; L. v. d. Wiel 35;, L. Dumoulin 30;.W. Rombouts 30; A. Bergmans 25. Totaal 195 punten. 3 Afdeeling. Besoijen: G. Jacobs 41; K. v. d. Schans 38; E. Hurkmans 32; F. Hurkmans 31; J. de Leijer 31; H. v. Dongen 1. Totaal 174 punten. 4 Afdeeling. Baardwijk: J. de Folter 37; L. v. Woensel 33; P. v. Esch 31; A. Leijtens 19; L. van Esch 16; W. v. Esch 2. Totaal 138 pnt. Commandanten: Centrum: A. Thomas 45; J. Spij kerman 37. St. Antoniusparoehie: H.' v. Beurden 35 punten. Baardwijk: G. Klerkx 30 punten. Besoijen: A. Dalleu 29 punten. -van-VALKENBUR LE DRAIS e Zondagmiddag j.l. heeft de B.V.L. Afd. Waalwijk op de schietbaan Gal genwiel hare jaarlijksche prijsschiet- wedstrijd gehouden. De belangstelling was zeer bevredi gend en er werd met veel animo ge kampt. Het eenigszins mistige weer, is niet in het voordeel der schutters geweest. Geschoten werd met Engelsche pa tronen, afstand 100 meter. Behaald werden de volgende pun ten: Scherpschutters: 1 L. v. d. Bogaart 84 punten, 2 L. Dekkers 84 p., 3 S. IJpelaar 77 p., 4 A. Gadellaa 77 p., 5 M. Alewijn 76 p., 6 A. de Rooy 74 p., 7 G. v. d. Hoek 71 p., 8 Clir. de Rooij 70 p., 9 J. Eiken broek 70 p., 10 H. Nouwens 69 p., 11 L. Mombers 62 p., 12 L. Schapendonk 55 p., 13 J. Wagemakers 49 p. Gewone Schutters: 1 M. Adriaanse 72 punten, 2 J. Koel man 71 p., 3 M. van Leent 67 p., 4 G. Rekkers 66 p., 5 A. van Hoof 64 p., 6 J. v. d. Pennen 63 p., 7 P. v. Brim- schot 58 p., 8 M. v. d. Wiel 56 p., 9 W. de Leeuw 54 p., 10 E. Bos 54 p., 11 H. Klerkx 54 p., 12 J. Reus 54 p., 13 P. Verhelst 51 p., 14 J. J. van den Griendl 46 p., 15 J. Schapendonk 41 p.y. 16 M. van Rijswijk 27 p. Motordienst. 1 A. van de Wérken 69 punlen, 2 J. Trinibach 60 p., 3 J. v. Nijnatten 55 p., 4 P. Verhagen 42 p., 5 G. Knepf.é 24 j)., 6 L. Schilders 24 p., 7 Rozen- branu 18 p., 8 H. Muller 17 p. Hoogste korpsschutter L. M. v. d. Bogaart met 84 punten. De prijsuitreiking zal op een nader aan te kondigen datum plaats hebben. Biljarten. Uitslag Biljartwedstrijd tusschen W.B.C. Waalwijk en Ons Genoegen Kaatsheuvel bij A. v. Berkel te Waalwijk op 4 Oct, 1937. Ons Genoegen W.B.C. J. v. d. Kaa 100 Fr. Schoeütz 63 P. Vloemans i 25 Ft. Slaats 100 Gj v. d. Kaa 52 L. v. Berkel 100 C. Grootzwagers 44 Ch. v. Berkel 100 A. Dekkers 31 C. v. Berkel 100 Th. Harks 100 P. Danckaert 88 Hoogste serie J. v. d. Kaa 39 Fr. Slaats 69 Clubgemiddelde: Een eervolle opdracht. De firma H* J. van Bladel, fabri- kante van de Princes-schoen alhier kreeg van de fa. Hessels schoen, winkelier in den Haag de opdracht tot het vervaardigen van drie paar schoenen voor H.M. de Koningin. Zeer zeker een eervolle opdracht. Waarschuwing. De Hoofd.Commissaris van Politie te Amsterdam geeft in overweging alvorens in te gaan op aanbiedingen van B C de Groot, wonende Achil lesstraat 120 te Amsterdam, die onder den handelsnaam »Eerste Nederlandsche Bank voor Staats fondsen® premie-obligaties (o.a.' Congo-loten) op afbetaling verkoopt, inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politie te Amster dam (kamer 73). A.s. Zondag zal S. S. S. een bal organiseeien, waarbij The Music Friends uit Oosterhout hun mede werking zullen verleenen. AUTOBUS VERBRAND. Op den Provincialen weg tusschen Drunen en Nieuwkuik is hedenmorgen de autobus van den heer Kievit uit Vlij men in brand gevlogen en geheel ver nield. Zooals gewoonlijk had de heer Kie vit dezen morgen een gezelschap stik- sters uit Vlijmen e.o. naar de Van Ha- ren's Schoenfabrieken alhier vervoerd. Op den terugweg sloeg plotseling een groote. vlam uit den motor en stond de autobus direct geheel in brand. De bestuurder en een mede-pasagier kon den zich nog tijdig in veiligheid bren- gen. De autobus was slechts zeer laag verzekerd. HARMONIE- EN FANFARE GEZELSCHAPPEN. Het comité van actie voor de oprich ting van een R.K. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in het Bis dom 's-Hertogenbosch, had Zondag j.l. in h'otel Noordbrabant te Den Bosch de bestüren der onderscheidene ge zelschappen bijeengeroepen, teneinde tot definitieve stichting van een bond te geraken. De opkomst was buitengewoon groot. Bij ontstentenis van den voor zitter, den heer J. Smulders uit Middel- heers, leidde de secretaris, de lieer H. A. J. Veeneman uit Son, de bijeen komst. Nadat het programma van den bond uitvoerig was besproken en de contributieregeling was vastgesteld, hield de geestelijk adviseur kapelaan F. Woestenburg uit MierloHout een toespraak, waarin hij eenige princi- pieele en practische punten belichtte. Hierna werd de oprichting van den bond een feit. Staande de vergadering traden 33 vereenigingen toe, terwijl 9 vereenigingen spoedig bericht zullen geven. Statuten en huishoudelijk regle ment werden vastgesteld en een voor- loopig bestuur werd gekozen bestaan de uit de heeren: J. W. A. Smulders te Middelbeers, J. C. Overzeker te Hel mond, G. Pullens te Waalwijk, S. P. C. van Romunde te Heesch en H. A. J. Veeneman te Son. WEGEN DER GEMEENTE DRUNEN. Ten gemeentehuize had de aanbeste ding plaats der wegen opgenomen in het nieuwe wegenplan, dat uitgevoerd wordt met steun van het Nationaal Werkfonds. De uitslag is als volgt: J. Thiecke, Nijmegen 25996. J. de Koning, Medemblik 25000. P. C. Zane. Haarlem 24500. L. van Drunen, Den Bosch 24480. J. v. d. Veeke. Made 24250. J. Vissers, Drunen 23800. P. van Oort, Raamsdonk 23380. Jos. Wilgers, Nieuwkuijk 23375.' Ongeldig waren verder: J. Heijmans, Rosmalen 26400. B. Rijkeboer, Voorschoten 26150. H. v. Seteren, Vught 24900. Gunning aangehouden. JAARVERGADERING N. C. B. Maandag heeft de N.C.B. te Til burg hare jaarvergadering gehouden. Na een korte toespraak van den voorzitter, den heer Moors, bracht de secretaris, de heer P. van Haaren, zijn jaarverslag uit. Het ledental is van 38003 op 37348 teruggeloopen. De re kening en verantwoording der exploi tatie over 1936 wijst een batig saldo aan van 3226.43. De balans per 31 Dec. '36 vertoont een bezit van 577.835.77. De begrooting 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vast gesteld op 153.105. De aftredende hoofdbestuursleden werden herkozen. Bij de regeering zal worden aange drongen op verhooging van het per centage van het aantal toe te kennen teeltregeling voor het rundvee. Op initiatief van den kring Eersel zal het Hoofdbestuur opnieuw krach tige pogingen aanwenden bij het Pro vinciaal bestuur en andere overheids organen, om gronden, geschikt voor bouw- en weiland, ter beschikking te krijgen, ten dienste van de uitbreiding van oude en stichting van nieuwe be drijven. Maandag j.l. dés namiddags 8 uur werd in het r k. parochiehuis alhier een algemeene vergadering gehouden van de R.K. Staatspartij, afd. Geertruidenberg. De belang stelling was zeer gering. Nadat de notulen waren voorge^ lezen en onder dank aan den secretaris waren goedgekeurd, kwam aan de orde bestuursverkiezing. De heeren v. d. Blerck en Waalwijk hadden medegedeeld dat zij niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking wenschten te komen. De andere aftredenden waren de heeren du Pont, Meijers, Draaijer, v. d. Bosch en Geboers. Deze laatste 5 werden allen herkozen terwijl in de plaats van de heeren Waalwijk en v d. Blerck werden gekozen de heeren Zijlmans en Allard. Voor deze laatste geldt de bepaling dat hij voorloopig een adviseerende stem uitbrengt aangezien hij eerst in het voorjaar van 1938 den 25- jarigen leeftijd bereikt.. Afgevaardigden voor de rijkskies kring waren de heeren Sassen en Meijers welke heeren werden her kozen. Als afgevaardigden voor den Pro. vincialen Kieskring werden gekozen de heeren Sassen, de Boer en Venus. Aftredenden waren de Boer, Sassen en Speetjens. Van de rondvraag werd het eerst gebruik gemaakt door den heer Sassen die mededeelde dat door het gemeentebestuur van Geertrui denberg een verzoek gericht was V VAN ZACHT VAN SHAAK-PRHS 70 ct> J B. V. L. 3.95 6.33

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6