een dubbeltje BURGERLIJKE STAND. BINNENLAND. BUITENLAND. LAATSÏÏ BERICHTEN GEMENGD NIEUWS. ADVERTEEREN De Specht verongelukt IN DIT BLAD? IN DIT BLAD KAATSHEUVEL. ZANDSCHEL. ST. JOACHIMSMOER. S. D. Z. RAAMSDONK. Donderdag 8 uur repMitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop »De Graaf van Monte Cristo«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, Koninklijk Voorbeeld. De minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Bom me, heeft gisteravond namens de regeering over beide zenders een oproep ge richt tot het Nederlandsche volk om een bijdrage te geven voor het kleeding-, schoeisel en dekkingfonds ten behoeve van werkloozen. Met warme erkentelijkheid en diepe dankbaarheid deelde de mi nister mede, dat H.M. de Koningin een gift van 2500 gulden voor het te stichten fonds heeft geschonken, waarbij H. K. H Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernard*een gift van 1500 gulden hebben gevoegd. Minister Romme deed een dringend beroep op het Nederlandsche volk zich dit Koninklijk voorbeeld waar dig te toonen. Engeland stelt voor negen mogendheden bijeen te roepen. In de huidige zitting van het redactiecomité der commissie van 23, die het Chineesch Japansche conflict behandelt, heelt Groot Brittannië, naar United Press ver neemt, voorgesteld, een conferentie bijeen te roepen van de ondertee kenaars van het negenmogendheden verdrag en andere stalen, zooals Duitschland en de Sovjet-Unie. Deze conferentie zou zich met de crisis in de betrekkingen tusschen China en Japan bezig moeten houden Na vier dagen van moeizame discussies is het redacliecomité hedenavond tot een althans voor- loopig accoord gekomen ten aanzien van de conclusies van zijn rapport, waarin het de feilen constateert, met zorgvuldige vermijding van de woorden »aanval« en »blokkade«. Een rede van Roosevelt. In een sensalionetle rede, uitge sproken ter gelegenheid van de oveurachl der zesmillioenen brug, heelt president Roosevelt de Vei- eenigde Staten gewaarschuwd tegen een mogelijke agressie, indien geen paal en perk gesteld wordt aan de «internationale anarchie«. Hij stelde in deze rede voor, er bij de vredelievende naties op aan te dringen, agressieve naties wonder quarantaine te stellend en zoodoende de gerechtigheid in de wereld te handhaven. De toespraak deed onmiddellijk bij velen het vermoeden opkomen, dat de Vereenigde Staten zich bij de sancties tegen aanvallers zouden willen aansluiten. Wij vernemen van de zijde van de K.L.M. dat het vliegtuig »De Specht« vanmorgen nabij Palem bang op Sumatra is verongelukt. De Specht was op weg naar Singa pore. Het toestel is verongelukt in de start op 't vliegveld Palembang. Van de bemanning zijn de gezag voerder Stork, de boordmecaniciën Ruben en de marconist Stodueck gedood. De tweede bestuurder Groenveld bleef ongedeerd. Van de 7 passagiers is de heer Schoch zwaar gewond. De overige 6 passagiers bleven practisch onge deerd. De post van het vliegtuig is onbeschadigd. Bijzonderheden om trent de oorzaak ontbreken op het oogenblik. Het K.L.M. vliegtuig de Valk, gezagvoerder Smirnoff, vertrekt morgenochtend uit Batavia. ECHTELIJK DRAMA. Omstreeks kwart voor 10 gister avond, heeft zich in de Jan Wapstraat te 's-Gravenhage een drama afge speeld. Daar liep de 17-jarige gehuwde mejuffrouw M. de L.f vergezeld van een heer, die haar zou thuis brengen naar de Oosterwijk Bruynstraat, waar deze jonge echtgenoote bij haar ouders woont. Terwijl zij daar liep werd zij met een bijl aangevallen door haar man, den 27- jarigen H. G., die te Rijswijk woont. Hij was met dien bijl naar haar woning gegaan, maar had haar niet thuis ge troffen. Nu kwam hij haar tegen. G. sloeg haar met den bijl op het hoofd en de handen. De juffrouw werd danig toegetakeld en moest naar het zieken huis vervoerd worden, waar bleek, dat haar toestand niet verontrustend was. De dader is spoedig gegrepen en werd naar het hoofdbureau van politie overgebra .it. Hij kon gisteravond nog niet gehoord worden omdat hij te zeer overstuur was, zoodat de aanleiding tot zijn optreden nog niet bekend is. JONGEN DOOR TREIN AAN GEREDEN. Gistermiddag om vijf uur is een elf jarige jongen uit de Indische buurt te Amsterdam, die zich op den spoorweg tusschen het Muiderpoort- en het Cen traalstation had begeven, gegrepen door een uit Amersfoort binnenkomen den trein, welke om 17.07 uur aan het C.S. moet arriveeren. De jongen kreeg een klap van den locomotief en werd In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, over de rails weggeslingerd. De ma chinist, die het ongeluk zag gebeuren, bracht den trein onmiddellijk tot stil stand. De jongen bleek een schedel breuk en ernstige verwondingen te heb ben gekregen. In ernstigen toestand is hij door den geneeskundigen dienst naar het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis vervoerd. De trein had tien minuten vertraging. TWEE SCHILDERS MET EEN LADDER GEVALLEN. Gistermiddag waren twee schilders op een dubbele leer aan het werk ter hoogte van de kantoorlokalen onder de kap van het Centraal-Station te Am sterdam. Door nog niet opgehelderde oorzaak klapte de ladder plotseling open, zoodat beiden met een hevigen smak op het perron vielen. Een van hen, de ongeveer 40-jarige schilder K, liep een gebroken pols en hoofdwonden op, zijn metgezel klaagde over inwen dige pijnen. Beiden zijn per G. G. D. naar het ziekenhuis gebracht, laatstge noemde ter observatie. Overval met berooving. Vannacht omstreeks middernacht is in een afgelegen deel van het dorp Geesteren 111 de gemeente Tubbergen een overval gepleegd op een alleen wonenden boer de ongeveer 50 jarige D. Schothuis. Men weet nog niet of de berooving is gepleegd door een of door meer aanranders. Vast staat dat de dief of dieven door een raam waarvoor zakken hingen, daar het glas was gebroken, zijn binnen gekomen. De man werd met een stok neergeslagen, zoodra hij uit bed overeind kwam en vervolgens door eenige messteken in den rug ernstig gewond. De half versufte man is daarna op een stoel vastgebonden. In zijn kleeren vonden de dieven ruim f26 waarmede zij de vlucht namen. Pas vanochtend kon Schothuis zich loswerken en een buurman roepen, die op zijn beurt de politie waarschuwde De veldwachter Loo huis heelt daarna ook voor genees, kundige hulp voor het slachtoffer gezorgd. Het parket uit Almelo werd gewaarschuwd, waarna de substituut oflicier van justitie mr. S. J. van der Hoeven en de deskundige, majoor rechercheur A. Koot, het onderzoek hebben voortgezet, dat reeds door de veldwachters was aangevangen. Tot op heden werden weliswaar eenige sporen gevonden, doch tot een arrestatie kon nog niet worden overgegaan. Deze wordt voorts be moeilijkt door het feit,dat Schothuis zijn aanranders absoluut niet heeft gezien in het donker en zelfs niet weet of er een of twee zijn geweest. Alleen uit het feit dat hij hoorde spreken valt af te leiden, dat er meer dan één aanrander zou zijn geweest. beter doen met ons gehéél van gekookt voedsel te onthouden we kunnen in elk geval er voor zorgen, dat niet alles gekookt wordt. Speciaal slaat de raad op onze groenten en ons-fruit. Ongemerkt hebben we in de zomermaanden ons in dat opzicht »goed gevoed». Immers, de over vloed van vruchten uit dat jaarge tijde leende er zich vanzell al toe 0111 rauw te worden gebruikt; en kropsla, de tomaten of de komkom mer verschenen doorloopend wel rauw op onzen disch. Het goede begin is dus in de zomermaanden al gemaaki; tuans is het de zaak, om Ut* lolleiijke gewoonte niet weer langzuibeibanü op zij te zetten axxeen omual we vermoeden, dat nu ue kans op sla-gerechten wel ungepuizal raken. Dat is n.l. Ueeleuiaai mei üel geval. Fijn gesnippcrue anuijvie, uilo Bx Uüelscü lol, 111 dunne uraaujes geschaalde rootle wille- en savoye- kool, gesiiippei ue ol geraspte winter wortel en rauwe biel, ual alles Uoor elkaar eu alzonueiiijk klaar gemaakt met een smakelijk slasausje unuer toevoeging van wal gesnip perde prei 01 ui, Wat geraspte appel 01 wal lijn gesneden selueilj üet zijn gei centen, uie uen neilst en uen wuiieimaalliju even goed op peil brengen ais ue in eer bekende zoniersiaaijes uit gewenü waien te Uuen. Wie 's winters hoofdzaak wil maken van ivuiiue gei echten, üie mag gerust zijn smaak uaarin volgen; maar bij mag niet vergelen, om uagelijks ook een beurt te geven aan ue rauwe producten al neemt bij daarvan slechis een kleine- hoe- veelüeid: langzamei hand zal hij bemerken, dal hij zijn sla niet graag meer zou missen, ten eerste ouidat ze hem smaakt en ten tweede om Ual ze aan zijn gezonUüeid ten goede blijkt te komen. Hier volgen een paar voorbeelden van smakelijke, gemakkelijk en goedkoop te bereiden slaatjes. ^Andijviesla ^4 personen). 2 struiken andijvie (of 3 struiken krulanuijvie), 1 uitje ol preiije, 2 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn ol cilioensap, wat zout, 1 theeltpel mosterd, misschien wat peper, wat Maggt's aroma (naar smaak), een barugekookt ei ol een gekookte kouue aardappel. Snipper de groente zoo fijn moge lijk, wasch ze zorgvuldig en sla ze goed droog uit. Wrijf op een diep bord het ei of den aardappel lijn, meng er het zout, den mosterd, de peper en de gesnipperde ui of prei door en ver dun het mengsel met de olie en den azijn; maak het sausje op smaak af met de Maggi's Aroma en werk het met behulp van slalepel en -vork door de sla. Zuurkoolsla. (een der beste »rauwkost»gerechten) 1 pond zuurkool, 1 ui, 4 eetlepels karnemelk (of 2 eetlepels citroensap) 4 eetlepels slaolie, naar smaak wat Maggi's Aroma. Wasch de zuurkool (als het ten minste geen zelf ingemaakte is) vlug even af, zoodat ze zoo min mogelijk smaak verliest. Schud ze op een vergiet goed droog, vermeng ze met het fijngeraspte uitje, de olie, de karnemelk (of het citroensap) en de Maggi's Aroma en laat ze voor het gebruik 15 2 uur staan. Met blijdschap geven wij hierbij kennis van de geboorte van een flinken zoon TONNY J. VAN BLADEL A. VAN BLADEL- DIELISSEN. St. Nicolaas-ziekenhuis. 6 Oct. '37. DANKBETUIGING. „Eiken dag iets rauws!" U weet, dAt is de leus, die de moderne voedingsleer aan de huis vrouw voorhoudt. Door verhitting gaat n 1. altijd de waarde van een voedingsmiddel min of meer achter uil; en al behoeven we daaruit niet de gevolgtrekking te maken, dat we Hartelijk dank aan allen, vooral de Firma DE KORT en personeel, voor de oprechte deelneming die wij mochten ondervinden bij het zoo droevig overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader. WED VERHOEVEN-PETERS en Kinderen. Waalwijk, Oct. 1937. 4 nog een doelpunt gemaakt terwijl al on ze pogingen 0111 de eer te redden jam merlijk faalden. Het tweede elftal speel de te Raamsdonksveer en verloor met 4—1. RAAMSDONKSVEER. Vcersche Boys I—ZVV 3—4. Wat velen hadden verwacht, doch niet hadden gehoopt, is niettemin geschiedt. We hebben voor ZVV op eigen veld de vlag moeten strijken. Niet omdat de ga. ten uitgesproken in de meerderheid wa ren, niet omdat we onzerzijds in goeden wil te kort schoten, docli in het yo^Kd spel speelt ook de factor „fortuin een belangrijke rol, en dat is verleden Zon dag dan ook weer eens ten duidelijkste gedemonstreerd. Zij die liet verloop van den wedstrijd met aandacht gevolgd hebben zullen toe moeten geven dat hei de gasten in geen enkele periode gelukic ook maar een min of meer uitgesproken overwicht aan den dag tedoen treden. Doch de enkele kans die zij misten e scheppen 0111 juist de winnende goal te scoren hebben zij benut. l)e uitslag en het verloop van den match is echter niet van dien aard dat onze spelers zich daar voor ook maar het minst behoeven te laten ontmoedigen. DRUNEN. SPORTERS. SportersOSC 4 Zeker buiten veler verwachting heb ben Sporters een verdiende overwinning behaald op OSC uit Orthen. Het Sporters-elftal leverde mooi sa menspel tegen een futloos spel der "'Na 20 minuten gaan Sporters door hun linksbuiten leiden met 1—0 en na 10 minuten scoort de middenvoor 2—0. Een penalty maakte 3—0, waarmede iusi 111 Na de rust een heen en weergaand spel met gelijke krachten en kansen. Zeer gelukkig komen Sporters aan hun vierde punt door den rechtsbinnen. Een misverstand van den Sporters-keeper doet Orthen met 41 de eer redden. Sporters wonnen verdiend! Zondag j.l. speelde Zandschel 2 een thuiswedstrijd voor de 2de klasse BVB tegen RWB 4 uit Waalwijk; de wedstrijd eindigde in een gelijk spel 2—2. De wedstrijd Zandschel 1SVIv 1 Kaatsheuvel werd uitgesteld. A.s. Zondag gaut Zandschel 1 een uit wedstrijd spelen voor de 1ste klasse BV1J tegen WSC 3 te Waalwijk. We zijn be nieuwd hoe de Zandschel-jongens 111 de lste klasse zich zullen weten te houden. Zandschel 2 speelt voor de 2c klasse BVB een uitwedstrijd tegen Blauw Wit 1 in Waalwijk. Zomeravond-competitie Langstraat. Vorige week Donderdag werd de laat ste Wedstrijd in de Zomeravond-compe titie gespeeld tusschen Sprangsche B.2 Sprangsche Boys 3. Deze wedstrijd werd door het 2de elftal met 5—0 ge wonnen. In deze competitie werd Zand schel 2 ongeslagen kampioen, maar ver loor haar laatste wedstrijd tegen Sprang sche Boys 3 met 2—0. Zeker een 111001e prestatie van de Sprangsche Boys 3 Hiér volgt de eindstand Langstraat 2de klasse BVB Zomeravond competitie: Zandschel 2 12 10 1 1 7211 21 Sprangsche B. 2 12 9 1 2 5120 19 RWB A 12 8 0 4 542(5 10 Vrijh. Boys 2 12 4 1 7 22—34 9 Sprangsche B.3 12 4 0 8 2447 8 RWB B 12 3 1 8 30—81 7 Sprang 2 12 2 0 10 2458 4 Zondag j.l. brachten onze jongens een bezoek aan het Sportpark-Noord te Til burg, waar zij de gast waren bij RK 1 V 5 De jongens van Smulders hebben er zich goed gedaan, en brachten beide puntjes mee naar huis. SDZ verschijnt in het veld met een in valler voor van Boxtel. Beide ploegen geven de eerste speelhelft een goede partij voetbal te zien. Het spel verplaatst zich telkens over het geheele veld, en menigmaal kunnen beide «loeien in ge vaar. Langzamerhand komt SDZ sterker opzetten, waartegen de gasthceren zich niet kunnen weren. Tot driemaal weet de rechtsbinnen van SDZ het net te vin den, met welke stand gedraaid wordt. Direct weer na de aftrap komen de RKTVV'ers geweldig opzetten, en maken een tegenpunt. De achterstand wordt nogmaals verkleind, zij het in buitenspel positie 3—2, Dat wordt SDZ te machtig. Een schepje er op, en de SDZ-midvoor jaagt 110. 4 in de louwen. Weer trekken de gastlieeren ten aanval, en weten op nieuw in buitenspelpositie even voor het einde den achterstand te reduceeren. Als de referee einde fluit, heeft SDZ een verdiende 43 zege behaald. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De gevleugelde vrienden gevestigd bij den heer C. v. d. Assem hielden heden een wedvlucht vanuit Eisden, openge steld voor alle liefhebbers. Er waren ruim 200 duiven ingekorfd. De eerste duif arriveerde 0111 11.28.32 de laatste prijs winnende duif om 12.5.12. De uitslag was 1 11 P. Snoeren, 2 12 W. v. d. Ven, 3 Jos. Schrauwers, 4 5 6 Meeter, 7 44 J. Hamers, 8 61 Fr. v. Woensel, 9 Joh. Cou- wenberg, 10 C. Klis, 13 L. v. Boxtel, 14 17 Groenenveld, 15 63 H. de Man, 16 v.d. Hoven Drunen, 18 G. Zwart, 19 F. K. Klis, 20 29 60 J. P. Brouwers, 21 C. «ie Bondt, 22 H. v. Nieuwstadt, 23 41 P. Kops, 24 A. v. d. Ven, 25 L. de Bondt, 26 46 L. Brokken, 27 42 65 G. v. d. Lin den, 32 34 Fr. v. d. Linden, 33 35 50 53 Chr. Steenbergen, 36 P. Dirksen, 37 55 Fr. van Beers, 38 58 59 C. van den Assem, 39 43 L. v. Mosselveld, 40 A. Vugts, 45 J. Damen, 47 J. v. Dijk, 48 Sim. van Boxtel, 49 J. Zühnans, 52 W. Oomis, 54 G. van Boxtel, 56 H. de Haar, 57 P. v. Veen, 62 J. Montee, 64 Jac. Brouwers, 66 G. v. d. Linden (Dr.). 28 Lensveld, 30 51 Jac. Vloemans, 31 J. v. d. Linden. Zondag a.s. organiseerd dezelfde ver- eeniging wederom een wedvlucht van uit Middelburg' of Sittard, waaromtrent Heloot zal worden. LOON OP ZAND. Van 24 tot en met 30 Sept. '37. Geboren Johannes, zv. J. van Loon en van Ga. van der Lee Adrianus, zv. H. Remme ren en Fra. Hendriks Maria, dv. A. Daams en Ha. van Noije Antonetta, dv. M. van der Velden en Aa. van Mier den Cornelia, dv. J. van der Linden en Ja. van Wanrooy. Gehuwd A. de Bruijn, oud 28 jaren, wonende te Dongen en Ma. van der Made, oud 28 jaren, wonende alhier J. van Dijk, oud 35 jaren en Aa. Damen, oud 35 jaren, beiden wonende alhier II. Damen, oud 40 jaren en Ja. Musters, oud 30 ja ren, beiden wonende alhier. Overleden Christiaan Vesters, oud 67 jaren, we duwnaar .van Ja. Piggen. Ingekomen Ca. van de Ven, van Dongen Th. Brekelmans, van Waalwijk J. Herre- wijn, van Botterdam Ha. van der Vel den, van Waalwijk F. de Jong, van Oosterhout. Vertrokken Ca. van Dongen naar Waalwijk Ca. van Ouwerkerk naar Alblasserdam Aa. Snoeren naar Breda J. de Neyn van Hoogerwerff naar Goirle Th. van der Maat naar Goirle C. Wubbe naar Goirle H. Didden naar Goirle Ma. v. d. Made naar Dongen Aa. Biekens naar Eindhoven M. Laseroms naar Goirle M. Voermans naar Goirle Th. Broekhuizen naar Goirle J. de Wit naar Goirle Ca. Strik naar Roer mond A. van Boxtel naar Nijmegen Ha. Tirion naar Oisterwijk. Van 25 Sept. tot en met 1 Oct. '37. Geboren Ilcndricus L., zv. Laurentius Ant. Hooijmaijers en Cornells II. Heesters Dymphna F. J., dv. Johannes Broeders Maria A. Kieboom Emilie, dv. Al- bert Hoos en Laura Over de Linden - Marinus A., zv. Petrus Adr. van Scliijn- del en Anna M. van Mierlo Philomena Jdv. Cornelis Jac. Baijens en Lauren- tia A. C. Scheepens Cornelis P., zv. Cornelis P. van Haamsdonk en Antonet ta M. van Strien Helena J., dv. Jan H. Hijken en Anna P. de Huijter. Gehuwd Wilhelmus* M. Schipperen, oud 25 ja ren en Maria C. Broeders, oud 23 jaren Adrianus Schmilz, oud 27 jaren en Alida II. de Jongh, oud 27 jaren. Overleden Bart Joh. van Seters, eehtgen. van Wilhelmina E. Pruijsers, oud 73 jaren -- Cornelia Groeneveld, oud 23 jaren Gerrit van der Myden, eehtgen. van Gijs- berta Pillissen, oud 35 jaren. WASPIK. Over de maand September. Geboren Antonia J. M., dv. van Adrianus A. van Hooren en Anna M. W. Leyten Fran, cisca, dv. Lanibertus van Dongen en Theresia M. Verduyn Cornelia P. J. M., dv. Gysbertus C. de Bot en Elisabeth G. M. Damen Elisabeth, dv. Anlonius P. van Oers en Elisabeth Distelrath. Gehuwd Jacobus Verstijnen, oud 36 jaren en Maria W. C. van den Hoven, oud 28 jaren Hendrikus J. Lases, 33 jaren en Cor nelia Selders, oud 31 jaren Walter Chr. M. M. Verhaak, oud 26 jaren en Johanna Lips, oud 21 jaren Hendri kus Langermans, oud 32 jaren en Johan na M. Heymans weduwe van Cornelis P. Tegenbosch, oud 35 jaren Antonius Picocrie, oud 21 jaren en Cornelia A. M. Brouwers, oud 22 jaren. Overleden Antonia J. M. van Hooren, 4 dacen Johannes Hooijmaijers, weduwnaar van Petronella van den Berg, 79 jaren Cornelia van Wecsenbeek, weduwe van Johannes Remmeren, 70 jaren Ida van de Ven, eehtgen. van Cornelis de Wit, 66 jaren. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.30— 0.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. 1 af. a* f

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8