een dubbeltje ii NIEUWS UIT UE LANGSTRAAT EN OMGEVING OM. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD OUSSEN. GEERTRUIDENBERG. 0 EETHEN. MEEUWEN. HERPT HEUSDEN. WASPIK. i 1 V 1 I S t In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, ten van ónze plaats en óns monumen taal Raadhuis door ónzen burgemeester en door óns Waalwijks Belang. De opnamen zijn allen zeer geslaagd en ge ven een goed overzicht van de gewel dige belangstelling, die er Dinsdag avond was. Natuurlijk zal geen enkele Waalwijker dit willen missen LUXOR BIOSCOOP. I)E GRAAF VAN MONTE CRISTO. Een phenomenaal filmwerk. De Luxor-Bioscoop brengt deze week een filmwerk, zoo uiterst span nend, emotioneel en romantisch, als nog slechts zelden vertoond is. „De Graaf van Monte Cristo" is de geschie denis van een man, veroordeeld zon der proces, levend begraven in een gevangenisvergeten door de re volutie maar die terug kwam in de wereld, bezield door een wraak, die drie levens voor het zijne eischte. Edmon Dantes, de hoofdpersoon, en verliefd op een bekoorlijk meisje, Mercedes, wordt onschuldig veroor deeld tot levenslang. Hij komt te we ten dat dit het werk is van drie men- schen, die hem graag uit den weg wil den hebben, met name, Villefort, Dau- glars en Mondego, deze laatste omdat ook hij op Mercedes verliefd was. Na twintig jaar slaagt Dantes er ech ter in te ontvluchten, met het geheim van een abt, die hem voor zijn dood nog verhaalde van een onmetelijk for tuin op hel onbewoonde eiland Monte Cristo. Dantes weet zich in het bezit van den hegraven schat te stellen als Graaf van Monte Cristo, komt hij, zonder herkend te worden, weer in aanraking met zijn vijanden, die intusschen rijk en machtig geworden zijn. Allen moe ten echter door de wraak van den graaf sterven. Mondego, die intusschen met Mercedes, getrouwd was, is het eerste slachtoffer. De hebzucht van den tweeden vijand Dauglers, buit de Graaf van Monte Cristo uit, door hem tot speculatie te verleiden, waarbij de Graaf achter de schermen een rol speelt. Het bankiershuis stort ineen en Dauglers wordt krankzinnig. De iden titeit van Monte Cristo is nu echter bekend geworden en de Villefort, brengt hem voor de rechtbank. De verdachte draait echter de rollen om en weet rechters en jury er van te overtuigen dat niet hij een misdadiger is, maar Villefort, wiens politieke corrupties alle perken te buiten gaan. Daarmede is Dantes' wraak vol tooid en vereenigd met Mercedes gaat hij een nieuwe toekomst tegemoet. Dit is de korte inhoud van een film van ontstellende kracht, meesleepend en opwindend van den eersten tot den laatsten meter. Een meesterwerk dat iedereen moet gaan zien. B-steun. Gisterenavond vergaderde het comité voor verstrekking van den zoogenaamden B-steun aan werk loozen Aan rijks- en gemeente- bijdrage is een bedrag van rond f1700 ter verdeeling beschikbaar, waarvoor goederen in natura worden verstrekt. Van de 170 ingekomen aanvragen werden reeds ruim 100 behandeld. In een de volgende week te houden vergadering zal de rest behandeld worden. Extra—B. steun. Voor extra-B, steun spaarsysteem hebben zich tot heden alhier rond 50 belanghebbenden aangemeld. Wij vernemen dat het gemeentebestuur een vrijwillige inzameling bij de ingezetenen waarvoor regeerings- circulaires zijn verschenen en mi nister Romme 1.1. Dinsdag een radio-rede heeft gehouden in voorbereiding heelt. Kath. Jonge Middenstand. In de gisteravond gehouden ver gadering van de K. J.M.V. is vast gesteld dat op 24 October a.s. de viering van het eerste lustrum zal plaats hebben, Hiervoor is een keurige dag- indeeling samengesteld en het staat reeds bij voorbaat vast, dat de leden zich best zullen amuseeren. Binnenkort zal een groole pro paganda.vergadering belegd worden. De juiste datum hiervoor is echter nog niet vastgesteld. Ambtenarenver. T.O.G. Wij vernemen dat de leden der ambtenarenvereeniging I O.G. de voetbalschoenen weer voor den dag hebben gehaald om op 23 October a.s. een wedstrijd te gaan spelen tegen hun collega's te Helmond. De Broeders te Elshout koopen het prachtige kasteel Eckhart te Eindhoven. Het prachtige kasteel Eckhart onder Eindhoven, eigendom van jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen, lid van Gedeputeerde Staten van Noord brabant, is door dezen met een om geving van plm. 14 h.a. verkocht aan de congregatie der Broeders van den H. Norbertus te Elshout. Deze broeders bezitten tot dusver één huis in ons land nl. te Elshout (gem. Drunen.) Zij wijden zich voor namelijk aan de verzorging van zwakzinnigen en ouden van dagen. DE BOTERFABRIEK TE DRUNEN. Een goede oplossing voor haar verwerkt water. De waterlossing van de Eerste Lang- straatsche Stoomzuivelfabriek heeft ge durende haar bestaansperiode reeds veel voeten in de aarde gehad, maar thans gelooft men daarvoor een af doend middel gevonden te hebben. Nadat wij ruim een week deze werk wijze hebben gade geslagen, willen wij er even nader op terugkomen. Tot dan werd 't afvalwater door ri oolbuizen, deels eigendom van de ge meente en deels eigendom van de fa briek, gepompt naar de Zuiderspoor- sloot ten westen van de Stationsstraat. Jaarlijks moest daarvoor aan de S.S. een bedrag van ruim 40.worden betaald, terwijl 't zuiver houden van de sloot enz. op kosten van de fabriek kwamen. (Voor deze regeling was het nog er ger en mondde 't afvalwater uit in een moddersloot vanaf Broedershof tot on geveer aan de scheiding.) Voor kort, vorig jaar, werd de spoor- sloot ten Westen van den overweg van het Lieve Vrouwe Pad zuiver gemaakt van riet en andere waterplanten, 't Ge volg was, dat 't afvalwater via den dui ker onder den overweg ook daarin vrij doordrong en daarmede 't drinkwater voor 't vee enz. van de aangrenzende perceelen totaal bedierf. De klachten bleven dan ook niet uit en men zon op andere middelen, om op een voordeelige, doch afdoende wijze, het verwerkte water der fabriek te kunnen lossen. Thans hoopt men daarvoor een af doende oplossing gevonden te hebben. Wij werden dezer dagen in de gele genheid gesteld deze nieuwe regeling, na eenigen tijd gewerkt te hebben, na der te bekijken onder leiding van den directeur der fabriek den heer Jos van Kessel. Behoudens goedkeuring van de alge- meene vergadering is een strook grond gekocht, ten Oosten der fabriek op een afstand van 50 m., van 100 x 16 m. Vanaf de fabriek is daarheen een rioleering gelegd, waarvan de laatste 16 m. los in elkaar geschoven is. Over de lengte van deze strook, 100 m.) is een sloot gegraven van 2 m. breedte boven en 1,20 beneden en een diepte van 1,5 m. De nieuw aangelegde rio leering mondt in deze sloot uit. De bo dem ter plaatse bestaat uit zand en is buitengewoon poreus en men heeft be vonden, hoe de sloot 's avonds over een lengte van 50 m. geheel gevuld was doch den volgenden dag totaal leeg bleek te zijn. Daar men dit ruim een week heeft beproefd, met slechts de halve lengte te gebruiken, verwacht men goede re sultaten. Vanzelfsprekend rezen ons eenige vragen naar de lippen en op de vraag of dit origineel was of van een andere inrichting was overgenomen, vertelde men ons, dat voor enkele jaren werk zaamheden werden verricht aan de rio leering en toen stuurde men gewoon 't verwerkte water via een ploegvoor de Braken op in de richting van den Ach terompad. Dit water, ondanks de enor me hoeveelheid, bleek zoo spoedig weg te zakken, dat de grondeigenaars er in 't geheel geen nadeelige gevolgen van ondervonden, doch integendeel deze bevloeiing zeer op prijs stelden. De Braken liggen hoog en zijn bui tengewoon poreus. Dit kan genoemd worden de aanleiding of idee voor 't thans uitgevoerde plan. Verder vernamen wij: bij vorst be staat geen gevaar voor dichtvriezen. De spoorsloot, die op een afstand ligt van ruim een halve kilometer is sinds de waterlossing niet dichtgevroren en zoo zal de bezinkingssloot op 50 m. af stand ook niet gemakkelijk dichtvrie zen. Het water wordt afgevoerd met een temperatuur van 1520°. 't Verwerkte water voert afvalpro ducten mee, zooals melk, kalk en ijzer. Bij warm weer heeft natuurlijk bacte- riënwerking plaats. Zou de sloot op een gegeven moment te veel gaan stinken of misschien zijn waterlossing gaan weigeren, dan heeft men nog 14 m. be schikbaar om een andere sloot te gra ven. Lukt deze proef, en voor zoover daar thans reeds over te oordeelen valt, is 't afdoende, dan mogen wij gerust zeg gen, dat daarmede een weldaad is be wezen aan dier en mensch. Intusschen heeft de directie der fa briek het contract met de S. S. reeds opgezegd tegen 1 Jan. a.s. en zal de rioleering nabij de fabriek worden af gesloten. Indertijd is men door de fabriek en de gemeente tot overeenstemming ge komen voor het gebruik van elkanders rioolbuizen, met 't gevolg, dat men de buizen zal laten zitten. Zooals wij 't plan hebben bekeken en zooals wij op de hoogte zijn van den bodemtoestand ter plaatse, veronder stellen wij dat men thans een afdoend middel gevonden heeft, dat goed is en voordeeliger dan vroegere proeven. De tramremise! De tramremise zal binnen afzien bare tijd haar bestemming als onder deel der B.B.A. ongeveer totaal verlie zen. t Zijn een complex mooie fa brieksgebouwen. In de verschillende kringen der be volking te Drundn koestert men de hoop, dat in dezê gèböuwen eén in dustrie gevestigdzal worden. Geen schoenen, doch wól of tricot of i.d. De Eer\y. Zusters! Het is een feit, dat 3 Nov. a.s. de Eerw. Zusters J.M.J. vijftig jaar in Drunen vertoeven. Al dien tijd hebben zij de zorgen der jeugd op zich geno men voor de vrouwelijke jeugd. Menig kind is door hun toedoen gekleed ge worden, terwijl groote zorgen zijn be steed geworden aan de ouden van da gen enz. 't Alles te veel om thans op te noemen. Het R.K. Kerkbestuur zal de Eerw. Zusters op een waardige wijze huldi gen en wij verwachten hoewel nog geen enkele stap in die richting is ge daan dat Drunens inwoners dit feit niet ongemerkt zullen laten voor bij gaan. Intusschen begint het voor een en ander hooge tijd te worden. 31000 M3. Modder. De uitbaggering van het Drongelsch kanaal ten Oosten der Klinkaertsche brug is opgedragen aan de firma de Koning uit Medenblik. Ongeveer 31000 M3. modder zal moeten verwerkt worden. St. Franciscusgesticht. Tn de kloosterkapel van 't St. Fran ciscusgesticht werden door de Eerw. Broeder Jacobus (A. v. Bakel uit Ber- kel) de eerste tijdelijke geloften afge legd, terwijl de novice Hendr. War- meling uit Boxmeer 't religieuze kleed ontving met den kloosternaam Ber- nardus. „V.J.C.". Vrijdagavond om 7 uur houdt de R.K. V.V. „V J.C.'f in haar clublokaal een algemeene vergadering. Eerste H. Communie. De kinderen zullen hun Eerste H. Communie doen in de parochie van St. Lambertus op Zondag 17 October a.s. Collecte. De alhier gehouden collecte van wege 't Wit-Gele-Kruis voor de T.B.C.- bestrijding heeft ƒ35.70 opgebracht. Pracht verbetering. De weg ten Zuiden van den HeidijkV van de Torenstraat verkeerde reeds jaren in een erbarmelijk slechten toe stand. Binnen afzienbaren tijd zal dit echter geleden zijn, want 't karrensporenge- deelte zal plm. y meter worden opge hoogd met puin en gruis en zal een wegdek krijgen van ongeveer 5 meter. De raad is accoord gegaan met dit besluit en wij juigen dit van harte toe omdat hiermede in de zomermaanden 't toerisme ten zeerste gebaat zal zijn, terwijl 't vervoer van hout in de win termaanden ook daarvan terdege zal profiteeren, terwijl de inwoners van Drunen van over 't kanaal en de be zoekers van 't Sportterrein er onge twijfeld buitengewoon mee in hun schik zullen zijn. Biljarten. EBC 2BJC 2 te Elshout. De uitslag van de eerste tournooi- wedstrijd is als volgt: B.J.C. 2 E.B.C. 2. L. KuijpersH. Pulles 10039 W. VissersA. Merkx 10008' P. WillemseC. Pulles 10088 M. v. BroekhovenC. Klijn 10000 A. v. LeestB. Klerks 82100 Totaal 482—301 Hoogste serie A. Merkx 18. Constantia. Onder presidium van Jan Veltman hield Constantia een algemeene leden vergadering. De voorzitter bracht een speciaal woord van dank aan den secretaris, dhr. A. Obbens voor zijn vele werk verricht bij 't 00-jarig be- staansjubileum der vereeniging. Dit jaar zal wederom een winter- uitvoering gegeven worden, waarvoor een goed gezelschap zal worden aan gezocht. ELSHOUT. R.K. Kiesvereeniging. Zondag na de Hoogmis houdt de R.K. Kiesvereeniging, alhier een alge meene vergadering. Het bestuur is al tredend. De heer G. Koekkoek had het ongeluk een slag te krijgen van een zelfbinder van een dorschmachine, waardoor hij tegen den grond werd geslagen. Met ernstige kneuzingen en een bloeduitstorting in zijn been, werd hij opgenomen en naar huis vervoerd. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. HANK. Bij den landbouwer M.vanBragt alhier, staan momenteel verschil lende jonge Appel en Peerenboomen in vollen bloei. Wel een eigenaar dige verschijning in de October- maand, nu de rest er erg herfst achtig uit begint te zien. Een dezer nachten hoorde M. v. d. P. alhier gestommel achter zijn huis. Daar hem dit verdacht voorkwam ging hij eens poolshoogte nemen. Buitengekomen hoorde hij iemand wegloopen. Den volgenden dag zag hij achter zijn huis een paar groote klompen staan. Mis schien is wel de bedoeling geweest konijnen te ontvreemden, die aldaar op het erf in hokken aanwezig waren. Hij vermiste echter niets. Konijnenhouders weest op uw hoede 1 5 October j.l. had alhier wederom de opening plaats van de Handels avondschool te Geertruidenberg waarbij naast het bestuur tegen- woordig waren het college van Burgemeester en Wethouders, het bestuur der R.K. Middenstandsver- eeniging en nog enkele andere ge- noodigden. Nadat door den heer W. Mulders, directeurder cursussen een inleidend woord was gesproken hield burge meester J. Bianchi een toespraak en wenschte het bestuur van harte geluk met den ook dit jaar weer bereikten opzet. Verder zettespreker het nut van het handelsonderwijs aan de leerlingen uiteen, en wees daarbij op de belangrijkheid daarvan met het oog op de eischen van de vestigingswet. Spreker spoorde de leerlingen aan getrouw de lessen bij te wonen, om later gewapend met't behaalde diploma hun zaken beter en behoorlijk te kunnen drijven.. Zeker mag niet onvermeld blijven dat het aantal leerlingen thans meer dan 80 bedraagt, van wie velen uit opiliggende plaatsen. Bij den gemeente-veldwachter zijn inlichtingen te bekomen omtrent een drietal zakken erwten welke van een vrachtauto zijn gevallen en die als gevonden zijn aangegeven. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent. uit Aalst. Voor den vleeschkeuringsdienst werden over de maand September aangegeven 4 koeien, 11 varkens en 'n kalf. Verder werden 4 huisslach tingen geregistreerd, terwijl 20 ge storven dieren werden genoteerd. Hedenmiddag geraakte 'n vracht wagen geladen met groenten en fruit van v. d. Staak te Oud-Heusden van den weg en kwam in een haag van J. A. Uckers alhier. Het ongeluk geschiedde doordat deze wagen plotseling in de bocht moest uit wijken voor een naderenden auto. De wagen welke naar een kant overhelde moest worden afgeladen en met een tractor uit zijn netelige positie worden getrokken. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Het bestuur der R.K. Kiesveree niging heeft hare functies als volgt verdeeld: Voorzitter J. M. Buijsj' secretaris P. de Man, ondervoor zitter Clir. v. Herpt. Naar wij vernemen zal de najaarsvergadering onzer Zuivelfa briek gehouden worden op Maandag 18 October a.s. te Herpt. Als spreker zal in die vergadering optreden de heer Ir. A. Th. Ariëns(y rijksveeteeltconsulent over het on derwerp Stalvoedercontröle. In hare hiervoor belegde ver gadering hebben de leden der var kensverzekering besloten bij het lidmaatschap dier vereeniging het lidmaatschap van den Noord-Brab. Chr. Boerenbond niet verplichtend te stellen. Uit het feit dat een der offer- blokken in onze kerk ontdaan was van slot en scharnieren, conclu deerde men dat de mogelijkheid van diefstal niet uitgesloten was. De politie heeft zich van een en ander op de hoogte gesteld en stelt een onderzoek in. Op het Hoogfeest van Kerstmis, zal door het R.K. Zangkoor »St. Cecilia« alhiei een Kerstcantate worden uitgevoerd, welke is ge toonzet door den heer C. J. M. Merkx, de directeur van voornoemd zangkoor. In samenwerking met den heer Merkx werd deze cantate geschreven door den heer Harry Poll, Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 19975,75 en terugbetaald f 16216,62. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 11877. Predikbeurten Zondag 10 Oc tober 1937: Ned. Herv. Kerk, alleen namiddag twee uur Ds. Hooykaas van Dussen. G. K. alhier had het ongeluk tus- schen een dorschmachine te geraken, waardoor z'n been ernstig gekneusd werd en geneeskundige hulp moest worden verleend. Naar verluidt zouden een drietal loterij-clubs het geluk hebben gehad uit de loterij te trekken, waardoor ieder lid een bedrag van 100 zou ont vangen. SPORT. WAALWIJK. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana haar eersten thuiswedstrijd voor de competitie tegeh' Vlijmen. Na den goeden inzet van de 2 eerste uitwedstrijden zijn wij benieuwd naar den wedstrijd van Zondag a.s. Vlij men is steeds een hard werkende ploeg tegen onze geel-zwarten. WiT vertrouwen dat de Juliana-spelers er van het begin af aan alles op zullen zetten om de twee punten in de wacht te sleepen. Wij ver wachten voor dezen wedstrijd een groote belangstelling om onze geel-zwarten aan te moedigen, daar een spannenden strijd wordt verwacht. Aanvang half drie. Om 12 uur speelt Juliana 3 op eigen terrein tegen Vlijmen 2. Ook <iit beloofd een spannenden strijd te worden. Juliana 2 is vrij van competitie-wed strijd. R.W.B. HWB 1Haaften 1. Zondag staat er voor RWB 1 een thuis wedstrijd op het programma en zal een van de nieuwelingen uit de afdeeling, Haaften, op bezoek komen. Deze vereeni ging die voor het eerst in deze afdeeling is ingedeeld slaat hierin een goed figuur en wij hebben zoo het vermoeden dat zij tot een van de sterkste uit de afdee ling behoort. RWB zal dan ook danig op haar tellen moeten passen willen zij uit dezen wedstrijd succes behalen, daar \A 2 1 t c i j i r i 6 3 I I, 1 2 l i i

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10