Nieuws uit Ne Langstraat en Omgeving. m f RADION TIS TOEGAN lli ga PROPAGANDA-VOORSTELLINGEN Adverteert in dit blad. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. Bij KIE B 0 0 M vrijhoeve. Sport. HOTEL „DE TWEE KOLOMMEN WAALWIJK Op 11, 12 en 13 October in onze zaal zeer interessante nut* >3! VOOR DAMES BOVEN 18 JAAR stok zoodanig tegen het achterhoofd werd geslagen, dat hij ineenzakte. Nauwelijks was hij weer bijgekomen of hij kreeg een tweeden slag op het hoofd, zoodat hij ernstige ver wondingen opliep. Middelerwijl kwam de andere aanrander te voorschijn, die met den eersten G. in het nabij stroo- mendende beekjede Tongreep wilde werpen. G. wist zich echter los te rukken en nam de vlucht in een weiland. Daar achterhaalden hem de aanranders, die hem dusdanig afranselden, dat hij bewusteloos in een ondiepe sloot terechtkwam. Het meisje vond een half uur later haar verloofde daar liggen met bloedende wonden overdekt. Zij waarschuwde de politie van Waalré, die van een en ander rap port opmaakte. G. werd intusschen naar de woning van zijn verloofde gebracht, waar hij in bewusteloozen toestand aankwam, nadat hij meer. malen onderweg ineen was gezakt. Het is de politie nog niet gelukt de daders te arresteeren. Het meisje meent in een van de aanranders den 19-jarigen slagersknecht T. H. uit Waalré te herkennen. Deze heeft de misdaad waarschijnlijk met een collega beraamd, klaarblijkelijk uit minnenijd. Politiehonden-demonstratie. Op het terrein van Blauw-Wit aan den Galgenwiel bij café Steenbergen, wordt Zondag 10 October met goed keuring van het bestuur van de K. N. P. V. een groote Politiehonden-demon stratie gegeven, met medewerking van 'n viertal dresseerclubs uit Kaatsheuvel en Loon-op-Zand. Aan deze demon stratie, die geheel volgens het keurings reglement van de K.N.P.V. onder lei ding van den heer J. F. C. v. Helsland, Inspecteur van Politie alhier, wordt ge houden, werken alleen honden mede met certificaat en certificaat met lof. Naast de keuringsoefeningen worden nog een drietal attractieve praktijk- werken vertoond, waarmede reeds veel succes behaald werd. De opbrengst van de demonstratie komt geheel ten bate van de T.B.C.-vereeniging voor de uitzending van zwakke kinderen naar de gezondheidskolonie te Eersel. Tooneel. Met de winter komt tevens de tijd, dat onze tooneelvereenigingen weer ge legenheid krijgen hun kunst te vertoo- nen. De Tooneelclub St. Genesius van de R.K. Werkliedenvereeniging opent Zondag 17 October haar program met de opvoering van een werk van meer dan gewone beteekenis in onzen tijd van geraffineerde en satanisch doordachte kerkvervolgingen. St. Genesius nam 't bekende werk van Jan Grosveld: Storm in Mexico, in studie. Grosveld komt de eer toe met kundige hand op het too neel toestanden te kunnen uitbeelden, die den hoorders in den geest weten te verplaatsen op het terrein waar hij hen brengen wil. Genesius zal ongetwijfeld met dit werk zijn ouden roem weten te handhaven. V R. K. Werkliedenvereeniging. Donderdag hield de R.K.W.V. in den Gildenbond een zeer goed bezochte ledenvergadering, waarbij als spreker optrad de Secretaris van den Bossche Dioc. Werkl.bond, den heer P. Vriens uit Den Bosch, die uitvoerig en gedocu menteerd het doel en het nut van het winter-ontwikkelingsplan van de R.K. W. V. uiteenzette. Als attractie zullen onder de trouwe bezoekers van den cursus twee Rome-reizen in 1938 wor den verloot. Medegedeeld werd ver der dat het bestuur op 28 November een St. Nicolaas-actie zal organiseeren voor de kinderen der werkende leden, waarvoor een begin zal worden ge maakt met den verkoop van surprise bons. Voorts werd medegedeeld dat 't Triduum voor de werkloozen zal ge houden worden in de St. Jozefkerk on der leiding van den bekenden Pater Henricus, capucijn. De candidatenlijs- ten voor de a.s. bestuursverkiezingen moeten vóór 20 October bij den secr. worden ingediend. Van de oprichting van een Kath. Vrouwen Org. werd den leden mededeeling gedaan. Er werd een commissie gevormd als propaganda voor het a.s. Triduum bestaande uit de heeren G. Grootswagers, J. Sips, Jos Havermans, H. van Rijswijk en W. Damen, De Geest. Adviseur, Pastoor de Klijn, besloot met een aansporing tot gebed, bijzonder van de Rozenkrans in de Octobermaand. Bovenbeen gebroken. De zestienjarige leerling van de tim merman M. uit de schoolstraat, ge naamd K., was met zijn patroon werk zaam aan het plaatsen van een schiet hoorn bij 't schietterrein aan den Horst. Terwijl de heer M. even weg was, is de 15 M. lange paal, die ter bewerking op schragen gelegd was, aan 't rollen gegaan een terecht gekomen op den werkgast K. Toen de heer M. terug kwam lag K. met gebroken bovenbeen onder den zwaren paal. Hij is ter be handeling naar 't Ziekenhuis te Waal wijk getransporteerd. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkan toren werd gedurende de maand Sep tember ingelegd 249616.69 en terug betaald 17492.90. Uitgegeven werden 12 nieuwe boekjes. Missie-tentoonstelling. In het K.J.C.-huis wordt Zondag en Maandag a.s. de jaarlijksche Missie tentoonstelling gehouden door de Mis- sienaaikring St. Theresia van Lisieux. Is onze ijverige missienaaikring een ge heel jaar met veel ambitie voor het haar gestelde doel werkzaam, dan komt haar ijver toch wel in bijzondere mate voor den* dag in de dagen, die deze show onmiddellijk voorafgaan. Reeds dagen is men bezig aan den opbouw der di verse standen en de aan deze tentoon stelling verbonden attracties. De offi- cieele opening zal plaats hebben op Zondag a.s. na de Hoogmis, door den Hoogeerw. heer A. J. v. d. Brekel, Deken en Pastoor alhier. Wij wenschen de ijverige dames een zelfde succes toe, als zij reeds jaren achtereen voor hun onbaatzuchtig werk hebben mogen genieten. Bond van Klein-Schoenfabrikanten opgericht. Donderdagavond had in de zaal van Euphonia onder leiding van het be stuur van de Middenstandsvereeniging een vergadering plaats van de Klein- Schoenfabrikanten ter plaatse. De heer J. Frederiks, voorzitter van de Mid denstandsvereeniging hield een uitvoe rige inleiding. De vergadering had een druk bezoek en er werd besloten tot oprichting van een bond van Klein- schoenfabrikanten. Levendig werd van gedachten gewisseld, over de tegen stellingen die heerschen bij den maat staf, die wordt aangelegd door verschil lende groot-fabrikanten en klein-fabri- kanten, wat betreft personeel, loon, etc. Als vaststaand werd aangenomen, dat de grootbedrijven veelal opgeschoold personeel in bedrijf hebben, terwijl de kleinfabrikanten in doorsnee geschoold personeel in dienst hebben. Vanzelf sprekend werd aangevoeld, dat de ver bindend-verklaring van het C.A.C. practisch geheel buiten de bespreking van den klein-schoenfabrikant is tot stand gekomen en het meerendeel voelt een en ander als een bedreiging van hunne bedrijven aan. Het doel der opgerichte vereeniging is dan ook, om in korten tijd in alle plaatsen, waar klein-bedrijven geves tigd zijn, te komen tot oprichting van afdeelingen, en deze afdeelingen te vormen tot een centrale, welke met kracht en klem, gesteund door den Middenstand, zijn belangen ten opzich te van het groot-bedrijf wil veilig stel len. Een tweede doel is, dat zoodra de Centrale van Klein-Schoenfabrikanten is gevormd, de vestigingswet van toe passing verklaard te krijgen voor het klein-bedrijf in de schoenindustrie. Als voorloopig bestuur werd geko zen: de heeren Jos van Riel, W. van Haaren en P. Peters. V/ W inkeliersvereeniging. In de zaal van den heer Jan v. Dun vergaderde de Winkeliersvereeniging alhier, ter bespreking van verschillen de vereenigingsbelangen. Besloten werd evenals de voorgaande jaren ter gele genheid van de St. Nicolaas-verkoop een actie op touw te zetten, om speci aal de verkoop ter plaatse krachtig te bevorderen. Burgerlijke Stand. Van 1 tot en met 7 October 1937. Geboren Catharina, dv. H. Coomans en Ma. v. d. Velden Walthera, dv. F. Netten en Ja. Kuysters Gerdina, dv. C. van Loon en Eth. Schoenmakers Petrus, zv. A. Wouters en Sa. van der Velden Marianna, dv. M. Didden en Aa. Elshout. Overleden Johanna van den Hoven, oud 52 jaren. Ingekomen J. van Kemenadc en gezin, van Tilburg A. Werts, van Nijmegen J. van Die pen, van Uithoorn J. Stabel, van Nij megen. Vertrokken M. van den Akker en echtgenoote naar Haarlem C. Kops met gezin naar Her pen W. van der Velden en echtgenoote naar Tilburg P. Spoor naar Haarlem P. Keetels naar Waalwijk C. Smeul- ders naar Tilburg Ca. Kroot naar Aanvang 2.30 en 8 uur De voorstellingen zullen worden opgeluisterd door filmvertoning, loterij en verdere attracties Iedere bezoekster ontvangt gratis aardige verrassingen Niets te kopen! Niets te betalen! RAW 383 Amersfoort W. Kennekens naar Don gen. LOON-OP-ZAND. Naar de Missie. Heden heeft onze dorpsgenoot Fa ther v. d. Steen ons dorp verlaten om via Tilburg en Nijmegen de treinreis naar Genua te aanvaarden, om vandaar met den Engelschen boot ..Llanggibby Castle'' van de Union Castle Line naar Afrika te vertrekken. Father v. d. Steen debarkeert in Mombassa, van waaruit de ruim 1400 K.M. lange reis naar het binnenland zal worden aanvaard. De voorloopige bestemming van onzen Missionaris is Kampala, de hoofdstad van het koninkrijk Uganda. Aldaar zal 'Father v. d. Steen zijn nadere bestem ming vernemen. Gilde St. Ambrosius. Het gilde St. Ambrosius hield tradi tie getrouw en opvolgend het voor schrift van het meer dan 150 jaar oude statuut, op den eersten Dinsdag van October zijn jaarlijkschen statiedag. De dag werd ingezet met een H. Mis om 9 uur voor de levende en overleden le den. In den namiddag had het jaarlijk sche gildenmaal plaats, gevolgd door 't gildebal met zijn ouderwetsche dansen. Wij zagen toevallig dit jaar een voor schrift uit de Gilde-keur waarbij op zware straffen het rooken (toeback suygen) den leden tot 's middags 12 uur verboden is. Ongeluk. G. v. B. alhier, werkzaam op de le- derfabriek van de N.V. van Arendonk te Tilburg, had Woensdag j.l. het on geluk met zijn arm tusschen een z.g. huidenpers te komen, waardoor dit li chaamsdeel tot de elleboog nagenoeg geheel werd verpletterd. Door de Ge neeskundige dienst is de eerste hulp verleend en voor vervoer van het slachtoffer zorg gedragen. SPRANG. Predikbeurten Zondag 10 Octo ber 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur leesdienst. Heden-Zaterdagmiddag half vier zal in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier, eene vergadering worden gehouden van besturen van Ned. Herv. Zondagschool-vereenigin- gen uit de omgeving, om te komen tot oprichting van een Ring van Zondag- schoolvereenigingen van den Bond van Ned. Herv. Zondagschool-vereenigin- gen op Geref. Grondslag. Als spreker hoopt op te treden de heer van Hoogdalen uit Gorinchem, bestuurslid van bovengenoemden bond. De j.l. Zaterdag vanwege de bur- gerafdeeling Sprang-Capelle van de Nationale Vereeniging „Pro Rege" in de gemeente gehouden speldjesverkoop ten bate van het werk van „Pro Rege" heeft naar wij vernemen ruim 40.— opgebracht. Naar wij vernemen zal door de Ringen 's-Grevelduin-Capelle en Om streken, Gorinchem en den Bommeler- waard van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op G. G„ a.s. Donderdagavond te Gorinchem eene vergadering worden gehouden van Jongelingsvereenigingen uit genoemde Ringen, waarin als spreker zal optreden Ds. Bartelema van Zeist, voorzitter van den bond. Het doel is te komen tot de oprichting van een Provinciale afdeeling omvattende de bovengenoem de Ringen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het Comité voor Winter- lezingen uit de Ned. Herv. Mannen- vereeniging „Troffel en Zwaardde Ned. Herv. Jongelingsvereeniging „Ti- motheus" en de Ned. Herv. Meisjes- vereeniging „Persis alhier, om dezen winter in het gebouw van den Chr. Volksbond eenige sprekers te doen op treden. Als eerste spreker voor genoemd co mité zal op Donderdag 18 November a.s. optreden Ds. H. van Dijk van Rijnsoeterswoude. Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle kwam Don derdagavond, onder leiding van haar voorzitter dhr. A. Spierings, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, in ver- gadering bijeen, ter bespreking van de a.s. November-propaganda. Besloten werd voor de groote pro- paganda-vergadering op Dinsdag 2 November het Geref. Kerkgebouw te Vrijhoeve-Capelle te vragen en een tweetal predikanten uit te noodigen resp. een openings- en slotwoord te spreken. VRIJHOEVE-CAPELLE. In het stampvolle kerkgebouw te Voorburg heeft Ds. P. K. Keizer, ko mende van Vrijhoeve-Capelle, zijn in trede gedaan, na bevestigd te zijn door den pastor loci Ds. W. S. de Vries. Ds. Keizer bepaalde zijn gehoor bij 1 Joh. 5 5: „Wie is het, die de wereld overwint, dan die gelooft dat Jezus is de Zone Gods". Na de predikatie richtte Ds. Keizer o.a. 't woord tot zijn collega Ds. de Vries, tot de gemeentelijke overheid van Voorburg, in den persoon van den Burgemeester Jhr. C. Stern en Wethou der Schreuder. De dienst werd besloten met het zingen van Gezang 29. De werkloozen die in aanmer king wenschen te komen voor de steun- verleening B, kunnen zich hiervoor op geven tot Maandag 11 October, met vermelding aan welke goederen er dringend behoefte is. Naar wij verne men hebben zich een 50-tal steuntrek kers voor de spaarregeling opgegeven. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Candidaat Solie, hulpprediker te Eindhoven. In het lo kaal der Geref. gemeente aan de Hoo- gevaart leesdienst. Men deelt ons mede dat door de Maatschappij Utrecht den Dulfert al hier is aangekocht, om deze in werk verschaffing te ontginnen. CAPELLE. Het bestuur der gemengde zang- vereeniging 't Rozeknopje, welke ver eeniging onder leiding van haar direc teur, den heer N. Snijers, indertijd op het Nationaal Zangconcours te Schie- broek in de Superieure afdeeling met 375 punten een eersten prijs met lof der jury behaalde en in den eere-wedstrijd den eersten eere-prijs verwierf, mocht een dezer dagen van den voorzitter der jury van dit Concours, den heer Otto de Vaal te Rotterdam, een schrijven ontvangen met de verheugende mede deeling, dat aan de vereeniging een ex- tra-eereprijs voor het behalen van het hoogste aantal punten over het geheele concours was toegekend. Directeur, bestuur en werkende leden hartelijk gefeliciteerd met deze extra bekroning. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Muhlnickel uit Waalwijk. Door Kraayevelds Aannemers maatschappij N.V. en A. Hofman Pzn. is het maken, inhangen en opstellen van 8 sluisdeuren voor de in aanbouw zijnde schutsluis te Hardinxveld opge dragen aan den heer A. J. Dijkstra, aannemer alhier. Het eerste elftal der voetbalver- eeniging „Neerlandia" speelt a.s. Zon dag voor de le klasse B Afd. 4 van den Brab. Voetbalbond te Waalwijk tegen W.S.C. 3, terwijl het 2e elftal voor de 2e klasse B Afd. 4 eveneens te Waal wijk speelt tegen „Blauw Wit". Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Doornspijk is beroepen Ds. J. R. Cuperus alhier. I.V.C.B. Programma voor Zondag a.s. EERSTE KLAS Z. WilhelminaBrabantia SchfjndelMulo Kol pingTreffers SVBDongen Best VooruitEendracht Venlosche Boys—RKTVV Tweede klasse. DES—TSV OVERZICHT In verband met den tweeden Zondag der maand is slechts 'n klein programma vastgesteld. De eerste klas draait vol ledig. Wilhelmina ontvangt Brabantia uit Eindhoven. Het zal den landskampioenen in Weert niet meevallen om te winnen. Een gelijk spel is niet onmogelijk. Schijn- del maakt tegen Mulo een goede kans. Kolping ontvangt de Treffers uit Groes- beek. Gezien de vorm van de Treffers geven we Kolping niet veel kans. SVB kan tegen Dongen dat geheel uit vorm is twee punten halen. Best vooruil ont vangt den nieuwen le klasser Eendracht. Een gelijk spel is niet onmogelijk. BK TVV gaat weer een nederlaag tegemoet in Venlo tegen de Venlosche Boys. In de tweede klas gaat slechts een wed strijd door n.l. DES tegen TSV uit Eind hoven. De krachten loopen hier niet ver uit elkaar.» Het terrein-voordeel kan hier wel eens den doorslag geven. We houden het daarom op DES. SCHAKEN. EuweAljechin. De eerste partij te 's-Hage is gewonnen door Euwe, de tweede te Botterdam door Aljechin. Na 40 zetten gaf Euwe op. iy

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7