Plaatselijke Berichten OEM ON PETROLEUMGASKACHELS KEKT U DE ALADDIN WONDERLAMP? H.deBont-v.Hulten UW KRANT „De Echo van het Zuiden. Heereokleediag naar maat Zaterdag 9 October 1937 No. 81 De Echo van het Zuiden Derde Blad De ALADDIN brandt mooier dan gas. De ALADDIN brandt zuiniger dan elke andere lamp. De ALADDIN brandt op gewone petroleum zonder De ALADDIN is thans ook verkrijgbaar in moderne uitvoering» Fa. ANTON HOLTGREFE, s. s. s. TROUWZAAL. In ons uitvoerig uittreksel uit de gemeente-begrooting voor 1938 was uitgevallen een post van 1000 be stemd voor nadere afwerking (meubi leering enz.) der mooie trouwzaal, die door de prachtige muurschildering door Theo van Delft, de hoofdmeubels van „Waalwijks Belang" reeds zoo'n voornaam cachet gekregen heeft. Het verheugt ons dat thans tot ver dere afwerking wordt overgegaan. BURG. SMEELELAAN. Met belangstelling hebben we verder gezien, dat naast de belangrijke ver betering en verfraaiing van het sta tionsplein ook de weg in de Burg. Sme.elelaan van af Pulies tot aan de Galgenwiel verhard zal worden, een werkelijk hoogst gewenschte verbete ring. Voegen we hier nog hij de verbete ring der Groote Straat bij het uit breken der rails, de veranderingen in de Wagenstraat, de havenkade, verbe tering trottoirs SI. Antoniusstraat, aan leg trotoirs 1ste Zeine (West)! dan ziet men dal er heel wat werk door Publieke Werken staat verricht te worden. VERBETERING GEREED GEKOMEN. Op 't oogenblik is gereed gekomen het H. Hartplein (gesloten wegdek aan beide zijden), eveneens 2de Zeine Oost tot St. Crispijnstraat. RONDOM DE SCHOENINDUSTRIE! Den laatsten tijd is er een polemiek gaande in de Haagsche Post, Dagblad van Noord hrabant, Vakblad voor de Schoenmakerij rondom de schoenin dustrie in ons land. De een vaart uit tegen de economisch zwakke schoenfabrikanten, die de „pinkpil van 't vestigingsverbod wil len aangrijpen" en alleen steunen op den heelmeester in den Haag en over- tuigd is dat de saneering van onder afaan moet geschieden. Een ander wil steun en hulp der re geering, naast krachtige, organisatie. Polemiek brengt ons op 't oogenblik niet verder! Alleen heeft 't nut dat men de fabri kanten met alle kracht aanzet, lid te blijven of te worden van de Federatie of van de nieuwe vereeniging, waar toe thans de gelegenheid is geschapen, opdat de regeering te maken krijgt met een krachtige vereeniging, die vrijwel de geheele of het groot ste deel van de Ned. machinale schoen industrie vertegenwoordigt. Dat is 't groote belang. Dan zal de regeering ook hulp verleenen, dan zal 't collec tief contract bindend verklaard wor den, dan zal aan veel andere wantoe standen een einde gemaakt kunnen worden. De enquête die thans wordt inge steld zal deze vereeniging en de regee ring een richtsnoer zijn voor maatre gelen in 't moeilijke punt der arbeids- verdeeling. Inlusschen hopen wij, dat de verga dering van 14 October a.s. uitkomst zal brengen, althans in dier voege dat een krachtige, algemeene organisatie tot stand kome. SLAATS' HULDIGING. 't Is de laatste dagen in ons land werkelijk „Slaats" geweest al wat de klok sloeg. De geheele Nederlandsche pers bevatte naast verschillende foto's, verslagen van de werkelijk buiten gewone huldiging in onze gemeente, al vergaten dan sommige provinciale bladen totaal te vermelden dat deze huldiging een initiatief en organisatie was van Waalwijks Belang. Tot slot kregen we gisteren onder het sportpraatje van Han Hollander bet interview met Frans. Dat was bui tengewoon interessant, niet 't minst de leuke ervaringen die Hollander om trent Slaats vertelde, waaruit temeer bleek hoe hij, in tegenstelling met zoo- velen, de eenvoudige Waalwijksche jongen gebleven is. Hollander had 't ook op z'n geestige manier over de huldiging in z'n woon plaats en Frans was voor de micro foon gisteravond buitengewoon op dreef en wist de luisteraars veel we tenswaardige bijzonderheden te ver tellen Vooral was hij prachtig, toen hij op een definitieve vraag van Hollander over het praatje van „afduwen" een even definitief antwoord gaf en 't stempelde tot een pertinente leugen, zooals ook de foto's en getuigen kun nen bevestigen. Frans Slaats en onze gemeente heb ben wel een goede beurt gemaakt de laatste week. En nu gaan we tot slot allen nog eens kijken naar de Polygoon-opna me in Musis! MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. BILJARTEN. In het café van den heer W. Pullens ,,'t Vosje" speelde de eerste Baard- wijksche biljart-vereeniging 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen Ons Ge noegen uit Waalwijk, welke de vol gende uitslag gaf E. B. B.: W. Pullens, 14 beurten, 95 p.; H. Klein 12 b., 100 p.; Jos Slaats 23 b., 100 p.; H. Pullens 21 b., 75 p.; G. Pullens 20 b.,48 p.; M. Slaats 12 b., 57 p.; M. v. Mierlo 14 b., 60 p.; K. Leij- tcns 22 b., 60 p.; J. Vermeulen 19 b., 52 i». Hoogste serie M. Klein 24 p. Ge middelde 4.12. O.G.: F. Slaats 15 b., 100 p.; Th. de Weert 12 b., 37 p.; Jos. Klerkx 23 b., 94 p.; Jac. Passier 21 b., 45 p.; Zwaans 21 b., 75 p.; S. Dijkstra 13 b., 75 p.; G. Rombouts 14 b., 45 p.; J. Berens 22 b., 56 p.; J. Rombouts 20 b., 60 p. Hoogste- serie Jos. Klerkx 23, Ge middelde 3.64. tal meisjes kapot te snijden. De politie is van het gebeurde in kennis gesteld. ONGEVAL. De monteur J. B., werkzaam bij de firma Bloch Stibbe alhier, had Don derdagmiddag het ongeluk met een zij ner beenen onder een zuurstofcylinder te geraken, waardoor hij een beenbreuk opliep. Nadat Dr. Kolster de eerste hulp had verleend, is de getroffene naar huis vervoerd. Uitloting W S C. Bij de Woensdagavond ten over staan onzer redactie gehouden uit. loting van vier aandeelen der W.S.C.- leening werden getrokken de nos. 3, 7, 9 en 13, die betaalbaar zijn bij den penningmeester den heer Jan Beerens. Politiehonden demonstratie in dienst der T.BC. Zondag a.s., 10 October, worden op het terrein van de Waalwijksche Voetbal vereeniging «Blauw—Wit« groote politiehonden.demonstraties gegeven waarvan de opbrengst be schikbaar gesteld zal worden voor de T.B.C.-bestrijding te Kaatsheuvel. Daar er wordt deelgenomen door de beste politiehonden hier uit den omtrek en hiervoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld, twijfelen wij er niet aan dat de hondensport- hebben een zéér groot verwarmingsvermogen. Geen roet, geen reuk. Branden met zuiver blauwe gasvlam. Verbruik slechts 3/4 c. en l'/4 c. per uur. Tevens geschikt om op te koken. De lamp voor Uw huiskamer, waar geen gas of electrisch licht is. (16 uur van 1 Liter petroleum.) druk. MT VRAAGT GRATIS DEMONSTRATIE. v.h. BIERLAAGH VAN DER HEIJDEN -„DE GROOTE IJZERHANDEL" - HOEK RAADHUISPLEIN WAALWIJK TELEF 72. CONCERT. De harmonie „St. Jan", zal morgen middag om 12 uur op de muzieknis te v.m. Baardwijk een concert geven. Het programma vermeldt: 1. Officer of the day, marsch, R. B. Hall A. Maas. 2. Le Calif de Bagdad, ouverture Boieldieu, Rottier. 3. Donauwellen, wals, J. Ivanovici. 4. Fantaisie Tyrolienne, pour cla- rinetto Si-b, A. Bruniau. (Solist de heer H. Mulders). 5. L'Esponent, ouverture, Reichardt. 6. Les Dragons de Villars, A. Mail- lart, H. Delchevalerie. 7. Wilhelmina,-marsch, A. M. van Leest. TRIDUUM. Zooals wij reeds meldden, is in de parochiekerk van St. Jan, 1.1. Dinsdag, Woensdag en Donderdag een triduum gehouden voor de leden en eere-leden der Maria-congregatie. Dit triduum dat gegeven werd door den eerwaarde pater Canisius, Cap., kan goed geslaagd genoemd worden, daar gemiddeld een 400-tal dames er aan hebben deelgenomen. Donderdagavond werd door een 26- tal nieuwe leden de opdracht gedaan, terwijl deze door de andere leden werd vernieuwd. 4n een speciale H. Mis, morgen-och tend om 7 uur, zal de sluiting plaats vinden. VEEL LIEFHEBBERIJ. Naar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van onderwijzeres aan de School voor Buitengewoon Lager Onderwijs niet minder dan 158 sollici tanten aangemeld. JASSEN SNIJDER S Tijdens de huldiging van Frans Slaats heeft Dinsdagavond een indi vidu van de groote drukte gebruik ge maakt, om, waarschijnlijk met een scheermesje, de mantels van een drie liefhebbers? wederom een mooien dag in het verschiet hebben. De toegangsprijs is voor niemand een bezwaar om aanwezig te zijn. Men steunt tevens het zoo mooie doel der T.B.C.-bestrijding. Het Blauw- Wit terrein, dat door de vereeniging gratis beschikbaar is gesteld, is gelegen nabij café »Galgenwiel« van den heer A. Steenbergen-Kroot. Dus Zondag allen naar den Honden sportdag. Het Winter-programma der R.K. Werkliedenvereeniging. Ter ontwikkeling, vorming en op voeding van de leden en om tege moet te komen aan den wensch van het Diocesaan bestuur, heeft hei bestuur der R.K. Werkliedenvereeni ging een uitgebreid en aantrekkelijk Winter-programma saamgesteld in de hoop en 't vertrouwen dat alle leden zonder uitzondering hunne medewerking aan't welslagen zullen verleenen. Het werkelijk interessante pro gramma luidt als volgt: 13 October. Ontwikkelingsavond. Spreker de ZeerEerw. Heer S. J. Morel, Aalmoezenier van den Dioc. Bond, over de encycliek »Mit brennender Sorge.» 24 October. Ons Jaarfeest. 's Morgens ten 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie der leden, 's Avonds half 7 Feest- vergadering, waarbij door de Tooneelvereeniging een prachtig tooneelspel voor het voetlicht zal worden gebracht. 15 November. Ontwikkelingsavond. Spreekbeurt door den Referen daris van den Raad van Arbeid te 's Bosch, den WelEd. Heer F. Hamelijnck, over: »De In validiteitswet». GEMARTELD DOOR HOOFDPIJNEN. Nu altijd even fit. ,,Ik werd gemarteld door hoofdpij nen; dikwijls werd ik er zelfs duizelig van. Na een serieuze proef met Kru- schen Salts werd ik echter een ander mensch. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu 58 jaar en voel me altijd even fit, vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt." G. F. te C. Hoofdpijnen beginnen meestal wan neer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en zoodoende Uw organisme niet vrij houden van afvalstoffen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen voor een geregelde, gezonde werking Uwer inwendige organen, waardoor U spoedig vrij zult zijn van hoofdpijnen, vermoeidheid en allerlei kwaaltjes ont staan door onzuiver bloed. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A dam, voorkomt. 29 November. Ontwikkelingsavond. Spreekbeurt door den Referen daris van Raad van Arbeid over: «De Ongevallenwetten». 4 December. St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden. 13 December. Ontwikkelingsavond. Spreekbeurt door den Referen. daris van den Arbeid te 's Bosch over: «De Ziektewet.» 17 Januari. Ontwikkelingsavond. Spreker de ZeerEerw. Heer S J. Morel, Aalmoezenier van den Dioc. Bond, met het onderwerp «Het Gezin.» 2 Februari. Werkloozendag. Deze wordt voorafgegaan door een triduum. 14 Februari. Ontwikkelingsavond. Spreekbeurt door de heer Piet Coppes, Beambte van den Dioc. Bond over het onderwerp: «De verbindendverklaring der Collectieve Arbeids—Overeen komst.» 7 Maart. Ontwikkelingsavond. Spreekbeurt door den Eerw. Adviseur. 20 Maart. St Josephfeest. 4 April. Vergadering voor de vrou wen der leden. Spreekbeurt door Mejuffrouw M' Beijntjes, Beambte van den Dioc. Bond, over het onder werp«De taak der vrouw ten opzichte van de Organisatie.» 2 Mei. Jaarvergadering. Aanvangsuur 8 uur. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwer pen Belastingmerk (drie stuks), een zilveren vulpotlood, een zilveren medaille met ketting. Mond- en Klauwzeer. De mond-en klauwzeer epidemie, die momenteel in ons land woedt, vergeet ook Waalwijk niet. Alhoewel hier nog geen gevallen met doodelijken afloop bekend zijn, is de schade die deze plaag voor de boeren aanricht toch ook niet ge ring, daar de melkopbrengst bijna tot op de helft vermindert. Alleen in de laatste dagen, zijn bij de politie alhier een 25-tal nieuwe gevallen aangegeven. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Begin vanlbrand. Gistermorgen omstreeks 6 uur ontstond, vermoedelijk door broei ing, een begin van brand, in een loods van leerafval aan de Amste* lederfabriek, alhier. Alhoewel het personeel met em mers water groot onheil wist te voorkomen, kon niet verhinderd worden, dat een deel van het dak reeds was weggebrand. Verzekering dekt de schade. RING VAN NED. HERV. JONGELINGSVEREENIGINGEN. A.s. Maandagavond half 8. zal in het gebouw voor Chr. Belangen aan de üesoijenschestraat alhier, de jaarver gadering worden gehouden van den Ring 's-Grevelduin-Capelle en Omstre ken van den Bond van Ned. Herv. Jon- gelingsvereenigingen op Geref. Grond slag. Als spreker hoopt alsdan op te treden de heer T. W. Korenaar, hoofdbe stuurslid van den bond. met het onder werp: Jaarfeest of Jaarvergadering? Belangstellenden zijn welkom. Door omstandigheden is het bal dat a.s. Zondag gegeven zou worden verzet op Zondag 17 October a.s. RADION-VOORSTELLINGEN. Wij vestigen de aandacht op voren staande annonce, waarbij wordt ken nis gegeven dat op 11, 12 en X3 Octo ber a.s. in de zaal „Musis Sacrum" in teressante Radion-propaganda-voor- s te Hingen worden gegeven. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar bedoelde mededeeling. NIEUWE NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN. N.V. Leder- en Lederwarenfabriek E. Wessels en Zoon, te Utrecht. Oprichters: P. P. A. J. van der Pluym; P. L. J. M. van der Pluym en J. L. van der Pluym; allen fabrikant, te Utrecht. Doel: liet koopen, verkoopen, ver vaardigen of bewerken van leder, reis- benoodigdheden, enz. Kapitaal: ƒ250.000, verdeeld in 10 aandeelen A en 240 aandeelen R, op naam, ad 1000,waarvan 10 aan deelen A en 187 aandeelen B zijn ge plaatst en volgestort. Volstorting ge schiedt voor 2000 in contanten en voor de rest door inbreng van fa brieksgebouwen, winkelhuis, machi nes, enz. Bestuur: één of meer directeuren, onder toezicht van één of meer com missarissen. Voor de eerste maal zijn tot directeuren benoemd L. J. M. en J. L. van der Pluym, en tot commis saris P. P. A. J. van der Pluym, allen voornoemd. N.V. Schoenfabriek voorheen W. Lour ij sen en Zonen, te Dongen. Oprichters: W. Vermeulen en A. G. Lourijsen, beiden fabrikant, te Don gen. Doel: de bewerking van alle soorten huiden, leder en stoffen, voorts de fa bricage van en den handel in alle soor ten stoffen en lederen schoenwerk. Kapitaal: ƒ80.000, verdeeld in 80 aandeelen, aan toonder, ad 1000, waarvan er 68 zijn geplaatst en in con tanten volgestort. Bestuur: een directie, bestaande uit één of twee directeuren, onder toezicht van één of meer commissarissen. Voor de eerste maal zijn tot directeuren be noemd de beide oprichters. MUSIS SACRUM. „MARINELLA". Tino Rossi de held van Radio en wasplaat zingt deze week in Musis Sacrum, en als men de bioscoop ver laten heeft, klinkt de zoet kwelende stein van den grootcn Tino nog in de ooren en de melodietjes, slepend en vol romantiek blijven naklinken, wel licht nog dagen lang. Vincent Scotte is de componist van inslaande liedjes twee van zijn laatste succesnummers zijn „ChiChi" en „Marinella" een uitstekende rumba, die in de film in telkens anderen vorm geserveerd worden. Maar behalve dat men bij dezen film kan genieten van de fluweelen stem van Tino Rossi, een zanger die dank de radio en gramofoon reeds een groote populariteit geniet, voor ons land is hij zonder twijfel de popu lairste zanger van het Fransche chan son, kan men zich hij deze vlotte amusante film vermaken. De Fran- schen hebben deze film op hun eigen geestige wijze weten te brengen. Er worden raken persiflages geleverd o.a. op verschrikkelijke Amerikaansehe „snob", die vergeefs probeert iets galliscb over zich te krijgen. De ont ploffing is een gelukkige vondst. Een banaal happy end wordt hierdoor voorkomen en het humorische effect is werkelijk kostelijk. Velen zullen dan ook met belang stelling naar dezen film uitzien, die ons Tino geeft, acteerend en zingend in een hoogst amusante film, waarin zijn meest bekende chansons voorko men. Ook het bijprogramma is, zooals wij dat van Musis gewend zijn, prima ver zorgd. Het Journaal heeft voor ons deze week een zéér bijzondere attrac tie, want daarin komt voor de huldi ging van ónzen Frans Slaats in de stra- >&u iKUtiïai i - -i.mni

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9