No. 343. BOISMÜEDERS! P. Hesselbertl LAATSTE BERICHTEN INGEZONDEN STUKKEN. SPORT. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN, Dienstbode, Fa.Wed.J.P.van Bommel vraagt een ervaren Ballroom dance Betaalt niet langer TE VEEl RAAMSDONK. OUSSEN. Weer een vliegramp in Ned.-lndië GEERTRUIDENBERG. NIEUWKUIJK. vraagt een flinke Dansinstituut CRIELAARS Schoenfabriek - Moergestel R.K. W.V.B. VERHUISD van Grootestraat 214 naar naast Timmermans Bank. naar No. 343. Behandelt aile soorten VOET EUVELS geheel pijn loos, volgens nisuwste methode. WAALWIJK. AANVANG MEDIO OCTOBER Leider M. L. J. CRIELAARS voor uw Wasch- of Naaimachine- Dus UW ADRES is Sollicitaties worden schriftelijk ingewacht. NUMJ 7 Dirkappel 37 Lemoen appel 59 - Osschoppen 47 Notaris- appel 5—9 Lane prins 3—6 Juin appel 2—5 Pippeling 4—10 I)iv- val appel 2—6 Legepost 13—24 Buuré Closgeau 719 Williams 8 16 Napoleons 611 Novot 41- Bergemot 3—6 Maagde peer 810 Conference 1018 Div. stoofpeer 7 Druiven 1424 Snijboon 6—21 Prinses 7—17 Wagenaars 4— 9 Heinrich Bies 4—8 Rentegevers 6— 14 Pronkboon 23 Tomaten 4 Juin 5—7 Sjalotte 5—9 Roode kool 1.1/2—3.1/2 Savoie kool 1.1 4 3.1/4 Chineesche kool 1.1/2—2 Kroten 13 Wortelen 1.1/2-2 Schorseneren 67 Spruitjes 418 - Preij 2—5 alles per k.g. Bloemkool 1.1/212 Sla 1/2—1.1/4 Andijvie 1/2—1.1/4 Komkommers 1.1/22.1/4 Meloenen 410 Noten 3/10—6/10 alles per stuk. Peen 2.1/2—3 Selderij 1/31.1 4 Kroten 12 alles per bos. RAAMSDONKSVEER. Door de R.K. Tooneelvereeniging »Kunst na Arbeid« is in studie genomen het blijspel in twee be drijven »Een jood in de val«. J.l. Zaterdag stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werk zoekenden ingeschreven 226 werk- loozen. Het aantal steuntrekkers van de gemeente bedraagt 140. De dienstplichtige G. van lersel, der lichting 1937 is voor een jaar vrijgesteld wegens kostwinnerschap. En de dienstplichtige L. J. Vis sers, der lichting 1938 is voorgoed vrijgesteld wegens het bekleeden van of opleiden tot een geestelijk of godsdienstig menschlievend ambt. Tot bewaarschoolonderwijzeres aan de St. Adrianusschool is be noemd Mej. G Bertelink, uit Schijn- del. Op Zondag 31 October a.s. zullen de blinden van het Blinden- gesticht te Grave, naar Raams— donksveer komen, en een uitvoering geven in de bovenzaal van hotel »de Witte Leeuw«. Gedurende de maand Sep tember passeerden de Bolbrugover de Donge 1476 vaartuigen met een gezamenlijken inhoud van 197645 ton. De heer G. Sneep werd her kozen tot Hoofdbestuurslid van den Christelijk Naüonalen Werkmans bond en ook tot Secretaris van dien Bond. Gedurende de maand Sep tember werd aan het Postkantoor Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulpkantoren inge legd: f 50491,52 en terugbetaald: f 45031.52. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 12899. Al de werkloozen dezer gemeente zijn heden te werk gesteld bij het uit graven der slooten in de z.g. winter bedden langs de Maas alhier. Indien het water in de rivier laag blijft zullen zij bij dit nieuwe werk- object geruimen tijd werk vinden. A.s. Zaterdag en Zondag wordt in hotel Leemans alhier tot instand houding der fanfare Wilhelmina een Bazar georganiseerd. De opening heeft plaats Zaterdag n.m. om 3 uur. HANK. Door den gemeenteveldwachter Kei ler is tegen een tweetal hengelaars proces-verbaal opgemaakt, die stonden te hengelen in het „Noorder Afwate ringskanaal", alhier, zonder daartoe bevoegd te zijn. Bedoeld vischwater is verpacht aan de Waalwijksche visch- club. Bij den landbouwer J. v. V. al hier, lag dezer dagen een koe dood in de weide. De koe die ziek was lag in een sloot met water en was er in ver dronken. Daar deze niet was verze kerd, beteekent dit een heele schade post. Het kadaver is op last van den keurmeester ter plaatse onder politie toezicht begraven. Door de rijks- en gemeentepolitie is tegen een landbouwer procesverbaal opgemaakt, wegens het vervoeren van vee dat lijdende was aan besmettelijke ziekte „Mond en Klauwzeer". Daar deze veeziekte hier veelvuldig heerscht mogen de landbouwers er wel aan den ken, dat vervoer van dit vee strafbaar is. een kinderbezoekde kinderen kun nen dan van 2—5 uur de tentoonstel ling bezichtigen. Zondags wordt de dag begonnen met het opdragen van een stille H. Mis om 7 uur. Om 10 um plechtige Hoogmis met predicatie over de Missie. Allen zullen ongetwij feld deze dagen de missionarissen in bun zwaar werk steunen met gebed en zoo mogelijk laten we de oilers ge paard gaan met een geldelijke bijdra ge. Onder de beide H. Missen zal bier voor gecollecteerd worden. Na de Hoogmis officieele opening der ten toonstelling door Z. E. Heer Pastoor. Den geheelen middag is de tentoon stelling geopend. Half drie plechtig Lof. Gedurende de openstelling dei- zaal wordt gratis koffie geschonken en is voor variatie en attractie ge zorgd. Tot slot is er Maandagavond een filmavond, te geven door de Eerw. Paters Capucijnen. Vertoond wordt de St. Fransiscus-film. Batavia: Het marine-vliegtuig T 1 is bij Bandoeng neergestort. Er zijn 5 dooden. Nadere bijzonderheden: Bij hel Departement van Marine is bericht ontvangen dat het Marine vliegtuig T 1 bij den start op de reede van Banda, bij den ingang van straat Lontor, van geringe hoogte is geval len. Hel toestel is vernield en de be manning gedood. De slachtoffers zijn: De Luitenant ter Zee le klasse dei Kon. Marine reserve E. van Haften, majoor-telegrafist vlieger S. J. Rad- staat, en de sergeant-vlieger S. v. d. Hooft, de korporaal-vliegtuigmaker P. L. Bogert, en de zee milicien-matroos telagrafist E. F. Nolten. Het wrak is door het schip „Zuider kruis" geborgen. Het Feijenoord-stadion teRotter- dam heeft 't eerste jaar een winst op geleverd van ruim 1 ton. Het aantal bezoekers bedroeg 313542. Volgens het overzicht van den stand der rijksmiddelen per ultimo September j.l. bedroeg de opbrengst der «Overige Middelen« in Sep tember f 36.793.823 (vorig jaar 31.926.038). Gisteren zijn zeven slachtoilers van de T 13-ramp te Soerabaja ter aarde besteld De nog vermiste lij ken der officieren De Bruyne en Vethake zijn thans ook gevonden. Bij een brand te Fort van der Capellen (Ned.-lndië) werden negen personen gedood en elf gewond. Aan den vooravond van de beslissende zitting van de niet-in- mengingscommissie heeft Eden een groote rede gehouden over de wereldsituatie:het Spaansch conflict, den strijd in het Verre Oosten, de situatie te Genève en de onheilspel lende teekenen van dezen tijd. Het staat thans vast, dat de negen-mogendhedenconferentie in Brussel zal worden gehouden. De eerste zitting zal 30 Octoher a.s. plaats vinden. Evenals vorig jaar zal wederom, nu op 26 October a.s. des avonds 8 uur in de bioscoopzaal van hotel Centraal alhier, een z.g. Postavond worden ge houden waarvan de opbrengst wordt aangewend ter bestrijding der tuber culose onder de P.T.T.-kinderen. Naast het muziekensemble The Melo dy Boys uit Raamsdonksveer werkt aan dezen avond mede het zeer be kend staande ensemble Bartoes uit Amsterdam, die met een keurig pro gramma voor het voetlicht zal komen. Gezien het liefdadige doel zullen wederom zeer vele Bergenaren en in woners uit omliggende gemeenten dezen avond met een bezoek vereeren. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des voorm. 10 uur voor te gaan Ds. W. F. ten Bruggen- kate. Op Zaterdag 16, Zondag 17 en Maandag 18 October a.s., houdt de Missienaaikring Petr.us-Donders al hier haar jaarlijksche Missie-tentoon stelling en Missie-dagen. Des Zaterdags wordt begonnen met (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) DE TOESTAND IN DE SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE. „Ordening". Het woord „ordening" behoeft waar schijnlijk ook bij de lezers van dit blad niet meer geintroduceerd te worden: iedereen spreekt en schrijft er tegen woordig over. Een duidelijke omschrijving van het begrip kan echter zijn nut hebben. In den meest algemeenen zin beteekent ordening: het leggen van contact en t scheppen van overleg tusschen men- schen. die hetzelfde doel nastreven, teneinde onnoodige verspilling van kracht, tijd of geld te voorkomen. Wie in zijn eigen omgeving rondkijkt, zal tot de conclusie komen dat er op dit gebied nog heel wat te doen is. Denk maar eens aan de vele huisva ders en kostwinners, die niet in staat gesteld worden de voor het gezinsleven benoodigde arbeidsloonen te verdie nen, voor wie de werkverschaffing, de steunregeling, de charitatieve instellin gen maar schrale en deprimeerende toevluchtsoorden zijn. Toevluchtsoorden voor hen, wier maatschappelijke belangen ten onder gebracht worden, mits er voor hen in het productieproces geen plaats ge maakt wordt, juist door hen op te ne men, ten koste der jongere generatie, zal men met de steunregeling ook de werkverschaffing ontlasten en de chari tatieve instellingen in staat stellen haar traditioneel werk te doen. Ordening? Het gezinsinkomen dient veilig ge steld te worden, door het verleenen van voorrang bij het in dienstnemen of te werkstellen van arbeidskrachten, desnoods met extra toelage van Rijk, Provincie en gemeente, voorzoover dit ten opzichte van scholing voor derge lijke arbeidskrachten noodig is. Deze maatregel kan een belangrijk financieel voordeel opleveren voor ge noemde overheidsorganen, waardoor de zware druk der directe- en indi recte belasting op de inkomens, heel wat kan verminderen, om ten slotte èn voor de arbeiders èn voor de werk gevers „dragelijk" te zijn. Daardoor zullen de kapitalen die de gemeenschap aan de steun en werkver schaffing ten offer brengt, ten goede kunnen komen aan de koopkracht, ook aan een betere loonsverhouding die een beperkte prijsstijging tengevolge moet hebben - zeker naar rato van pro- centsgewijze stijging der productiekos ten. Ordening? Het is even noodzakelijk, dat men (voorzoover dit in samenwerking tus schen werkgever en werknemer moge lijk is), het daarheen te leiden, dat de jongelingen van heden, ook bij de ar- beidsverdeeling voorrang verleend wordt, ten koste der vrouwelijke ar- I beidskrachten en men hen die plaats zal geven, die kan bijdragen tot de méér gewenschte, ja noodzakelijke maatschappelijke kansen, voor hun taak als toekomstige gezinshoofden. Zeer zeker zou deze maatregel de il lusies en de inkomsten van vrouwelijke arbeidskrachten beinvloeden, doch voorzoover zij geen directe kostwin- sters zijn, is er voor hen toch zeker een meer passende werkkring te vinden, met waarschijnlijk minder loonende ar beid, doch zeker, méér in verband met haar komende levenstaak, waaraan het belang der betere vorming van toekom stige huisvaders niet vreemd is. Het is harerzijds een offer van Chris telijke naastenliefde, om de belemme ring die de betere vorming der be staansmogelijkheid in het gezinsleven in den weg treedt, weg te nemen. Voor zoover zij directe kostwinsters zijn, biedt vooral de Schoen- en Leder industrie een bijzondere gelegenheid in de zoogenaamde „stikkerijen om daar in te voorzien, en kunnen zij graag ge wilde steunpunten der bedrijfsorgani satie blijven. Ordening!!teneinde onnoodige verspilling van kracht, tijd en geld te voorkomen, zie maar eens op de straat! Vaders van huisgezinnen, met wie Uw vader zoo goed als ik het vak leerden, die, hetzij om een gebrek in hun opvoeding of scholing, bij de el kaar snel opvolgende en zich steeds wij zigende productiesystemen, of het ge brek aan aanpassingsvermogen van zichzelf of van andere, gedoemd zijn, misschien met uw naast efamilieleden tot hun sterfdag te stempelen. En dan te slenteren langs 's Heeren straten, in verveling en onmacht, die tot dwaas heden en deugnieterij voeren. Zij, die alléén nog ééns kans maken op een hun toekomende positie in de samenleving, als de oogen van alle belanghebbenden opengaan. Pas dan zal men ieder het zijne geven. Hoe lang nog? Onze maatschappij kan geen gemeenschap zijn tot geza menlijk welzijn en geluk, als ieder in dividu slechts op eigen oordeel en eigen belang bedacht is!! Trots de industrieele voortuitgang in ons land en voorzeker in de schoen- en lederbranches, het gansche volk een be tere bestaansmogelijkheid geschonken heeft en dit valt niet te ontkennen, schuilen in het hedendaagsche produc tiesysteem vele voor de samenleving ongewenschte toestanden, die men door samenwerking uit den weg kan ruimen. Ik wil hier speciaal wijzen op de vrouwelijke arbeidskrachten, die de plaats der jongens en mannen en tus schen jongens en mannen, bij het pro ductieproces innemen: zij, die onder het motto „voordeelig" worden ingescha keld op plaatsen die uit sociaal oog punt aan anderen toekomen. De toestand op de arbeidsmarkt wordt voorzeker ook door de hier ge geven omstandigheden sterk beïnvloed, en evenzeer door het leerlingstelsel. Door de steeds grootere mogelijkhe den die de massaproductie ten opzichte van de arbeidsverdeeling biedt, en de beperkter eischen van vakkundigheid, is de eene fabrikant den andere gevolgd om steeds met jeugdiger personen naar voordeeliger arbeids- of productiekos ten te streven. Men is daarin grooten- deels geslaagd, doch of het experiment een financieel succes geworden is, durf ik te betwijfelen, al zullen enkele daar van als werkgever eenig voordeel ge noten hebben: er staat vast tegenover, dat er ook werkgevers zijn, wier arti kelen en wier zaak zelf de dupe wer den van de manie, welke voor de ar beiders noodlottig dreigt te worden. Met alle respect voor hen die als ze van school gaan, met goedvinden van hun ouders en misschien ook om het bestaan van het gezin op gunstiger peil te brengen, in genoemde richting wen- schen te werken, hoop ik van harte dat de tijd spoedig moge komen, dat hun die illusie ontnomen wordt, en tevens» dat er een verplichte vakkundige studie aan het fabrieksleven zal voorafgaan, waardoor zij en ook de fabrikant ge baat zullen zijn. Men stelt aan den toekomstigen Mid denstand „Vestigingseischen"; welnu, dat is om de bestaansmogelijkheid van „vakgroepen" te bevorderen. Wat zal men beter doen, om de belangen der reeds geschoolde arbeiders veilig te stellen, zooals thans, maar aanmodde ren, of eischen stellen? Ten slotte wil ik wijzen op een voor een christelijke streek zelfs zeer be schamend en nadeelig streven uit den werknemenden stand, namelijk de po gingen om als pasgehuwde vrouw in de fabriek zoolang mogelijk in functie te blijven. Het is m.i. zeer betreurenswaar dig, dat daartoe gelegenheid gegeven wordt. Schaamteen toekomstige moeders met vraagteekens, en gezag zonder hoofdletter. Het geeft te den ken! Ik wil deze beschouwing besluiten met een aansporing van alle werkne mers, om ten opzichte van dergelijke laakbare feiten, een christelijk stand punt in te nemen. Het millieu, waarin de werknemer (ster) genoodzaakt is te le ven, wordt zoonoodig het beste bestre den door de feiten recht in de oogen te zien, zonder uitvluchten en zonder ach terdeurtjes. Geen juist geneesmiddel, zonder juiste diagnose. Het eeuwig jonge Christendom dient den durf en het Godsvertrouwen te be zitten om met veerkrachtig élan de lijn der evolutie te richten naar het levens doel der menschheid. Geen vlucht, doch liever een aanval zij het parool. De geschiedenis heeft ons geleerd, dat onder alle omstandigheden het christendom, wel verre van „Welt- fremd" te zijn, steeds weer de maat schappelijke omstandigheden heeft we ten te doordringen van den geest, die uit het schijnbaar verkeerde, het goede te voorschijn wist te roepen. Deze geest te wekken en te steunen is mannentaak van heden. Die taak eischt een klare, warme blik en wordt niet volbracht door haar te herzien met de oude moede en bijziende oogen van een sociologie, die haar tijd gehad heeft, en die zich blind heeft gekeken op overleefde theoriën eener vorige gene ratie. „PARAAT". WAALWIJK. Van 9 tut en met 15 October 1937. Geboren Johanna Arnoldina Ilendrika, dv. II. A. van der Pol-Leenheers Wouter, zv. J. Harteveld-van Peer Adriana Jo hanna, dv. S. Verlee-de Roon Huiber- dina Theodora Maria, dv. C. L. de Jong- van de Water Johannes Antonius, zv. J. A. van Kuik-Reijnen Antonius Hen- drikus, zv. J. A. van Iersel-MefjersJo hanna Peronella, dv. M. W. van der Heij- den-van Brunschot Johannes Hendri- kus, zv. H. Kruif-Giling Andrea Maria, dv. M. Blijlevens-van de Wiel Wilhel mus Nicolaas Petrus, zv. Th. J. van Don- gen-van Ileesch Alexander Lodewijk, zv. L. Leijs-de Bree. Overleden Ja. L. Braspenning, oud 3 weken J. Th. Muskens, oud 31 jaren A. Kuijs- ten, oud 81 jaren, weduwnaar van S. E. van der Leij. Huw. aangiftenGeene. Gehuwd Johannes van Kempen, oud 20 jaren, wonende te Vlijmen en Cla. Aa. Maas, oud 20 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen Chr. A. van Loon, van Eethen Ja. Kogels, van Renkum C. A. Soeters, van Hummelo en Keppel A. P. C. van der Heijden, van Geertruidenberg H. van de Louw en gezin van Nijmegen. Vertrokken J. B. van Zeist naar Brussel La. Hamers en gezin naar Loonopzand J. van Alphen en gezin naar Drunen Wed. J. H. A. M. van Delft en gezin naar 's-Gravenhage. -RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. Wüz'K>ne in programma voorbehouden. ZONDAG 17 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.30 Radio Parijs. 8.50 Keulen. 10.20 Brussel Frnnsch. 11.05 Keulen. I,20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Brussel Fransch. 2.40 Droitwicli. 3.20 Keulen. 5.20 Radio Parijs. 8.20 Brussel Fransch. 10.20 W'eenen. 10.50 Boedapest. II.25 Deutsclilandsender. MAANDAG 18 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Keulen. 8.50 Pauzeof diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.05 Droitwich. 11.35 Keulen. 12.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Louden Regional. 4.20 Droitwicli. 6.20 Keulen. 7.00—8.00 uur Gramofoonplaten v.li. R.D.B. Kamermuziek 8.20 Motala. 9.20 Londen Regional. 9.35 Rome. 10.35 Keulen. 11.20 Droitwich. DINSDAG 19 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 9.05 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.05 Londen Regional. 11.35 Keulen. I.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Londen Regional. 3.20 Keulen. 4.20 Londen Regional. 5.20 Brussel Fransch. 5.50 Droitwich. 6.20 Keulen. 7.008.00 uur Gramofoonplaten v.h. R.D.B. Dansmuziek 8.20 Droitwich. 9.20 Motala. 9.55 Droitwich. 10.50 Londen Regional. II.35 Droitwich. WOENSDAG 20 OCTOBE R1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 8.50 Pauzeof diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.05 Droitwich. I.20 Brussel Vlaamsch. 1.30 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 3.20 Radio Parijs. •1.05 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Londen Regional. 7.008.00 uur Gramofoonplaten v.h. R.D.B. Opera- en Operettemuziek. 8.35 Droitwich. 10.30 Berlijn. II.20 Diversen. Morgen speelt WVB 1 thuis tegen Velocitas 1 uit Tilburg. De inzet dezer competitie is voor de oranje hemden wel buitengewoon zwaar nu zij reeds voor de vierde maal in successie een der meest toon aangevende clubs te bekampen heelt. Toch zouden wij de oranjehem den op het hart willen drukken geen al te groot pessimisme aan den dag te leggen. De laatste wed strijd tegen Koda heeft bewezen, dat de WVB'ers qua voetbal geens zins de mindere van de kopclubs zijn. In routine en tempo schieten zij weliswaar nog eenigermate tekort, waardoor het verklaarbaar is, dat behoorlijk gespeelde wed strijden op het laatst toch nog in fiksche nederlagen eindigen. Ons staat morgen tegen Velocitas een interessante strijd te wachten, waarin, wij de kansen der WVB'ers zeker niet minder hoog aanslaan dan die der bezoekers. Aanvang '2 uur. WVB 2 gaat naar Tilburg om Zigo I partij te geven. Onze reserves plegen in hun uilbeurten gewoon lijk minder te presteeren dan in hun thuiswedstrijden, weshalve wij het voorloopig maar op de gast- heeren houden. Vertrek elf uur per bus vanaf Mulders Sars of Besoijenschestraat. De junioren spelen om twaalf uur op eigen terrein tegen DESK A Hier zullen waarschijnlijk de WVB- ertjes wel het loodje leggen. W.V.V. BLAUW WIT Voor de eerste maal in dit seizoen staal een thuiswedstrijd op het program, en nu krijgen onze jongens gelegenheid hun eerste en eenige nederlaag te wreken, want Vlijmen 2 komt morgen de return match spelen. Zij zullen het wel weer op een overwinning trachten aan te stu ren, doch onze Blauw W itten zijn vasl besloten revanche te nemen en op den goeden weg van Zondag voort te gaan. Factoren bij de vleet- om- een- mooien spannenden strijd te voorspellen. De wedstrijd welke zal geleid worden dooi A. M. Leijtens uit Baardwijk vangt aan om 2 uur. Terrein hij de Galgenwiel. Biljartwedstrijd. Maandag a.s. zal in het café van den heer Frans van Helvoirt een biljart- wedsrijd gespeeld worden tusschen de aldaar gevestigde vereeniging „Hel Band- spel" en het eerste zestal van de heken- de Waalwijksche vereeniging „WBC". Gezien de goede krachten welke in heide zestallen spelen zal het een span nenden wedstrijd worden. WIELRENNEN. SLAATS—PELLENAARS NIET NAAR GENT. Het koppel PellenaarsSlaats, dat aan vankelijk ingeschreven stond voor den 150 minuten koppelwedstrijd, welke op Zaterdag 16 Octoher a.s. te Gent zal ge houden worden, heeft dien wedstrijd laten schieten. In hun plaats zijn van Schijndelv. d. Broek en Wals met den Vlaming Deneef tot partner geëngageerd. SCHAKEN. EUWE WINT DE VIJFDE PARTIJ- I)e stand is thans 32 voor onzen landgenoot. Gisteravond is de vijfde partij in den schaakwedstrijd Euwe—Aljechin inden Dierentuin te 's-Gravenhage gespeeld. Zij is door dr. Euwe in een spannenden strijd gewonnen. De stand is thans 3—2 in het voordeel van den wereldkampioen. SPRANG. De Junioren-elftallen van onze beide plaatselijke voetbalvereenigingen, S. D. O. en N. E. O., nemen beide wederom deel aan de competitie van de Waal wijksche Jeugdcompetitie, die Zater dag een aanvang neemt. De S.D.O.- junioren spelen den eersten wedstrijd te Waalwijk tegen de R.W.B.-junioren, terwijl op het terrein van N.E.O. al hier de junioren van N.E.O. tegen de Blauw-Wit-junioren uit Waalwijk zul len uitkomen. MEJ. FRANSEN, Voetkundige is verhuisd van Grooteslr. 214 Beleefd aanbevelend. WAALWIJK, Grootestr. 343 RAAMSDONKSVEER, Keizersdijk 91 Tel. No. 8 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de laatste H. H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 68 jaren, onze dierbare Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer FRANCISCUS JOSEPHUS KLERKX, Echtgenoot van Adriana de Reijer. Waalwijk, J. L. KLERKX C. KLERKX- VAN VELDHOVEN Soerabaja, L. W. KLERKX A. KLERKX- DIELISSEN en Kinderen. Amsterdam, A. J. A. TROMPEN, W. TROMPEN- KLERKX en Kinderen. Raamsdonksveer, W. C. KLERKX A. KLERKX- WUBBEN en Kinderen. Waalwijk, P. F. KLERKX C. KLERKX- BEERENS en Kinderen. Driehuis, C. M. KLERKX G. KLERKX-VORST en Kinderen. Besoijen, G. F COUWENBERGH A. M. COUWENBERGH- KLERKX en Kinderen. Besoijen, F. J. KLERKX A. KLERKX- FRANSEN Waalwijk. A H. BAKKERS M J. BAKKERS- KLERKX en Kinderen. BESOIJEN, 15 Oct. 1937. De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats heb ben op Dinsdag 19 October 1937, des voormiddags om 9 uur, in de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen te Besoijen. Mevrouw GUTHMANN, Grootestraat 337 Waalwijk, die prima kan koken. 58354 n Deelnemers(sters) in Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" Cursus meergevorderden. Deelnemers(sters) in de zaal THALIA (v. Boxtel) Cursus beginnelingen Inschrijving dagelijks aan het privé adres Burg. v. d. Klokkenlaan 91. Off. Erk. Dansonderwijzer. Cnrsns gehuwde paren Apirts besloten clubs dag en uur Indeeling naar zelf verkiezing. Wij leveren die aan ongekend- lage prijzen, zoowel in nieuv als oud, met schriftelijk garantie. Komt U eens zien en l staat verbaasd over keus en kwaliteit. ANTONIUSSTRAAT 124 WAALWIJK. Modelleur.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10