Plaatselijke Berichten H.deBont-v.Hulten S. S. S.-BAL ABDIJSIROOP Heerenkleeding naar maat Jaterdag 16 October 1937. No. 83. De Echo van het Zuiden Derde Blad. N.V. K.E.M.I. OP ZONDAG 17 OCTOBER a.s. IN THALIA AANVANG HALF 8. N.V. K.E.M.I. Verkoudheid, hoesl, bronchitis AKKER's verstèrkte DRUNEN. j RUMMER 84. WOENSDAG 20 OCTOBER 1937. 60e JAARGANG. C2, n de 9 8 7 6 5 16 12 8 8 7 1 VERGADERING SCHOEN FABRIKANTEN. Donderdagmorgen werd te Tilburg, initiatief der Federatie van Schoen- uikanten, een vergadering gehou- ji van buiten de Federatie staande lioenfabrikanten, welke druk be- iclit was. S'adat een uitvoerige toelichting was geven op het nieuwe programma r organisatie en diverse inlichtingen aren verstrekt, gaven zich staande de rendering reeds vier nieuwe leden op de N.V. Stoomschoenenfabriek A. van Schijndel te Waalwijk, de Bata- lioenfabriek te Best, de Rex-schoen- briek (firma Gebr. Elshout) te Dru il en de schoenfabriek „Maarssen" rnia de Nijs) te Maarssen. De overige aanwezige schoenfabri- nten zouden eventueele toetreding in idere overweging nemen en het is n ook te verwachten dat nog ver- hillende nieuwe leden zullen volgen. )cze fabrikanten hadden speciaal be vaar tegen 't feit, dat in het collectief ntract dat hopelijk spoedig verhin- nd zal worden verklaard, geen be llingen zijn opgenomen over getals- rhoudingen van 't personeel in de brieken en zij meenden dat de onge- niteerde kinder- en meisjes exploita- 'n groote oorzaak was van den lidigen toestand. Het bestuur gaf hierop te kennen dat les in 't werk wordt gesteld om ook deze ten spoedigste resultaten te reiken. Men is druk doende met het instel- n van enquête, opdat men met de- lijke argumenten en voorstellen hij regeering zal kunnen komen. Dan 1 ook met regeeringshulp deze ma le geregeld kunnen worden. Zaak is dus thans, dat allen den ge- nden vragenlijst ten spoedigste in- nden en dat alle fabrikanten als lid etreden, opdat het bestuur kan op- eden namens de schoenindustrie en odoende om te beginnen het col- tief contract verbindend verklaard n worden. Intusschen zijn er alle redenen te rwachten dat de hier bedoelde fa- ikanten zich spoedig voor 't lidmaat- ïap zullen opgeven. Zii handelen hiermee in hun en 't jeineen belang der schoenindustrie; it allen meewerken om het bestuur de regeering in staat stellen den ecairen toestand van 't oogenblik te ld en. Thans is weer een nieuwe gelegcn- id geboden. Laat men deze toch aan- jpen In de Donderdagnamiddag gehou- vergadering der Federatie van ïoenfabriknnfen werden de hierbo- genoemde nieuwe leden als zoo- mi? aangenomen en ter vergadering egelatcn. voorgestelde statutenwijziging (larover wij destijds reeds uitvoeri- r berichtten en die o.m. een ruimere pl red in g van nieuwe leden mogel;?k aakt werd goedgekeurd. WAALWIJKS BELANG. )e algemeene vergadering van aal wij ks Belang is door omstandig- len nader vastgesteld op Maandag i October a.s. „Mit brennender Sorge". ntwikkelingsavond R.K. W. V. Is eerste onderdeel van het uit- rige Winterprogramma der ILK. erkii denvereeniging was voor oensdag 1.1. een ontwikkelings- ond vastgesteld, met als spreker ZcerEerw. Heer S. J. Morel, lmoezenier van den Dioc. Bond, de zou spreken over de Encycliek e'" it brennender Sorge"„ Het was jammer dat slechts een *er. mdjevcl mannen en vrouwen aan- ïzig waren, want uit het keurig v igezette betoog van den Eerw. Jet reker viel heel wat te leeren,dat ,eJ loral ook voor de arbeidersklasse Jang was. Nadat de Voorz. der R,K. Werk- 10". :denvereen. dhr. F. Passier de ver- dering m. d. christ. groet geopend 2;. id heetle hij de aanwezigen hartelijk ïlkom in het bijzonder den Zeer- :tc ïrw. Heer S. J. Morel. Spreker - ukte er evenwel zijn spijt over uit t deze eerste ontwikkelingsavond e o bar slecht bezocht was. doch opte tevens, dat de vergaderingen de toekomst van een talrijker komst getuigen zouden zijn. i Hierna gaf hij het woord aan den erEerw. Heer S. J. Morel. Oeze begon met er op te wijzen L de encycliek ,,Mit brennerder i0r' rge", niet gericht ie tegen het v tionaal Socialisme als zoodanig, lat L1 encyc'iek houdt zich bezig le - f den Toestand van de R.K. Kerk Duitschland. Wel is van zelf 1S 'ekend, dat de Paus regelmatig n aanvallen moet richten tegen 'n die officieus aan het Nat. Soc. bbonden zijn. Spreker behandelt dan heeldui- Jijk de door den Paus in deze cycliek beschreven concordaats- estie, die van alle zijden wordt ertreden, waarbij de Paus zegt t men niet eens meer kan rekenen een plechtig gegeven woord. Het is niet zoozeer de Kerk zelf, gt de Paus, die wordt aangevallen, aar het zijn de fundamenten, arop de kerk rust en met deze Met 1 Nov. a.s. zijn wij gereed om uw mot radicaal te vernietigen. Firma Th. van Wijck GROOTESTRAAT 183. fundamenten bedoelt de Paus dan de grondwaarheden van ons geloof. Het geloof aan God wordt er bij de Duitschers zooveel mogelijk uit gehaald. Doch wij moeten in deze aanvallen tegen de R.K. Kerk geen menschenwerk zien. want het is de duivel die achter de schermen speelt Hij is het die de trots van een volk prikkelt, dat daardoor in op stand komt tegen den plaatsbekleeder van Christus, zij meenen het zonder Hem ook wel te kunnen. De ge. volgen van deze dwaalleer ziet men dagelijks rondom zich, vooral in verval van zedelijkheid en moraal. Spreker wijst dan ook op de zedelijkheidsprocessen, waardoor men wel den splinter in het oog van een andei, maar de balk in eigen oog niet ziet. Spr. wijst ook op de wijze waardoor de Duitschers zich met deze processen geblameerd hebben. Wanneer immers zegt spr. van de 25000 priesters en kloosterlingen, er een 25-tal gearresteerd wordt, waarvan er slechts enkelen konden worden veroordeeld, dan wijst dit op den verheven stand, waarop de geestelijkheid in Duitschland zich bevindt. Dit is zeer goed door de buitenlandschepers ook van andere dan Katholieke zijde ingezien. De Paus besluit zijn encycliek dan met een wooid van opwekking tot de jeugd, die in Duitschland er zoo moeilijk voorstaat en een woord van opwekking tot priesters en kloosterlingen om te blijven vol harden in den strijd tegen de geloofs vervolging. Tot slot vraagt spr. het gebed van allen tot steun van de geloofsge- nooten in Duitschland. De Voorzitter, de heer F. Passicr, dankte de Eerw. spreker voor zijn helder betoog en hoopte dal de leden er het hunne van zullen heb ben opgestoken, waarna hij met den christ. groet de bijeenkomst sloot. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Liefdadigheids-uitvoering. Op Maandag 18 Ocl.. des avonds 8 uur zal in den Gildenbond alhier een liefdadigheids-tooneeluitvoering worden gegeven door de blinden van het St. Henricus-Instituut te Grave. De blinden, zoo overbekend door hun symphonie, zijn ook voor Waalwijk geen onbekenden, want verschillende malen hebben ook wij mogen genieten van hun muzikale gaven, welke zelfs het meest critische oor konden bevredigen. Thans zijn de blinden op looneeltournée en zullen ook onze plaats, zooals hier boven gezegd, bezoeken. Waalwijk mag hen niet teleurstellen. IIetheeft in deze een eereplicht te vervullen. Laat heel Waalwijk derhalve mede leven met en sympathie voor deze bij uitstek schoone taak van Christe lijke charitas beluigen door Maan dagavond in grooten getale in den Gildenbond aanwezig te zijn. Niet alleen steunt U daardoor het blin denwerk, doch tevens zijt U ver zekerd van een genotvollen avond daar staat Grave ons borg voor. Toegangskaarten voor deze uit voering zijn of worden U nog aan de huizen aangeboden en verder verkrijgbaar aan de zaal vanaf Zondagmiddag. Nieuwe Telefoonabonné's. 319 A. van Hilst Smits Huize Sonnevanck, Mr, van Coothstr. 26. 320 Singer Maatschappij N. V. Stationsstraat 49. Propaganda simultaan seance Springer. Hedenavond zal in café »De Molenvliet» alhier het groote feit plaats hebben nl. den ex-wereldkam pioen Springer aan niet minder dan 40 borden een séance te zien spelen tegen diverse sterke dammers uit Waalwijk e.o. die ieder voor zich zullen probeeren een zoo goed mo gelijk figuur te slaan. Wij vertrouwen dat deze avond in alle opzichten zal mogen slagen, en dat onze plaatselijke damvereeni- ging hierdoor meer belangstelling in de toi komst zal mogen trekken. Wij raden daarom een ieder aan van avond naar Bausenbach te gaan om aldaar den grooten dammer aan het werk te zien. MOND. EN KLAUWZEER. De aangiften van besmette dieren stroomen iederen dag bij de politie bin nen, er is bijna geen enkelen landbou wer. of hij telt besmette dieren onder zijn veestapel. Helaas begint de ziekte een kwaadaardig karakter te toonen, zoo zijn bij de landbouwers van Heijst en Quirijns te v.m. Besoijen en bij den landbouwer Klerx te v.m. Baardwijk reeds gevallen met doodelijken afloop geconstateerd. LANGSTRAATSCHE BOND VAN KOLENHANDELAREN. Bovengenoemde bond vergaderde onder voorzitterschap van den heer v. Heijst, Waalwijk, Donderdagavond in Café v. d. Geld te Drunen. Alhoewel de vergadering meer be legd was, om weer eens gezellig onder elkaar te zijn, werden van verschillen de zijden aanmerkingen gemaakt over het lange uitblijven van leveranties. Dit punt werd aan een breedvoerige bespreking onderworpen, doch voorals nog heeft men weinig hoop dat hierin verbetering kan worden gebracht. Wij willen een tipje oplichten en zeggen, waarin de humor in deze film hoogtij viert. Dit komt omdat Jan Kiepura, hier een dubbelganger heelt. Zij zijn beiden verliefd, maar de verliefde meisjes, vergissen zich telkens in de treffende gelijkenis van deze twee dubbelgangers. Deze ver gissingen door den regisseur Karl Lamaczoo voortreffelijk uitgebeeld, bezorgen de bezoekers lachbui op lachbui. Ten slotte komt echter alles op zijn pootjes terecht en de twee dubbelgangers sluiten de meisjes hunner droomen in dearmen. Het is een film zoo rijk aan feiten, dat men niet weet, wat men meer zal bewonderen, de charme, de humor, het tempo, de muziek of de schit terende, van geestige invallen rijke ensceneering. Een film die iedereen moet gaan zien, te meer daar ook voor 'n prima bijprogramma is zorggedragen. R.K Middenstandsbond De B K. Diocesane Middenstands bond vergaderde gisteren te Hel mond. De deken van Helmond en MUZIEK: THE MUSIC FRIENDS. NA BEZETTEN TIJD Door de politie is den laatsten tijd speciaal gelet op 't open zijn na bezet ten tijd; dezer dagen werd o.m. proces verbaal opgemaakt tegen een tweetal kappers, die na 8 uur nog klanten in luin salon of zaak hadden. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen over de navol gende gevonden voorwerpen: Een step, een bruine Alpeninuts, een paar glacé handschoenen, een roode ceintuur, een huissleutel, een rijwiel- belastingmerk, een bruin lederen por- tomonnaie met inhoud. Biljartsport J.l. Dinsdagavond speelde de Biljartclub «Amusement» in café Smolders een vriendschappelijke Biljartwedstrijd tegen het 2e zestal van de W. B. C. uit calé v, Berkel. Na eeu lange rustperiode van «Amusement» was het voor haar weer een voldoening een biljart wedstrijd te kunnen spelen tegen hare oude tegenstander nl. W.B.C. Na afloop van den wedstrijd bracht de Voorzitter van »Amuse- menl» een woord van dank aan de W. B. G. voor de bereidwilligheid om dezen wedstrijd te komen spelen om zoodoende «Amusement» weer te doen herleven. De Voorzitter van W.B.C. bracht een dankwoord voor het gesprokene en de vriendschap die zijn vereeni- ging mocht ondervinden van Amu sement. Hij hoopte dat «Amusement» weer spoedig de oude zou zijn om zoo doende weer tegen het eerste zestal van de W. B. C. te kunnen uit komen, daar deze wedstrijden altijd zeer vriendschappelijk en spannend zijn geweest. De uitslag van den gespeelden wedstrijd was Amusement 350 punten, W.B.C. 209 punten. Dinsdag 26 October zal bij den heer A. vaa Berkel de revanche partij gespeeld worden. Studie- en Propagandaclubs. Voor Donderdagavond was in de bovenzaal van den R.K. Gildenbond alhier een vergadering belegd voor de vier propagandaclubs. Nadat de vice voorzitter, de heer F. Smolders de vergadering met den chrislelijken groet geopend had deelde hij mede dat den Voorzitter de heer H. v. Well, tot spijt niet niet aanwezig kon zijn. Daar de Voorzitter een inleiding zou houden, kon deze nu van zelf sprekend niet doorgaan, maar werd uitgesteld tot 28 October a.s.; ook de vergadering werd tot dien datnm verdaagd. LUXOR BIOSCOOP. „VERLIEFD... MAAR OP WIE?" met den wereldvermaarden tener Jan Kiepura. De Luxor Bioscoop draait na de geweldige film van vorige week »De Graaf van Monte Christo», heden een niet mindere Schlager-film, alhoewel van een geheel ander genre, getiteld ^Verliefd, maar op wie?» De hoofdrol in dezen, wer kelijk eerste klas film, wordt gespeeld door den wereldvermaarden tenor Jan Kiepura. Deze naam alleenzou reeds voldoende zijn om volle zalen te trekken, doch de inhoud van deze film rechtvaardigt zeker een druk bezoek. Deze film immers is eenig in haar soort. Zij brengt U, we zouden kunnen zeggen naast 100°/0 humor en amusement, 200°/0 aan schitte rende zang en muziek. burgemeester Moons gaven blijken van belangstelling. De voorzitter, de heer W. v. d. Kar, wees op de groote activiteit in het afgeloopen jaar. Hij sprak z'n voldoening uit over den spertijd voor 't slagersbedrijf, gaf een over zicht van hetgeen door het bonds- bureau is gedaan om de maatregelen te treffen, die ertoe zullen leiden, dat de middenstanders op korten termijnzullen voldoen aan de eischen der Vestigingswet Kleinbedrijf. Deze actie is een groot succes geworden, de belangstelling voor het handels onderwijs is over het geheele land losgeslagen. Bijna 200 cursussen zijn opgericht, waarvan 51 cursussen met 2250 leerlingen in het Bossche diocees. Met voldoening kon de voorzitter constaleeren, dat na de devaluatie over de geheele linie ook in de mid- denstandsbedrijven de teruggang der laatste jaren is tot stilstana gekomen en dat het in meerdere bedrijfstak ken beter gaat. De bewijzen zijn er, dat de verbetering in miadenstands- zaken langzaam aan doorwerkt. De voorzitter riep de middenstan ders op om te blijven ijveren voor likwidatie van crisismaatregelen, die gemist kunnen worden; voor verla ging van bedrijlslasten. booge elec- triciteitspi ijzen, personeelebelasting voor calé en restaurantbedrijf en van de omzetbelasting. Blijven ijveren voorts tegen bet ruïneuse cadeaustelsel, vóór verbetering van de wet op uitverkoopen, vóór wet telijke bescherming van het klein bedrijf tegen overwoekering van bet grootbedrijf, voor afschaffing van crisissteun in natura indien biervoor geen betere regeling getroffen kan worden. Bovendien vroeg spr. be perking van de werkingsfeer van bet Rijksinkoopbureau. De heer v. d. Kar riep den Mid denstanders op om krachtig mede te werken aan de actie »Voor God«. Burgemeester Moons en Deken Rath spraken hierna een korte rede uit, waaruit hun belangstelling en sympathie voor den middenstand sprak. Na behandeling van de huishou delijke agenda, werd het cadeau stelsel besproken. Besloten werd met een motie aan de regeering om onverwijld maatregelen ter beper king te nemen. Besloten werd het wederzijdsch verplicht lidmaatschap zoo streng mogelijk door te voeren. Verlichting van lasten, eenvoudige inning van kleine vorderingen wer den krachtig naar voren gebracht. De afdeelingGeertruidenbergbracht de coöperatie-kwestie naar voren. Dhr. v. Beurden bestreed met cijfers de meening dat de coöperatia op 't platteland toeneemt. De Werkliedenbond huldigt het bestaansrecht der coöperatie als correctie op het economisch indi vidualisme. Formeel moge dit waar zijn, doch sociaal staat de zaak anders. De coöperatie schept een nieuwen klassenstrijd, n I. van ver bruikers tegen den distribueerenden middenstand. Daarom steekt in de coöperatie een element van twee dracht in de maatschappij. Wanneer zal de ordening volgens beroepsstanden worden doorge voerd Op deze vraag kon dr. v. Beurden niets met zekerheid zeggen, doch hij stelde vertrouwen in de huidige bewindsmannen. Als de teekens niet bedriegen zullen binnen afzienbaren tijd wel feitelijke maat regelen genomen worden. Naar aanleiding hiervan werd nog een harde noot gekraakt jegens de C. H. V. van den Boerenbond, die ten koste der molenaars zou streven naar een monopolie.positie. Dr. van Beurden moest hierop antwoorden, dat alle serieuze pogin gen van het hoofdbestuur om tot een bevredigende oplossing tekomen hebben gefaald. Nieuwe Naarr.looze Vennootschappen. Lederfabriek »De Molen» N.V. te Tilburg. Oprichters: Dr. E. J. lobi, doctor in de handels wetenschappen, te 's Gravenhage, van Alkemadelaan 70 en J. J. L. Stregels, koopman te Amsterdam, Brahmsstraal 8. Doel: het voor eigen rekening of in commissie koopen en verkoopen, bewerken en doen bewerken van huiden eu vellen het koopen en verkoopen van leder, kunstleder, enz Kapitaal f 100.000 verdeeld in 100 aandeelen, aan toonder, ad. f 1000 waarvan er 30 zijn geplaatst en in contanten vol gestort. Bestuur één of meer di recteuren onder toezicht van één of mcei commissarissen. Voor de eerste maal zijn tot directeuren benoemd H. A. Spier en F. R. Spier beiden te lilburg. Ileimans en Anholt, Schoen fabriek N. V., te Oisterwijk. - Op. richters: J. H. Heimans, schoenfa brikant te üisterwijk en H. Auholt, fabrikant, te Den Dolder. - Doel: de fabricage.van en den handel in schoenen, enz Kapitaal: flO.OOO verdeeld in 20 aandeelen, op naam, ad 1500. waarvan er 8 zijn geplaatst en volgestort. - Bestuur: een directie, bestaande uit één of meer directeuren. Voor de eerste maal zijn tot directeuren benoemd de beide oprichters. Waarschuwingen. De Commissaris van Politie te Deventer waarschuwt tegen de han delingen van Nicolaas Ernestes ten Hoeve, geboren te Arnhem 8 Decem ber 1890, zich noemende administra teur, wonende aldaar, Roosendaal- sche weg 753, die zakenlieden heeft bewogen tegen vooruitbetaling ad vertenties te plaatsen in een naar hij voorgeeft door hem uit te geven drukwerkje of reclameblaadje, dat echter niet is verschenen. Hij werkt ook wel onder den naam «Publiciteitsbureau de Luidspreker» te 's Gravenhage. De Commissaris van Politie te Ede geeft belanghebbenden in over weging om, alvorens in handelsre. laties te treden met Jan Brand de Koning, geboren te Barneveld 28 Mei 1897, wonende te Lunteren, gemeente Ede, Varenkamperenweg 4, die zaken moet doen met een zekeren Verseveld, zich eerst tot hem om inlichtingen te wenden. Er wordt vermoed, dat zij zich o.m. bezighouden met het smokkelen van varkens en biggenuit het buitenland naar Nederland, terwijl er geruchten in omloop zijn, dat deze dieren alkomstig zijn uit stal len, die besmet moeten zijn met varkenspest. Met 1 Nov. a.s. zijn wij gereed om uw mot radicaal te vernietigen. Firma Th. van Wijck GROOTESTRAAT 183. Triduum. Voor de leden van de H. Familie, in de parochie van den H Antonius van Padua is gisteren hel driedaagsch triduum begonnen. Dit triduum wordt gegeven door Eerw. Pater Carlier, ILs.s.R. uit 's Rosch. Morgen zal de sluiting plaats vinden met aanneming van nieuwe leden. Postavond. Naar wij uit goede bron vernemen zal de bekende Postavond dit jaar gehouden worden op Zaterdag 13 Novemher a.s. tn de zaal »Musis Sacrum» alhier. Het Comité heeft beslag weten te leggen op het uitstekende cabaret gezelschap van Han Hal uitAmster- dam, besiaande uit de hierna vol gende beroepsartisten de heeren Wim Sonneveld, Wim van den Brink, Petter Kellenbach en de dames Mies Peters. Anny Moina, Puck Meyer en de twee Harmony Sisters, In een volgend nummer komen we uitvoerig op deze uitvoerig terug. R. K. Sportbeweging. Gisteravond is in een gehouden vergadering in het K. J.V. huis een comité opgericht dat zich ten doel stelt de R.K. Sportbeweging in onze gemeente te propageeren. Het bestuur van dit comité bestaat uit de heeren: Kapelaan Völker, geestelijk adviseur. Dr. Kolster, Voorzitter, en Drs. A. Beunis. Secr. Waarschijnlijk zal op 17 November een propaganda avond gehouden worden, waarvoor een spreker zal worden uitgenoodigd, terwijl dan voorts een sportfilm zaJ worden vertoond. MARKTBERICHTEN. WAALWIJK. Biggen: 1418 gulden. Eieren: 45]/2 cent. en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Sommige menschen, die wat vatbaar zijn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, htfgen en benauwd op de borst te zfln. Bond van Huiseigenaren Donderdagavond was er een bij eenkomst van huiseigenaren in Hotel Vissers. De belangstelling voor deze aan. gelegenheid was goed en als sprekers traden op de heeren de Bruijn en van Tussenbroek uit 's Rosch. Den heer de Bruijn had als onder werp »De noodtoestand der huis eigenaren in 't algemeen«. Met duidelijke voorbeelden lichtte spreker dezèn noodtoestand toe en wees daarbij op de grondbelasting, die niet meer thuis hoort in ons huidig staatsbestel, terwijl andere belastingen, zooals die voor straat- en riool eveneens minder redelijk genoemd mogen worden. Alles bijeengenomen bestaat er een noodtoestand bij de huiseige naren, vooral door de waardedaling der vaste goederen en de regelmatige huurdaling. Spreker wijst verder op gevallen waar de huur met 30—50 pCt. is gedaald. In 't geheele land hebben vele executies plaats gehad. De huidige woningbouw mag ondoel matig genoemd worden in zoover 't betrelt 't steeds maar blijven bijbouwen van nieuwe woningen. Tal van huizen blijven leeg staan. De bedoeling om te verkoopen mislukt en men zit met de strop. De hypotheken en hun rente zijn veel te hoog en overgaan tot een lagere rente gaat ook niet vanwege de hooge kosten. Bij dit alles kelderde de wet op de vaste lasten en de huiseigenaren blijven intusschen met de stukken zitten. Den Bond van Huiseigenaren kan daar iets aan doen en bij georganiseerd overleg valt zeis veel te bereiken. Beneden de Moerdijk is een Zuid Ned. Bond van Huiseigenaren opgericht en reeds verschillende plaatselijke vereenigingen zijn daar bij aangesloten, terwijl diverse in onderhandeling zijn. Voorbeelden hoe eigenaren van huurders kunnen betalen op buiten gewoon onbillijke wijze toont duide lijk de noodzakelijkheid van een organisatie aan. Daarna werd het woord gevoerd door den secretaris van den Z.N.B. den heer van Tussenbroek. In een vlotte rede zet deze spr. het bestaan van de Z.N.B. nader uiteen. Duidelijk geeft spreker de voordeelen aan verbonden aan deze organisatie, terwijl de kosten zeer laag zijn, waarvoor deskundige voorlichting door middel van een maandblad en een correct werkende vraagbaak. Wanneer de plaatselijke bond zich aansluit bij de Z.N.B. dan kunnen twee leden der plaatselijke vereeniging zitting nemen in het bestuur. Spreker geeft verder nog vele goede wenken enz., terwijl den heer de Bruijn de crisis hypotheek aflossingswet nog besprak. Uit de stemming der aanwezigen, waaronder wij opmerkten den secretaris der woningbouwvereni ging »Drunens Welzijn« en wet houder Muskens en diverse huis eigenaren van meerdere woningen, viel op te werken, dat men in principe besloten was om tekomen tot oprichting van een plaatselijke vereeniging. Een voorloopig bestuur werd daarvoor gekozen, waarin zitting namen als voorzitter Arie van Drongelen, secretaris P. Veltman, penningmeester R. van Son en commissaris Chr. Muskens en H. Laarakker. Dit bestuur zal de plannen nader uitwerken en deze op een volgende algemeene vergadering ter tafel brengen om dan te komen tot definitieve oprichting der vereeni ging. VEILING DRUNEN. Sterappel 6i2 Goudreinetten 5 11 Bellefleuren 47 Wtfnzuur 3 Indien GD tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los. de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen. Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel'worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwlnger, maken de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop tot ,,'i Werelds béste Hoest-slroop". Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9