een dubbeltje Jfouue SPORT, GEMENGD NIEUWS. AGENDA'0 TlamcuzA/iuuun en xuef. J-eStAlcfutum en IN DIT BLAD? IN DIT BLAD „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" „Want anders zouden die andere jon gens het toch ook niet doen". Wij willen verder vragen, maar weer komt er een auto en nergens an ders heeft hij oog of oor voor. Waarom zou men de jeugd ook deze schoone illusie ontnemen? En ijverig noteert hij „drie-een-vier-acht MUSIS SACRUM BIOSCOOP. „Amsterdam bij Nacht". In Musis Sacrum draait deze week een schitterende Hollandsche film, zeker een der beste in zijn soort, getiteld «Amsterdam bij Nacht«. Deze film, die een prima bezetting heeft, wij noemen slechts Louis de Bree en Annie van Duijn, zal onge twijfeld bij het Waalwijksche publiek zeer in den smaak vallen, door het vlotte gegeven en prima spel dat er in verwerkt wordt. Het is de geschiedenis van een aantal personen die droomen van fllmroem. Theodoor Dummel(Louis de Bree) neemt op zich een scenario te schrijven, doch ziet spoedig in dat hij het niet gedaan zal kunnen krijgen. Dies geeft hij aan een onder geschikte Mary Lovendaal (Annie van Duijn) eenzelfde opdracht met een ultimatum dat het binnen drie weken gereed moet zijn Er ontstaan hierdoor allerlei ty pische en vaak vermakelijke ver wikkelingen, die op kunstige wijze in de film zijn geëncadreerd. Ongetwijfeld zullen de talrijke bezoekers van dezen film zich op kostelijke wijze kunnen amuseeren, temeer daar voor een prima ver zorgd en afwisselend bijprogramma is zorggedragen. LUXOR BIOSCOOP. »De beheerscher der wereld». Een meesterwerk van Harry Piel In het Luxor Theater draait wederom een schlagerfilm eerste klas: »De beheerscher der wereld» De beheerscher, dat is de man, die met zijn machiue zijn macht over het geheele aardrijk kan uitoefenen. Maar helaas, die macht niet ten welzijn der menschheid, maar tot haarverderf benut. Met zijn machine- mensch verdringt hij den arbeider ontneemt hem alles, wat hij bezit. En als de arme dan in verzet komt, dan staat een andere machine ge reed ommoordend den kreet naar brood te smoren. Dit gegeven is in een fantastische film verwerkt. We zien de prachtig ste voortbrengselen der moderne techniek; we beleven een mijnramp den strijd vaneen menschenlievend ingenieur tegen den fanatieken ma chinebouwer.uit alles geëncadreerd in een zeer fijne liefdesidylle. De ideeën zijn als de film fantas tisch, als men het woord idealistisch in dit geval niet wil gebruiken. Maai er is aantrekkelijk materiaal voor oog en oor en verbeelding. Eer. film, welke in de komende dagen zal trekken. En misschien zelfs tot nadenken kan brengen. Het «Alg. Handelsblad» schrijft over deze film o.m. Het fantastisch gegeven is uiigewerkt met groote zorg, wonder- machines ziju geconstrueerd met groot vernuft, en het spel der hoofd personen is zeer goed Er zijn in deze film prachtige scènes en Harry Piel bewijst nu en dan dat hij met wonderen der tech niek op het doek evengoed raad weet als Fritz Lang die zich vroeger ook meer dan eens op dit genre heeft toegelegd Sterk spel en groote spanning volop in een sensatiefilm die Harry Piel's reputatie als regisseur ten goede komt. Alles tesamen dus een indruk wekkende en spannende film, vol adembenemende sensatie. Niemand misse dit schitterende filmwerk. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwer pen Een sleutel no. 11, een beige cein tuur, een bruine lederen damestasch, een huissleutel, een zwart lederen actetasch, een boodschappentasch, een riiwielhelastinomerk tn etui. R.K. W.V.B. WVB—BERKDIJK. Sedert enkele jaren heerscht er tus- schen beide vereenigingen een scherpe rivaliteit, welke zich vooral kenmerkt door uiterst fanatieke wedstrijden. Vooral Berkdijk schijnt er op gebrand te zijn de oranjehemden een nederlaag toe te brengen. Of hun zulks dit jaar gelukken zal, staat nog te bezien, al hebben zij ongetwijfeld de beste troe ven in handen. Hoe het ook zij, laat ons hopen, dat beide ploegen alles in het werk zullen stellen den wedstrijd een zoo sportief mogelijk verloop te geven en dat uit eindelijk het sterkste elftal zal mogen zegevieren. WVB 2 speelt thuis tegen Rood- Blauw 1 uit Tilburg. Na een uitstekend begin zijn onze reserves leelijk aan het afzakken en wordt het tijd, dat zij zich gaan herstellen. Een gelijk spel tegen deze aspirant-kampioenen zou o.i. al een mooi resultaat zijn. Aanvang 2 uur. RKVV HERCULES. Programma voor Zondag Hercules i—H.V.C. I, lz uur. Zigo Hercules 2 Blauw Wit Hercules 3 D.E.S. bHercules A. Het 1ste elltal speelt a.s. Zondag etn thuisweüslnjü legen H.V.C. un Heesch. Dit is ihans de 5e wed strijd van dit seizoen en nog wacht Hercules steeds op baar eerste overwinning. Of dit a.s. Zondag zal gebeuren is een vraag die zoo maar met direct met |a beantwoord kan worden. De kans is er wel, want bet is een feit dat Hercules ibuis steeds de beste wedstrijuen speelt. Toch moeten wij eerlijk bekennen dat onze ploeg, algezien van de reeds gespeelde wedstnjden niet met hetzellde enthousiasme bezield is als het vorig seizoen. Gewoonlijk spelen zij in de eerste hellt een parlij die tegen desteiksle van deze afdeeling opgaat, maar bij den minsten tegenslag volgt een in zinking welke zij trachten in de laatste minuten nog te boven te komen, maar dan is het gewoonlijk le laat, Laat dit a.s. Zondag niet het geval zijn en speelt de volle yu minuten voor wat ge waart zijt, mogelijk is er dan a,s. Zondag succes te berei ken. Vooral open spel, want dit is voor een ploeg zooals H. V. C. een voorname factor. Want H. V. C. heeft reeds getoond dat zij over een zeer goede ploeg beschikt; dit bewijst de overwinning van Zondag j.l. tegen 8. V. W. en de 43 uitslag tegen 't sterke S. V. D., die het slecbisgelukte in de laatste minuten het winnende doelpunt te scoren. Rest nog te ver melden dat het elftal eeuigszins gewijzigd is, Om kerkelijke redenen vangt deze wedstrijd aan om 12 uur. zoodat eenieder in de gelegenheid is dezen wedstrijd bij te wonen. En daar dit in Waalwijk zoowel voor den 1. V.C,B als de K.N.V.B. deeeuigste wedstrijd is die gespeeld wordt, verwachten wij veel belangstelling. Het 2de elftal dat momenteel de leiding heelt in de 2e klasse van de R.K.V.B. staat a.s. Zondag voor een lastige taak. Het moet n.l. hel sterke Zigo in Tilburg gaan bekam pen. Deze wedstrijd begint om 12 uur, Vertrek 10.30 uur. Het 3e elftal speelt eveneens uil en wel tegen het sterke Blauw Wit uit St. Joachimsmoer. Aanvang 12.30 uur. Vertrek 11 uur. Het A elltal der junioren speelt ook een uitwedstrijd tegen D.E.S. b in Kaatsheuvel en o.i. een goede kans op de overwinning heeft. Aanvang 12 uur. Vertrek U»"uur. IAATCTC Afschaffing Crisisheffing op vleesch. Naar de „Standaard" verneemt, is zeer binnenkort een beschikking van den minister van Economische Zaken te verwachten, waarbij de nog bestaande 5 pet. crisisheffing op het geslacht wordt afgeschaft. Aangenomen mag worden, dat deze liquideering van de crisis-heffing, die achtereenvolgens 20, 10 en 5 pet. bedroeg, ook ten goede zal komen van den consument. Het ambtenarenverbod. Naar men ons mededeelt, is een Kon. besluit in voorbereiding, waarbij de bestaande bepalingen omtrent ver boden lidmaatschappen van bepaalde politieke organisaties voor ambtenaren wordt afgeschaft. De regeering zou het voornemen hebben, weer tot de oude bepalingen, welke voor de in stelling van het z.g.ambtenarenverbod galden, terug te keeren. Op het congres der radicaal- socialisten teRijssel hebben gisteren Delbos en Bonnet het woord gevoerd De rede van laatstgenoemde was een fel requisitoir tegen de financieele politiek van Blum's kabinet en heeft de kansen op een conflict in 't volksfont weer aan merkelijk doen toenemen. In Oostenrijk is een moord complot ontdekt tegen den bonds kanselier dr. Schuschnigg. Er moet te Bilbao een samen zwering van Baskische separatisten zijn ontdekt. Binnen 48 uur moeten alle wapenen, welke zich nog in particulier bezit bevinden, worden ingeleverd. SHORT STORY. DRONKENSCHAP Hij was een eenvoudige man, die zich kon rekenen te behooren tot die cate gorie van menschen, die kalm hun le vensweg afleggen. Aan politiek deed Dirk niet, sport vond hij een dwaas heid en getrouwd zijn moest volgens hem niet mogen bestaan. Zijn eenige genoegen bestond dan ook slechts uit een potje kruisjassen, des 's Zondags morgens, onder het genot van een en kel glaasje bier in café „de Zwaan". Iedere Zondagmorgen kon men hem daar aan hetzelfde tafeltje in den hoek vinden met nog een drietal andere per sonen van hetzelfde slag als hij. Er viel op hem dus niets op of aan te mer ken en met de politie had hij vanzelf dus nog nooit kennis gemaakt. Op zekeren Zaterdagavond voltrok zich echter het noodlot over hem, dat hem met één slag tot zenuwpatiënt maakte. Geheel in strijd met zijn ge woonte, doch door een vriend daartoe uitgenoodigd, daar deze verjaarde, ging hij met den jarige naar „de Zwaan", om daar slechts een enkel glaasje op diens gezondheid te drinken. Evenals zijn vriend, nam ook Dirk de fiets en samen reden zij naar hun stam café, in dit geval dus café „de Zwaan". Hier plaatste Dirk zijn rijwiel zorgvul dig tegen den muur, als was het een gloednieuw, hij deed ze tevens op slot, om voor diefstal op zoo'n donkeren winteravond gevrijwaard te blijven. Zijn lijfspreuk immers was: „Veilig heid voor alles". Na binnen dan een glaasje geledigd en enkele jeugdherinneringen opge haald te hebben, oordeelde Dirk zijn tijd gekomen om op te stappen, want het was reeds half tien en later dan 10 uur lag Dirk nooit op bed. Men stapte dus op. Zijn vriend was reeds buiten en zat in een wip op de fiets. Ook Dirk nam zijn rijwiel. Hij wilde opstappen, doch op hetzelfde oogenblik lag hij met fiets en al op de keien. Kalm als steeds stond hij weer op en probeerde 't nog eens, doch ooCjenblikkelijk lag hij weer naar de straatkeien te kijken. Men zou bepaald gedacht hebben, die man daar is dron ken. Dit dacht blijkbaar ook een agent, die het tweetal uit het café had zien komen en die tevens Dirk tweemaal de rare buiteling had zien maken. Als de weerlicht stevende de agent op Dirk af en arresteerde hem wegens open bare dronkenschap. Dirk poogde wel uit te leggen dat hij in het geheel niet dronken was, doch volgens den dienaar van Hermandad was commentaar niet van noode, daar zijn eigen oogen dui delijk genoeg het tegenovergestelde hadden geconstateerd. Dies werd Dirk onder stevig geleide en onder gehoon van de straatjeugd en andere nieuws gierigen naar het politiebureau overge bracht. Zijn fiets kon straks wel wor den opgehaald. Zonder eerst te worden verhoord bracht men hem in de arrestantencel om hem gelegenheid te geven zijn roes uit te slapen. Wie had dat ooit ge dacht, die goede, oude, trouwe Dirk, smadelijk onder politiegeleide over de straat gevoerd en in een arrestantencel opgesloten. Dat zooiets hem op zijn ouden dag nog moest overkomen. Voor eeuwig was hij geblameerd, nooit kon hij meer 's Zondagsmorgens gaan kruisjassen. Wie wilde immers te doen hebben met iemand die had gezeten? Geen enkel fatsoenlijk mensch immers! Nadat de agent Dirk had opgesloten, besloot hij even de fiets van den arres tant te gaan halen. Hij spoedde zich dus naar café „de Zwaan", waar de fiets ondertusschen reeds weer tegen den gevel was gezet. Hij wilde erop springen, doch patsde agent lag te kijken of hij dubbeltjes aan het zoe ken was. Was ook de agent dronken? Onmogelijk natuurlijk. Wat was dan wel het geval? Dirk had daarstraks eenvoudig ver geten het slot van zijn fiets weer open te maken! D. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, MEISJE DOODGEREDEN. De 18-jarige mejuffrouw G. D. R. Reijm, is op den Plasweg in den Zuid- plaspolder onder de gemeente Wad- dinxveen, met haar fiets geslipt juist op het oogenhlik dat een personen auto uit de richting Nieuwerkerk aan den IJsel aankwam. Het meisje werd door de auto ge grepen en op slag gedood. Het lijk van het slachtoffer is door de politie van Waddinxveen naar de ouderlijke wo ning in die gemeente overgebracht. De weg is op de plek, waar het on geval geschiedde, zeer glibberig door liet bieten rijden. Hieraan is het dan ook te wijten dat het slachtoffer met haar rijwiel slipte. De bestuurder van de auto kon het meisje niet meer ont wijken. WAALWIJK. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag, Zondag en Maandag Luxor Bioscoop »De Beheerscher der wereld«. Zaterdag, Zondag en Maandag Theater Musis Sacrum «Amsterdam bij NachU. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Bijeenkomst in Musis Sacrum voor aubade Gouden Bruiloft. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 31 OCTOBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 MAANDAG 1 NOVEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M.. Programma 3: DINSDAG 2 NOVEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 3 NOVEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: EERSTE KWALITEIT HENNEN EN EENDEN. PLUIMVEEHOUDERS 1 Wilt U prima dieren, komt dan onze dieren in de Parken bekijken. 8 dagen vrij zicht. Witte Legh. Gekr. Ras, Koekoek Legh. 3'/2 mnd. f 1.00, 4 mnd. f 1.10, 4'/2 mnd, f 1.20, 5 mnd. f 1.30 en 6 mnd. f 1.40 p. st., Rh. 1st. Reds, Barnevelders, Patr. Legh., Excheq. Legh. 5l/2 mnd. f 1.30 en 6l/2 mnd. f 1.40 p. st. Khaki Campb. en Wit Ind. Loopeend 51/2 mnd. 90 ct., Khaki Campb. Br. '36 h 55 ct. p. st. N. H. Spreeuwkopjes 5'/2 mnd. 65 ct. p. st. Nog 200 W. Legh. Br. '36 d. d. rui 75 ct. p. st. Excheq. Legh., Patr. Legh., Barnev., Rh. Isl. Reds Br. '36d.d. rui 90 ct; p. st. Verp. gratis. Vanaf station franco onder remb. Aanbevelend T. v. ELDIK, Gep. Rijksveldw. Hoenderp. „Welkom", VEENENDAAL. iRPinlh Wijziging in programma voorbehouden. 8.30 Brussel Vlaamscli. 9.00 Keulen. 10.20 Brussel Fransch. 11.20 Diversen. 11.20 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamscli. 2.20 Diversen. 2.40 Droitwich. 3.30 Pauze. 3.35 Keulen. 5.20 Parijs. 7.25 Weenen. B.25 Droitwich. 10.05 Deutschlandsemlcr. 8.00 Keulen. 10.00 Diversen. 11.05 Droitwich. 11.50 Brussel Fransch. 12.50 Brussel Vlaamsch. 1.30 Londen Regional. 4.20 Droitwich. 4.50 Londen Regional. 5.20 Parijs. 6.20 Londen Regional. 6.50 Parijs. 78 uur Gramofoonnuiziek v. li. R. D. B. 8.00 Parijs. 10.50 Londen Regional. 11.20 Droitwich. 8.00 Keulen. 10.20 Diversen. 11.05 Londen Regional. 11.35 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamsch. 1.35 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 3.20 Keulen. 4.50 Droitwich. 6.20 Londn Regional. 7—8 uur Graniofoonmuziek v. h. R. D. B. 8.00 Droitwich. 9.40 Weenen. 10.50 Hamburg. 11.20 Diversen. 8.00 Keulen. 8.50 Diversen. 11.05 Droitwich. 10.35 Parijs. 11.35 Londen Regional. 12.05 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 4.50 Londen Regional. 3.50 Keulen. 5.20 Droitwich. 6.20 Keulen. 78 uur Graniofoonmuziek v. li. R. D. B. 8.00 Droitwich. 10.35 Breslau. 11.20 Diversen.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 14