Plaatselijke Berichten Overpeinzingen. Woensdag 3 November 1937. No. 88. De Echo van het Zuiden Tweede Blad NUMMER 89. ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937. 60c IAARGANG. SOCIËTEIT „DE GEZELLIGHEID". Op 27 October 1937 herdacht de Sociëteit „de Gezelligheid" alhier haar i-jarig bestaan. Dit burgelijke feit zal nader door de eden feestelijk worden herdacht. De Sociëteit „de Gezelligheid" werd opgericht op 27 October 1857 door de heeréjh^ höasaib nar: Mr. J.'van flêusdcn, Kantonrechter; Eug. Tijsmans, Notaris; Dr. L. G. van Heijst; J. Leurs, Postdirecteur; P. W. Bijnen, Particulier; F. W. Brok, Klerk jij den Rijksontvanger; Bruns, Ge meente-Ontvanger; Jr0£ Gast, Cand.- «JotaTis^'Wiï GieVshérgèn, Goudsmid; 0. L.van'Geisifoi^l^hrBculier; L. van Gemert, Boekhah'deïaai?; P. J. van GilsJ Apotfieket'i1 P: J'. dé Haan, Leer- ooiérP1.R.Vaft" fï'eftst, Gemeente- Secretaris; J. van Iersel, IJzerhande- aar; D. dé Jong, Deurwaarder; H. Oomën, Bierbrouwer; A. J. Rant Sr., Notaris; L. Rozenburg, Ontvanger der Registratie; F. Schunzelaar, Leer looier; Sw;pens, Gepi-Ka^pitein; J. Was sen, Kostschoolhouder; Jac. Wijten, iWethoudcr en C. A. WHlox, Leerlooier jallen te Waalwijk. Am. D'Alleu, Bur gemeester en F!Schijvens, Gemeente- Secretaris te Besoijen. Als rechtspersoon erkend 10 Augus tus 1887, onder het bestuur der heeren Antoon Tielen, President; P. Quirijns, Penningmeester en F. M. Ïngen-Housz, Secretary. TENTOONSTELLING VOOR LUCHTBESCHERMING. 1 *'v In het gy.mna§f.iekrlokaal der Open bare School zal, zooals reeds werd be richt, Zaterdag 6 November a.s. de opening plaats hebben van de tentoon stelling op luchtbeschermingsgebied. Deze tentoonstelling, die een eenvou dig karakter draagt, heeft tot doel, de aandacht v^n de..bezoekers te vragen voor de luchtbescherming in het alge meen en voor het., werk^der Ned. Ver eniging voor Luchtbescherming in het bijzonder. De aanwezige platen hebben betrekking op de voornaamste onder werpen, terwijl de geëxposeerde mate rialen zóó gekozen zijn, dat ieder kan begrijpen, hoe met eenvoudige midde len en weinig kosten al veel bereikt kan worden. Der officieele opening (voor autori teiten en genoodigden) vindt plaats Zaterdag. 6 Nov,, 's nam. om 3 uur, ter wijl daarna de tentoonstelling voor het publiek toegankelijk zal zijn op de na volgende tijdstippen, zooals nader in de annonce van Zaterdag zal worden ge publiceerd: Zaterdag 6 Nov. van 4—6 en van 7y2^0 uur; Zondag 7 Nov. van 113^2'3^' van 3J/2—6 en van 73^ 10 uur; Maandag 8 Npv.r yan 3J/£—6 en van 7>£—40 ur. ■- '4,1 KLEEDING-, SCHOEISEL- EN DEKKINGSFONDS. Wij brengen in herinnering, dat op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. een geldinzameling zal worden gehou den ten behoeve van bovengenoemd fonds.. De ingezamelde gelden zullen worden gestopt .in een spaarfonds, waaruit de steuntrekkende werkloozen reeds gedurend^ idézen "winter een ex- tra-uitkeering hi datura zullen ontvan gen, om te voorzien in de veelal nij pende behoefte aan kleeding en dek king. Laat de collecteerende dames niet vergeefs bij U aankloppen, maar houdt vooral Uw deur ijiet gesloten, den in druk jwiijendet vestigen dat Gij niet thuis zijt, yvant danvoegt Gij aan een tekort aan liefdadigheid nog een onbe leefdheid toe.f. GOUDEN BRUILOFT. i In onze vorige nummers hebben we ^n en ander gezegd omtrent de voor bereidingen voor de gouden bruiloft van 't echtpaar van Delft-v. d. Gouw, het krasse 70?jaïige echtpaar aan den Winterdijk, achter de Poststraat. Deze straat was» naar 'tröirtwerp van den heer Hopstaken, keurig met simpele bloemenbogen versierd, terwijl de in gang een eerepoort in den vorm van een hoefijzer vertoonde; een smaak- en stijlvolle versiering van bijzonder ca chet, die vooral 's avonds een schitte rend effect maakte. Een feesthal was: .-gebouwd, waar voor de heer A. Van Gent, voorzitter van 't feest-comité z'n garage afstond en die met de opgeslagen tent een goed geheel vormde»'die Jceurig was gedeco reerd. Ten half tien Zondag-ochtend vorm de zich de file van auto's, afgestaan door buurtgenooten, die het gouden paar, familie, bruidjes en comité naar Hoogmis werd ^bijgewoond en waar voor familjej ^o^comité. stoelen waren gereserveerd en. op weg waarheen de bruidjes? bloemen enz, strooiden. Na afloop der H. Mis werd eerst een toertje om gemaakt en werden zij bij thuiskomst ontvangen door een bloe menhulde der kinderen, waaraan een mooie zanghulde der kleinen zich aan sloot. Na een onjhyt p&m de receptie een hötr ffij. idbfö -> i sjIsw ay Of! 'i I.' g ,->cb mov aanvang, waar wij o.m. opmerkten den Edelachtb. heer Burgemeester, de eerw. geestelijkheid, wethouder Eibers en tal van buurtgenooten met hunne dames, die hun felicitaties aanboden in woord en geschenk. Tijdens deze receptie bood de heer A. van Gent, de voorzitter van 't co mité, vergezeld van dit comité, namens de buurtgenooten een geschenk onder couvert aan. Hij deed dit op de hem eigen wijze onder zeer hartelijke woor den en verbond hieraan de beste wen- schen ook voor hun verder leven. Daarna kwamen de liedertafel „Oe fening en Vermaak" en de harmonie „St. Crispijn" eene aubade brengen, wat natuurlijk zeer op prijs werd ge steld. De avond gaf natuurlijk de clou van den dag. Toen was er feest in de concertzaal Thalia. Daar werd gezon gen en voorgedragen, daar werd een voordracht-wedstrijd gehouden. Men kreeg er voordrachten in eiken stijl, tot zelfs een „buikspreker", die dan ook met den palm der overwinning ging strijken, in den vorm van een mud ko len, met een paar einden worst als eere-prijs. Dat er gelachen, gebruld is, behoeft niet gezegd. Het slot was een geanimeerd bal, dat de aanwezigen tot het sluitingsuur van twee uur allerprettigst bijeen hield. Het comité heeft alle eer van zijn werk en er zouden er veel te noemen zijn, die speciaal hulde verdienen. Laten we ons bepalen tot den voorzitter, die in woord en daad hier weer bewees te zijn de rechte man op de rechte plaats, de man van initiatief, maar ook van de daad. 't Was in elk opzicht een mooi gou den bruiloftsfeest voor 't gouden paar, voor de familie, voor de buurt en voor de gemeente. ALLERZIELEN. Bij 't feest van Allerzielen prijkte voor 't eerst 't Hoog-altaar in de paro chiekerk van St. Jan, met zijne nieuwe rouwbekleeding van paars fluweel, zooals wij reeds eerder beschreven. De stijlvolle aankleeding voldoet zeer mooi en is imponeerend door z'n een voud; de paarse gordijnen met de sim pele gestileerde houten kandelaars vor men de eenige decoratie die is aange bracht. Een smaakvol en indrukwekkend ge heel. Ook het kerkhof trok honderden ge- loovigen, die verwijlden bij de graven hunner dierbare afgestorvenen, om er hun laatste rustplaats te sieren met eenige late najaarsbloemen en een kort gebed te storten voor hun zielerust. - Stil en ingetogen, passend op deze gewijde plaats, schreden de bezoekers langs de graven en grafwerken. 't Is een piëteitsvolle dag, Allerzie len. Het publiek heeft weer kunnen ge nieten van een avond van hoogstaand spel, zooals we dat van „D.V.S.V." ge wend zijn. Nogmaals hartelijk hulde, speciaal aan den regisseur Jac. Didden. De grime was als steeds bij den heer J. Hombergen in goede handen. „ONS HUIS". De veteranen-gymnastiek-club „Ons Huis" hield Zaterdag haar jaarlijksch bal in Musis Sacrum". De leden met hun dames en verdere belangstellenden waren goed opgekomen en er heerschte een prettige stemming niet in 't minst door de talrijke attracties, waarvoor 't bestuur had zorg gedragen en de goede leiding van den heer Lou van Drunen. Ons Huis kan weer op een welge slaagden avond terugzien. „ONDERGANG". Zondagavond ging voor de tweede maal in den R.K. Gildenbond voor een geheel bezette zaal de uitvoering van het aangrijpende oorlogsspel „Onder gang", geschreven door den Waalwijk- schen auteur, den heer Tini v. d. Heij den. De titel moge misschien vreemd klinken, hij geeft zeer juist den inhoud van dit werk weer. Wij schreven er reeds over, maar komen er nog eens op terug en kunnen den schrijver gelukwenschen dat hij op zeer kundige wijze in staat is geweest, de moeilijke stof van een tendenz-stuk als dit anti-oorlogsspel, te verwerken in een tooneelstuk, dat iedereen recht naar het hart grijpt. De uitvoerende vereeniging „D. V. S. V.", komt eveneens lof toe voor de meer dan bijzondere wijze, waarop zij zich van haar moeilijke taak, die dit werk ongetwijfeld van haar eischte, gekweten heeft. Ontroerend was het spel van James Trelawn (H. Kolster) die met zn persoon al het geestelijke en lichame lijke leed, dat de oorlog met zich brengt uitbeeldde. Hoe juist voelde hij zijn rol aan en leefde hij zich in in de jaren 1914 1918, toen millioenen jonge menschen zich in den strijd wierpen en elkander uitmoordden, terwijl steeds het spook beeld hen boven de hoofden hing, dat iedere seconde een zelfde lot hen kon treffen. Dit spookbeeld deed hen vechten, met het doel zooveel mogelijk anderen te vernietigen om minder kans te loo- pen, zelf vernietigd te worden. Men vocht uit lijfsbehoud, uit angst, uit wanhoop. De kranten van die dagen noemden het vaderlandsliefde en moed. Dit laatste wordt in „Ondergang" ech ter bestempeld als onmogelijk, daar niet meer vecht voor het vaderland, maar voor eigen lijfsbehoud. Hierin zal men naar onze meening, met schrijver van meening kunnen verschillen. Het kan voor een bepaalde categorie zoo zijn, maar ook zeer velen sterven voor het vaderland, wanneer plicht dit eischt. Deze kleine opmerking van onzen kant, wil geenszins afbreuk doen aan 't geheel, integendeel. Ook „Het versche Kadetje" had weer enorm succes. HET CONCERT VAN DE LIEDER TAFEL BIJ „BEL CANTO" TE TILBURG. In ons vorig nummer hebben wij reeds een verslag gegeven van 't con cert dat onze liedertafel te Tilburg gaf in samenwerking met „Bel Canto" aldaar. 't Is wel aardig hier nog eens weer te geven toe de „Nieuwe Tilburgsche Courant" deze uitvoering recenseerde: Donderdagavond gaf bovengenoem de zangvereeniging een uitvoering in de Kon. Liedertafel „Souvenir der Montagnards", waaraan medewerking werd verleend door de liedertafel „Oefening en Vermaak" afd. Mannen- en Gemengd koor te Waalwijk. Voor de pauze werd door Bel Canto een tweetal liederen uitgevoerd, t.w. Rob. Schumann's „Zigeunerleben" (Op 29 No. 3) en „Exaudi Deus" (Op. 17) van II. van Nieuwenhoven. Voor de zooveelste maal bleek weer eens, welk een voortreffelijk dirigent de heer van Leeuwen is en welk een resultaten hij met zijn gedisciplineerd en uitstekend geschoold koor weet te bereiken, dat een feillooze vertolking gaf van beide zware nummers. Een gave evenwichtigheid kenmerkte zich bij de verschillende stempartijen. Het Mannenkoor Waalwijk trad voor de pauze op met „Landerkennung" van Ed. Grieg onder leiding van den diri gent G. Gerritsen uit Oisterwijk, dat ook een voortreffelijke weergave vond en waarbij de bariton-solo fraai ge zongen werd. Het gemis aan „fort" werd vergoed door de zuivere opvatting. Voorts werd gezongen Frühlingsnetz van Gold- mark, dat eveneens mooi werd weer gegeven. Ook een nummer uit de zeer oude doos,, n.l. „Les Martyrs aux Arènes" van L. de Rillé werd nog ge- 1 geven. Hoewel niet onverdienstelijk, kon de opvatting hiérvan ons minder bekoren. Het gemengd koor Waalwijk zong het Sanctus van Antonio Lotti, een zwaar nummer, dat niettemin op zeer verdienstelijke wijze werd weer gegeven en waarbij de sopraanpartijen vooral iop hoog peil bleken te staan. Als tweede nummer zong dit koor nog „Heer Olaf" een fragment uit „Erlkö- nig" van Niels W. Gade, dat in alle op zichten af was. Na de pauze volgde door Bel Canto de 1ste uitvoering van „Dietsch Drieluik", bestaande uit de nummers „Liefde in Holland", „Liefde in Zuid-Afrika" (Sarie Marijs) en „Liefde in Holland" (KerlinnekeT, ge componeerd door Joz. Hendrix uit Maaseik. Deze liederen, die door hun een voud meer tot het publiek spreken, sloegen geweldig in. Het Sarie Marijs, waarvan de eigenlijke coupletten met tegenzang van het koor gezongen werden door den heer' P. Wayers, tenor en de keerstrofen door het ge- heele koor, was werkelijk eenig. Het „Kerlinneke" werd grooten- deels gedragen door een viertal sopra nen, waarbij dan verder de begeleiding door het heele koor werd verzorgd. De componist, die zelf deze uitvoering bij woonde, begaf zich na deze uitvoering spontaan naar het podium, om den heer van Leeuwen en zijn koor geluk te wenschen met deze buitengewoon geslaagde weergave zijner composities, die volgens zijn oordeel getuigden van „een fijne, haarfijne .opvatting". Tot dusverre was dit de beste vertol king welke ooit van zijn liedereu ge geven werd en wanneer hij deze op de gramofoonplaat zou laten vastleggen, zou hij het op prijs stellen, wanneer „Bel Canto" zich dan disponibel wilde stellen. Door Bel Canto werd voorts nog ge zongen het bekende, boertige liedje van Alph. Diepenbrock „Den Uil" en „Frohsinn" van Ferd. Gumbert, een walsmelodie, waarvoor op nogal ruime wijze leentjebuur werd gespeeld bij Strauss, wiens Donau-motieven domi- neeren in deze compositie. Het mannenkoor AVaalwijk trad nog van I. Olman en met „Laetare Jerusa lem" van denzelfden componist en „Vlamisches Tanzliedchen" van Erwin Lendvai, nummers waarmede even eens eer werd ingelegd. Het Mannen- en Gemengd Koor voerde nog uit „LOrgue" van L. de Rillé, dat een machtig mooie weergave vond en waarmede getoond werd, dat dit Waalwijksch koor tot uitstekende dingen in staat is. „Bel Canto" en „Oefening en Vermaak" kunnen op een welgeslaagden concertavond te rugzien, waarop te genieten viel. MOTOR-ONGELUK. Vrijdagavond vertrok de heer Christ Marcus, ober in hotel Verwiel, per mo tor naar Almelo, om eenige dagen bij z'n familie aldaar door te brengen. Zaterdag-ochtend kwam alhier be richt aan dat hij omstreeks 1 uur des nachts op den Rijksstraatweg bij Brum- men door de politie was gevonden. Hij lag ernstig gewond naast zijn motor en de ter hulp geroepen genees heer constateerde schedelbasis-frac tuur. Per auto-brancard werd hij naar het ziekenhuis te Zutphen overgebracht. Zijn toestand is nog steeds zeer ern stig, het bewustzijn is nog niet terug gekeerd. Vermoedelijk is hij in een bocht ge slipt. Dr. L. C. MICHELS. Dr. L. C. Michels, leeraar aan de R. K. Leergangen te Tilburg, telken jaren gecommitteerde bij de eind-exa mens der R.K. H. B. S. alhier, werd 1.1. Zaterdag te Tilburg gehuldigd in ver band met z'n 50sten verjaardag, o.m. door den oud-leerling Rector Schoe- makers, dr. H. W. Möller e.m.a. Doktersfonds R.K W.V. Het Doktersfonds der ILK.W.V. hield Maandag zijn jaarlijksche huis houdelijke vergadering. Bij de ope ning drukte de voorzitter, J. Leijtens, zijn spijl uit over de in verhouding tot het ledental slechts geringe opkomst. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Naar aanleiding van de breedvoerige be spreking in de vorige algemeene vergadering over het bestuursvoor stel tot wijziging van het reglement, deelde de penningmeester, F. Smol. ders, mee, dat de persoon die het meest tegen dit voorstel ageerde en de toezegging deed 't bestuur be wijzen te leveren, dat in liet Maat schappijfonds, ten opzichte van bedoeld artikel van het reglement een ander standpunt werd ingeno men, nog altijd in gebreke is ge bleven, de toegezegde bewijzen te leveren, ondanks het herhaald ver zoek van het bestuur. Het bestuur heeft echter dit punt niet opnieuw aan de orde gesteld en wil in deze nog eenigen tijd afzien. Daarna bracht de penningmeester het financieel verslag over 1936 uit, waaruit bleek, dat 't doktersfouds nog altijd een klein nadeelig saldo had. Bij monde van Adr Kerkhof bracht c'e controle commissie ver slag uil van haar bevindingen. Hij deelde mee, boeken en bescheiden in de beste orde bevonden te heb ben en kon niet nalaten zijn bui. tengewone waardeering uit te spre ken voor '1 nauwgezette beheer van den penningmeester. Als lid der contiöle-commissie werd, wegens periodieke aftreding van H. Kolster, gekozen C. Siegen thaler. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, .1 Leijtens en J. Swinkels herkozen, terwijl J. Leijtens bij acclamatie als voorzitter werd herkozen. Bij de mededeelingen vestigt de voorzitter speciaal de aandacht van de leden op 't veelvuldig voorko men van het onnoodig consulteeren van de doktoren. Vaak wordt voor een kleinigheid zelfs op Zondag naar den geneesheer geloopen, waar door de doktoren onnoodig meer werk wordt bezorgd. Verder zegt de voorzitter, dat de leden aan 't fonds nog een groot voordeel kunnen bezorgen, door bij het halen van nieuwe medicijnen bij den apotheker, telkens 'l ledige fleschje mee terug te brengen. Al die fïeschjes moeten door 'I fonds worden betaald, wat hij een leden tal als van ons fonds, jaarlijks een groot bedrag vordert De penningmeester geell daarna een uiteenzetting over de geschie- denis vqp het ziekenfondswezen, gedurende de laatste jaren vanat de opheffing van onze ziekenfondsen centrale en geeft een kort verslag van de sinds dien tijd gevoerde onderhandelingen en besprekingen door 't bestuur van het R.K. Werk liedenverbond om vooral in ons diocees meer eenheid in 't zieken fondswezen te krijgen. Spr. wijst nog op het hooge bedrag waarmede de z g. specialité's de apothekers rekeningen balasten cn zegt dat t regelen moet nemen. Hij eindigt met aan te sporen, zooveel mogelijk mee te werken om het fonds te bevoordeelen, alsook door propa ganda te maken bij onze R.K. ge organiseerde leden van de R.K.W.V., die nog geen lid van de eigen in stelling zijn. Bij aller medewerking behoeft de toekomst niet donker te worden ingezien. Na de rondvraag waarbij eenige I. Vijf jaren, een bezinning. Een eerste lustrum kan een feit van bet eekenis zijn. Wanneer die vijf jaren een staat van verdiensten vormen. Dit is de vraag, die wij ons vandaag op onzen lustrumdag moeten stellen. En die we eerlijk stellen kunnen, zon der gevaar daardoor de vreugde over ons lustrum te verminderen. Want we kunnen tevreden zijn. Dit is geen gelegenheidswoord cn geen leugen om bestwil, maar mijn eerlijke overtuiging; we kunnen tevreden zijn. En daarom vieren we het feit van vijf jaren K.J.M.V. in Waalwijk. En daarom danken we God voor onze mooie vereeniging. Onze lustrumdag mag vreugde zijn om wat we bereikten, maar moet tege lijkertijd bezinning op de toekomst zijn. Want tevredenheid, die ophoudt on tevreden te zijn, die ophoudt naar rus teloos hooger en dieper te zoeken, is een gevaarlijke genoegzaamheid, die de kiem der ontbinding is. Vaart naar de diepte wordt onze verantwoordelijke taak na deze vijf jaren.: vaart naar de diepte van ons rijk, rijk Katholicisme Vaart naar de diepte: verdieping van onze idealen verdieping van onzen ernst verdieping van onze vreugde. En als ik vandaag iels aan God vraag voor onze K.J.M.V., dan is het; dat wij allen onze jeugd-idealen mo gen behouden dat wij, dwars in tegen alle zakelijk heid die ons omringt, dwars door alle handelscorruptie en bedrog, waarin jullie leeft dat wij onze jeugd-idea len, het schoonste en edelste wat wij ooit in ons leven hebben gedacht en- verlangd, ongerept in ons hart mogen bewaren. dat wij jonge, eerlijke, enthou siaste menschen mogen blijven: in Dei nomine feliciter! Vaartwel ende levet scone. Kap. Antoon van Lierop, Moderator. Typemachines, papieren en een volle aschbak Buiten op straat speelt een man melancholiek op zijn monica.... Een vrachtwagen davert voorbij. Wij zetten ons tot hel schrijven van ons lustrumverslag. En voor ons ligt een lange lijst: groote kolommen, kleine kolommen lijsten van functionarissen data, actie's en uitvoeringen initiatieven, veel initiatieven alles keurig gespecificeerd en angst vallig ingedeeld.... maar dit gansche geheel tesamen al deze kolommen en lijsten door- eengegooid vormt het bruischende leven van vijf jaar K.J.M.V. in Waalwijk. Vijf jaar K.J.M.V Katholieke Jonge Middenstands- Vereeniging Ik zal er U schoone en ware vertel- sekens van verhalen. Van de oprichtinghe. Kronijk Ende die grijse kronijkschrijver CK.J.M.V samelde d'oude perrecamente hy buygde synen rugghe dat ie craekte suygde op synen veder ende suygde nog meer op synen duime ende suygde aldermeest toeback uit syne pype ende begon Het was in de scone ende bloeyende maand van July van den Jaren Onzes Heeren 1932 Daar waren toen versaemeid. Daar waren toen zestien jonge ke rels, die een jong en groot werk be gonnen: zij stichtten een vereeniging, zooals er vele vereenigingen gesticht worden. Zij stichtten de Katholieke Jonge Middenstands-Vereeniging in Waal wijk. Dat was op een avond gebeurd. In de enkele uren van eenen avond stichtten zij een werk, dat lange, lange jaren zou moeten worden bestendigd, dat jong moest blijven wanneer zij ook oud werden. Dat gebeurde op éénen avond. Ende midden dier jonge lieden zat eenen geestelijken heer met eenen brille ende blonde hae- ren Die praette scone ende vriendelijke woorden ende hy laghte vele Ende sy noemden hem den Moderatore. Of we hem ons nog herinneren! Moderator Klaassen! Zijn taak en blijvende verdienste is het geweest: de lijn en de sfeer onzer vereeniging te hebben bepaald. Een lijn en sfeer, die nu, na vijf ja ren nog onveranderd en even vitaal is. Zijn lijn en zijn sfeer, die de K.J. M.V. haar duurzaamheid cn innerlijke sterkte hebben gegeven. Ende hy kwam saem met synen cnaepen ende sy praetten en leerden vele ende arbeidden in vrolyker vise en de wierden daarby wackre mannen in Gods Ivercke. Edoch, hoort nu ghy goeden lieden hoe die poeste eenen brief braght nut den Bisschopshuus dat hy afreise soude naar eene sco ne stede ende aldaer werken soude ende den volcke predicen. Moderator Klaasen werd naar Til burg verplaatst op 3 Augustus 1934. Het is gevoeld in onze vereeniging. Het is gevoeld omdat wij wisten, dat opk hij zelf het voelde. Ende die gryse kronykscryver snuf felde in d' oude parrecamente ende hy buygde synen rugghe dat ie craekte ende hy vond eenen anderen gees- thelyken Heer midden der jonge lieden; ende hy oock had eenen bril maar scone donkere haeren. Kapalaan van Lierop nam 17 Au gustus 1934 het werk van Moderator over in zijn geest, zijn lijn cn zijn sfeer. Priester en kameraad. Dat Kapalaan van Lierop nog lang onze Moderator blijve! Chr. KI. Jr. leden het door den penningmeester gesprokene onderstreepten, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De Katholieken en de Sport. Op 15 Juli 1933 verscheen een amendement van deNederlandsche Bisschoppen over de Katholieken en de neutrale Sporlbeweging. In dit amendement wordt gewezen op de zi er nadeelige gevolgen voor geloof en zeden waaraan onze katho lieke jonge mannen in de neutrale sporlbeweging zijn blootgesteld. In ditzelfde amendement worden de katholieken herinnerd aan hun plicht de katholieke sport door wooid en daad te steunen. Terwijl het de plicht van de katholieke jeugd is, zich in katholieke ver eenigingen te örganiseeren. Om nu de Katholieke Sport in Waalwijk tot grootere bloei te brengen is een sport-comité opge richt. Dit comité organiseert op Woelige!»# 17 Nov. a.s. een propa- gandaavond inden Gildenbond waar- op door een spreker en door middel vari een sportfilm alle takken van sport van katholiek standpunt be keken zullen worden. Wij raden nu reeds iedereen aan de avond van 17 Nov. vrij te houden om dezen propaganda avond te kunnen bijwonen. Het comité is als volgt samen gesteld Kapela. n Völker. Adviseur. M.. Kolster, Arts. Voorzitter. Drs. A. Beunes, Secretaris Mevr. Hoffmans v. d. Schoot, lid Fr. Smolders, lid. F. Baars, J. Dumóulfn, J. v. d. Broek, Fr Passier, Fr. Dalleu, Voor de parochie St Clemens is nog een vacature. Kath. Jonge Middenstand. Vrijdagavond zal de Kalh. Jonge Middenstand in zaal 20 (boven) van den R.K. Gildenbond een groote propaganda *ergadering houden. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorleerende hulp- poslkantoren werd gedurende de maand October 1937 Ingelegd f76.175.55 Terugbetaald f62 950.99 Het laatste door dat kantoor uiig geven boekje draagt het, rya. 21067. Christelijke vakbeweging De Christelijke Besturenbond te Waalwijk zal eene groole propa gandavergadering houden der Christelijke Vakbeweging op Woens dag 10 November a.s. in de zaal voor Christelijke Belangen te v m. Besoijen. i i 'i i de kerk wnnr de soldaat Het uur 'los .»j. ui..) ..wu -* -miw\). iiuülcn bcsluur it 1 sonirnijjc, (jeviilleI» miiltl-

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5