ZEG ST. IHCOLAAS N UW LEVER OH GROOTE PUZZLEWEDSTRIJD I Nat. Fonds voor Bliz. Nooden ZM BURGERLIJKE STAND. SPORT, Cl h - RAAMSDONK. Laatste Berichten Marktberichten, HOOFDPRIJS to1 to dat ga graag iets NUTTIGS hebt en HIJ gaat recht naar JAN VAN MIL. Daar kan hij verzekerd zijn van aen WELKOM CADEAU, 't Is ook altijd IETS APARTS. DRUNEN. R.K.V.V. H. E. C. r I 3 Deze fraaie en comfortabele Ford V-8 club-coupé 7^ X 0 A, Het verbouwen van een woning tot twee woningen voor rekening van M. Th. de Bruijn, aan de Prins Hen drikstraat, is opgedragen aan de aan nemers Mertens en Weeterings. RAAMSDONKSVEER. De heer Zielstra, kweekeling met acte aan de Veersche Chr. School komt voor op een viertal te Gorin- chem. Zondagmorgen treedt Ds. Oost op om half tien in de Veersche Kerk. Des namiddags geen dienst. RAAMSDONKSVEER, Evenals in anderen gemeenten is ook hier een damescomité opge richt, dat zich ten doel stelt, het gereedmaken van baby-uitzetten voor behoeftigen gezinnen, die om streeks dezellden tijd als het Prinse. lijk Paar een blijde gebenrtenis verwachten. Een collecte voor dit doel heelt reeds plaats gehad eu binnenkort zuilen de pakjes klaar liggen in alwachting waai op zij aan üc geluk kige moeders zuilen woiden over haudigd. De oedoeling is, dat het eerste pakje zal woiueu bestemd voor de eerste bany die volgt op ue genoorte van den jonge Puns ol Pitnaes ot die op dezeilde dag geboren woiul en zoo verder zooiang ue voorraad strekt, waarschijnlijk k 4 weken. Bovendien zal aan den eersten baby een mooi ledikanlje biel toebehooren worden geschonken. Alléén beüoeitige gezinnen, die denken voor deze uitaeeiing in aan merking te komen gelieven zich schnllelijk le melden te Baams- donksvter bij Mevr. Kieboom, Wilhelminalaan H, 104, ofte Baams donk(dorp) Bij Mevr. de Bont Kamp, Schanssuaat, B. 2b, vóór 4 December a.s. Het bouwen van een woning vooi rekening van den heer A. L. van Suijlekom, aan den Keizeisdijk al hier is opgedragen aan den aanne mer Mertens en VVeterings, alhier. De Kon. Eik. Postduiven ver. «Prinses Juliana», zal op Zalerdag 27 en Zondag 28 November a s. in het lokaal van J. G. A. Kamp aan de Keizersdijk alhier een groote Postduiven ten toonstelling houden. Een keur collectie duiven zal weer ten toon worden gesteld. Het zal dus wel de moeite waard zijn om een kijkje te gaan nemen. De 4e Raamsdonksveersche Winkelweek die wordt gehouden tot en met 6 December a.s. is ge opend met een rondgang door hel Veer van de Kan. Erk. Harmonie «de Eendracht». Aan deze Winkelweek is een groote verloting verbonden welke geheel ten bate komt van het T. B. C. fonds heir ter plaatse, Bij aankoop van elke 50 cent wordt een lot verstrekt voor de T. B. C. verloting Tal van prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld. De hooldpiijs is een dames of heerenrijwiel, De prijzen zijn te bezichtigen in de etalage bij C. Dieen, in de Prins Hendrikstraat. Het Winkelweekcomité is als volgt samengesteld: voorz A. N. J. Snijers. secr. M de Jongh, pen ningmeester Jos. Molenwijk, leden A. v. Hulst, J. J. Smits, A. Sroops, en E. van Seeters. Moge deze winkelweek weer in alle opzichten slagen. I WAALWIJK. Van 19 tot en met 26 November '37. Geboren Johannes Wilhelmus, zv. Tli. J. Bak- kers-Versteegen Sophia Geertruida dv. Th. J. Bakkers-Versteegen Wilhel- mina Johanna, dv. M. J. Nijssen-Wilmont. Overleden Aa. van Peer, oud 42 jaren, echtge- noote van A. B. Kuijsten. Hiiw. aangiften: Geene. Gehuwd W. J. Klerkx, oud 35 jaren en Aa. Tha. van Heesch, oud 30 jaren, beiden wonen de te Waalwijk G. G. A. Knepflé, oud 26 jaren, en Ha. Ja. van Wees, oud 25 jaren, beiden te Waalwijk J. Fr. B. Schraven, oud 26 jaren, wonende te 's-Bosch en E. A. A. Broumels, oud 29 jaren, te Waalwijk. Ingekomen K. E. Jacobs, van Voorst M. Wil- lemse, van Wervershoof Ja. Ja. Fra. Thomas, van Tilburg E. N. L. van Helden, van Tilburg. Vertrokken H. C. Mutsaerts naar Tilburg. Geboren Jos. Adr., dv. W. Lambregts-Verhoe- ven. RAAMSDONK. Van 13 tot en met 19 November '37. Geboren Adrianus P. E., zv. Herman v. Steen deren en Alida M. J. van Waardenburg Petrus R., zv. Cornells P. A. Schippe ren en Jacoba A. van SeVers Petronel- la E. J., dv. Johannes C. Broeders en Hendrika C. M. Heere Martha C. M., dv. Petrus H. van Dongen en Cornelia J. de Bont. GehuwdGeene. Overleden Petrus W. Dirven, oud 2 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren Hubertus Corneli» Franciscus, zv. F. H. van Dongen-van Vessem Henriette Petronella Cornelia, dv. J. G. Bakx-van Ierssel Cornelia Lucia Bertha, dv. Tb. W. Zijlmans-van Dongen Ludovicus Franciscus, zv. F. J. B. de Morée van Licrde-Plcijte Anna Maria, dv. J. A. Stoop-de Wijs Johannes Petrus Maria, zv. W. J. Smits-Krols Gerlachus Huber tus Antonius, zv. G. H. Heijne-Zijlmans. Gehuwd Barend van Dongen, wed. van M. Zwart 36 jaar en Johanna van Beek, 28 jaar. Ingekomen Petrus van den Berg, van Terheijden. Vertrokken Gerardus H. van Alphen en gezin naar Breda Teuntje Kant naar Zirikzee Adriana W. A. Jansen naar Roermond. WAALWIJK. R.K. V. V. W.V.B. Morgen wordt op het WVB-terrein een zeer belangrijke wedstrijd gespeeld tus- schen WVB 1 en BKTVV2 uit Tilburg. Als wij een enkele blik op den standen- lijst werpen zien wij, dal deze strijd daarom zoo belangrijk is, dat hij voor- loopig over bel lot van de onderste plaats zal beschikken. Beiden zijn punt loos. Voor de oranjehemden moeten wij daarbij als excuus betrachten, dat steeds met een 4 of 5-tal invallers moest worden gespeeld. Nu zij echter morgen voor het eerst in een geheel volledige formatie kunnen aanrukken, mogen wij zonder twijfel hetere prestaties verwachten en laat het zich aanzien, dat de Tilburgena- ren een harde noot te kraken zullen krij gen. Toch willen wij de WVB'ers ernstig waarschuwen voor een mogelijk te lichte opvatting van hun taak. Zooals bekend is RKTVV 1 den laatsten tijd versterkt door verscheidene oud-KNVB'ers, o.a. Poels van Noad en van Gooi van Willem II. Door het opstellen van deze krachten heeft een automatische verschuiving van eerste elftalspelers naar het tweede elftal plaats gevonden, iels wat in niet geringe mate de Tilburgsche reserve- ploeg ten goede is gekomen. RKTVV 2 is dus niet meer het zoo zwakke zusje van weleer en zal in de toekomst wel steviger van zich af gaan hijten. Alles wijst er dus op, dat den voetbal liefhebbers een interessante ontmoeting te wachten staat. Laat ons hopen, dat ie WVB'ers de eerepalm zullen behalen. O.i. hebben zij daarvoor, gezien hun hui dige opstelling, de beste kans. Aanvang 2 uur. WVB 2 speelt te Tilburg tegen Sarto 4. Onze reserves hebben hier een kleine winstkans, mits alle spelers hun uiterste best doen. Vertrek om 11.15 per auto vanaf de clubtent. RKVV HERCULES. Programma voor a.s. Zondag Hercules 1HEC 1 Rood-Blauw 1Hercules 2. Vincent 2Hercules 3. Hercules AHEC A. Voor hel eerste elftal staat a.s. Zondag een plaatselijke wedstrijd op liet pro gram tegen HEC. Dit is thans de eerste maal dat beide ploegen elkaar ontmoe ten. HEC schijnt dit seizoen danig op dreef te zijn, en is lot heden nog onge slagen. En dat Hercules a.s. Zondag in staat zal zijn dit record te breken, be twijfelen wij ten zeerste. Niettemin kan er toch, daar het hier 'n plaatselijke ont moeting betreft een spannenden strijd verwacht worden. Wij hopen echter dat de spelers en publiek er aan toe zullen medewerken dezen wedstrijd zoo spor tief mogelijk te doen verloopen. De wed strijd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding van den heer J. v. Beers uit Am- nierzoden. Voor het tweede elftal staat eveneens een zware wedstrijd op het program. Zij trekken naar Tilburg om daar het onge slagen Rood-Blauw te gaan bekampen. Wil Hercules de kans op het kampioen schap behouden dan moet deze wedstrijd gewonnen worden. Dus spelers van het tweede elftal doet a.s. Zondag allen uw uiterste best en tracht beide puntjes mee naar Waalwijk te brengen. Het derde elftal gaat eveneens naar Tilburg en speelt daar tegen Vincent 2. Indien zij hier weten te winnen bezetten zij de bovenste plaats van den ranglijst, dus dit is voor ons derde elftal een wed strijd van belang. Het 2e en 3e elftal ver trekt gezamenlijk per auto-bus om 12 uur bij café de Lindeboom. Het A elftal der junioren speelt de laatste competitiewedstrijd tegen HEC A. Aanvang 12 uur. Indien Hercules dezen wedstrijd wint zijn zij kampioen, zoodat hier ook een spannenden strijd kan wor den tegemoet gezien. Wederom is door verschillende om standigheden vertraging in de afwerking van het competitie-programma ontstaan. Zondag a.s. gaat het echter weer met volle kracht vooruit. De eerste plaatselij ke ontmoeting is n.l. vastgesteld: Hercu les—HEC. Dit treffen zal dan de eerst worden, want tot dusver heeft alleen het tweede elftal van HEC de Hercules-lui ontmoet. Als wij eerlijk moeten zijn ligt een over winning van HEC wel in de lijn der ver wachtingen want de geel-zwarten incas seerden nog geen enkele nederlaag, ter wijl de St. Antonius-parochie-bewoners tot nu toe slechts 1 punt behaalden. Dit laatste moet echter voor de HEC'ers een aansporing zijn, flink op hun tellen te passen. Wij kunnen ons de gemoedsge steldheid wel eenigszins voorstellen, wanneer het tusschen clubs gaat van kop en staart. Hier komt nog de gewone plaatselijke naijver bij, zoodat onze jon gens op een zwaren wedstrijd moeten rekenen. Wij vertrouwen dat bovenstaande ontv moeting door geen enkele wanklank ver stoord wordt, zoodat de match even sportief verloopt als dit vorig jaar tegen WVB het geval was. De reserves ontvangen Vios uit Til burg om 12 uur thuis. Na de vorige over winning hebben wij er goede hoop op, alhoewel Vios tot de sterksten behoort. De A junioren gaan hij Hercules op bezoek. Het gaat nu er op of er onder in verband met het kampioonschap. Zondag dus eens flink aangepakt en je uiterste best gedaan. DAMMEN. W.D.V. W.D.V.—A.D.V. (Ammerz.) 5—15. Onze plaatselijke damver. W.D.V. heeft Dinsdag 1.1. tegen het sterk spelend tien tal van A.D.A. een smadelijke nederlaag geleden, maar die had niet zoo groot be hoeven te zijn indien aan de lagere bor den niet zoo maar in het wilde weg werd geschoven. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt W.D.V. A.D.A. D. VerhagenJ. Verlouw 02 A. v. d. GouwM. Verlouw 02 F. v. d. GouwA. Verhoeven 11 A. MoonenJ. Stelt 20 v. d. HammenFr. Stelt 02 II. BrouwersG. Timmerrmans 20 A. HollemansA. Roxman 02 Fl. HollemansJ. Merkx 02 K. te VruchtenA. Goesten 02 Joh. HulstH. v. Helvoirt 02 5—15 W.D.V.'ers a.s. Maandag te Sleeuwijk heter hoor! PAARDENSPORT. Nederland wint te Torento. Dinsdagavond won een Nederlandsch equipe, bestaande uit ritmeester Baron Sirtema van Grovestein en ritmeester Pahud de Mortanges, op het Intern. Con cours hippique te Torento (Canada) den ten prijs met 0 fouten in het landenprijs voor jachtspringen van landen-equipes (2 ruiters met 2 paarden). Er waren 15.000 toeschouwers. Tweede was Cana da,, dered Amerika. UIT DORDRECHT: In het uit 8 kinderen bestaande ge zin van den koopman J. v. d. Hoek, aan de Kolfstraat te Dordrecht, hebben zich gisteren plotseling 2 sterfgevallen voorgedaan. Het 4-jarig dochtertje Wilhelmina en de 10-jarige zoon Jan zijn kort na el kaar overleden. Men meent hier vermoedelijk met voedselvergiftiging te doen te hebben. Bij de 6-jarige Nico doen zich eveneens dezelfde verschijnselen voor, doch men heeft hem tot nu toe in het leven kuft- nen houden. Hoewel aanvankelijk de wildste geruchten de ronde deden, wees het politieonderzoek direct uit dat van misdaad geen sprake is. De kinderen hebben waarschijnlijk iets gegeten dat verschimmeld of bedorven was, waar door zij ernstige voedselvergiftiging hebben opgeloopen. UIT HEERLEN: Vannacht om half twee is te Heer len op het Wilhelminaplein door on bekende oorzaak brand ontstaan in een manufacturenzaak bewoond door het gezin van den heer Huijten. De brand greep zeer snel om zich heen. Mevrouw Huijten die haar kinderen wilde redden zag zich den weg langs het trappenhuis afgesneden. Zij sprong uit het raam en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de Inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloefen. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van ƒ0.75. der tweede verdieping en werd daar bij ernstig gewond, zoodat zij naar het Ziekenhuis moest worden vervoerd. In middels waren politie en burgers te hulp gesneld die den man en 4 kinde ren via het dak van een aangrenzend pand in veiligheid konden brengen. De dienstbode de 16-jarige mej. Bloem uit Schaesberg werd later vermist. Men heeft toen het verkoolde lijk van het meisje gevonden. VEILING DRUNEN. Goudreinetlen 513 Bellefleuren 39 Ster appel 411 Dubb. Belle fleuren 38 Wijnappel 46 Kop- appel 26 Notaris appel 38 Pre sent Engeland 58 Zoete appel 15 Handperen 418 Brederode 410 Stremie 26 Klei peren 27 Ijsbont 37 Druiven 2634 To maten 415 Spruitjes 3—16 Wit lof 1118 Schorseneren 38 Juin 7—12 Sjalotte 10—14 Wortelen 1.1/23.1/2 Knolraap 12 Roode knol 13.1/2 Savoie kool 12.1/2 Witte kool 11.3/4 Chineesche kool 11.1/4 Kroten 12.1/4 Spinazie 2—8 Veldsla 3—6 Preij 1.1/2—- 5.1/2 alles per K.G. Bloemkool 215 Knolselderij 25 Sla 1/22.1/4 Andijvie 1/21 alles per stuk. Peen 2.1/2—4 Selderij 1/3—1.1/4 Kervel 1/31 alles per hos. Waalwijk, 25 November-'37 Biggen f 14.— k f 18. Eieren 4'/25 cent. Verder: Eng. huisk. mah. ciré, waarde f. 400.-, Vroom Dreesmann; Dameskleedlng naar keuze f. 275.-, Gebr. Lampe, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht; Dameskleeding naar keuze f. 275.-, Haagsch Modehuis, Den HaagGoederen t.w.v. f. 250.- naar keuze, N.V. Mag. De BijenkorfPhilips' Radiotoest. „Arabesque", type No. 802 A, waarde f. 249.- en 1324 andere fraaie prijzen. Knip onderstaande stukjes uit, voeg ze samen en plak ze op een briefkaart. Men vindt dan in een symmetrischen rand een kernachtige spreuk door H.K.H. Prinses Juliana, Eere-Voorzitster van het Nat. Fonds voor Bijzondere Nooden, uitgesproken bij de installatie van het Bestuur van het N.C.C. 1. Inzenden vóór 20 December 1937, laatste buslichting, aan het Nationaal Fonds voor Bijz. Nooden, Den Haag. 2. Boven de gewone porto minstens 25 ct. aan postzegels bijplakken welk meer-bedrag door de Posterijen aan het N.F.v.B.N. vergoed, tenvolle aan Uw noodlijdende landgenooten ten goede komt. 3. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen en zooveel oplossingen inzenden als hü wil, mits iedere briefkaart voorzien is van minstens 25 ct. extra porto. Indien meerdere goede oplossingen binnen komen, beslist het lot. Naam an adrai alzander In blokletters vermelden. V V

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 14