AGENDA'0 SPORT. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Eau de Cologne - Odeurs en Parfums. Het minste tandbederf, Marktberichtén, Laatste Berichten EEN PrACHTIG VOOr.DEELIG Divans, Klein-meubelen, Voetbal-artikelen, Poppenwiegen, enz. enz. Voor Dame en Heer Voor Oud en Jong. ItfOROL Uw vulpen is geen diepzee duiker I Kath. Jonge Middenstand. THEATER „MUSIS SACRUM. Aanbesteding EN STATIONSSTRAAT 127 EAu DE COLOGNE PER MAAt. Aanbevelend, D. J. V3n OSS VHn BUT6n DROGISTERIJ „DE PELIKAAN" Telefoon 280 Stationsstraat 69 ndien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. noote van A. B. Kuijsten - C. Pot, oud 64 jarén, echtgenoot van N. Borst. Huw. aangiftenGeene. Gehuwd Klerkx, oud 35 jaren en Aa. Tha. t van Heesch, oud 30 jaren, beiden te Waalwijk G. G. A. Knepflé, oud 26 jaren en Ha. Ja. van Wees, oud 25 jaren, beiden te Waalwijk J. F. B. Schraven, oud 26 jaren, wonende te 's-Bosch en Eth, AA. Broumels, oud 29 jaren, wonen de ré Waalwijk K. H. Keusch, oud 29 jtfrfe'riftWonende te Botterdam en Aa. Ma. Aai Smelt, oud 27 jaren, wonende te Waalwijk - B. W. van Herwynen, oud 27 jaren en Aa. Ma. Bakkeren, oud 26 jaren, beiden te Waalwijk. '71ti§ekomen W. Mandemakers en gezin, van Sprang- Capelle Aa. C. A. Emmen, van Tilburg - Ma. A. Derks, van Helvoirt Ma. Reijnaars, van Sprang-Capelle G. J. Benckhuysen en gezin, van Andel. Vertrokken J. P.. Korthout en gezin naar Overpelt (B) H. van de Louw en gezin naar "s-Gravenhage Ja. M. M. van der Heij- 'den ndai* Loonopzand Fr. Dekkers naar Schijndel J. J. van den Meijden- berg naar Raamsdonk M. Ch. J. van der Pluym naar Dussen Ja. Dappers 4iaar YughtWa. M. van der Pluym naar Dussen L. C. van der Heijden naar 's-Gravenhage Aa. M. Bakkeren naar Lichtenvoorde H. Welberg naar Goor F. A, L. P. Witteveen naar Box tel- WASPIK. Over de maand November. Geboren - ornelis P. M., zv. Cornelis J. Vervoort en Anna A, de Ruijter Adriana P. G., dv. Adrianus Heesters en Johanna W. M. van Eijk Antonia W., dv. Franciscus C. van Hooren en Theodora A. Bergmans Nicolaas L., zv. Johannes Rekkers en Anna M. IJpelaar Cornelia P. M., dv. Michael C. J. Berkelmans en Johanna M. van Dongen. Gehuwd Nicolaas Verduijn, 28 jaren en Wilhel- mina van den Broek, 30 jaren Johan nes Rosenbrand, 20 jaren en Elisabeth Onckels, 19 jaren Johannes Entius, 32 jaren en Cornelia M. van Hooren, 23 ja ren Cornelis F. de Zeeuw, 31 jaren en Helena J. C. Roksnoer, 33 jaren Leen- dert van Gooi, 27 jaren en Antonia Ok- kers, 21 jaren. Overleden Elandus J. Nieuwenhuizen, 5 jaren - Cornelia van Riel, weduwe van Johannes Timmers, 70 jaren. De bekende firma Talens Zoon N.V. te Apeldoorn kwam onze redactie verrassen met een aangenaam St. Ni- colaas-cadeautfe in den vorm van enkele nieuwe »Elite« flacons vulpeninkt. De inkt is vanzelfsprekend goed, maar 't gaat hier speciaal over de flacons, die de tot nu toe bestaande ongemakken bij het vullen van den vulpenhouder in een slag opheft- De vulpen blijft bij 't vullen op een daar voor bestemden rand liggen en van vuil worden van handen of pen, het stooten op den bodem der flesch, is geen sprake meer, en de inkt wordt tot 't laatst opgebruikt, en wij hebben geconstateerd dat het juist is wat op het prospectus staat »Talens inkt in den »Elite« flacon verhoogt het genot van een vulpen«. Daarenboven is de flacon door den Leerdamschen kunstenaar Capier ont worpen. *r 9h b - r>- WAALWIJK. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag, Zondag en Maandag Luxor Bioscoop »Sanders van de rivier«. Zaterdag, Zondag en Maandag Theater Musis Sacrum Jij bent het grootste Geluk«. k Zondag 12 uur repetitie mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S Waalwijk, 3 December '37. Biggen: f 14.5 f 18. Eieren 4'/25'/3 cent. WAALWIJK. W. S. C. Het eerste elftal van WSC krijgt mor gen op haar eigen terrein een voor haar nog onbekenden tegenstander te bekam pen. Deze tegenstander, Haaften, heeft in verschillende wedstrijden getoond lang niet mis te zijn en een ploeg in het veld te kunnen zenden, die zelfs voor de sterkste tegenstanders niet behoeft onder te doen. Bovendien heeft Haaften nog steeds een kansje op het kampioenschap en men kan er van verzekerd zijn dat zij dit tot het uiterste zullen verdedigen, te meer daar de geringste struikeling on verbiddelijk het einde van deze kansen met zich brengt. De WSC'ers weten nu dus wat hen te wachten staat en dat zij vanaf 't begin tot het eind hard zullen moeten werken om met een voldoende resultaat uit den strijd te kunnen komen. Deze wedstrijd moet trouwens ook gewonnen worden door de WSC'ers, om dezelfde redenen als waar om Haaften zal trachten de puntjes bin nen te krijgen. Vast staat in ieder geval dat een span- nenden wedstrijd te verwachten is, waar van wij betreffende den uitslag nog wei nig durven zeggen, daar in een dergely- ken wedstrijd verrassingen lang niet uit gesloten zijn. WSC 2 heeft het morgen ook verre van gemakkelijk met een uitwedstrijd tegen Zaltbommel 2. De Bommelenaren, alhoe wel op den ranglijst de laatste plaats in nemend, zijn, vooral op eigen terrein moeilijk te bestrijden tegenstanders. De WSC'ers zijn evenwel door hun plaats op den ranglijst verplicht dezen wedstrijd te winnen. De mogelijkheid op een overwinning bestaat ook, maar aan pakken van de eerste tot de laatste mi nuut is dan ook geboden. WSC 3 speelt uit tegen Zandschel. Mits er niet den geheelen wedstrijd hard gewerkt wordt ligt er een nederlaag in het verschiet. WSC 4 speelt thuis tegen Haarsteeg 2 en kan de puntjes in Waalwijk houden. JULIANA. Zondag a.s. moet bet eerste elftal een competitiewedstrijd gaan spelen in Gel- dermalsen. Dze vereeniging is vooral op éigen terrein een sterke tegenstander, en onze geel-zwarten staat een zware wed strijd te wachten. Wij vertrouwen dat de Juliana-spelers er ook ditmaal weer alles op zullen zetten zooals de laatste wed strijd tegen Heusden, en zien met belang stelling den uitslag tegemoet. Juliana 2 speelt een thuiswedstrijd tegen SVK uit Kaatsheuvel. Ook dit be loofd een spannende ontmoeting te wor den, en zeker zullen ook vele voetballief hebbers dezen strijd komen bijwonen. Aanvang om 2 uur. R.W.E. Voor Zondag staat er voor RWB een uitwedstrijd op het program; onze jon gens gaan Vijmen in eigen huis bekam pen. In de eerste ontmoeting wist RWB een groote overwinning te behalen, zoo dat we hen ook nu weer een goede kans op succes geven. Men moet echter ge ducht rekening houden met het onder schatten van den tegenstander, daar deze op eigen terrein moeilijk is te slaan. Zijn alle hiervan ten volle overtuigt, dan kan er een kleine overwinning worden be haald. Het tweede elftal speelt om 2 uur thuis tegen PSV 4. In de eerste ontmoeting des tijds in Eindhoven kregen onze jongens een groote nederlaag te slikken, zoodat wij vertrouwen dat ieder zijn best zal doen thans een eervol resultaat te beha len. W.V.V. BLAUW WIT Voor morgen is de returnmatch tegen RWB 4 vastgesteld. Leiders contra hek kensluiters. Reeds aanstonds zal men ge neigd zijn Blauw-Wit de overwinning te voorspellen, maar wij weten reeds bij ondervinding dat RWB haar huid zoo duur mogelijk zal verkoopen. Wij zijn be nieuwd hoe de uitslag zal zijn indien RWB volledig is. Onze spelers zullfen dan uit een heel ander vaatje dienen te tappen als in haar eerste wedstrijd tegen RWB, anders voorspellen wij haar een nederlaag. Maar als er gespeeld wordt als in Heusden, met de zelfde energie en wilskracht, dan is de overwinning aan ons Blauw Witten. Er mogen geen pun ten meer verloren gaan want er liggen twee kapers op de kust, die bij de klein ste struikeling de leiding overnemen. I. V. C. B. WAALWIJK. RKVV H. E. C. De zevende competitie-match zal Zon dag a.s. een uitwedstrijd worden tegen HVG, te Heesch. Deze nemen nu niet zoo'n schitterende plaats in op den rang lijst, dat direct voor het ergste gevreesd moet worden. Toch zal het daar nog niet meevallen geen veeren achter te laten. SVD kon slechts in de allerlaatste mi nuut den winnenden goal maken, zoo lat de HEC'ers zich overal op moeten voor bereiden. Een misstap zou ons leelijk achterop brengen in den spannenden race om de bovenste plaats. Wy zijn echter overtuigd dat de geel-zwarten zich bij iederen wedstrijd ten volle zul len geven. Dit laatste zal Zondag a.s. wel degelijk van pas komen. De HEC'ers kennen dit elftal nog van het vorige seizoen. In Heesch werd destijds slechts met de ui terste krachtsinspanning gelijk gespeeld. Dus nog maals ge enonderschatting, maar direct alles op haren en snaren zetten voor de overwinning. Het 2e elftal speelt thuis tegen R.K.- T.V.V. 3. Deze ontmoeting is van veel be lang voor de onderste plaats. Wij raden onze reserves aan eens flink uit den hoek te komen, want de punten zijn in dit ge val hard noodig. RKVV HERCULES. Programma voor Zondag a.s.: Hercules 1—SWV 1, Veghel. WVB 2Hercules 2 Adelaars 2Hercules 3 (uitgesteld).. Voor het eerste elftal is wederom een thuiswedstrijd vastgesteld en wl tegen SWV uit Veghel, die Zondag j.l. nog een gelijk spel behaalde op het sterke SVD. Dit zijn nu reeds 4 thuiswedstrijden ach tereen en nog is het Hercules niet gelukt één overwinning te behalen. Het begint er zoo zachtjes aan op te lijken dat de onzen als hekkensluiters zullen fungee- ren. Toch moeten zij den moed niet laten zakken, alles is nog mogelijk. Dat er nog geen enkele wedstrijd gewonnen is, is in het geheel geen verwijt voor onze spelers, integendeel. Wanneer wij de feiten na gaan dat ons eerste elftal enkele jaren geleden nog in de jeugdcompetitie speel de, mogen wij niet verwachten dat zij evenals andere vereenigingen die reeds jaren achtereen in den IVCB spelen, regelmatig successen behalen. Wel ver wachten wij, dat al onze spelers hun ui terste best zullen doen in de nog komen de wedstrijden, en hun tegenstanders op faire wijze partij zullen geven zoover dat in hun vermogen ligt. Want bedenkt wel, dat één speler door een onfaire handeling aan anderen gelegenheid geeft critiek uit te oefenen op uwe medespelers en de vereeniging zooals wij reeds hebben on dervonden. Dus spelers, nogmaals, speelt a.s. Zondag alle voor wat ge waard zijt en indien het noodlot met je is, toont u dan waardige verliezers zooals ge gedaan hebt in de wedstrijden die reeds voorbij zijn. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Het tweede elftal speelt uit tegen WVB 2. De vorige ontmoeting eindigde in een 41 overwinning voor onze re serves. En indien zij Zondag spelen zoo zij kunnen dan verwachten wij weder om een kleine Hercules-zege. Maar daar het hier een plaatselyken wedstrijd be treft willen wij de spelers op het hart drukken om allen er aan toe mede te werken dat deze wedstrijd een sportief verloop heeft. Deze wedstrijd begint eveneens om 2 uur. De wedstrijd voor het 3e elftal tegen Adelaars 2 is uitgesteld. SCHAKEN. In restaurant de „Molenvliet" werd 1.1. Zaterdag een schaak-wedstrijd gespeeld tusschen „Waalwijk" 1 en „Wij" 1 uit Tilburg. Deelnemers uit Waalwijk warenMevr. Lien Vader-van Loo, Docts. S. Vader, M. C. Goudberg, J. Pullens, J. Blok en H. de Bont. Het resultaat was prachtig, n.l. 42, waarvan „Waalwijk" 1 de 4 punten had. DAMMEN. W. D. V. Komende week is onze plaatselijke damvereeniging WDV vrij van competi tie, zoodat de clubcompetitie met den wedstrijd D. VerhagenA. Moonen (groep I) a.s. Dinsdag zal worden beëindigd. Te vens zal aan de kampioenen een draag- inedaille worden overhandigd. Wij hopen dat allé leden om 8 uur pre sent zullen zijn. DE WINKELS MOGEN ZONDAG GEOPEND ZIJN. De Koninklijke goedkeuring is ver leend op besluit van den Gemeenteraad tot wijziging der verordening op de Winkelsluitingswet, n.l. dat wanneer 5 December op een Zondag valt, dan de winkels geopend mogen zijn als in de St. Nicolaas-periode. Gisterenavond vierde de K.J.M.V in besloten kring in den R.K. Gil denbond het St. Nicolaasleest. Het bestuur had hierbij weer iets oiigineels bedacht en wanneer dan ook iemand 's avonds in de boven zaal een kijkje zou hebben genomen, zou hij zeker niet geweten hebben hoe hij het had. Aan een lange tafel geschaard zaten namelijk niet minder dan een dertigtal Sinterklaasen in vol ornaat, want de bona van Sinterklaasen uit het rayon Waalwijk e.o. hield hier zijn eerste algemeene jaarverga dering. Dat het er weer vroolijk naartoe ging behoeft geen betoog. CONCOURSBOND. Duivensport. Twee aangesloten vereenigingen van de Waalwijksche Concoursbond, n.l. de Luchtverkenners (v.m. Baardwijk) en Besoijen, hebben de bedoeling uit den Concoursbond te treden, zoodat er nog één lid, n.l. Jeugdige Vliegers (St. Antonius-parochie) overblijft, die zich bij de beslissing der twee zal moeten neerleggen, zoodat de Concoursbond zal verdwijnen. A.s. Woensdag en Donderdag zullen de respectieve vereenigingen vergade ren om de beslissing te nemen. Wij vernemen dat in Januari a.s. door „de Eendracht" een duiventen- toonstelling zal worden georganiseerd in Café „Centraal" van den heer D. v. d. Boomgaard. Vielleicht bist du das grosse Glück. Madchen in Uniform. De directie van Musis Sacrum is er in geslaagd deze week een programma te brengen dat wel bijzonder past in het kader van de St. Nicolaasdagen. Een programma met twee hoofdnum mers dat het publiek een overvloed aan scherts, ernst en luim zal bieden. Vooral het eerste hoofdnummer „Vielleicht lffct du das grosse Glück" davert van humor en komische zetten. Het is de geschiedenis van den oom van een lief meisje, die haar heeft wijs ge maakt dat hij een broer heeft die in de stad woont, doch dit alleen heeft ge daan om zoo nu en dan eens naar de stad te kunnen, waar hij dan zijn ple zier zoekt. Natuurlijk lekt zijn leugen uit en er ontstaan dan allerlei dol-komische ver wikkelingen, die zeer zeker de bezoe kers zullen doen daveren van het la chen. Van een geheel ander genre is fei telijk het tweede hoofdnummer, geti teld: „Madchen in Uniform". Deze film toont het strenge kost schoolleven, waar de meisjes worden opgevoed als soldaten in een kazerne, onder ijzeren tucht en discipline. Begrijpelijk kan dit niet blijven voort duren en ten lange laatste komt het dan tot een uitbarsting, waardoor het geheele systeem van strenge tucht in een stort en plaats moet maken voor een ander van liefde en verdraagzaam heid. Ongetwijfeld een zeldzaam program ma, dat vele bezoekers zal lokken. Wij willen nog even de aandacht vestigen op het doorloopend program ma vanaf 5.30 uur Zondagmiddag. Men kan dan op elk gewenscht uur de bioscoop bezoeken. LUXOR BIOSCOOP. Sanders van de Rivier. Afrika.Tienlallen millioenen in boorlingen onder Engelsche heerschap pijelke stam met zijn eigen hoofd, doch in wezen bestuurd door een hand jevol blanken, wier dagelijksch werk een ongeschreven epos van moed en kracht dadigheid is. Een van deze mannen was Resident Sanders, die met vaste hand het hem toevertrouwde district langs de ri vier leidde en die door zyn optreden, zijn kennis der inlandsche mentaliteit en zfjn macht, eerbiedig gevreesd werd. Op zekeren dag komt Kapitein Hamil ton van een reis terug met een vreemden inboorling, die er op staat om „Lord Sandi" te spreken. Sanders herkent in hem een ontvluchten gevangene, Bosam- bo, doch tijdens het gesprek bemerkt hy tevens, dat Bosambo een kloeke en han dige kerel is, die al enkele maanden lang aan het hoofd der Ochridi's staat. San ders bevestigt deze benoeming en heeft al dadelijk in Bosambo een warm vriend gewonnen. Er blijft echter wrijving ontstaan met andere stammen, doch ook hier weet Sanders vrede en rust te brengen. Wanneer dan alles goed gaat, besluit „Sandi", zooals men hem noemt, met va- cantie naar Europa te gaan. Hy is echter nauwelijks weg of er komt een uitbars ting die niet zonder bloedvergieten schijnt af te zullen loopen. Op het juiste moment komt Sandi nog voor hy van wal steekt, het oproer te weten en als een donderslag valt hij tus schen de oproerlingen waardoor bloed vergieten wordt voorkomen. Een programma dat door niemand mag gemist worden. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer Jos van Sluisveld te Elshout Architect A. van Huiten Jr. Waal- wijk. F. Fressen Drunen f 5540,— Schapendonk en Uebrs. de Wit Drunen f 5385. A. Kramer Heusden f 4987.— F. Couwenberg Waalwijk t 4985.— Van Hulten-Kiol f 4890 Van Oers ürunen f 48b9 A, Lommers Elshout f 4810.60 P Kram r üenderen f 4778 Meikx ürunen f 4735.— H. Jehoel Drunen f 47^5.— Th. de ürauw Waspik f 4698.— H. Verhoeven Ürunen f 4620. H. van lersel f 46i7.— J. Snijders f 4615.— L. Fitters Waspik f 4614.— M. van Loon ürunen t 4607,— Uebrs. v. Delft f 4533.— M. Stiphout Elshout f 420j. J. v. d. Loo f 4177. Gegund aan den laagsten inschi ij ver. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDK1J F WAALWIJK. Wuziginz in programma voorbehouden. ZONDAG 5 DECEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.30 Brussel Vlaamscli. 12.50 Droitwich. 2.20 Diversen. 2.40 Droitwich. 4.20 Londen Regional. 4.40 Droitwich. 5.20 Londen Regional. 8.15 Droitwich. 9.05 Diversen. 9.25 Londen Regional. 10.25 Boedapest. 11.25 Deutschlandsender. MAANDAG 6 DECEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 9.50 Diversen. 11.05 Droitwich. 11.30 Londen Regional. 12.50 Brussel Vlaamsch. I.35 Keulen. 4.20 Droitwich. 6.20 Keulen. 78 uur Grainofoonmuziek v.h. R.D.B. 8.05 Rome. 9.25 Diversen. DINSDAG 7 DECEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 10.20 12.05 12.20 1.20 2.20 3.20 4.20 5.20 Keulen. Parijs. Parijs Nord. Parijs Radio. Brussel Vlaamsch. Parijs Nord. Keulen. Londen Regional. Brussel Vlaamsch. 78 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. 8.00 Keulen. 8.20 Munchcn. 9.20 Droitwich. 9.35 Brussel Pransch. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.30 Brussel Fransch. 11.20 Diversen. WOENSDAG 8 DECEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 11.35 Londen Regional. 1.05 Droitwich. 1.50 Londen Regional. 3.20 Droitwich. 6.45 Londen Regional. 78 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. 8.00 Droitwich. 10.45 Londen Regional. 11.20 Droitwich. In politieke kringen te Tokio wint steeds meer de meening veld, dat Japan na den val van Nanking de Kwo-Ming-Tang regeering niet lan ger als de cent] ale regeeiing van China zal erkennen. Nadevotming van een nien we regeering in Peking, zouden de Japanners mei deze over een regeling tot beëindiging van den strijd gaan onderhandelen.. Ondanks de Japansche démentis houden de geruchten over Duitsche bemiddeling in het Japansch- Chi- neesche conflict aan. Ambassadeur Traulmann zou maarschalk '1 sjang Kai Sjek de Japansche voorstellen reeds hebben medegedeeld. Bij de groote parade der Japan sche troepen in de internationale neder, zetting heeft een man een bom gegooid, die enkele Japansche soldaten kwetste. Hij werd doodgeschoten door iemand van de politie in de nederzetting. Ook met een Amerikaanschen toeschouwer is er een klein incident geweest. Vol gens de Japanners was de bedoeling der parade een troepenverplaatsing over het gebied van de internationale nederzetting. Dr. Euwe heeft de^ 24 partij van den schaakwedstrijd om het wereld kampioenschap, die gisteravond afge broken was, hedenochtend gewonnen gegeven. De stand is: dr. Aljechin 14]/2\ dr. Euwe 9J^. (Nederland). CIRCUS VAN BEVER. Het circus van Bever dat in den winter kwartier betrekt in een oude fa briek te Breda. Hier is een noodver lichting met rubberkabels aangelegd. Deze schijnt- doorgesleten- en- er- ont stond kortsluiting. De kettingen en halfstalen hoofdstellen der paarden kwamen onder stroom. Het personeel hoorde den ouden hengst Petit angstig kuchen en kwam eens kijken. Toen een knecht hem los wou maken, voelde hij dat alles onder stroom stond. Hij had de tegenwoordigheid van geest den stroom uit te schakelen. Drie paarden Billy, Othello en Albino lagen daar dood op den grond, terwijl verschillen de andere verdoofd, andere gewond waren of zeer angstig waren. Een groote schadepost voor circus van Be ver. krijgt U voor weinig geld bij f. pomiiik min Een pracht-collectie in groote verscheidenheid DE BESTE MERKEN BOLDOOT - „4711" - COTY - MAJA - PIVER - DRALLE - WOLFF - VINOLIA brengen ook dit jaar weer iets.aparts, voor iedere beurs. DOOZEN IN EENVOUDIGE UITVOERING. LUXE DOOZEN IN FANTAISIE VERPAKKINGEN.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 11